voor kt Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. HU1I8. Zateiio 3 Sesti Kinkhoest „Pertolan" Wat zijn ze fijn! de Leo-Victor-sigaren. A. VÖS-T. Faiiescüalei, Gewichten mm-Emmi, I F. W. H. MEI I 's-BOSCH. Grond-bascules Toonbank-bascules Schoon® last® Massieve en geschilderde Meubelen, C. VERPLOEGH, wafels en biscuits. Eaal uvtf platen en Folo's «JÉffMMÉJS Magazijnen van Bedden, Matrassen en Meubelen, Wijkschepoort No. 2, HEUSDEN. Verbeterde Wilhelmina Tarwe Zeeuwsche Wintergerst, fetkuser Kogge, Buhlendorfer Kogge, HEUSDEN/ in den kunsthandel BEHOORENDE BIJ HET WERK, ONTSPANNING, SLAAP. Werk, ontspanning en slaap, van elk acht ureri per dag, doen wonderen voor de gezondheid. Duizenden genieten echter veel te weinig slaap en besteden te weinig tijd aan ontspanning zij verstoren het evenwicht der lichamelijke gezondheid door overmatig werk. Overwerking overlaadt het bloed met afgewerkte stoffen en urinezuur. De nieren worden overspannen en verzwakt door hun eindeloozen strijd om een dusdanige hoe veelheid uit het bloed te filtreeren. Dien tengevolge doen zich verschijnselen voor als rugpijn, urinekwalen, rheumatische pijnen, waterzuchtige zwellingen, duizelig heid, hoofdpijn, een vermoeid gevoel enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de noodige hulp, als de nieren verzwakt zijn. Gepaard gaande met eeri verstandige leef wijze vermijding van overwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcohol en door te zorgen voor de noodige ontspanning en slaap verster ken Foster's Pillen de nieren en regelen zij de blaas. Zij doen de pijnlijke waar schuwingen van nierzwakte verdwijnen en voorkomen de ontwikkeling van rheuma- tiek, steen in de nieren en blaas, water zucht, ischias, nier- en blaasontsteking enz. Onthoud echter, dat als gij weder ge zond zijt, gij moet trachten gezond te blij ven zonder geneesmiddelen. Iedere echte doos Foster's Rugpijn Nieren Pillen draagt de handteekenieg van James Foster. Verkrijgbaar bij alle bekende drogisten k f 1.75. per doos. BUITENLAND. T^gcr-sporcn Inboorlingen zijn dikwijls Europeanen te slim af en weten hen op ingenieuze wijze om den tuin te leiden. Vooral als 't er op aankomt geld aan de blanken te ver dienen, zijn zij uitgeslapen, en weten aller lei »zaken« trucs te bedenken, waarin de Europeaan hen trouwens voorgaat. Maar soms wordt 't bepaald zwendel, en zwendel is de manier waarop inlandsche tijgerjagers, naar thans gebleken is, vreesachtige Euro peanen in Britsch-Indië geld weten af te troggelen. Wanneer, zoo zegt 't »Hbl.«, daar rond om een huis tijgersporen worden gevonden, is de bewoner natuurlijk beangstvooral ais hij wat afgelegen woont en hulp niet spoedig te krijgen is. Onze man neemt dan gewoonlijk een aantal inlandsche tijger jagers aan, die een systematische klopjacht op het dier houden. En bevindt het zich dan nog in de omgeving, dan wordt het meestal wel gevangen ook. Spoort men den tijger niet op, dan blijkt daaruit dat roofdier 2ijn jachtterrein naar elders heeft verlegd, onze Europeaan is gerust gesteld en betaalt de jagers evengoed als wanneer men den tijger ge schoten had. Maar het herhaaldelijk uit blijven van succes bij de tijgerjaeht heeft onlangs een paar Engelschen achterdochtig gemaakt en hun achterdocht bracht hen