voor bet Land van flensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaarfl. lo M Zaterdag 9 April Belangrijk Bericht, H. BRIK, zeer korten tijd KARPETTEN WEEK F-. TH. VAN WIJCK, Tel. 131, WAALWIJK DAMES- en HEEREN-TAILLEUR. UL I voor alle RIJWIELEN blijven nog steeds het meest gevraagd en onovertroffen. Hierdoor wordt het beste bewijs geleverd van prima kwa liteit, lichte gang, sierlijke afwerking, on- verbeterlijke garantie en billijke prijzen. RAAMSDONKSVEER. BEjHOORENDE BIJ HET INDIEN GEZOND, BLIJF GEZOND. Maak geen gewoonte van het gebruiken van geneesmiddelen. Als gij ziek zijt, hebt gij waarschijnlijk medicijnen noodig. Maar zoodra gij gezond zijt, dient gij met het gebruik op te houden. Zorgzame gewoonten, lichaamsoefeningen, eenvoudig voedsel, goede ontlasting en geregelde, verkwikkende slaap dienen u gezond te houden. Wees blij, als gij vrij zijt van verschijn selen van nierzwakte. Als gij er aan twijfelt, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen u helpen. Dit geneesmiddel schept geen gewoonte-vorming. Onderzoek u zelf. Ontwaakt gij 's morgens met een dofte, kloppende pijn in den rug Hebt gij blazen onder de oogen en zijn uw handen en enkels gezwollen Is de urine bewolkt, zanderig of brandend Geschiedt de loozing te veel of te weinig Zijn uw ledematen beverig en rheumatisch, vooral bij vochtig weder? Zijt gij moedeloos, altijd vermoeid, zonder lust en wilskracht Wordt gij duizelig na een poos gestaan te hebben Hebt gij last van rheumatiek, spit of ischias Als gij »ja« moet antwoorden op een van deze vragen, is het bepaald noodig om een speciaal niergeneesmiddel te nemen, en kunt gij niet beter doen dan onmid dellijk te beginnen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar bij alle bekende drogisten fl.75 per doos. BUITENLAND. Terechtstellingen in Rusland. Van de Russische grens wordt gemeld Uit Tschernigow wordt aan de Russ. Press bericht, dat 73 Russen en 35 Polen als leiders van een anti-bolsjewistische bewe ging werden doodgeschoten. De Wolja Rossi verneemt uit Petrograd, dat op 23 en 24 Maart 1400 personen in verband met de gebeurtenissen te Kroonstadt te rechtgesteld zijn. Een ernstige myiionlploflhg. In Zuid-Frankrijk, in het mijndistrict van Le Gard, heeft volgens de »Msb.«, een ernstige mijnontploffing plaats gehad in de groeve van Trely bij de gemeente Martinette. De explosie was zoo hevig, dat in de naburige dorpen alle ruiten sprongen. Het reddingswerk werd onmiddellijk ondernomen, en binnen betrekkelijk korten tijd waren reeds 14 lijken, waarvan 10 van Franschen en 4 van Polen, voor den dag gehaald, allen vrijwel onherkenbaar. Men vermoedt, dat er nog een aantal andere slachtoffers zullen zijn, maar het was niet onmiddellijk uit te maken, hoeveel personen reeds waren afgedaald. De ramp had plaats tengevolge van het ontploffen van een groote hoeveelheid spring stoffen. Het nieuwste. Dat is de door elektriciteit gedreven kinderwagen. Een soort baby-auto dus. Iripiaats van het afmattende voortduwen komt nu het kalm loopen naast den kin derwagen, die heuvels beklimt en stoepen bestijgt met het grootste gemak. Vijf knopjes geven de snelheid aan. Een uiterst langzaam gangetje van drie K.M. per uur is even goed mogelijk als een snellere gang, tot een maximum van 10 K.M. per uur. Bijzonder energieke babies kunnen zelf de behandeling der knoppen wel leeren en dan kunnen er wedstrijden van babies georganiseerd worden, In Amerika is niets onmogelijk. Hislukte smokkelparty. De politie te Buer heeft een groote smokkelarij van tabak ontdekt, die over Enschede naar Pruisen zou worden inge voerd. Toen de eerste wagon, als aard appelen gedeclareerd, te Buer aankwam, werd deze met een zestal personen, waar onder eenige Hollanders, in bewaring ge nomen. Ware de smokkelarij gelukt, dan zou het Duitsche rijk een schade van 25 millioen mark zyn berokkend. o Ëeu gruwelijke wraakneming. Op een open terrein