S) EER OM EER. RAAMSDONKSVEER. Waterpoort, Heusden. Rook ons SUCCESMERK, MA AZIJN Tel. 1st. 482. Hinthamerstraat 24, 's-BOSCH. IN GOUD EDkZILVER, Und van altena SENORIO de 10 cents sigaar, KEIZERSDIJK F. 81. C. DE K Repabat^ÊInrichting. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden, No, 4154. Zaterdag 7 Januari 1922 samengesteld uit de edelste tabakken en hoogfijfie kwaliteit. "1 - Groothandel in sigaren, sigaretten, tabak. Bmr - ml FEUILLETON. Correspondentschap Ie Klasse. 9-12 uur. H. J. ABBINK. DRA lUIILMANN's Heerei^ en Hiuderkleeding. Gorinchein. Dit blad verschynt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 10 uur ingewacht. j? liï. BUITENLANDS CH OVERZICHT. De gezanten der verschillende mogend heden zyn te Cannes aangekomen. Ook de Amerikaansche regeering zal er ver tegenwoordigd zijn. Van de rapporten, die hare afgevaardigden naar Washington zullen zenden, zal Amerika's deelneming in het herstel van Europa afhangen. De Amerikaansche regeering staat nog steeds voor de vraag, of haar medewerking aardde pogingen tot het economisch her stel van Europa wel gewenscht is, en zoo ja, op welke voorwaarden en in welke mate. Groote beteekenis wordt gehecht aan het feit, dat president Harding en zijn kabinet meer dan twee uren hebben gewijd aan een bespreking van den eco- nomischen toestand van Europa. Weliswaar werd er dienaangaande nog geen besluit genomen, doch deze bespreking door de Amerikaansche regeering is niettemin een zaak van belang. Het Amerikaansche standpunt is echter nog steeds, dat Europa eerst moet trachten zichzelf te helpen bij het herstel. Ver volgens wordt er aangedrongen op de vermindering van de Europeesche legers tot op vredessterkte. Amerika zal er dan van overtuigd worden, dat Europa zelf de hand aan het werk slaat voor het econo misch herstel, en Europa zal dan des te vaster kunnen rekenen op den steun van Amerika. JVaar het Fr arisch. 43) Moest hij zich de boeien getroosten, die hem nu afschuwelijker dan ooit voorkwa men. Hij had in allen gevalle partij te kiezen. Maar aan welke zjjde zou hij zich scharen. Eene beslissing zou hij nu nog niet nemen, hij zou eerst de gravin moeten spreken. Eenige uren later ontving hij een schrijven van den volgenden inhoud *Ik verwacht je in de Universiteitstraat No. 47 heden om drie uur. Helena.c Op het bepaalde uur steeg Laurent voor een prachtige woning af en schelde. Men bracht hem in een klein salon waar alles was, wat phantasie en rykdom maar kun nen voortbrengen. Een minuut later ver scheen de gravin Poloscaïzij bleven een oogenblik onbeweeglijk zagen elkaar ver baasd aan, alsof zij elkaar niet kenden. De gravin zag er schoon uit en was ont roerd. Hij liep op haar toe, omarmde haar, drukte haar een kus op het lelie blanke voorhoofd en sprak half fluisterend »Ja, gij zijt het k ïln eigen persoon,* antwoordde zij, zenuwachtig lachend »Dacht ge dan een ander te zien Het Amerikaansche volk is er van overtuigd, dat groote legers een oorlog verwekken. Vandaar dat de ontstemming tegen Frankrijk, dat de ontwapeningscon ferentie tegenwerkt, steeds grooter wordt in Amerika. Frankryk heeft thans het Amerikaansche voorstel inzake de duikbooten, waarin er kend wordt, dat de onderzeeërs-oorlog niet mag gevoerd worden buiten zekere grenzen zonder de wetten der menschelijkheid te schenden en dat zij, die daaraan schuldig zyn, moeten worden gestraft, aanvaard. De Fransche bladen meenen dat door deze houding van Frankryk een einde moet komen aan de campagne, die in bijna de geheele Britsche pers en sommige Ameri kaansche organen tegen Frankrijk wordt gevoerd. Zij zien in de aanvaarding dezer regelen een zeker bewjjs, dat de regeering der Fransche republiek absoluut besloten is van onderzeeërs slechts voor defensieve doeleinden gebruik te maken en de ver bindingen met Frankrijk's koloniaal rijk te verzekeren. Hoewel de agenda van den Oppersten Raad te Cannes niet bekend is, staat het vast, dat de schadeloosstelling en het eco nomisch herstel van Europa de beide voor naamste onderwerpen van bespreking zullen zijn. Ook Duitschland zal er, al is het niet officieel, door Rathenau vertegenwoor digd zijn. Achter de schermen zal deze aan de conferentie deelnemen en deze de noodige gegevens verstrekken. Men acht het waarschijnlijk, dat het debat over de ratificatie van het Iersche »Ik kan het nog niet gelooven. De graaf >De graaf is afwezig.* »Voor een geruimen tjjd »Hij keert morgen terug.* »Dan al »Ja, dan al.* Laurent fronste de wenkbrauwen. »Vriend« hernam de gravin levendig »je vraagt me niet, door welk wonder ik je hier te Parijs heb kunnen terugvinden.* »Ik zou dat juist vragen.* »Luister dan,* vervolgde zij, hare han den in die van Laurent leggend. >Na de overwinning bij Niksicht ontving de graaf een telegram, dat hij naar Cettinje was overgeplaatst. Ik geloof, dat de Oosten- rijksche regeering hem voor onze overwin ningen zal laten boeten. Wat moest hy doen Als hij naar Weenen was gegaan had ik bepaald geweigerd hem te volgen. Dat stond onbetwistbaar by mij vast. Na dat hy in ongenade was gevallen moest hij Montenegro verlaten. Ik zeide hem, dat de beste oplossing in deze netelige zaak was naar Parjjs te gaan. Eerst verbaasde hij zich over mijn voorstel. Ik gaf voor, dst ik er zeer naar verlangde, de eerste stad der wereld te zien. Toen vroeg hij mij, zoo brutaal mogelijk, of het verlangen, om je terug te zien mij waarschijnlijk hierheen dreef. Een andere vrouw had zich ver raden. Maar ik haalde verachtelijk de schouders op en zeide, dat ik in het ge heel niet meer aan je dacht. Het toeval verdrag, dat den 3den Januari te Dublin hervat is in de Dail Eireann, tot het einde der week zal durea. De bladen melden, dat 50 leden van de Dail zich reeds heb ben opgegeven om te spreken. Bericht wordt, dat de leider der anti ratificatie-partij tijdens de verdaging onderhandeld heeft met de gevolmachtigden en hun voornaamste aanhangers en men hoopte, dat overeen stemming zou worden bereikt en het ver drag met algemeene stemmen zou worden geratificeerd. Thans wordt medegedeeld, dat de onderwerpen mislukt zyn en de Dail zal te beslissen hebben over ratificatie of verwerping. Met het oog op de toe nemende gezindheid van de publieke mee ning ten gunste van de ratificatie is het zeer onwaarschijnlijk dat det verdrag door de Dail zal worden verworpen. Einde der vorige week hadden 43 graafschapsraden, 3 gemeenteraden, 25 stadsraden, 45 districts raden, 24 Sinn-Fein-conventies en talrijke commissie's van stadscommissarissen, kamers TELEF. 45. Gevestigd: Voor verwisseling van Bank papier en Specie, Discontee ring, Beleening, Bewaarge ving, issigiiatiën, enz,, is het Kantoor geopend van Nadere inlichtingen verschaft gaarne De Correspondent, kwam my te hulpe. De graaf had zich een bedenktyd van vier en twintig uur gesteld. Den volgenden morgen ontving hy van zyn gouvernement last zich onmid dellijk naar Parijs te begeven. Waarom Dat weet ik niet. De graaf is zooals je weet een zeer geheimzinnig man. Ziedaar, hoe wij ons thans hier bevinden.* »Dus aan het toeval heb ik deze ont moeting te danken.* »Neen, ik heb het voorzien.* »Je bemint mij dus nog »Of ik je bemin Laurent. Je bent de ziel van mijn leven. Ik kan zonder je niet leven. Wat kan mij de gansche we reld schelen, als ik je niet bezit.* Zij knielde voor haar geliefde neder. »Of ik je bemin* hernam zij. »Heb ik dat al niet duidelyk bewezen Heb ik niet mijn eer, mjjn leven in de waagschaal gesteld? Hij vraagt mij of ik hem bemin.* Zij stond op en half dansend mompelde de Montenegrijnsche op klagenden toon - »Helaas, zij wilden hem wegvoeren. Zij hadden mij naar mijn laatste rustplaats gebracht. Maar zy zyn er niet in ge slaagd.* Daarna lachte zy hartstochtlijk, zooals de Oostersche vrouwen gewoonlijk doen, wanneer zij opgewonden zijn. Men had gezegd, dat haar gansche Mon tenegrijnsche natuur in opstand was ge komen. »Kom laat ons gelukkig zijn. Ik zal hem verlaten. Ik zal van hem weggaan. van koophandel en boerenvereenigingen zich voor de overeenkomst verklaard. De Bantry Guardians, die tegen het verdrag stemden, stonden feitelijk daarin alleen. Heden zijn nog meer resoluties door het Dail-Kabinet ontvangen, in totaal 400, alle op twee na vóór de oplossing. Er is een overeenkomst gesloten te Mos kou tusschen een delegatie van de Krim en de Russische regeering. De Krim zal volkomen zelfbestuur verkrijgen, en zal slechts voor de buitenlandsche politiek van Moskou afhankelijk zijn. Het verdrag be vat 28 artikelen en werd met 4 Januari van kracht. BUITENLAND. Graete brand in Engeland. 70 huizen vernield. 