op het spoor van een slimme mystificatie. Hen bleek namelijk, dat de tijgerjagers tijgersporen «plantten* rondom een huis dat zij voor het doel hadden uitgekozen. Vonden zij ergens in den kleibodem een tijgerspoor, dan groeven zij dit zorgvuldig uit en lieten het bakken in de zon. Daarna drukten zij in het hard geworden spoor een tijgerklauw af uit zachte leem, lieten die ook weer hard worden, bewerk ten met die eene «klauwa 'de bodem rond om een huis, braken takken en zetten een heele tijger-komedie in elkaar. —o Edisou en >yn sollicitanten. Edison houdt niet van dikke menschen. Aan een journalist heeft hij eens gezegd «Ik gebruik nooit dikke werklui. Geen buiken bij me. Alle personen die bij mij werken zijn mager en zenuwachtig. Als ze dik worden, ontsla ik hen. Enbonpoint werkt nadeelig op lichamelijke en bij ge volg ook op geestelijke activiteit. Boven dien stel ik niemand in mijn werkplaatsen aan zonder dat ik nauwkeurig zijn ooren, voorhoofd, schedei en de uitdrukking van zijn oogen heb opgenomen. Deze methode van keuze is altijd een succes geweest. Ik beveel die aan alle bedrijfshoofden aan.* o Ue moordenaars rau Eriberger! Heidelberg, 31 Aug. Gisteren v.m. werden in Heidelberg 2 personen in hech tenis genomen die van den moord op Erz- berger verdacht werden. Een van hen deed een poging tot zelfmoord, doch kon daarin verhinderd worden. Het uiterlijk van beide komt vrijwel overeen met de persoonsbeschrijving der moordenaars. Op de twee mannen werden meer dan 100 000 mark gevonden. Verder waren zij in het bezit van njeuwexkoffers en kleedingstukken, die zij blijkbaar eerst in de laatste dagen aangeschaft hadden. De een kwam uit Koningsbergen, de aiider uit Spendau. De toestaud iu Iluslautl. De bladen melden, dat de internationale commissie voor hulp aan Rusland besloten heeft een sub-commissie naar dat land te zenden, samengesteld uit een lid van iedere delegatie, welke in de internationale com missie is vertegenwoordigd, aan welke commissie is opgedragen een onderzoek in te stellen naar den omvang van de behoeften en naar middelen om de bevolking der noodlijdende streken van voedsel te voorzien. Naar aanleiding van het bericht, dat de Sovjets het algemeen Russisch hulpcomité te Moskou hebben ontbonden en de leden hebben gearresteerd, vraagt de «Matin* of na deze laatste daad van geweld men nog hopen mag dat de Bolsjewiki werkelijk bereid zullen zijn mee te werken aan een billijke verdeeling van de voedselvoorraden over het heele volk, ongeacht de politieke overtuiging van de menschen. Het blad voegt er aan toe, dat wanneer de internationale hulp kans van slagen wil hebben, het nood zakelijk is, dat de Sovjets zich onthouden van de regeling van de verdeeling en tot op zekere hoogte van de bewaking van het spoorwegverkeer. Wanneer de Sovjets dit weigeren^ rust op hen, de verantwoor delijkheid voor de mislukking van de in ternationale hulpverleening. o Hongerstakers. Uit 'Dublin wordt gemeld, dat twintig Sinn Feiners, geinterneerd op Spike Island, sedert Zondag «hongerstakend. Zij eischen het recht op, te worden vrijgelaten, omdat zij veroordeeld werden door een militaire rechtbank. Onlangs zijn dergelijke ver oordeelingen ongeldig verklaard. Tenzij zij onvoorwaardelijk worden vrijgelaten, zullen nog