Fa. ALPH- HUPSCH Week's Inmaakglazen, Ketels, Saptoestellen en alle onderdeelen. i Vughter straat 19. 's-BOSCH. Op een zijner armen TELEFOON 715. Treinbotsing. Bij een treinbotsing by Opwyck aan de lijn BrusselDendermonde zijn 27 lieden gewond, van wie 5 ernstig. Ernstig auto-ongeluk. Op den weg van Martelange naar Aarlen is een ernstig auto-ongeluk geschied. Door het springen van een band sloeg de auto van Graaf Cornet d'Elzius de Peissant uit Vilvoorden om. Drie der inzittenden werden uit den wagen geslingerd, maar de graaf en een vriendin van zijn dochters, d:e de auto bestuurd had, geraakten onder den wagen, die door het springen van den motor in brand vloog. Het meisje wist men met moeite te redden zij had ernstige kwets uren en brandwonden bekomen, doch de graaf, een man van 51 jaar is levend verbrand voor de oogen van zijn beide dochtertjes en zijn neef, die met hem in de auto had den gezeten. Er was geen water in de buurt om de vlammen te blusschen. Een kruitfabriek in de lucht gevlogen. De op het eiland Wusterau bij Branden burg gelegen vroegere kruitfabriek Plauen waar thans oorlogstuig wordt vernietigd, is in de lucht gevlogen, waarby een arbeider werd gedood, en drie zjjn gewond. o Eeu aardbeving. Te Callander, Comrio en St. Fillans in Pertshire (Schotland) heeft een aardbeving plaats gevonden. De huizen trilden het aardwerk viel uit de kasten en van de planken en de menschen op straat hadden de sensatie, dat de bodem onder hunne voeten wankelde. De streek is van ouds her voor aardbevingen bekend geweest, al was er b.v. te Callander in langen tyd niets van de werking van den bodem te bespeuren geweest. Ditmaal ging de beving gepaard met onderaardsch gerommel, De aauval op den sneltrein Parjjs-Marseille. Nadere bijzonderheden. De Fransche bladen geven nadere bij zonderheden van den brutalen aanval op een sneltrein, welke in den nacht van Zondag op Maandag tussschen Ba urne en Chagny plaats had. De trein was om vijf minuten voor acht uur 's avonds uit Parijs vertrokken, op weg naar Marseille. Om tien minuten voor een uur had de trein nog eenige oogenblikken te Dyon stilgehouden, om daarna zonder stoppen de reis naar Mar seille te vervolgen. Zoo was om kwart voor twee het station Baume gepasseerd. Eenige oogenblikken daarna drongen drie gemaskerde en gewapende mannen die, naar men vermoedt te Dijon in den trein waren gestapt, een wagon eerste klasse binnen, waar alle reizigers sliepen. Zij gaven de twaalf of veertien reizigers last de handen op te steken, waaraan allen, gezien de bedreiging met de revolvers, gevolg gaven. De reizigers werden ge dwongen geld en sieraden af te geven. Het meerendeel der inzittenden verzette zich niet tegen de roovers, doch een onder luitenant maakte zich gereed, om met de bandieten een vechtpartij te beginnen. Zonder de minste aarzeling werd hij echter doodgeschoten. De geheele scène speelde zich af in enkele minuten en de in den slaap ver raste reizigers waren hun geld en kost baarheden kwyt, vóór zij het recht beseften, zóó vlug was alles in zijn werk gegaan. Toen was het voor de booswichten echter zaak, om met hun buit zoo spoedig moge lijk den trein te verlaten, die zich met een snelheid van 110 KM. per uur in de richting van Marseille spoedde. Een van hen trok aan de noodrem, waarop de trein even voor Chagny stilhield. De treinban- dieten verdwenen in de duisternis. Onmiddelijk toog de politie er op uit om de misdadigers op hun vlucht te ach tervolgen. De