voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Ba. 4178. Zaterdag 1 April Heeft \Jw kind kinkhoest Abdijsiroop j. tl Jon en fanjeveld DAUWWORM Kloosterbalsem iederen Vrijdag te consulteeren zijn ARTS, MO AD- en TANDARTS, van half elf tot 3 uur BEHOORENDE BIJ HET Goede Gewoonten, Goede Gezondheid. Een minder goede gezondheid komt zelden zonder oorzaak. Personen, die te veel eten, zich overwerken, te veel rooken, te veel alcohol gebruiken, laat naar bed gaan en geen lichaamsbeweging in de bui tenlucht nemen, moet in gezondheid achter uit gaan. Hun leefwijze is te laken. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig urinezuur, dat zich ophoopt en de nieren verzwakt. Want de nieren werken als bloedfitters als zij gezond zijn, filtreeren zij de onzuiverheden uit het bloed, maar zij verzwakken bij overspanning. Bij zwakke nieren geschiedt de filratie onvol komen en blijft het schadelijk urinezuur in het gestel achter. Dit is de oorzaak van rugpijn, urinekwalen, duizeligheid, onnatuur lijke loomheid, verlies aan gewicht, aanleg voor waterzucht, ontsteking van de nieren of blaas, rheumatische pijnen en zenuw achtigheid. Goede gewoonten verschaffen een goede gezondheid door afvoer van het urinezuur en verlichting van de taak der nieren. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u hier in bijstaan zij versterken zwakke nieren, lenigen de urinekanalen en regelen de blaas. Zij slagen zelfs in gevorderde gevallen van nierwaterzucht, rheumatiek, steen en der gelijke urinezuur-kwalen. Gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, indien noo dig, is op zichzelf een goede gewoonte gij kunt geen verstandiger begin maken dan met dit speciale niergeneesmiddel. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten k f 1.75 per doos. Vergadering van den Raad der gemeente VEEN, op Donderdag 23 Maart ten 10J ure. De Burgemeester en het lid Jiskoot zijn afwezig. De waarnemende Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de Secretaris de notulen voorleest, die onveranderd wor den goedgekeurd. Het lid Timmermans vraagt inlichtingen, waarom de vorige leden der commissie tot wering van schoolverzuim, geen ontslag hebben gekregen, waarop de Secretaris antwoord, dat zij periodiek aftraden en bijgevolg geen ontslag verleend kon worden. Onder de ingekomen stukken behoort eerst, het aannemen van den WelEd. Heer van Gestel van zijn benoeming tot lid der schoolcommissie. De Secretaris maakt melding, dat aan deze gemeente een bedrag van f 4360 is toe gewezen uit de O.W.-belasting. Vervolgens een schrijven van den Com missaris der Koningin, dat de in de Tweede Kamer aangenomen wijziging van den zo mertijd zal ingaan op 26 Maart 's morgens 2 uur, dus tusschen Zaterdag en Zondag en nog in de Eerste Kamer moet behan deld worden, en daarmede reeds nu door het college rekening gehouden kan worden. De Raad besluit mat algemeene stemmen, de oude tijdregeling te houden voor de secretarie en spreekt zich uit veel te ge voelen, voor de oude tijdregeling voor de school en de vergaderingen. Beide laatste worden door B. en W. geregeld en vast gesteld. Thans een schrijven van den minister van Arbeid, houdende antwoord op het door het Gemeentebestuur aan zijne Excel lentie doorgezonden verzoek van den Land arbeiders- en Grondwerkersbond tot ver lenging van steun voor de uitgetrokkenen, waarop afwijzend wordt beschikt op grond, dat de werkeloosheid dezer bonden geen crisiswerkeloosheid is. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. Op de aanvraag aan dezen minister om subsidie voor de afgraving van een gedeelte van den dijk ter bestrijding der werkeloosheid, is een schrijven ingekomen om verschillende in lichtingen. Aangezien deze inlichtingen nogal kostbaar worden en aan de uitvoe ring van een en ander voor de gemeente nogal tijdverlies meegepaard gaat, stelt het lid van der Pol voor het den polder op te dragen, wat weth. Schreuders en het lid Vos niet conform vinden aan het eens ge nomen besluit van de Ingelanden. Hierop dient de Voorzitter een ander voorstel in, waarop van