RAAMSDONKSVEER. Radicaal - wordt gij SLAPËLÖÖSIËÏD, ÏORRÊSFondeIVSË™ Correspondentschap Ie Klasse. KEIZERSDIJK F. 81. 9-12 uur. H. J. ABBINK. Freco's Zenuwtabletten Amerika gaat niet naar Genua. Van de Amerikaansche regeering is bericht ontvangen, dat zij niet aan de conferentie van Genua zal deelnemen. De regeering betoogt, dat deelneming van de Vereenigde Staten aan een algemeene Europeesche conferentie onmogelijk is, in verband met het feit, dat de Europeesche naties er in geenen deele in geslaagd zijn de juiste maatregelen te nemen voor het herstel van de door den oorlog aangerichte schade en voor de stabilisatie van haar economisch leven. Voorts wordt te kennen gegeven, dat Amerika het niet eens is met het stand punt der Europeesche regeeringen ten aanzien van de deelneming van Rusland, daar de Vereenigde Staten steeds een politiek hebben gevolgd van niet erkenning van het Sovjet-régime. De Spaansche mi nister-crisis. De Spaansche regeering is afgetreden. De koning heeft Sanchez Guerra opdracht gegeven tot vorming van een nieuw ka binet, waarin deze is geslaagd. De por tefeuille van Buitenlandsche Zaken is toegewezen aan Prida. TELEF. 15. Gr evestigd: Voor verwisseling van Bank papier en Specie, Discontee ring, Beleening, Bewaarge ving, 4ssignatiën, enz,, is het Kantoor geopend van Nadere inlichtingen verschaft gaarne De Correspondent, BINNENLAND. De Storm. Een rerschrikkeiyke ramp. Elf personen verdronken. Men meldt uit Zwolle Tengevolge van den hevigen storm zonk Woensdagavond de veerboot over het Zwarte Water. Al de inzittenden, 11 personen, waaronder de burgemeester van Genemuiden, de heer H. J. Groote Balderhaar ten Velde en diens echtgenoote, vervolgens de ge meente-opzichter en diens echtgenoote, twee rijksveldwachters en anderen verdronken. De personen die van de veerpont, niet in de veerboot zijn overgestapt bleven be houden. Onmiddellijk werd met dreggen begonnen. Donderdagmorgen had men al de lijken nog niet gevonden. Men meldt nader dat het ongeluk met de veerpont over het Zwarte Water om streeks half zeven gebeurde. Door enkele personen die op de pont stonden te wachten om nog overgezet te worden werd de ramp gezien. Door den hevigen storm en den golfslag geraakte de veerpont onder water en werd van den kabel losgeslagen. Elf personen sprongen toen van de pont in een kleine roeiboot, die achter de pont was vastgemaakt. Deze werd daardoor overbelast en zonk oogenblikkelijk in de diepte. Slechts een van de elf personen de postbode Timmerman wist zich zwem mende te redden. Inmiddels was de veer pont onder water geloopen waarin veerman en twee andere personen waren achterge bleven. Deze twee laatste personen Jan Visser en de bakker Klaas Hilberthal, werden na op een sleepboot te zijn over gebracht gered. De veerman is waarschijnlijk door de koude bevangen achterover geslagen. Zijn lijk is naar Zwartsluis overgebracht. o Droefeindigende jubileumsdag. De brigadier D. Rang van de politiepost Molsteeg te Amsterdam vierde dezer dagen zijn 25 jarig jubileum. Hij was dien dag thuis. Toen 's middags eenige superieuren hem kwamen gelukwenschen en de jubilaris dezen de geschenken liet zien, welke hij gekregen had, werd hij plotseling door een hartverlamming getroffen, tengevolge waar van hij overleed. o EEN TWEETAL SCHEPEN GEZONKEN. Zes menscheB verdronken Woensdagmiddag is ter hoogte der vlucht- haven te Dintel (op het Slaak nabij de Steenbergsche Vliet) de stoomboot «Edison® uit Dordrecht volgelooopen en gezonken, alsmede het met steenen geladen Rijn schip «Binnenvaart 49® (schipper X. Oome), welke door de Edison naar Vlis- singen werd gesleept. Het schip zonk eerst. Van de vier opvarenden van het schip en van den kapitein-machinist en den ma troos der boot, allen te Dordrecht wonende, is