Dienstbode, DE RECLAME £f>FÜÏüHÊ TE KOOP AANGEBODEN F. W. H. HEN Wyberf L. J. VEERMAN. P. J. FURSTER Motor- en Rrjwielhande! A. SWAGEMAKERS Eaal uvtf piaien en FoIg's een groote Swan-vulpenhouder WIJK (BIJ HEUSDEN.) DANKBETUIGING. GEVRAAGD WINSTGEVEND Notaris RIETRA, publiek verkoopen Mej. Ant. Bouman, Botermarkt N 84 HEUSDEN. in den kunsthandel Tabletten f3.75 per stuk. HET ADRES voor: bruine en zwarte Teer, Carbolineum, Blackvarnis, Consistentvet. Omstreeks Paschen zal door de R. K. Tooneel Ver. uit de R. K. Werk!. Ver. de 3e uitvoering gegeven worden opge voerd zal worden. >De Pauselijke zouaafc en als blijspel. »De dertiende klokslag.cf De kinderoperette »Een dag Khalifc gecomponeerd door Otto Ludwig is sedert eenigen tijd onder leiding van Bestuurs leden van de Harmonie >De Eendrachtc in studie genomen en zal vermoedelijk voor het eerst alhier 29 Mrt. opgevoerd worden voor de leden en 3 April voor niet-leden. De décorateur, Pierre Theele uit Ooster hout ontwierp reeds een Oostersch tooneel- décor. Wederom werd de broodprijs ver laagd en nu gebracht op 24 cent per 8 H.G. bruinbrood. Mevr. Frida Kats uit Amsterdam hoopt 24 Maart voor de Chr. Hist. Kiesv. alhier op te treden met het onderwerp >De vrouw en de stemplicht.* In de Koningstraat zullen zoo spoe dig mogelijk weder een twintigtal arbei derswoningen gebouwd worden. Als deze voltooid zijn, staan er in die straat 72 nieuwe woningen. Graanbeurs Hótel de Reijer. Tarwe 121.50 k f22.— de 100 K.G. Rogge f 18. Haver f 14.50 c Hooi f 19.50 ét f20 Druk bezoek echter niet veel verkocht. De oud-leerlinge van de M.U.L.O. alhier Mej. D. Timmermans slaagde te Zwolle voor de acte Nuttige Handwerken. Waspik. Het aantal ingeschrevenen voor de militie, lichting 1922, bedraagt alhier 43, waarvan 11 aanspraak maken op vrystelling wegens broederdienst. Een zoo groot getal ingeschrevenen is voor deze gemeente nog nooit bereikt. Door de firma T. H. Haagen, stoom leerlooierij en drijfriemenfabriek alhier, zijn wegens slapte elf arbeiders ontslagen. Het aantal werklooze grondwerkers vermindert hier dagelijks. Van de 43 ingeschreven werkzoekenden zijn er slechts enkelen overgebleven. Vrijdagavond j.l. hield de Commis sie, bedoeld in art. 131 der gemeentewet, alhier, eene openbare zitting tot het aan- hooren van bezwaren der ingezetenen tegen de vereeniging van Waspik met Raams- donk, Geertruiden berg en Made en Drim- melen. Van deze gelegenheid werd een zeer ruim gebruik gemaakt. O.m. ver schenen het Burgerlijk Armbestuur en ver schillende polderbesturen. Door den heer Schoenmakers, secretaris-penningmeester van het Waterschap »Klein Wapikt wer den bezwaren ingebracht op grond van de historische wording van Waspik. Van een en ander werd door de Commissie goede nota genomen. Onze voetbalclub ïBrabantiac speel de Zondag j.l. tegen «Victoria« uit Raanr.s- donk en won met 40. Naar we uit goede bron vernemen is de ZeerEerw. Heer Pastoor alhier, voor nemens nog dit jaar een jongenspatronaat op te richten, hetwelk dan zal worden gevestigd in de harmoniezaal. Zaltbommel. Zondagmiddag geraakte in de Gamersche straat plotseling het stuur van een met geringe vaart rijdende auto defect. Het voertuig maakte een zwen king en overreed een kinderwagen die ge heel verbrijzeld werd. Het daarin lig gend kindje werd er uitgeslingerd en kwam op een stoep terechtgelukkig bleek de kleine ongedeerd. De inzittenden kwamen eveneens met den schrik vrij den chauf feur treft geen schuld. Znilichem. De verhuring der zitplaat sen in de Geref. Kerk alhier heeft dit jaar f960 opgebracht, tegenover 939 in 1920. Bij de gehouden volkstelling waren er in deze gemeente 761 Ned. Herv., 305 Ger. en 6, die tot geen kerkgenoot schap wenschten gerekend te worden van hen waren 585 m. en 487 vr., totaal 1072 inwoners. VERGADERING van den Raad der Ge meente VEEN, op Zaterdag 5 Maart voorm. 