Fa. flLPH. HUPSCH I Uitgebreide collectie FRANSCH KRISTAL ernstige waarschuwing namaak In een paar dagen Vughter straat 19. 's-BOSCH. Levering onder garantie van breuk en bij levering. - in. de nieuwste modellen. TELEFOON riö. Werkloosheid in Duitschland. Volgens dagbladberichten uit Essen, wordt de werkloosheid steeds grooter, ten gevolge van de moeilijkheid een afzet te vinden, wegens de douane-maatregelen der Entente. Te Duisburg zijn drie groote fabrieken gedwongen hun bedrijf te be perken en den arbeidstijd te verkorten. Ook de hoogoven »Phoenix* te Dusseldorp, heeft een deel harer arbeiders moeten ontslaan. Spoorwegongeluk in Portugal. Twee treinen zijn in botsing gekomen tusschen Marila en Carboriuve. Er zijn verscheidene dooden en groot aantal ge wonden. F ie koopers van onze Zenuw Lten richten wij een Wanneer de naam A. MIJNHARDT niet op den door U gekochten koker Zenuw-tabletten voorkomt, heeft U met te doen, die schadelijk en waarde- loos is. Eisch daarom in eigen B belang uitdrukkelijk een koker LMIJNHARDT'S Zenuw-tabletten. BINNENLAND. Nog maar 2 jaren woningnood 1 Hoe komt de Minister van Arbeid er toe te meenen, dat liet bij de bestrijding van den woningnood nog maar om een tweetal zure jaren gaat vraagt de dN. Rott. Ct.« »De Minister baseert zijn berekenig op de u tkomsten van de woningtelling van October 1919, op welke hij, om den ver moedelijke» toestand op 1 Januari 1921 te verkrijgen, een vervolgberekening heeft toegepast, die noodig was in verband met de toeneming der bevolking. Zoo wordt een totaal woningtekort ver kregen van 52.516. Voegt men daarbij het accres van de behoefte tijdens den duur van den bouw van 90.000 woningen, dan blijkt, volgens den Minister, dat de te verwachten productie van woningen sterk opweegt tegen de nijpende behoefte. Wure bontjes. Alle goeie zaken bestaan uit drie had den ze zeker gedacht, J. V. en C. K., jonge arbeiders uit Veen, toen ze in den nacht van 2 op 3 Mei bij drie boeren kippen gingen stelen. Ze bemachtigden een zak vol hoenderen en 'n flinken haan er bij. Maar kippen kakelen nu eenmaal I Ergo de dieven werden er in gekakeld en kwamen voor de rechtbank te 's Bosch, 't Strafregister van de mannen was niet zoo zwart, ze kwamen er met den eisch genadig af. Het O. M. vroeg 2 maanden gevangenis straf die verrekend konden worden met het voorarrest. De verdediger, mr. Ch. Witlox hield een kort maar krachtig pleidooi en pleitte even eens de onmiddellijke invrijheidsstelling van beklaagden. De rechtbank ging in raadkamer, waar na de kippendieven, die beloofden 't nooit wéér te zullen doen, op vrije voeten wer den gesteld. o Munten gevonden. Een arm vrouwtje dat op de hofstede »Het Sol* nabij Garderen bezig was hout te sprokkelen, heeft bij het afbreken van een doode stomp, ongeveer 300 zilveren munten dateerende uit de 17de eeuw ge vonden. Herige boschbrand Tusschen Schaik en Nistelrode heeft een hevige boschbrand gewoed. Meer dan 100 H.A. bosch, eigendom der gemeente Schaik en particulieren, zijn door het vuur vernield. De dienstplicht. Naar de *N. R. Ct.