vierhonderd Ieren eveneens beginnen met een hongerstaking. Een stad in Amerika verrold. •Drie jaren geleden begon het er gevaar lijk uit te zien voor de kleine stad Hib- bing in den staat Minnosta, ondermijnd werd door de werken der «United States Corporation*. Om rampen te voorkomen zeide de leider der machtige vereeniging tot een aantal ingenieurs «Verhuis de geheele stad een mijl verder*. Men ging aan het wetk en de 200 gebouwen en water-werken alles van hout gebouwd werden successievelijk op rolwagentjes geplaatst, zonder dat de ongeveer 10.000 bewoners er eenige last van hadden en thans is de niewe stad herrezen op een ongevaarlijke plaats en kan het mijnwerk onder de plaats, waar Hibbing vroeger stond, ongehinderd worden voortgezet. antwoordelijk zijn voor hun deel in het nationale wegenplan. Volgens de uitvoerende prospecti der groote maatschappijen, die de organisatie van het landelijk verkeer door middel van char-a-bancs zoo uitmuntend hebben geor ganiseerd, loopt het aantal reizigers jaarlijks reeds in vele raillioer.en. Burgerlijke Stand. BINNENLAND. Lokaalspoorwegen in Noord-Brabant. Bij de behandeling van het vraagstuk der locaalspoorwegen in de staten dezer provincie is al gesproken over de mogelijk heid om door aut^mobieldiensten te voorzien in de behoefte aan verkeersmiddelen. In verband hiermede Jijkt het ons zegt de «Tilburgsche Courant* niet ondienstig te wijzen op de ontwikkeling van het auto mobiel-verkeer in Engeland. De Londensche redacteur van de »Msb.« schrijft hierover Sinds jaren heeft het vacantie-vervoer in het Vereenigde Koninkrijk meer en meer de aantrekkingskracht gevoeld van de groote voordeelen welke dagreisjes in de ruime en confortabele auto Jan-Pleiziers aanbieden, welke voertuigen hier om my onbekende redenen met den uitheemschen naam van «char-a-bancs gestempeld worden. Met de soiiede stofïeering, d.e gemakke lijke zitplaatsen en goede leeren windkus- sens in de meeste wagens, een hooge, uit gebouwde, lange en massief-uitziende car rosserie, op een uitstekend-veerend chassies de banken langzaam rijzende achter elkander zien deze massa-auto's er verlokkend genoeg uit voor een zomersch toertje. Ze bieden plaats voor 50 tot 70 passagiers, en ze schokken nog minder dan de nieuwste type groote motor-omnibussen der groote Londen sche maatschappijen, waarin men werkelijk niet veel minder aangenaam rijdt, dan in de lichtere particuliere auto, die «gaat waar hij wil.* Natuurlijk moet men goede breede en harde wegen hebben voor een geregeld verkeer van char-a-bancs. Veel komt daarbij ook aan op de hoogst belangrijke kwestie van de organisatie en samenwerking der provincie is als gesproken over de mogelijk heid der groote landweffer» betrokken zijn. Hier is dat beheer grooterideels onder de actieve controle van een enkel staatsdepar- tenaent, alhoewel de graafschappen met de uitvoering dier controle belast zijn, en de gemeenten op grondgebied uitsluitend ver- Zonder pas iu Duitschland. Naar de »N. R. Ct.