onderluitenant, die gedood werd door de onverlaten, ging juist met verlof naar zijn ouders te Marseille. De daders heeft men tot dusver nog niet kun nen vatten. Havas meldt nog uit Macon, dat een andere reiziger die zich wilde verzetten, ernstig gewond werd. Hij is overgebracht naar het hospitaal te Chagoy. Een der reizigers, die zich in den wagon bevond, waar de beroovingen plaast hadden verklaarde dat hij aan de bandieten een bedrag van 40.000 francs heeft moeten afgeven. Hij vertelde voorst dat de reizi gers na het gebeurde, opmaakten, wat men hun had ontstolen. Het totaal beliep 150.000 francs. De Grieksch-Turksehe oorlog. Volgens te Athene ontvangen berichten is de vijandelijke tegenstand totaal ver broken. De vijandelijke verliezen aan dooden, gewonden en krijgsgevangen, wor den op 60.000 man geschat. Volgens berichten in de bladen besloot het Tujksch kabinet aan de geallieerde regeeringen te verzoeken haar bemiddeling te willen verleenen in het Grieksch-Turksche conflict. o Schutipoiizoi en K(jkgweer. Sedert langen tijd bestaat er tusschen Rijksweer en Schutzpolizei te Stettin een gespannen verhouding, omdat het kazerne- vraagstuk ten gunste der Rijksweer opge lost is. Herhaaldelijk kwam het tot kleine botsingen en gisterennacht tot een schiet partij tusschen beide partijen. Veertien soldaten werden gewond. Vele soldaten werden in bedenkelijken toestand naar het hospitaal gebracht. o De nieuwe opstand in Polen. Uit Oppeln wordt gemeld In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn bij Kostau Poolsche benden over de grens gekomen, doch werden door de Apo aangevallen. Deze moesten zonder resultaat terugkeeren daar de benden weder over de grens vluchtten. BINNENLAND. Te Aalten zijn Dinsdagnacht een zekere H. J. terwijl hij reeds in bed lag, door zijn zwager S. met een bijl de hersenen verbrijzeld. Hoewel de toestand van J. bijna hopeloos is, werd hy roet den trein naar Arnhem vervoerd. Met denzelfden trein kwam S., die te Winterswijk was gearresteerd, geboeid te Aalten aan. Hij werd door den veldwachter Blom uit Aalten en den rijksveldwachter Hendriks uit Win terswijk, naar het gemeentehuis gebracht om daar te worden verhoord. »N. v. d. D.« o De Indische leening. Naar het Haagsche Correspondentiebureau verneemt, is op de Indische leening van f75 millioen in totaal voor meer dar. f 150 millioen ingeschreven, zoodat ongeveer de helft van de bedragen, waarvoor werd ingeschreven, zafkunnen worden toegewezen, met dien verstande nochtans, dat inschrij vingen van niet meer dan f 100 ten volle zullen worden toegewezen. Ongelukken. Te Oterleek (N.-H.) heeft Maandagavond een zware brand drie boerderyen in de asch gelegd. Te Ees (Dr.) is een kind van den ar beider Weggemans door een motorrijder overreden en gedood. De 21-jarige L,, uit de Gerrit v. d. Lindestraat te Rotterdam is in de Schie bij het zwemmen verdronken. Te Arasterdam heeft op het IJ een aan varing plaats gehad tusschen een motorboot en een zeiljacht. Een van de opvarenden van de motorboot is daarbij overboord ge slagen en verdronken. Zijn lijk is later opgehaald. Doodgedrukt. Door het op hol slaan van het paard is te Spansum (Fr.) een 18-jarige boeren knecht tusschen den wagen en een land hek doodgedrukt. o De reconstructie ran het Kibinet. De koningin heeft thans bij Kon. besluit van 27 Juli lo. met ingang van heden, op hun verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer mr. S. de Vries Czn. als minister van Financiën, en