486 lanpe eazware Kanada's een Trekhond DE WALVISCH Diploma BOEKHOUDEN worteMoer's Kruiden of één a twee Meier's Pillen „Kitknippett" M. A. Zwets Een flink Woonhuis 486 lange en zware Swan-vulpenhouder OPROEPING Geld zonder borg. Kawasan 25350 ALS GIJ Mijn Gummiwaren Raamsdonksveer. Notaris VAN QENDT Notaris RIETRA publiek verkoopen: Te koop aangeboden: Nederlandsche Kring en Bedrjjfsverzekering. Vergadering van den Gemeenteraad heden namiddag 2.30 uur. Onderwerpen ter behandeling 4. Ingekomen^stukken. 2. Aangaan kasgeldleening voor G. E. B. 3. Wijziging begrooting 4921. 4. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1920. 5. Vaststelling verordening i.z. school geldheffing. 6. Vaststelling verordeningen i.z. straat belasting. 7. Voorstel verstrekking gratis licht punten. 8. Wetsontwerp Vereeniging van Ge meenten. 's-Gravemoer. Woensdagavond zal in de Herv. Kerk eene dankure voor het gewas worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan, de WelEerw. heer Ds. Jonkers van Waspik, consulent dezer ge meente. Raamsdonksveer. Naar wij verne men zal morgen, Donderdag, in het Herv. Kerkgebouw optreden de ZeerEerw. Heer Dr. Brouwer in het belang van den Chr. Werkmansbond. Marktbericht: Tarwe f 12 f 42.50. Haver 12 cent. Hooi f40. Tarwestroo f 8. Rogge stroo f 40 en Haverstroo f 12. Naar ons wordt medegedeeld is de heer H. van Laarhoven Hz., benoemd tot Directeur van de Geldersche Crediet te Geertruidenberg. Tot bestuursleden van de Onder linge Veeverzekering alhier werden gekozen de heeren D. Zijlmans en H. T. Dank. Als Voorzitter fungeert de heer A. J. Konings. Zaterdagmorgen werd een auto op weg van Tilburg naar Utrecht, en een lijk vervoerende, bij de Dongebrug door een wagen aangereden, zoodat het waterreser voir stuk was en een andere auto moest voorgespannen worden, die eerstgenoemde naar Utrecht bracht. Bij het Maandag de pont oprijden van een wagen geladen met pannen, ge raakte de bestuurder door uitglijden onder een der wielen en moest per auto naar Oosterhout, waar hij thuis behoorde, ge- gebracht worden. Het stoomgemaal bij het Keizersveer maalde sinds 3 Februari niet meer wegens den lagen waterstand nu echter, Maandag, moest het weer in werking gesteld worden. Door den hoogen vloed liep de Dombosch vol. Gelukkig waren de bieten er vrijwel uit en beesten verdronken er niet in. Sprang. Onder vele blijken van be langstelling vierden jl. Vrijdag de echtelieden H. Ockers en B. Craaij hun gouden huwe lijksfeest. Door de buren was een prachtig versierde eerepoort voor de woning ge plaatst, en werd hun namens deze een prachtig cadeau aangeboden. Vele bloem stukken werden ten huize van deze jubi- leerende familie bezorgd. De jongelui waren in de gelegenheid gesteld om Vrijdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond feest te vieren waar zij op royale wijze werden onthaald terwijl de gehuwden jl. Zaterdag avond ten huize der familie O. op zeer gezellige en aangename wijze herdachten. A.s. Donderdagavond 7 uur zal alhier in het Ger. Kerkgebouw in gecom- bineerden dienst des Woords met de Kerk van Vrij-Hoeve»Schrevelduin-Capelle optre den Ds. De Jong van Naarden. Onzen dorpsgenoot de heer Jac. Nieuwenhuizen is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Dusseri. Waspik. De reeds aangekondigde pro- paganda-avond met bioscoopvoorstelling voor de Burgerwacht, op 3 November a.s., kan wegens onvoorziene omstandigheden niet doorgaan. Hij zal nu in Januari worden gehouden. In deze gemeente zijn reeds ver schillende werkloozen. Een gedeelte zal vanwege de gemeente te werk worden gesteld aan de verbetering der havens. De beide voetbalclubs »Brabantia« en »OIympia« alhier, hebben zich tot één club vereenigd onder den naam van »01ympia«. Znilichem. Werden voor een paar weken bij een stijgende markt de bravo's voor f 7.per mud verkocht, thans is de prijs sterk aan het dalen en is men blij als men nog f 6 voor de 70 K.G. maakt. Deze week zijn er eenige partijtjes voor dien prijs afgeleverd. Ds. K. Brouwer heeft voor het beroep naar de Geref. gemeente alhier bedankt, Bij de gehouden verpachting van bouwland voor den tijd van 6 jaren, voor de gemeente Zuiiichem, bracht dit f 370 op, terwijl er in 4945 f 346 voor werd besteed. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moet het Raads- verslag van Genderen blijven liggen tot het volgend nummer. Vergadering van den Raad der gemeente HEUSDEN, op Maandag 7 Nov. namiddag 7.30 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen. Afwezig wegens familieomstandigheden de heer H. A. J. Verhoeven de overige leden zijn allen tegenwoordig. Opening der vergadering door den Voorz. te 7.45, daarna lezing der notulen van de vergadering van 30 Sept. j.l. die daarna zonder op- of aanmerkingen werden vast gesteld. Ingekomen zijn a. Besluit Ged. Staten tot goedkeuring der door den Raad vastgestelde wijziging der Bouwverordening. b. Idem goedkeuring Raadsbesluit tot verkoop terrein nabij de Conservenfabriek. c. Ontvangst bericht door Ged. Staten van de wijziging der algemeene politie verordening. d. Goedkeuringsbesluit door Ged. Staten. Wijziging gemeente-begrooting. Al deze stukken worden aangenomen voor kennisgeving. e. Schrijven Directie gasfabriek, waarbij zij bericht, accoord te zullen gaan met de door den Raad voorgestelde wijzigingen der concessie-voorwaarden. De Voorz. zegt, dat de Directie eerst bezwaar maakte om die wijzigingen op te nemen, doch na een nadere uiteenzetting door B. en W. zich, zooals uit haar laatste schrijven bljjkt, daartoe bereid heeft ver klaard. Ook dit schrijven wordt voor kennis geving aangenomen. f. Een adres van het Comité ter be hartiging der Belangen van Overheidsper soneel. Het comité verzoekt in dit adres den Raad bij de Vereeniging van Nederl. Ge meenten aan te willen dringen, dat deze vereen, zich met genoemd comité in ver- ADVERTENTIE!?. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een lang durig doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot en Vader, LEENDERT SCHOUTEN, in den ouderdom van 39 jaar en 7 maanden. Jenneke Schouten van Rijswijk Lena Antonia Schouten en Familie. Andel, 6 November 4924. zal op DONDERDAGEN 17 en 24 NOV. e.k., telkens nm. 2£ u. precies, bij mej. G. Vos te Veen, t/v. mej. Wed. en Erven E. Simons, bij inzet en toeslag VEILEN met schaar, erf, boomgaard en bouwland, nabij den Hoogen Maasdijk te Veen, gr. 0.84.34 H.A. Zie biljetten. te DUSSEN, zal te Drongelen bij P. NIEUW KOOP, Donderdag 17 Novem ber 1921, voormiddags 11 uur, staande op de Kade der Elanden onder Drongelen, in diverse per- ceelen en massa's. Betaling 1 Mei 1922, mits soliede borgen. Breeder bij biljetten. IS WEDER VOORRADIG IN DEN BOEKHANDEL VAN L. J, VEERMAN. binding zal stellen ter behartiging der belangen van overheidspersoneel. De Voorz. acht de belangen bij de ver eeniging goed toevertrouwd en meent dat de Raad deze niet behoeft aan te sporen, tot iets, wat zij om de een of andere reden niet gewenscht acht. Op zijn voorstel wordt ook dit adres voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is Voorloopige vaststelling der gemeente rekening en rekening levensmiddelenbedrijf 1920. De Voorz. verzoekt de Commissie, die met het onderzoek belast is geweest, rap port te willen uitbrengen. De heer De Mol verklaart, dat de com missie geen op- of aanmerkingen heeft en dus adviseert tot vaststelling. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten, waarna de Voorzitter de commissie dank zegt, voor de door haar genomen moeite. Aanbieding gemeentebegrooting 1922. Deze wordt, volgens het gewone gebruik, in handen gesteld van een commissie, be staande uit de heeren De Mol, De Haan en F. Verhoeven. Voorstellen van B. en W. tot vaststelling van verordeningen regelende de heffing en invordering van schoolgeld en van plaat selijke inkomstenbelasting. De Voorzitter zegt, dat overeenkomstig het in de vorige vergadering genomen be sluit de ontwerpen in handen zijn gesteld van een commississie, bestaande uit de heeren De Haan, De Mol en H. Verhoeven. Vooralleer spr. de commissie zou willen