pa. ALPH- HUPSCH Uitgebreide collectie FRANSCH KRISTAL -SCHRALI |_^ül Vughterstraat 19. 's-BOSCH. Levering onder garantie van breuk en bijlevering. in de nieuwste modellen. Bazar te Heusden, TELEFOON Tlö. BINNENLAND. De distributie ran graan eu meel. De minister van Landbouw maakt be kend, dat de voorraad tarwe in het bezit der regeering thans nog ongeveer 42.000 ton bedraagt, terwijl de voorraden tarwe bloem nagenoeg zijn verkocht. Het ligt in de bedoeling der regeering hare zorg voor de aanwezigheid van brood grondstoffen met 4 Mei a.s. te doen op houden in verband waarmede de nog aanwezige voorraad tarwe vóór dien datum geleidelijk zal worden geliquideerd. o Onder etn vallende booai. Te Lunteren geraakten twee fietsende personen op den achterweg onder een val lende boom die men bezig was te vellen. Een hunner, moest onmiddellijk met zware verwondingen en een gebroken been per automobiel naar een ziekenhuis te Arn hem worden vervoerd. De andere, die minder ernstig was ge wond, kon per rijtuig naar zijn woning worden gebracht. De politie bemoeit zich met deze aan gelegenheid daar blijkbaar niet de noodtge voorzorgsmaatregelen voor passeerend pu bliek waren genomen. o Varhoaging van vleeschprijien Aan den minister van Landbouw is het volgende telegram gezonden Bestuur van Nederlandschen Slagershond vraagt Uwer Excellenties aandacht voor buitengewoon hooge marktprijzen van vee, waardoor de consumptieprijzen van vleesch belangrijk mo#ten stijgen, en dringt op verbod van uitvoer aari. o (Jitvaer van eierei. Het Kamerlid Schaper heeft den mini ster van Landbouw verzocht de grenzen voor den uitvoer van eieren ten spoedigste te sluiten. Het conflict in de aigarenindustrie. Het comité van samwerking uit de zes zuidelijke R. K. Vereenigingen vat» sigaren fabrikanten heeft bij breedvoerig toegelicht adres den minister 'van Arbeid verzocht de arbeiders, die weigeren op de nieuwe voor waarden te arbeiden, als vrijwilligwerkloo- zen te beschouwen en dus aan deze geener lei uitkeering uit de werkloozenkassen te verleenen. Slaapziekte. Behalve de reeds gemelde gevallen van slaapziekte, welke te Apeldoorn tot heden slechts bij kinderen voorkwam, openbaarde zich 1.1. Zaterdag deze ziekte bij een vol wassen timmerman, die aan de schaaf bank zijn werk verrichtend, eensklaps door een onwederstaanbaren slaap werd aanhetast, welko nog voortduurt. latrekking zilverkons. Bij Kon. besluit van 28 Jan. is bepaald dat de zilverbons van een gulden als zil verbons worden ingetrokken 1 Maart '21. Tot en met 31 Maart zullen zij aan de kantoren der betaalmeesters en van de ontvangers der directe belastingen kunnen worden ingewisseld. Ter verduidelijking diene dat na 4 Maart niet meer als betalingsmiddel zal geldig zijn de zilverbons van een gulden zonder achterdruk. Er zijn thans twee soorten zilverbons van een gulden in omloop de bruine zonder achterdruk, en het laatste model met achterdruk en aan den voorkant ter linkerzijde in den rand het borstbeeld van de koningin en profiel. Dit laatste model éénguldens zilverbons blijft geldig de eerste, het oude model, wordt ingaande 1 Maart a.s. ingetrokken. lit de ligarenindustrie. In Tilburg is de toestand zóó, dat alleen bij de firma G. en S. Majorie de werk lieden ontslagen ziju. Op de andere fa brieken wordt gewoon doorgewerkt. Op de sigarenfabriek Karei de Stoutec der