aan den eervol ont slagen luitenant-generaal W. F. Pop, als minister van Oorlog, tevens met eervolle ontheffing van de opdracht van het beheer ad interim van het departement van Marine, beiden met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hen aan de koningin en aan den lande bewezen 2o. benoemd a. tot minister van Financiën jhr. mr. D. J. de Geer, burgemeester van Arnhem, en b. tot minister van Oorlog, met op dracht tevens van het beheer ad interim van het departement van Marine, J. J. C. van Dyk, directeur van de Topographische Inrichting aan bet departement van Oorlog. Met de benoeming van twee nieuwe ministers is de kabinetscrisis uit de wereld. o Hevig onweder In Twente. Verschillende boederijen afgebrand. 4 Personen gedood en 5 gewond. Dinsdag en Woensdagnacht heeft over Twente een vreeselyk onweder gewoed. Te Rechteren in de gemeente Dalfsen sloeg de bliksem in een boerderij die geheel afbrandde. Man en vrouw en 2 kinderen kwamen in de vlammen om. Een jongetje van 14 jaar kon zich redden. Te Groenlo brandde de boederij van Baron van Heekeren tot den grond af. Alleen het vee kon gered worden. Te Bergh bij Doetinchem sloeg de blik sem in een boederij en wondde 5 personen De boerderij brandde uit. Te Meppel sloeg de bliksem in een land- bouwschuur van den heer Ten Wolde. Zij brandde geheel af. Een koe en drie kal veren kwamen om. De boerderij bleef behouden. llisdaad I In den polder onder Leur is de 30-jarige Jac. Rovers uit Breda verdronken gevonden. Het lijk had verscheidene wonden aan hals, handen en in de zijde. De politie stelt een onderzoek in. o Naar de Tel. verneemt, is Dr. F. Pos- thuma oud-minister van Landbouw aange zocht, het voorzitterschap van den Nijver heidsraad te aanvaarden, in de plaats van Mr. J. C. A. Everwijn, den nieuwbenoemden gezant van Washington. o Staking Hotel-, Café- en Uestaurant-personeel. Naar we vernemen is door het hoofd bestuur van den Bond van Hotel-, Cafe- en Restaurantpersoneel in Nederland en door dat van den R.K. Bond van Geêm. ployeerden in het Hotel-, Café- en Res taurantbedrijf voor de Leden van beide bovengenoemde bonden in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht de algemeene staking ingaande heden gepro clameerd. o Centrale keuring te Breda. Bij de op 26 Juli te Breda gehouden centrale keuring zijn o.m. de volgende me dailies toegekend aan Tweejarige Herrie». Bronzen medailles. Gamonde van Wed. J. Branderhorst, Eethen Gienetje van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. Yier-acht-jarige lerriëu. Carita van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen Dora XXIX van E. v. d. Beek, Genderen. Zilveren medailles. Twee-jarige Merriën, Giwanka van G. J. W. Branderhorst, Eethen. Drie-jarige Merriën. Faudina van Jac. Buijs Azn., Herpt Feditha van A. J. de Roon, Capelle (N.-Br.) van J. H. Colijn, Doeveren. Vier-acht-jarige Merriën. Dorena van G. J. W. Branderhorst, Eethen Agrita van G. J. W. Branderhorst, Eethen Diathe van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. —o Bigamie. Te Maasricht is een GO-jarige man en zijn 25-jarige echtgenoote aangehouden. De man was met zijn jeugdige vrouw in het huwelijk getreden] terwijl zijn eerste vrouw nog leefde en niet van hem geschei den was. De man zal zich weldra ter zake van bigamie voor den rechter hebben te verantwoorden. o Dreigende werkstaking in de mtynen. De arbeidersorganisatiën hebben, volgens de »Tel.c besloten op 1 Augustus, den datum dat de loonsverlaging