voor let Land van Heusden ea iltena, ie Langstraat en ie Bommelerwaard. Ho. 4002. Zaterdag Juni Electro-Techniscli Bureau D. WESTERIM P. RtGER Plannen en Begrootingen kosteloos. W. BOUMAN, Rund-Vartce&s vleesch ADRES M. DE BONT EN NOOTEN Attentie 8.v,p. H. VAN EEUWIJK Zn, F. W. H.WILMSEN RHSBÉ&ES Zomerdienst «AN'S BOEKHANDEL Langendijk 162 GORINCHEM. Electrische Licht- Kracht- Schel- en Telefoon-Installatiën. Beloon® lute SORTIMENT- Eaal nu? ^platen en falo's 1 's-BOSCH. Prijs 25 eerst. Vertegenwoordiger voor Wijk, Aalburg en Omstreken Rund- en Varkensslagerij Pelsterstraat Z 104 HEUSDP1N. f 1.20 OH OH OH Schilderijen, Portretlij sten, Japansche Naai- en Handschoenendoozen Hoek Engstraat 77—78, HEUSDEN. in den kunsthandel BEHOORENDE BIJ HET WATERZUCHT EN DE NIEREN. Waterzucht is ophooping van water in het lichaam, doordat de nieren niet in staat waren het af te voeren. Het is niet een ziekte op zich zelf, maar een vrrschijnsel van een organische ziekte. Of gebrekkige nieren, of een hartkwaal kunnen de oorzaak zijn, doch daar nierkwalen zoo vaak het hart aantasten, zijn gewoonlijk de nieren schuldig. 's Morgens optredende verschijnselen van waterzucht (pafferigheid onder de oogen en in het gezicht) wijzen op een nier aandoening. Zwellingen van de voeten en handen na inspaning, vooral 's avonds kunnen aantoonen, dat het hart is aangedaan. Dikwijls treedt waterzucht door nier zwakte tijdens zwangerschap op. Dit wordt verklaard door het feit, dat de nieren dan meer bloed te filtreeren hebben. Deze overspanning kan denieren verzwakken. Andere indirecte oorzaken van waterzucht zijn bloedarmoede overwerking en zorgen. In verwaarloosde gevallen kunnen de beenen en het lichaam enorm opzwellen, en de buik, de borst en de hersenen worden aangedaan. Heete luchtbaden zijn nuttig, doordat zij de huidporiën openen en reinigen, en geregelden stoelgang is noodzakelijk. Deze beide voorzorgen verlichten het werk van de nieren. Maar gebruik om deze organen te helpen en te versterken Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Duizenden zijn blijvend gebeterd door dit speciale niergeneesmiddek Verkrijgbaar bij alle bekende drogisten fl.75 per doos. BUITENLAND. Hoe Sovjet-Rusland er uit ziet. Twee Spaansche socialisten, prof. De los Rios, van de universiteit te Bilbao en de vroegere secretaris van de Soc. Arb. partij Anguiano, die ten vorigen jare de delegatie vormden welke naar Rusland was gezonden ter bestudeering van de toestanden aldaar, hebben aan het jongste congres van de Socialistische Partij te Madrid verslag van hunne bevindingen gedaan. Aan hun rapport is het volgende ontleend. Met de rechtszekerheid in Rusland is het treurig gesteld. Ten tijde van het woeden van het schrikbewind hebben de revolutionaire rechtbanken ook nog getuigen aan het woord doen komen. Tegenwoordig wordt zelfs in Rusland de beklaagde niet eens gehoord. Men veroordeelt hem, zonder hem zelfs met het vonnis in kennis te stellen. Een of andere stille aanklacht is voldoende om iemand in de gevangenis te laten komen, zooals dit o.a. roet een arbeider is gebeurd, die door tusschenkomst van de Spaansche delegatie op vrije voeten is gesteld. Een jonge arts begaf zich naar de gevangenis, om naar de gronden te vragen die tot de arrestatie van zijn vader hebben geleid. Aldaar vernam hij dat zijn vader het vonnis reeds onderging. Hij mocht ook geen juridischen bijstand hebben. Op het commissariaat voor de levens middelen deelde men ons omtrent de levensmiddelenvoorziening het volgende mede. Het rantsoen is vastgesteld op 23 procent van datgene wat voor het leven als ontbeerlijk is vastgesteld. En de overige 77 procent? vroegen wij. Men antwoordde ons, dat het niet mogelijk was om meer te doen. Daar de vrije handel verboden is (onlangs, naar men weet is dit verbod in zekeren zin opgeheven), moet men het ontbrekende dee! aan levensmiddelen