?oor let Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No, 4112. Zaterdag 13 Augustus Abdijsiroop F. W, H, WILMSEN DE RECLAME Mwiücort, Goiichem. Kunsttanden FaiRiliesdialen, Gewichten mm-EMmi, Wat zijn ze fijn! de Leo-fictor-sigareu. J. MONSTER, in alle maten. l(it voorraad. Iaaal UW pialen en Oslo's 's-BOSCH. WINSTGEVEND C. BOUMAN, Grond-bascules Toonbank-bascules L VOS-y. MERSBERQEN Eind Langendijk, GORINCHEM. in den kunsthandel Behandeling geheel pijnloos Spreekuren 9-4, Voor Tafelmessen, Brood- en Zakmessen, Scharen, Scheermes sen en Haarsnij-ma- chines is Uw adres BEHOORENDE BIJ HET URINEZUUR EN DE NIEREN. Overtollig urinezuur is de werkelijke oorzaak van rheumatiek, ischias en spit, en het kan zoowel de oorzaak als het ge volg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk verteerbare spijzen, alcohol, overwerking en nadeelige gewoonten leiden tot de vor ming van een dusdanige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd wor den door de overspanning om het uit het bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken de taak der nieren en voorkomen, dat niet-gefiltreerd urinezuur zich in de aderen, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristalliseert, Deze voorbehoedende maat regelen kunnen worden aangevuld door tijdige versterking van de nieren door Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmiddel verschaft succes, zelfs in gevorderde gevallen van nieraandoening en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwaterzucht, nier- en en blaasontsteking, en urinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoe dend en genezend, wordt dit niergenees middel alom aaubevolen als gevolg van de uitmuntende resultaten, die men ermede hehaalde. Verkrijgbaar bij alle bekende drogisten f 1.75 per doos. BUITENLAND. De wraak ran een versmaden jongeling. »Het ondankbare meisje of het tanden- geschen' zoo zou de roman kunnen heeten die op de basis van het volgende verhaaltje, dat wij in de «Daily Chronicle® lazen, opgetrokken zou kunnen worden. Een jongmensch gaf zjjn meisje 8 pond en 40 shilling om een valsch gebit te koopen. Toen zij met haar nieuwe tanden er veel aardiger uitzag dan vroeger, was zij zoo ondankbaar de verloving af te maken. De versmade jongeling maakte er een rechtzaak van en eischte de geleende som teiug Het meisje moest erkennen dat zij de acht pond voor het gebit gekregen had. Het allerergste was niet dat de rechter haar veroordeelde om dit bedrag terug te betalen, maar dat er een verslag van dit rechtszaakje in de bladen verscheen, en thans iedereen weet dat. haar blinkend witte tanden o De drooglegging van Amerika. Te oordeelen naar de duizenden brieven welke iederen dag binnenkomen bij het Amerikaansche Congres, heeft zich in de X Vereenigde Staten een sterk gevoel van afkeer tegen de wet op het drankverbod ontwikkeld. Algemeen wil men, dat het gebruik van lichte biersoorten en wijnen wederom zal worden toegestaan. Betrekkelijk weinigen wenschen het gebruik van "Whiskey en andere sterke dranken terug, en zelfs de temperance-men vragen om herziening der ól te drastische «droge wetten®. «Weest vóór afschaffing, doch niet onredelijk®, luidt het algemeene advies aan de Congressmen. Oolyke baiikbiljettenh,u|i|(ers. Het Poolsch correspondentieb^eau in den Haag meldt De werklui, die in de verschillend* druk kerijen van bankpapier in Rusland werk zaam zijn, hebben gestaakt. Eerst nadat men ze gewapenderhand hac gedwongen, zijn zij weer aan 't werk gegtan, maar ze hebben wraak genomen door oj de biljetten aan den eenen kant b.v. 1000Rcebel, aan den anderen kant 500 Roebel, te crukken. Dit heeft een consternatie veroorzaakt onder de overheid, die de werkld eirdelijk er toe heeft kunnen brengen go>d werk te leveren, maar