firma Peeters Co. te Zeelst wordt tegen 't oude loon voortgewerkt. Zaterdagmiddag zijn te Yalkenswaard alle sigarenfabrieken stil komen te liggen zoodat nergens meer gewerkt wordt. Met de sigarenmakers, die vroeger reeds werk loos waren, is thans het getal werkloozen gestegen tot ongeveer 1100. Kwartjesvinders. Reizende kaartspelers hebben hun slag weer eens geslagen. Zekere O. heeft te Js Gravenhage aangifte gedaan, dat hij onderweg van Haarlem naar Den Haag 'bij het kaarten met eenige medereizigers een bedrag van f360 verloren heeft. o— Faillissement kassierskantoor Evekink. In de Maandag te Zutphen gehouden voltallige raadszitting, deed de burgemees ter eenige mededeelingen betreffende het in de afgeloopen maand uitgesproken fail lissement der N.V. Kassierskantoor v/h D. Evekink. De burgemeester deelde mede dat de stad bij het faillisement met een vordering van f 65000 is betrokken en derhalve dat bedrag tot een zeker, nog niet bekend percentage, als verloren moet beschouwen. Van het bedrag van f 100.000, waar voor de gemeente geteekend bad, is f35.000 ontvangen de andere 65.000 bleken toen wij ze gingen halen, gevlogen. o De econsmische crisis. Eergisteren zijn honderd arbeiders van de werf Zeeland uit Hansweert in staking gegaan wegens loonsverlaging. Een tijdelijke 10-urige arbeidsdag. Rotterdam, 8 Febr. Daar verschillende scheepswerven hier ter stede, die speciaal voor reperatiewerk zijn ingericht, overladen zijn met werk, heeft de arbeidsinspectie na goedkeuring van den minister, tijdelijk toestemming gegeven' op deze werven 10 uur per dag te werken. Deze vergunning gaat reeds in voor de Rotterdamsche Droog dok Mij. en Wiltons scheepswerf, terwijl waarschijnlijk nog meerdere zullen volgen. o De Rijnvaart. Blijkens een mededeeling van het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken is thans volledige overeenstemming bereikt met de betrokken geallieerde regeeringen nopens de toetreding van Nederland tot de artikelen van het vredesverdrag betreffende de Rijn vaart. o RECHTZAKEN. De Lissesche vergiftigingszaak. Maandag 21 dezer wordt voor ne Haar- lemsche rechtbank zooals reeds in 't kort gemeld is behandeld de zaak tegen G. H. v. d. M., 34 jaren, weduwe van J. L. v. d. Burg en C. v. d. L., bloemist knecht. Aan vrouw v. d. M. wordt ten laste gelegd, dat zij op of omstreeks 12 Sep tember 1920 te Lisse te zamen en in ver- eeniging met C. v. d. L althans alleen, na rijp beraad en in kalm overleg het voornemen te hebben opgevat en het be sluit te hebben genomen, haar echtgenoot J. D, v. d. B. opzettelijk van het leven te berooven ter uitvoering van dat voornemen en besluitalthans opzettelijk rnet het doel haar voornoemden echtgenoot opzettelijk van het leven te berooven, dezer» een chocoladedrank welke door haar voor en ten gebruike van dezen was toebereid en waaraar» door v. d. L. voornoemd, gelijk zij wist te voren een doodelijke dosis ar senicum, althans gif, was toegevoegd, heeft toegediend althans dezen dien giftiger» drank heeft doen gebruiken, tengevolge van het nuttigen van welker» giftigen drank, v. d. B. op of omstreeks 26 Sept. 1920 te Leiden is overleden. Aan v. d. L. is medeplichtigheid ten laste gelegd. Toch gestraft. Drie kooplieden te 's Hage hadden een vrouw er toe gebracht hun f35 000 af te geven tegen onderpand van valsche juwee- ien, die, naar zij de vrouw