langs allerhande geheime wegen zien te verkrijgen, wat tot een grooten speculatiehandel in levens middelen aanleiding heeft gegeven. Over de in Rusland thans bestaande sociale verschillen spraken wij met een textiel-arbeider. Volgens hem is de be volking thans in vier groepen gescheiden Zij die in allerlei staatszaken speculeeren; zij die alles verkoopen wat nog in hun bezit iszij die èn van bedrog èn van speculatie leven en ten slotte, zij die niets meer te verkoopen hebben en in ellende moeten ondergaan. Het bovenstaande i3 slechts een gedeelte van de opsomming van alle ellende die in het regeeringlooze Rusland heerscht. o Een vrouw, die haar eer verdedigde. Te Denver in Colorado is een man door <een vrouw doodgeschoten, omdat hij, naar de vrouw verklaarde, haar had aan gerand. De man, een cinema-acteur, kwam op de vrouw, de echtgenoote van een politie-agent, af, toen deze juist haar huis verliet. Hij zou tegen haar geroepen hebben »Hallo, schatje Toen de vrouw wilde terugkeeren, legde hij zijn hand op haar arm. »Laat mij los«, riep de vrouw uit, »of ik schiet u dood I« De acteur lachte en pakte haar nog steviger vast, waarop de vrouw een revolver voor den dag haalde en deze driemaal op den. man afschoot. De acteur liep eenige passen verder en zakte toen dood ineen. De staking in Noorwegen. De door de Noorsche staking ontstane toestand heeft zich in zooverre ten gunste gekeerd, dat door vrijwillige noodhulp niet slechts de broodproductie, maar ook de electriciteitsvoorziening in het geheele land verzekerd is. De noodhulp heeft verder een transportmaatschappij in het leven geroepen. Op Zondag moesten de water leidingen en andere bedrijven militair bezet worden om hen tegen vernieling te be schermen. Dreigende staking van staatsambtenaren. De >Times« verneemt uit Milaan, dat Italië wordt bedreigd door een staking van staatsambtenaren. Zij vragen verhooging van het loon met 200 lire per maand. Giolitti heeft echter op dit verzoek een weigerend antwoord gegeven met het oog op 's lands financiën. Ter wille van een bruidsgeschenk. Te Dresden heeft een jongeman, die zijn verloofde een bruidsgeschenk wilde geven, een 80-jarige juwelier en diens dochter vermoord om zich in den winkel kostbaarheden toe te eigenen. De dader is gepakt. Bevroren buitenlandsch vleesch. Er is zulk een overvloed van bevroren buitenlandsch vleesch in Engeland aan de markt, dat men een groote vleeschboot te Liverpool als koelpakhuis heeft moeten inrichten, daar er aan den wal ruimte te koit kwam. Men meent, dat de klein handel de prijzen nog een stuk zouden kunnen verlagen, om het verbruik van bevroren vleesch te bevorderen en de kosten van het leven voor het publiek te verlagen. Een wilde jacht per vliegmachine. Onlangs heeft het vliegtuig weer eens getoond, dat het voor heel wat doeleinden geschikt is. Te Kopenhagen is de aeroplane er n.l. in geslaagd een millioen Oosten- rijksche kronen te redden, die anders zeker verloren zouden zijn geweest. Aan een van de banken aldaar kwam 'n paar dagen geleden een heer, die een millioen Oosten- i rijksche kronen verlangde en hiervoor een chèque van een Berlijnsche bank toonde. Nadat telegrafisch naar Berlijn was geseind, en men antwoord ontvangen had, dat dekking voorhanden was, werd de som uitbetaald en verdween de meneer met zijn millioen. Denzelfden dag echter zag men aan een andere bankinstelling te Kopenhagen den zelfden man verschijnen, die ditmaal, ook op een chèque van de Berlijnsche bank, drie millioen opeischte. Dit zaakje kwam den bankier ver dacht voor en hij telegrafeerde nogmaals naar Berlijn en kreeg hetzelfde antwoord. Vlak nadat het geld echter was uitbe taald, kwam uit Berlijn de verrassende mededeeling, dat men hier blijkbaar met een oplichter te doen had. De beide bedrogen bankiers wendden zich onmiddellijk tot de politie voor opsporing van den dief, maar