in een voorstad van New-Yoik werd dezer dagen, naar we in de »N. R. Ct lazen, het lijk gevonden van een Italiaan, zekeren Tony Marisilly. Naast hem lag, aan een stuk papier vast gehecht, zijn tong, die hem was uitgesne den. Een jaar of 7 geleden behoorde deze man tot een bende struikroovers. Hij werd gepakt en veroordeeld. Om vermindering van straf te krijgen, verried hij zijn mak kers. Van dezen werden er velen gear resteerd maar de leden van de bende die op vrije voeten bleven, zwoeren wraak. Drie maanden geleden werd Marisili uit de gevangenis ontslagen. Hij begaf zich naar Californië, maar keerde verleden week in New-York terug op de doorreis naar Italië. Het bleek, dat men zijn bewegingen had gevolgd, want hij ontving een sommatie om voor de leiders der bende te verschij nen. Hij voldeed niet aan deze sommatie; maar de wrekers kregen hem toch in handen. Zijn lijk is gevonden in hetzelfde veld waar de 7 jaar tevoren verraden makkers waren gepakt. Het lichaam ver toonde 20 messteken. o Ernstig spoorwegongeluk. Bij een botsing van een goederentrein en een passagierstrein tusschen Parradors en Monterey in den Amerikaanschen staat Texas werden 33 personen gedood. DRUKKERIJ L. J- VEERMAN Botermarkt, HEUSDEN. 3f|rpQ voorkomende MUI Uü DRUKWERKEN. Vraagt monsters en offerten. BINNENLAND. Ooedkeopc haring. Er wordt te Lemmer de laatste dagen een massa haring aangevoerd. Dienten gevolge liep de prijs, die aldaar de vorige week aan den afslag nog van fl.80 f 3.70 was, terug tot f 0.50 per tal (200 stuks). Ouden van dagen herinneren zich niet, dat de haring zoo laag in prijs was om dezen tijd. De visschers zeggen, dat de zee vol van deze visch is. Onbewoonde huizen. In verband met de nieuwe Huurwetten, welke heden in werking treden, zijn, naar de N. R. Ct. meldt, te 's Gravenhage reeds in Maart de wijkinspecteurs van Rouw- en Woningtoezicht mei de controle begonnen. Genoteerd worden de niet bewoonde wo ningen, al of niet bewoond, geheel of ge deeltelijk te huur staande woningen, al of niet gemeubileerd of gestoffeerd, en leeg komende woningen. Als een bewijs, dat de slag, die gesla gen wordt, groot zal zijn, zij gemeld, dat een inspecteur in één wijk 140 woningen kon aanwijzen, welke leeg stonden. Men kan dus verwachten, dat honderden woningen aan de bewoning zullen worden teruggegeven. üe gewezen Duitsche Keizer. In het Engelsche Lagerhuis heeft Bot- tomley weer eens gevraagd, of er een ver zoek was gadaan aan den Volkenbond om pressie uit te oefenen op Nederland in zake de uitlevering van den gewezen Duit- schen keizer, en of er bepalingen in het Volkenbondsverdrag waren nopens de uit stooting van weerbarstige leden. Chamberlain antwoordde dat, voor zoo ver hij wist, een dergelijk verzoek aan den Bond niet gedaan was. Wat betreft het tweede deel van de vraag, het Verdrag bepaalt, dat ieder lid van den Bond, dat een van de bepalingen overtreedt, bij stem ming onder de andere leden van het lid maatschap van den Bond vervallen kan worden verklaard. Bottomley vroeg, of de regeering het wenschelijk achtte, den Bond te vragen, dit ten opzichte van Nederland te verzoe ken, en er bij te voegen, dat, als hij daar niet aan voldeed, Engeland de bijdrage in de kosten van den Bond in zou houden. Chamberlain zeide, dat hij niet bereid was, dit voorstel over te nemen. Oplegging van schepen Men seint uit Amsterdam Door de directie van verschillende te Amsterdam gevestigde stoomvaartmaatschap pijen wordt, naar wij vernemen, ernstig overwogen binnenkort een aantal schepen op te leggen indien niet spoedig verande ring komt in den huidigen toestand. Lage vrachten zijn de oorzaak dat ver schillende diensten met verlies worden voortgezet. o Branden. Te Rande, gem. Diepenveen, is door onbekende oorzaak een blok van twee hui zen, bewoond door A. J. Veurlink en J. Kluinsteker, geheel afgebrand. Twee geiten kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd, doch