RAAMSDONKSVEER. Hoe meer last hoe eerder Maagzuur, HET NIEUWE LICHT PHILIPS ARGENTA Correspondentschap Ie Klasse. KEIZERSDIJK E. 81. H. J. ABBINK. Freco's Maagtabletten 1 ÉÉN LICHTBOL VAN MELKGLAS ZONDER PUNT Gevestigd: TELEF. 15. Houders van Banlsbilletten a flOOO.—uitgegeven vanaf 1 Jan. 1890, zoomede houders van zgn. ELulpt>illetteia k flOOO.ge dateerd 1 Augustus 1914 worden opgeroepen deze binnen één jaar (nét 6 Maart 1922) in te leveren. De houders van Bank- billetten, uitgegeven vóór 1 Januari 1890 werden reeds 2 Januari 1920 door de Directie opgeroepen. Van de billetten, uitgegeven door de Nederlandsche Bank, blijven der halve alléén in omloop de nét 15 December '21 uitgegeven nieuwmodel billetten. De Correspondent, BUITENLAND. Bomaanslagen te Belfast. In de laatste dagen der vorige week hebben bomaanslagen te Belfast weer tal van menschenlevens geëischt. Alleen in de stad zelf bedroeg het aantal dooden 4, het aantal gewonden 19. Een tramrijtuig, dat vol voetbal-enthu- siasten van een match te Clifton ville terug keerde in. de stad, werd door een bom getroffen, die door twee jongelieden uit een zijstraat werd geworpen. De bom veroor zaakte een scheur in de ruit van de tram en ontplofte toen. Eén persoon werd op slag gedood, drie andere gewond. De aan vallers ontkwamen. Alle slachtoffers zijn Unionisten. In een winkel, waar een juffronw van achter de toonbank de klanten bediende, drongen vijf gewapende mannen binnen, die schoten losten op de juffrouw. Ze werd zwaar gewond. Een jongeman werd dood geschoten, toen hij van een partij naar huis terugkeerde. In tal van particuliere woningen werden invallen gedaan door individuen, die op de geen kwaad vermoe dende bewoners hun revolvers afvuurden. Aan de grens van den Vrijstaat en van Ulster zijn thans ook de represailles aan de orde van den dag. u heeft van likdoorns, steenpuisten, negenoogen, bloedvinnen, wratten enz., u zal overgaan tot het koopen van een busje Oprechte Winsumer Zalf. Deze zalf geneest u in enkele dagen geheel. Ook zwerende borsten, open beenen, dauw-, baard- en ringworm, fijt en allerlei wonden genezen er door. Verkrijgbaar per bus van 75 cent en f 1.35 (hoe grooter bus hoe voordeeliger) bij Apoth., Drogisten en Winkeliers en te Heusden bij J. N. W. Brugman, Coiffeur, Boter marktVBosch Gebrs. Verhees, Orthenstr. 28 en Vuchterstr. 77 Gorinchem Firma Schoon, Apoth. Hoogstr. Waalwijk Drog. De Toko, t/o de MarktBaardwijk G. Bijeen. Waar niet verkrijgbaar worden ver- koopers gevraagd. Gen -Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr PLAATSELIJK NIEÜWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geopend van 101 uur. Hensden. Donderdagmiddag om 2 uur had de plechtige begrafenis plaats van den heer L. J. Veerman. Ten sterf huize werd door Ds. Huijgens eene lijkrede gehouden, waarin deze de groote verdienste van den ontslapene en diens één zijn met Heusden schetste. Onder plechtig klokgelui werd daarna het stoffelijk omhulsel, de kist bedekt met bloemen en kransen, onder groote belang stelling van de ingezetenen van Heusden, door het personeel der drukkerij en bin derij grafwaarts gedragen. Behalve de naaste familie volgden vele der eeaste ingezetenen, tal van vrienden en ken nissen, den overledene naar zijne laatste rustplaats. Op het kerkhof waren vele belangstellenden tegenwoordig, waaronder wij opmerkten de heer G. Theod. Bom uit Amsterdam. Namens het personeel werd door den heer Roza gesproken, terwijl de heer Reckleben den overledene a!s vriend her dacht. De heer Stokvis