J. TH. C0UWENBERQ Ijzerhandel HOJSDEN. P. Th. HM F TE GORINCHEM Goud- en Zilverwerken Gorinchem. Wat zijn ze fijn! de Leo-ïictor-sipren, i. ÏOk IBSEN Êaai uw platen en fole's F, V. H. WILMSEN 's-BOSCE. Café-Restaurant en Uitspanning. Kunsttanden Lage Prijzen!! Prima Waren!! BIERLAAGH-v. d. HEIJDEN Groote Reclame- Hulden j ^anjjie!jjng Trma tm" M- Mtnan f Zwti Jos. de Folter-Kools f4101414 ..PANORAMA Zeisen - Zichten - Haartuigen Booms - Pikken Sloofen of Knabeis Zeisenwetters en Wetsteenen Massieve en geschilderde Meubelen, Magazijnen van Bedden, Matrassen en Meubelen, Wijkschepoort No. 2, HEUSDEN. MEUBELMAGAZIJN Groote Straat 65 - WAALWIJK. Fa. Th VAN WIJCK. 4 4 4 4 4 is het scherpst concurreerend adres en HORLOGES Jfajm gecedeerd jn gemonteerd Kri$lal. 4 4 4 4 I Koffers enz. is en blijft 'I vertrouwste adres 5°|0 korting a contant. in den kunsthandel Ook gelegenheid voor stalling van vee. Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, Het is in UW voordeel en belang Te slapen op onze Bedden en Matrassen, Te rijden met mijn prima Tuigen, Te dragen onze modernste Tasscheil, Markt )-( Waalwijk. afgeloopen week zeer bevredigend. Alleen in bet Gorinchemsch vischwater werden 71 zalmen gevangen. o De woningnood. Haagsche erfpachtgronden. In de jongste fwee weken zijn bij den Haagschen gemeenteraad voorstellen inge diend en gedeeltelijk reeds aangenomen om ruim 44.000 MJ. bouwterrein der ge meente in erfpacht uit te geven. De jaarlijksche canon voor deze 4| H.A. be draagt pim. 70 000 gld., gekapitaliseerd tegen den penning 20, een waarde ver tegenwoordigende van 1.400.000 gulden. Bosch- en heidebranden. Onder de gemeenten Steensel en Riet hoven (Brabantsche Kempen) woeden zware bosch- en heidebranden over circa 400 H.A. Een brandwacht op den toren. Op den watertoren bij Delden zit in dezen tijd van droogte en hitte voortdurend iemand op den uitkijk om bosch- of heide brand oogenblikkelijk te melden. Gerechtshof te 's Hertogenbosch. Meineed. Voor de tweede maal werden voor het Gerechtshof de getuigen gehoord in zake J. P. v. L., arbeider, 37 jaar, te Tilburg, door de Rechtbank te Breda veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf wegens mishandeling met een mes, bloedige ver wondingen ten gevolge hebbende, op Pe- troneüa Blakenberg, huisvrouw van J. Kal- lau te Tilburg. Bij het eerste verhoor op 23 Mei kwam de zoon v. J, Kallau, een koloniaal, die binnenkort naar Indië vertrekt getuigen, dat niet de veroordeelde zijn moeder ge stoken had, doch dat de steek was toe gebracht door haar echtgenoot, den vader van den getuige. Deze onverwachte schokkende wending in deze zaak had tengevolge, dat vader en zoon geducht tegen eikaar gingen uitpak ken, waardoor een schril licht geworpen werd op de treurige levenswijze en de opvattingen onder sommigen der volksklasse. Vader Kallau, die onder eede met z'n vrouw verklaard had, dat de steek was toegebracht door L., geraakte in een moei - lijk parket, want het vermoeden rees, dat man en vrouw meineed hadden gepleegd en daardoor een onschuldige was veroor deeld. Raadsheer M. Van Baar wees den zoon, die z'n eigen vader kwam aanklagen ernstig op het verstrekkende van bet feit, dat de getuigen onder eede was afgelegd. Dat er meineed gepleegd was stond reeds vast, omdat de getuigen tegen elkaar inlogen, de verklaringen dus niet overeen kwamen. Het Hof achtte nader onderzoek nood zakelijk en zoo werd de zaak verdaagd tot Maandag 13 Juni. Het bleek dat de koloniaal in geweten niet gerust was. Hij wist dat zijn vader de moeder gestoken had en Van L. on schuldig zou gestraft worden. Hij voelde