op voorwaarde drt zij 2 uur per dag voor zichzelf moget ver ken, mits zij in die uren, geen bankoen van hoogere waarde dan 1000 Roebel z|lai vervaardigen. Gedurende deze twee uren is de productie natuurlijk even groot als voor den oorlog. De overheid heeft dezen eisch ingewilligd, omdat de ambtenaren van de sovjet-regeering, zoowel als die van de industrieele instellingen sinds verscheidene maanden geen salaris hebben ontvangen en de medewerking der drukkers dus niet ont beerd kon worden. o De droogte in Engeland. Juli is de droogste maand geweest, welke Engeland in 80 jaar tijds heeft meege maakt. Slechts op 5 dagen is er een meetbare hoeveelheid neerslag gevallen, met als grootste hoeveelheid 0.08 voet. Het gemiddeld aantal uren zonneschijn in Juli te Londen was 209 of 43 pet. van den geheelen tijd, dat de zon aan den hemel staat. Greenwich telde 274 uren met zon, welk getal in de laatste jaren alleen is overtroffen in Juli 1887 met 277 en in Juli 1911 met 320 uur. Op 27 van de 31 dagen was de tem peratuur hooger dan normaal. De hoogste temperatuur te Greenwich was 94 graden, wat nog 3 graden blijft onder het record van 15 Juli 1881. Het tekort aan neer slag ten opzichte van het gemiddelde sinds Januari is 6.6 voet, waaraan Juli voor 2.2 voet schuld heeft. Behalve in de eerste maand des jaars is de neerslag elke maand beneden het gemiddelde gebleven. Groote brand te Londen. Uit Londen wordt gemeld Er woedt een groote brand in de hout- loodsen te Stratford in Oost-Londen. De houtwerf beslaat een oppervlakte van 20 acres en bevat voor ongeveer een millioen pond sterling aan hout, waarvan het grootste deel in vlammen is opgegaan. De brandweer doet wanhopig haar best om de aangrenzende gebouwen te behouden. De werf ligt aan de Lea en de schuiten met hout, welke aan de werf lagen, staan eveneens in lichte laaie. Het heette, dat werkloozen, die tevergeefs getracht hebben werk op de werf te krijgen, den brand hadden aangestoken, maar de firmanten hechten hieraan geen geloof. De werk loozen hebben wel relletjes veroorzaakt, maar men schrijft den brand toe aan kortsluiting. De nood in Rusland. Yan de Russische grens wordt gemeld: De hoofdredacteur van de officieele Moskousche Isvestya geeft in zijn blad toe, dat in de Bolsjewistische partij een paniek is uitgebroken, en men het hoofd schijnt verloren te hebben. Verdere hongeropstanden worden uit Nishni-Nowgared, Ufa, Jekaterinnenburg, Platoust, en uit het Don- en Kubangebied gemeld. Via Kopenhagen wordt gemeld, dat tot einde Juli in Rusland 130.000 personen aan de eholera zijn gestorven. De hongersnood. Thompson, die sinds April namens den Amerikaanschen hulpdienst te Brest Litofsk heeft vertoefd, vertelt in de Evening Stan dard gruwelijke verhalen van den hongers nood. Toen hij Brest Litofsk verliet, kwamen daar sinds twee of drie dagen per dag ongeveer tweeduizend vluchtingen aan. In vele gevallen hebben die men- schen geen ander onderkomen dan in ho len. Hun lichaam is gezwollen en hun wangen zijn opgeblazen van den honger. Als men op hun vleesch drukt keert het pas langzaam tot den ouden vorm terug, als een stuk rubber, dat ingedeukt wordt. Die opgeblazen stadium is de voorbode van den dood. De hongerenden kruipen in lethargischen toestand in de holen en leg gen er zich neer om te sterven. Thomp son vond in een der steden in het goever- nement Pinsk tien van de welgesteldste families leven van brood, dat gebakken was van stroo, modder en gras. Duizen den leven van gras, dat zij met wortelen tot een dun, onsmakelijk soepje koken. o Keu sjacheraar in lijken. De «Peuple® vertelt hoe de ouders van een in den oorlog gevallen officier van het D. v. O. verlof kregen om diens lijk te doen opgraven en over te brengen naar zijn