« verneemt, worden tusschen enkele Kamergroepen onderhande lingen gevoerd over een compromis in dien zin, dat de verdeeling in kern- en reserve troepen vervalt en de diensttijd op 5 maan den wordt bepaald. o Tragisch. Te Beetsterzwaag had de familie alles in orde gebracht roor een gouden bruiloft. Plotseling werden de beide menschen onge steld, met het droevig gevolg, dat op den dag, dat het feest zou worden gevierd, de oude man en een dag later zijn vrouw grafwaarts werden gebracht. Zware fabrieksbrand. Groningen, 8 Juni. Hedenmorgen halfzes is vermoedelijk door zelfontbranding van ontkleuringshoutskool brand ontstaan in de bekende stroopfabriek der N.V. W. A. Scholten's Suikerraffinaderij en Stroopfabriek aan het Schuitendiep alhier. De zeer solide gebouwde fabriek is wat het inwendige betreft, zoo goed als geheel verwoest. De machines hebben door vuur en waterschade veel geleden. Oplichter. Leiden. Een vreemdeling, zich noemende A, Morisson, schijnt zich schuldig te hebben gemaakt aan brutale oplichting. Bij een winkelier in gouden en zilveren voorwerpen kocht hij een gouden horloge met ketting, met een gouden ring. Bij een boekhandelaar bestelde hij drie groote woordenboeken en liet ze aan een opgegeven adres bezorgen. Later verdween de man san de gehuurde kamers, zonder achterlating van een adres. De politie doet onderzoek. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Door het bedanken van den Heer A. Blom, (wegens vertrek naar elders) als Penningmeester van den „Bond van Miïziek- en Zanggezelschappen in het Land van Heusden en Altena," is als zoodanig gekozen de Heer A. B, de Moor, Voorzitter der Muziek-vereeniging „De Heusdensche Harmonie." Zaterdag 11 Juni is het 40 jaar geleden dqt J. Baaijens als bouwknecht by den Heer Van Everdingen en diens familie in dienst trad. Wij hopen, dat' dien dag niet ongemerkt voor hem zai voorbij gaan en wenschen hem tevens nog een 50-jarigen herdenkings dag toe. De meisjesvereeniging »Dorcas« maakte onder leiding van baar directrice Mevr. Huijgens een tweedaagsch uitstapje naar den Haag en Scheveningen. Dat er veel werd genoten laat zich begrijpen. Werkendam. De timmerman C. B had het ongeluk met de zaagmachine in aanraking te komen zoodat hem de drie middelste vingers afgesneden werden en geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Aalburg. Woensdagmiddag omstreeks half drie hoorden men plotseling «brand* roepen, gevolgd door klokgelui. Uit de schuur van den slager C van Tilburg Lz. stegen dikke rookwolken op, waai uit bijna op hetzelfde oogenblik de vlammen hoog opsloegen door de groote hoeveelheid vlas van Adr. van Wijk dat er in gepakt was. De brandspuiten van hier en Wijk waren spoedig ter plaatse, en aan het vlug en met beleid optreden van het personeel dier spuiten is het te danken dat de brand alleen tot deze schuur hoewel zij tus schen de huizen instond beperkt bleef. Vlas en schuur was verzekerd. Donderdag was het Parket uit 's-Bosch aanwezig, ten einde een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van het ontstaan van den brand. Van Tilburg is inmiddels door de Maréchaussée's in verzekerde be waring gesteld. Den 16 Juni hopen de echtelieden Frans Nieuwkoop en Teuntje Vos hunne 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Almkerk. Op de Maandag gehouden paardenmarkt werden ongeveer 300 stuks aangevoerd. Er was weinig handel. Andel. Door de heeren G. v. Andel en P. Rochat werd aan het bestuur der muziekvereeniging «Andels fanfare« een bedrag van f 200, afgedragen bestemd voor aanschaffing en herstellen van muziek-instru menten. Aangezien het geld door genoemde heeren bij een groot deel der inwoners is ingezameld, komt een woord van dank toe aan allen die hunne gaven offerden, maar ook aan hen die de moeite namen de lijst 