Aambeien. «OROy KINDERZALF De hevige jeuk en stekende pijn moeten spoedig zwichten voor Foster's Zalf door haar verzachtende, heelende en antiseptische eigenschappen. Foster's Zalf helpt ook uitstekend bij jeukende huidkwalen, eczema, uitslag en huidroos. Prijs fl.75 per doos, alom verkrijgbaar. In- en uitroer. Als gevolg van de mijnwerkersstaking in Engeland, zijn de in- en uitvoer in Mei verminderd met resp. 80 en 76 millioen pond sterling, vergeleken bij het vorig jaar. De 48-urige werkweek in België. De Belgische Kamer heeft met 121 tegen 7 stemmen het wetsontwerp aangenomen, strekkende tot invoering van den 8-urigen werkdag en de 48-urige werkweek. Een smartelijk wederzien. Een Engelsche moeder, die jaren gele den in Amerika haar zoon uit armoede had afgestaan aan een echtpaar, dat op haar desbetreffende advertentie had geant woord, kwam dezer dagen te New-York aan, om haar kind, dat zij in negentien jaar niet had gezien, te bezoeken. Er wachtte haar evenwel een bijzonder pijnlijke verrassing haar zoon zat namelijk wegens inbraak in de gevangenis. De «stiefouders» vertelden haar, dat de jongen in slecht gezelschap was gekomen. Reeds eenige malen had hij gevangen gezeten, en de rechter, tot wien de moeder een verzoek om gratie voor haar zoon richtte, achtte het dan ook twijfelachtig, of de jonge man voorwaardelijk op vrije voeten zou kunnen worden gesteld. Eugelaiid en Erankryk. Na de rede van Churchill stellen de Fransche bladen eenstemmig de mislukking van de bondgenootschapsplannen met En geland vast, wijzen zelfs de hulp van Engeland in toekomstige conflicten en elk verder offer voor Engeland af. Zij herinne ren opnieuw aan de tegenstrijdigheid der Fransche en Engelsche belangen in Opper Silezië en Klein Azië en beschuldigen En geland van vrees voor de economische concurrentie van Frankrijk. De toestand in Ierland. Omtrent eenige ernstige misdaden der Sinn Feiners komen weer belichten. De meest koelbloedige was de moord op den bejaarden deken van Heighhn in het graaf schap Cavan. Een bende gewapende man nen drong jn den vroeger» morgen zijn huis binnen, bracht hem naar buiten en schoot hem dood. Daarna staken zij zijn huis in brand en lieten het in vlammen opgaan. Sinds 1913 leefde het slachtoffer geheel afgezonderd. Hij was 80 jaar oud. In Dublin zijn in den afgeloopen nacht twee mannen, vroeger soldaten, door de rebellen doodgeschoten. Een zekere David Fitz Gibbon, oud 37 jaar, schoenmaker, werd uit zijn huis in Liscarroll, graafschap Cork, gehaald, door een bende gewapende en gemaskerde man nen, en op korten afstand van het dorp gebracht. Het lijk van Gibbon werd later gevonden met kogels doorboord, aan handen en voeten gebonden. Aan het lijk was een briefje gebonden, waarop stond «Dit lijk niet te verwijderen.» Het lijk bleef tot den volgenden morgen liggen. De ver- slagene was een weduwnaar met 5 jonge kinderen. Het lijdt geen twijfel, of de hernieuwde uitbarsting van de Sinn Feiners heeft ten doel zich te wreken over de onderhande lingen om tot een oplossing te komen, waaraan alle gematigden deelnemen. o Sabotage der spoorlijnen in Erankryk. Op verschillende plaatsen worden in den laatsten lijd pogingen tot sabotage van de spoorlijnen gedaan. Van Zondag worden weer twee gevallen gesignaleerd, een op de lijn Parijs Versailles en een op het net van Orleans. In beide gevallen werd een ongeluk voorkomen. Prins Leopold naar Japan. De Belgische bladen deelen mee, dat kroonprins Leopold binnen enkele maanden naar Japan zal vertrekken om den Mikado een bezoek te brengen. Vliegongeluk. De Engelsche vlieger Percy Greenwood, die met twee passagiers vloog, is te Buenos Ayres gevallen. Alle drie personen wer den gedood. Opstanden. Van de Russische grens wordt gemeld Naar door het blad «Iswestya» uit Tsjita bericht wordt, is het anti-bolsjewis tische leger tot 50.000 man aangegroeid. De «Russ-Press