voor bet Land van flensden en lltena, de Langstraat en de Bommeterwaard. lo. 4152 Zaterdag 31 öeceier B» Radicaal wordt gij J. JVE. 5oncn D-. £a«gevetd jfnmmTTnnTTTTTTnmTmTTTTT een net, M Meisje, Notaris Van Gendt ATTENTIE Te koop aangeboden DEKR1ET, Auto-verhuurinrichting Firma SWAGEMAKERS DOEDEIJNS Telefoon No. 12 HEUSDEN. Hepsrslagwij Lood- es liakwsrksa Het beste adres DAMES- EN HEEREHKLEED1KG EogelscliB stoffes. iederen Vrijdag te consulteeren zyn Een groote schuur, Notaris VAN GENDT Notaris VAN HAM publiek verkoopen Pelzerstr. o 65 Heusden. LUXE Pornpeamaksrij, SCHOENEN. BEHOORENDE BIJ HET MATIGHEID, opgewektheid, frissche lucht, geregelde ge woonten, de noodige rust en slaap, lichaams beweging en een zorgzame leefwijze is wat de natuur vraagt om uw lichaam in goede conditie, uw nieren gezond, en uw gestel vrij van urinezuur te houden. Hebt gij er ooit aan gedacht dat uw pyn in den rug, hoofdpijn, urïnekwalsn en waterzuchtige zwellingen een gevolg kunnen zijn van uw leefwijze f Te zwaar eten, het voortdurend gebruik van alcohol, te veel rooken, het zich te weinig beschermen tegen het klimaat, on matigheid, en het te weinig zoeken van gezonde ontspanning en rust, zullen onge twijfeld de nieren mettertijd verzwakken. En dan komt de last. Rugpijn, hoofdpijn, urinestoornisseri, water zuchtige zwellingen, niergruis, en duizelig heid zijn verschijnselen van te veel urine zuur in het bloed en er bestaat gevaar voor nier- en blaasontsteking en ongeneeslijke nierziekten. Matig eerst die verkeerde gewoonten en sta dan de verzwakte nieren bij door een degelijke kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze werken niet op de ingewanden, doch zijn een betrouwbaar en veilig nier geneesmiddel onder alle omstandigheden. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van de handteeking van James Foster op het etiket, zijn verkrijgbaar by alle bekende drogisten k f 1 75 per doos. BUITENLAND. Een Zwitsersche Blauwbaard. Te Laufenburg in Zwitserland is, volgens de 3>Tel.«, een zekere Muller gearresteerd, die een misdaad heeft gepleegd, welke zeer veel overeenkomst vertoont met die van Landru. Hij had een weduwe, me vrouw Ravizza, er met trouwbelofte toe gebracht, haar meubelen te verkoopen en had verklaard, dat zy zich na hun huwelijk te Zürich zouden vestigen. Op 14 October noodigde hy mevrouw Ravizza en haar dochter op een diner te Zürich. Na den maaltijd vermoordde hij de beide vrouwen, de een met revolverschoten, de andere door haar te smoren. Na de misdaad vertrok Müller naar Winterthur. Eenige dagen later haalde hij de meu belen aan het station te Zürich af, waarna hij ze verkocht. Müller werd te Laufenburg gearresteerd, waar hij een bezoek aan zyn vrouw bracht hij was namelijk gehuwd. o Een kanaal door de Alpen. Naar de ^Westminster Gazette® uit Genève verneemt, denkt men er in Zwit serland aan, om de werkeloosheid te be strijden door het uitvoeren van een reeds gekoesterd plan het verbinden van Rijn en Rhóne door een kansal door de Alpen. Men wil by Genève beginnen en eerst het meer van Genève, dat diep genoeg is, volgen tot Norges. Daarna kan men ge bruik maken van het kanaal van Entre- roches, dat daartoe breeder en dieper gemaakt zal moeten worden, tot aan het meer van Neuchatel, dat weer diep genoeg is. Een zeer kort kanaal zou dan nog noodig zijn om het meer van Bienne (Biel) te bereiken. Verder zou het kanaal de rivier de Aar volgen tot den Rijn. Dit is natuurlyk slechts een schetsmatige opzet en heeft alleen nog maar betrekking op Zwitserland. Zwitsersche ingenieurs verklaren dat de moeilijkheden niet zoo groot zijn, doch dat het werk ongeveer vyf jaar zou