^lnfluenz&K I Sariaperin I I SANAPERIN -Niemand^ likdoorns _Kheumah'ek~ zal km t&bletten md g\_v Gebruikt HBBHE TABLETTEN Aardigheid met doedeiykeu afltap. Te Soignies (België) zat zekere Armand Laby met vrienden bij de kachel. Toen hy even was opgestaan, trok een der anderen zijn stoel weg, met het gevolg, dat, toen hij weer wilde gaan zitten, hij op den grond neerplofte. Hij kon niet meer opstaan. Men bracht hem naar huis, waar hij kort daarop overleed. Hij had den ruggegraat gebroken. Ernstig ysongeluk. Een optocht die met 4 wagens de dicht gevroren Tiszarivier (Hongarye) wilde over trekken' zakte door het ijs. 25 Deelnemers kwamen om het leven. Een generaal doodgeschoten. Uit Mexico wordt gemeld, dat generaal Antonio Prudena, de vroegere commandant van de federale troepen van den staat Chihuahua, die 42 Februari hierheen is ontboden, bij zijn aankomst is gearresteerd, voor den krijgsraad gedaagd, en daarna doodgeschoten. Drie dooden, zes gewonden. Uit Oloron (Zuid-Frankrijk) wordt aan de «Echo de Parisc gemeld, dat in de nabijheid aldaar een in aanbouw zijnde tunnel ten gevolge van een grondverzak king, is ingestort. Toen de arbeiders wa ren begonnen de steunsels van het gewelf weg te nemen, deed zich plotseling een instorting voor. Drie arbeiders werden gedood en zes gewond, van wie de meesten zeer ernstig. o Vliegongeluk. Een vliegmachine met drie Engelsche aviateurs bemand stortte in de omgeving van Madrid neer. De drie inzittenden werden gedood. BINNENLAND. Een gift. Door Wylen mevr. baronesse Verschuer te 's Gravenhage is aan de Nationale Chris ten-Geheel-onthouders Vereeniging f 40.00o gelegateerd. «Stand.® o mishandeling. Aan de Bredasche baan in het café van Clement was zekere J. C. V. Hij zat bij de kachel, toen J. L., land bouwer te Etten, binnenkwam en ruzie maakte, waarbij V. een klap in het gezicht kreeg. De café-houder zette L. aan de deur. Deze ging verder tot aan het café van P. Lep. V. ging L. achterna. Zonder iets te zeggen trok hij zijn mes en viel op L. aan, dien hij een 3-tal steken en sneden in hei hoofd toebracht. Het slachtoffer viel kermend en bloedend neer, terwijl de dader zich kalm verwijderde. L. werd op last van den dokter naar het gasthuis vervoerd. De dader werd in Bozendaal gea* resteerd. Hy ontkent alles, niettegenstaande hij door het slachtoffer en nog twee personen her kend werd. Later is hy naar Breda overgebracht. De toestand van L. blykt niet zoo ernstig te zijn, als het zich eerst liet aanzien. o—- Vau koude ««gekomen uit vrekkigheid Een 78-jarige alleenwonende vrouw, N. P., te Neder-Hardingsveld, is op een morgen dood op haar bed gevonden. Zij had in een kamer, waar in een paar dagen zoo goed als niet gestookt was, onder één heel dunne deken geslapen en werd den volgenden morgen door een meisje, dat het huis schoon houdt, stijf op bed gevonden. De geroepen geneesheer verklaarde, dat de oude vrouw van koude was omgekomen. In de woning van de oude vrouw, vond men na haar dood onder meer 4 wollen dekens en verscheidene mudden kolen. W«niugn«od. Man, vrouw en 41 kinderen in één kamer Te Volendam heeft een gezin, bestaande uit man, vrouw en 41 kinderen, wegens gebrek aan een woning, tijdelijk zijn in trek genomen in het kleedlokaaltje van de Volendammer Voetbalvereeniging. Een geede betrekking. Voor de betrekking van politie-agent te Rhenen hebben zich 140 sollicitanten aangemeld. o De Tweede Kamer nam de begrooting van Buitenl. Zaken aan na dat was ver worpen een motie tot opheffing van het gezantschap by den Paus. De Eerste Kamer heeft met 23 tegen 22 stemmen de burgerlijke pensioentwet verworpen. Terwyl de pensioenwetten voor Land- en Zeemacht zonder hoofdelyke stemming zijn aangenomen. o Sluiting der Amsterdamgche bioscoop thaeters Naar wy vernemen, heeft het bestuur van de