Groote Afslag winJOOkiaiiaL sigaren. Th. van Beurden Co. WEILAND iONSTER-SCBOEM Een perceel WEILAND, Een perceel WEILAND, GROOTE m. DE FOLTER-KOOLS. jtafiouaU Credietverceniging GEVRAAGD, Coöperatieve A. HOGETOR E N, op alle voorkomende werkzaamheden ZADEL- en MATRASSEN-makerij. Uitgifte van 6'|z °|o üeposito-übligatiën T. JONKER, Veen (N.-Br.) 4 4 4 4 4 K. v. d. Mooren BOERENKNECHT met twee zoons, flinke KEUKENMEID BINNENMEID J. J. van der Kaaden publiek verkoopen: Markt WAALWIJK. Cato Zoon Ijzerwaren en Gereedschappen GENDEREN. Rentevergoeding voor spaargelden vanaf i Jan. 1921 5 procent Het Bestuur. te ALMKERK. te Almkerk, Zaltbommel. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, ds. H. van Essen te Hoedekenskerke. Openbare vergadering van den Raad der gemeente MEEUWEN, gehouden den 23 December v.m. 11 uur Tegenwoordigalle leden. Voorzitter de heer D. F. Brune, Secretaris de heer P. W. Sprong. I. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld. II. Ingekomen een proces-verbaal van kasopneming, waaruit blijkt dat boeken en kas bij den Gemeenteontvanger in orde zijn bevonden, III. Aan de orde wordt gesteld een ontwerp besluit van Gedeputeerde Staten, om de jaarwedde van den eersten ambte naar van den Burgerlijken Stand vast te stellen op f 100 en voor den plaatsvangen- den ambtenaar op f 30. Tot heden waren die bedragen resp. f 40.10 gulden. De Voorzitter memoreert dat deze be dragen zeker niet te hoog zijn, in aanmer king genomen de verantwoordelijkheid van den ambtenaar en het werk dat moet ver richt worden. (Een der aanwezigen merkt zeer terecht op, dat bij deze regeling niets doen, beter betaald wordt dan werken, aangezien de plaatsvangende ambtenaar, die bijna nooit eeriig werk behoeft te doen, zijn bedrag verdriedubbeld ziet en de eerste ambtenaar, die al het werk doet, slechts 2| maal ver hooging krijgt. Belanghebbende wijst er op dat Noordbrabant weer buitengewoon achterlijk is in de regeling vergeleken bij Zeeland, waar het bedrag op ongeveer f200 gesteld zal worden). De heer van Brune heeft vernomen dat het baantje van ambtenaar v. d. Burg. Stand altijd wel het slechtst betaalde vak geweest is en acht genoemde bedragen ook niet te hoog. Hij is evenwel gekant tegen de tactiek van Gedeputeerde Staten die omtrent de regeling der raad advies vragen en toch zelf de bedragen maar regelen. Daarom gal hij voorstemmen, dat onder protest tegen laatstgenoemde handelingen. Vervolgens wordt op voorstel van Bur gemeester en Wethouders met algemeene stemmen besloten accoord te gaan met genoemde ontwerpregeling, omdat oppositie in deze toch niet helpt. Daarom wordt nog een bespreking ge houden opdat Gedeputeerde Staten wel het recht hebben aan een ontwerpregeling terugwerkende kracht te verleenen tot 1 Januari 1920. Met de Voorzitter oordeelen eenigen van niet, aangezien op de Begroo ting 1920 slechts het oude bedrag is uit getrokken en Gedeputeerde Staten den Raad niet kunnen verplichten de begrooting te wijzigen. IV. Vervolgens komt aan de orde ver hooging van de opcenten op de Grondbe lasting. Met algemeene stemmen wordt besloten de opcenten te brengen van 40 -j- 10 of resp. 80 -f- 20, zoodat die heffing dus verdubbeld zal worden. V. De Voorzitter brengt daarna ter sprake de vraag of dat het gewenscht zou zijn op een of ander wijze een gemeen schappelijke regeling met Genderen tot stand te brengen omtrent het gebruik ma ken van den aan de gemeente Genderen toebehoorenden lijkwagen. Na eenige dis cussie spreken alle leden zich in beginsel hiervoor uit. VI. Ten slotte wordt overgegaan tot behandeling van ingekomen reclames Hoof- delijken Omslag. Niets meer te behandelen zijnde en nie mand het woord verlangende sluit de Voor zitter de verga'ering. Vergadering van den Raad der gemeente DRONGELEN, op Woensdag 22 De cember, des nm. half drie. VoorzitterEdelAchtb. Heer D. F. Brune. SecretarisWelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. Na opening door den Voorzitter leest de