'aan te bieden. We uiten volgaarne den wensch dat «Andels fanfarecorps* zoowel moreel als finantiëel zich voortdurend in den steun der ingezetenen zal mogen ver heugen en haar daarvoor een langdurig bestaan en voortdurenden bloei moge ver zekerd zjjn. Ofschoon van de zijde eener zuster- vereeniging bezwaren bestonde.n tegen uit reiking van de 2e prijs in de 3e afdeeling met 288 punten behaald op het gehouden concours te Sliedrecht, door de Gem. Chr. Zangvereeniging »Hebt dan de Waarheid en den Vrede lief*, werden door Sliedrechts Mannenkoor geen termen gevonden den prijs (groot zilveren medaille) niet uit te reiken, zoodat deze heden door de vereeniging Werd ontvangen. Door de commissionairs wordt voor de kruisbessen 13 a 14 cent per K.G. besteed. Een schaap van de familie v. W. werd dood in de weide gevonden, waar schijnlijk door een losloopende hond aange vallen. Aangezien het dier een waarde van f 40 had, is dit voor genoemden eigenaar een belangrijke schadepost. Capelle. J.l. Dinsdagnacht werden bij N. R. aan den Winterdijk alhier een twee tal rijwielen ontvreemd uit de schuur. Van de(n) dader(s) tot nog toe geen spoor. Dinsdag j.l. bracht de alhier beroe pen predikant Ds. A. H. J. v. Voorlhuizen uit Doornspijk, een bezoek aan deze ge meente. Nadat hij het kerkgebouw en de pastorie bezichtigd had, hield hij des avonds ten 7 uur een predikbeurt, naar aanleiding van de woorden Wij zijn des Heeren«, die door de opgekomen schare met aan dacht gevolgd werd. Tot ons genoegen kunnen we mede- deelen, dat de heer Addink, directeur der Coöp. Stoomzuiveifabriek »de Toekomst* alhier, als zoodanig op het drietal is ge plaatst te Hengelo. Drnnen. Waren enkele maanden ge leden alhier nog enkele honderden werk loozen, thans kunnen wij melden, dat er nu in deze gemeente geen enkele meer is. 's-Gravemoer. Bij de alhier gehouden grasverpachtingen bestond in de opbrengst der verschillende perceelen groote verschei denheid. De verpachting des vóórmiddags voor de particulieren ging bepaald stug, al was de opbrengst gemiddeld 20 pet. minder dan het vorig jaar. Des middags verflauwde echter de markt en maakte het Armfonds 30 pet. in de gemeente zelfs 60 pet. minder dan hét laatste jaar. Zoo keeren we met spoed naar de oude toe standen terug. Genderen. Bij de te Heusden gehou den verpachting van de Uiterwaarden ten zuiden van dit dorp was de opbrengst ge middeld f20 per 1000 kilo op struik. Meeuwen. Naar wij vernemen bestaan er plannen om aan het alhier te houden groot Festival te verbinden een concours bippique. Van den Anti-revolutionairen partij lijst hebben thans reeds 3 candidate!) be dankt voor de vacature in den Raad dezer gemeente. Thans is als No. 4 benoemd verklaard de heer T. v. Rijsbergen, Voor waar weinig annimo voor de anders in den regel zoo zeer begeerde plaats in den kring der vróede vaderen. Nienwendijk. J.l. Woensdagavond werd alhier een Gereformeerde Meisjesver eeniging opgericht met aanvankelijk 21 leden. Tot presidente werd gekozen Mej H. C. v. M. Raamsdonksveer. Mej. v. Domme len, thans onderwijzeres aan de Openb. School te Zuilichem, werd benoemd als onderwijzeres aan de Chr. M.U.L.O. op 't Veer; zoodat deze school nu elf leerkrach ten telt. De prij3 der oude aardappelen is aanmerkelijk gedaald. Betaalden wij vorige week nog 70 cent per vijf Liter, thans kunnen die hoeveelheid bekomen voor 45 cent. De verkooping van hooigras van Kuren- en Oranjepolder bracht