SDisrrsfbödc Kawasan 25350 "administratie. trekhond VULKACHEL J. ELEKAN, G. VAN ROOIJ-DUYZINGS de Haagsclie Auto-Bioscoop M. van Blijdenstein-Haas Stoomdrukkerij van L. J. VEERMAN te Beusden. HEDEN ONTVANGEN? ftand- P. J. FURSTER, VOOR DE Prima Boterletters Letterbanket Sint-Nicolaas Swan-vulpenhouder Het meest gesorteerd magazijn op het gebied van speelgoederen. Door massa-inkoop ongekend lage prijzen. EZ O E KT Speciale En-gros Afdeeling. Een Pracht-Collectie Keuringsdienst van Waren. Het bouwen van zeven Arbeiders woningen. te Woudrichem. veilen en verkotpen 4 Burgerwoonhuizen, 3 Burgerwoonhuizen 1 WOONHUIS P. SMITS, Vughterstraat 53, 's-HERTOQENBOSCH. vanaf f 1,50 de 100 stuks met enveloppen f 0,90 50 Verlaagde prijzen Diverse soorten. Levering van Rijwielen, Motoren en Naaimachine's N.V. Mij. SANITAS aan te besteden De van ouds bekende f 1.25 per pond. Doet uw voordeel en koopt uitsluitend in onze magazijnen enorme sorteering reuzen voorraden extra prijzen. Kuiperstraat 6-8-10-12 Telefoon 50 Tevens Beenkappen, Sliklappen, alle soor ten Zaklantaarns, Lampen, Batterijen enz. Bonds-Motor- en Rijwielhersteller WIJK een ouder zijn kinderen niet steeds bij zich hebben, wordt een kind op straat door de politie rookende aangetroffen, niettegen staande het door de ouders is verboden, moeten die toch boete betalen. Hierop wordt met 5 stemmen besloten de voorgestelde verbodsbepaling in de po litieverordening op op te nemen. Het lid Roza onthoudt zich van stemming. De Voorzitter zegt, dat de gemeente Heusden aandringt op antwoordt op haar schrijven, inzake subsidie teekenschool. In dit schrijven verzocht genoemd gemeente bestuur de subsidie van f5.op f 10. per leerling te willen brengen, met het oog op de stijging der leermiddelen enz. Er zijn uit deze gemeente 10 leerlingen die genoemde school bezoeken, bij verhoo ging zou het dan een bedrag van f 100. worden. Op de begrooting is slechts f 40.uitgetrokken, zoodat deze post met f 60.wordt overschreden en het nadeelig saldo alweer grooter wordt. Wethouder Boender vindt de instelling zeer nuttig, doch met het oog op de schaarste der geldmiddelen heeft hij wel eenig bezwaar tegen verhooging. De Voorzitter zou het bedrag, hetzij er veel of weinig leerlingen gebruik van maken in eens willen bepalen op 50 gulden. Het lid van der Pol zou de leerlingen zelf het meerdere willen doen betalen. Het lid Roza vraagt hoeveel schoolgeld de leerlingen moeten betalen, waarop de Voorzitter geen antwoord kan geven. Al vorens in dezen een beslissing te nemen zal eerst bij een der leerlingen worden geinformeerd, hoeveel schoolgeld deze moeten betalen. Wethouder Bouman zegt, ook nog iets te hebben, als lid van het Burg. Armbestuur, n.l. over de Wed. J. de Waal. Voor de herstelling van het dak harer woning is door een Commissie geld ingezameld. Er komt echter nog f 150,te kort. De Diaconie is genegen de helft van dat tekort te dragen, terwijl het Burg. Armbestuur ge negen is voor de andere helft te zorgen. De begrooting is echter reeds overschreden, met deze f 75,zou dit bedrag f 125, worden, Alvorens het Burg. Armbestuur dus besluit om bij te dragen, is toestemming van den Raad noodig, voor de overschrijding. v. d. Velden. Ik vind het jammer, dat thans bij het gemeentebestuur wordt aan geklopt om het tekort te dekken. Ik heb er niets tegen om deze vrouw te helpen, die kan er niets aan doen. Wij hebben echter indertijd een commissie gevormd, die gelden