voor het Land van fieusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Ho. 4120. Zaterdag 10 September ol één a twee -en HOTEL JAN GEERTZEN F. H. MES Ouderavonden oouwiisiiri ALS GIJ 's-BOSCH. Hinthamerstraat 10. Café-Restaurant en Uitspanning. Haai itv? flaleji en Feio's 's-BOSCH. mm' war Schoons Buste Grond-bascules Toonbank-bascules XJZEB-BAHDXL, wafels en biscuits. 5 °j0 Premieloten „Het Oranje Kruis" HEUSDEN. FIRMA Ook gelegenheid voor stalling van vee. in den kunsthandel TREKKING 15 SEPTEMBER a.s- KLAAS DE VRIES Voor Tafelmessen, Brood- en Zakmessen, Scharen, Scheermes^ sen en Haarsnij-ma- chines is Uw adres BEHOORENDE BIJ HET ACHTERUITGANG VAN DE NIEREN. Een huisdokter verklaart, dat de ergste gevallen van nierziekte gevonden worden bij personen, die te veel hebben gedronken, te zwaar hebben gegeten en een inspan nend leven van haast en drukte geleid hebben. Hij vergeleek bij een onderzoek de nieren van een jongen man van 40 jaren met die van een ouden man van 70 jaren. Beiden droegen de stempel van ouderdom. Waarom Omdat het leven, dat de jonkman leidde, hem in den bloei van zijn leven nieren als van een ouden man bezorgde, Hoe verduidelijken deze woorden niet al te dikwijls de oorzaak van rugpijn, urir.e- stoornissen, waterzuchtige zwellingen, nier- gruis, rheumatische aandoeningen, voort durende vermoeidheid enz. Nierziekte wordt als te voorkomen be schouwd vergeet dit niet. Vermijp tocht en kou, wees matig met uw eten en drinken, zorg voor de noodige rust, lichaamsbeweging, ontspanning en slaap, en voor geregelde ontlasting. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een onschatbare hulp aan de natuur tot onder houd en herstel van de werkzaamheid der nieren. Door deze organen bij te staan in hun taak om het bloed te zuiveren, draagt dit erkende niergerieesmiddel veel bij om die kwade gevolgen van onbedacht zaamheid tegen te gaan. Als de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zijn zy gezond, wees dan zoo verstandig om haar gezond te houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver krijgbaar bij alle bekende drogisten a 1.75 per doos. Vergadering van den Raad der Gemeente WIJK op Vrijdag 2 September na middags 7 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer R. J. van Doveren. Secretaris: WelEd. Heer E. Sluijmers. Aanwezig de leden Bouman. v. d. Pol, v. Kuijk, v. d. Velden, Roza en Boender. Afwezig het lid Vos. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de Secretaris de notulen leest der vergaderingen van 20 April en 2 Juni, die daarop zonder op- of aanmer kingen worden goedgekeurd. Aan de orde benoeming onderwijzer aan de Openbare Lagere School te Aalburg. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren Straver uit Nederhemert en 't Hooft uit Veenhuizen. Naar aanleiding van deze voordracht is van de Schoolopziener bericht ingekomen, dat deze zich met de benoeming van de heer Straver kan vereenigen. »De heer 't Hooft zond bericht dat hij door het aan nemen eener tijdelijke betrekking de eerste 3 maanden niet in dienst zal kunnen treden, terwijl aan diens benoeming het bezwaar is verbonden, dat, aangezien bij zijn vader en moeder mede wil brengen, geen woning gevonden zal worden. De heer Straver wordt hierop met alge- meene stemmen benoemd, met ingang van 5 September. Ingekomen is Van den heer Rüger onderwyzer te Aalburg een schrijven waarin hij mede deelt, dat hij zijn functie tot 1 October kan blijven waarnemen, omdat men aan de school te Aalst een tijdelijke leerkracht heeft kunnen vinden. Van de Rijksverzekeringsbank een schrij ven dat in het genomen Raadsbesluit be treffende het aangaan eener geldleening groot f 69000.bij genoemde instelling, niet is opgenomen, de voorwaarde dat geen conversie of vervroegde aflossing kan plaats hebben. De Voorzitter zou naar aanleiding van dit .schrijven willen voorstellen om het ge nomen Raadsbesluit in te trekken en een nieuw besluit te nemen