PUROL Voorkomt ontsteking, Huidkwalen als uitslag, eczema, kloven, puisten enz. breiden zich vaak uit als ge volg van ontsteking. Voorkomt dit door de plekken te wasschen en drogen, en daarna Foster's Zalf aan te wenden, die de ontsteking tegengaat, de aangedane deelen heelt en de huid volkomen blank maakt. Prijs f 1.75 per doos, alom ver krijgbaar. Laag water. In Frankrijk bestaat gevaar voor het uitdrogen der rivieren. De Seine staat op het oogenblik zoo laag, als anders slechts bij uitzondering aan het einde van een langen drogen zomer het geval is en bovendien is de stroom zoo gering dat het water begint te vervuilen en eene behoorlijke doorspoeling onmogelijk wordt. Reeds nu bemerkt men aan den onaangenamen geur op sommige plaatsen een begin der vervuiling en de bekende rivierbader: aan de Quai d'Orsay, die meer dan honderd jaar oud zijn, moesten uit dien hoofde zelfs gesloten worden. De gemeenteraad, die zich over dit ver schijnsel ernstig ongerust maakt en vreest dat de toestand aanleiding zou kunnen geven tot 't uitbreken van besmettelijke ziekten, is voornemens de uitloozing der riolen in de rivier te verhinderen of al thans tot een minimum te beperken. Voorts zoekt men naar een methode om de door strooming in de Seine op een of andere wijze te vergrooten. Duitschland heeft voldaan aan de ver plichting om vóór 4 Juni een milliard mar ken in goud te betalen. Eenige banken hebben iri 't belang van het land schatkistwissels voor Parijs tot een bedrag van 840 millioen gouden mar ken geëndosseerd. De opstandelingen in Opper-Silezië hebber. Rosenberg bijna geheel verwoestde meeste gebouwen zijn opgeblazen of verbrand. Tengevolge van deze vernieling is het Entente-personeel naar Oppeln gegaan. Ooggetuigen vertellen, dat de opstande lingen gruwelen van zeer ernstigen aard bedrijven. Er zijn tal van verminkte lyken ontdekt, onder wie ook van vrouwen en kinderen. Be algemeene staking. Uit Christiania wordt gemeld, dat in verband met de algemeene staking de stad Christiania als uitgestorven is. Het tram- en autoverkeer heeft opgehouden. Uit het geheele land komen echter berichten, dat ondanks de staking rust en orde heerschen. De staking omvat 150.000 man en ver oorzaakt een dagelijksche schade, die voor de arbeiders alleen op 1 millioen en voor het geheele zakenleven op 5 millioen ge schat wordt. Naar de bladen uit Christiania vernemen, is het aldaar ten gevolge van de algemeene staking tot ontlusten gekomen. Een groote volksmenigte trachtte de politieafzettingen in het havenkwartier te verbreken, doch werd door de politie teruggedreven. Een aantal onruststokers trachtte een aanval op de electrische centrale te doen, maar ook deze werden door de politie op de vlucht gedreven. Later werd het electrische bedrijf stop gezet, zoodat toen de geheele stad in het donker lag. Ongeveer een vijftigtal per sonen werden gearresteerd, terwijl tal van politieagenten werden gewond. De brood voorziening van de stad wordt door den technischen nooddienst aan den gang ge houden. o Duitsche schepen voor België. Deze week zullen een 30 tal Duitsche schepen, welke volgens de conferentie van Spa aan België moesten uitgeleverd worden en een waarde van 32 millioen francs be zitten, aan België overgedragen worden. o Bestraffing oorlogsmisdadigers. Tegen den tweeden »oorlogsmisdadiger«, die voor het gerechtshof te Leipzig terecht stond, Müller genaamd, is 1 jaar en drie maanden gevangenisstraf geëischt. der zetels van de tyrannie en de vernie tiging ervan was een militaire noodzakelijk heid. Wij hebben ons voorgenomen, om de Britsche regeering in Ierland onmogelijk te maken. Zeven kinderen verdronken. Uit Hamburg wordt gemeld, dat bij een uitstapje van drie klassen eener volksschool zeventien kinderen bij het baden in de Elbe door He zuiging van een voorbij varende stoomboot werden meegetrokken. De drie begeleidende onderwijzers slaagden er in, tien leerlingen te redden, doch de overigen verdronken. De lijkjes werden later gevonden. Ernstig vliegongeluk in Frankrijk. Op het militaire vliegveld van Mabreville zijn vijf vliegers uit een vliegtuig gevallen 4 hunner waren dood. Een myn overstroomd. 