tot heden niets vernomen, zoodat ver moed wordt, dat allen verdronken zijn. De twee eersten zijn gehuwd en vader. De Zomertyd. De Tweede Kamer heeft een motie der Commissie van Rapporteurs om de behan deling der wetsontwerpen tot afschaffing van den Zomertyd uit te stellen tot de regeering een wetsontwerp tot nadere regeling van den wettelijken tijd zal hebben ingediend, met 43 tegen 33 stem men aangenomen. Er is thans een wetsontwerp ingediend, dat tot strekking heeft, hier te lande den zomertijd op dezelfde tijdstippen als in En geland en België te laten beginnen en eindigen. Geheimzinnig. Te Beemster is een 15jarige knecht van een veehouder aan den Volgerweg aldaar dood op den hooizolder gevonden, met zijn hoofd in een touwlus. Echter werd niet aan zelfmoord gedacht. De politie is bezig met het onderzoek. Ook het parket uit Haarlem is ter plaatse geweest. Het lijk van den jongen is Dinsdagmid dag naar Haarlem overgebracht. De Brielschc feesten. Het is thans zeker, dat op 1 April Den Briel vereerd zal worden met het bezoek van de geheele Koninklijke familie. De nieuwe staatsleening rolteekend. De 6 pet, Staatsleening van 150 millioen is ruim volteekend. Naar de «D. B.« (niet offiiceel) verneemt is de leening van f 75.000.000 hier te lande acht maal volteekend, zoodat het succes nog grooter is dan men had ver wacht. genezen van steenpuisten, negenoogen, bloedvinnen, fijt, likdoorns, wratten, zweren, open beenen, zwerende bors ten, brand- en andere wonden, ring-, baard- en dauwworm, door de Op rechte "Winsumer Zalf. Verkrijgbaar per bus van 75 cent en f 1.35 (hoe grooter bus hoe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Hensden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter markt VBosch Gebrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apoth. Hoogstr.Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bijnen. Waar niet verkrijgbaar worden ver- koopers gevraagd. Gen -Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. Het schriftelijk gedeelte van het examen candidaat-gemeente-secretaris wordt dit jaar 24 en 25 April a.s. afge nomen, terwijl het mondeling gedeelte op een nader te bepalen dag in de maand Juni zal aanvangen. Tot leden der examen commissie zijn o.m. aangewezen de Heeren H. J. v. Eggelen, Burgemeester tevens Secretaris en Mr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter alhier. De eerste beduidende grasverpach ting alhier had plaats, waarbij gemiddeld een derde minder besteed werd dan 't vorige jaar. Enkele perceelen, die in 1918 waren verpacht, toen de prijzen nog niet zoo abnormaal waren, gingen voor ongeveer 't zelfde bedrag wederom voor 4 jaren. Werkendam. In den ouderdom van ruim 57 jaar is alhier overleden de heer C. J. Visser wethouder onzer gemeente. Voorts had de overledene zitting in het bestuur der Chr, School ver. alsmede in de R. K. Kiesver. «Nederland en Oranje® en was algemeen geacht en bemind, Almkerk. Naar wij vernemen zal op Donderdag 16 Maart a s. de nieuwbenoemde Burgemeester, de heer Egberts van 's Her togenbosch, eenigzins feestelijk ontvangen worden. Daartoe begeeft zich een commissie uit de burgerij en de fanfarecorpsen van Almkerk en Nieuwendijk plus een 50 tal garde d'honneurs naar de grens der ge meente aan den Ippelschendijk, waar zyn Ed. Achtb. ontvangen zal worden. Daarna begeeft men zich in optocht riaar het Raad huis, waar de nieuwe Burgervader zal toe gesproken worden. De plannen strekken zich verder nog uit tot een rondgang door de gemeente, en vermoedelijk s'avonds nog een concert. Dinsdagavond jl. gaf de Gem. Zang ver. «Excelsior alhier een openbare uit voering in het Gymnastieklokaal aan de Voorsteegals naar gewoonte werd het programma uitstekend afgewerkt. Jammer dat de belangstelling niet grooter