voor kt Land van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 18.4186. Zaterdag 18 Fedrifi r5ÉpyiH J. JM. 5tn en £angevclil Abdijsiroop A.Vos-v.Mersbergen legen hoesten verkoudheid gebruike men Gebr. Verhees 1 Wijnen en Likeuren. GEBR. VERHEES, 's-BOSCH - Dennenhout i Saldo Inleg SPAARBANK Handels- en Landbouwbani 1 Jan. 1921 f 2.323.344.- 1 Juli 1921 f 2.417.334.- 1 Oct. 1921 f 2.532.764.- 4-ten 4 pCt. Rentevergoeding Ook voor Verfwaren, Lakken en Vernissen, Drogerijen, Chemicaliën, Specerijen, Sponzen Zeemen, Borstelwerk, etc. etc. IS en BLIJFT HET AANGEWEZEN ADRES J. C. BOUTJE, I SAMAPERIM ARTS, MO AD- en TANDARTS, iederen Vrijdag te consulteeren zjjn van half elf tot 3 uur K watta's Chocoladereepen, Kwatta's, Olanda cacao, Tabletten, Croquettes, Bonbons, Kerstkransjes, VAN DE BEHOORENDE BIJ HET ACHTERUITGANG VAN DE NIEREN. Een huisdokter verklaart, dat de ergste gevallen van nierziekte gevonden worden bij personen, die te veel hebben gedronken, te zwaar hebben gegeten en een inspannend leven van haast en drukte geleid hebben. Hij vergeleek bij een onderzoek de nieren van een jongen man van .40 jaren met die van een ouden man van 70 jaren. Beiden droegen de stempel van ouderdom. Waarom Omdat het leven, dat de jonge man leidde, hem in den bloei van zijn leven nieren als van een ouden man be zorgde. Hoe verduidelijken deze woorden niet al te dikwijls de oorzaak van rugpijn, urinestoornissen, waterzuchtige zwellingen, niergruis, rheumatische aandoeningen voort durende vermoeidheid enz. Nierziekte wordt als te voorkomen be schouwd vergeet dit niet. Vermijd tocht en kou, wees matig met uw eten en drinken, zorg voor de noodige rust, lichaamsbeweging, ontspanning en slaap, en voor geregelde ontlasting. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een onschatbare hulp aan de natuur tot onder houd en herstel van de werkzaamheid der nieren. Door deze organen bij te staan in hun taak om het bloed te zuiveren, draagt dit erkende niergeneesmiddel veel bij om de kwade gevolgen van onbedachtzaamheid tegen te gaan. Als de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, Zijn ze gezond, wees dan zoo verstandig om haar gezond te houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver krijgbaar bij alle bekende drogisten a f 1.75 per doos. SPOEDEISCHENDE VERGADERING van den Raad der Gemeente Veen, op 11 Febr. 's n.m. 2 uur. Aanwezig de WelEd. Heer J. Timmermans Secretaris, de Wethouders Smits en Schreuders, de leden J. den Dekker, C. Timmermans, A. Vos en J. v. d. Pol. Afwezig met kennisgeving het lid Jiskoot. De Burgemeester R. J. van Doveren is afwezig, zoodat door den len Wethouder Smits de vergadering wordt voorgezeten en met gebed geopend. Het lezen der notulen wordt uitgesteld tot de volgende vergadering. Aan de orde is In aansluiting met de bespreking van Gemeente-, Dijk- en Polder Bestuur van Donderdag j.l. den Raad voor te stellen, te besluiten om A te willen bij dragen in de kosten van afgraving van den dijk ter bestrijding der werkloosheid. Wordt met algemeene stemmen aan* genomen. Tevens wordt een adres vastgesteld te richten aan het Waterschap »de Polder van Veen« daar de Ingelanden daarover moeten worden gehoord, benevens één aan het Bestuur van den Hoogen Maasdijk en een adres aan den minister van Arbeid om subsidie. Punt 2 ter behandeling is, een verzoek van de Voorzitters van den Grondwerkers- en Landarbeidersbond, tot voortzetting der uitkeering aan uitgetrokken werkeloozen. De waarnemende Voorzitter acht de ge meentekas daarvoor te licht en stelt vóór het adres door te zenden aan den minister van Arbeid of die bereid is daarover te beslissen. Allen stemmen voor. Het lid Vos is er ook niet tegen, maar vindt het onbillijk tegenover de niet ge- organiseerden, die zeker zoo goed steun noodig hebben daar zij nog geen uitkeering hadden gehad en het minstens even kwaad hebben in dezen tijd, als de georganiseerden. Vos dient dus een voorstel in, om van den minister ook ondersteuning te vragen voor de niet georganiseerde werkloozen. De Secretaris formuleert dit voorstel. De waarn. Voorzitter maakt de opmerking, dat hij geen adres gezien heeft van deze laatsten, dus stemt tegen, de leden den Dekker, Timmermans en van der Pol stem men vóór, Wethouder Schreuders tegen, alzoo is dit voorstel met 4 tegen 2 stem men aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. BINNENLAND Een geheimzinnige diefstal. Bij de huldiging van prof. Blink te 's-Hage, waarbij tal van autoriteiten aan wezig waren, is een geheimzinnige diefstal gepleegd, meldt de »Res.