17 personen omgekomen. Een buitengewoon sterke regenval heeft in de kolenmijn van Anhalt een ernstig ongeluk veroorzaakt. Het water van een beek was zoo hoog gestegen, dat het Zater dagmorgen plotseling de lda-mijn binnen drong, waar zich 21 mijnwerkers bevon den. Vier hunner konden vluchten de andere zeventien kwamen in het water om. Onlusten in Egypte. Bij de onlusten in Egypte zijn 15 Eu ropeanen en 48 inboorlingen gedood en 68 Europeanen en 149 inboorlingen ge wond. o De verwoesting der douanegebouwen te Dublin wordt in een SinnFein-bulletin beschreven als een militarire operatie, uit gevoerd op last van de Dail Eireann. »Wij betreuren met de geheele natie het vernielen van de historische gebouwen, zegt het bulletin, doch het leven van vier millioen menschen te redden, is ons een heiliger opdracht dan een meesterstuk van architectuur. Het douanegebouw was een BINNENLAND Nederland en België. Een schietoefening. De sNation Belge« beweert, dat j.l. Woensdag tusschen 3 en 5 uur 's nam. een Nederlandsche torpedoboot ter hoogte van de Belgische badplaats Knocke aan zee schietoefeningen zou hebben verricht op een doel, geplaatst op slechts enkele kabellengten van het havenhoofd van Zee- brugge. Het blad protesteert natuurlijk hevig. Maar bet is (even natuurlijk) hoogst twijfelachtig of bet wel juist is ingelicht Nader meldt het Haagsche Corr. Bureau Omtrent dit geval vernemen wij dat door de Nederlandsche marine-autoriteiten reeds een voorloopig onderzoek is ingesteld en, naar wy meenen te weten, moet daaruit al overtuigend gebleken zijn, eensdeels dat de bedoelde schietoefeningen buiten de Belgische territoriale wateren hebben plaats gehad en anderdeels dat daarbij geschoten is in de richting van Walcheren en niet in de richting van België. Gasvcrstikking. De Alkmaarsche politie heeft een be woner van de Spoorstraat aldaar dood in zijn bed gevonden. Bij onderzoek bleek dat een gaskraan open stond en hij door gasverstikking om het leven was gekomen. o Een gift van f 200.000 Bij den Voorzitter der Vereeriiging »Te- huis voor Onbehuisden* te 's-Hage is de toezegging ingekomen van een schenking, groot f 200.000 waardoor de financieele moeilijkheden, waarmede het Tehuis werd bedreigd, zijn opgeheven en weldra met den bouw van de nieuwe inrichting een aanvang zal worden gemaakt. o Twee kinderen gedeod. Op het terrein van de Maatschappij Hendrik te Brunsum is Donderdagmiddag een troepje kinderen onder een wagon ge raakt. Twee jongens werden daarbij gedood. Een paar kinderen kregen ernstig letsel. Een duivelin. Te Winschoten heeft terecht gestaan, een 51-jarige vrouw uit Wedde, die in Febr. j.l. een stuk turf uitholde, het gat vulde met 40 gram buskruit en toen de opening door een stukje turf met een ijzer draadje weer sloot. Zij gooide dat stukje turf in het tuinpad van haar overbuur man E. H. en diens nicht mej. T. B., wetende en verwachtende, dat mej. B. het zou vinden en in een kachel doen, zoodat een ontploffing met de gevolgen van deze niet zou uitblijven. Gelukkig bemerkte mej. B., dat er kruit in het stuk turf zat, waardoor het voor nemen van beklaagde niet tot uitvoering kwam. De eisch luidde drie jaren gevangenisstraf, met last tot onmiddelyke gevangeneming. Dit laatste werd door de rechtbank ge weigerd. Verdronken. Te Braamberg bij Terapelkanaal is het 8-jarig dochtertje van den sluiswachter G. Elzen, levenloos uit het water opge haald. Brand. Te Vries is de boerenwoning van F. B. door onbekende oorzaak afgebrand. Veel landbouwwerktuigen