was. Maandagavond jl. trad in de zaal van den heer C. Dekker alhier voor de Ant. Rev. Kiesvereeniging te dezer plaatste op de heer v. d. Wal van Randwijk. De rede van dezen begaafden spreker werd met aandacht gevolgd, terwijl eenige ge stelde vragen tot tevredenheid werden be antwoord. Aalst. In de plaats van den heer P. Schaap, overleden, is tot kantoorhouder alhier benoemd diens zoon, de heer K. Schaap. Aalburg. De storm van jl. Woensdag heeft ook in ons dorp leelijk huisgehouden, doordat van verschillende huizen de daken meer of minder beschadigd werden. Ook moesten verschillende hoornen het zelfs ontgelden. Capelle. Dinsdagavond gaf ons muziek gezelschap «Kunst na Arbeid« onder leiding van haar Directeur, den heer A. Christ, haar eerste uitvoering in de zaal van den heer L. F. van Dongen. Deze uitvoering mag over het algemeen goed geslaagd heeten, zoowel wat de opkomst van het publiek alsook de afwerking van het programma betreft. De verschillende muzieknummers werden zeer verdienstelijk weergegeven en getuigden van een ernstige en grondige studie. Ook de verschillende voordrachten werden op aangehame en onderhoudende wijze ten gehoore gebracht. Na ieder nummer volgde een daverend applaus, wel een bewijs, dat het gepresteerde in den smaak viel. Van de voordrachten oogstten de nummers «de laatste repetitie® en «de terugkomst van den pleiziertrein uit Amsterdam® luiden bijval. Een woord van dank past hier aan het muziekgezelschap, «Kunst na Arbeid«, dat ons op zoo'n aan- genamen avond vergast heeft en in het bijzonder aan den Directeur, die in een betrekkelijk korten tijd genoemde vereeniging tot deze hoogte heeft opgevoerd. De storm van j.l. Woensdagmiddag heeft hier in het dorp op enkele plaatsen vreeselijk huisgehouden. Van verschillende daken werden pannen afgerukt en goten losgeslagen, terwijl op de tuinderijen ver schillende ramen werden vernield. Toen j.l. Woensdagmiddag de land bouwer B. K. met zijn wagen stroo in de Nieuwstraat alhier was werd dit voertuig met paard en vracht tengevolge van den hevigen storm in de daar naastliggende sloot geworpen. Met groote moeite werd het paard en zijn eigenaar van een wissen dood gered. De materieele schade was aanzienlijk. Eethen. Woensdag woedde hier een hevigen storm zoodat het verschillende boomen en huizen moesten ontgelden. Bij de Wed. A. Nieuwkoop moesten de boomen met palen gestut worden anders waren zij op het huis gevallen en moesten des anderen daags gerooid worden. Ook van de hooge schuur van den heer Branderhorst waaiden verscheidene pannen af. Gameren. Bij gehouden inspectie door het Ned. Rundvee Stamboek werd de stier «Harri® eigenaar dc heer G. J. de Geus alhier difinitief ingeschreven. Dat «Harri® uitstekend van exterieur is bewijst wel deze onderscheiding. Ook mag «Harri® op zijn afkomst bogen, daar zijn vader «Sjoerd® Grootvader en Over-Grootvader, «Hendrik® en «Dirk IV® om hunne uitstekende eigen schappen in den veestapel een belangrijke pla3ts hebben ingenomen. Het fanfarecorps «Prinses Juliana® ontving dezer dagen haar veroverden 4 e prijs op het Federatief Concours 3de Afd. gehouden op 15 Aug. 1921 te Driebergen- Rijsenburg. De prijs bestaat uit een prachtig zilveren lauwertak, die op het mooie Vaandel zeker een eereplaats zal innemen. De werkzaamheden op de steen fabriek zijn de laatste dagen niet voor- deelig en verwacht wordt, dat het met het oog op 't natte weer nog slechter zal wor den. Men siddert omtrent de waterbe- richten in 't buitenland. Genderen. De storm die Woensdag middag woedde heeft aan verscheidene daken zoowel gedekt met pannen als met riet, schade veroorzaakt. Groote ruïnes zijn echter gelukkig niet aangebracht. 