zich verplicht de waarheid aan het licht te brengen, al opende hij dan ook de ge vangenis voor zijn eigen vader. Meerdere getuigen verklaarden onder eede, dat niet Van L. doeh Kallau gestoken had. Onder deze was ook een winkelier die, niettegenstaande er een onschuldige veroordeeld was, toch maar tot het uiterste gezwegen had, uit vrees dat zijn zaakje er onder lijden zou Tegen deze riep Kallau met pathos van uit de zaal: «God zal je straffen.cc Kallau, die blijkt de dader te zijn, staat ongunstig bekend. Van den veroordeelde echter valt niets te zeggen. Op grond dat Kallau en diens vrouw, de getroffene zich schuldig maakten aan meineed eischte de adv.-gen. dat tegen beiden instructie zou geopend werden en de verdere behandeling der zaak inmiddels verdaagd. Tevens werd gevangenneming van Kaiiau geëischt. o Sterfte ender de baars. De wateren van de gemeente Aalsmeer zoo schrijft men van daar waren in vroegere jaren rijk van baars voorzien, maar sedert enkele jaren is die langza merhand aan het uitsterven. Wat de oorzaak hiervan is, weet men niet, doch wanneer die oorzaak niet opgespoord en bestreden kan worden zal de baars op den duur uit onze wateren verdwijnen. o Cholera 1 Te Seksbierum (Friesland) is een arbeider, onder verschijnselen van cholera nostras overleden. Thans ligt zijn vrouw aan de zelfde ziekte. Men vermoedt dat ze bedorven water uit een stilstaande put gedronken hebben meldt het «Vad.® Noodlottige twist, Één doode. Enschedé, 14 Maart. Gisteravond ont stond in het café Asveld een woordenwis seling tusschen den 21-jarigen arbeider A. van D. en een gehuwden arbeider C. W. over den verkoop van een schaaf. Van D. sloeg de 57-jarigen W. met de schaaf op het hoofd, waarop deze in elkaar zakte en kort daarna overleed. Hoofdcursus Kampen. De minister handhaaft het plan om den hoofdcurcus te Kampen naar Breda te verplaatsen. Overreden. Woensdagmorgen circa 6 uur ontdekte het personeel van den goederentrein 's Bosch- Utrecht ter hoogte der Maasbrug te Hedei een persoon langs de rails liggend er werd gestopt om een onderzoek in te stellen. Men ontdekte toen het lijk van een 60-jarig net gekleed heer, het hoofd van den romp gescheiden en het lichaam vast aan de rails gelegen. De hotelhouder Sonneveld te Hedel, ter plaatse aangekomen, herkende in hem den heer, die van Maandag op Dinsdag bij hem had gelogeerd en in zijn register stond in geschreven onder den naam G. W. Ko'kert. Deze heer was Maandagmiddag in zijn hotel gekomen, vertellend, dat hij te Orthen was geweest en daarom gemeend had wel eens te kunnen doorwandelen naar Hedel. Omdat hij aannemers bezocht informeerde hÜ riaar een en ander, had bedaard zitten praten en was op tijd naar bed gegaan. Den volgenden dag was hij weer op stap gegaan, was 's middags nog eens in het hotel geweest, het was zijn plan, zooals hij zeide, te 2.06 naar zijn woonplaats der. Bosch te sporen. o - Marktberichten. GORINCHEM, 13 Juni. Aangevoerd 282 koeien, 19 nuchtere kalveren, 20 schapen, 151 lammeren, 636 biggen, 107 overloo- pers. Men besteedde voor kalf koeien f 600 a f 710, melkkoeien f 510 a f 600, kalf- vaarzen f 440 a t 490, guiste vaarzen f 330 a 410, graskalveren f 180 a f 220, nuchtere kalveren f 36 a f40, schapen f30 a f40 lammeren f 18 a f25, overloopers f30 a f60, biggen f10 a f25. ROTTERDAM, 14 Juni. Aanvoer 142 paarden, 5 veulens, 896 magere en 678 vette runderen, 357 vette en graskalveren, 685 nuchtere kalveren, 79 schapen of lammeren, 81 overloopers, 298 biggen, 2 bokken of geiten, 2 ezels. Prijzen per kg. koeien 6090100 ct., ossen 708597| et., stieren 72£ (77285 ct., kalveren 65 