al spoedig bleek, dat deze met den trein naar Gjedser was ver trokken. Direct werd besloten den vluchteling per vliegmachine te vervolgen en een kwar tiertje later steeg een Rumplerapparaat met de beide bankiers de lucht in. Toen men echter te Gjedser neerstreek was juist de boot van deze plaats naar War- nemünde vertrokken met den millioenen- dief aan boord. De bestuurder van de Rumpler, een bekwaam vliegenier, zag ook hierin geen been en vloog het schip na. Midden op de Oostzee zweefde het vliegtuig de boot voorbij en toen de vluchteling met zijn millioenen voet aan wal zette werd hij daar officieel door de gewapende macht ontvangen, die hem, met een medeplichtige, in verzekerde bewaring stelde. Geen 8-uren dag in Engeland. Minister Macnamara heeft in het Lager huis medegedeeld, dat de Engelsche ré- geering besloten heeft, dat het onder de tegenwoordige omstandigheden niet ge- wenscht is, uitvoering te geven aan de besluiten der te Washington gehouden arbeidsconferentie. Hij zeide, dat de groote meerderheid der andere Washingtonsche voorstellen was uitgevoerd, doch voor de toepassing van den acht-urendag waren de moeielijk- heden, in verband met de industrieele omstandigheden van het land, te groot. BINNENLAND. Fietsende ouders niet kinderen. M. de Red. Het gebeurde in de bocht van den Adm. de Ruyterweg bij de Jan Evertsenstraat. Een jonge vader met een kindje van een jaar of drie op het stuur van de fiets, het kind dartel slingerende met de been tjes. Ik wilde den fietser toeroepen »Denk om de beentjes van het kind wat ik voorzag gebeurde helaas al eerder, het kind slaat met een beentje in de spaken van het voorwiel, beiden vallen voorover over het stuur heen, het voetje van het kindje zat tusschen spaken en vork bekneld, verwijdering scheen onmogelijk. Daar het geval zich voor mijn woning afspeelde, spoedde ik mij in huis om een knijptang te halen, teneinde de spaken door te knippenbij mijn terugkomst hadden sterkere handen het kindje, dat jammerlijk huilde, reeds bevrijd. Het hoofd van het kindje zat in een verband had het kind reeds eerder een ongeluk gehad Zal er nu toch eens een einde komen aan dit onverantwoordelijk vervoer van kinderen Wordt het niet tijd, dat de overheid deze stakkerds beschermt? F. H. S. Het bovenstaande nemen wij over uit het Nieuws v. d. Dag van 2 Juni orr»dat ook in deze streek vaak te zorgeloos met kinderen op de fiets wordt gereden. o Een inbraak op den Willemsparkvreg. Amsterdam, 31 Mei. In den afgeloopen nacht omstreeks half vijf bemerkte een surveilleerende agent eensklaps een mannen- hoofd, in een der tuintjes van de Konin ginneweg. Onraad vermoedende blies hij op de signaalhoorn en zette den man, die op de vlucht was geslagen na. Het gelukte de toegeschoten politie niet den vluchteling te arresteeren. Een kwartier later merkte de controleur van den »Amsterd. Gecontroleerde Nacht veiligheidsdienst F. J. van Dijk, die per fiets de ronde deed een witte doek in den tuin van het perceel Koninginneweg 28. Bij een nader onderzoek bleek dit een toegeknoopte theedoek te zijn, waarin een gouden beursje eenige kettinkjeseri gouden damesringen zaten. De controleur ging verder den tuin in en zag een doosje. Eerst dacht hij dat het een sigaretten doosje was. Het was evenwel een juweelen doosje dat een paar halskettingen inhield. Voorteekencn van een warmen zomer I Woensdag werd Rotterdam overstroomd door groote zwermen libellen, die uit westelijke richting over de Maas kwamen aanvliegen vertelt de »Msb.