-Bode.« Een dame, die de huldiging bijwoonde en op de eerste rij had plaats genomen, had haar handtaschje naast zich neergelegd. Eenigen tijd later bemerkte zij dat 't handtaschje verdwenen was. Overal werd gezocht, iedereen gevraagd, maar niemand had het gezien. De verdwijning was daarom van beteekenis omdat er zich een gouden kostbare ketting in bevond van groote waarde, en verder een portemonnaie met wat geld. Na veel zoeken werd ten slotte het taschje in den hoek van de zaal onder een canapé teruggevonden, maar de genoemde ketting was er uit verdwenen, benevens de porte monnaie, waarin zich een briefje van f10 bevond en nog wat zilvergeld. Deze geheimzinnige diefstal wordt onbe grijpelijk wanneer men weet, dat deze receptie alleen toegankelijk was voor ge- noodigden. o Noodlottige brand te Spjjkcnisse. Twee menschen verbrand. Zaterdagavond, ongeveer half elf uur, ontdekte de heer W. v. d. Berg, wonende Beneden Molendijk, teSpykenisse, een brand lucht in zijn woning. Dit nader willende onderzoeken, ging hij naar zijn buurman, met wien hij onder één dak woont, om te zien wat er gaande was. Bij de deur gekomen zag hij rookwolken daaruit komen. Met kracht trok hij die deur, die zeker licht op slot zat, open en kwam tot de ontzettende ontdekking dat het daar wonend echtpaar Bastiaan Mol, 78 jaar en Wilhelmina Rensink, 71 jaar, verbrand op den grond lag. Buren, politie en de burgemeester wer den oogenblikkelijk met dit drama in ken nis gesteld. Bij nader onderzoek bleek, dat de man al eenige dagen ziek te bed lag. De vrouw heeft voor de verwarming in den laten avond wellicht de kachel willen nazien en hebben daarbij haar kleederen vlam gevat, aangezien het kachelvuur open stond. De man, die zwaar ziek te bed lag, heeft haar waarschijnlijk willen helpen en is by zijn poging om de vlammen te blus- schen in brand geraakt, zoodat men den man in de kamer vond, zwaar aan beenen en lichaam verbrand. De vrouw zat in een hoek van de keuken diep ineen ge hurkt, met een verkoold gelaat en haar lichaam met zware brandwonden overdekt. De kleederen die nog een weinig rookten, bluschte men, doch verder viel voor de slachtoffers niets meer te verrichten. tabletten wgmmÊS Op heeterdaad betrapt. Men meldt uit Den Haag Een bewoonster van de Dunne Bierkade bemerkte, dat er twee mannen in haar tuin rondliepen. Zij waarschuwde onmid dellijk de politie, die spoedig ter plaatse was. Het bleek dat een deur, welke toe gang verschafte tot een brandgang naast bedoeld perceel, aan de binnenzijde was afgesloten met een handboor, welke door het paneel en het deurkozijn was gedraaid. Aan de binnenzijde hadden de mannen tegen den tuinmuur een ladder geplaatst. Op het moment dat de agenten wilden binnendringen zagen zij een tweetal mannen uit een poortje wegvluchten, terwijl een van hen een breekijzer wegwierp. On middellijk begonnen de agenten deze man nen te vervolgen. Een der politiemannen schoot met zijn revolver, waarop de inbre kers zich scheidden een van hen vluchtte 'n hofje binnen aan de Spinozastraat, alwaar hij spoedig gearresteerd werd. Twee vin gers van zijn linkerhand waren door het revolverschot gewond. Inmiddels was ook de andere inbreker gearresteerd hij ver zette zich hevig en kreeg plotseling hulp van den bij de politie bekenden J. L., in de Faber van Riemsdijkstraat. Het gelukte den arrestant, met behulp van dezen L los te rukken, waarop beiden vluchtten. Eenigen tijd later werd L. aangetroffen in een hofje aan de Doubletstraat, waar hij gearresteerd werd. In hetzelfde hofje werd verder, verstopt onder een hoop stroo, een drilboor, een zakje loopers en een dolkmes gevonden. De gearresteerde inbreker blijkt te zijn de 20-jarige D. F. S., wonendein de van Ravesteynstraat. Schandelijke melkrerralsehing Voor het Kantongerecht te Purmerend diende een zaak tegen een veehouder- meikslijter, die geverbaliseerd was wegens melkvervalsching. Het soortelyk gewicht was zelfs zoo laag, dat de meter des keurmeesters heelemaal verdween. Op een daartoe gedane vraag heeft de veehouder hem toen geantwoord, dat hij als gewoonlyk bij elke 