90107| ct. Melkkoeien f350 a f800, kalfkoeien f 450 a f 800, stieren f 350 a f 800, Pinken f200 a f375, graskalveren f a f vaarzen f 275 a t 470, werkpaar den f400 a f600, slachtpaarden f150 a f 250, hitten f 250 a f 400, nuchtere kal veren f 35 a f 45, slachtkal veren f 20 f 30, biggen f 18 ét f 26, overloopers f 40 f 60. De Kotterdamsche eimeiliiig Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 9.55f 12.05 idem (klein) f 7.75 f 9.15 Eendeieren f 8.65f 9.65 Ganseieren f.00f.00 Aanvoer 305500 stuks. ZALT-BOMMEL, 14 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 146 biggen, prijs f14 f28 per stuk, 13000 eieren, prijs 10 11 ct. p. st. 440 K.G. boter, prijs per E.G. room boter fl-35, boerenboter fl.40 a fl.50. levert alle soorten voeren *Bedden, prachtgezuiverde veeren, vanaf fO.85 per pond. Ook kapok Bedden, alles prima kwaliteit. Paardehaar-, kapok zeegras- en springveeren Matras sen. ALLES verkrijgbaar per pond, zooals Paardehaar, Vee- ren, Dons, Kapok, Alpertgras, Grêne, Varen, Zeegras enz. Alle kwaliteiten Damast, Stórs-linnen, ook Veeren- en Kapok Tijk en blauw Overtrek, en Jutte, alsmede onze bekende Stroomatrassen f5 50. Alle soorten echte Leidsche Wollen Dekens. Satinet-, Creton- en Molton Dekens. zooals Kasten in alle grootte, en Tafels in verschillende maat en kwaliteit. Stoelen, Salonstoelen, in rug en zitting gestoffeerd, solied en modern, in vele verschillende soorten. Alle soorten HUISKAMERSTOELEN in verschillende kwaliteiten. Ledikanten in alle prijzen. COCOS voor kamers en gangloopers. Alle prijzen Cocosmatten. Verschillende soorten Chinarollen in alle prijzen, ook groote tafel Chinamatten vanaf fl.45. Tapis Beige Karpetten in verschillende kleuren en prezen. Alles onder de laagste prijzen. Minzaam aanbevelend, Aanbevelend, Tel. 131. VOOR Molenstraat (bij de Markt) Deze zijn verkrijgbaar in het sigarenmagazijn van VISCHMARKT 112. Aar» hetzelfde adres alle SOOrten FIJNE SIGAREN en Luxe Verpakking. Sigaretten van de duursts tot de goedkoopste soorten. Groote sorteering houten pijpen. Voor Wederverkoopers Rabat. Aanbevelend A. VOS-v. MARSBERGEN. van 5 Vuchterstraat 118-120 Telef. 757 St. Jansstraat 10-12, naby het station, 's-HERTOGENBOSCH Interc. Telef. 436, Eind 114, b./d Waterpoort, JESill^jLte pry zen. behalve ZONDAGS. Prikkeldraad per 100 Kilo f23. co Gladde draad 100 100 i» - 20.— - 45. J Krammen Voor kleinere hoeveelheden iets hoog ere prijs- Verder alle soorten Ijzerwaren en Ge reedschappen, Zeisen en Meeltjes Beleefd aanbevelend, W A A L W IJ K. j&ie etalages Alleen verkrijgbaar in 's-Hertogenbosch' Goedkoopste Kieedingmagazijnen. Minderbroederstraat 6 telef. 919 's-Hertogenbosch m BELEEFD AANBEVELEND, Ret mooiste, best geredigeerde en meest uitgebreide geïllustreerde Nederlandsche weekbladgeheel uitgevoerd in koperdiepdruk. Degelijke en boeiende lectuur van vaste medewerkers. Fraaie, artistiek uitgevoerde afbeeldingen op elk gebied. Talrijke aantrekkelijke rubrieken waaronder die van novellen- en fotowedstrijden, waaraan verbonden fraaie prij zen. Kinderafdeeling met de bekende prijsraadsels. is het toonaangevende Weekblad van de Geïllustreerde Nederlandsche Pers. «PANORAMA® ligt onder ieders bereik, want de prijs is slechts c^s" Per week Per maanden ^7 1 M -j f 2.25 per week I M ®ts- «Panoramais het weekblad dat het minst in prijs verhoogd is. Abonnementen op «Panorama® worden aangenomen door den Boekhandel, de Agenten en door A. W. Sijthoffs Uitgevers-Maatschappij te Leiden. Complete ^leubelinrichtinq. A 7 J. J. MEIJER Luple pip Sloeis i oir si

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 6