duren. Dear het tys ingesloten. Naar uit Tokio wordt gemeld, zyn 40 personen in den Noordhoek van Kamschatka door het ijs ingesloten, zoodat zij waar schijnlijk den langzamen hongerdood zullen sterven. Deze ongelukkigen zijn visschers, die als arbeiders in dienst staan van han delaars. Deze hebben echter vergeten, de visschers voor den winter naar Japan terug te brengen. En al zullen zy zich misschien tegen de felle koude weten te beschutten, dan blijft toch het gebrek aan voedsel, daar zij geen jachttuig bezitten, voor hen iets vreeselijks. Reeds hebben de visschers per draadlooze hun toestand geschilderd, maar volgens de marir.e-autoriteiten is redding onmogelijk. De bladen doen een beroep op de land- genooten om op eigen initiatief de redding ter hand te nemen. o Een Incident tusschen Italianen eu Kroaten. .Op Kerstdag had een ernstig incident plaats tusschen de bemanning van het Ita- liaansche oorlogsschip »Riboly«, dat in de haven van Sebenico geankerd lag en een groep jonge Kroatische opruiers. De Ita- liaansche consul heeft onmiddellijke vol doening gevraagd van de plaatselijke re geering, terwijl de Cor.sulta dergelijke krach tige stappen zou gedaan hebben bij de regeering te Belgrado. De Italiaansche pers, opmerkende dat de incidenten te Sebenico gevolgd zyn eenige dagen nadat dezelfde incidenten te Spalato plaats hadden met de bemanning van het zelfde schip, laakt het opruiingswerk, dat de Kroatische geregeld verricht in plaats van den geest van vriendschappelijke samen werking aan te wakkeren, die den tekst van het verdrag van Rappollo geïnspireerd heeft. Orkaan in het Zwarte Woud. In het Zwarte Woud heeft een gewel dige orkaan gewoed. De temperatuur is tot ver onder nul gedaald. Het geheele Zwarte Woud en ook het Alpengebied is tot op een hoogte van 2000 meter vrij van sneeuw. Een ontrouwe politieagent. Tijdens de Kerstdagen is ontdekt, dat de Berlijnsche veiligheidspolitie door een harer agenten voor 850.000 mark is op gelicht. De agent, die sinds 22 December zoek is, had een aantal chèques uiterst handig van valsche handteekeningen voor zien. Een belooning van 10000 mark is voor zijn aanhouding uitgeloofd. Een nieuwe ontwapeningsconferentie f Volgens berichten uit Washington zijn officieuse onderhandelingen aan den gang die de bijeenroeping van een tweede ont wapeningsconferentie beoogen, waaraan de meeste staten zouden deelnemen. Harding is van meening, dat de vijf groote mogend heden alleen over het lot der geheele we reld niet beslissen kunnen. De onlusten in Egypte. Uit Londen wordt gemeld dat te Port Said en Suez de staat van beleg afgekon digd zou zijn. Een flottielje Engelsche kanonrieerbooten zou vandaag beginnen, den Nijl op te varen De kruiser Ceres is te Alexandrië aange komen. Op Malta worden verscheidene regimen ten voor Egypte gereed gehouden. De orerstroomingen in Amerika. Omtrent de overstroomingen die het ge bied van Ohio en Mississipi heeft geteisterd, wordt uit New-Orleans gemeld, dat er 31 dooderi en 70 gekwetsten Izijn. Ook de materieele schade is aanzien ijk. In Arkansas zyn 44 menschen verdron ken, n.l. 40 negers en 4 blanken. Storm te Algiers. Volgens berichten uit Algiers heelt op de kust aldaar, in den nacht van 24 op 25 dezer een ontzettende storm gewoed. Hagel, stortbuien en orkaan wisselden elkaar met ongekende hevigheid af, De bergen liggen met sneeuw bedekt. De tempera tuur daalde tot twee graden onder nul. De schepen, die op zee waren, hebben ernstig van den storm geleden. o Stagend kolengebrek. Van officieele zijde wordt in Duitschland bekend gemaakt, dat wegens het steeds stijgende kolengebrek door de regeering besloten is onmiddellijk