20 liter melk, 10 liter water had gedaan En hy deed dit, om de melk goedkooper dan anderen te kunnen verkoopen, n.l. voor 15 cent per liter en zoodoende ïer in« te komen. Eisch 14 dagen hechtenis. Kinderrervraarloozing De kinderpolitie te 's Gravenhage heeft in een perceel aan de Hildebrandstraat, bewoond door zekeren d. R. een geval van ergerlijke kinderverwaarloozing geconsta teerd. Twee kinderen, resp. in den leeftijd van 4 jaar en 4 maanden werden in dit huis in geheel vervuilden toestand aangetroffen. zullen by den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tandziekten. Het oudste werd naar het Gemeente-zie kenhuis aan den Zuidwal gebracht, terwijl het jongste naar het kinderziekenhuis is gebracht. Marktberichten. verwaarloost Uwe verkoudheid niet, gij kunt Griep, Asthma of andere Borstziekten krijgen. Neem van daag nog voor het te laat is de die de ziektekiemen dadelijk in het hart aanpakt en deze doodt en als balsem werkt op de ont stoken slijmvliezen van neus, borst, keel en longen. Alom geprezen middel bij ver waarloosde verkoudheid, verouderde hoest, influenza, bronchitis, asthma, griep, hooikoorts, kinkhoest, slijm hoest, keelpijn en borstpijnen. Prijs per flacon van 230 gram fl.90, van 550 gram f3.60, van 1000 gram f 6.Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Alom verkrijgbaar. Eischt rooden band met onze hand- teekening L I. AKKER, Rotterdam, GORINCHEM, 13 Febr. Aangevoerd 92 koeien, 4 nuchtere kalveren, 62 biggen, 72 overlooper8. Men besteedde voor: kalf koeien f370 a f 475, melkkoeien f 300 a f 350, kalf- vaarzen f 260 a f 320, guiste vaarzen f a f nuchtere kalveren f 24 a f28, overloopers f 15 a f36, biggen f10 a f 15. ROTTERDAM, 14 Febr. Aanvoer 180 paarden, 4 veulens, 1550 magere en 667 vette runderen, 180 vette kalveren, 1191 nuchtere kalveren, 75 graskalveren, 104 schapen of lammeren, 143 biggen, 4 bokken of geiten, 1 ezel, 32 overloopers. Prijzen per K.G. koeien 4557| 70 ct., ossen óO671j ct„ stieren 40- 57J ct., kalveren 70105 ct. Melkkoeien f 325 a f 625, kalfkoeien, f430 f635, stieren f250 a f475/ pinken f170 k f275, graskalveren. f7Q k f140, vaarzen f195 óf 320, werkpaar-i den f400 k f550, slachtpaarden f 100 a' f 225, hitten f 200 k f 350, nuchtere kal veren f 25 f 40, slachtkalveren f 15 f 23, biggen f 2 k f 3 overloopers f 25 k f 35. De Rotterdamsche cimeiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delfi- schestraat 43, gehouden Veiling, werden1 de volgende pryzen besteed Kipeieren f 12.00f 15 40 idem (klein) f 10.75 f 11.45 Aanvoer 65000 stuks. ZALT-BOMMEL, 14 Febr. Op de hedesj gehouden weekmarkt waren aangevoerd;; 22000 eieren, prijs 10 k 11 ct. p. st 580 K.G. boter, prijs per 2K-G.fl.2C' 's BOSCH, 15 Febr. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 835 run deren, 32 zeugen, 250 biggen en 30 lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 350 k f510, kalfvaarzen f260 a f400, ma gere ossen en koeien f 140 k f 230, vette ossen en koeien le kw. 67|, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f 150 f 240, zeugérT f 95 f 145 per stuk, biggen f 2.75 f 3,25 p. w. vette lammeren f 18 a f25 per stuk. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VIJELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE j NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend ALS BOVEN. Katjesdrop Pijpdrop Zoute jujubes Abdijsiroop Valda pastilles Slijmpillen Asthmapoeders etc. Uit de goedkoope winkels van GROSSIERS HEUSDEN, leveren beneden fabrieks prijzen enz. enz. Vraagt uitsluitend onze prima kwaliteiten Ondergeteekende levert van 45 M. lang, omtrek 15—18 c.M. A f 10.van F 6 M. lang, omtrek 18—20 c.M. f 16.van 67 M. lang/ omtrek 2124 c.M f22en van 2430 c.M. omvang f 30 alles per 100 stuks, franco op wagon a contant. Verder lever ik alle soorten van Gras Klaver- en Mangelzaden, van 90 pCt kiemkracht, tegen sches concurreerende prijzen. VRAAGT PRIJS. Alle soorten van pootaardappelen van zwar Zeeuwschen kleigrond. Aanbevelend, Hout- en Zaadhandel Cromvoirt bij den Bosch. en rr>, I Reglementen GRATIS verkrijgbaar aan hare kantoren te Gorinchem, Assen, Gouda, Groningen, Dordrecht Schoonhoven, Leerdam, Grootegast, Schildwold^ Zwijndrecht, Uithuizen en bij hare Correspondentschap^ BIJVOEGSEL jtosblad B. Stap Zin

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5