by de Doma- niale mijn ingaat, eene werkstaking te pro- clameeren, indien niet, hetzy door intrek king van de loonsvermindering, hetzij door het geven van een toeslag op de loonen door de regeering, de inkomsten hetzelfde blijven. o Veenbranden in Drente. De Asser Ct. meldt over de branden in Drente Is men na hard werken te Exloêrkijl den brand meester geworden, in gemeente Emmen bleef de toestand zorgwekkend. Het opsteken van den wind deed de bran den weer heviger uitslaan. Het zijn de venen, die nu branden, niet de turf. Zware rookkolommen stijgen op en beletten de plaatsen van het vuur onmiddellijk te na deren. De lucht is verpest door de rook wolken en er heerscht een ondragelijke hitte. De burgemeester van Emrnen be sloot geen nieuwe uitgaven voor de bestrij ding van het vuur te doen. Dit vooral, omdat de particuliere eigenaars niet vol doende mee helpen. Waar het betrof voorraden, die niet verzekerd zijn, is nog wel door eenigen geholpen. Doch bij de bestrijding van het vuur in turf en veen, dat wèl verzekerd is, laten de eigenaars het gemeentebestuur alleen staan. Waar het hier grootendeels particuliere belangen geldt, durft de burgemeester de gemeen tekas niet verder aanspreken. Men zou, om eenigszins succes te hebben, met tal van groote spuiten krachtig water moeten geven. Deze spuiten zijn er niet en even min het geld om ze te laten komen of om de arbeidersloonen te betalen. Vandaar het besluithet gemeentebestuur zal de veenbranden niet verder bijzonder bestrij den. Een ingrijpen van rijkswege in het groot zou alleen iets kunnen baten. Te Bargercompascuum breidde zich de brand van aanvankelijk 4 H.A. tot 10 H.A. uit. Men begrijpt, dat over zoo groote oppervlakte alleen bestrijding in het groot iets zou geven. Op verscheidene plaatsen zit het vuur een meter in den grond. Door eigenaars rondom het brandend ge bied, die zich bedreigd zien, wordt nu wel wat meer gedaan tot beperking van het vuur. De burgemeester van Emmen meent, dat de bestrijding meer ligt op den weg van veenschappen en waterschappen, dan op dien der gemeente, die alleen voor brandbestrijding in huizen en op gemeente eigendommen heeft te zorgen. Te Erica is het vuur op eenige plaat sen uitgebroken. Te Orarijedorp en Zuid- barge brandt het vrij fel. Eigenaars zijn daar op een paar plaatsen aan het spui ten. Het gevaar is daar niet groot. De ernstigste toestand heerscht bij Bar gercompascuum. Dat spoedig verbetering zal intreden, kan niet met grond worden verwacht. De dokter mee op reis. Het U. D. verneemt, dat dr. J. H. G. Garstens, kinderarts te Utrecht, uitgenoo- digd is, als geneesheer voor princes Juliana met de Koninklijke familie de reis naar Noorwegen mee te maken, waarschijnlijk begin Augustus. o De droogte. Wegens de droogte zijn de kanalen in Drenthe niet meer bevaarbaar, wordt uit Coevorden geschreven. De aanleg van den straatweg De Krim—Coevorden heeft men moeten staken, omdat wegens den lagen waterstand geen steen kan worden aan gevoerd. Verdwenen. Sedert eenigen tijd diende bij een sla gersfirma te Arnhem een knecht, die de laatste dagen spoorloos is verdwenen, ter wijl bij de firma een bedrag van ongeveer f 800 wordt vermist. De politie heeft kunnen vaststellen, dat de bedoelde slagers knecht onder een valschen naam bij zijn patroon heeft verkeerd. De persoon zelf heeft men evenwel nog niet kunnen op sporen. Troelstra naar Georgië. Te Denemarken waren arbeiders afge vaardigden van elf landen bijeen. Een