SALMIAK-TABLETTEN Altijd in huis. De ontsmettende, verzachtende en hee* lende eigenschappen van Foster's Zalf maken deze onmisbaar voor huiduitslag, kloven, huidvlekken, eczema, psoriasis, en de verschillende vormen van aambeien. Spoedige aanwending brengt weldra baat. Houdt Foster's Zalf altijd in huis, prijs fl.75 per doos, alom verkrijgbaar. Slaapziekte. Te Charleville is een geval van slaap ziekte voorgekomen. Een bewoner van deze stad slaapt thans reeds zes dagen achter elkaar. Bij deze gelegenheid wordt in herinnering gebracht, dat zich in het hos pitaal te Charleville een oorlogsgewonde bevindt die reeds meer dan een jaar slaapt. Af en toe wordt hij enkele minuten wakker, gedurende welke oogenblikken hem voedsel wordt toegediend, doch de man bevindt zich dan in zoodanigen toestand van ver- dooving, dat hij geen antwoord op de tot hem gerichte vragen kan geven. De vendetta. In een dorpje in de nabijheid van Napels werd dezer dagen, naar de «Daily Chro nicler verneemt, een oude boerenvrouw dood in de woning gevonden. Zij was als slachtoffer gevallen van een ouden familie twist, die 'tusschen haar familie en een andere de bloedwraak in het leven had geroepen. De begeerte naar wraak was bij de andere familie nog toegenomen, toen onlangs door de oude vrouw een civiel proces tegen hare vijanden werd gewonnen. Het hoofd van de vijandige familie, eveneens een boer, vertelde aan zijn vrouw, dochter, zoon en een drietal knechts, dat hun bestaan afhing van den dood van Dominica Rega, de oude boerenvrouw. Een strafexpeditie werd op touw gezet en men begaf zich, voorzien van wapenen naar haar huisje. Bij de woning aange komen, werd de vrouw door het meisje beneden geroepen. Nauwelijks beneden gekomen of allen wierpen zich op haar en doodde de ongelukkige. De Viervoudige Alliantie. De «Tagepost« verneemt uit Belgrado Zaterdagochtend heeft de laatste bespreking van de Roemeensehe en Zuid-Slavische staatslieden plaats gehad, waaraan ook de gevolmachtigden van Polen en Tsjecho- Slowakije deelnamen. De Poolsche regee ring heeft gemeld, dat zij tot de kleine entente toetreedt. Er werd besloten van den naam Kleine Entente af te zien en den bond de «Viervoudige Allantie® te noemen. Negen Britsche soldaten in de Jordaan verdronken. Uit Cairo wordt aan de Daily Chro nicle® gemeld, dat volgens een bericht uit Haifa negen Britsche soldaten bij het over steken van de Jordaan door den stroom werden meegevoerd en verdronken zijn. De lijken van acht van hen zijn gevonden en te Haifa begraven. Ëen ontploffing. Chicago werd Zaterdag opgeschrikt door een geweldige dyriamietontpioffing in een ijsfabriek, ongeveer 8 K.M. buiten de stad. De schok bracht verwarring en verwoes ting teweeg in de seininrichtingen van sommige spoorwegen. De schade, door de ontploffing teweeg gebracht, wordt op ^1.000.000 geraamd. Met het Roode Kruis-geld er vandoor. Te Marnitz in Mecklenburg zijn twee jongelieden uit Berlijn gearresteerd, die er met 3GO.OQO mark van het Duitsche Roode Kruis waren van doorgegaan. Het geld was voor de hongerlijdende bevolking in Rusland bestemd. De gearresteerden moesten het op een bank deponeeren. o Hynhranden in Opper-Silezië. Dezer dagen is brand uitgebroken in een der schachten van een kolenmijn te Glei- witz. Niet minder dan 75 mijnwerkers werden door den zich ontwikkelenden kolen damp bedwelmd. Gelukkig slaagde men er echter in, hen met behulp van zuurstof apparaten en kunstmatige ademhaling weer tot bewustzijn te brengen. Nauwelijks was de brand, die zich ook tot andere mijngangen had uitgebreid, gebluscht, of in ander gedeelte van de mijn brak opnieuw brand uit. De mijndirectie is er van overtuigd, dat hier brandstichting in het spel is, welke op politieke drijfveeren berust. Intusschen hebben deze branden, waardoor belangrijke gedeelten van de mijn voor de exploitatie verloren zijn