zou inzamelen om het tekort bij diaconie en burgerlijk armbestuur aan te vullen. Deze commissie was toen echter ter neêr geslagen, doordat zelfs de predikant van den kansel verkondigde, dat deze commissie het werk uit de handen van de diaconie wilde nemen. Ze had echter een goed doel voor oogen, er zijn in Wijk, al zijn ze schaars, toch nog te veel centen om onze medeburgers honger te laten lijden. De Commissie stelde zich ten doel alleen de armlastigen te steunen en wilde het werk volstrekt niet uit de handen van de diaconie of het burgerl. armbestuur nemen. Toch kan ik hier tot mijn vreugde verklaren dat de Commissie succes op haar werk heeft gehad, zelfs 14 dagen daarna al. Ik be grijp echter niet, dat diezelfde predikant thans bij het Gemeentebestuur komt aan kloppen voor hetzelfde doel wat de commis sie indertijd heeft gewild. Was deze Com missie niet tegengewerkt, dan was zoo iets niet noodig geweest en had Diaconie en Burgerl. Armbestuur, door deze Commissie geholpen kunnen worden. Ik kan voor deze overschrijding mijn toestemming niet geven, daar m indertijd, toen ik voor een andere vrouw, die het riet had, om het dak harer woning te dekken, doch het geld miste voor den dekker, vroeg, of de gemeente hierin niet zou kunnen bijspringen, roe werd geantwoord, dat daaraan niet be gonnen kon worden, want was er een begin, dan wist men nog niet waar het einde was. Besluit men tot het geven van deze f75 dan heb ik er ook nog twee, die er voor in aanmerking komen. Boender. Dan heb ik er ook nog twee. v. d. Pol. Kan het niet uit particuliere bijdragen gevonden worden. Roza. Laat ons het voorbeeld geven. v. d. Velden. Daar heb ik niet tegen, ik wil daarvoor het mijne gaarne bijdragen. De Voorzitter verklaart zich hier niet voor, waarop Wethouder Bouman zijn voor stel intrekt. Het lid v. d. Pol vraagt, hoe het staat met het electr. net, hij meent dat de aannemer met zijn werkzaamheden slecht opschiet. De Voorzitter zegt, dat de posterijen eerst thans, nadat het gemeentebestuur eenige malen op spoed heeft aangedrongen, zijn - begonnen met ombouw der telefoon, waar schijnlijk zal hiermede nog een 4-tal weken gemoeid zijn. Voor aleer dezen ombouw ntet gereed is, kan geen stroom worden geleverd. Het was wel de bedoeling eerst de kom der gemeente te verlichten, en daarna geleidelijk de stroom van het net uit te breiden, doch spreker is daar niet erg voor en zou liever ineens de geheele gemeente van stroom willen voorzien. De leden v. d. Pol en v. d. Velden dringen aan om den aannemer een termijn te stellen b.v. Kerstmis van dit jaar, in dien dan niet gereed, zouden zij de boete willen toepassen. De gemeente heeft geld opgenomen en moet daarvan de rente be talen, zonder dat zij er iets voor terug trekt. De Voorzitter zegt toe in overleg met den Ingenieur der P.N.E.M een termijn te zullen vaststellen waarop het net gereed moet zijn, de opgenomen gelden zijn echter belegd, zoodat de schade die de gemeente daardoor lijdt niet groot is. Spreker deelt verder mede, dat B. en W. de straatver lichting hebben uitgezet. Met 60 licht punten is het geld voor de straatverlichting weggegooid en kan men evengoed geen verlichting geven, men is thans gekomen tot 103 lichtpunten, waarbij er waarschijn lijk nog een 3-tal zullen komen. Het lid v. d. Velden vraagt hoe het staat met den bouw der woningen te Aalburg. De Voorzitter zegt dat den bouw op den 9den December wordt aanbesteed. Het lid v. d. Velden