uit Den Haag dankte voor de eer den overledene bewezen. Van de scheepswerf der firma De Haan Oerlemans alhier liep met goed gevolg van stapel de motorboot genaamd «Gelderland® gebouwd voor Hollandsche rekeing. De boot heeft eene lengte van 23 Meter is breed 4.11 Meter en hol 1.65 M. In deze boot wordt geplaatst een krom hout Ruweolie-motor van 26 P.K. De Zomertijd zal aanvangen in den nacht van Zaterdag op Zondag. Ten bate van het Brood- en Boter- fonds voor noodlijdend Rusland wordt a.s. Zondag 12 tot 2 uur en van 3.30 tot 5 uur een concert gegeven in de zaal van «Concordia® door eenige Heeren Musici, onder leiding van den heer Max Laurey. Toegang gratis. De in ons blad aangekondigde openbare vergadering ter oprichting eener Reddingsbrigade voor Drenkelingen zal, naar wij vernemen, worden gehouden a.s. Maandagavond te half acht in de Buitensociteit. De heer J. Versnel, lid der pers- en propaganda-commissie van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, zal de besprekingen inleiden, met ter ver duidelijking een collectie interressante modellen. Almkerk. Op Donderdag 30 Maart a.s. n.m. 6 ure zal in de zaal van den Heer C. Dekker alhier door de leden v. d. Stoomzuivelfabriek «Altena« een algemeene vergadering gehouden worden, terwijl tevens rekening en verantwoording gedaan zal worden over 'tjaar 1921. Tot Agent v. d. Centrale Suiker- Maatschappij te Amsterdam, is voor de gemeente benoemd de Heer P. Nieuwen- huizen. Dz. Door de Zangvereeniging «Meester Smits® te Waardhuizen (Gemeente Almkerk) is voor het gebruik bij hunne repetitie's enz. een orgel aangekocht. Babiloniënbroek. Tot notabel in de Ned. Herv. kerk is gekozen de heer J. Lankhaar Jzn. ter vervulling van een vaca ture wegens overlijden. Capelle. Bij de j.l. gehouden verpaeh ting van gemeentelanderijen hebben deze f 294.minder opgebracht dan het vorig jaar. Voor de a.s. Tweede Kamerverkie zingen is deze gemeente in twee stemdis- tricten verdeeld. Stemdistrict I omvat het gedeelte der gemeente benoorden van de spoorlijn en stemdistrict II het gedeelte bezuiden de spoorlijn. De kiezerslijst 1922 1923 dezer gemeente bevat 1249 keizers. Naar men ons mededeelt zal Ds. Barth, Chr. Geref. predikant te Werken dam a.s. Maandagavond 7 uur in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk een spreek beurt waarnemen. J.l. Zondag speelde «Excelsior I« te Waalwijk een competitiematch tegen W.S C. II voor den B.V.B. Ile klasse, welke wedstrijd in een gelijk spel eindigde. Stand 00. Excelsior II speelde op het terrein alhier voor de Ille klasse B.V.B. tegen W.S.C. III uit Waalwijk. Deze wedstrijd werd door Excelsior II met 31 gewonnen. Genderen. J.l. Woensdagavond hield Ds. v. d. Sluis predikant der Geref. Kerk te dezer plaatse, voor de A. R. Kiesver- eeniging alhier, een rede over het vrouwen kiesrecht. Op duidelijke wijze zette Spreker uiteen wat er toegeleid heeft dat het actieve vrouwenkiesrecht gekomen is. Hoewel Spreker zich het huismanskiesrecht als idiaal stelde, wekte Spreker tcch met vuur op dat de A. R. vrouw ook zal gaan stemmen, aangezien de vrouwen der niet geestverwanten dit ook zullen doen, en alzoo als de Anti revolutionaire vrouw thuis blijft de partij dit zeer zal schaden. Na afloop werden nog eenige vragen gesteld en door Spreker beantwoord. Nederhemert. Aan de Zuidzijde, werden alhier de vee en paardenscharen van Mej. Den Dekker te Andel voor het eerst publiek verpacht, gelegen onder Bern op den Doornwaard. Deze brachten op, vee gemiddeld f 125, paarden f 165 per schaar. Raamsdonksveer. Tot Bestuurs leden der A.