Secretaris de notulen der vorige vergadering, die daarop onveranderd worden vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat heden morgen de lang verbeide lantaarnpaal is gearriveerd. Ingekomen is een brief van Ged. Staten houdende goedkeuring Gemeenterekening 1919. De heer Lagendijk bericht, onder dank betuiging voor het in hem gestelde ver trouwen, dat hij zijne benoeming tot lid der Commissie tot wering van schoolver zuim aanneemt. De heer Burghout geeft kennis zijne benoeming tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur aan te nemen. Een en ander wordt aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter deelt mede dat een schrij ven is ontvangen van den Technisch Ambte naar bij den Rijkswaterstaat, waarin deze mededeelt, dat hem, naar aanleiding van een ingesteld onderzoek op de kadastrale legger is gebleken, dat de haven voor de helft is Rijks- en voor de helft Gemeente eigendom en de scheiding ongeveer door het midden der haven loopt. B. en W. stellen voor met deze grensscheiding ge noegen te nemen en tevens te verzoeken, ten eerste om een greppel te graven 1 meter breed en 60 cM. diep, waarvan de kosten voor de helft door het Rijk en voor de helft door de gemeente zullen worden gedragen en ten tweede om het terrein op te hoogen. De heer v. Campen verklaart er zich niet voor, direct met het voorstel mede te gaan, indien er eenigen grond voor te vinden is, zou spreker alles willen beproe ven om de haven eigendom der gemeente te doen worden. Oude inwoners van Dron- gelen beweren dat de haven vroeger voor het grootste gedeelte eigendom der ge meente was. Indien er geen rechtsgronden te vinden zijn, om dit te bewijzen, zou hij in elk geval in overleg met de regeering willen treden, en deze willen verzoeken de haven in eigendom aan de gemeente over te dragen. De heer v. Campen zou aan den perenboom een schutsluis wenschen, opdat men een goed vaarwater verkreeg voor het vele bouwland dat er ligt. De Voorzitter zegt dat het Rijk den kadastralen legger en de gemeente daaren tegen geen enkel bewys heeft. Het Rijk staat ook niet graag iets af, zoodat hij niet veel heil verwacht van het voeren van onder handelingen. Wat de bewering van de oude inwoners betreft, buitenstaanders kunnen zoo moeilijk oordeelen .en kunnen zich licht vergissen, vooral omdat de haven vroeger, zooals uit de kaarten is gebleken, veel grooter was. Spreker acht de zaak met de voorgestelde regeling, zoo billijk mogelijk afgewikkeld. De heer Nieuwkoop vindt het voorstel ook nog niet zoo slecht, doch een greppel van 1 Meter is te smal, hij zou dien graag op de breedte bepaald zien, zooals dit bij het polderbestuur gebeurttemeer daar het terrein voor weiland mag gebruikt worden. Nadat de heer v. Campen nog heeft verklaard de moeite op zich te willen ne- j men, by het Rijk te beproeven om de haven geheel bij de Gemeente in eigendom te verkrijgen, welk aanbod door den Voorzitter dankbaar wordfaanvaard, wordt met algemeene stemmen besloten de voor gestelde schikking aan te nemen. Op voorstel van den heer v. d. Schans zal over de breedte van den te graven sloot in een geheime vergadering nader worden gesproken. Alvorens de commissie, die de gemeen- tebegrooting 1921 heeft onderzocht, het woord te verleenen zegt de Voorzitter eene opmerking te moeten maken omtrent een abuis, dat op de begrooting is gemaakt met de jaarwedde van den gemeenteont vanger. Daarvoor staat op de begrooting f 25.meer uitgetrokken dan het in werkelijkheid is en als het bedrag ook bij de memorie van toelichting is aangegeven, zoodat het laatste juist is. De heer v. Gammeren, namens de com missie het woord voerende, zegt, dat de begrooting, in ontvangst en uitgaaf is geraamd op f 16.345,25, waaronder f2000 voor kasgeldleening. De Voorzitter zegt, dat deze laatste post voorzichtigheidshalve op de begrooting is geplaatstis het bedrag niet noodig, dan wordt niet geleend. Is dit wel het geval, dan moeten B. en W. daarvoor altijd nog machtiging