voorspiegelden een hunner zou koopen voor f 40.000, maar niet gekocht had. De juweelen wa ren slechts f 3000 waard. De Haagsche rechtbank had hen ver oordeeld onderscheidenlijk tot 2, 1 en 2 jaar. Het Hof veroordeelde den eersten be klaagde tot 2, den 2en tot 3 en den 3en tot 2 jaar, en beval hun onmiddelijke ge vangenneming. Twee der beklaagden hadden samen met een zekeren J. J. L. op gelijke wijze een man bewogen tot afgifte van f 14.000. De Haagsche recht bank had hen van dit geval vrijgesproken. Het Hof veroordeelde hen onderscheidenlijk tot 2, 2 en 3 jaar ge vangenisstraf, ook met bevel tot gevangen neming. Keuring van ree raar expart. Naar aan de Veehandel wordt medege- gedeeld, is binnen zeer korten tijd te ver wachten een wijziging in |de bepalingen van de keuring var» vee voor export, waar bij den handel verschillende faciliteiten zullen verleend worden. o Geen gehuwde telefonisten meer. Naar de »Res.e meldt, is te's Graven hage binnenkort van B. en W. bij den raad een voorstel te wachten, om voortaan aan telefonisten in gemeentedienst die in het huwelijk treden, eervol ontslag te ver leenen. De gehuwde telefonisten, die thans in dienst zijn blijven in haar betrekking ge handhaafd. gespronjgen of ruwe huid! PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Naar wij vernemen gaat de Heer Th. Latenstein, Directeur der »Heus- densche Harmonie* met twee Gemengde Zangvereenigingen, twee Fanfare-corpsen en één Harmonie (te samen 175 personen) naar het op Hemelvaartsdag te houden Groot Internationaal Muziek-concours te Culemborg. Moge hij dien dag succes hebben Dr. Aüer alhier heeft een cursus geopend in verbandleer en eerste hulp bij ongelukken. Ook enkele jaren geleden heb ben de Doktoren Oerlemans en Herman een wintercursus gehouden, waaraan als- toen verschillende personen, waaronder vele Dames, deelnamen. Wij hopen dat ook thans de deelname algemeen zal zijn. Zij kan niet genoeg aanbevolen worden. Zondag 13 dezer n.m. zes uur zal in het Patro'naatsgebouw voor de R. K. kiesvereeniging van mannen en vrouwen optreden als spreekster mevr. van Besouw uit den Bosch. Werkendam. De muziekvereen. »Con- cordia* hoopt Donderdag 17 Febr. a.s. een openbare uitvoering te geven in de Nutszaal. De datum van het optreden van ds. Luuring van Hazerswoude, alhier, is thans bepaald op Donderdag 24 Febr. Almkerk. Dezer dagen werd door den visscher Duister uit Veen in den wij den Alm een snoek gevangen, die een ge wicht had var» 22 pond. Het kolossale dier had eer» lengte van 1.15 M. Een aardig buitenkansje. Andel. De heer J. van Andel onder wijzer aan de Christelijke school alhier is in gelijke betrekking benoemd te Dubbel dam. In het lokaal der openbare schooi werd Maandagavond, door Ds. Lummel uit Zuidland, eene rede gehouden betreffende het Millioenplan. Voor hetzelfde doel wordt door een aantal jonge meisjes bij de in gezetenen alhier gecollecteerd. Dassen. Verleden Vrijdag had alhier een paardenmonstering plaats, veei animo was er niet, daar er van de vijftien aan gebrachte paarden slechts een werd ver kocht. De ruim 70-jarige alleenwonende Wed. Hompus had het ongeluk, door een verkeerde deur te openen, in haar kelder te vallen. Na een half uur bewusteloos gelegen te hebben is ze weer uit haar be narde positie gesukkeld. Dr. Kohier uit Capelle door de buren gewaarschuwd was spoedig ter