der Pol zijn voorstel intrekt. Eerstgenoemde stelt voor, door te werken. Eerst vergunning te vragen aan het Dijk- bestuur tot afgraving van den dijk. Daarna opgaven vragen van de geraamde kosten en dan voor dat 3 gedeelte der gemeente subsidie aan te vragen bij den minister. Wordt aldus met algemeene stemmen goed gekeurd. Hierna komt aan de orde een schrijven van Ged. Staten, die 6 pCt. naast 50 opcenten te hoog vinden, wanneer niet aangetoond kan worden, dat alle belasting bronnen in deze gemeente uitgeput zijn, niet verwacht kan worden, dat heffing van 6 pCt. voor de. belasting van den Hoofd. Omslag hunne goedkeuring zal wegdragen, waarom B. en W. voorstellen de verorde ning te wijzigen en te schrijven ten hoog ste 6 pCt. Alsmede een schrijven van Ged. Staten, dat de schoolgeldheffing overeenkomstig art. 62, 63 en 64 der Lager Onderwijswet 1920 moet plaats hebben. De Raad leest niet anders, als den vorigen keer, dat art. 64 eerste lid, niet van toepassing is op vervolgonderwijs en besluit dit nogmaals onder de aandacht te brengen van Ged. Staten. Hierna sluit de Voorzitter de openbare vergadering om in besloten zitting over te gaan. PLAATSELIJK NIEUWS. Almkerk. Op de kiezerslijst dezer gemeente komen 1740 namen van kiezers en kiezeressen voor. Hedel. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente en de A.-R. Kiesvereen. »Voor God, Nederland en Oranje« alhier is door elk een request gezonden aan den Raad der Gemeente, inhoudende het ver zoek om te besluiten tot afschaffing der Kermis-vermakelijkheden op de jaarlijksche paardenmarkt in November en tevens tot sluiting der herbergen na afloop der markt. Vermoedelijk zullen deze requesten in de eerstvolgende raadsvergadering worden behandeld. Nederhemert. Bij de op Woensdag j.l. alhier gehouden verpachtingen van wei en hooilanden van den dorpspolder »Neder- hemert benoorden de Maasc, was de opbrengst dit jaar f 600 meer dan het vorige jaar. Van daling, zooals op vele andere plaatsen, is hier nog geen sprake. Nieuwendijk. Woensdagmiddag reed alhier een motorrijder tegen een vrachtauto op. Hevig uit het hoofd bloedende werd hij met dezelfde auto naar Dr. Overbosch in Almkerk vervoert, die geneeskundige hulp verleende. Ondhensden. De heer J. Klerks, alhier, vond bij het graven van fundamenten tot bouwing van een schuur verschillende overblijfselen van menschelijke geraamten, onder meer stukken van schedels, dij- en scheenbeenderen. Ook werd een onge schonden doodshoofd opgegraven, waar de tanden bijna allen nog inzaten. 3 Zooals te begrijpen is, doen nu tal van fantastische verhalen de ronde, Raamsdonksveer. Marktbericht Hótel de Reijer. Tarwe f 13.25 f 13.50; Rogge f 12.50; Haver f 13,25 k f13.50; Hooi f 88 a f 40. Tot Bestuursleden der Chr. Hist. Kiesvereen. werden gekozen de heeren A. Redert en D. Lankhuijzen Szn. Binnen 14 dagen traden er niet minder dan 50 nieuwe leden toe, waaronder enkele vrouwen, zoodat het aantal leden tot 225 klom. Met gunstig gevolg liep van stapel een op de werf N. V. Scheepswerven v.h. P. en A. Ruitenberg alhier gebouwde motor boot, groot 70 ton, gebouwd voor rekening van Gebr. v. d. Sluijs te Drimmelen, terwijl bereids de kiel gelegd werd voor een motor boot met vischbun voor den heer Kievits te Geertruiden berg. Tot Voorzitter van het »Groene Kruist alhier werd gekozen Mr. A. M. de Roon. Deze bloeiende vereeniging telt ruim 400 leden. De heer C. Sneep werd in een vergadering te Breda gehouden, gekozen tot bestuurslid van de Kamerkring Tilburg. In den tijd van een goede twee weken werden hier drie zaken óf stop gezet óf aanmerkelijk ingekort, met het gevolg dat verschillende arbeiders werkeloos werden. Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 17 Maart 1922. Overtr. Jachtwet: D. v. d. B.,B'broek, f3 of 2 d. C. v. B., Veen, f 5 of 3 d. Arbeidswet: D. B., W'dam, 2 maal f3 of 2 maal 2 d. G. K., Almkerk, 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. J. d. W., Dussen, f 3 of 2 d. TrekhondenwetG. A. S., Almkerk, f 10 of 5 d. Wapenwet: J. v. D., Meeuwen, flOof 5 d., verb, verkl. Prov. