SPROETEN SPRUTOL De oprechte Fa. flLPH. HUPSCH Stecfrische Saïorr- err Schemerlampen, met Vughter straat 19. 's-BOSCH. 1 btjbshoorerrde Happen. Zomer HÖÖFDPUJNi «§8*5 TELEFOON T1Q. v zelfs de grootste en donkerste verdwijnen door één pot Verkrijqb.bij &//e drogisten Een nieuw goudveld ontdekt. De jacht naar goud. Naar uit Montreal aan de Engelsche bladen wordt bericht, begint de »rush« van gouddelvers naar een pas ontdekt goud veld in het Brice Cobalt gebied, 235 mijlen ten Noordwesten van Ottawa, een «stam pede® te worden. Reeds meer dan 200 terreinen zijn verkocht. Het goudveld ligt in de buurt van de goudader, die onlangs op een boerderij van een 94-jarigen armen boer werd ontdekt, en hem, zij het dan ook wat laat, tot een schatrijk man maakte. Kattowitz zonder water. Londen, 24 Mei. Officieel wordt alhier medegedeeld, dat de stad Kattowitz reeds sedert 48 uren van allen watertoevoer is verstoken, tengevolge van het optreden der Poolsche opstandelingen. De pompen in de stad zijn niet in staat, aan de be hoeften der bevolking te voldoen. Te Londen is men zeer verontwaardigd over deze bar- baarsche vechtmethode. Men neemt aan, dat de Fransche troepen in de nabijheid van Kattowitz onmiddellijk stappen zuilen doen, om een einde te maken aan dezen treurigen toestand. Naar verluidt zullen de nieuwe Engelsche troepen, die naar Opper-Silezië gaan, wor den uitgerust met tanks en vliegmachines. o De onlusten in Egypte. Caïro 26 Mei. De arbeiders in het arse naal en het personeel der spoorweg-werk- plaatsen staakt en er dreigt een algemeene spoorwegstaking. Het Britschc mjjnwerkersconllict. Camberiain heeft meegedeeld, dat er nog geen teeken was van overeenstemming tus schen mijnwerkers en mijneigenaars en de regeering bad daarom besloten nog een poging te doen om een oplossing te vei krij gen en beide partijen uit te noodigen tot een conferentie op 27 Mei. Opper-Silezië. In de gevechten aan de Tsjechisch- Slowakische grens van Opper-Silizië werd, volgens een bericht uit Weener», een Duit- sche afdeeüng door Poolsche opstandelingen over de grens gedrongen, daar ontwapend en naar Troppau gebracht. De opstande lingen kregen versterkingen en wel van duizend studenten, naar men zegt uit Warschau en Krakau. Tusschen Engelsche officieren en Italianen aan de eene en Fransche aan de andere zijde is een conflict ontstaan, dat reeds in feitelijkheden is ontaard. Volgens de «Voss. Zeit.« vindt men aan alle hoeken der straten te Warschau aan plakbiljetten, waarin vrijwilligers voor Opper-Silezië worden gevraagd. Het «Berl. Tagebl.® meldt, dat op last van de Duitsche regeering een zekere Wonascher gearresteerd is, welke getracht had om de vroegere Baltische troepen te werven voor Opper-Silezië. De Duitsche oud onderofficier Heynen ver oordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf wegens mishandeling van krijgsgevangenen. De Beiersche regeering verklaart zich voor ontwapening der burgerwachten. BINNENLAND. Brand. Te Leerdam zijn de hoepelmakerij van Geb. Burgraaf, en vijf woningen afgebrand. Woensdagmiddag brandde te Didam tot den grond af de groote landbouwschuur van den landbouwer Eggink. Door het in grijpen der brandweer bleef de boerderij behouden. De oorzaak is onbekend, assurantie dekt de schade. Dit is de derde keer dat die schuur in de asch is gelegd. o Onweer. Woensdagavond ontlastte zich boven ZevenaarJ een hevig onweer. De bliksem sloeg in de woning van den daglooner Muilkens, zonder brand te veroorzaken. De vrouw des huizes werd echter getroffen en is met brandwonden naar het ziekenhuis vervoerd. o Vergiftige worst. 