Winsumer Zalf Dienstbode e Z E fe» Heusden, Vischmarkt W. 114. iVl. steenbergen. Tel Interc 13, Sm E oj u O JZ zc JL u kost en inwoning met vrije kamer. Ondergeteekende bericht bij deze dat hij door aanschaffing van een AUTO, voldoende aan alle eischen, in de gelegenheid is tot het vervoer naar alle gewenschte plaatsen, waartoe hij zich algemeen beleefdelijk aanbeveelt. c ca J c es c CQ c w Q D O E !c c« s- 1 laiioiiw en luxe-tuiopaard De RaadsrerkieiiDgeu te Amsterdam. De hoofdlijnen van den uitslag der ge meenteraadsverkiezing te Amsterdam zijn met een paar cijfers te trekken. Uitgebracht 275.184 geldige stemmen. Ongeveer 20 pCt. der kiesgerechtigden heeft niet gestemd. De rechterzijde is voortuitgegaan van 12 tot 17 zetels. De vrijzinnigen van alle kleur daalden van 12 op 8. De revolutionaire partijen zijn van 20 teruggeloopen tot 17. o Hnd-je-me-maar veroordeeld. Had je-me-maar werd door den kanton rechter wegens dronkenschap veroordeeld tot tweemaal veertien dagen hechtenis. Men seint uit Amsterdam Donderdagnacht om half drie werd Had- je-me-maar wegens openbare dronkenschap gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. o De schrik der bevolking. Maastricht. Driemaal achtereen stonden voor de rechtbank alhier terecht een ketel lappersgezin, man, vrouw en zoon, n.l. W. Winants, H. Maassen, huisvr., W. en P. Winants. Met een woonwagen stonden zij te Veenendaal. Den 20 Dec. hadden zij E. Hendriks in zijn woning vreeselijk mishandeld en alles kort en klein geslagen. 21 Dec. waren zij bij Smeets zeer bal dadig opgetreden, hadden den man met een mes en een revolver gedreigd en daarna mishandeld en toen in den avond van dienzelfden dag de hoofdagent van hier en agent Baeten kwamen om hen te arres teeren, hadden zij zich alle drie op-de moest woeste wijze verzet. De zoon had zich geboeid losgerukt en agent Baeten met de boeien op het hoofd geslagen, dat hij bijna dood was. Nadat van Lede van zijn revolver had gebruik gemaakt en den zoon in de zijde had geschoten, gaven zij zich eindelijk over. Het O. M. noemde dergelijke woeste lingen, die de boeren met bedregingeri van alles afpersen, de schrik der bevolking. In alle drie de zaken eischte spreker ge vangenisstraf, zoodat tegen W. W. den man in 't geheel werd geëischt 1 jaar en 9 maanden tegen de vrouw jaar en tegei; den zoon 2 jaar en ÏO^ maand gevange nisstraf. De uitspraak werd bepaald op 11 Mei. Een dolle koe. Uit een weide te Roosendaal losgebro ken, holde een dolle koe aldaar de kade op in de richting van het stadscentrum. Gelukkig nam het dier een zwaai e;. zocht het een heenkomen in een poort, waardoor het terecht kwam in een stal van den heer v. Oers. Hier opgesloten, werd de koe, van uit een zolderluik, door den eigenaar dood geschoten. Eenige kinderen, die door het dier in volle vaart waren omver geloopen, kwamen er gelukkig met lichte kwetsuren af. Dr. Brabers verleende den kleinen de eerste hulp. Als bewijs dat de bloementeelt te Lent bij Nijmegen reuzenvorderingen maakt ver melden wij, dat daar thans reeds 52 groote bloemisterijen worden aangetroffen. Vóór den oorlog nog slechts 'n paar. De speciale bloemenveiling te Nymegen, voor eenige weken begonnen, belooft een groot succes te worden. Lent is na Aalsmeer reeds het eerste bloemencentrum in ons land. Aan de gemeente 's-Hertogenbosch is toegekend een bijdrage uit 's Rijks kas van ten hoogste f56.891.25 ten behoeve van den bouw van 21 middenstandswoningen door de R. K. bouwvereeniging «de Mid- denstandswoniug*. o Hondsdolheid. Te Assen is weer een geval van honds dolsheid voorgekomen. Ook te Gieten (Dr.) deed zich weer een geval van hondsdolheid voor. De spoorwegramp by Weesp. Anno 1918 had de ontzettende spoor wegramp bij Weesp plaats, met zijn vele slachtoffers. Over 't betalen van schadevergoeding aan eventueele nabestaanden van de slachtoffers wordt thans, zooveel jaren na dato, nog het pleit gevoerd, en, als er geen wonde ren geschieden, zullen de diverse instanties, welke de kwestie zal moeten doorloopen, nog jaren in beslag nemen, zoo zegt de «Tel.t Leening Nederlandsch-Iudiè. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot het aangaan van een leening ten laste van Nederlandsch-Irtdië groot f 250 rnillioen tegen een maximum- rente van 7 pet. o Vroede raderen. In de laatste raadsvergadering in de gemeente Zuidbroek is het zeer heftig toe gegaan. Er werd braaf gescholden en een der heeren noemde, zoo vertelt de «Msb.«, zijn mede-lid een schurk en verklaarde, dat »als ik mijn kop volgde, ik je voor je srn. sloeg*. De ander had hem smaiend toe geroepen »Je bent een goede kerel, al leen laat je je te veel door je vrcuw wijs maken en om den tuin leiden.* Ter waarschuwing. Men meldt uit Oir&chot Zekere v. O. uit Veldhoven, werd eeni- gen tijd geleden verbaüseerd voor het niet uitwijken voor een motorrijwiel. De uit spraak van het kantongerecht te Oirschot luidde Vijf en twintig gulden boete, Dit moge thans den voerlieden ter waarschu wing dienen, dat zij den halven weg vry moeten geven, niet alleen voor tegenko mende of hen inhalende auto's en motoren, maar zelfs voor rijwielen. Goed afgeloopcn. Men meldt uit Zundert aan de Msb. Omstreeks half vier raakte nabij de grens de nuto H no. 6029 onklaar door het springen van een band en reed toen in volle vaart tegen een paar boomen langs den weg, waardoor de auto grooten- deels werd versplinterd. Wonder boven wonder kwamen de vier inzittenden er met enkele lichte kneuzingen en den schrik af. geneest uitsluitend steenpuisten, bloed vinnen, r negenoogen, open beerien, winterhanden en -voeten, dauw-, haard en ringworm, zwerende borsten, oude en verwaarloosde, enz. enz. Verkrijgbaar bij Apoth. en Dro gisten en Winkeliers en te Hsusden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Botermarkt; 's-Bosch Gebrs. Ver hees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem. Firma Schoon, Apoth. Hoogstr. Waalwijk, Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk, G Bijneti. Waar niet verkrijgbaar isverkoopers govraagd. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, v Winsum (Gr.) PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. De Heer Alt, organist te Bolsward, stelt zich voor op 13 Mei alhier een orgelconcert te 'geven, in de Herv. Kerk. Op Zaterdag a.s. zal de Heusdensche Harmonie, ter gelegenheid van den ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana eene muzikale wandeling door de gemeente ma ken, na vooraf de feestelijke opening vari de magazijnen der firma Johan de Mol door muziek te hebben opgeluisterd. Donderdag jl. werd in Hotel Con cordia door de Tooneelvereeniging, ver bonden aan de Heusdensche Harmonie, de aangekondigde uitvoering gegeven, waarvan de baten bestemd waren voor de Heus densche Harmonie, ter bestrijding harer onkosten, verbonden aan het deelnemen aan het te houden concours te Kuilenburg, op Hemelvaartsdag a.s. De zaal was goed bezet. De tooneel- stukken «Miskende trouw* en «Joost Uyienspiegel* kwamen ten volle tot haar recht. Hoewel alle deelnemers zich uitstekend van hun rol kweten, daarbij in aanmerking nemende, dat eenige personen voor de eerste maal de planken betraden, mag toch een woord van lof voor den vertolker van de rollen «Oude zorg* en «Joost Uylenspiegel* niet achterwege bljjven. Zijn spel was voortreffelijk trouwens dat zijn we van hem gewoon.