-R. Kiesvereen. werden ge kozen dhren. Ds. D. J. de Graaff, H. v. d. Berg, J. A. Dorrenboom en A. v. Vark. Woensdagavond vierde de Knapen- vereen., onder leiding van dhr. Stoffels, haar Jaarfeest. Verschillende belangstel lenden woonden dit recht gezellig en prettig feest bij. Voor tractatie was voldoende gezorgd, terwijl de knapen menig voordracht ten beste gaven. Sleenwijk. De op 22 Maart j.l. vast gestelde Kiezerslijst bevat 1612 namen Sprang Door B en W. is voor den ge meente-toren een nieuwen weerhaan en koperen bol aangekocht, welke binnenkort van zijn hooge standplaats aan onze burgerij de windrichting hoopt aan te wijzen. Bij M. v. L ontstond in den schoor steen begin van brand wat gelukkig nog bytijds bemerkt is, zoodat erger voorkomen werd. Het scherm voor den schoorsteen werd reeds een prooi der vlammen. Wijk en Aalbnrg. Naar wij ver nemen zal op a.s. 2de Paaschdag de ope ning van het D.V.O. sportterrein plaats hebben. Evenals andere jaren zullen weer eenige wedstrijden o.a. Voetbalmatch, Korfbalmatch en Hindernisloop gehouden worden. Tijdens deze wedstrijden geeft de fanfare »Oeferfing en Uitspanning® een concert. Tevens wordt ons nog medegedeeld, dat de fanfare «Oefening en Uitspanning® en de Sport- en Gymn.-vereeniging »D.V.O.« een overeenkomst tot samenwerking aan gingen, zoodat we dit jaar nog een viertal concerten op het sportterrein zullen te ge nieten krijgen. oprisping, slechte spijsverteering, pijnlijken stoelgang enz. worden met veel succes bestreden door Per koker 60 cent. Verkrijgbaar bij Drogist en Apotheek. INGEZONDEN. M. de R. Een klein plaatsje s.v.p. waarvoor mijn welgemeenden dank. L. S. Wie der lezers van dit blad kan mij inlichten omtrent het examen voor cadet bij de Koloniale reserve ter opleiding voor officier, tot heden hoorde ik daar rooit van. Bij voorbaat mijn dank. Uw dw. dn. X. PREDIKBEURTEN 26 Maart. Geref. Kerk, v.m. 9.30 en n.m. 6u. ds. Winkelman van Eindhoven. Werkendam, geen opgaaf. van Uitwijk. Geref. Kerk vm. 9,30 en nm, 2 u. ds. Bosch. (Voorber. H. A.) Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2 u ds. v. d. Sluis. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. Drost van Moordrecht. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. Geref. Kerk geen opgaaf. Nederhemert, Zz. vm. 9.30 u. en Nz, nm. ds. Kluin. van Dordt. v (F.), vm. 9.30 u. dezelfde. Sleeuwijk, nm. 2 u. dr. Gobius du Sart van Woudrichem. Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Beumee. Ger. Gem. vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. (Bev. n. lidmaten). ALMKERK. Donderdag 46 Maart j.l. was het een ware feestdag voor Almkerksburgerij. De nieuwbenoemde Burgemeester, de heer J. W. Egberts van 's-Bosch, werd op zeer plechtige wijze ingehaald. Reeds vroeg in den morgen zag men al vele vlaggen wapperen. Om half negen 's morgens werd bij C. Dekker de stoet opgesteld, bestaande uit ruim 40 ruiters, het fanfarecorps «Nooit Gedacht« en rij tuigen met de Feestcommissie enz., ten einde den heer Burgemeester aan de grens der gemeente af te halen, waar ook in- tusschen het fanfarecorps «Cresendo® van den Nieuwendijk zich aansloot. Aan de grens der gemeente werd Z. E A. door den Voorzitter der Feestcom missie, de heer Joh. Heijstek en door den Heer Middelkoop toegesproken waarna Mej. Koekoek een bloemstuk aanbood. Nadat de Heer Burgemeester den stoet eerst eens had bekeken, zette deze zich onder de vrolijke tonen der muziek, in be weging gevolgd door een massa rnenschen. Bij