geboorteplaats. Bij de opgraving bleek, dat het lijk reeds opgegraven was De directeur van het kerkhof erkende dat reeds 163 maal iets dergelijks was gebeurd. Een der doodgravers n.I. stond heimelijk in verbinding met families, dien na den wapenstilstand het lijk van gesneuvelde bloedverwanten lieten overbrengen. Daar de doodgraver bij zijn nachtelijken opgra- vingsarbeid niet al te scrupuleus te werk placht te gaan. vonden er nog al eens «vergissingen® plaatszoo was ook het lyk van dezen officier voor 2000 frs. uit geleverd aan «ouders«, die niets met hem te maken hadden. Volgens het blad bevindt de doodgraver zich thans in de gevangenis na voor 326.000 frs. lijken te hebben verkocht I De Spanjaarden in Marokko. Soldaten, die ontsnapt zijn uit verschil lende verlaten stellingen, deelen verschrik kelijke bijzonderheden mede van de wreed heid der rifstammen, die op wreede wijze gekwetsten afmaken en de dooden op vreeselijke wijze verminken, na hen beroofd te hebben. De Spaansche gezant te Tandzjer heeft vernomen, dat mannen uit het Rif de stammen afloopen met het hoofd van generaal Sylvestre op een piek. Abd-el-Krin, het hoofd van de troepenmacht der op standelingen, draagt op zijn boernos de zijden sjerp met gouden eikels van gen. Sylvestre. Deze feiten zouden dus onge lukkigerwijze het gerucht, volgens hetwelk generaal Sylvestre niet dood zou zijn, tegenspreken. Nader meldt men Binnen een week zullen 50.000 man naar Melilla zijn vervoerd en de garnizoenen van Ceuta Tetoean en el Araisj met 30.000 man zijn versterkt. De opstandelingen leveren verwoed strijd tegen de resten van de colonne van Navarro, dien nog steeds heldhaftig stand houdt op den berg Arruit, niettegenstaande hij zware verliezen geleden heeft. Te Melilla hoort men voortdurend schieten uit de richting van Nador, waar de Mooren elkander den buit betwisten. Marktberichten. GORINCHEM, 8 Aög. Aangevoerd 208 koeien, 7 nuchtere kalveren, 556 biggen, 174 overloopers. Men besteedde voor: kalfkoeien f560 a f 650, melkkoeien f 500 a f 570, kalf- vaarzen f 400 a f 480, nuchtere kalveren f 24 a f28, overloopers f 15 a f 60, biggen f10 a f20. ROTTERDAM, 9 Aug. Aanvoer 138 paarden, 6 veulens, 729 magere en 653 vette runderen, 479 vette en graskalveren, 444 nuchtere kalveren, 412 schapen of lammeren, 102 overloopers, 352 biggen, 2 bokken of geiten, 0 ezels. Prijzen per kg.koeien 52J7592| ct., ossen 52J7087j ct., stieren 50 6067j ct., kalveren 60 82J107j ct. Melkkoeien f 350 a f 700, kalfkoeien f 400 f 675, stieren f 300 A f 650, Pinken f 150 A f280, graskalveren f60 a f120, vaarzen f210 k f380, werkpaar den f 400 f 650, slachtpaarden f 200 f 275, hitten f 250 k f 400, nuchtere kal veren f 30 a f 45, slachtkal veren f 20 f 38, biggen f 2 A f 3 p. w., overloopers f 40 70. De Rotterdamsche eierveiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 11.45f 14.55 idem (klein) f 10.00f 11.25 Aanvoer 179000 stuks. Z ALT-BOMMEL, 9 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 87 biggen, prijs f8 f20 per stuk, 8000 eieren, prijs 12 k 13 ct. p. st. 480 K.G. boter, prijs per K.G. room boter f 1.80, boerenboter f 1.60 a fl.80. 's BOSCH, 10 Aug. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 552 run deren, 38 zeugen, 600 biggen en lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 350 f 525, kalfvaarzen f 300 a f 425, ma gere ossen en koeien f180 k f 225, vette ossen en koeien le kw. 90, 2e kw. 75 ct. p. p., pinken f150 f220, zeugen f70 S, f110, biggen f 1.75 A f 2 per week, lammeren f Burgerlijke Stand. ALMKERK, over de maand Juli. Geboren: Gerrit z. v. C. Biesheuvel en A. Hak Neeltje, d. v. A. Verwoert en C. v. Wijk Gerrit z. v. W. v. Varik en P. den Bok Wouter z. v. W. Paaris en A. VerwoertDaniël z. v. M. F. v. As en A. AhlesJacobus Johannes z. v. J. v. Rooij en Th. M. v. RijnGoverdina d. v. A. Daim en G. Romijn Lein z. v. F. Wiste en M. J. Ottevanger Job z. v. F. K. Jacquemijns en H. Teuling. Ondertrouwd: Joh. Teuling 28 j. met A. E. Spranger 23 j. H. v. d. Pijl 29 j. met A. N. van Noorloos 49 j. Getrouwd: G. van Breugel 26 j. met A. de Bok 25 j. Overleden: T. v. d. Oven 25 j. H. Nieuwenhuizen 77 j.H. de Pender 83 j.G. Schoenmakers 81 j. 