heel wat minder op dan het vorig jaar. Gemiddeld varieerden der prijzen tusschen 80 en f 110 per Het. Sprang;. Bij de j.l. gehouden v<rhu- ring der zitplaatsen in het Ned. Herv. kerkgebouw deze ca. f 200.minder op gebracht van het .vorige jaar. De Pinkstercollecte voor de buiten- landsche Zending heeft bij de Ger. kerk alhier, f 46.53j opgebracht. Waspik. De Minister var. Waterstaat heeft toestemming verleend tot het in ge bruik geven van een Rijkspont voor het Waspiksch veer, zoolang de nieuwe pont niet gereed zal zijn. Een groot boeren- belang, vooral in den hooitijd. De stand van de bieten is in jaren niet zoo gunstig geweest al3 thans. De malsche regen in de laatste dagen zal den groei zeer zeker nog meer bevorderen. De hooihandel wordt levendiger. Voor best hooi wordt thans besteed f 23.tot f 24.— per 500 K.G. De stoomzuiveifabriek alhier, heeft den prijs van de boter verhoogd met 40 cent en gebracht op f 2.60 per#K.G. Zaltbommel. kersenverpachting onder Zaltbommel, Hurwenen en Rossum js afgeloopen. Er werden hooge prijzen ^esteed en er waren vele koopers. De keerders zijn reeds in de boomgaarden ter wening van spreeuwen en musschen, die den pachters heel wat schade kunnen be rokkenen. Ook knallen lustig de geweren, zoodat het geheel wederom een vroolijk aanzien heeft verkregen en er heel wat leven overal heerscht. Wijk. Donderdagavond jl. werd in de nabijheid der werkplaats van den Motor en rijwielhandel van P. v. d. Velden, een demonstratie gegeven op het gebied der Electro-Techniek door de A.N.E.M. voor welke voornoemd persoon agent is. Gedemonstreerd werd met onderscheidene lichtpunten van verschillende kaarssterkte, zoowel huis- als etalageverlichting. Ook voor den landbouwer was er veel goeds te zien, daar men nok een dorsch- machine en bietensnijde>* ter plaatse had opgesteld, welke beide door een Electro- Motor werden gedreven. Vooral de proef met de dorsch- machine beviel uitstekend, daar de machine veel rustiger en regelmatiger liep, dan als ze met paarden wordt gedreven. Ook was er nog een stallamp aanwezig, welke men door heel.de schuur kan gebruiken. Van de week zijn de eerste opname door den aannemer voor der. aanleg van de Electriciteits gedaart en kan men ver wachten dat met den bouw van het ge meentenet spoedig wordt begonnen. was de Heer J. OUTSMA te Leer mens volkomen genezen van steen puisten en andere gezwellen. Slechts de OPRECHTE WINSÜMER ZALF riep deze resultaten te voor schijn. Steenpuisten, negenoogen, bloedvinnen, zweren, dauw-, ring-en baardworm, brand- en andere wonden genezen vlug en volkomen door Op rechte Winsamer Zalf. Verkrijgbaar per bus van 75 cent en fl.35 (hoe grooter bus boe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Hensden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's-Bosch Gebrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apöth. Hoogstr.Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bijnen. Waar niet verkrijgbaar is verkoopers gevraagd. Gen -Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr Burgerlijke Stand. WERKENDAM. Ondertrouwd: A. F. v. d. Steen hoven 23 j. en G. Baggerman 23 j.J. W. Rijkers 27 j. en J. de Roon 31 j. Getrouwd ,M. Zwets 43 j. en C. v. Oord 31 j. A. Zwets 25 j. en J. Vos 25 j.W. A. Kant 27 j. en A. C. de Waal 26 j. Overleden: J. P. v. d. Stelt 6 j. DEWERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Johannes, z. v. G. Roubos en M. Verschoor Cornelis Johannes, z. v. M. Paans en A. van Heukelum Govert, z. v. M. L. v. Oord en E. v. d. Schuit. Getrouwd: J. v. d. Heijden, 27 j wed. van J. A. de Ruijter, en W. Chr. Versteeg, 19 j. J. Koole, 23 j. eti Am. Anrooij, 21 j. Corn, den Adel, 26 j. en E. 