verzoeken verslag uit te brengen, zou hij namens B. en W. nog een kleine wijziging in de ontwerp-verordening willen brengen. In dit ontwerp is voorgesteld bij de heffing van schoolgeld, de geschatte in komens beneden f 600,vrij te laten. Bij nadere overweging komt B. en W. dit bedrag wel wat laag voor en zouden zij dit willen 8tellen op f 750. Hierop verklaart de heer De Haan namens de commissie, dat deze zich ac coord verklaart met de voorgestelde con- cept-verordeningen van B. en W. Spr. is echter persoonlijk van meening, dat de grootere gezinnen niet voldoende worden ontlast, de wet laat echter geen grootere vermindering toe, zoodat hij zich wel bij deze bepaling moet neerleggen. De Voorzitter zegt, dat bij den aanslag Hoofd. Omslag beduidend rekening is ge houden met kinderaftrek, zoodat groote gezinnen van meer gunstige bepalingen profiteeren, dan men oppervlakkig zou meenen. De verordening op de heffing en invordering van schoolgeld wordt hierop met algemeene stemmen goedgekeurd. Daar met 4 Mei 4922 de inning van den Hoofd. Omslag overgedragen wordt aan het Rijk, komt de bestaande verorde ning op den Hoofd. Omslag te vervallen en moet er een nieuwe gemaakt worden. De gemeente bepaalde bij den Hoofd. Omslag den aftrek op f 500.voor ge huwden op f 600.met f 75.aftrek voor ieder kindin de nieuwe verordening zouden B. en W. dezen aftrek op f 400. willen stellen. Het tarief zal eenigszins anders zijn, doordat de progressie voor de hoogere inkomens iets hooger zal zijn, n.l. zoo hoog als de wet die toelaat, terwyl het voor de lagere hetzelfde zei blijven. Op advies van de commissie wordt hierop ook deze verordening met algemeene stem men vastgesteld, zooals zij is ontworpen, waarop de Voorzitter de Commissie dank zegt voor hare bemoeiingen. Voorstel B. W. wijziging verordening op het Vervolgonderwijs. De Voorzitter zegt, dat in de vorige ver gadering door den Raad reeds een betref fende verordening is vastgesteld, waarbij werd bepaald dat zoo noodig een cursus voor jongens en een voor meisjes zou worden gegeven. Nadere inlichtingen uit Den Haag, hebben echter doen zien, dat de Minister dit niet goed keurt. Deze verlangt voor jongens en meisjes een ge- meenschappelijken cursus. De zaak is voor Heusden in zooverre van geen belang, dat zich hier nog nooit meisjes voor vervolg onderwijs hebben aangemeld, doch met het oog op de vergoeding der kosten van het vervolgonderwijs door het Rijk, acht Spr. het wenschelijk de verordening in dezen geest te wijzigen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besleten. Voorstel B. W. tot onbewoonbaarver klaring van de woningen gemerkt Wijk N no. 437 tot en met 440a. Aangezien de Wed. Timmermans eigena resse dezer woningen aan de Waterpoort niet genegen is, de woningen van een be hoorlijk privaat te voorzien, achtten B. W. den toestand aldaar niet langer houdbaar en geven zij den Raad in overweging, de woningen onbewoonbaar te verklaren. De Gezondheidscommissie, in dezen gehoord, betuigde hare instemming met dit voorstel. Reeds vroeger is er sprake geweest daar in te grijpen, doch de woningnood was oorzaak dat daarmede getalmd is. Thans bestaat dit bezwaar niet meer en meenen B. W. aan den toestand een einde te moeten maken. Met algemeene stemmen worden de woningen onbewoonbaar ver klaard. Wijziging Gemeentebegrooting 4924. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat de bijdrage in den keuringsdienst voor deze gemeente is bepaald op f 127.226 voor het tijdvak tot 34 Dec. '24. Bij het opmaken der begrooting kon hiermede nog geen rekening worden gehouden, zoodat de begrooting thans nog met dit bedrag moet worden aangevuld. De Voorzitter zou van deze gelegenheid ook gebruik willen maken om den post straatverlichting met f 400.