gegaan, ten gevolge gehad, dat het personeel met 500 man moest worden verminderd. voor 2100 Mark. Ebert en Scheidemann tezamen brachten evenveel op als Frank- ryks groote keizer. Liszt Wagner en Ru binstein brachten samen slechts 5000 M. op. Een kooper wist zich van den ouden Frits en zijn bespotter Voltaire meester te maken voor 4200 M. Een zeer patriot tische heer kocht den ouden keizer Wilhelm, hoog te paard gezeten, voor 15.000 M. Wilson bleek den koopers slechts 650 M. waard Poincaré 1050 M.Joffre 600 M, voor Kerenski bood men slechts een papieren roebel, voor Auselin v. Rotschild 4500 M. .o Ëen millioen silver gestolen. Donderdagnacht hebben Berlijnsche in brekers in twee woningen, waartoe zij zich toegang verschaften door het indrukken van serreruiten, voor niet minder dan een mil lioen aan zilver gestolen. De onrust in Britsch-Indië. Te Kanairghat is de politie door de menigte aangevallen, wegens haar bevel om een verboden vergadering op te heffen. Twee politiemannen werden doodgeslagen, terwijl acht opstandelingen werden gedood. BINNENLAND. Zegeltjes plakken. De Rotterdamsche rechtbank heeft vrij gesproken den Brielschen inspecteur van politie, die in appèl had terechtgestaan, beklaagd van overtreding der invaliditeits- en ouderdomswetten. Bekl. had geen zegel tjes geplakt voor 'n Weensch meisje ge durende den tijd, dat ze na bij hem in betrekking te zijn geweest, wachtte op een kindertrein die haar als geleidster mee naar huis zou nemen. De kantonrechter had bekl. veroordeeld tot f 250 boete, voor de rechtbank was 10 dagen principale hechtenis geëischt. Valsche bankbiljetten. Volgens een Wolff-bericht uit München zijn de vervaardigers van valsche bank biljetten van honderd, tweehonderd en drie honderd gulden, die in München en Berlijn gezocht worden, nog niet opgespoord. Ge bleken is, dat een der bedriegers een Berlijnsch ingenieur is. De Nederlandsche Bank heeft een belooning van 150.000 mark voor de aanhouding van de verval- schers uitgeloofd. o Ër in geloopen. Op een boerderij meldden zich een paar kooplieden aan, die den boer een mooie paardendeken aanboden voor slechts f 3. De boer had veel zin in de deken, doch wilde hij haar koopen, dan moest hij meteen drie coupons voor costumes overnemen, tezamen voor de som van f170. De boer dacht de deken is zoo goedkoop, 't andere zal ook wel niet te duur zijn. Hij kocht daarom 't heele zaakje. Toen hij evenwel een deskundige vroeg wat alles waard was, bleek dat de drie coupons met pl.m, f 20 betaald waren. Alleen de deken, die f 15 waard was, was goedkoop geweest. Maar die had den boer dan ook in de val gelokt. De „Tubautia" De Internationale Enquête-commissie in zake den ondergang van het stoomschip «Tubantia® heeft blijkens haar in het Pa leis van het Permanente Hof van Arbitrage (Vredespaleis) voorgelezen rapport de over tuiging gekregen, dat de «Tubantia" op 16 Maart 1916 tot zinken is gebracht door de ontploffing van een torpedo, afgescho ten door een Duitschen onderzeeër. De vraag of de torpedeering opzettelijk is ge schied of tengevolge van een vergissing van den commandant van den onderzeeër, blijft onopgehelderd. Winkeljuffrouw gearresteerd. Men meldt uit Maastricht Door de recherche alhier is een winkel juffrouw S. genaamd, die als zoodanig bij de firma Vroom en Dreesmann in dienst was, aangehouden en ter beschikking der Justitie gesteld. Bij een huiszoeking in hare woning werden in een kolen bewaar plaats eenige zakken met linnengoederen gevonden ter waarde van 600 gulden, welke zij mee naar huis had genomen in al dien tijd, dat ze daar in betrekking was. Loonsverlaging. De bond van aannemers in Zeeuwsch- Vlaanderen heeft besloten, ingaande 6 Maart, de loonen der bouwvakarbeiders met 10 pCt. te verlagen. o Weelde in de Drentsche Venen De vragen van het Kamerlid Braaf, die het voorstelde alsof in de Drentsche