10 uur. De Voorzitter is wegens ongesteldheid afwezig. Voorzitter Wethouder Smits. Secretaris J. Timmermans. Aanwezig de Ledenden Dekker, Timmer mans, v. d. Pol, Vos en Schreuders. Afwezig het Lid Jiskoot. Nadat de Voorzitter de Vergadering met gebed heefd geopend, worden de notulen der vorige vergadering gelezen, die daarop zonder op- of aanmerkingen worden vast gesteld. Ingekomen zjjn 1. Adres van den Bond Neder 1. Arbei ders en Landbouw, Tuinbouw en Zuivelbedrijf d.d. November 1920, waarin verzocht wordt de werklooze arbeiders in de winter-periode zooveel mogelijk werk te verschaffen. Aan gezien de winter-periode voorbij is en er geen werkloozen zijn, wordt dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. 2. Een adres van den Straatmakers- en Grondwerkersbond van dezelfde strek king en waarin tevens wordt aangedrongen, om de leden van den bond een hooger loon te betalen, dan de niet aangeslotenen. Ook dit adres wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat de winter voorbij is. 3. Een beslissing van den Minister van Onderwijs dat geen termen aanwezig zijn om aan de aanvrage voor subsidie te vol doen. Het vorig jaar kreeg de 'gemeente een subsidie van f700.en thans niets. Wordt aangenomen voor kennisgeving. 4. Een verzoek van het gemeentebe stuur van Bergen-op-Zoom om adhaesie te betuigen aan haar adres tot de Kroon in zake door Gedep. Staten ingestelde salaris regeling voor de ambtenaren van den Bur- gerl. Stand. Aangezien hier reeds een beslissing is genomen en de leden van oor deel zijn, dat men in Veen niet kan be- oordeelen of het salaris te Bergen-op-Zoom te hoog is, wordt ook dit schrijven voor kenngeving aangenomen. 5. Schrijven van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten, dat aan het verzoek om steun in de subsidie-aanvrage herstel ling toren niet kan worden voldaan, omdat de gemeente nog niet als lid is toegetreden tot de vereeniging. De Secretaris deelt mede, dat de vereeniging bericht is, dat de gemeente reeds 26 Augustus als lid is toegetreden en dat daarop iemand den toren is wezen opnemen. Aangenomen voor kennisgeving. 6. Procesverbaal van kasopneming bij den gem.-ontvanger op 16 Dec. waaruit blijkt, dat er in kas was f 1986,95, aan genomen voor kennisgeving. 7. Schrijven van Ged. Staten waarin wordt aangedrongen om de pensioenen der gem.-ambtenaren te verhoogen. Veen telt slechts een pensioengerechtigde, de om standigheden waarin deze op 't oogenblik verkeert en den finantieelen toestand van de gemeente geven B. en W. aanleiding den Raad te adviseeren diens pensioen niet te verhoogen. De Raad vereenigt zich met algemeene stemmen met dit advies. 8. Besluit goedkeuring gem.-rekening 1919 in ontvangst op f 21872.70J en in uitgaaf op f 21469.97, sluitende alzoo met een batig slot van 402.75J. Aangenomen voor kennisgeving. 