en twee auto's ver brandden. Verzekering dekt de schade. o Jan Kap on zijn maats. In navolging van Amsterdam is te Rot terdam opgericht een Rapaillle-partij, met als voorloopig bestuur D. Molkenboer, J. Rap, secretaris, en A. Wentirig. Evenals Amsterdam zal zij spot-candidaten stellen en alle andere middelen gebruiken om den stemdwang bespottelijk te maken. o Te Zandvoort kwam Mevr. Oiree met haar rijwiel te vallen juist toen een auto passeerde. Het achterwiel ging haar over liet hoofd. Mevr. O. was terstond dood. Het drama tc Woensei. Aangaande het drama, dat zich Vrijdag te Woensei heeft afgespeeld kan worden gemeld, dat mej. Reynders, die door twee revolverschoten doodelijk gewond werd, zich te beklagen had over de houding ten harer opzichte van den kostganger Kr., een 25-jarig leerling-machinist, wien in verband daarmee het pension was opge zegd. Vrijdagmiddag heeft K. op haar gescho ten met een revolver van een anderen kostganger H. Nadat hij het misdrijf ge pleegd had, heeft K. het wapen op zich zelf gericht en zich in de borst geschoten, waardoor hij onmiddellijk dood was. Zijn lijk is naar het lijkenhuis te Eindhoven overgebracht. Mej. R. is in het ziekenhuis opgenomen. Haar toestand is hopeloos. K. is uit Zaltbommel af komstig en stond niet goed aangeschreven. o Overreden. Te Axel is een ernstig ongeluk gebeurd. Een arbeider, die met een wagen over de straat reed, hoorde de achter hem aan komende tram. Hij week althans niet ver genoeg uit, zoodat het achterste gedeelte van den wagen een stoot kreeg. De voer man viel van den ledigen wagen en ge raakte onder de wielen van zijn voertuig, met het noodlottig gevolg, dat hij nog denzelfden avond overleed. Ernstig ongeluk. Uit Heerlen seint men d.d. 27 Mei Tijdens een onweer is gisteren op de bruin koolontginning te Rumpen een wagon los geraakt. Vier arbeiders vielen eronder. Drie personen werden gedood, een zwaar gewond. Aardappelen uit Beuemarken. Men deelt het volgende mede Verschillende grossiers in aardappelen te Amsterdam hebben, wegens het tekort aan goede Hollandsche consumptie-aardap pelen uit Denemarken geïmporteerd. Deze aardappelen, welke van uitnemende kwa liteit zijn, kunnen voor de helft van den prijs der oude aardappelen verkocht worden. o !>c Landbouwstaking. Met het oog op den ernstigen toestand in verband met de staking in het land bouwbedrijf zijn te Zuidland alle samen scholingen van meer dan drie personen verboden. Inmiddels is versterking van politie en marechausée aangevraagd. Onweer. Tijdens een hevig onweer zijn 5 boerde rijen te Pieterzijl en te Stroobos door den bliksem getroffen en verbrand. Onder Tonden dicht bij den weg naar Voorts is een boerderij van H. B. door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. Alleen het geld en wat kleeren werden gered. De brandweer kon geen water krijgen. De Belgische oorlogsvloot door de Schelde. De ®Politique« meldt, dat de technici, die belast waren met het onderzoek, of de Belgische oorlogsvloot door de binnen wateren van Antwerpen naar Zeebrugge kan worden overgebracht, tot het besluit zijn gekomen, dat zulks niet mogelijk is. Zij zullen de minister van buiterdandsche zaken adviseeren aan Nederland toestemming te vragen de schepen over de Schelde te laten passeeren. De nationale opinie zal, zoo zegt het blad niet dulden, dat de regeering zich vernedert en toestemming vraagt voor de uitoefening van een recht 1 ^.GELOO/) HUID NJ» 5chrljnen,5meRen, I Gevoelige en doongeloopen voefen 1 Gebruikt Fabr. A.MIJnHARDT. Zeish PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Wegens vertrek vari den heer J. Mom, lid der Huurcommissie. is als opvolger daarvoor aangewezen de heer J. v. Lent alhier. In den treinenloop Lage Zwaluwe 's-Bosch is met 1 Juni eene groote veran dering gekomen. Vanaf Drunen (richting 's-Bosch) vertrekt