tot het aangaan eener geldleening groot f 69000.rentende 5V/°, voor den tijd van 35 jaar, de eerste aflossing na het 5de boekjaar onder bepaliDg dat geen vervroegde aflossing of geen conversie kan plaats hebben. Het lid Roza, informeert hoe het met de tijdelijke geldleening bij de Bank staat, acht het een bezwaar dat geen vervroegde aflossing kan plaats hebben en zou zoo dit mogelijk is de beslissing nog willen aan houden. De Voorzitter zegt, dat bij de Bank nog geen geld is opgenomen, dat de aannemer echter reeds met de werkzaamheden is begonnen dus elk oogenblik om de eerste termijn kan komen en men dan genood zaakt zal zijn bij de Bank, die zoo noodig f15000.wil verstrekken, het benoodigde bedrag op te nemen. Er is beproefd bij een andere instelling geleend te krijgen onder voordeeliger voorwaarden, doch overal te vergeefs, zoodat spreker geen beteren raad weet te geven, dan het aanbod van de Rijksverzekeringsbank te accepteeren, zooals trouwens alle gemeentebesturen hebben gedaan. Het lid Roza zegt, nu het toch over de Electriciteitsvoorziening gaat, te hebben ver nomen, dat de palen van slechte kwaliteit zijn en zou deze door een vakman zoo noodig willen doen onderzoeken. De Voorzitter antwoordt hierop, dat hij de palen in Drunen, Baardwijk en Gen- deren gezien heeft, dat deze van dezelfde kwaliteit waren als die hier gebruikt wor den. De keuring der materialen hoort aan de P.N.E.M., onder wiens toezicht het net gelegd wordt. Hierop wordt het voorstel van den Voor zitter, om het vorige Raadsbesluit in te trekken en een nieuw besluit voor het aan gaan eener leening te nemen, met alge- meene stemmen aangenomen. Op de vraag van den Voorzitter, of nog iemand iets voor deze vergadering heeft, zegt het lid v. Kuijk wel eens te willen spreken over de aanbesteding van den aan leg voor het Electrisch licht voor rekening der Ebbe en voor de Gemeente. Spr. meent, dat dit twee lichamen zijn, waar voor de aanbesteding afzonderlijk had moe ten geschieden. Wel is eerst in twee perceelen aanbesteed, doch daarna in massa. Was de gunning in perceelen geschied en niet in massa, zooals thans, dan zou de Ebskas daarvan een voordeel hebben ge had en de gemeente nadeel. Nu heeft de Eb een schade van ruim f 100, terwyl de gemeente daardoor een niet onbelangrijk voordeel Jieeft. Hij moet protesteeren tegen de handeling van B. en W., die den Raad j hierin niet hebben gekend. Deze kan wel thuis blijven als B. en W. toch handelen naar hun goeddunken. Voorzitter. Onze adviseur is de P.N.E.M. Naar diens oordeel is de laagste inschrijver een kle ne firma, die in Sleeuwijk reeds werk genoeg heeft. Bij ons hebben de Ebsgelden geen overweging uitgemaakt, alleen de kwestie om op tijd gereed te zijn. Het gaat niet aan, dat B. en W. eerst aan den Raad moeten gaan vragen, wat zij moeten doen. v. Kuijk. Dan kan de P.N.E.M. het werk wel gunnen aan iemand die f 3000 boven een ander staat, daartegen protes teer ik. Voorzitter. Wij kunnen gunnen aan wie wij willen. De P.N.E.M. oordeelt het echter in het belang van de Electriciteitsvoorzie ning, dat het werk gegund werd aan de firma Rumpel. Dat bet nu zoo uitgeloopen is dat de gemeente daaraan een klein voordeeltje heeft, vind ik niet erg. Aalburg heeft toch een aardig voordeel. v. Kuijk. Dat wensch ik niet verweten te worden. Aalburg heeft daar toch zeker recht op, anders zouden Ged. Staten zulks niet goedkeuren. Bouman. De Raad heeft daar toch toe medegewerkt. Boender. Als het aan mij had gelegen, zouden ze het niet hebben gehad. v. d. Velden. Ik kan wel met v. Kuijk medegaan, doch zou dan eerst willen weten, waarom hij zoo staat voor het voordeel der Eb. v. Kuijk. Het gaat niet over het voor deel der Ebbe, doch dat B. en W. het werk gunnen zonder den Raad te kennen. Aan de gunning van het gemeentelijk net heeft de Raad zijn goedkeuring gehecht en is de P.N.E.M. het toezicht opgedragen, doch voor de verdere werkzaamheden heeft de Raad nog geen machtiging verleend, De Voorzitter zegt, dat de Raad bij de vastgestelde verordeningen omtrent de Elec- triciteit, de bevoegdheid aan B. en W. heeft gegeven, hierin zelfstandig te han delen, na eerst het advies van de P.N.E.M. te hebben gehoord. Het lid Roza informeert, hoeveel de twee dekkleeden voor den bol hebben ge kost en wat de prijs van nieuwe kleeden is. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de oude kleeden f 71 hebben gekost en een nieuw dekkleed op f 80 of f 85 komt te staan. Het lid Roza vindt het jammer, dat oude kleeden zijn gekocht, die niet te ge bruiken zijn en zou voor willen stellen, dat in 't vervolg, als er iets gekocht moet wor den, alleen nieuwe en goede waar wordt gekocht, thans is het weggegooid geld. De Voorzitter erkent, dat de kleeden te Gorinchem op de verkooping der leger- voorraden gekocht, erg zijn tegen gevallen, doch verscheidene koopers zijn er mede ingeloopen, omdat de kleeden niet uitgelegd mochten worden. Het lid v. d. Pol zegt, dat de prijs voor een nieuw dekkleed f 2.50 per M'. be draagt, en dat het er in den Doelen te Gorinchem zoo ruw naar toe ging, dat, als men er oude kolenzakken verkocht had, er nog op geboden zou zijn. Als van de f 70, die men voor de kleeden betaald heeft, het nulletje af was, dan was het nog ge noeg geweest. Dit laatste lid vraagt, hoe het met het baggerwerk van den bol staat, en meent, dat het spoedig moet gebeuren, voor de bietenschepen komen, die anders weer niet kunnen laden. De Voorzitter zegt, te zullen informeeren bij een aannemer uit Hintham die op de Maas baggerwerk verricht. Men behoeft zich echter, niet bevreesd te maken dat de bieten in het najaar moeten blijven lig gen, die zullen, evenals andere jaren, best aan boord komen. Het lid Roza zegt, dat de heer v. d. Pol in de vorige vergadering, waarby spr. niet tegenwoordig was, heeft gezegd dat de vrees van het lid Roza, als zou er bij de verpachting van de aanlegplaats geen liefhebber zijn, niet is uitgekomen, dat er zelfs wel 4 liefhebbers waren. Zijn vrees schijnt toch niet zoo ongegrond te zijn geweest. De grossier Schouten laat zijn goederen reeds te Aalburg lossen, zoodat het veer voor den pachter een strop zal worden. Het lid v. d. Pol meent, dat dit iets anders is, dan waarvoor het lid Roza vreesde de heer Schouten zal best terug komen. Roza. Dan kent U Schouten nietniet dat ik zijn handelwijze kan goedkeuren, doch waar Schouten alleen door zijn goed de pacht betaald, wordt het voor den pach ter een strop. v. d. Pol. Het is van Schouten niets dan dwingen, hij betaalt bij een ander evenveel als hier. Die man moest in Rus land wonen, dan kon hij met den knoet regeeren. Ook de Voorzitter kan de handelwijze van grossier Schouten niet goedkeuren en meent, dat hij wel zal terugkomen. Hierop wordt de vergadering gesloten. BIXXEXLAXD. 4 daagsch feest te Gerincheu. Naar wij vernemen, hebben de plannen der Gemengde Zangvereeniging »Con Amo- re« (beschermheer de heer E. G. Gaar- landt, burgemeester van Gorinchem) te Gorinchem een vierdaagsch feest te orga- niseeren, waarbij op die dagen een groot Nationaal Concours voor solisten, zang- en muziekvereenigiDgen enz. zal gehouden worden, een vasten vorm aangenomen en is besloten deze feesten te doen plaats vinden op 2, 3, 5 (Pinkstermaandag) en 6 Juni, op een groot terrein in onmiddel lijke nabijheid van Gorinchem. o Jhr. Mr. Dr. H. A. ran Karnebeek. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Parij3 Naar aanleiding van de verkiezing van den Nederlandschen minister van Buiten- landsche Zaken, jhr. mr. dr. H A. van Karnebeek, tot voorzitter van den Volken bond, constateert de »Matin«, dat de nieuwe president een allereerste kracht is, die zich met gezag van zijn taak zal kwijten De »Petit Parisient legt er den nadruk op, dat de vergadering niet alleen haar kans heeft gevestigd op een uitnemenden jurist, maar ook hulde heeft gebracht aar het land, waar binnen enkele maanden hei eerste groote werk van den Volkenbond het Internationaal Gerechtshof, zal zetelen o Gasrerstlkking. De bewoners van perceel de Witten' Straat 419 II te Amsterdam vonden hut commensaal, die een zijkamertje in huut had, dood in bed. Bij onderzoek bleek dat de commensaal bij het uitkleeden zijn jas had opgehangen aan een oud gasarmpje Daar de vrouw des huizes dien avond nog munt in den meter had gedaan om gas te gebruiken, stroomde dit door het kraantjt dat door de jas was opengeduwd in hei kleine kamertje, waardoor de commensaa gestikt is. Nekkramp. Te Roermond heeft zich een geval var nekkramp voorgedaan met doodelijken afloop ongesteld zyt neem dan 's mor gens, 's middags en des avonds een weinig van de van ouds beroemde, geneeskrachtige en gij zijt spoedig weer genezen. Betereen goedkoopere huis middelen bestaan er niet. Duizenden hebben er reeds baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. De Wortelboer's Kruiden en Wor- telboer's Pillen verdrijven gal, slijm, koortsigheid, maag- en hoofdpijn, wekken de eet lust op, bevorderen de spijs- verteering, regelen den stoel- gang, zuiveren het bloed, maag en ingewanden enz. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje, Wortelboer's Pillen 60 cent per doos, drie doozen fl.70. Overal verkrijgbaar of direct van JACOBA MARIA WORTELBOER, te Oude-Pekela. Zending ge schiedt franco na ontvangst van het bedrag. VRAAGT ONZE Boter sprits. Vanillesprits. Vruchtenstangen. Moccastangen. Boter batons. Bloemendaalsche kruidnoten. Macarons. Kletskoppen, enz. enz. Voorts hebben wij een ruime sorteering St. Jansstraat 10 -12, naby het station, 's-HERTOGENBOSCH Interc. Telef. 436, van Vuchterstraat 118-120 Telef. 757 IN GEHEEL NEDERLAND WETTIG GEOORLOOFD met jaarlijks 6 trekkingen bieden de kans een fortuin te verkrjjgen. zonder risico het daarvoor betaalde bedrag te verliezen. Het belegde geld is dus gespaard geld. Behalve een jaarhjkschen interest van vijf percent, rieemt iedere Obligatie deel aan 30 Trekkingen waarin de vol gende premiën in contanten uitgeloot worden 5 Hoofdpremiën a f 120 000 f 600.000 5 72.000 360 000 5 60.000 221 300 000 5 48.000 240.000 5 36 OQO 222 180.000 5 30.000 150.000 30 Fremiën tezamen 144 000 30 36 000 150 72000 300 1 72000 1200 144000 ifi 2460 1 118 080 6000 216 000 12000 288.000 37800 9 567.000 60000 Fremiën met totaalf 3.487.080 in het geheel geen nieten 1 Elk lot een prijs I Waar velen er de voorkeur aan geven door een kleine maandelijksche besparing in het bezit te komen van deze Obligatie, heeft men, tegen betaling van slechts DRIE GULDEN VOOR EEN LOT reeds na de eerste storting dezelfde rechten als bij betaling a contant, dus ook op de premie die er op mocht vallen, zooals in de voorwaarden in het prospectus vermeld. De uitbetaling der premiën geschiedt binnen 14 dagen na elke trekking. Trekkingslijsten verschijnen na iedere trekking. Prospectus op aanvraag gratis-franco N.V. HOLL. CREDIBT en OBLIGATIEBANK AMSTERDAM 14 Postbox 577. Telefoon Z 4410 P. C. Hooftstraat (Opgericht en Koninklijk goedgekeurd 30 Augustus 1911.) Als deelneming aan de a.s. trekking gewenscht wordt, is omgaande bestelling aan te bevelen ;y, in 2 maanden door de PILULES HONIGROSES. Het middel ter verkrijging eenei flink ontwikkelde buste f 3.— EROS T01LETCREME geeft een fluweel zachte huid. f 1.20 X.Y. Mij. SAXITAS. GOUDA, Korte Tiendeweg 10. ROTTERDAM, Korte Hoogstr. 37 UTRECHT, Voorstraat 106. id. Potterstraat 6. In den Boekhandel van L. Jj VEERMAN te Heusden is ver krijgbaar DOOR met Kon. Besluit, regelende de inrichting en werking der Ouder commissies, met aanteekeninger van den Schrijver. Prijs f 0.60. vanaf f17 50 200 K G vanaf f7.00 5 K G. ENZ. HEUSDEX. Telefoon No, 4, IIJVOECSEL Nieuwsblad Jan W. Lippits INLIJSTEN r*. V* AT*. X' 'lp 9 9 9 9 9 9 9 ggs 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 -! 9 9 i :v^> 9 9 9 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5