afdeeling Amsterdam van den Ne- derlandschen Bioscoop-Bond vergaderd in verband met de moeilijkheden, die het bios- coopbedryf te Amsterdam ondervindt dooi de filmkeuring. Het bestuur heeft telegrafisch een alge- meene vergadering van alle bioscoop-direc ties uitgeschreven, waarin het bestuur zal voorstellen alle bioscooptheaters te Amster dam te sluiten en het personeel met 4 weken opzegging te ontslaan. Bij aanneming van dit bestuurvoorstnl zullen alle Amsterdamsche bioscopen met ingang van 24 Februari gesloten worden. [Schaatsen op see. Wat sedert 4891 niet gebeurd is kon men Zondag te Harlingen zien. Op zee werd, tot den dam byna, schaatsgereden op prachtige vlakke baan. Een pl.m. 1 Meter hoogen ijsmuur scheidde deze ys- vlakte van 't open water. o Bloedvergiftiging 1 Te Naaldwyk kreeg een vrouw bloed vergiftiging bij het schoonmaken van visch. Zy stierf by het vervoer per auto naar het ziekenhuis in Den Haag. o De Eerste Kamer neemt het 300-milioen leeningsontwerp en de tabaksbelasting aan. Gebruikt Openbare Raadsvergadering van de Ge meente ALMKERK, op Woensdag 45 Februari, nam. 2 uur. Voorzitter A. Verschoor (L. B.) SecretarisC. J. v. d. Wiel. Afwezig de heerenWalraven en De Jong. De Voorzitter opent als naar gewoonte de vergadering, waarna wordt overgegaan tot beëediging en installatie van het nieuw benoemd Raadslid, den heer G. Dekker. Hierna worden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Thans is aan de orde, de benoeming van een Wethouder en wordt als zoodanig benoemd de heer J. C. Ottevanger, die ook deze benoeming aanneemt. Een voorstel van B. en W. tot opheffing van de Openbare Lagere School te Nieu- wendijk komt nu aan de orde. De heer Ouwerkerk is van meening, dat de Gemeente hierdoor in moeilykheden zou kunnen komen, daar de afstand van Nieuwendyk naar Almkerk, waar de kin deren dan de Openbare Lagere School moeten bezoeken, meer dan 4 K. M. is. De heer Ottevanger zegt, dat het voorstel van B. en W. uit het oogpunt van be zuiniging is gedaan, daar de verbouwing van die school een groot bedrag zou vor deren en daarby de kinderen heel goed te Almkerk of te Dussen de school kunnen bezoeken. Het Openbaar onderwijs zou daardoor geen schade ondervinden. Ook is den Voorzitter dezelfde meening toegedaan. De heer Groeneveld zegt, dat altijd niet zoozeer op het financieel wordt gelet en brengt tevens in herinnering, de toegestane gelden voor een overdekte speelplaats voor de Christelijke school te Waardhuizen, dat had ook wel anders gekund. De heer Buizer vindt het voorstel van B. en W. zeer onvolledig, in zoo'n be langrijke zaak als deze. De heer v. d. Meijden zou graag dit onderwerp tot een volgende vergadering aanhouden. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, wordt ten slotte aangenomen. Een schrijven van verschillende ouders van schoolgaande kinderen aan den Ippel- schendijk, waarin zij den Raad verzoeken, de O. L School te Nieuwendijk naar den Ippelschendijk over te plaatsen. B. en W. adviseeren, op dit adres af- wyzend te beschikken. Echter op 't voorstel van den heer Buizer wordt besloten, dit schrijven te beantwoor den, zoodra de opheffing van de O. L. School te Nieuwendyk vaststaat. Een schrijven van den WelEd. Heer J. W. Egberts, Kapitein der Infanterie te 's Bosch, waarin hij den Raad bericht, be noemd te zijn tot Burgemeester van Alm kerk en in verband hiermede met ingang van 4 Maart a.s. ontslag uit den Militairen dienst heeft aangevraagd. Nader zal be richt gezonden worden, wanneer het ontslag is verleend. Hierna komt een schryven ter tafel van Ged. Staten, waarin zij den Raad berichten, dat de ingebrachte bezwaren tegen de toe lating van den heer G. Dekker, als lid van den Raad dezer Gemeente, ongegrond ver klaard zijn en derhalve het Raadsbesluit tot toelating van den heer