aan den Raad vragen, doch behoeft geen wijziging der begrooting plaats te hebben. De heer Nieuwkoop verklaart, dat deze post eenige toelichting noodig heeft, opdat de ingezetenen niet zouden meenen, dat de ontvangsten en uitgaven f 15.345,25 bedragen doch in werkelijkheid slechts f 13.345,25. De heer v. Gammeren zegt, dat de commissie* nog een renteverschil van f 6, heeft gevonden onder art. 1 Hoofdstuk 12. De Voorzitter verklaart de opmerking voor juist, de memorie van toelichting geeft het juiste bedrag aan. Dan heeft de commissie een post ge vonden van f 185,95 voor pensioenbijdrage. De heer v. Gammeren vraagt voor wie dit bedrag wordt betaald, omdat in een vorige vergadering is verklaard, dat de gemeenteambtenaren zelf voor hun pensioen moeten zorgen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de pensioenstorting 12 pet. bedraagt, waarvan slechts 8 pet. mag worden verhaald, zoodat 4 pet. door de gemeente wordt gedragen, vandaar dit bedrag. De heer v. Gammeren zegt dat de commissie geen verdere op- of aanmer kingen heeft en dus tot goedkeuring kan adviseeren. Persoonlijk zou hij echter op de begrooting gaarne een post zien geplaatst voor aanschaffing van een lijkwagen. De Voorzitter zegt, dat de aanschaffing van een dergelijken wagen veel geld vor dert, dat de herstelling te Genderen alleen ruim f 300,kostte. Dat, als de wagen er eenmaal is, ook voor een bergplaats gezorgd moet worden, zoodat de kosten van aanschaffing voor Drongelen te bezwa rend zijn, temeer daar de wagen te Gen deren tegen een billijke vergoeding is te huren. De heer v. Gammeren zou dan een regeling willen treffen met Meeuwen en B.-Broek, om tot aanschaffing voor ge meenschappelijke rekening te komen, waar op de Voorzitter zich verklaart voor een regeling met Genderen, Eethen en Meeu wen. Morgen is er een vergadering te Meeuwen, en zal spr. dit onderwerp ter tafel brengen. Hierop wordt de begrootirtg 1921 met algemeene stemmen vastgesteld. Voor het onderzoek der begrooting voor het Burgerl. Armbestuur 1921, in ont vangst en uitgaaf geraamd op f 2865.30 zou de Voorzitter een commissie willen aanwijzen bestaande uit de heeren Nieuw koop, v. Gammeren en Treffers. De heer Nieuwkoop verklaart, dat zijn tijd zeer bezet is en verzoekt den Voor zitter daarom voor zijn persoon een. ander te willen aanwijzen. De Voorzitter zegt, dat hij met opzet dezelfde commissie heeft aangewezen, die de vorige begrooting heeft onderzocht, om dat deze de cijfers al meer onder de oogen heeft gehad en dus een beteren kijk daarop heeft, dan personen, die zoo'n onderzoek nog niet aan de hand hebben gehad. Dat zich bij het onderzoek der gemeente-begroo ting wel feiten hebben voorgedaan die minder aangenaam waren, doch dat de heer Nieuwkoop deze maar moet over stappen en moet vergeven en vergeten. Spreker wil een volgenden keer met zijne wenschen rekening houden, doch deze maal zou hij gaarne zien dat de heer Nieuwkoop lid der commissie uitmaakte, en zich niet onttrok aan zijn publieken last, dit is publieken plicht. De heer Nieuwkoop zegt voldoende bewijs te hebben gegeven dat hij zich niet aan *de publieke last wil onttrekken. Gaarne wil hij vergeven en vergeten, acht dit een eerste christenplicht, doch kan daartoe slechts onder eene voorwaarde overgaan. De Secretaris deed het vooral in het gesprek na de openbare vergadering voorkomen, dat de schuld bij de commissie schuilde. Spreker komt hier nogmaals tegen op, en alleen op de voorwaarde dat de Secretaris deze benoeming herroept, kan hij vergeven en vergeten. De Voorzitter verklaart dat de begrooting in geen enkele plaats open en bloot ligt, zoodat naar zijne meening het geheele geval op een vergissing berust. Hierop verklaren alle commissieleden zich hunne benoeming te laten welgevallen. Vervolg in het volgend nummer. ^Burgerlijke Stand. WERKENDAM. Geboren: Esia Jacobus z. v. G. v. d. Werf. en H. A. HooijmeijerSimon Cornelis z. v. L. den Haan en E. C. Pot ters. Getrouwd: A. A. A. de Gaart 23 j. en A. M. Kieboom 25 j. C. B. van Driel 25 j. en H. v. d. Straaten 25 j. Overleden: G. v. Driel 84 j.B. v. Breugel 5 m. B. J. Ruitenberg 19 j. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Frans z. v. P. de Peuter en H. van Breugel. Ondertrouwd: A. P. Heijstek 51 j., weduwn. van A. Zwets met A. Kasen 55 j., wed. van L. Vermeulem. Getrouwd: C. Ottevanger 23 j. met K. Smits 20 j. P. van der Stelt 38 j. met C. van Mastrigt 31 j. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 24 Dec. 0.86 M. 0.15 M. N.A.P. 25 0.99 0.24 26 0.91 0.13 27 1.14 0.42 ADVERTENTIEN. VERLOOFD en Kapitein der Infanterie O.I.L. w IJ K, 28 Dec. 1920. van de inwonenden en ver pleegden uit het Diaconessen- huis alhier, aan allen die hebben bijgedragen om bij een versierden Kerstboom ons een genoeglijken Kerstavond in den huiselijken kring te doen vieren. Inzonderheid dank aan den Hooggel. Heer Prof. Van Dijk, die wegens ongesteldheid van onzen predikant, den Wel- Eerw. Z,GHeer Ds. Huijgens, diens plaats vervulde, voor zijn toepasselijke gesproken woor den. Eveneens aan de Zusters voor hunne opofferingen en bemoeiingen in deze betoond. Uit aller naam J. BOERDAM. Heusden, 27 Dec. 1920. tegen 1 of 15 Maart e.k. op de polder >DE KRABBEs onder Dordrecht een allen goed kunnende ploegen, tegen vast loon en vrije woning. Brieven met opgaaf van loon, aan den Heer K. VERSTEEG te UIESSENDAM. Mevrouw DEN DEKKER- v. OMMEREN te Nieuwendijk (bij Goreum), vraagt een liefst niet beneden 30 jaar, en een die zelfstandig kan werken. dat iedereen weet waar hij het vertrouwdst zijn koopt. Iedereen zal u beslist ver wijzen naar Wykschestr. HEUSDEN. P. S. SCHAATSEN van van Ruiter en Nooitgedacht de fijnste Kunstschaatsen. Tabak No. 1 f 3.50, No. 2 f3.— No. 3, 1 2.50 per 5 pond. HEERENBAAI f 1.—, CUBA (iets bijzonders) f 1.50 per pond. SIGARENf 3.25, f 3.50, 13,75 f 4.14.50 f5.— en f5.50. RAADSHEEREN, pittig, zacht en geurig f 6. Alles beslist zuiver en vrij van surrogaat. Wederverkoopers rabat, onbekenden postwissel of rembours. Tabak- en Sigarenfabrikanten, WOENSEL. Door relatie eener groote schoenfabriek ben ik in staat eene partij prima te verkoopen beneden alle eoneurrentie. Zie etalage. Wittebroodstraat Z 139, W. 45. HEUSDEN. NOTARIS zal op Donderdag 30 Decem ber 1920, ten herberge van C. DEKKER aldaar, bij Inzet en op Donderdag 6 Januari 1921, ten herberge van B. SCHOEN MAKERS aldaar, bij T o e w ij- z i n g, telkens des voormiddags 14 uur, onder Uitwijk te Almkerk, aan de Rietkade, Kadaster sectie B. nos. 55 en 65, groot 3 Hectaren, 75 Aren, 30 Centiaren. In 3 per- ceelen en in massa. op Altena, bij het Dorp te Alm kerk, Kadaster sectie C. nos. 179 en 92, groot 1 Hectare, 28 Aren, 90 Centiaren. De perceelen zijn dadelijk te aanvaarden. Betaaldag der kooppenningen 6 weken na de toewijzing. Nadere inlichtingen geeft de Notaris. IN DE Alle kwaliteiten NIEUWE tuigen, bedden, matrassen enz. zijn 10 pet. verlaagd. Alle voorkomende reparatiën aan tuigen, bedden, matras sen, stoelen enz. 20 pet. Soliede en nette afwerking gegarandeerd bij Goedgekeurd bij Kon. Besl. d.d. 23 Nov. 1910 No. 63. Gewijzigd 8 Juni 4914, No. 63. HOOFDZETEL 's-Gravenhage. BIJKANTORENAmsterdam, Brussel, Soerabaja geven uit Spaarbrieven van f1200, f600, f300, f150; volstortingen in 10 jaren van f120, f60, f30, f 15, (per jaar); verstrekken Hypotheken en Voorschotten aan Spaar brief houders (luidende op naam) in stukken van f 1000, f 500, f 250. ipgf* Green koersverlies. Wij verplichten ons tot terugname dezer stukken a pari twee jaar na uitgifte. BANKIER NEDERLANDSCHE HANDELSMAATSCHAPPIJ (kapitaal krachtig f 120.13.284) Werking zuiver coöperatief. Hooge rente. Algeheele openbaarheid voor alle deelnemers. Inlichtingen en Prospectus bij den Inspecteur ACTIEVE AGENTEN GEVRAAGD. 4 4 4 4r (BIJ HEUSDEN) Geen ontvangdag. Voor J. van der Linden te Lopik. Voor Jan Branderhorst te Dassen. PRIJSVERLAGING

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1920 | | pagina 3