Ziet de aanbiedingen in onze étalage's en magazijnen. Leest vooral ons uitverkoop-prijsboekje. Pensmarkt 's-HERTOGENBOSCH. De hoofdvereischte voor een groote zaak is, elk Seizoen uitsluitend nieuwe goederen te brengen. Thans staan we aan het einde van het Zomerseizoen en ruimen alle nog voorradige goederen tegen ongekend lage prijzen op. Wij maken er nog bijzonder op attent, dat onze betere Confectie en onze Maatkleeding thans ook met GROOTE KORTING worden verkocht. schynt te zijn en de bevolking groot verzet pleegt. Uit verschillende districten worden ernstige ongeregeldheden en plunderingen gemeld. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Met ingang van 1 Juli is tot klerk ten kantore van den Rijksont vanger benoemd de heer Terhuurne uit Haaksbergen. De Eerw. Zuster Laurenza, die zich in het R. K. Ziekenhuis hoofdzakelijk wijdt aan de verpleging der zieken, hoopt 2 Juli haar 25-jarig protessiefeest te herdenken. (Uit »La Gazette® de Bruxelles.) Men heeft in de Schelde te Heusden, bij Gent, een steur gevangen die 80 Kilo woog. Hij moest door een schipper met behulp van een bootshaak worden doodge slagen, en de hulp van verscheidenen was noodig om hem uit het water te hebben. Nadat hij enkele uren te kijk was ge weest in een herberg aan de Schelde boulevard werd de visch door een vischhandelaar uit Gent gekocht. Vorenstaand bericht in hetFransch gesteld dat wij vertaald weèrgeven, nemen wij over omdat het mogelijk aan de meeste onzer lezers niet bekend is, dat er in België eene plaats is van denzelfden naam en aldaar zoowel als hier meermalen gebeurt, ook steur gevangen wordt hetgeen daar echter meer als eene bijzonderheid wordt beschouwd. (Toegezonden door een onzer abonés.) Geslaagd te 's Gravenhage voor het voorloopig machinisten-diploma de heer J. C. Farla, Heusden. Werkendam. De Israëlietische ge meente alhier zal wegens vermindering van zielental worden opgeheven. In plaats van den heer Bril alhier, wiens overplaatsing is ingetrokken is de kantoorbediende L. Rijken overgeplaatst naar het Telegraafkantoor te Amsterdam. C. I. alhier, aan de suikerfabriek werkzaam met de leege kcpere hulzen af te slaan, trof daarbij een volle, welke ge deukt was. Toen hij deze afsloeg kreeg hij de lading in 't gezicht, en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Gelukkig liep dit ongeval bijzonder goed af. Andel. Vanaf heden is dé Wilhelmina- sluis alhier bij de Rijkstelephoon aange sloten en is alzoo in een lang gewenschte behoefte voorzien. De alhier van Gemeentewege ge houden verkooping van 21.09.45 H.A. hooigras (in 10 perceelen) in den polder Andelerbroek heeft f 2420 oppebracht, ter wijl de opbrengst het vorige jaar f 2240 was. De prijzen der zwarte bessen zijn hier van 70 tot 80 cent K.G. De heer J. F. Calame hoofd der Chr. School alhier herdacht 1 Juli den dag dat hij 25 jaar aan het onderwijs verbon den is. Beneden-Langstraat. De pluk van frambozen is in vollen gang en die van zwarte bessen is begonnen. Voor de fram bozen wordt f 0.75 f 0.85 en voor de zwarte bessen f0 95 a fl.00 per K.G. besteed. Capelle. Ds. De Graaf, predikant bij de Ned. Hevr. gemeente te Raamsdonk is beroepen bij de Ned. Herv, gemeente alhier. Tengevolge van een storing in het transformatorhuisje in de Nieuwstraat alhier zijn verschillende bewoners van die wijk gedurende eenige dagen van licht verstoken geweest. Met den pluk van zwarte bessen is deze week alhier begonnen. De kwa liteit is goed, doch de opbrengst laat te wenschen over. Dit laatste is een gevolg van de strenge nachtvorsten gedurende den bloeitijd. De prijzen varieeren van 95105 cent per K.G. Als een bewijs, dat de nieuwe aardappelen goed van schot zijn, diene het volgende De tuinder C. J. v. d. H. alhier rooide dezer dagen een struik, waaraan volgens zijn mededeeling ruim 60 eetaard- appelen zaten. Drongelen. Door Stemgerechtigde In gelanden van het Waterschap »de Binnen- polder van Drongelen® werd in de Dinsdag jl. gehouden vergadering tot Voorzitter ge kozen, in de plaats opengevallen door het overlijden van den heer D. van Campen, de heer J. A. van der Schans met 53 stemmen, terwijl 44 stemmen werden uit gebracht op den heer J. A. van Campen. Tot lid van het Dag. Bestuur in de vacature J. A. van der Schans werd ge kozen de heer J. A. van Campen met 48 steramen tegen 44 op den heer M. de Haan en 3 op den heer T. de Haan. Staande de vergadering werd protest tegen deze verkiezing aangeteekend. Genderen. Bij de publieke aanbeste ding voor het bouwen van een huis voor de Herv. Diakonie was de inschrijving als volgt H. Kleinloog te Genderen f 4398 A. Kramer d - 5349 C. Honcoop Veen - 5348 Gebr. Dankers Heusden - 5593 L. v. d. Staak - 5990 Gameren. De heer A. G. van Gorkum, onderwyzer aan de bijzondere school alhier is in gelijke betrekking te Amersfoort be noemd. 's Gravenmoer. onderwijzer aan de De heer A. de Looze Chr. school alhier is GROOTE UITVERKOOP Buitengewoon LAGE prijzen in alle afdeelingen VROOM DREESMANN 1 r v'; V\* ."V *"v IN PARADIJSVOGEL. Magazijn voor Hoeren- en Kinderkleeding, - Gorinchem Vanaf Zaterdag 2 Juli tot en met Maandag 18 Juli GROOTE OPRUIMING V 4 a

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2