venen weelde zou heerschen en steunverleening eigenlijk absoluut overbodig zijn, hebben de algemeene verontwaardiging van de veen- bewoners opgewekt. o De moord te Beerta. Toen de bereden politie van Finsterwolde onverwachts een inval deed in de woning van J. O. te Beerta, den vermoedelyken moordenaar van den arbeider W., zag ze dat een dochtertje een paar kousen onder den vloer gooide. De politie ging kijken en vond O. onder den vloer verborgen. Daar had hij zich schuil gehouden. Hij werd gearresteerd en zwaar geboeid naar de kazerne te Fin sterwolde overgebracht en heeft inmiddels zijn daad bekend. Drentsche veenarbeiders. Het Volk vernam, dat het in de bedoe ling ligt van de regeering om een paar duizend Drentsche veenarbeiders in den omtrek van Coevorden aan het werk te zetten voor het graven van een kanaal, waarvoor hun een loon zal worden uitbe taald overeenkomstig de bepalingen der armenwet. Bovendien moet het in de be doeling liggen per 1 April allen steun voor de veenarbeiders te doen ophouden. o De «Ct.« verneemt uit Rotterdam dat het in het voornemen van de vrienden van Broekhuys ligt, om een Broekhuys-partij op te richten, met het doel den directeur van de Rotterdamsche Handels- en Land bouw bank candidaat te stellen voor de Tweede Kamer. Tevens zullen pogingen worden aangewend om de sociaal-democra tische voormannen, die wegens hunne re laties met de Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank uit de partij werden ver wijderd, op de Broekhuys-lijst te plaatsen, wijl men een groot aantal stemmen ver wacht, genoeg om minstens twee plaatsen op het gestoelte der eere te bezetten. o De gestolen postzak. De inhoud van den postzak, Vrijdagavond te Rutterdam uit een postauto tijdens het vervoer gestolen, bevatte stukken ter waarde van f 30,000. Verdacht, betrokken te zijn bij bovengenoemden diefstal is in bewaring gesteld de hulpbesteller C. J. B. De Post-administratie looft een ruime belooning uit aan hem, die aanwijzingen geeft, welke leiden tot het terugvinden van de bewuste stukken. De afrekening van het bijkantoor bedroeg ruim f 11,000. Huldiging generaal Snijders. Naar het »Hbld.« meldt wordt een hul diging voorbereid van den oud-legercom mandant generaal Snijders, door alle offi cieren, die onder hem hebben gediend. Deze huldiging zal in September te Rot terdam plaats hebben en zal onder meer een openlucht-feestmaaltijd omvatten in den tuin van de Rotterdamsche Diergaarde. Het resultaat van het Nanseu-comité. Het Ned. Nansen-comité te Amsterdam, deelt het Corr. Bur. mede, dat sedert het zijn werkkring begon, totaal ontvangen heeft ruim f 200.000 en dat de inkomsten bevredigend aanhouden. Hst is sympathiek te zien hoe dit groote bedrag werd samen gebracht voor het grootste deel uit kleine giften. Het Nederlandsche volk blijkt meer en meer de berichten van de ellende en den plicht tot hulp in te zien. *5*5 ronde A.MIJN HARDT ZEIST PLAATSELIJK NIEUWS Heusden. Bij Kon. Besluit van 27 Dec. is als blijk van goedkeuring en te vredenheid de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en loffelijk ge tuigschrift toegekend aan B. A. A, van Kuik, alhier. Van Kuik redde eertijds, met gevaar voor eigen leven, een drenkeling van een wissen dood. De Heer F. J, Bogaerts, commies verificateur der Directe Belastingen, In voerrechten en Accijnzen te Haarlem, tij delijk belast met de waarneming van het kantoor van den Rijksontvanger alhier, is bij Kon. Besluit van 23 Februari met ingang van 1 Maart benoemd tot Ontvanger der Directe Belastingen te Berlicum. De Heer H. van Herwaarden, die sedert einde 1920 lid van den Gemeente raad is, heeft als zoodanig ontslag genomen. Naar we vernemen heeft hij ook zijn functie neergelegd als lid van 't bestuur der Ned. Herv. Kerk en als bestuurslid van verschillende vereenigingen. De Gem. Zang vereen. Crescendo neemt deel aan het