Dekker wordt goedgekeurd. Een schrijven van den heer C. Kolff alhier, waarin hij den Raad bericht, zijne benoeming tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur niet aan te nemen. In zijn plaats wordt benoemd de heer M. Dekker. Op een adres van den heer P. v. Wijk alhier, waarin hij den Raad verzoekt, twee zijner kinderen op de O. L. School te Nieuwendyk te mogen plaatsen. Zal aan adressant worden bericht, dat de O. L. School te Nieuwendijk zal worden opgeheven. Op verschillende adressen van arbeiders- organisatiën, betreffende werkverschaffing en steun aan de uitgeputte werkloozekassen, wordt door B. en W. voorgesteld afwijzend te beschikken. De Gemeente is niet in de gelegenheid om werk te verschaffen. De heer Ouwerkeik zegt, dat in deze aangelegenheid wel terdege door den Raad maatregelen moeten getroffen worden. De heer Ottevanger is van meening, dat men met groote woorden, zooals de heer Ouwerkerk gebruikt, toch niet verder komt en zou daarom van den heer Ouwerkerk eens willen hooren, hoe toch in deze moet voorzien worden. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W., om niet tot de regeling 4922 betreffende de werkloozekassen toe te treden, aangenomen. Bij de gebruikelijke rondvraag, verzoekt de heer Buizer het uurwerk van de toren klok eens in orde te laten maken. Spreker zegt, dat het reeds lang defect is. Daar de Voorzitter heel weinig in dat gedeelte (waar de toren staat) der Ge meerite komt, was dit hem onbekend maar zou hy aan het verzoek van den heer Buizer voldoen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de openbare vergadering. gratis genezen, doch de Oprechte Winsttmer Zalf, kost slechts eene kleinigheid en geneest in zeer korten tijd likdoorns, wratten, steenpuisten, negenoogen, bloedvinnen, zweren, open beenen, zwerende borsten, baard-, ring- eri dauwworm en allerlei wonden. Verkrijgbaar per bus van 75 cent en f4.35 (hoe grooter bus hoe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Heasden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt VBosch Gebrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bynen. Waar niet verkrijgbaar worden ver- koopers gevraagd. Gen -Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr PLAATSELIJK NIEÜWS. Heasden. Waarschijnlijk tengevolge van het slechte weer was de zaal op Concordia Woensdagavond slechts matig bezet. Dit was jammer voor de Zangeres Mej. Maria Gerard Demmen uit Weenen, die met haar prachtige stem werkelijk een stampvolle zaal verdiende, doch ook jammer voor de afwezigen die een mooien avond hebben gemist. In het rietland is een levende roerdomp buitgemaakt een tweede wist nog te ontkomen. De gevangene wordt denkelijk aangeboden aan den dierentuin te Rotterdam. Almkerk. In deze gemeente is op gericht eene vereeniging van Handeldryvende en Industrieele Middenstanders. Hetvoor- loopig bestuur bestaat uit de heeren B. W. Buizer, P. H. Rombout, B. Koekkoek Bzn., R. P. de Joode, J. B. Branger en A. Penning. Tot wethouder dezer gemeente is benoemd de heer J. C. Ottevanger. Door den Raad dezer gemeente is tot lid van het Burgerlyk Armbestuur be noemd de heer M. Dekker. Woensdagavond trad voor de Herv. Jongelingsvereen. alhier op Ds. Raams van Rijswijk (Z.H.), met het onderwerp «De Christelijke Wereld- en Levensbeschou wing®. Er was groote belangstelling. De prachtige rede werd met aandacht gevolgd. Vrijdagavond trad voor de Anti revolutionaire Kiesvereeniging «Vreest God, eert den Koning« te Nieuwendijk (Almkerk) op, de WelEd. Gestr. Heer Bijleveld, Oud-Minister van Marine, met het onder werp «De komende stembusstrijd.