- Dat de stukken zeer in den smaak van het publiek vielen, bewees de stilte die van^het begin tot het einde in de zaal heerschte. Ook depianist en violist hebben er het hunne toe bijgedragen om dezen avond zoo genoegelijk mogelijk te maken, door na afloop nog dansmuziek ten beste te geven. De vereeniging mag met trots op deze uitvoering terugzien, en we roepen haar een «spoedig tot weerzien* toe. Werkendam. De opbrengst van het Emmabloempje bedroeg hier f70.15. Op de groote visscherijen aan de Beneden Merwede alhier wordt niets ge vangen, zoodat reeds verscheidene personen is aangezegd dat ze a.s. Zaterdag gedaan hebben. Aalst. De heer T. Lagendijk, onder wijzer aan de O. L. school alhier, is be noemd aan de O. L. school I te 's-Gra- venijeel. Almkerk. Dezer dagen reed de auto van de Coöp. Aan- en Verkoopvereeniging alhier, met een flinke vaart de stoep af bij den Heer Buizer, met het gevolg, dat een jongen, die er onderweg opgeklommen was, er afviel, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, Naar wy vernemen is onze vroegere dorpsgenoot, de Heer B. Koekkoek Bzn., thans onderwijzer a. d. Ryz, school te Krimpen a. d. Lek, met Mei a.s. in gelijke betrekking benoemd te Werkendam. A.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) a.s. hoopt de Geref. Knapenvereeniging «Benjamin* te Nieuwendijk (gem. Almkerk) een pleizierreisje te maken naar Breda en omstreken. Aalburg. Onze dorpsgenoot W. van Kuijk Wz. is benoemd tot beambte aan spoorwegmaatschappij hem is Utrecht als standplaats aangewezen. De landbouwer D. v. Wijk alhier vervoerde een paard, hetwelk hij achter aan de kar vastgebonden had. Doordat het dier schrok, trok het de kar en het paard dat er voorgespannen was omver, zoodat v. W. er onder geraakte. Met ernstig gekneusden arm werd hij er onder uitgehaald en zal nu wel een tijdje rust moeten houden. Besoijen. Op de vastgestelde kiezers lijst voor 1921 komen voor 814 kiezers Drunen. Maandag hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering waarin besloten is om aan die ingezetenen die wenschen te bouwen met rijkssteun, daar voor gratis een perceeltje grond af te staan. B. en W, stellen voor tot liet aan gaan van een geldleening groot f 260.000 voor het doen der volgende uitgaven aanleg wegen en ontginningen ter be strijding werkloosheid volgens begrooting f 140.000. schoolbouw 80.000. aandeelen kapitaal tram 30.000. aankoop grond voor ver betering van wegen (perceel Oerlemans en tram.) 10 000. Raamsdonksveer. Naar wij ver namen zijn er dan eindelijk een tweetal sollicitanten naar de vacante betrekking aan de Chr. School alhier komen opdagen, na vele herhaalde oproepingen. In de gezinnen Heijnen en Kerstens heerschte Woensdag een echt feestelijke stemming en niet zonder reden Veertig jaren waren de hoofden dier gezinnen door den huwelijksband vereenigd. Sleeuwijk. Onze vroegere dorpsgenoot, de Heer G. R. Kraaijenbrink, is benoemd tot adjunct commies bij het Departement van Oorlog. Sprang. A.s. Dinsdagavond 6.30 uur zal voor de Ned. Herv. Gemeente alhier optreden haar beroepen predikant, Ds. Steenbeek van Wilnis. Woensdagavond werd in de Chr. School alhier in elk opzicht een goed ge slaagde «ouderavond* gehouden. Door de heer Helmsing werd een referaat geleverd over «De opvoeding der jeugd.* Door de kinderen der hoogste klasse werden verschillende liederen gezongen. Op flinke wijze werden de talrijke aanwezigen onthaald op chocolade, melk en koekjes. Om c.a. 11 uur gingen allen hoogst vol daan huiswaarts. Door de Chr. Schoolvereen. werd jl. Dinsdagavond jaarvergadering gehouden. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Vrijhoeve Capelle Bij de alhier gehouden hooilandverpachting door Notaris R. Middelkoop te 's Gr. Capelle, van de buitenpolders en ;den heer W. B. Rijken, hebben deze 2/3 minder opgebracht dan verleden jaar. De slappe handel in hooi zal hiervan wel oorzaak zijn. Waalwijk. Hedenmiddag 3 uur zal in de groote zaal van den Gildenbond op treden Zijne Excellentie 11. Culijn, oud- minister van Oorlog, onderwerp «Het Millioenplan PREDIKBEURTEN 1 Mei. (Zomertijd). Geref. Kerk, vm. 10 u. leesdienst en nm. 6 u. ds. v. d. Sluis van Genderen. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. Ger. Gem. vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Barth. 