1s Gravenmoer. A.s. Dinsdagavond 7 uur zal Ds. W. Bech van Pynacker- Nootdorp in de Geref. Kerk alhier voorgaan in een bidstond voor het gewas. De orkaan van Woensdag veroor zaakte weder aan vele huizen schade. Vooral moesten het de schoorsteener. en dakpannen ontgelden en niet minder de rieten daken. Persoonlijke 'ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De electrische leiding was tot 's avonds 9 uur gestoord. Nederhemert. Bij de gehouden ver pachtingen van vee- en paardenscharen op de weilanden van Baron van Wassenaer, was een aanmerkelijke daling te constateeren. De veescharen brachten f 50.de paarden scharen f 100,minder per schaar op dan 't vorig jaar. (Noordzijde.) Donderdagavond gaf de Zangvereeniging «Zanglust® hare eerste uitvoering voor een vrij goed opgekomen publiek. De zangnummers werden goed ten gehoore gebracht. Ook de samenspraken vielen zeer in den smaak van het publiek, vooral het tooneelstukje »Koekkoek« bracht de lachspieren in beweging. Bij het einde nam de heer Bakker het woord en bracht in goed gekozen woorden Directeur en leden dank en sprak den wensch uit, dat de vereeniging steeds voor waarts moge gaan. Oudendijk. Op Woensdag 15 Maart a.s. 's avonds 7 uur, hoopt het fanfarecorps «Kunst na Strijd« in de openb. school alhier een uitvoering te geven, alleen toegankelijk voor hare donateurs. Raamsdonksveer. Onze dorpsgenoot, de heer v. d. Zalm werd tot machinist benoemd aan het stoomgemaal te Bern bij Herpt. Tot Secretaris van de A.-R. Kies vereeniging werd Dinsdagavond gekozen dhr. De Koning uit Geertruidenberg. - Dhr. C. v. d. Hoek herdenkt Woensdag den dag dat hij voor 50 jaren in dienst trad op de scheepswerf der firma D. S. v. Suijlekom en Zonen alhier. Niettegenstaande herhaalde malen geplaatsten oproep voor sollicitanten naar de vaceerende onderwijzersbetrekkingen aan de Herv. School alhier, kwam nog geen enkel candidaat opdagen. Door den hevigen wind van Woens dagmiddag werd weer bij enkelen schade aangericht, doordat verschillende pannen naar beneden werden gesmakt. Ook moest het een reuzenboom ontgelden die ontworteld werd. Gedurende de maand Februari werd aan het postkantoor alhier met de daar onder ressorteerende hulppostkantoren in gelegd f 13988.98| en terugbetaald f9988.32. Mejuf. J. Nollen slaagde te Eind hoven voor de acte Nuttige Handwerken. Een kind in de Groensteeg kwam te vallen onder een instortende muur, werd bloedend opgenomen en moest onder ge neeskundige behandeling gesteld worden. Rijswijk. Hoewel naar Handelshooi de laatste dagen weinig vraag was, werd deze week nog een groote partij opgekocht voor f41.per 1000 pond, franco schip. Sleeuwijk. Door den Raad dezer ge meente is een besluit ontvangen van Ged Staten inhoudende vernietiging van het raadsbesluit waarbij het verzoek van het bestuur der Chr. Schoolver. om de benoo- digde gelden voor het stichten van een Chr. School werd afgewezen. Besloten werd bij de Kroon in beroep te gaan om ver nietiging van het besluit van Ged. Staten. Sprang. De heer A. Kool, Hoofd der Chr. School alhier, komt als no. 1 voor op de voordracht tot Hoofd aan één der Chr. Scholen te Woerden. In haar vergadering van j.l. Maandag werd door de A.-R. Kiesvereen. door stemming de n.v. voordracht voor den groslijst voor de a.s. Kamerverkiezing op gemaakt No. 4 L, F. Duimar van Twist; no. 2 Dr. E. J. Beumer no. 3 F. v. d. Molen no. 4 Prof. Hugo Visscherno. 5 Ds. G. Hofstedeno. 6 C. Roeterdinkno. 7 Mr. S. de Vriesno. 8 H. Colijn no. 9 J. Schouten no. 10 Mr. J. A. de Wilde. De motie «Gorsel® werd na bespreking met algemeene stemmen voor kennisgeving aangenomen. De storm van j.l. Woensdagmiddag heeft in deze gemeente heel wat verwoes ting aangericht. De rieten daken waren weer een speelbal van den storm, ook vele pannen werden afgeworpen en schoor- steenen brokkelden af. Van den gemeente toren en het Ned. Herv. Kerkgebouw vlogen de leien als velletjes papier door de lucht. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Veen. Bij de 3 Maart gehouden ver huring van de weilanden der Ned. Herv. Kerk brachten de prijzen f866.of circa 30 pCt. en die der Diaconie ongeveer 16 pCt. minder op dan verleden jaar. A.s. Dinsdag 14 Maart hoopt de Heer De Bloys, proponent te Vlaardingen, D.V. voor de Ger. Gemeente alhier des middags om 2 uur en 's avonds om half zeven op te treden om een bidstond te houden voor het gewas. De hevige storm, die hier Woens dagmiddag woedde, heeft veel schade te weeggebracht. Allerwege ziet men de daken geballast, vernield, pannen ontrukt, lijsten afgeslagen, boomen ontworteld, ruiten ingedrukt, zoodat mej. M. J. zelfs bloedige verwondingen in het aangezicht opliep. Voorwaar- een angstiger) dag. Waspik. Het aantal voor deze gemeente ingeschreven personen voor de militie der lichting 1923 bedraagt 36. Wondrichem. Tijdens den hevigen storm van Woensdag heeft het schip «Avon tuur®, schipper B. van Strien te Raams- donk, geladen met zand, veel averij beko men, zoodat roer en zwaard verloren gin gen. Door het uitschieten van den wind, was de schipper genoodzaakt dwars over te loopen, hierbij sloeg de knecht over boord, doch kon door den schipper nog bijtijds worden opgepikt. Een ander schip dat in de nabijheid lag, is gezonken. De bemanning werd gered. Zaltbommel. Waar alhier voor twee jaar de kermis werd afgeschaft, is thans een referendum gehouden voor de weder invoering 4 745 stemmen waren uitgebracht, waarvau zich 1468 vóór verklaarden, 164 tegen en 113 blanco. overspanning, onrust, gejaagdheid worden verdreven door die in hooge mate kalmeerend werken. Per koker 60 cent. Verkrijgbaar bij Drogist en Apotheek. Wegens plaatsgebrek moeten een inge zonden stuk uit Veen met verschillende berichten tot het volgend nummer blijven liggen. PREDIKBEURTEN. 12 Maart. (Collecte Zending.) Geref. Kerk, v.m. 9.30 en n.m. 6u. leesdienst. '8-Gravenmoernm. 2 u. ds. Dierkens. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. Oosten van Scheveningen. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. Woudstra van Woerden. Heesbeen, geen dienst. Geref. Kerk geen opgaaf. Nederhemert, Zz. nm. 2 u. ds. Kluin. Raamsdonk^Dvm. 9.30 u. ds. v. d.Graaff (7.), nm 2 u. dezelfde. Sleeuwijknm. 2 u. ds. de Wit v. Uitwijk Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Beumee. (Voorber. H. A.) Donderdag 16 Maart nm. 7 u. ds. Beumee. (Biduur v. h. Gewas). Sprangvm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. Toorn van Rotterdam. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst Uitwijk, vm. 9.30 u. de Wit. Ger. Gem. vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Dinsdag 14 Maart nm 2 en 6,30 u. ds. de Blois van Vlaardingen. du Sart. Een brug ingestort. Door den hevigen storm, die woedde, is een brug van gewapend beton, over de Seine, die in aanbouw was, ingestort. Twee erbeiders worden vermist. Acht werden zwaar gewond, Hemden, vm. 10 en nm. 5 u. ds. Huijgens. Werkendam, geen opgaaf. Aalburgvm. 9,30 uur ds. Bakker. Andel, v.m. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Aalst, vm. dr. Smit. Almkerk, vm. 9,30 u. dr. Gobius du Sart van Woudrichem. Geref. Kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Bosch. Wbroek, nm. 2 uur dr. Tjalma v. Veen. Capellegeen opgaaf. Drongelen, nm. 2 u. ds. Nauta. Doeveren, vm. 10 u. ds. Nauta. Eethengeen dienst. Qenderen, vm. 9.30 u. ds. Rijnenberg. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d. Sluis. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Bakker v. Aalburg Veenvm. 9,30 u. dr. Tjalma. Wijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius Waspikvm. 9.30 u. ds. Jonkers.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2