na Kerstmis het personenverkeer op de Duitsche spoorwegen te beperken. Werkloozen in Zwitserland. Het aantal werkloozen ïn Zwitserland is van December 1920 tot November 1921, van 17.624 tot 80.629 gestegen. Boven dien zijn er nog ongeveer 60.000 personen, die gedeeltelijk werkloos zijn. Gezondheidstoestand ran Lloyd George. De politieke correspondent van de »Pall Mall Gazette® verneemt, dat de gezond heidstoestand van Lloyd George een zekere ongerustheid gewekt heeft bij zijn vrienden en familieleden. Een bekend specialist, die hem onlangs onderzocht heeft, verklaard dat de Britsche premier lijdt aan zenuw- genezen van steenpuisten, negenoogen, bloedvinnen, fijt, likdoorns, wratten, zweren, open beenen, zwerende bor sten, brand- en andere wonden, ring-, baard- en dauwworm, winterhanden en -voeten door de Oprechte Win- samer Zalf. Verkrijgbaar per bus van 75 cent en fl.35 (hoe grooter bus hoe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Heusden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt 'sBosch Gebrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bijoen. Waar niet verkrijgbaar worden ver- koopers gevraagd. Gen -Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr O ARTS, MOND- en TANDARTS, zullen van hall elf tot 3 nar by den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tandziekten. uitputting, welke zeer ernstige gevolgen zou kunnen hebben, indien er niet spoedig een verbetering in zijn toestand intrad. Noodlottige brand in Engeland. Te Sheffield heeft zich op eersten Kerstdag een droevig voorval afgespeeld. Een zekere familie Smith, welke daar woonachtig is, had zich na een blijde Kerstviering ter ruste begeven, toen er plotseling brand in het huis dezer familie uitbrak, die zich den weg naar buiten dooi de vlammen versperd zag. Een viertal personen konden zich nog door een venster redden, maar vier anderen vonden een vreeselijken dood in de vlammen. Nieuwe harens in Denemarken. Een telegram uit Thorshaven meldt, dat een contract is gesloten voor den aanleg van 7 havens, waarvan de kosten meer dan een milliard kronen zullen bedragen. De havens zullen worden aangelegd te Thorshaven, Teangesvaag, Skopen,Soervaag, Midvaag, Krivig en Vaag. Het werk zal in de Lente worden aangevangen. o Een Britsch kolonel gearresteerd. De »Petit Parisien« ontving een telegram uit Londen, dat de correspondent van de rTimes® te Konstantinopel de arrestatie meldt te Batoem van den vroegeren En- gelschen kolonel Dodge door bolsjewistische autoriteiten, die hem ervan beschuldigden agent te zijn der Britsche spionnagediensten. o Gerecht tusschen bolsjewistische grens wachten en Finnen. Uit Helsingfors wordt gemeld dat in de omstreken van Russerli een gevecht is ge leverd tusschen bolsjewistische grenswachten en Finnen. Uit den Oeral en Siberië zyn sowjetis- lische regimenten aangekomen om de op standelingen in Karelië te bestrijden. De commandant der roode troepen, Ka- mienof, verklaarde, dat de opstandige be weging in Karelië het werk is van Savinkof. o Zomertijd ?n België. In verband met de tallooze protesten uit landbouw-districten legen den zomertijd, heeft de Fransche Senaat Zaterdag een motie aangenomen, strekkende tot afschaf fing van den zomertyd. Marktberichten. GORINCHEM, 26 Dec. Aangevoerd 35 koeien, 4 nuchtere kalveren, 224 biggen, 68 overloopers. Men besteedde voorkalfkoeien f 440 a f 520, melkkoeien f 360 a f 440, kalf- vaarzen f 260 a f 320, guiste vaarzen f a f nuchtere kalveren f 22 a f27, overloopers f20 a f30, biggen f10 a f47. ROTTERDAM, 27 Dec. Aanvoer 140 paarden, 2 veulens, 578 magere en 523 vette runderen, 201 vette kalveren, 278 nuchtere kalveren, 89 