5 Mei nm. 3 u. ds. Huijgens van Heusden. Bev. n. lidmaten. Coll. v. d. Zending Genderen, geen opgaaf. Ger. kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. Heusden. Ger. Kerk, geen opgaaf. Nieuwendijkgeen opgaaf. (7). geen dienst. Ger. Kerk vm. 10.30 en nm. 2.30 u. ds. Menkens van Scherpenzeel. Sprang, vm. 9.30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans van Baardwijk. Geref. kerk v m 9.30 en nm. 2 u. ds. de Vries van Tilburg. NAGEKOMEN 5iRICHTEN\~ De nieuwe Duitsehe roorstelleu. Londen, 28 April. In het Lagerhuis heeft Lloyd George medegedeeld, dat hij, schoon niet officieel, had vernomen, dat door de Duitsehe regeering voorstellen wa ren ingediend bij de regeering der Ver- eenigde Staten, en hij voegde er bij «ik heb de voorsteilen gezien en het spijt me zeer, te moeten zeggen, dat zij volstrekt onvoldoende zijn. Het Ëngelsche niijiiwerkcrsconflict. Londen, 28 April. De conferentie der afgevaardigden van de mijnwerkers hebben de volgende motie aangenomen «De conferentie verwerpt de voorstellen der regeering, daar zij niet toestemmen in de grondbeginselen van een nationalen arbeidsraad en een nationaal winstfonds, waaraan wij vasthouden.* Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Ondertrouwd: F. S. M. Schreuder 49 jaar en A. M. H. Hurkmans 39 jaar. ADVERTENTIEN. Gevraagd tegen 1 Juni of later een Flinke Wasch niet aan huis G. J. REAS Heusden. O T3 3 0) c •poj C3 83 C/3 CC LÜ 0- J E C JL Heden overleed te Rijswijk, na een langdurig lijden onze geliefde Moeder en Groot moeder, Margaretha v. Gameren geb. Smiessing in den ouderdom van bijna 69 jaar. M. BREEDEN- v. Gameren. J. W. C. BREEDEN en Kinderen. Heusden, 29 April 1921. Eenige kennisgeving. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, PAULUS ARENDSE, Echtgenoot van ANTJE VAN HELDEN in den ouderdom van 76 jaren. A. ARENDSE geb. van Helden. Kinderen, Behuwd- en Klein-kinderen. Wijk, 26 April 1921. Aan allen, die tijdens de ziekte en het overlijden van onze jongste Lieveling, hunne belangstelling en liefdevolle hulp hebben betoond, ook in in het bizonder aan Dr. B. G. de Groot van Dussen, en Zuster Campagne, Wijkver pleegster alhier, betuigen wij langs dezen weg onzen har- telijken en welgemeenden dank. Uit aller naam, P. SCHERFF. Meeuwen, April 1921. Juffrouw vraagt Brieven -onder letter S- bureau van dit blad. vanwege de Afd. N.-BRABANT der Nationale Vereeniging tot bev. der paardenfokkerij in Nederland, te Den Bosch 23 Mei 11.15 nnr, Oss 23 Mei 1.nur, Hensden 24 Mei 11.30 nar, Almkerk 28 Mei 11.aar, Boxmeer 30 Mei 1.aar, Waspik 3 Juni 10.30 aar, Zevenbergen 4 Jani 10.aar. AANGIFTEN moeten schrif telijk geschieden vóór 12 Mei bij den Secretaris A. M. NELE MANS te Moerdijk, met op gave van naam en woonplaats van den eigenaar, leeftijd kleur en naam der merrie, en verlangde keuringsplaats. Voor niet of niet tijdig aangeven is f3.per paard verschuldigd. HET BESTUUR. AUTO-VERVO Heugden, vm. 10 u. ds. Huijgens. Werkendam, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Kalkman. Aalburgvm. 10.30 u. ds. Bakker. Andel nm. 3 u. ds. v. d. Put. Almkerkvm. 10 u. ds. v. d. Put v. Andel. Ger. Kerk vm. 10 en nm. 3 u. ds. Bosch Vm. bev. n. lidmaten. Aalst, vm. 10.30 en nm. 3 u. ds. Japchen. Drongelen,"geen dienst. Dussen, vm. 10 u. ds. v. Stein Callenfels. Geref. Kerk, vm. 10 u. en nm. 3 u. ds. de Bruin. Doeverenvm. 10 30 u. ds. Nauta. Eethen, nm. 3 u. ds. Nauta v. Doeveren. '8'Qravenmoer, nm. 2 u. ds. v. d. Vlugt. Ger. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. Merkelijn, Missionair predikant. Chr. Ger. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 3 u. ds. Bakker. Meeuwen, nm. 3 u. ds. Huijgens van NederhemertNz. vm. 10,30 u. ds. Kluin. Raamsdonk(D.), vm. 9.30 u. ds v. d. Graaff Sleeuwijk, vm. 10 en nm. 6.30 u. ds. van Garderen. Uitwijk, vm 9.30 en nm. 2 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. Gobius du Sart. CA w •o "O S-. Sm T3 G

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2