Agenturc verneemt uit Moskou De opstandige beweging in het Oeral- gebied is zoo dreigend geworden, dat de Sovjet-regeering vertrouwelijke bevelen heeft gegeven tot ontruiming van Jekate- rinenburg en Perm. Ter ondersteuning van het anti-Bolsjewistische leger hebben ook de kozakken van generaal Dutow den opmarsch aangevangen. De spits van dit Kozakkenleger heeft de spoorlijn Moskou- Orenburg Taschkont bereikt, waar gevech ten aan den gang zijn. De mannelijke bevolking stelt zich overal aan de zijde van de opstandelingen. De rooden zijn over het geheele front op den terugtocht. In den Raad van Volkscommissarissen werd de toestand als zeer ernstig beschouwd. DEBESTE^ geneest roode ontstoken huid. Smetten, uitslag, schrijnen, zeere plekken. DffettZCn VAN 30«n6OU. B'J APOTN.W.WDMW BINNENLAND. Een inbraak in 1919 te Gorinchem. In een nacht in December in 1919 werd te Gorinchem ingebroken bij de firma Van Soelen Zonen. Een brandkast werd opengeboord en omstreeks f 2600 aan geldswaarden werd gestolen. Twee medeplichtigen, die de'inbrekers met een motorboot van Rotterdam naar Gorcum visa versa hadden gevaren zijn veroordeeld. De inbraak was door drie personen gepleegd, waarvan men zekere Jacob B., uit Rotterdam in handen kreeg, die toen ook r»og 2 jaren gevangenisstraf voor een ander misdrijf te goed had. De andere twee inbrekers waren naar België gevlucht toen één van hen, zekere J. L. v. d. V. zich in Maart 1.1. in Neder land vertoonde werd hij gevat. Een muur ingestort te Maastricht Een werkman gedood. Te Maasticht is Vrijdagmiddag bij het afbreken van een school in de Capucijnen- gang een muur ingestort waardoor een werkman van 44 jaar onder het puin werd bedolven en later levenloos daar onder werd uitgehaald. Achter den muur waren twee klassen, waar 's morgens nog les werd gegeven. De vloer met banken hing naar beneden. Ware het ongeluk 's morgens gebeurd, dan ware de ramp niet te over zien geweest. Wolprys. In midden Groningen wordt thans de ruwe wol zooals ze van de schapen komt voor den lager» prijs van 60 en 70 ets. per K G. verkocht. —o Jacht omgeslagen. Vrijdagmorgen omstreeks half elf be richtte de vuurtorenwachter- van de Ven, dat tusschèn Seinpost en Enkhuizen een jacht was omgeslagen door een rukwind. In Enkhuizen was bekend, dat de Commis saris der Koningin van Friesland, mr. PT A. V. baron van Harinxma thoe Slooten met nog vier heeren en vier dames was uitgevaren, niettegenstaande het minder guns tige weer. Mer» heeft lang in onzekerheid verkeerd omtrent, hun lot, doch later bleek, dat de veerboot EnkhuizenStavoren de drenkelingen had opgevischt en naar Sta voren had overgebracht. De omgeslagen boeier is naar Enkhuizea gesleept. o De nieuwe dienstregeling bij de spoorwegen. Het ligt in de bedoeling der Nederland- sche spoorwegen .om de op 1 Juni j.l. v«.n kracht geworden dienstregeling -gedurende een jaar te handhaven, met deze restrictie, dat sommige speciale zomertreinen in het najaar uitgeschakeld zullen worden. o De Commissie voor de „Tubantia". Een "Zwitsersche voorzitter aangewezen. De Hollapdsche en Duitsche Regeering hebben aan den Zwitserschen Bondsraad verzocht, om in de Commissie betreffende de schadevergoeding voor het Nederlandsch a.s. «Tubantia» een neutralen voorzitter te benoemen. De Bondsraad heeft den heer dr. Hoff mann uit St. Gallen als voorzitter aange wezen, waarmede de Hollandsche en Duit sche Regeering zich accoord verklaard. o Levenslange gevangenisstraf. Voor de rechtbank te Rotterdam is tegen den 38 jarigen A. de B. constructie werker te Tilburg, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Rotterdam, wegens roof moord te Dusseldorf, gepleegd op Oswald Weinert in Juli 1919, levenslange gevan genisstraf geëischt. o Verbrand. Te Dwingeloo is het 2-jarig dochtertje van den heer Grevelink met het vuur in aanraking gekomen en bekwam zulke hevige brandwonden