9. Een schrijven van den Burgemeester van Heusden, waarin deze mededeelt, dat Ged. Staten genegen zijn 25 pCt. bij te dragen in het tekort 1919, dat de exploi tatie van de tram Heusden's Bosch heeft opgeleverd, zoo het Rijk 50 pCt. bijdraagt en de betrokken gemeenten de overige 25 pCt., totaal pl.m. f 3250, bijdragen. Opheffing der lijn zou voor de streek een verlies zijn, zoodat op een flinke bijdrage wordt aangedrongen. De Voorzitter meent, dat het bestaan van den tram voor Veen van niet zoo'n groot belang is, dat het gewettigd is, met het oog op den finantieelen nood der gemeente, een subsidie toe te staan. De heer Schreuders acht de lijn wel van belang en zou er voor zijn subsidie te verleenen, al is het nog zoo'n klein bedrag. De heer den Dekker betoogt dat de verkeersmiddelen in deze streek toch al slecht zijn, zoodat er wel naar gestreefd mag worden de bestaande te behouden. Op voorstel van den Voorzitter wordt met algemeene stemmen besloten een bij drage te verleenen van f 25 om den goeden wil te doen blijken. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur 1920 wordt vastgesteld op een ontvangst van f 3650.63 en uitgaaf van f3813.10, sluitende met een batig saldo van f 27.53. Ged. Staten vragen waarvoor de pl.m. f 4000 uit de oorlogswinstbelasting zijn bestemd en dat op de begrooting f 2000 voor aflossing van geldleening staat vermeld, zonder dat daar tegenover een behoorlijke post van ontvangst staat. De Voorzitter zegt dat het bedrag uit de oorlogswinst belasting volgens genomen Raadsbesluit, dat door Ged. Staten zelf is goedgekeurd, opgenomen is in het loopende dienstjaar 1919 om de rekening sluitende te krijgen. Sedert het einde van 1916 moest aan het einde van het jaar altijd een kasgeldleening worden gesloten om de zaak kloppende te brijgen. Volgens staat model C heeft de gemeente een schuld van f 15000, waar van de rente niet is betaald kunnen worden en die geregeld is bijgeschreven. Om de begrooting kloppende te krijgen zal de Hoofd. Omslag van f7000 op f9000 ge raamd moeten worden. Besloten wordt Ged, Staten in dezen geest te berichten, (Vervolg in het volgend nummer.) CORRESPONDENTIE. Het komt in den laatsten tijd meermalen voor, dat men tracht door eene advertentie een veriooving bekend te maken, met het doel daarmede twee personen te grieven, wijl het geheel uit de lucht gegrepen slechts moet dienen anderen belachelijk te maken. Wij ontvingen heden weder per post zoo'n verzoek ter plaatsing, dat we niet inwilligden doch zullen voor den vervolge soortgelijke verzoeken, met gefingeerde handteekening, aan de politie afdragen, om nader te onderzoeken. De Redactie. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Overleden: Pieter Laurens Homcoop 81 j. 's GRAVENMOER. Geboren Johannis, z. v. P. Peters en J. Bekens Cornelia Adriana, d. v. L. de Koster en J. Blom Marinus, z. v. D. van Beek en A. E. van Loon, Ondertrouwd: Arie Kooijman 22 j. en Catharina Johanna, de Geus 22 j Maurits Mandemaker 29 j. en Wouterina 25 j. Gehuwd: Wouter Timmermans 29 j. en Johanna Egberdina Faro 26 j. Overleden: Levenloos aangegeven kind van K. Faro. SPRANG. Over de maand Februari. Geboren: Wilhelmus Cornelis, z. v# B. A. van Caem en P. H. SchotNina Marie, D. v. J. C. Gouw en J. P. v. d. Pijl. Gehuwd: D. Hulst, 27 j. en J. Treffers, 24 j.C. B. Timmermans, 31 j. en J. M. E. Maat, 31 j.H. de Jong, 27 j. en M. J. v. Drongelen, 27 j.P. Hamers, 32 j. en G. Haverhals, 22 j. Overleden: H. Hoefnagel, echtg. v. W. Kruijf, 73 j.J. F. de Garde, 60 j.; O. Vos, echtg. v. Chr. v. d. Mast, 59 j.; M. v. Zeist, wed. v. P. W. Roomer, 75 j. NAGEKOMEN BERICHTEN. Veen. Zaterdagnacht ten 1 ure circa werd bij den winkelier L. B. een poging tot inbraak gedaan wat gelukkig werd ver« ydeld. D' jl. Vrijdag gehouden jaarlijksche ver pachtingen van de weilanden der N. H. Kerk brachten f 334 minder op dan ver leden jaar. -Maandagavond kwam het bestuur der Tuinbouwvereeniging «Excelsior* in jaarvergadering bijeen en werd besloten op Donderdag 17 Maart a.s., nm. ten 6 ure, in Café Zonneveld, de jaarlijksche algemeene ledenvergadering te houden, waarin te behandelen 1. Opening. 