Een geheele familie [vermoord in Amerika. Picknickers, die nabij Mayfield in Kentucky hun avondmaal gebruikten, werden plotseling opgeschrikt door pistoolschoten, gevolgd door het gillen van vrouwen en kinderen. Het gegil kwam uit een huis op een halve mijl afstand van de picknickers gelegen. Enkele oogenblikken later stond de woning geheel in vlammen. Ontzet ijlden de pick nickers naar het brandande huis, maar konden er niet binnendringen. Toen zij tenslotte hierin slaagden, vonden zij de verkoolde lijken van 5 volwassenen en 6 kinderen, de eigenaar van het huis, diens vrouw en 3 kleine kinderen, zijn schoonbroeder met diens vrouw en drie kinderen en nog een ander persoon. Een revolver, een geweer, beide met afgeschoten patronen en een ledige oliekan werden bij de lijken gevonden. De autoriteiten vermoeden, dat de eige naar van het huis in een vlaag van krank zinnigheid de heele familie heeft gedood. Een Grieksche nederlaag. Daar de Grieksche troepen Ismid ont ruimd hebben, is de weg naar Konstanti- nopel open voor de Turken. Men vraagt zich af of zij de lijn, door de geallieerden in hun neutraliteitsverklaring vastgesteld, zullen eerbiedigen. In het Engefsche Lagerhuis heeft de onder-staatssecretaris van buiterilandsche zaken, Harmsworth, verklaard, dat volgens een ontvangen telegram, de stad Ismid ontruimd was door de Grieken, nu in brand stond en dat er een paniek was uitgebarsten in het district. Daar er ge vaar bestond voor moorden op groote schaal hadden vertegenwoordigers der Geallieerden stappen gedaan om gebeurlijkheden te voor komen. De correspondent van de »Times« te Smyrha seint, dat het Grieksche offensief aanstaande is. Koning Constantijn, de kroonprins en generaal Papoelos zullen binnenkort naar het front vertrekken. Engeische duikboot gezonken. Er is weer een Engelsche duikboot ge zonken, de »K 15«, die te Portsmouth gemeerd lag naast den lichten kruiser ^Canterbury*. Een der opvarenden van laatstgenoemd vaartuig ontdekte 's nachts dat de onderzeeör langzaam wegzonk. Hij ging aan boord en wekte de officier en de vijf manschappen die daar sliepen en snel op de ^Canterbury* overgingen. Enkele minuten later zonk de K 15 weg. Spanjaarden in flarokko, Volgens de »Temps« hebben de Span jaarden in Marokko met een leger van 20.000 man, 450 kanonnen en 10 vlieg tuigen een veldtocht ondernomen tegen de opstandige stammen. In het Spaansche vreemdelingenlegioen moet muiterij zijn voorgekomen 14 legionnairs (Engelschen, Italianen en Duitschers) zouden binnenkort naar Spanje worden teruggebracht. Volkstelling in de Vereenigde Staten. Volgens de jongste volkstelling in de Vereenigde Staten bedraagt het aantal blanken 94,82g.431, negers 10.463 013, Indianen 242.959, kleurlingen 9.485. Het aantal Japanners is 114.025, waarvan er alleen in Californië 71.952 wonen. De Japansche bevolking is in de laatste tien jaren met bijna 54 pCt. toegenomen. Zomer*" BINNENLAND motorongeluk. Een 25-jarige jongeman is te Oude- Pekela van een stoomfiets gevallen en nog denzelfden dag overleden. Een geschenk van den Japanschen kroonprins. De Japansche gezant te 's Gravenhage heeft, in opdracht van den Japanschen kroonprins Hirohito, een bedrag van f9000 doen toekomen aan den minister van buiten- landsche zaken, welke som, ingevolgeden wensch van den kroonprins, in drie gelijke deelen ter beschikbing zal worden gesteld van de burgemeesters respectievelijk van Amsterdam, Rotterdam en 's Gravenhage ten einde het geld voor een liefdadig doel aan te wenden. Tragisch. In de Lange Paradijssteeg te Leiden kre gen eenige buren een hooggaanden twist, waarbij I. de W. zich zóó boos maakte, dat hij bewusteloos neerviel en op de plaats dood bleef. Een der twistenden, die eenigs- zins onder den invloed van sterken drank was, raakte zóó van streek, dat hij als een waanzinnige rondliep, roepende Ik ben de moordenaar nietDe politie heeft hem op het bureau tot bedaren laten komen. Geen Yacantiekaarten. De Utrechtsche correspondent van het »N. v. d. D.