® Het Instituutlokaal, was vrij goed bezet. De rede van dezen begaafden spreker werd met aandacht gevolgd, terwijl eenige ge stelde vragen, tot tevredenheid beantwoord werden. Dezer dagen hield de Jongedochters- vereeniging «Het Mosterdzaadje® alhier haar jaarfeest in de Ger. Kerk. Naar aanlei ding van het 25-jarig bestaan dezer Ver eeniging, droeg dit feest een bijzonder karakter. Er was dan ook eene enorme belangstelling, zoowel van hier als elders. Afgevaardigde waren aanwezig uit Werken dam, Sleeuwijk, Dussen, Andel, Nieuwen dijk en Waardhuzen, terwij! de plaatselijke vereenigingen allen vertegenwoordigd waren. Onder de uitnemende leiding aan den Wel Ed. Heer van Yeelen, Hoofd der Bijz. School alhier, hebben allen zich wel kunnen amuseeren. Aalst. Zaterdagnamiddag hadden de schoolkinderen hier onder leiding van het onderwijzend personeel, daartoe door milde bijdragen van de ingezetenen in staat ge steld, een prachtig geslaagd ijsfeest. Het muziekkorps «Prins Hendrik® verleende daarby zyn zeer gewaardeerde medewerking Er waren verbazend veel toeschouwers op de ijsbaan. Nadat de heer A. Klop, onlangs tot Kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk gekozen, bedankt heeft, is nu gekozen de heer A. Maas. Besoijen. Beroepen tot predikant der Ned. Herv. Kerk alhier Ds. Japeben te Haamstede. Naar ons wordt medegedeeld hoopt Ds. Dierkens, Zondag 5 Maart voor de laatste maal de nieuwe lidmaten der kerk te bevestigen, Zondag 42 Maart het H.A. te bedienen en Zondag 49 Maart e.k. zijn afscheidspreek te houden. Capelle. Door omstandigheden is de uitvoering van ons muziekgezelschap «Kunst na Arbeid«, die eerst was bepaald op 24 en 22 Febr. e.k. voorloopig uitgesteld. Onze dorpsgenoot W. Wijnands, is benoemd tot rijksklerk bij de Registratie te Waalwijk. Genderen. Den verbouw der Ceöp. Stoomzuivelfabriek alhier nadert zijne vol tooiing. Een gedeelte van het pakhuis wordt reeds voor berging van kazen ge bruikt. Aangezien bij warme temperatuur meermalen in een paar dagen voor dnizende guldens schade werd geleden, is met deze verbouwing in een dringende behoefte voor zien. Oadendijk. De Openbare School die wegens ziekte van het personeel gesloten was is Donderdag weder geopend. -Al hoewel het weder nog niet gunstig is voor de verzending van aardap pelen, werden deze week reeds kleine partijtjes opgekocht, voor den prys van f8,per H.L. Het dochtertje van den heer K. viel zoodanig op het ijs, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Met een bedendelijk gezicht hebben velen maandag naar de lucht staan turen en gehoopt dat de vorst nog maar een dagje mogen heerschen. En wat men zoo vurig wenschte werd vervuld, de lucht klaarde op en Dinsdagmorgen zag de ijs baan er weer aardig goed uit. 's Morgens had een hardrijderij plaats voor de kinderen en wel in 2 groepen. In de eerste groep werden de prijzen behaald door C. v. d. Wiel Hzn., P. Kant Pzn., A. Kant Hzn. en W. Vink en in de 2de groep door A. v. d. Wiel, J. Kant Jzn., A. Westerlaken en H. Boek Lzri. 's Middags werd onder groote belang stelling een hardrydery voor mannen en paren gehouden. De heer Struik Daim te Werkendam had hiervoor een zilveren hor loge-ketting beschikbaar gesteld, terwyl door den heer P. C. Vink alhier 40 gulden geschonken was, welke verreden zijn ais 4 e en 2e eereprijs. De uitslag was als volgt 4e groep Mannen. (40 deelnemers) 4e Eereprijs H. Kant Pzn.2e Eereprijs B. Biesheuvel 4e pr. J. D. Pellekaan 2e pr. J. W. v. d. Wiel, 2e groep Paren. (48 deelnemers) 4 e prijs J. v. Poederoijen met N. Middel koop (Sleeuwijk) 2e pr. J. v. Straten met L. van Straten (Woudrichem) Hoewel het ijs in den namiddag niet te best meer was hadden geen ongelukken plaats en verliep alles in de beste orde. Gaarne danken wij de heeren die de prijzen beschikbaar stelden alsmede de Commissie voor hun flink optreden. Ook de leden van het fanfarecorps «Kunst na Strijd® met haren ijverigen directeur komt allen lof toe, voor de be- langlooze medewerking, wat aan het wel