's GRAVEMOER. Geboren: Jan z. v. A. Borstlap en C. Melsen Paulina Martina d. v. P. Ver duin en M. v. d. Dussen. Ondertrouwd: Hendrik Melsen 41 j. en Catharina van Eersel 34 j. WIJK c a. Over de maand Juni. Geboren: Klaasje, d. v, K. v. Len ten en G. v. Rijswijk Geert, z. v. A. H de Vries en J. den HoetAntonia Aartje d. v. N, Schouten en E. Bouman Teuntje d. v. J. Kuijpers en H. VerbeekDirk Antonie, z. v. K. van Rijswijk en J. L KiepEverdina, d. v. E. Nieuwkoop en E. v. Helden. Getrouwd: B. Vos, 30 j. en E.L Bonsink, 30 j.M. Mans, 32 j. en K. 1, Bergeijk, 30 j.J. v. Gammeren, 35 en A. v. Wijk, 27 j.K. J. M. v. Druntó, 24 j. en K. v. Bergeijk, 19 j. Overleden: J. Bouman, 36 jechtg van L. v. Bergeijk. Over de maand Juli. Geboren: Kuinira, d. v. P. Vos A. KuijpersPieter, z. v. Chr. Boumao en J. v. Drunen Dirk Willem, z. v. D de Waal en D. Feijen Geertje Dirkje, d. v. J. Kwetters en J. A. v. Rijswijk. Ondertrouwd} Chr. Wijnstekers en J. Lubberdink K. Versteeg en A. de Waal. Getrouwd: E. J. v. Rees, 33 j. en B. Vos, 30 j. Overleden: J. v. Tilburg, 72 j. echtg. v. M. Kerkwijk. SPRANG, over de maand Juli. Geboren: Jacobus Theodorus z Jac. Th. Timmermans en A. M'Verhoeven Hendrik Antonie, z. v. M. Rijkers en G. de Jong Jan Bastiaan z. v. J. Maijer; en J. A. C. Faro Cornelia Geertruida d, v. A. de Bruijn en E. Maijers Franciscus Johannes z. v. A. P. Borens en J. M. Klerkx Sebrecht Arnoldus z. v. S. A. v. Vuuren en G. M. Nieuwenhuizen. Overleden: S. de Bie 2 j A. Kruijf 5 m. CAPELLE, over de maand Juli. Geboren: Cornelia Maria d. v. A. G. v. Tilborgh en H. P. Konings Jenneke Cornelia d. v. L. Maijers en A. Koenen. Getrouwd: M. Kluytenaar 33 j. en D. M. Mesch 23 j. Overleden: Hendrina Tactor 66j. echtg. v. O. v. DongenM. v. Peer 86 j. echtg. van Pieternella v. Beek. DEWERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Antje d. v. B. G. Damen en B. v. d. Schuit. Ondertrouwd: Gradus Leendert de Jong 39 j. met Cornelia Bastiaantje van der Heiden 42 j., wed. van Petrus Johannes Verhesen. Overleden: Jan Hendrik Verschoor 4 weken. NEDERHEMERT. Over de maand Juli. Geboren: Wilhelraina d. v. A. Smits en A. van Ooijen. S. I Heerlijk verzachtend slijmoplossend en gene zend is de beproefde het veel geroemde middel bij hoest, ver koudheid, catarrh, griep, influenza, bron chitis, asthma, kink hoest. Prijs per flacon van 230 gram fl.90, van 550 gram f3.60, varf± 4000 gram f6.Hoe grooter flacon, hoe voor- deeliger dus. Alom ver krijgbaar. Eischt rooden band met onze hand- teekening L. I. Akker, Rotterdam. van Vuchterstraat 118-120'" Telef. 757 IN DIT NIEUWSBLAD IS Billijke prjjzen. behalve ZONDAGS. Drie Trompetterstraat, HEUSDEN bericht, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, London- derrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Krnideniers waren en Aanverwante artikelen. Minzaam Aanbevelend. vanaf f 17 50 200 K.G. vanaf f 7.00 5 K.G. ENZ. HEUSDEN. Telefoon No. 4. Deze zijn verkrijgbaar in het sigarenmagazijn van VISCHMARKT 112. Aan hetzelfde adres alle SOOften FIJNE SIGAREN en Luxe "Verpakking', Sigaretten van de duurste tot de goedkoopste soorten. Groote sorteering honten pijpen. Voor Wederverkoopers Rabat. Aanbevelend A. VOS-v. MERSBERGEN. IIJVOECSEL J^fcttwsblad - O— V HUJSTEI i SclietsBlaar DRIJFRIEMEN t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5