als nu de trein 7.12* 8.18* 10.34 2.32 5.07* 7.34 9.02 En vanaf Drunen (richting Zwaluwe) 7.09* 8.19* 10.31 1258" 3.33 6.11 9.50 Met één gemerkt niet op Zon- en Feestdagen en met alleen op Woensdagen tot Geertruidenberg. Voor verdere inlichtingen raadplege men de nieuw uitgekomen reisgids. De heer J. S. Deurloo, Ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, legde met gunstig gevolg heden het 2e gedeelte van het examen af als candidaat-gemeente secretaris. De heer J. W. Stassen is benoemd tot onderwijzer aan de Openbare School te Zuilichem. Door de Woudrichemsche visschers werd Dinsdagmorgen een steur gevangen in de Bergsche Maas, ter hoogte van de Scheepswerf, wegende 146 pond. Aalburg. De heer J. J. Zoon slaagde aan de Rijks-universiteit te Utrecht voor het propaedeutisch examen in de geneeskunde. Almkerk. Voor de verkiezing van Leden der 2de Kamer, Provinciale Staten en Gemeente-Raad, komen respectievelijk 1674 en 1650 en 1620 kiezers op den kiezerslijst dezer gemeente voor. Zaterdag j.l. had aan de Coöp. Stoom- Zuivelfabriek »Altena« te Nieuweridijk (gem. Almkerk), een ernstig ongeluk plaats. Terwijl de werkman H. in den kelder zijn werkzaamheden moest gaan verrichten, kwam hij zoodanig van den trap te vallen, dat men hem per voertuig naar zijn woning moest vervoeren, en terstond geneeskundige hulp werd ingeroepen. Naar wij vernemen hoopt het fan farecorps ^Crescendo* te Nieuweridijk (gem Almkerk), deel te nemen aan het concours voor muziek- en zangvereenigingen te Gel dermalsen op 5 en 6 Juli a.s. Uit goede bron vernemen wij, da de Zangvereen. Excelsior* alhier, besloten had deel te nemen aan het concours te Dubbeldam, doch door de groote deelname niet meer kon worden toegelaten. Beneden-Langstraat. Bij geringen voorraad bestaat er nog groote vraag naar aardappelen en zijn de prijzen opgeloopen voor kleisoorten van f 10 tot f 12 en zandsoorten f 5 f 7 per H.L, voorzoover het nieuwe gewas niet is afgevroren is dit goed opgekomen en staat dit er best bij Capelle. Ds. W. A. Verschoor te Poortvliet heeft bedankt voer het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Loonschen- dijk, Mej. H. Ros te 's Bosch is benoemc tot onderwijzeres aan de Chr. school te LooDschendyk. Mej. A. Kommers alhier is benoemc tot onderwijzei es aan de Chr. school te Raamsdonksveer. Onze gemengde zangvereeniging »Het Rozenknopje* zal in Augustus a.s deelnemen aan het concours van den Bonc van gemengde zangvereenigingen te Papen drecht. Drunen. Een werkman, welke zijn bezigheden in de masten der electriciteit wou voort gaan zetten, viel er uit doordat er stroom op was. De man bracht het er bijzonder goed af, enkel bekwam hij enkele kneuzingen, een brandwonde in de hand en een kapotte broek. 's Gravenmoer. Aangezien de post dienst voor deze gemeente op het station Waspik niet geheel aan de verwachtingen voldeed, zal door de ijverige bemoeiingen van het Gemeentebestuur deze dienst wel dra geheel worden gewijzigd, waardoor ook de wijk Vaart des avonds eene be stelling zal verkrijgen. Meeuwen. Door stemgerechtigde In gelanden van het Waterschap *de Polder van Meeuwen*, is tot Voorzitter herkozen, de heer D. v. Buuren alhier. Door de ouders van 27 schoolgaan de kinderen is aan Ged. Staten een adres verzonden om het besluit van den Raad strekkende tot overgave van de openbare school te Meeuwen, aan de schoolvereeni- ging voor Christelijk onderwijs, niet goed te keuren. In de Nieuwstraat alhier ontstond door het onvoorzichtig omgaan met lucifers door kinderen, een begin van brand. Ijlings oegeschoten hulp mocht het gelukken het vuur te dooven. Een waarschuwing wederom voor ouders om toch vooral voorzichtig te zijn dat hun finderen geen ontvlambare voorwerpen in landen krijgen en ernstig toe te zien, dat de kinderen als aanleidende oorzaak dikwijls, niet reeds