plaatse en constateerde schou derontwrichting met nog verschillende won den. Na verbonden te zijn was de toe stand bevredigend. j.l. Dinsdagmiddag had bij den landbouwer Van Etten alhier, een ernstig ongeluk plaats. Terwijl de Monteur (woon achtig te Tilburg) bezig was een nieuwe motor te probeeren, kwam zijn jas in aan raking met den motor en geraakte ge noemde monteur zoodanig bekneld, dat hij beide armen brak. Per auto heeft men hem naar zijne woning moeten vervoeren. Giessen. Op Donderdag 17 Februari zai D. V. voor de Jongelingsvereeniging op G. G. optreden Ds. K. Schilder van Gorin- chem, met het onderwerpaTegen de valsche Profetie.* Gameren. Ds. H. Ewold alhier staat op het zestal voor predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Delft. ring van alle benoodigde bouwmaterialen is ingeschreven door C. A. van Rooij te Dongen voor f 9367.98 L. Louwet en Zonen te 's Gravenmoer voor f 8229.45 C. Broekhoven te Oosterhout voor f 8200. J. Schellekens Pz. te Dongen voor f 7777. H. van Dijk te Raamsdonk voor f 5780. Het werk is aan den laatsten inschrijver gegund. Genderen. De tienjaarlijksche stem ming bij de Herv. Gem. alhier, of de be roepingen van predikanten en benoeming van ouderling en diakenen bij den kerke- raad of bij stemgerechtigde manslidmaten zal berusten, zal plaats hebben op Vrijdag 18 Febr. van half zes tot zeven uur nam. De laatste dagen vertooneri zich alhier nogal kooplieden om paarden, vooral het type trekpaard is aan hooge prijzen zeer gezocht. Naar gebruiksvee bestaat bok goede vraag vooral jongvee is enorm hoog in prijs. Naar vet vee is niet zoo veel vraag, terwijl de handel in varkens ook niet zoo bijzonder vlug is. Het fantarecorps »Excelsior« is voor nemens op Zaterdag 19 Februari eene uit voering te geven in het café van den heer J. Heijmans te Babiloniënbroek, een flink programma belooft een gezelligen avond. Kerkdriel. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier ds. E. A. Lazonder te Tricht. Poederoyen. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier werd beroepen Ds. S C. Groeneveld, predikant te Zuilichem Raamsdonksveer. Kalm er» rustig is de Carnavalsavond hier vei loopen slechts een enkele opgeschoten jongen vertoonde zich verkleed op straat en de herbergen wel wat drukker bezocht dan gewoonlijk op gewone avonden. De Eerw. Heer v. d. Snoek uit Zetten hield Dinsdagavond een rede in de Ned. Herv. Kerk. in het belang van het leerstoelfonds vat» den Ger. Bond, naar aanleiding van Matth. 3:12. Woensdagavond kwamen leden en bestuur van de Dameskrans met allen, die hadden meegewerkt tot het verkrijgen van het reuzensucces op de Bazaar, vorige week gehouden, bijeen in eer» gezellige verga dering. Verschillende voordrachten, tableaux, muziek en zang, wisselden elkander af en gaven een recht genotvollen avond, die door de aanwezigen niet gemakkelijk zal ver geten worden. Sprang. Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente alhier Ds. Oosterhuis te Sint- Annaland. Onzen dorpsgenoot W. de B wer in de Zijne door een hond aangevalle die hem de kleeren van het lijf scheurd» Van een en ander is procesverbaal opg( maakt. A.s. Dinsdagavond 7 uur hoopte Ger. knapenvereen. aSamuël* gelijk mt de Ger. Jongelings vereen, in het gebou van den Chr. Volksbond jaarfeest te vierer Heden Zaterdagmiddag 3 uur zal d commissie bedoeld bij art. 131 der Ge meentewet, op het gemeentehuis alhier i openbare vergadering bijeen komen. Woensdagavond j.l. kwam de afd( ^Patrimonium* in vergadering bijeen. N opening, lezing der notulen en behandelin ingekomen stukken, verkreeg de heer M Genuït het woord. Na een woord van inleiding behandeldt spr het onderwerp »Is het streven naai lotsverbetering geoorloofd Achtereenvolgens werden een 4-tal pun ten nader toegelicht. 