't Hooft, 23 j. POEDEROOIIEN. Over de maand Mei. Geboren: Johanna d. v. A. t. Hage en A. t. Hage Willem Wouter z. v. G. v. Ooijen en Joh, v. Dijk; Carolina Dirkje d. v. H. v. Wetsreenen en A. L. v. Veenendaal. Levenloos aangegeven kind van J. D. v. Giessen en M. de Vries. Getrouwd: Peter Kersten 19 j. met Cornelia Biesheuvel 19 j. Antonie van der Mooren 29 j. met Antonia Emans 28 jaar. Overleden: Willem Lievaard 11 m, PREDIKBEURTEN. 12 Juni. (Zomertijd). Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds. v. d. Sluis van Genderen. Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Kalkman. Ger. kerk A, vm. 10 u. ds. André en nm. 6 u. Ger. Gem. vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Barth. (Doopsbediening). Ger. Kerk vm. 10 en nm. 3 u. ds. Bosch. Ger. kerk, vm. 10,30 leesdienst en nm. 3 u. ds. v. d. Sluis. 's-öravenmoer, nm. 2 u. ds. v. d. Vlugt. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst Chr. Ger. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. (Collecte voor de Zending). (7). nm. 2 u. Ger. Kerk vm. 10 u. leesdienst en nm. 7 u. ds. Bosch van Almkerk. Uitwijk, geen opgaaf. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. Wijk, nm. 3 u. dr. Tjalma. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 7 Juni 0.65 M. 0.02 M. N.A.P. 8 0.76 0.13 9 t> 1.43 0.24 NAGEKOMEN BERICHTEN. Veen. Maandagmiddag circa 4 uur kwam bij J. M. Schreuders een prachtige postduif aangevlogen. Het dier was erg vermoeid. Zondag 19 Juni a.s. hoopt ds. Roelofsen uit Zeist voorm. half tien en 's avonds om 6 uur (beide oude tijd) op te treden voor de Geref. Gemeente. Veiling van 9 Juni. Aanvoer 460 K.G. Kruisbessen, Prijs 15 en 16 c. per K.G. 300 personen ontslagen. De papierfabriek »De Maasmond* te Raamsdonkveer wordt stopgezet. Deze week wordt het geheele personeel, ongeveer 300 man sterk, ontslagen. o Veeprijien. De prijzen van het vee in de Betuwe loopen zeer achteruit. Deels schrijft men dit toe aan den invoer van best buiten- landsch vleesch naar onze groote steden (Deensch en nu ook Amerikaansch), aan den anderen kant heeft ook het minder gebruik van vleesch grooten invoed. Het vee dat in het voorjaar duur gekocht is, moet nu met verlies van de hand gedaan worden, terwijl er bijna geen vraag is naar inlandsch vee. Heusdennm. 5 u. ds. Huijgens. Col lecte voor de Zending. Aalburg, vm. 10,30 u. ds. Bakker. Andel, vm. 10,30 u. en nm. 3 u. ds. v. d. Put. Almkerk, ds. v. d. Put van Andel. Aalst, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. Japchen. Drongelen, geen dienst. Duêsen, geen opgaaf. Doeveren, vm. 10.30 u. ds. Nauta. Eethennm. 3 u. ds. Bakker uit Aalburg. Oenderen, vm. 10.30 en nm. 7 u. ds. Rijnenburg. Herpt, vm. 10 u. ds. Huijgens. Heesbeen, geen dienst. Nederhemert, N.z. vm. 10,30 u. ds. Kluin. Raamsdonk(D.), vm. 9.30 u. dhr. Pouw uit Giessendam. Sprang, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. LouweKooijmans te Baardwijk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Sleeuwijk, vm. 10 en nm. 6.30 u. ds. v. Garderen. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Waspik, vm. 9.30 en 2.30 u. ds. Jonkers. 5

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2