vroegtijdig sigaretten rooken, wat niet alleen nutteloos en nadeelig voor de gezondheid van het kind zelve is, doch jovendien, zooals thans weer blijkt, ge vaarlijk voor de omgeving kan zijn. Raamsdonksveer. De Ned. Herv, Gem. bracht in dc Pinkstercollecte f 75. bijeen. Een flink bedrag als men in aan merking neemt, dat hier dikwijls voor de Zending gecollecteerd wordt. Tot koster der Ned. Herv. kerk werd door Notabelen en Kerkvoogden in de vacature S. Blom benoemd, de heer H. Blom, broeder van eerstgenoemde. Tot 10e leerkracht aan de Prot. Byz. School werd benoemd Mej. Kommers uit Capelle. Nu bestaat er nog een vaca ture aan die school. In de plaats van den heer P. Lank- huizen, die wegens hoogen leeftijd, niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd tot bestuurslid van den Goedenaard of Eendrachtspolder gekozen de heer Adr. de Bruijn. Beursbericht Hotel do iieijer. Tarwe f25.per 100 K.G. Haver f 14 A 14.50 per 100 K.G. Hooi f 25 per 500 K.G. In stroo en rogge geen handel. Uit het verslag van de Coöper. Boerenleenbank blijkt dat het aantal leden 50 bedraagt. Volgens het Dagboek bedroeg het totaal der ontvangsten f 510052. en dat der uitgaven f 509524.43. Aan spaargelden werden gestort f 38420.59. Het saldo te goed bij de Centrale Bank te Utrecht beloopt f 65084.63. Voorzitter der Afdeelirig is dhr. A. J. Lankhuijzen secretaris dhr. A. Kommers Az. de aftredende leden D. Koriings Az. F. A. van Seters, A. J. Konings en J. v. Woerden werden allen herkozen, de eerste als lid van 't Bestuur, de tweede als lid van den Raad van Toezicht, en d"1 laatste twee als plaatsvervangende Bestuursleden. Onze voormalige Ned. Herv. predikant de ZeerEerw. Heer Ds. C. B. Holland staat op een drietal ter beroeping naar Amsterdam. Sprang. De heer J. C. Maijers, oud- Wethouder dezer gemeente, is benoemd tot tijdelijk gemeente-Ontvanger. Onze dorpsgenoot de heer Adr. Haverhals Jzn. slaagde te *\s Bosch voor het examen Adjunct-commies bij de Post- en Telegraphie. De heer J. M. Kuijsten, ambtenaar ter secretarie te Besoijen is door den Raad dezer gemeente benoemd tot tijdelijk ge meente-secretaris. Veen. Verleden week Donderdag sloeg bij het onweder circa 5 uur de bliksem in de telefoontoestellen van verschillende aangeslotenen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Verleden week ontstond bij den heer A. V. een begin van brand, wat gelukkig intijds ontdekt werd, zoodat erger kon worden voorkomen. Het fanfarecorps Wilhelmina* heeft ingeschreven, om aan 't concours te Zijderveld op 30 Aug. a.s. deel te nemen. Den 23en Juni v.m. 11.15 u. zal te Heusden keuring plaats hebben voor de militie lichting 1922. Waspik. Bij gelegenheid van het 25* jarig priesterfeest van den Zeer Eerwl Heer Pastoor Huijbers, alhier, werd de jubilaris Maandag j.l. door de kinderen der R. K. bijzondere scholen gehuldigd. Deze huldi ging had plaats in de R. K. meisjesschool. Daarbij had ook de aanbieding van een geschenk plaats, gekocht van de ingezamelde gelden van alle kinderen. Zijn Eerw. be dankte de kinderen hartelijk, en beloofde hun een bijzondere tractatie. Aan A. Kemmeren, alhier, is bij Kon. Besluit voor goed vrijstelling verleend van den dienst bij de militie. Naar we vernemen, zal de heer M. Coesmans, die het vorig jaar op het solistenconcours te Breda den eersten prijs behaalde, dit jaar deelnemen aan het solisten concours te Tilburg, uitsluitend voor eerste prijswinners. Wij twijfelen niet of hij zal ook hier weer gelauwerd terugkomen. Zuilichem. Door de A. R. Kiesver- eeniging alhier is voor het Milioenenplan ruim f 457 bijeengebracht. By den heer J. v. V. aan den Mei- dijk alhier werden van de 5 fietsen, die in het achterhuis stonden, er twee gestolen, waarbij een nieuwe. IN D0C2EF1 VAU 30<m60ïl BV AP0TH«n DR06I3TEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2