't Gebruik van voor de gezondheid schade lijke worst heeft te Deventer toch nog een slachtoffer geëischt. Een dochtertje van N. aldaar, dat van de worst had geproefd, is aan de gevolgen overleden. In het voor de worst gebruikte kalfs- vleesch zijn bij nader onderzoek ziekte bacillen aangetroffen. o Veenbrand. In de veenderijen ten noorden van Vriezenveen is een hevige veenbrand uit gebroken. De turfhoopen der N. V. »Trio« zijn door het vuur aangetast. Men vreest voor uitbreiding. Boschbrand. Ongeveer twee hectare prachtig dennen bosch, deel uitmakende van door breede wegen en singels in groote parken verdeelde uitgestrekte bosschen, behoorende aan mr. Linthorst Homan, corhmissaris der koningin in Drenthe, gelegen onder de gemeente Havelte, is door brand vernield. Oorzaak onbekend. Door een stier doodgestooten. In Angerlo nabij Zevenaar wilde dezer dagen de landbouwer B. een stier naar buiten leiden. Door een ongelukkig toeval struikelde hij en kwam te vallen. De stier maakte onmiddellijk van deze gelegenheid gebruik om B. met de horens op de borst te stooten. Toegeschoten hulp ontzette den landbouwer, die ontusschen dermate door het woedende dier bewerkt was, dat hij na een paar dagen smartelijk lijden gestorven is, drie jeugdige reeds halfver weesde kinderen nalatende. o—- Dc djanibi-kwestie. Wij hebben reden, om aan te nemen, schrijft de Tel., dat bij de behandeling der Djambi-interpellaties deze week in de Tweede Kamer, de regeering dringend zal worden uitgenoodigd het wetsontwerp in te trek ken en de tweede Kamer opnieuw in de gelegenheid te stellen een beslissing te nemen, in het licht der met Amerika ge voerde correspondentie. Het bezoek ran H. 31. de Kouingiu aan Oreryssel. Naar wij vernemen moet het in het voornemen liggen om bij het aanstaande bezoek van H. M. de Koningin aan Overijssel zij op beperkte schaal, onderscheidingen te verleenen, gelijk ook vóór den oorlog bij dergelijke bezoeken gewoonte was. Dit zal de eerste maal zijn dat de Konin gin Overijssel als regeerende Vorstin bezoekt o Vijf teeneu afgehakt, Dr. De Wildt te Terschelling wilde hout hakken. Door het slippen van een stuk hout sloeg hij mis, met het gevolg, dat hij zich in den voet hakte en alle teenen van zijn rechter voet werden afgehouwen. o Een gevaarlek veldwachter. In de Zijl onder Leiderdorp zat Vrijdag nacht W. v. d M. in een schuitje te vis- schen, toen een veldwachter hem sommeerde om aan land te komen. Toen v. d. M. hieraan niet voldeed, loste de veldwachter uit zijn revolver een schot, waardoor v. d. M. in den buik werd getroffen. In ernstiger» toestand is hij naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zijn vrouw doodgeschoten. De caféhouder v. B. van café Waalhaven aan den Heyschedijk onder Pernis loste Zondagmiddag, terwijl hij onder den invloed van sterken drank verkeerde, na een woor denwisseling twee revolverschoten op zijn vrouw de 34-jarige M. IC. Het een schot trof onder het hart, het andere rechts in den buik. Na korten tijd is de vrouw bezwe ken. De dader, die eerst met zijn revol ver naar den zolder van zijn huis vluchtte en ieder bedreigde, werd later gearresteerd. Bet verwaarlooiingsgeval te