« verneemt is vooral de laatste weken de pascontróle aan de Duitsch-Nederlandsche grens wederom zeer verscherpt. Het gebeurt, vooral op Zater dag, dat de grensbewoners bij honderdtallen naar Duitschland trekken, om er het week end gezellig en goedkoop door te brengen. Tot voor korten tijd ging dat heel ge makkelijk met een grenspasje of een bewijs van Nederlandschap en duizenden trokken op deze wijze bij Kaldenkirchen, hetzij met den trein, hetzij per auto of fiets, over den grooten weg Venlo-Kalderikirchen. Hieraan is thans een einde gemaakt en werden op één dag meer dan 300 vacantie- reizigers door Duitsche en Belgische douanen teruggezonden. o De Spitsbergsche kolen. Naar men mededeelt, zijn met de eerste lading kolen, te Rotterdam van Spitsbergen aangevoerd, zoodanig bevredigende resul taten bereikt, dat begin September weder om twee Nederlandsche stoomschepen naar Spitsbergen zullen vertrekken, voor den verderen aanvoer van kolen, n.l. de Ter schelling, die te Rotterdam 4500 ton voor den Rotterdamschen Lloyd en andere stoom vaartmaatschappijen, en de Noord, die 4000 ton voor de stoomvaartmaatschappij Neder land te Amsterdam zal aanvoeren. De Nederlandsche Spitsbergen Compag nie heeft voorts nog eenige Noorsche schepen in timecharter, voor het vervoer van de naar Scandinavië verkochte kwan titeiten. o Volkenbond. Voor de 2e zitting van den Volkenbond op 5 Sept. zijn tot vertegenwoordigers voor Nederland benoemd Minister Van Karne- beek, de gezant te Londen Jhr. Mr. de Marees van Swinderen en Prof. Mr. D. A. Struyken tot plaatsv. oud-minieter Mr. M. W. F, Treub en Jhr. Dr. W. v. Eysinga, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. o Naamsverandering noodig Den werklieden van de werf «Nimmer Rust* der firma Wijsmuller te Lekkerketk, is meegedeeld, dat deze werf a.s, Zaterdag wordt stil gelegd. o HEUSDEN. Getrouwd: Adrianus de Ruiter 24 j en Johanna Adriana Verhoeven 24 j. Overleden: Adolphus Adrianus Jo seph Karthon 47 j. WERKENDAM. Geboren: Johannes z. v. Z. v. Breugel en A. v. Vuren Cornelia d. v. C. v. d. Pijl en W. E. v. d. Heuvel. Ondertrouwd: J. H. Ruijtenberg 26 j. en K. P. v. d. Wiel 21 j.N. v. Herwijnen 25 j. en H. W. Kapel 24 j. Getrouwd: M. W. Boot 29 j. en L. A. de Keijzer 30 j. Overleden: M. v. d. Stelt, 3m.; G. Dame 67 j., echtg. v. H. A. v. d. Werken W. Kramer 3 m. ANDEL, over de maand Augustus. Geboren: Hendrika Geertruij d. v. J. F. Calame en H. HamerlingArie z. v. A. Kraaij en L. Bok. Marktberichten. ROTTERDAM, 30 Aug. Aanvoer 195 paarden, 14 veulens, 1402 magere en 579 vette runderen, 158 vette kalveren, 833 graskalveren, 401 nuchtere kalveren, 249 schapen of lammeren, 105 overloopers, 435 biggen, 3 bokken of geiten, 0 ezels. Prijzen per kg. koeien 557590 ct., ossen 657585 ct., stieren 50 57g65 ct., kalveren 7095115 ct. Melkkoeien f 350 a f 700, kalfkoeien f 425 a f 675, stieren f 300 f 650, Pinken f150 a f275, graskalveren f80 a f180, vaarzen f 200 f375, werkpaar den f400 a f600, slachtpaarden f 100 a f 250, hitten f 250 a f 400, nuchtere kal veren f 30 a f 45, siachtkalveren f 25 a f 33, biggen f 2 a f2.50 p. w., overloopers f 30-50. De Rottcrdamsche eierreiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 12 00f 15.15 idem (klein) f 8.50f 11.55 Aanvoer 195000 stuks. Z ALT-BOMMEL, 30 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 146 biggen, prijs f9 k f22 per stuk. 12000 eieren, prijs 13 k 14 ct. p. st. 420 K.G. boter, prijs per K.G. f 1.75. GORINCHEM, 29 Aug. Aangevoerd 467 koeien, 8 nuchtere kalveren, 475 biggen, 204 overloopers. Men besteedde