groote zangconcours der vereeniging «St. Gregorius de Groote® te 's Hage, op den 2den Pinksterdag en is geplaatst in de 2e afdeeling. Zondagavond had in café P. A Leijten de aangekondigde humoristen-uit voering plaats, ter gelegenheid van het eerste jaarfeest der Biljartvereen. «Nooit Gedacht«. De leden met hunne dames en ook niet-leden waren in grooten getale op gekomen. De humoristen Kuijs en Van Sprang uit Herpt kweeten zich uitnemend van hun taak en bezorgden het publiek een genoeglijken avond. Jammer dat de Vereen, door onvoorziene omstandigheden door de besproken muzikanten werd te leurgesteld. De heer Van Bokhoven uit Herpt zorgde nu voor het muzikale gedeelte en, hoewel onvoorbereid, kweet ook hij zich uitstekend van zijn taak. Andel. Maandag 6 Februari 1922 hield de werkliedenvereen. «Helpt Elkander® haar gewone driemaandelijksche vergadering. Ten 7 uur opende de Voorz, de ver gadering. Hij sprak er zijn tevredenheid over uit dat de vergadering zoo goed bezet was, het was de eerste keer weer in het zoo pas begonnen jaar dat wij bij elkaar waren. Hij wenschte dan de leden namens het Bestuur in alle opzichten een gelukkig jaar toe, zoowel in- als buitenshuis. Namens de familie Van Lier, bedankte de Voorz. de leden, voor de laatste eer bewezen aan het overleden lid, dat onze Vereen, weer heeft moeten missen. Maar tevens wees hij er op, dat »Helpt Elkander« weer tot zijn volle recht is gekomen, en dat de Vereen, ten volle kan rekenen op haar leden, wat voor het Bestuur een voldoe ning is. De Voorzitter drong er dan op aan, om de Vereen, grooter te maken elk lid is verplicht daarvoor te zorgen, ieder in zijn omgeving. Het nut van de Vereen, is te groot om na te laten, dat de Vereen, niet in groei en bloei toeneme. Hij hoopt dat elk lid daartoe bereid zal zijn, en wanneer wij in Mei a.s. onze jaarverg. houden, dat dan elk lid een nieuw lid meebrengt. Uit het verslag van den Penningmeester blijkt dat de kas in gestadigen bloei toe neemt. Besloten werd om de Vereen, lid te maken van het Roode Kruis daar er nog enkele leden waren die bezwaren hadden, werd het Bestuur opgedragen dit nog te onderzoeken. Tevens werd het Bestuur opgedagen, om bij het Gemeentebestuur aan te dringen, tot het verkrijgen in onze gemeente van een Verloskundige. Tot bode werd benoemd de heer C. Kraai Azn. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. met een woord van dank de verg. Moge het voor de thuisblijvers een prikkel zijn deze gezellige verg. gemist te hebben, wij zullen hopen dat de vol gende verg. niemand meer ontbreke. Aalburg. Het zoontje van den land bouwer P. B. had het ongeluk met zijn vinger tusschen den bietensnijder te ge raken, waardoor een lid van dat lichaams deel werd afgesneden, dat later tusschen de gesneden bieten werd teruggevonden. Dr. Schmitz uit Veen, die juist in de nabijheid bij een zijner patiënten op bezoek was, werd direct geroepen en verleende geneeskundige hulp. Almkerk. Men verzoekt ons te be richten, dat de openbare uitvoering, welke gegeven zal worden door de gem. Zangv. »Ecxelsior«, niet ten huize van C. Dekker, doch in het gymnastieklokaal aan de Voorsteeg, en wel op Dinsdag 7 Maart a.s. 's avonds 7 uur zal plaats hebben. Naar wij vernemen zal de Wel- EdelGestr. Heer J. W. Egberts, benoemd Burgemeester dezer gemeente, op Donder dag 16 Maart a.s. in functie treden. Plannen tot de feestelijke ontvangst zijn reeds in voorbereiding. Brakel. Dezer dagen ontving Ds. Rappard een beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Barneveld en te Lexmond. Aan den heer J. Grandia alhier is door Ged. Staten eervol ontslag verleend als poldermeester van den dorpspolder Brakel. Beneden-Langstraat. De hooihandel gaat thans niet bijzonder druk. De voor raad wordt echter minder en daardoor blijven de hooiprijzen vry stationair. Voor de goede handelssoorten betaalt