vraagt of in de onderwijzerswoningen behalve den aanleg ook lampen zullen worden verstrekt, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit niet de bedoeling is. Het lid v. d. Velden meent, dat de aanleg in deze woningen renteloos is, om dat de Hoofden dan geen stroom zullen afnemen. De Voorzitter vreest daarvoor niet en meent dat de Hoofden der Scholen best lampen zullen aanschaffen. Thans vraagt het lid v. d. Velden, wie de lampen zal leveren voor de gemeente gebouwen, in de meeste plaatsen levert die de aannemer van den aanleg De Voorzitter zegt, dat het de bedoeling is, deze hier te doen aan besteden onder de ingezetenen, die daarvoor in aanmerking komen. Het lid v. Kuijk vraagt, hoe het komt, dat de kinderen in de school te Aalburg steeds zonder klompen in school moeten zitten. De Voorzitter zegt, het volstrekt geen bezwaar te achten, dat de kinderen zonder klompen op school zitten. De school te Aalburg is een toonbeeld van netheid, alles is er netjes in orde daarbij hebben de meeste kinderen pantoffeltjes die zij op school aantrekken. Het lid v. d. Velden vraagt, om de pomp op de »Perzik« zoo spoedig mogelijk in orde te doen maken, de menschen zitten daar zonder water. De Voorzitter zal de pomp doen opnemen en zegt herstelling toe. Het lid v. d. Pol zegt ook nog iets te hebben wat geen geld kost. De jongens van 14 a 15-jarigen leeftijd doen zeer veel kattekwaad, hij zou daarvoor beter politie toezicht wenschen. De Voorzitter zegt, dat daar niet veel aan te doen is; men zou dan moeten be ginnen met een agent of 4 aan te stellen. De veldwachter is zeer veel, hetzij te voet of per fiets, op den weg, doch de jongens kijken hem af waar hij blyft en gaan daarna hun gang. Niemand verder het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Vergeet de vogels niet. De winter is ingetreden en een slechte tijd is er dientengevolge aangebroken voor onze vogels. Hulp moet er nu worden verleend, overal in ons land, want de vogels vervullen een belangrijke rol in de natuur en een aanzienlijke vermindering van den vogelstand kan voor onze cultuur hoogst nadeelig worden. Naar schatting kwam in het voorjaar van 1917 de helft onzer meezen van kou en honger om en een dergelijk verlies moet thans vermeden worden. Dat kan gemakkelijk, indien er overal voor voedsel gezorgd wordt. Een eenvou dig eigen gemaakt voedertafeltje, ter hoogte ongeveer van lj Meter lokt al heel spoedig meezen, roodborstjes, lijsters, spreeuwen, enz Hennepzaad, broodkruim, gekookte aardappels, fijn gesneden kaaskorsten, been deren en afval van vleesch en spek, alles wordt met graagte verorberd. Ieder heeft wel iets eetbaars voor onze vogels, want kieskeurig zijn zij allerminst in den winter. Op de bekende vetbollen, op apennootjes, cocosnoot enz. zijn tal van vogels verzot. Een ondiep bord met water is ook van groot belang, want water is even noodig als voedsel. Vergeet de vogels nietUwe kinderen vinden een bron van voortdorend genot in de voederplaatsen. o ADVERTENTIEN. M. SCHEPENS, Sin gel 262, Dordrecht, vraagt een nette Loon f 300. bekend gepatenteerd middel tegen pijnlijke, troebelige en gedurige nrineloozing, f S.40 Kon. goedgekeurd. T1EL Vleeschstraat BREDA Ginnekenstraat Goedkoop inrichten en bijhouden van Administra ties, speciaal voor kleinere bedrijven en winkelzaken in en buiten Heusden. Brieven onder no. 8 a/h Bureau v. d. Blad. Alle verkoopers van Waren in het Keuringsgebied 's Hertogenbosch