zeer laag. Te Udenhout (N.B.) zijn twee boerde rijen bewoond door de landbouwers B. en L. tot aan den grond toe afgebrand. Alleen het vee werd gered. Door onbekende oorzaak is de koren molen «Vertrouwen* aan de Schans te Rotterdam door brand vernield. De brand weer was met veel materiaal ter plaatse. Het geraamte van den molen is nog blijven staan. In de Zuiderstraat te Helmond zijn vier woonhuizen afgebrand, benevens een stal ling van den bierbottelaar Manders en wa gens met een stoomdraaimolen-inventaris Hoefnagels. Een paard kwam in de vlam men om. Amsterdam gaat tech failliet. Speenhoff zingt Kiezen, kiezen, fal de riere Voor den Amsterdamschen raad, Wie er voor de reuze-heibel Naar de poppenkast toe gaat Komen er nu ruitentikkers, Zwijntjesjagers, bedelaars, Nachtkroeg-dellen, Pijpmadammen, Souteneurs en zwabberaars Komen er na linke knokkers Met den kopstoot en het mes Gaan we olienootjes pellen, Komt er de jeneverflesch Krijgen we een klef Karpaatje, Gauw genaturaliseerd, Dat gedurende de zitting Markjes aan den |aad fourneert Wie er komen Laat maar waaien, Amsterdam gaat toch failliet, Wie er zitten Wie er razen, Raakt den Amsterdammer riet. o Verraad van fabrieksgeheimen. Een teekenaar van de Constructie-werk- plaatsen en Machinefabriek te Gorinchem wordt verdacht, sinds eenigen tijd een Duitschen concurrent op de hoogte te heb ben gehouden aangaande zaken van belang betreffende het fabrikaat en naar men ver^. moedt ook te hebben verraden, voor welke sommen bij aanbestedingen zou worden ingeschreven. In verband met deze fraude heeft de Gorcumsche politie, in Den Haag teekeningen opgespoord en in beslag genomen. Deze zaak is in handen van de justitie, o Tweede moord ontdekt. In het buurtschap Liedern werd in het begin van Maart de vrouw van den land bouwer J. G. met gespleten schedel dood in de schuur gevonden. Haar man werd als verdacht van moord in arrest genomen. Het vermoeden rees nu, dat de voor 3 jaar plotseling gestorven zwager van G. ook zou zijn vermoord. Dus heeft men diens lijk opgegraven en daaraan dezelfde geweldsporen als bij de vermoorde vrouw ontdekt. o Ontmuggen. In den Raad der gemeente Sijhekarspel (N.-H.) deelde de Voorzitter mede, dal zich geen ingezetenen hadden aangemeld, die nogmaals «ontmugging* wenschten. De Voorzitter zelf was er ook niet voor. Of dit, vervolgde hij, het juiste systeem is om malaria tegen te gaan, wil hij niet beoordeelen, maar de wijze van werken door de ontnauggingsploeg, was allertreu rigst I By een zijner rondgangen door de gemeente trof hij de ontsmettingsbrigade aan, bezig met «centen-spatten*. Op zijne opmerking dat dit een «aardige* tijdkorting was, kreeg hij ten antwoord, dat ze dan den volgenden dag juist vol konden maken. Zij verdienden namelijk f 5.per dag. o Een geheime jeneverstoker^}. Te Aalten is ten huize van de familie K. een geheime jeneverstokerij ontdekt. De toestellen en een vat gezuurde rogge zyn in beslag genomen. O— Duitsche avonturiers. De politie te Vlissingen heeft vier jongens van 10 tot 16 jaar aangehouden, wonende te Crefeld, die vandaar naar Vlissingen waren geloopen, onder weg voedsel en onderdak bij boeren zoekende. Zij werden van kleeding en voedsel voorzien en naar hun land teruggezonden. Een belangrijke gift. De Heer en Mevrouw Blijdenstein te En schedé schonken f 50.000.aan de ver- eeniging «Ziekenzorg* aldaar. o Zwendelaar gearresteerd. Bij de huurcommissie III te Den Haag werd eenige weken geleden zoo schrijft het Dagbl. v. Z.