1. Er is een geestelijken noodstand. 2. Maar ook een materieëlen noodstand. 3. Het streven naar lotsverbetering, 4. Hoe en langs welke wegen moeten we dat doen Een gearmimeerde bespreking volgde op deze inleiding. Aan het slot deelde het bestuur mede dat op 1 Febr. j.l. de verhoogde klasse van het ziekenfonds was in werking ge treden. Vele leden zijn tot deze klasse toegetreden. Wijk. Met April a.s. hoopt de heer P. v. d. Velden rijwielhandelaar en her steller alhier een winkel met werkplaats te openen, geheel ingericht volgens de eischen des tijds. Dit zal de eerste winkel op di gebied in deze gemeente zijn. Waspik. Donderdag 1.1. werden bi enkele candidaatstelling tot lid der com missie, bedoeld bij art. 131 der Gemeente wet, benoemd de heeren J. A. Ruiten berg, B. Opdien, J. P. van Velthoven, G. WT. Zijlroans, J. Smits, G. A. P. M. Ver meulen en J. de Graaf. Bij de gehouden publieke inschrij ving voor den verkoop ter sloopirig van twee stallen, toebehoorende aan de ge meente werd ingeschreven door M. Klerks te Drunen voor f 2576. J. M. Coolen te Tilburg f 1706.25. J. van Bracht te Made f 4416. N. van Krieken te Dongen f1291. J. de Hond, Waspik, fl'197. De slooping werd gegund aan den hoog- sten inschrijver. CORRESPONDENTIE. Twee ingezonden berichten uit Gorcum kunnen niet worden opgenomen, omdat de inzender zijn naam tegenover de Redactie verzwijgt en alleen onder teek ent »Een le zer van uw blad*. Bij de Zusters ingekomen voor de Bazar van N. N. f2.50, S. f2.50, B. f2 50, B. f2.50, mej. S. uit D. f 1.25, van G. uit W. f2.50, fam. T. uit W. f 3.mej. S. uit H. f 0.55, mej. J. V. uit D. f 5. van G. f2. L. 2 suikerpotten, mej. Z. kleedje en 2 stofdoekmandjes. Goudsche garen- spinnerij 20 kluwen gekleurd touw. Firma Boldoot 12 flesschjes Eau de cologne. Fabriek »Glim« 24 busjes poetsextract. Goudsche kaarsenfabriek 2 koperen schemer lampjes, 2 theelichtjes, 2 nachtlampjes, 6 doozen theelichtjes. Firma J. Polak 12 flesschen limonade. Firma van Houten 20 bussen cacao. Firma Droste 100 busjes cacao. Firma Honing 10 pakjes maizena, 4 boek. Firma de Gruijter 60 pakjes maizena. Firma Begeer 4 gedenkpenningen. Firma var» Kempen zilveren pasteilepel. Firma Louis Dobbel man 2 pond thee, 54 doosjes sigaretten, 48 half onsen tabak. Fam. B. bus cacao, koek, 2 stukjes zeep, 1 pond koffieb., 2 ons thee, 2 pakjes maizena, 3 pond tar webloem. H. B. fantasiedoos, 2 boeken leggers, 1 speldenkussentje. P. B. 2 bloemenmandjes. B. 2 wandspreuken. Else 2 bloemenmandjes. Dames H. en B. te H. 2 tascbjes, 6 kleedjes, doosje zeep, 3 portretlijstjes, 5 doosjes, 1 thermo meter, verschillende kleine dingen. Zr. A. A. Br. KI. te H. 4 boeken 3 nieuw- testamentjes, 1 bal. J. W. kleedje. D. M. 12 pr. sokken. 'a Gravenmoer, Bij de Dinsdag door het Burgerlijk Armbestuur gehouden aan besteding voor het bouwen var» een huis met twee arbeiderswoningen met bijleve

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2