worden met nadruk herinnerd aan hunne verplichtingen tot het op hangen in hunne voor het publiek toegangelijke verkoopplaatsen van een gedrukt exemplaar der keu ringsverordening van Waren voor de gemeente hunner inwoning. Behalve eet- en drinkwaren en gebruiksartikelen worden, ingevolge Koninklijk Besluit van 26 Maart 1921 (Stbl. 638) de volgende artikelen als waren® beschouwd le. Alle grondstoffen, die be stemd zijn of gebruikt worden bij de bereiding van eet- en drink waren 2e. Alle artikelen, bestemd of gebruikt voor verpakking van eet- en drinkwaren 3e. Behangsel, zoowel van pa pier, als van andere grondstof ver vaardigd, meubelstof en gordijnstof 4e. Kinderspeelgoed 5e. Caoutchoucartikelen, voor zoover deze gebruikt worden bij de voeding van kinderen 6e. Toiletartikelen en kosme» tische middelen; 7e. Eet- en drinkgerei 8e. Wasch-, bleek-, poets- en schoenkleurmiddelen 9e. Verdelgingsmiddelen voor insecten of ander gedierte. Voor exemplaren van de keu ringsverordening vervoege men zich ten geraeentehuize zijner woonplaats. De Directeur van den Keurings dienst van Waren voor het Keuringsgebied 's Hertogenbosch, IMHOFF. TE KOOF een zwarte (reu) tegen b i 11 ij k e n p r ij s, bij M. DE BRUIJN te Heesbeen. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van WIJK c. a., zijn voornemens op Vrijdag 9 De cember a. s. aan de KORTE STEEG te Aalburg. Bestek en teekening f 3. verkrijgbaar op het Gemeentehuis, waar tevens den Staat van aan wijzing ter inzage ligt. NOTARISSEN BROUWER te Gorinchem en KNOOK te Andel, zullen op Donderdagen 1 en 8 December 1921, nm. 1\ uur in Café WILHELM te Woudrichem, Binnen de vesting Woudrichem, aan de Hoogstraat en de Kerk straat. en Schaartjes a. d. Visschersdijk. met Schaar en Boomgaard, a. d. Enundatiesluis. Inlichtingen worden verstrekt door den eigenaar den Heer M. DE JOODE. Betaaldag en aanvaarding 19 Januari a.s. Zie billetten. TJE KOOP, fabricaat Jünker Rülr.« No. 12. Te bevragen aan het Buceau van dit Blad. 22 cent per ons. 90 cent per pond. Minzaam aanbevelend Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakker Nederhemert. KANTOOR VAN Rechtskundig Adviseur, Bavenstr. 5 (nabij 'tstation) 's-BOSCH. ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curate8le, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeilng van alle voor komende Rechtszaken, zoo wel bij Rechtbank als bij Kanton gerecht, innen van Schuldvor- deringen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldei- schers, maken van Contracten, Reqnesten, enz. enz. Bill ij k e Conditiën. Zondags na 1 uur kantoor gesloten. IS WEDER VOORRADIG IN DEN BOEKHANDEL VAN L. J. VEERMAN. =z> Oud-Directrice der firma A. MEYR1NG. op Zondag 4 December, in »Het Wapen v&n Amsterdam® te HEUSDEN. Aanvang te half acht uur. Vertoond zal worden, o. a. de Nieuwste Hoiiandsche Actualiteiten, waarbij»De proefrit van de Electrische tram te Delft op 16 November 1921.® »&et antwoord op de veelbesproken vraag: Is de electrificatie een schending van het stadsschoen Zijn Eed getrouw. Spannend drama in 5 acten. Een treffend beeld van zielen adel. Verder oerkomische nummers. Prijzen der plaatsen f 1.00, f 0.75, f 0.50. Te 5 uur Kindervoorstelling. SPECIAAL PROGRAMMA. Entrée voor kinderen 10 ct. anderen 50 ct. Aanbevelend, tegen scherp concurreerende prijzen. BELEEFD AANBEVELEND, (bij Heusden) HUIZEN City-Magazijn. Visitekaartjes besckmers.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 3