Amsterdam. Men meldt uit Barneveld, dat de op de Landkolonie van het Leger des Heils ver pleegd wordende jongen, die door zijn moeder te Amsterdam destijds zoo zeer verwaar loosd is, door zijn ouders in het geheim van de Landkoloriie vervoerd is en mede naar Amsterdam genomen. Misdaad Amsterdam 24 Mei. Gisteren is het lijkje opgehaald van den 11-jarigen Abr. Slobbe, die sinds eenigen tijd vermist werd. Daar het zeer vreemd is, dat het knaapje, dat altijd op tijd thuis kwam, in Schelling- woude verdronken is, wordt een misdaad niet onmogelijk geacht. Er beeft zich een persoon bij de politie aangemeld, die den jongen eenige dagén te voren had gezien. De justitieele dienst op het hoofd bureau var» poiitie stelt een onderzoek in naar deze duistere zaak. o De verkoop van bet IJskelderbosch. De gemeente Doorn koopster. Het IJskelderbosch is in publieke veiling in massa verkocht voor de som van f 73.995. Koopster is de gemeente Doorn. o Hevige brand te Heerlen. Dinsdagnacht omstreeks half twee hooide men in de stad twee knallen welke waar schijnlijk veroorzaakt werden door ontplof fing van bussen bezine. Terzelfdertijd be merkte de nachtwacht van het Asyl voor dakloozen dat in de fabriek brand was uit gebroken. Onmiddelijk werd dé brandweer gealarmeerd evenals het gemeente personeel. De spuiten van de mijnen Emma en Oranje Nassau waren eveneens spoedig ter plaatse. De timmerfabriek alsmede de machinehal en het kantoorgebouw brandde gedeeltelijk uit. Eenige belendende perceelen leden schade. Woensdagmorgen 10 uur smeulden de overblijfselen nog, doch toen was men den brand volkomen meester. De schade wordt op een half millioen geschat, het geen door verzekering wordt gedekt, WINSUMER ZALF heeft mij uitstekend voldaan, verklaarde de Heer S. SCHILLHORN v. VEEN te Uithuizermeeden. Gezwel len en zweren van allerlei aard, brand en andere wonden, zwerende borsten, open beenen, genezen geheel door Oprechte Winsumer Zalf Verkrijgbaar per bus van 75 cent en f 1.35 (hoe grooter bus hoe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Heusden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's Bosch Gebrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bijnen. Waar niet verkrijgbaar is verkoopers gevraagd. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des 1 n d a gs geopend van 101 uur. Hensden. Aan het Bestuur van de Vereeniging »Het Groene Kruis* is een bedrag van f 198.25 overhandigd, zijnde de netto-opbrengst van de uitvoeringen, welke ten bate dezer Vereeniging gegeven zijn. Zondag 29 Mei a.s. Dienst in de Luttr. Kerk alhier ten 10 uur door Ds. Dr. J. Toxopëus van Breda. Het kort, doch hevig onweer van Donderdagmiddag bracht den lang ver wachten regen. Het zwol een oogenblik zoo geweldig, dat de riolen alles niet kon den verzwelgen, en sommige woningen blank liepen. Zoodra het onweer voorbij was zag men de bewoners bezig om het overtollige water te loozen. Aalst.. Aangezien het verschil dat er bestond tusschen het Cl. bestuur te Gouda en den Kerkeraad te Hei- en Boeicop over den legger van het predikantstraktement in der minne is opgelost, zal nu D.V. Ds. Japchen hier 5 Juni afscheid preeken. Almkerk. Naar wij vernemen hebben de muziek vereen. «Nooit Gedacht a en de zangvereen. «Excelsior® alhier, beiden op gehouden lid te zyr» van den Bond van Muziek- en Zangvereen. in 't Land van Heusden en Altena. Dezer dagen geraakte