dat het aan de gevolgen over leden is. o Een Bioscoopwet. Volgens De Tijd is weldra het ontwerp- Bioscoopwet te verwachten. Door de Directie van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf werd aan de N.V. Electro- technischg fabriek v.fc firma VV. van Boxtel en Zonen te Tilburg opgedragen het bouwer» van de onder- en bovengrondsche verdeel- netten in de Gemeente Woudrichem, Hedik- huizen, Haarsteeg, Nieuwkuik, Willemstal en Dintelooid voor de som var» i 88381,05. Loonlijsten vervalscht. De directie van de Amsterdamsche Aan- neming-Ma'atschappij heeft, naar het Hdbl. meldt, bij de politie aangifte gedaan, dat een harer bedienden reeds sedert een aan tal maanden loonlijsten heeft vervalscht en zich op die wijze ongeveer f 6000 ten na- deele van de vennootschap heeft toege ëigend. In verband daarmee is de 27-jarige boek houder, die te Zandvoort woont, aange houden. o Moordaanslag te Geldrop. Men seint uit Eindhoven De beruchte strooper Th. v. d. Laar uit Stratum heeft een doodelijk schot gelost op der» jachtopziener-rijksveldwachter van jhr. De Kuyper uit Zesgehuchten. De dader is voortvluchtig. o Moordaanslag te Stratum. Men seint uit Eindhoven Zondagmiddag heeft bij een twist de 28-jarige sigarenmaker Van Dinther uit Stratum een schot gelost op den sigaren maker van W, die ernstig aan dijbeen en liezen getroffen werd. De dader is van zijn bed gelicht. Aanslag. Te Leiden heeft Zaterdagavond de schil dersknecht B. een aanslag gepleegd op het leven var» mr P. E. Briët, secretaris van den Leidschen Voogdijraad. B. was door de Haagsche rechtbank uit de ouderlijke macht ^ontzet, en nu had mr. Briët als secretaris van den Voogdijraad ten behoeve van de kinderen beslag laten legen op een gedeelte van B.'s loon. Hierover ontsticht is B. Zaterdagavond, na eerst veel sterken dratik te hebben gebruikt, het bureau van den Voogdijraad ir» het Noordeinde binnen gedrongen, waar hij, onder het uiten van bedreigingen, mr. Briët met een groot, scherp mes te lijf wou gaan. Deze wist echter te ontkomen. Met den huisbewaar der is hij daarop teruggekeerd, en samen hebben zij toen B. aangegrepen en na een worsteling op straat gezet. 'B. trachtte vervolgens met geweld door de de,ur op nieuw het gebouw binnen te dringen. Eenige artilleristen, juist ter plaatse, hebben B, toen overmand en aan de politie overge leverd. o Wagons voor rijwielen. Gedurende het tijdperk van 1 Juli tot 15 September zullen door de Nederland- sche spoorwegen 100 gesloten goederen wagens worden ingericht voor het vervoer van rijwielen. Deze wagens zullen dienst doen als extra rijwiel- en gewone treinen. Voor begeleiding der rijwieltreinen worden speciale treinbeambten aangewezen. Opdryving der meelpryzeu. Het volgende telegram werd door het bestuur van den R. K. Bakkerspatroons bond aan den - minister van Landbouw gericht Het bestuur van den Nederl. R, K. bakkerspatroonsbond verzoekt Uwe Excel lentie, in het belang van zijne leden en het broodetend publiek, maatregelen te willen treffen tegen verdere opdrijving der meelprijzen. Uit zeer betrouwbare inlich tingen is bun gebleken, dat de uitvoer als hoofdoorzaak van de prijsstijging is te beschouwen. Men ondervindt zelfs reeds ongeregeldheden bij het betrekken van kleinere kwantums. Zoo niet afdoende wordt ingegrepen, zal de heerschende crisis door een aan merkelijke hroodprijsverhooging zeker ergeren. ver- Van een dak gevallen. Te Deventer is de metselaar Myland van het dak van een huis gevallen en aan de bekomen verwondingen overleden. Een rechercheur. Te Volendam is een «heer» aangehou den door de politie. Hij kwam bij de vrouw var» een ingezetene, en zich uitge vende voor rechercheur van politie, eischte hij f 25 omdat haar man bekeurd was. De vrouw haaide den veldwachter en de «rechercheur^ liep in den val. Hij is ter beschikking van de Justitie gesteld en naar Haarlem overgebracht. o Ongeluk. Zondagmiddag is op het perron der Gooische stoomtram te Hilversum een passagier van een binnenkomende tram, grijpende naar een afwaaienden hoed tus schèn perron en tram gevallen en dood gedrukt. Het was N. J. v. R., letterzetter te Amsterdam, ongehuwd en 40 jaar. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Terwijl de timmerman J. S. alhier ir» de timmerloods op de scheeps werf werkzaam was met de cirkelzaag machine had hij het ongeluk met zijn linkerhand in aanraking te komen met de zaag waardoor deze in den top van zijn linkerwijsvinger zaagde. Nadat op het kantoor de eerste hulp was verleend moest hij zich verder onder geneeskundige be handeling stellen. Terwijl eenige kinderen spelende waren aan het bruggetje aan de Cichorei- fabriek, had een der kinderen, nl. G. T., het ongeluk van de hooge muur in het water te vallen. Dra schoten eenige per sonen toe en brachten der» ongelukkigen jongen op den wal. Hevig bloedende aan zijn hoofd en inwendig veel pijn hebbende, werd hij naar huis gebracht alwaar ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zaterdagavond had het zoontje van A. Bax nabij de molen het ohgeluk te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij zijn arm brak. Met ingang van 21 Juni is de Rijks veldwachter v. d. Griendt van hier over geplaatst naar Baardwijk, terwijl de Rijks veldwachter Louwets van Ooijen naar hier wordt verplaatst. De collecte voor de Missie in Afrika, waarvoor de Eerw. Pater Heijmans een woord ten gunste sprak, bracht in de Parochiekerk op f 240. Beneden-Langstraat. De hooihandel is voor dezen tijd bepaald vlug en de markt prijs is stijgende. Er wordt thans voor levering naar België gekocht tot f 27 per 500 K.G. Het nieuwe gewas is over het geheel slecht. Op de publieke verpachtingen is de prijs gemiddeld 30 a 40 pCt. minder dan het vorig jaar. Capelle. Ds. A. H. J. van Voort- huijzen, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Doornspijk heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Onze vroegere dorpsgenoote, mej. A. v. Dommelen, thans onderwijzeres te Zuilichem, is benoemd tot onderwijzeres aan de Ned. Herv. school te Raamsdonks- veer, De twee rijwielen, die vorige week, Dinsdagnacht, bij N. R. alhier ontvreemd werden, zijn terecht. Het eene werd te Raamsdonk gevonden, terwijl het andere te Drimmelen stond. ^Naar de(n) dader(s) wordt nog steeds gezocht. Het was j.l. Zondag voor de Ca- pelsche voetbalvereeniging Excelsioreen glorieryke dag. Zij nam met haar eerste elftal deel aan een seriewedstrjjd, 2e serie uitgeschreven door T.S.V. (Heuvel) te Til burg en wist na schitterend spel zich op dezen wedstrijd aan den spits te plaat sen, zoodat haar den eersten prijs, een grooten zilveren lauwerkrans, werd toege kend. In de eerste ronde speelde onze geel zwarten tegen B.F.C. II uit Tilburg, welke match door de onzen gewonnen werd met 21. Stand bij rust 1 0 in het voordeel van B.F.C. In de tweede ronde hadden zij te kampen tegen «St. Anna I« uit Tilburg. Deze wedstrijd ein digde in een gelijk spel 11. Na een kwartier verlenging was de stand weer gelijk 22, zoodat het lot moest beslissen. Vrouwe Fortuna was hierbij op de hand van Excelsior, waardoor zij zich in de demi-finale geplaatst zag tegen «Willem II» 4 uit Tilburg. In dezen laatsten wedstrijd wist Excel sior een schitterende 20 overwinning te behalen zoodat zij in opgewekte stemming de thuisreis per rijtuig konden aanvaarden. We kunnen niet anders dan deze ver- eeniging met haar flink elftal, dat getoond heeft op het gebied van voetballen heel wat te presteeren, met' dezen uitslag van harte feliciteeren en we hopen, dat zij in volgende wedstrijden eveneens het prachtige samenspel van j.l. Zondag zullen laten zien. De prijs is ter bezichtiging gelegd tot a.s. Vrijdag in de vitrine van den heer A. Christ alhier. De heer J. Snijders, ouderling der Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk, heeft als zoodanig bedankt wegens vertrek naar de gemeente Capelle. De heer G. Both, ouderling bij de Geref. Kerken alhier, heeft als zoodanig ontslag genomen. Voorwaar een groot verlies voor deze herderlooze gemeente. 