voor: kalfkoeien f610 a f 720, melkkoeien f 520 a f 630, kalf- vaarzen f 450 a f 530, guiste vaarzen f300 a f370, pinken f 200 a f 240, gras kalveren f80 a f120, nuchtere kalveren f 26 a f 34, overloopers f 25 a f 60, big gen f 12 a f 20. Zenuw-, kramp-, en slijmhoest geneest men met de aange naam smakende kinkhoest- drarik van Jaaoba Maria Wortelboer. j/PertolarP wordt ook met succes gebruikt tegen Asthma, Bronchitis en andere lucht pijpaandoeningen. Is ver krijgbaar f 2.per flacon bij de bekende verkoopers van Wortelboer's Artikelen. Wederverkoopers gelieven zich te wenden tot de Koninklijke Pharm. Fabriek van Brocades en Stheeman te Meppel of tot Jacoba Maria Wortelboer, Oude=PekeIa. Deze zijn verkrijgbaar in het sigarenmagazijn van VISCHMARKT 112. Aan hetzelfde adres alle SOOrten FIJNE SIGAREN en Luxe Verpakking. Sigaretten van de duurste tot de goedkoopste soorten. Groote sorteering houten pijpen. Voor Wederverkoopers Rabat. Aanbevelend A. VOS-v. MERSBERGEN. vanaf f 17.50 200 K.G. vanaf 17.00 5 K G. ENZ. Voor Tafelmessen, Brood- en Zakmessen, Scharen, Scheermes sen en IIaarsnij-ma chines is Uw adres u HEUSDEN. Telefoon No. 4. op partij gekeurd f 19 de 75 K.G. stam f 21 75 f 15.— op stam f 16.50 de 65 K.G. 'lste bouw f 19.50 de 70 K.G. idem verdere bouw f 18.50 70 lste bouw f 19.50 de 70 K.G. E. II P. SERRAREXS, Zaadhandel te GOES. AGEJYT i Café. 's Greveldnin-Capelle. VRAAGT ONZE Botersprits. Vanillesprits. Vruchtens tangen. Moccas tangen. Boterbatons. Bloemendaalsche kruidnoten. Macarons. Kletskoppen, enz. enz. Voorts hebben wij een ruime sorteering in 2 maanden door de PILULES HONIGROSES. EROS TOILETCREME geeft een fluweel zachte huid. f 1.20 N.V. Mij? SANITAS. GOUDA, Korte Tiendeweg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37* UTRECHT, Voorstraat 106. id. Potterstraat 6. van li Vuchterstraat 118-120 Telef. 757 In den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden is ver krijgbaar DOOR .KLAAS DE VRIES met Kon. Besluit, regelende de inrichting en werking der Ouder commissies, met aanteekeningen van den Schrijver. Prijs f 0.60. levert alle soorten voeren Bedden, prachtgezuiverde veeren, vanaf f 0.85 per pond. Ook kapok Bedden, alles prima kwaliteit. Paardehaar-, kapok zeegras- en springveeren Matras sen. ALLES verkrijgbaar per pond, zooals Paardehaar, Vee- ren, Dons, Kapok, Alpengras, Grêne, Varen, Zeegras enz. Alle kwaliteiten Damast, Störs-linnen, ook Veeren- en Kapok Tijk en blauw Overtrek, en Jutte, alsmede onze bekende Stroomatrassen f5.50. Alle soorten echte Leidsche Wollen Dekens, Satinet-, Creton- en Molton Dekens. zooals Kasten in alle grootte, en Tafels in verschillende maat en kwaliteit. Stoelen, Salonstoelen, in rug en zitting gestoffeerd, solied en modern, in vele verschillende soorten. Alle soorten HUISKAMERSTOELEN in verschillende kwaliteiten. Ledikanten in alle prijzen. COCOS voor kamers en gangloopers. Alle prijzen Cocosmatten. Verschillende soorten Chinarollen in alle prijzen, ook groote tafel Chinamatten vanaf fl.45. Tapis Beige Karpetten in verschillende kleuren en prjjzen. Alles onder de laagste prijzen. Minzaam aanbevelend, BIJVOEGSEL Nieuwsblad j Het middel ter verkrijging eener flink ontwikkelde buste f 3.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5