vertegenwoordiger van Georgië sprak ver ontwaardigd over den bolsjewistischen overval van zijn land. Men besloot toen een commissie naar Georgië te zenden om een onderzoek in te stellen. De commissie bestaat uit de volgende leden Ramsay Macdonald voor Engeland De Brouckere voor België Troelstra voor Holland Stauning voor Denemarken; en Albin Hansen voor Zweden. o Pest op Java. Blijkens een uit Ned. Indië ontvangen telegram bedroeg het aantal pestgevallen op Java gedurende de maand Juniin Salatiga 129, Kendal 24, Bojolali 85, Wonosobo 3, Temanggoeng 13, Magelang 72, Soerabaja 3, Pekalongan 21, allernet doodelijken afloop. IJlt den treiu gevallen. Uit den sneltrein, die uit Zwolle vertrok, is tusschen Dedemsvaart en Staphorst een tienjarige jongen, die met moeder en zusje reisde, gevallen. Dadelijk werd aan de noodrem getrokken en de ernstig aan hoofd en been verwondde knaap is in den trein door een toevallig aanwezigen dokter ver bonden. Te Meppel is de jongen uit den trein gebracht ter verdere verpleging. Het ergste wordt gevreesd. had de Heer H. HARTMAN te Nw.- Scheemda een 'bloedvin. Als eenig afdoend middel ter genezing werd gebruik gemaaktvan deOPRECHTE WINSUMER ZALF. Na 3 dagen was volkomen genezing ingetreden. Bloedvinnen, gezwellen van allerlei aard, wonden, zwerende borsten, open beenen en brandwonden genezen geheel door Oprechte Winsnmer Zalf. Verkrijgbaar per bus van 75 cent en f 1.35 (hoe grooter bus hoe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Hensden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 's-Bosch Gebrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bijnen. Waar niet verkrijgbaar is verkoopers gevraagd. Gen -Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr PLAATSELIJK NIEÜWS. Hensden. Zondag 31 Juli v.m. 10 uur hoopt voor de Luthersche Gemeente op te treden Ds. Toxcopeus van Breda. Aalst. Mej. P. Straver is benoemd tot onderwijzeres aan de Nutschool te 's Hertogenbosch. Aalburg, Onze vroegere dorpsgenoot de heer C, Zoon, onderwijzer te Vlaar- dingen, slaagde bij het op 27 en 28 Juli te Breda gehouden examen voor hoofdakte. Almkerk. Naar wij vernemen zal de Gem. Zangvereeniging ^Eendracht maakt Macht® te Ippelschendijk (gem. Almkerk) deel nemen aan het concours te Zijderveld, in de 4de afdeeling. J.l. Dinsdagavond kreeg zekere D. bij het zwemmen aan den Nieuwendyk (gem. Almkerk), zulk een verwonding aan zijn been, door het intrappen van een glas scherf dat geneeskundige hulp ten spoedigste moest worden ingeroepen. Beneden-Langstraat. Bij de gehou den graanverpachtingen bestond dit jaar byzondere animo voor de haver, en is deze verpacht voor f 375 f 500 per H.A. Voor de tarwe besteedde men f300 f 400 per H.A. Drnnen. Veiling 26 Juli vm. 11 uur. Erambozen 95 cent per K.G. Roode bessen 5961 Peren 27 Appels 4g39 ~s> Erwten lig—15J Boonen 2028 i> Princessen 4858 Tomaten 1923 Spitskool 9| i> stuk Roode kool ÏOJ 22J d Savoye kool 10j t Bloemkool 219 x> Komkommers 4| 16| Meloenen 87 Augurken 7075 t 100 stuks Peen 550 575 100 bos Nieuwendijk. De Chr. Zangvereen. »Oefening kweekt kunst® behaalde op het j.l. Woensdag gehouden concours te Dub beldam den 2den prijs in de 3de afdeeling met 126 punten. Raamsdonksveer. Zondag hield de Kon. erk. Postduivenver. »De Vredesduif* een wedvlucht met oude en jonge duiven, van Chimax, afstand 183 K.M. Om 7 uur losgelaten, kwam de le duif aan om 9-48-21de laatste om 10-8-6. De

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 2