aankomst op het Gemeentehuis werd de Burgemeester allereerst toegesproken door den heer Heistek, en wel als volgt«Hoewel ik moet erkennen, on bekwaam te zijn om hier een woord te spreken, en daarmede het moeilijkste van mijn dagtaak gekomen is, is toch ook dit voor mij het aangenaamste. Voor niets zou ik het voorrecht willen missen, U.E.A. Heer Egberts te verwelkommen, in deze onze Gemeente. Namens de Feestcommissie en ook namens het overgrootste deel der burgerij van Almkerk zij het mij vergund U een hartelijk welkom toe te roepen. En daar waar wij gelooven en belijden dat er niets bij toeval geschied, is ook uwe benoeming als Burgemeester van Almkerk geen zaak van toeval. Wij weten ook, dat ze dit voor u niet is, maar dat ge gelooft en belijdt dat de plaats van Burgemeester van Almkerk door God U is toebeschikt. Wij hopen en wenschen ook dat God er zijnen onmisbaren zegen op schenke. Het zal ook U, leden van het Dagelijksch Be stuur en van den Raad van Almkerk, zeer zeker verblijden, dat ik u thans kan aan dienen en voorstellen den E.A. Heer J. W. Egberts, benoemd Burgemeester van Almkerk, het is onze wensch en bede dat ge hem ook in Uw midden zult ontvangen als een man van God ons gezonden, dan zal het ook u niet moeilijk vallen om met elkander samen te werken. Het is ook onze wensch dat ge in alles trouw zult zijn, ook tegen elkander maar zijt ook trouw aan uw beginsel. Want weest er van verzekerd, dat de Heero op trouw, rijken zegen schenkt. Want waarom konden vorsten en stad houders niets tegen Daniël binden Omdat hij getrouw was. Weest dan met het Hoofd dezer Gemeente trouw in 't leiden en regeeren van deze gemeente Meent niet een ideaal pas te hebben bereikt, als ge een ander van zijn plaats hebt geduwd, want dan komt ge aan een droevige ont nuchtering. Hunkert niet rtaar wat de Heere niet voor u bestemde, gij zoudl er door ver liezen wat hij u schonk. Wij wenschen en bidden U te zamen, U als Burgemeester, U als leden van den Raad, Gods onmis baren zegen toe in het leiden en regeeren van dit volk. Ook U mevrouw Egberts- van Bergen een hartelijk welkom toegeroe pen. Wij hopen dat U komst in deze gemeente voor U en de Uwen tot rijken zegen moge zijn. Ook U, kinderen een hartelijk welkom. Het is voor U ook onzen wensch, dat ge hier in het stille landelijk leven Uw idieaa! zult vinden. Ge zult het ook ons niet euvel duiden, dat ook wij thans Uwen Vader als onzen Vader erken nen (al is het dan als Burgervader). En tenslotte burgerij van Almkerk, ontvangt ook gij Uw Burgervader als niet bij toeval, maar als van God hier gesteld, dan zal het voor U niet moeilijk of zwaar vallen hem te eeren ook om zijn ambtswiile, dan zullen wij ook kunnen bidden, voor hen die over ons gesteld zijn. Dit is zeker, we zullen het thans weer ondervinden dat hier niets volmaakt is, maar heb geduld met elkanders zwakheden en gebreken, en draagt elkander in de gebeden en liefde, dan zullen wij ook met elkander leven tot eere van Hem, die ons een iegelijk zijn plaats in het leven geschonken heeft. Zij het spade, ja zeer spade, maar mijn wensch is, dat Uw bêe ook mogen zijn Elisa's bêe. Ik heb gesproken. De heer Burgemeester geeft te kennen, na de officiëele installatie de burgerij te zullen toespreken. Nadat de openbare Raadsvergadering door den loco-burgemeester, den heer Verschoor, is geopend, spreekt deze als volgt WelEdelAchtbare heer Burgemeester Ik heet u welkom in ons midden. Wij zien UEdeiAchtb. tengevolge van de benoe ming door H. M ningin weder er ons midden. Wegc. door