slagen van het feest veel heeft bijgedragen. Deze ijsfeesten hebben de bewoners van onze gemeente er toe gebracht een ijsclub op te richten met aanvankelijk 34 leden. Een bestuur zal binnenkort gekozen worden. Raamsdonksveer. Twee dochters van dhr. C. Prins geraakten bij het schaat senrijden te water. De vader, die ter hulp snelde, zakte eveneens door het ijs. Met groote moeite werden de drenkelingen ge red. De vader was reeds bewusteloos. Tot Afgevaardigden naar de Groeps vergaderingen der Chr. Hist. Kiesvereni gingen te Breda op Woensdag 22 dezer werden benoemd dhrn. A. J. Lankhuijzen, A. Redert, J. P. van Dongen-Torman, D. Konings Az. en D. Lankhuijzen Szn. Naar wij vernamen houdt het Tweede Kamerlid dhr. J. Weijtkamp uit Harden- burg de volgende week alhier een politieke rede in een openbare vergadering. Sprang. A.s, Woensdag hoopt de Chr. Knapenvereeniging »Samuël« haar jaarfeest te vieren. Veen. Terwijl de kinderen van C. K. Zondagmiddag even alleen thuis waren, vatte het scherm, dat rondom de kachel stond, vlam, die reeds hoog oplaaide toen de buren, door het geschrei der kinderen opmerkzaam gemaakt, ijlings toe schoten en met eenige emmers water het vuur doofden, waardoor erger werd voorkomen. De heer M. van der Velden werd tot notabel en de heer J. van Ballegooijen tot president van het college van Notabelen gekozen in de Ned. Herv. Kerk alhier. Wijk De heer C. de Waal heeft bedankt voor het lidmaatschap van den gemeente raad, thans is voor toelating aan de beurt de heer C. Poorter. Wondrichem. Vrijdagavond hield de land-en tuinbouw. «Land van Alte»a« alhier, hare 25ste ledenvergadering in de zaal van de heer Wilhelm. Van het bestuur waren aanwezig P. Verhagen eere-voorzitter, F. Biesheuvel voorz., J. Spiering secr.-pennirigm., M. B. v. Andel, B. van Vugt Azn. en Ad. van Vugt JWzn. leden alsmede een 45-tal leden. De heer Verjiagen opende de ver gadering het gebruikelijk welkom uit te spreken en gaf daarna den Secretaris de gelegenheid de notuien der vorige vergade ring voor te lezen, welke daarna onver anderd werden goedgekeurd. Vervolgens werd door den Secretaris het jaarverslag voorgelezen, waarvan wij wat de veiligsafdeeling betreft, het volgende kunnen vermelden. De vereeniging telde op 4 Jan. 4922 235 leden en heeft alzoo een vermeerdering van 43 leden te boeken. Als bestuursleden bedankten de leden G. B. Kamermans en M. Sigmond. Een woord van dank mag hun niet ont houden worden voor het vele dat deze heeren in 't belang der vereeniging heb ben gedaan. Voorts een woord van dank aan haar personeel der veiling voor den ijver en nauwgezetheid waarmede zij in 't afgeloopen jaar hun ambt hebben ver vuld. De omzet bedroeg aan de veiling in 4921 42188.89 gld., waarvan aan vroege aardappelen 29371 83 gld. en aan fruit 42817 06 gld. De ontvangsten der vereeniging bedroegen 9628*141 gld., de uitgaven 9747.59^ gld. alzoo een nadeelig saldo van 119.48 gld. Daar echter de vereeniging een flirik crediet op de bank heaft en daarbij gebouwen en manden geheel vrij van schuld zijn, staat de vereeniging er financieel goed voor. Na voorlezing toonde het bestuur en de afwezige leden zich zeer dankbaar voor het allerzins keurige jaarverslag, wat met aan dacht was gevolgd. Door de Commissie voor het nazien der rekening over 4921, werd bij mond van den heer A. Vugt JWz. rapport uitgebracht, die verklaarde alles in de beste orde te hebben bevonden. Hierna werd de reke ning definitief goedgekeurd. Voor 4922 werden tot Com, leden be noemd de heeren J. Daim en A. Vink Lzn. Twee bestuurleden zijn aan den beurt van aftreden n.l. A. Verschoor en H. Ottevan ger. Van eerstgenoemde was bericht in gekomen dat bij zich wegens zijn hoogen ouderdom niet meer beschikbaar wenscht te stellen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2