's-Gravemoer. Vrijdagavond hield de raad dezer gemeente eene openbare ver gadering, faaarin na enkele mededeelingen in het afhandelen van eenige ingekomen stukken onder meer werd besloten Tot verleening van concessie aan de Waterleiding-Maatschappij N.-W. Brabant voor het leggen van buizen in de gemeen tewegen tot aankoop van eenige stukjes grond aan den havenloswal van zes diverse eige naars tot wijziging der gemeentebegrooting over 1920 en 1921 tot benoeming van den heer W. Begeer als lid in de commissie tot wering van schoolverzuim tot het verleenen eener bijdrage aan het fanfarecorps «Euterpe« voor den bouw eener muziektenten tot verleening eener bijdrage aan de Groene Kruisvereeniging voor de wijkverpleging. Eerie bespreking volgde nog over de schoolbouwaangelegenheden. Met genoegen vermelden wij, dat mej. Rijkmans alhier aan het gymnasium te Breda met goed gevolg eindexamen B heeft afgelegd. Genderen. De telling betreffende het grondgebruik en den veestapel zal in deze gemeente worden gehouden op 16, 17 en 18 Juni a.s. Deze telling heeft niets uit te staan met de belastingen doch wordt alleen en uit sluitend gehouden ten behoeve van de landbouwstatistiek en is dus in het belang van den Nederlandschen land- en tuinbouw. Moge een ieder, door het verstrekken van nauwkeurige gegevens het slagen dezer telling bevorderen. Raamsdonksveer. De prijs van het oude hooi gaat flink de hoogte in werd Zaterdagmorgen nog slechts tot 24 gld. geboden, des avonds reeds liep de prijs tot 30 gld. per 500 K.G. De landbouwers L. en K. hadden in Drimmelen hun fiets weggezet en toen zij na eenigen tijd terugkwamen waren de fietsen weg blijkbaar ontvreemd. Veen. Zondag j.l. wandelde A. C. alhier in 't veld en vond een patrijzennest waai in 13 eieren, die hij medenam. Thuis gekomen, zette hij er een kip op te broeden en wie schetst zijn verbazing, toen hij Maandagmiddag reeds 13 jonge patrijsjes zag. Reeds dadelijk pikten de diertjes de kleine grutjes mee en komen dadelijk op het geklok der hen toegesneld. Hier en daar ziet men reeds een begin maken met aardappel rooien. Het beschot valt niet tegen. Er wordt hier f 16.per H.L. besteed. A.s. Donderdag komen er al 4 verschillende perceelen op de veiling om in ^Jen grond te verkoopen, dus zal het volgende week wel in vollen gang zijn. Wijk. De keuring voor de dienstplich tigen der militie lichting 1922 zal voor deze gemeente gehouden worden te Heusden op 23 Juni a.s. Het 2e elftal onzer Voetbalvereeni ging »D. V. O.» speelde Zaterdag j.l. tegen het 3e elftal uit »Quick« te Waalwijk, en won met 2 1. Het 3e elftal uit »D. V. 0.« speelde Zaterdag tegen het le elftal uit »W. V. V.» en verloor met 2 0. De collecte ten bate van het orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, heeft in de afgeloopen maand ruim f 11 opgebracht. Bij de j.l. Maandag gehouden ver pachting van hooigras op het Wijkerzand en de Bandwaard waren de prijzen ruim zoo hoog als het vorige jaar. Er werd f50 per 500 K.G. besteed. Waspik. Oude aardappelen zijn in deze gemeente niet meer te krijgen en zijn dus blijkbaar niet meer voorradig. De nieuwe worden echter reeds aangeboden tegen den prijs van fl.per vijf liter. Voor het hooigras worden hier hooge prijzen besteed nl. tot f 125,per H.A. Naar schatting zal dan het hooi komen op f 20.per 500 K.G. .ongerekend arbeids loon. Bij de ontgravingen voor de uit breiding van het Liefdegesticht alhier, is" een gedeelte van een beeldje gevonder 2,70 M. in den grond. Volgens verklaring van deskundigen moet het afkomstig zijn uit het Romeinsch tijdperk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2