« meldt In verband met loopende geruchten kun nen wij mededeelen, dat by de directie der Nederlandsche spoorwegen hoegenaamd geen voornemen bestaat, dezen zomer de vacantiekaarten wederom in te voeren. Anti-militairistische relletjes te (Jtrecht. Donderdag-avond hebben zich te Utrecht relletjes voorgedaan, veroorzaakt door anti militaristen. die een vergadering hadden gehouden in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. De anti-militarist Albert de Jong oefende scherpe critiek op den Minister van Oorlog, en schold hem uit voor een laffe leugenaar, wat dus gericht was aan het adres van den minister Pop. Na afloop van de samenkomst poogde men in optocht door de stad te trekken, hoewel daarvoor geen vergunning bestond. De politie joeg de menigte uit elkander en arresteerde den spreker Albert de Jong en den heer en mevrouw Boeke uit Bilt- hoven, die weigerden zich uit de menigte te verwijderen. Onmiddellijk daarop for meerde men wederom een optocht met de bedoeling naar het hoofdbureau van politie te trekken en daar de invrijheidstelling te eischen van de arrestanten. De politie verbood een en ander, waarop de leiders eieren voor hun geld kozen en den optocht ontbonden, nadat zij medege deeld hadden, dat men weder zou mani festeeren. Onweer. Bij een wolkbreuk boven Zuid-Laren is een buitengewone hoeveelheid water ge vallen. Ook ontlastte zich een hevig on weer, waarbij de bliksem sloeg in een nieuw huis van den heer Sijtzema, bewoond door den heer A. Harms. De echtgenoote werd getroffen en men vreesde voor haar leven, maar later kwam ze weer bij. militaire paarden in gebruik bij burgers. Men meldt uit Utrecht aan de »Avp.* Ongeveer twee maanden geleden werd een tiental paarden van het le reg. veld- art. aan een stalhouder in bruikleen ge geven, die de vrije beschikking over deze dieren kreeg en alleen voor stalling en voeding had te zorgen. In het begin van deze maand moesten de paarden weer aan het rijk worden teruggegeven. Dit is geschied, maar de dieren zagen er ontoonbaar uitze waren geschaafd en gewond, één had een zeer groote en zeer diepe wond, terwijl was te zien, dat »er uit de paarden gehaald was wat maar eenigszins kon«, om het zeer zacht uit te drukken. - Het raadslid Blom uit zyu woning gezet. Te Schoten is onder grooten toeloop van volk en veel politie-vertoon, het huisraad vnn den heer Blom, wonende Ged. Schalk- burgergracht, gerechtelijk op straat gezet. Ouderdomspensioen voor ieder het voordeeiigst Tusschen twee haakjes heeft de een of andere nuchtere persoon al eens bere kend of het niet goedkooper zou zijn een ieder, vermogend of niet, ouderdomspensioen te geyen dan er dit heirleger van ambte naren met dure kantoorgebouwen, die ber gen papier beschrijven en doen bedrukken, op na te houden Herdenking stichting Domtoren. -«Uit Utrecht wordt dato 26 Juni gemeld Heden was het 600 jaar geleden, dat de eerste steen gelegd werd van Neder- land's hoogsten toren den Dom. Dit feit vond plaats onder den Bisschop Frederik van Zierck. Het duurde 61 jaar, eer het kolossale bouwwerk voltooid was. Op eenigszins feestelijke wijze is het feit der eerste steenlegging herdacht. Van 12 tot half een luidden de zware Dom- klokken, waaronder de St. Salvator (we gende bijna 9000 K.G. en die geluid moet worden door minstens8 man) bijge naamd de boetklok. Aardappelen. Verschillende tuinbonwvereenigingen aan den Langendijk hebben commissies afgevaar digd naar Friesland, om van daar nieuwe pootaardappelen te betrekken. In de Streek waren enkele soorten langzamerhand ver basterd en vatbaar vcor ziekten geworden, Aardbeien. Uit Heemskerk schrijft men We zitten nog in 't hartje van de aardbeien- drukte. De aanvoer is zeer groot. De vruchten zijn dit jaar, als een gevolg van de droogte, klein van stuk. Wat nog nooit gebeurd is, doet zich nu voor, n.l., dat de prijzen, nu de toevoer grooter wordt, rijzen. 1.1. Zaterdag liepen ze tot f 0.40 en Maandagavond zelfs tot f 0.47^ per Kg. Mc toestand van Grocncndaal. 's Gravenhage, 29 Juni. Het Corr. Bur. verneemt nader, dat de toestand van den principeelen dienstweigeraar Groenendaal geen reden tot bezorgdheid behoeft te ge ven en dat hij binnen enksle dagen'l KG., in gewicht is toegenomen. o Droogte. Door de droogte is de waterstand in Friesland laag; héél laag, 17 c.M. beneden zomerpei! Op de groote vaarwaters onder vinden stoom- en zeilschepen daarvan hin der op kleine kanalen kan met geladen schepen niet gevaren worden. Op tal van dorpen heerscht nijpend gebrek aan drink water de veldvruchten lijden geducht door de droogtede eerste grassnede is ver beneden het gemiddelde. Marktberichten Mc Rotterdamsche eierveiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f10.20f 12.85 idem (klein) f 9.30 f 10. Eendeieren f 0.00f 00.00 Aanvoer 211000 stuks. Z4LT-BOMMEL, 28 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 126 biggen, prijs f 44 f27 per stuk, 12000 eieren, prijs 10 k 11 ct. p. st. 460 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.40, boerenboter fl.50 k fl.60. verdwijnen door een pot v 1 C.PROETEN -ii»i imi ii—m—mmii ii pii—mmm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 10