« Overal kon men de diertjes ontmoeten soms in heele kluwen bij elkaar. Vooral op Feijnenoord was op sommige plaatsen de straat er mede bedekt en begon men te denken aan de plagen van het oude Egypteland. Een paar diertjes welke wij vingen, meenden wij te kunnen terugbrengen tot de libellula depressa. Een natuuronderzoeker herkende er dezelfde insect in, die in 1909 zich over vloedig vertoonden en toen door hem libellum quadrumaculatum werden genoemd. Wat de naam ook zij, men weet te vertellen, dat dit alles een voorteeken is van een langdurige warmte en droogte. Ook de zomer van 1911 moet zoo zijn aangekondigd geworden. Daling der stroopryzen. De strooprijzen zijn in Noordel. Groningen gedaald van f 45 per 1000 K.G. in 1920, tot f 10 per 1000 K.G. thans. Marktberichten. ROTTERDAM, 31 Mei. Aanvoer 131 paarden, 3 veulens, 1091 magere en 796 vette runderen, 248 vette en graskalveren, 940 nuchtere kalveren, 85 schapen of lammeren, 100 varkens, 400 biggen, 9 bokken of geiten, 12 ezels. Men noteert: runderen le kw. 195 a 205, 2e kw. 180 a 190, 3e kw. 160 k 170 ct. p. K.G. Ossen le kw. 190 ét 205, 2e kw. 175 k 185, 3e kw. 155 165 ct. p. K.G. Stieren le kw. 165 ét 175, 2e kw. 145 a 155, 3e kw. 135 ct. p. K.G. Kalveren le kw. 240 a 260, 2e kw. 200 220, 3e kw. 160 180 ct. p. K.G. Melkkoeien f 325 f 625, kalfkoeien f 350 k f 650, stieren f 200 k f 600, Pinken f175 a f225, graskalveren f a f vaarzen f 200 t 300, werkpaar den f275 éi f575, slachtpaarden f150 ét f250, hitten f175 a f350, nuchtere kal veren f 18 f24, fokkalveren f 24 éi f 40, biggen f 18 él f 30, overloopers f 34 k f 75. De Rotterdamscke citrvciling, Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 7.65 f 11. idem (klein) f 6.30—f 7.35 Eendeieren f 9.85f 10,20 Ganseieren f 16.00f23.00 Aanvoer 335000 stuks, GORINCHEM 30 Mei. Aangevoerd 282 koeien, 33 nuchtere kalveren, 36 schapen, 349 lammeren, 638 biggen, 66 overloo pers. Men besteedde voor: kalfkoeien f610 a f 730, melkkoeien f 530 a f 620, kalf- vaarzen f 440 a f 510, guiste vaarzen f 360 a 420, graskalveren f 230 a f 270, nuchtere kalveren f 42 a f 54, schapen f 35 a f 50 lammeren f20 a f30, overloopers f30 a f60, biggen f 15 a f30. 's BOSCH, 1 Juni. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 633 run deren, 65 zeugen en 1200 biggen, 250 lammeren. Er werd besteed voor: kalfkoeien f 475 f700, kalfvaarzen f'425 k f625, ma gere ossen en koeien f 220 k f 425, vette ossen en koeien le kw. 104, 2e kw. 926 ct. p. p., pinken f 200 k f 325, zeugen f110 f170 per stuk, biggen f 3 f' 3.50 per week, lammeren f 15 a f20 p. stuk. ZALT-BOMMEL, 31 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 218 biggen, prijs f 17 k f34 per stuk, 16000 eieren, prijs 9 ét 95 ct. p. st. 440 K.G. boter, prijs per K.G. room boter f 1.40, boerenboter fl.45 a f150. TELEF. 193. AALBURG-, Telef. HEUSDEN 17. Voor prima eigen geslacht Neemt proef met onze boterhamartikelen. Uit sluitend eigen fabricaat. Machinaal gesneden is het goedkoopst en meest vertrouwd in 2 maanden door de PILULES HONGROXSES. Het middel ter verkrijging eerier flink ontwikkelde buste f 3. EROS TOILETCREME geeft een fluweel zachte huid. N.V. Mij. SANITAS. GOUDA, Korte Tiendeweg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37. UTRECHT, Voorstraat 106. id. Potterstraat 6. Wat heb ik een jeuk. geneest direct Huiduitslag, Bran- digheid, Ringworm, puistjes, jeu kende wonden, open beenen, baard- schurft. f 1 25. N.V. Mij. SANITAS. GOUDA, Korte Tiendeweg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37. UTRECHT, Zadelstraat 37. AMSTERDAM, Rembrandtplein 4. Behalve op mijn uitgebreide sorteering SPEELGOEDEREN maak ik U bijzonder attent op mijn Verder hebben wij een prachtsorteering in Haar- en Stof kammen, Zijkammen, Barets, Sierspelden, Couranten- en Borstel hangers. Eau-de-CoIogne en Parlumeriën van de beste fabrieken. Je adres voor 1^ lil JL> E II ~W A H lil IVals Portemonnaies, Sigaren- en Sigaretten étuis, Portefeuilles, Damestasschen, enz. enz. is Zoo juist ontvangen een prachtcolleetie Houten PJjpen vanaf 70 cent. Zie mfln Etalage! van Vuchterstraat 118-120 Telef. 757 y ingaande 1 JUNI. VOORRADIG IN JVÖEuSEL Nieuwsblad Reisgidsen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5