een meisje van P. v. d. W\ alhier in den Alm. On middellijk sprong haar broer te water die het mocht gelukken het kind vari een gewisser» dood te redden. Bomnielerwaard. Betaalde men voor varkens van pl.m. 300 pond voor eenige weken nog 66 ets. per pond levende ge wicht, thans kan men daarvoor niet meer dan 50 ets maken. Genderen. Bij verscheidene inwoners alhier is reeds begin gemaakt met den aanleg van eiectrische lampen, om zoodra er stroom geleverd kan worden van het hier nog nieuwe licht te kunnen profiteeren. Meeuwen. Wegens vertrek van den heer J. A. van Dis vanuit deze gemeente is door het Centraal Stembureau uit der» Anti Rev. lijst benoemd verklaard tot Lid van der» Raad de heer C, de Graaf. Deze heeft evenwel zijne benoeming niet aan genomen. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres te Babiloniënbroek hebber» zich twee sollicitanten aangemeld. Nieuwendijk. De Pinkstercollecte in de Geref. Kerk alhier voor de Zending onder Heidenen er» Mohammedanen heeft opgebracht de som van f 552.75. A.s. Zondag hoopt m de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. W. Goed- bloed van Maarsen. Raamsdonksvecer. Met de stelling van het monument voor het H. Hart is men hier begonnen. De intronisatie zal op een der Zondagen in Juni plaats hebben. De prijs van f 2.20 per K.G. boter is niet van langen duur geweestnu toch betaalt men weder f 2.60, aizoo een ver- hoogirig van 40 cent per K.G. Bij het kort doch hevig onweder dat zich Dondernamiddag 4 uur boven de gemeente ontlastte, gepaard met een over vloediger» regen, sloeg de bliksem in het koetshuis van dhr. Mr. de Roor» de schade schijnt gelukkig niet groot te zijn door spoedig toegeschoten hulp. Sleenwijk. Het onderzoek van de verlofgangers van de rnilitielichtinge» 1918 en 1919, de laatste met uitzondering var» de Oetoberploeg der Cavalerie en van die der Bereden Artillerie, zal voor deze ge meerite gehouden worden in de Openbare School te Woudrichem, op Maandag 20 Juni a.s., des voormiddugs 9.30 uur. Sprang. Woensdagmorgen werd de stoom-leerlooierij van der» heer Van Dissel- dorp aan de Sprangsche vaart een prooi der vlammen, Zekere H. had het ongeluk met een flesch zich zoodanig te verwonden, dat geneeskundige huip noodzakelijk bleek. Veen. In plaats van den heer A. 't Lam, die voor le Secretaris van den Bond van Zang- en Muziekgezelschappen «Land van Heusden en Altenabedankt heeft, werd met aigemeene steromen de heer M. Honcoop als zoodanig gekozen. Wijk. Zooals uit de advertentie, voor komende in het blad van heden, blijkt, kan onze gemeente zich beroemen op een Electrisch Technisch Installatie Bureau, dat zich hoofd zakelijk zal belasten met het aanleggen en repareeren van huis-installatie's. Met het oog op de electrificatie is dit een mooie aanwinst voor onze gemeente. Burgerlijke Stand. WERKENDAM. Geboren: Huibert, Jan, Jacobus, z. v. C. M. Beke en O. M. Colijn Barend, z. v. J. de Keizer en J. v. d. Werken Cornelis, Arie, z. v. J. W. Kieboom en P. v. d. Lusdonk Alida, Wilhelmina, d. v. P. A. Paans en A. HovestadtMarinus, z. v. J. v. d. Stelt en E. G. de Koning Maaike, d. v. D. Schmidt en P. v. d. Stelt. Ondertrouwd: M. Zwets, 43 j. en C. v. Dord, 31 j.A. Zwets, 25 j. en J. Vos, 25 j. Overleden: P. Baggerman, 93 j. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Marinus, z. v. M. Mons- houwer en M. van Wyk Adriana Maria, d. v. P. v. d. Stelt en W. StoutLijntje, d. v. A. Groeneveid en D. Versteeg. Ondertrouwd: J. v. d. Heijden, 27 j. wedr. v. J. A. de Ruijter, met W. Chr. Versteeg, 19 j. C. den Adel, 26 j. roet E. 't Hooft, 22 j. INGEZONDEN. Aalburg, 24 Mei 1921. Mijnheer de Redacteur Daar het verslag in het Nieuwsblad van 26 Maart j I., betreffende een Algemeene Vergadering op 23 Maart van de Coöpe ratieve Landb. vereeniging «Onderling Be lang® niet overeenkomstig de waarheid is, zal ik zoo vrij zijn een en ander nader te verklaren vertrouwende dat dit bericht zal worden opgenomen. Ik heb daarmede gewacht tot wij het verslag van den Accountant in ons bezit hadden, welk verslag thans voor de leden der Coöperatie aan 't kantoor ter inzage ligt. Ook op de tweede vergadering die 14 dagen ria de eerste Algern. Vergadering gehouden is, werd door enkele leden voor gesteld een Accountant te benoemen om uit te maken of een som var» ongeveer f 3300.verduisterd was, zooals een der leden tijdens de eerste vergadering be weerde, hoewel deze bewering een bewijs was van groote onkunde, was het bestuur onmiddelijk bereid daaraan gevolg te geven, en toen is door een der leder» der Com missie van onderzoek, die de rekening niet durfde goedkeuren, een Accountant aan het bestuur aangewezen, die de zaken van af 1916 heeft onderzocht. Om nu daarover noch meer te schrijven, zal dunkt mij, niet noodig zijn, een ieder kan zich thans van de stand der zaken aan 't kantoor overtuigen. A. MICHAEL, Voorzitter. PREDIKBEURTEN 29 Mei. (Zomertijd). Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6.30 u. Ger. Gem: vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 èn nm. 6 u. ds. Barth. Ger. Kerk vm. 10 en nm. 3 u. ds. Bosch Aalst, vm. 1U,30 en nm. 3 u. ds. Japchen. Drongelen, geen opgaaf. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. dhr. Ringnalda, cand. te 's Hage. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Ger. Kerk, geen opgaaf. Nieuwendijk, geen opgaaf. (F), nm. 2 u. ds. v. d. Graaff. Sleeuwijk, vm. 10 en nm. 6.30 u. ds. v. Garderen. Ger. Kerk vm. 10 en nm. 7 u. ds. Akkerhuis van Maassluis. Vm. Bed. H. Av. en nm. H. A. en dankz. Sprang, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Dierkens van Besoijen. Geref. kerk, vm. 9,30 leesdienst en nm. 5,30 u. ds. Reinders van Kal- lenkote. van Dussen. verdwijnt binnen een kwartier door 7 PróNiPSnïokéi 60it AANBE VE D- V Heusdenvm. 10 en nm. 5 u. ds. Huij- gens. Coll. Diac.huis. Vm. Doopb. Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienBt. Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Kalkman. Aalburgvm. 10,30 u. ds. Bakker. Andelvm. 10,30 u. en nm. 3 u. ds. v. d. Put. Almkerkvm. 10 u. ds. Benders van Rijswijk. Dussen, nm. 7' u. ds. v. Stein Callenfels. Geref. Kerk, vm. 10 u. en nm. 3 u. ds. de Bruin. Doeveren, vm. 10.30 u. ds. Nauta. Eethen, geen opgaaf. Denderen, vm. 10.30 u ds. Rijnenberg. Ger. kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. s-Gravenmoernm. 2 u. ds. Mühlnickel van Waalwijk. Hetsbeen, nm. 3 u. ds. Bakker. Meeuwen, nm. 3 u. ds. Gobius du Sart van Wijk. Nederhemert, N.z. n,m. 3 u. ds. Kluin. Raamsdonk (D.), vm. 9,30 u. ds. v. d. Graaff Uitwijk, nm. 3 u. ds. v. Stein Callenfels Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. Wijk, vm. 10,30 ds.v Gobius du Sart. Waspik, geen opgaaf. by apoth. en drogisten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2