-Holland een bedrag van f 375.vermist. Een ingesteld on derzoek leidde tot de verdenking van den ambtenaar W., die, nadat de politie vrij zeker was, in hem den dader van deze en meer verduisteringen te zullen vinden, in arrest werd gesteld. De vangst is gebleken nog grooter te zyn, dan de politie had durven verwachten. Immers W, die bij de huurcommissie in dienst was hij is thans geschorst hield er te 's Gravenhage op eigen gelegen heid een huurcommissiekantoor op na, waar eenerzijds huurders, aan wie de huur was opgezegd, zich tegen betaling van een som gelds de garantie konden verschaffen, dat zij nog geruimen tijd konden blijven wonen, terwijl anderzijds verhuurders, eveneens na betaling van een behoorlijk bedrag, zagen bewerkstelligd, dat een bepaalde huurder binnen den kortst mogelijken tijd uit zijn woning moest verdwijnen. De aangehoudene is een goede bekende van de politie. o Van de Belgische geïnterneerden. Indertijd werd vermeld de overdracht door Nederland van pl.m. f185.000 (op brengst van canitines in interneeringskam- pen en van het land- en tuinbouwbedrijf in die kampen) aan de Belgische regeering. Naar wij vernemen heeft de Belgische regeering aan dat geld daar te lande een liefdadige zeer goede bestemming gegeven. o Duizend noodwoningen. Aan de gemeente Amsterdam is een rijksbijdrage verleend van ten hoogste f 4.950.000 voor den bouw van duizend noodwoningen. Burgerlijke Stand. ANDEL, over de maand Maart. Geboren: Gijsbertus z. v. J. A. van Andel en J. J. van Herpen. 's GRAVENMOER. Geboren: Karei z. v. A. Milsen en P. de Geus Levenloos kind van Jacob Verduin. Gehuwd: A. Kooyman 22 j. en C. J. de Geus 22 j.M. Mandmakers 29 j. en W. Schouten 25 j. Overleden: J. Peters 72 j.A. A. Verheijden, wed. H. H. van Herwerden 82 j.J. W. Verduin 2 j. NEDERHEMERT, over de maand Maart. Geboren: Aart z. v. J. Dooruiter en G. W. van Poederoyen Elise Hendrika, d. v. R. J. van Ooijen en A. W. van der Kraaij Johannes Giel Leendert Antonie z. v. J. Smits en A. van RijswijkElselina d. v. J. A. v, d. Meyden en E. G. de Putter. Gehuwd: J. Kleinjan 24 j. en N. Schreuders 21 j.A. de Jong 25 j. en W. Rijnemars 22 j. ALMKERK, over de maand Maart. Geboren: Maria Adriaria Nesia Cor nelia, d. v. C. J. v. d. Wiel en N. Verhoeven Jan, z. v. G. C. v. d. Meiden en N. de Lorm Christiana, d. v. C. P. v. Noorloos en A. v. Helden Wouter, z. v. Joh. Koekkoek en J. v. Vuuren Willem, z. v. W. H. de Graaf en A. KantAart, z. v. P. v. Wijngaarden en A. Kamp Elisabeth Adriana, d. v. H. Nieuwenhuizen en E. A. v. Oudheusden Antonetta Joostina, d. v. A. C. Keystek en A. v. d. Stelt Catharina, d. v. G. v. Haatten en G. v. Haaften Gerrit, z. v. A. H. v. d. Linden en G. v. RaamsdonkAart, z. v. P. v. Rosmalen en A. Ouwerkerk Gerrit, z. v. L. v. Haaften en A. KantLouwerens, z. v. J. Straver en E. W. Kolff. Ondertrouwd: T. v. Driel, 23 j. en A. M. S. Ebert, 24 j. G. Teuling, 23 j. en A. v. Wijk, 24 j.C. v. d. Meiden, 24 j. en A. C. Noorloos, 21 j. M. T. v. Anrooij, 32 j. en H. v. Helden, 18 j. Overleden: A. Heijstek, 8 mnd. P. Sterkenburg, 78 j.L. Kars, 78 j., wed. van M. Ripzaad A. d. Hoog, 20 j., echtg. van W. v. Breugel A. v. Lier, 47 j„ echt. van J. C. Hak P. Kievits, 84 j.A. v. Biezen, 79 j. echtg. van P. Kievits. VEEN, o?er de maand Maart. Geboren: Jansje, d. v, D. de Raden en J. Geers Jacoba, d. v. J. Vos en K. Verbeek. Overleden: Adriana van Wijk, 84 j. Gehuwd: H. Westerlaken en G. Kamerman. Het aanleggen van koolkragen. Nogmaals wordt hierbij de aandacht der groententelers gevestigd op het gebruik van koolkragen, ter voorkoming van schade door de maden van de koolvlieg. Het vorige jaar is het aantal kragen, dat door kooltelers is gebruikt, groot geweestmeer Wij zijn, door onze gunstige relaties met binnen- en buiten- landsche fabrieken, in staat gesteld binnen zoowel van de meest Luxeuse als lerzische, Smyrna, Moquette. Axminster als de Samoa, cocos, Tapis Beige en Koehasr Karpetten eene te houden tegen prijzen ver beneden eiken prijs van de grootste firma's uit het geheele land. Zoodra we gereed zijn (wij hopen over 8 dagen) zullen wij het U berichten. Hoogachtend, UEd. Dw. Dienaresse, WESTWAGENSTRAAT 47 - GORINCHEM (S. v. p. niet te verwarren met W. H. Brik Bz.) BIJVOEGSEL Kicnwsblad S. D. K. S1M0NIS DE KOK

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5