500 menschen dakloos. Londen, 5 Jan. Een brand zooals er nog zelden in Engeland is voorgekomen is uitgebroken op een werf aan de Timber te West-Hartlepool. De hevige wind wakkerde de vlammen aan, die zoo snel om zich heen grepen, dat aan blusschen niet te denken viel. Toen de brandspuiten uit de omliggende gemeenten mede het vuur aantastten waren reeds 70 aan de werf grenzende huizen vernield. Vijfhonderd menschen werden door de ramp dakloos. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De oorzaak van den brand is niet bekend. o Een vermogen verloren. De koopman Lockner uit Londen heeft volgens het »Hbld« in den D.-trein op Beiersch gebied een groot vermogen ver loren. De verloren portefeuille bevatte een chèque van de Roemeensche bank in Boeka rest voor 450.000 lei, een deposito-bewijs van de »Landerbank« voor 5.6 millioen kronen een wissel van de Londensche bank voor 250 pond sterling en een chèque van 4376 P.S., een chèqe van de credietbank in Parijs voor 88 P.S., en andere bank biljetten. Pert in Dnitschland. Den laatsten tijd schynen veel firma's haar correspondentie in Duitschland te hebben gepost. Met de nieuwe Duitsche tarieven der posteryen zal dat niet veel doel meer hebben aangezien het porto voor Wij zullen beiden vertrekken, waar ge ooi heen wilt, dat kan mij niet schelen als het maar zoover is, dat we dezen man nimmer terugzien, dien schelm, die mijn land heeft willen verkoopen en die mij met walging vervult. Ben je arm, ik bezit goud. Ik spreek niet van zyn goud, hij behoort mij niet meer toe. Ik bezit ook diamanten, die mij van Peter II nagelaten zijn. Ik zal ze verkoopen, we zullen ons daarvoor paarden aanschaffen en dan voor uit, vooruit Laurent luisterde aandachtig, glimlachte en sprak »Wij zijn hier niet in Montenegro, wil dat wel bedenken. Hier in dit land verookpen de vrouwen niet hun kleinoodiën, terwille van hem, dien zij liefhebben en hier vlucht men niet te paard.* aWelnu laten wjj dan naar Montenegro terugkeeren. Hij zal mij daar niet zoeken. Ik heb slechts luide te verkondigen, wat hij ray al heeft doen ïyden, om van ieder een hulp te verkrijgen. Onder de schaduw der groote eiken, die onze Zwarte Bergen kronen zult ge veilig zyn evenals te mid den van den kogelregenWeet je waaraan ik dacht, toen je me in je armen hield omvat. Ik verbeelde mij, dat een kanonskogel ons in tweeën schoot, juist op de plaats, waar ons hart zit en dat onze zielen als kruitdamp ten hemel stegen. Ik bemin je Laurent liet haar uitspreken. Hij had ^en moed niet haar onder het oog te brieven naar het Buitenland thans niet minder dan 4 Mark kost, briefkaarten Mrk. 2,40, drukwerk Mrk. 0,80. Als de Marken nog een beetje klimmen loont het de moeite niet meer. j>L.K.« Met bezettingsleger aan den Rtyn. De »Secolo« meldt, dat Frankrijk aan de gezantenconferentie heeft verzocht het op 48 Dec. door Duitschland hernieuwd verzoek tot vermindering van de sterkte der bezettingstroepen in Duitschland voor het eerste kwartaal 4922 af te wyzen. Van andere zyde wordt gemeld, dat op de conferentie te Cannes zal voorgesteld worden de kosten van onderhoud van het bezettingsleger op 40 millioen goudmark te bepalen. De landen, die hun aandeel in de kosteu overschrijden, zullen het ont brekende bedrag uit eigen zak moeten betalen. Groote brand. Te Artderleght bij Brussel is een auto mobielfabriek afgebrand. Er is 4 doode brengen, dat zij onmogelijke dingen dacht. Maar toch prevelde hij hoorbaar *Wees toch voorzichtig, er zou een be diende kunnen binnentreden,* »De bedienden heb ik omgekocht. Zij weten, dat ik den graaf haat en zij haten hem ook. Wil je, dat ik ze hier roep en hun de waarheid zeg »Ge zjjt opgewonden.* »Dat kan wel, maar daar ginds hebben ze beter een begrip van liefde dan hier. Daar duldt de hartstocht geen huichelarij. Enfin, ik zal van je een echten Tserno- gotsè maken.* Zy viel voor hem op de knieën. Men zou gezegd hebben, dat een tijgerin zich aan de voeten van den tijger neervleide. Zij nam Laurent bij de hand. »Wat scheelt er toch aan vroeg zij. »Niets.« »Je wilt me ontvluchten.* »Neen.« >Ja, ik zie het wel.* >Kom, wat een dwaasheid.* Je bemint mij niet meer, neen Laurent, je bemint me niet meer.* «Stellig wel, ik heb je afgodisch lief.* »Nu dan »Ik ben een weinig bevreesd.* »Voor mij >Ja Heléne. Aan onze voeten gaapt een afgrond en ik besef maar al te goed, hoe diep hy is.* Wordt vervolgd,) NIEUWSBLAD voor lel Land van neusden en Altsna, Ie Langstraat en de Boneierwiard @114 Jr m

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 1