2. Lezen notulen. 3. Ing ikomen stukken. 4. Verslag o.er 1920. 5. Rekening o er 1920. 6. Verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding. 7. Voorstel Bestuur tot aanvulling vei- lingpersoneel. 8. Opgave onderlinge aankoop planten of zaden. 9. Huishoudelijke zaken. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Door een landbouwer werd verleden week een zilveren gedenkpenning uit den grond gespit, waarop de beeltenis van een geharnaste ridder aan den eenen kant en de Hollandsche leeuw aarr den anderen kant. Hy draagt het jaartal 1576. Ook zijn er Latijnsche woorden op aangebracht als confiden8. Wie weet van welk gilde of ridderorde dit afkomstig is. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 81 jaar, onze beste Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer PIETER LAURENS HONCOOP, Oud-Burgemeester van Heusden, Oud-Lid der Staten van N.-Brabant, Oud-Dijkgraaf van het Waterschap „den Hoogen Maasdijk van Stad en Lande van Heusden c. a." Officier in de Orde van Oranje Nassau. Uit aller naam, C. H. HONCOOP-Verstegen. Heusden, 8 Maart 1921. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onzen Broeder, Behuwdbroeder en Oom GIJSBERT BRANDERHORST, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. BRANDERHORST J. BRANDERHORST— De Graaff J. M. KLEINLOOG M. K. KLEINLOOG en Kinderen Genderen, 5 Mrt. '21. met 1 Mei een flinke bij H. CR1JNS, Botermarkt Heusden. IN DIT NIEUWSBLAD IS VOOR ALLEN die artikelen (op elk gebied) leveren, of wenschen te koopen. te DOSSEN, zal aldaar bij Mej. JOH. de VRIES, bij den Krekeldraai, Donderdag 17 Maart 1921 voorm. 10 u. precies a contant. Kasten, eiken kabinet, tafel, stoelerj, hangklok, ledekant, veeren bed, ka chel, lampen, matten, gram- maphoon, aard- en hoog- kar, 2 ploegen, kafmolen, enz., heerenfiets, hooi, strooi, riet,geit, kippen, enz. Te bevragen bij Polstr. C 85 AALBURG. van Vuchterstraat 118-120 m Telef. 757 Kinderen Blaowe «Ukken doom M«t IS WEDER VOORRADIG IN DEN BOEKHANDEL VAN lO 20 mill© in een flinke uitgebreide zaak, (geen modezaak) met groote, deftige cliëntèle. Een rente van minstens 10 pCt. gewaarborgd. Het pand is gelegen op een der beste standen van een der grootste plaatsen in Noord-Brabant. Alleen op serieuse aanbiedingen niet van tusschenpersonen wordt ingegaan. Brieven onder no. 14 Bureau van dit Blad. Al wie op een oude fietst moet trappen, Is FURSTER te Wijk je adres om ze op te knappen. Voor jong en oud, voor de werk- en zakenman, Is dit het adres waar men het voordeeli&st o [koopen kan. Tevens een groote voorraad banden, onderdeelen en [rijwielen, Kettingen, pedalen en vrijwielen. Levering van stationaire en rijwiel-motoren, Vraag even aan en U zult mijn conditën hooren. Beleefd aanbevelend, Bondsr j(j wiel hersteller Teneinde elke concurrentie te kunnen weerstaan, bied ik tijdêlijk aan, buitenbanden met 1 jaar schriftelijke garantie, voor den spotprijs van Het soliedste en meest bekende adres voor Motoren en Rijwielen, alle mogelijke Onderdeelen, Reparatie-inrichting, BENZINE-DEPOT. Voorhanden2e hands Rijwielen, waaronder ook voor jongens van 8 jaar. Auto-Garage Botermarkt O 73. BONDS MOTOR- en RIJWIELHERSTELLER. Ie I 's-BOSCH. nemen graag de aange- naam smakende Wybert- E= Tabletten, die hen voor de Epi gevolgen van het ruwe Winterweer beschotten. Sedert 75 jaren als werk- Pü zaara huismiddel bekend en beproefd. Kapitaal Gevraagd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 3