graskalveren, 768 schapen of lammeren, 1144 varkens, 171 biggen, 7 bokken of geiten, 0 ezel, Prijzen per K.G. koeien 42£60 77gCt., ossen 47|—6070ct., stieren 40 50 57g ct., kalveren 60—85105 ct. schapen 3540 ct., lammeren f 2030 per stuk, varkens 36 40 ct., lichte var kens (exporthandel) 3741 ct. Melkkoeien f 300 a f 600, kalfkoeien f 375 k f 580, stieren f 230 f 500, pinken f160 k f280, graskalveren f400 f150, vaarzen f 4 80 f325, werkpaar den f400 k f600, slachtpaarden f 100 f 200, hitten f 250 f 400, nuchtere kal veren f 35 k f 45, slachtkalveren f 8 f 16, biggen f 12 f15 overloopers f22 a f32. ZALT-BOMMEL, 27 Dec. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 65 biggen, prijs f 12 a f22 per stuk. 8000 eieren, prijs 10 k 12 ct. p. st. 500 K.G. boter, prys per K.G. room boter f 1.10, boerenboter f 1.10 a f 1.15. 's BOSCH, 28 Dec. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 439 run deren, 9 zeugen, 150 biggen en 15 lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 375 a f 500, kalfvaarzen f 275 a f 400, ma gere ossen en koeien f 150 k f 200, vette ossen en koeien le kw. 75, 2e kw. 60 ct. p. p., pinken f 150 k f220, zeugen f 70 f 110 per stuk, biggen f 2.00 k f 2 50 p. w. vette lammeren f 17 a f25 per stuk. GEVRAAGD in klein pred. gezin tegen Mei a.s. of eerder, middelb. leeftijd of omstr. 20 jaar, voor alle voork. bezigh. en met opname in het gezin. AdresMevr. v. d. SLUIS te Genderen. DANKBETUIGING en NIEUWJAARSGROET. Van de inwonenden en ver pleegden uit het Diac.-huis alhier aan allen die hebben bijgedragen om ons Kerstfeest tot een genotvollen avond te maken, in zonderheid onzen dank aan den Weleerw. heer Ds Huijgens voor zijne goede en toepasselijke woorden tot ons gesproken. Zoo ook aan de Zusters voor al hunne goede zorgen in dezen betoond. J. BOERDAM. Heusden, 28 Dec. 1921. zal op Woensdag 4 Januari a.s. nm. 2 uur precies, bij Mej. G. Vos te Veen, pnbliek verkoopen, t.v. van den heer L. DE BEER, voor afbraak, achter het woonhuis van verkooper te Veen. zal op Dinsdagen 10 en 24 Jan. 1922, telkens vm. 10 uur precies, ten herberge van Wed. v. d. MA ADEN te Wijk, krach tens rechterlijk bevel, bij inzet en toeslag veilen 1°. EEN HUIS met erf, boomgaard en teelland a/d Heistraat te Wijk, groot 13 Are, 20 c. 2°. EEN HUISJE, alsvoren, groot 30 c. Een en ander eigendom van Jan van Wijnen c.s. Zie biljetten. Brakel, Poederoijen, Andel, Ziet eens wat hy etaleert Als gij zijt naar hier op wandel, Wat U hier wordt gepresenteerd. Rijswijk, Giessen en ook Uitwijk, Komt eens zien wat hij U biedt Schoenen, laarzen en pantoffels, De nieuwste keuze zoo gij ziet. Ook gij Almkerk en gij Sleeuwijk Zij die trippelen door het slijk, Komt allen eens een kijkje nemen, Ook luidjes van den Oudendijk. Wie houden van een goeden schoen Die willen zich zeker derwaarts [spoèn, En zal ook koopen zonder spijt Bij KENTIE op de Visschersdyk Woudrichem 337. Een mooie partij voor billijke prijs. Te bevragen bij J. VAN RIJSWIJK J.zn. AALBURG Aan den dijk. te KAATSHEUVEL, zal 13 Januari 1922 v.m. 10 ujr precies, op het Landgoed Westloon® te Loon-op-Zand, 85 Eikenboomen (gekapt), 300 fijne Piramiden (gekapt) zeer ge schikt voor steigerhout of stelling- palen, 29 koopen staande Mast, 10 koopen uitgekapten Mast, 10 koopen staande Mast van 5 tot 20 jaar, 7 koopen Tophout en 6 koopen eiken Schaarhout. 1 Gelegenheid voor het vervoer naar alle gewenschte plaatsen BELEEFD AANBEVELEND. voor naar maat IS BIJ TE AMMERZODEN. STEEDS VOORRADIG de nieuwste Ook aan hols te ontbieden. BIJVOEGSEL )ftenw5blad Öichters •"•■V- Stfr' .V - i;

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1921 | | pagina 5