men f 40 k f 42 per 500 K.G. Capelle. Mej. Ockers, onderwijzeres aan de school met den Bijbel te Loon- schendijk, is in gelijke betrekking benoemd te Arnhem. Op de voordracht voor Hoofd der o. I. school in de kom dezer gemeente zijn geplaatst de heeren E. Colet te Wijk, C. Vos te Hagestein en P. A. Michael te Dussen. Zondag jl. speelde het eerste elftal onzer voetbalv. «Excelsior een competitie match voor de tweede klasse v. d. B.V.B. tegen «Wilhelmina II® uit Kaatsheuvel, welke wedstrijd door de Capelsche geel zwarten met 20 gewonnen werd. De Excelsior-reserves speelden te Besoyen voor de 3e klasse B.V.B. tegen R.VB, JII uit Besoyen en wonnen met 30. Benoemd tot tijdelijk Hoofd der o. 1. school in de Kom alhier de Heer W. J. van Nieuwenhuizen, onderwijzer aan genoemde school. 's Gravenmoer. De heer W. Th. C. Voorbeijtel is herkozen als voorzitter van de Tuin- en Landbouwvereeniging. De weleerw. heer F. Anker, pre dikant te Lopik, die het beroep der Ned. Herv. Gem. alhier aannam, hoopt op Zon dag 2 April a s. intrede in zijne nieuwe gemeente te doen. Genderen. Alhier zal een rijksproef veld worden aangelegd om een proef te nemen met kali bij aardappelen op klei grond. Thans blijkt, dat de rogge niet van de vorst heeft, geleden. Met de tarwe is dit wel het geval, doch het is nog niet vast te stellen, of dit erg is. Giessen. Donderdagavond hield in café de Lorm de werklieden ziekenfonds «Doe Stil Voort« onder voorzitterschap van den heer J. van Herwijnen hare jaarvergadering. Na opnening der vergadaring werden de notalen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit de rekening die door de heeren A. Roza Wzn,, A. Schoenmakers en J. van Vugt werd nagezien, bleek dat in 4921 aan 7 leden ziekengeld was uitgekeerd tot een bedrag van 87.96 gld. De totale uit gaven bedroegen 444.11 gld., totaal in komen 303.95 gld. totaal saldo 479.68 gld. Het ledental bedroeg 48 bij den aanvang van het jaar, 3 leden bedankten, doch er kwamen 3 nieuwe leden by, zoodat het ledental onveranderd bleef. Met bijna al gemeene stemmen werden tot bestuurs leden herkozen de heeren H. Kant Jzn., Aart Roza Wzn. en L. Westerlaken. Laagste inschrijver voor bode was de heer J. Nieuwenhuizen voor 13.30 gld., waar mede de vergadering accoord ging. Op voorstel van het bestuur werd het zieken geld vastgesteld op 70 ct. per dag. Een voorstel van een der leden, om bij een vergadering een gratis verloting te houden, werd verworpen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter, nadat hij den leden veel geluk en gezondheid had toegewenscht, deze bij eenkomst. Land van Altena. De strenge vorst en de daarby gevallen regen heeft ver moedelijk veel schade toegebracht aan het winterkoren, zoodat voornamelijk de tarwe voor een groot deel verloren zal zijn. Veel vraag komt daarom nu reeds naar poot- aardappelen, waarvan het gevolg is dat de prijzen stijgende zijn. Ook de prijs der consumptie aardappelen steeg reeds tot 10 gulden per H.L. Nederhemert (Eiland). Gisteren arriveerde reeds bij O. v. d. Werken een der door hem aangekochte Belgische hengsten. Naar wij vernemen is het een prachtdier. Nieuwendijk. Ds. H. de Bruin, pred. der Geref. Kerk alhier, heeft voor het beroep naar GiessenNieuwkerk bedankt. Fouderoijen. Ds. W. Zylstra te Neerlangbroek heeft bedankt voor het beroep naar deze gemeente. Ra&msdonksveer. Marktbericht. Tarwe f 13.75 kt 14.Rogge f 12.50 Haver f 13.Boonen f21.Hooi f40 k f41 Stroo 40 f 12. De paarden van den landbouwer V. A. sloegen op holde wielen van den rolwagen af en de boomen stuk. Geluk kig geen persoonlijke ongelukken. Sprang. Zaterdagmiddag 1.1. brak een clot: Vraag voortaan Deze zijn zuixnjerSaam$eskld en helpen beter k&n hoest en verkoudheid dmae niihvrrmcfe óahniakpashues doezen ven 40 en 60d oij apofketi drogisten. Fabrikant:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2