H. M. aan onzen vo.x ter verleend, die een tiental"5 «jdyn ae gemeente met ijver en toewijding heeft gediend, en die wegens lichaamszwakte zich genoodzaakt zag zijn ontslag te nemen, is die betrekking gedurende eenigen tijd door mij, als oudste wethouder, waarge nomen. Thans gevoel ik mij gelukkig, die weder aan UEdeiAchtb. te mogen over dragen. Wij ontvangen en verwelkomen UEdeiAchtb. als vertegenwoordiger van H. M., en vragen en verwachten van u, dat gij met al uw vermogen zult arbeiden tot bevordering van den bloei, rust en welvaart der gemeente, en dat gij spoedig door uw optreden als burgemeester, de achting en toegenegenheid der ingezetenen moogt winnen. Wij hopen, dat gij u zeer spoedig in Almkerk tehuis zult gevoelen, en het u gegeven worde tal van jaren die betrekking ten zegen voor de gemeente, met eere te bekleeden. Voorts wenschen wij u, EdelAchtb. den zegen, voorlichting en hulp toe van dien God, wiens Naam ter opening der Raadsvergadering wordt aangeroepen en beleden. Nog rest mij, Burgemeester, u te overhandigen het herkenningsteeken, voor den Burgemeester van Almkerk bestemd, hetwelk u als zoo danig in de gemeente kenbaar maakt. Ik hoop, Burgemeester, dat de tijd niet verre meer moge zijn, dat gij ook zonder dit teeken als Burgemeester in de gemeente zult worden gekend, geacht en geëerbie digd. Ten slotte overhandig ik u den hamer, het symbool van het gezag, den Voorzitter der Gemeenteraadsvergaderingen toegekend. Ik hoop en wensch, dat die hamer voortdurend de plaats blijve innemen welke al de jaren, die ik de vergaderingen van den Gemeenteraad als Raadslid en Wethouder heb bijgewoond. Nimmer is hij gebruikt om ook maar eenigszins op gewonden sprekers tot de orde te roepen. Ik hoop, Burgemeester, dat zulks bij voortduring zoo moge blijven, opdat Alm- ketk dien roem blijve handhaven. En hiermede verklaar ik u als Burgemeester van Almkerk en mitsdien als Voorzitter van onze Raadsvergaderingen geïnstalleerd en draag ik de verdere leiding dezer vergadering aan u op. (Vervolg verslag in het volgend nummer.) Heusden. Bij de heden gehouden stierenkeuring werd een stier van den landbouwer G. uit Oudheusden dol, en rende in woeste vaart over het plein. De geleider B. werd door het razende dier op de horens genomen en omhoog geworpen. Hevig bloedende werd hij bij den heer Vermeulen binnen gedragen. De stier werd onder politietoezicht door J. R. doodgeschoten. Waspik. De smid J. A., werkzaam op de scheepswerf van de firma Ruijten- berg alhier, geraakte met zijn linkerpink tusschen een machine, met het gevolg dat enkele pezen werden doorgesneden. Onmiddellijk moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Heusdenvm. 10 en nm. 5 u. ds. Huij gens. (Collecte Diak.huis.) Aalburgvm. 9,30 uur ds. Bakker. Andel, v.m. 9.30 en nm. 2 ds. v. d. Put. Aalst, vm. ds. Rappard. Almkerk, vm. 9.80 u. ds. de Wit B'broek, nm. 2 uur ds. Nauta. Drongelen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart Doeveren, vm. 10 u. ds. Nauta. Eethen, geen dienst. Denderen, vm. 9.30 u. ds. Rijnenberg. '8-Gravenmoervm. 9,30 u. ds. de Graaff van Raamsdonk. Heesbeen, nm. 2 uur ds. Bakker. Meeuwen, nm. 2 u. dr. Tjalma van Veen. Raamadonk(D.), nm. 2 u. ds. Bouthoorn Sprang, vm. 9,30 u. leesdienst. en nm. 2.30 u. ds. Jonkers van Waspik. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijknm. 2 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma. Wijk, vm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Jonkers.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2