— en rioleering eveneens met f 400 te verhoogen. Dit laatste met het oog op het uitbaggeren van den Demert. Met algemeene stemmen worden de voorgestelde wijzigingen goed gekeurd. Reclame's Hoofd. Omslag en schoolgeld. Eenige reclames aanslag H. Omslag worden in handen van de bestaande com missie gesteld voor advies. Op het verzoek van den ingezetene H. Vos tot vermindering van schoolgeld wordt afwijzend beschikt, omdat naar de Voorzitter meent geen uitzonderingen gemaakt kunnen worden en de Raad zich aan zijn vastge stelde verordening heeft te houden. Daar niemand verder het woord verlangt sluit de Voorzitter de vergadering. Naar aanleiding van het bepaalde in artikel 23 der Instructie voor de Gedepu teerde Staten van Noord-Bra bant worden, op last van den Heer Commissaris der Konin gin in Noord-Brabant, bij deze opgeroepen de onbekende be langhebbenden, om,desverkie- zend, in zake het verzoek van J. A. van Campen te Dronge len c. a. en M. Spoor te Eetben Gemeente Genderen, om ver nietiging onderscheidenlijk van de benoeming van J. A. van der Schans te Drongelen als voorzitter van bet water schap de „Binnenpolder van Drongelen" en van alle be sluiten van Stemgerechtigde Ingelanden van dat waterschap genomen in hunne vergadering van 28 Juni 1921 in persoon of bij zonderen gemachtigde te verschijnen in de openbare vergadering van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant op WOENSDAG, den 23sten NO VEMBER 1921, des namiddags ten 1 ure, waarin daaromtrent verslag zal worden uitge bracht. Na bet uitbrengen van het verslag worden belanghebben den toegelaten om hunne be langen persoonlijk of door hunne gemachtigden toe te lichten. De gemachtigde moet, indien de lastgever zelf niet tegen woordig is, voorzien zijn van eene geregistreerde volmacht. Bij onderhandsche lastgeving moet deze gezegeld en de handteekening van den last gever door den Burgemeester zij ner woonplaats gelegaliseerd zijn. 's-Bosch, den 2 Nov. 1921. De Griffier der Staten van Noord-Brabant, WAGEN AAR. Streng rertrouwelyk. Porto voor antwoord. kleur bruin, oud 4£ jaar 0.68|M. hoog. Te bevragen bij H. van LOON, Oudestraat WIJK (bij Heusden). WONDERZALF geneesthuiduitslag, brande righeid, puistjes, open beenen. f 1.S5 N.V. Mij. SAMÏAS Kon. goedgekeurd. TIEL Vleeschstraat TILBURG Nijverstraat 476. Schriftelijke cursus A.f voor beginners, duur 42 maanden. Speciale Repetitie-Cursus voor afgewezenen en verge vorderden, duur 6 maanden. Conditie f42,50 per kwartaal. Degelijker en meer systematisch dan dure mondelinge lessen. Lijst van 204 geslaagden voor de off. diploma's ter inzage. Alléén dit voorjaar 4924 slaagden 54 cursisten voor »Mercuriusc en ïVereeniging van Leeraren Vraagt gratis prospectus A. of 13, met proefles en lijst van geslaagden aan Handelsschool iMERCURlUSc, Arnhem, Dir. A. v. d. Horst, Accountant en Leeraar M. O. Boekhouden. bekend gepatenteerd middel togen pijnlijke, troebelige en gednrige nrineloozing, f 3.40 N.V. Mij. SAN1TAS Kon. goedgekeurd. TIEL Vleeschstraat BREDA Ginnekenstraat ongesteld zijt neem dan 's mor gens, 's middags en des avonds een weinig van de van ouds beroemde, geneeskrachtige en gij zijt spoedig weer genezen. Betereen goedkoopere huis middelen bestaan er niet. Duizenden hebben er reeds baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. De Wortelboer's Kruiden en Wor- telboer's Pillen verdrijven gal, slijm, koortsigheid, maag- en hoofdpijn, wekken de eet lust op, bevorderen de spijs- verteering, regelen den stoel gang, zuiveren het bloed, maag en ingewanden enz. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje, Wortelboer's Pillen 60 cent per doos, drie doozen f4.70. Overal verkrijgbaar of direct van JACOBA MARIA WORTELBOER, te Oüde-Pekela. Zending ge schiedt franco na ontvangst van het bedrag. zijn het goedkoopst. Vraagt Prijscourant met 45 cent porto. GEEN FILIALEN. Hygiënisch Bureau $Sanatier« Postbox UTRECHT. Verzekert U daartegen bij de Solide dekking. Billijke premie. AGENT TELEFOON 52. Komt U op aanvrage persoonlijk bezoeken. BOSCHVELdWSd q|. Telif 8$b J HERJOdENBOjChJ Kanada's. Voor iedereen k 7 pCt. vanaf f 100. en hooger, op langen termijn. Mak kelijk aflosbaar, vlugge correcte be diening. V. d. Graafs Prov. Credietbank. Bus 601, AMSTERDAM.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 3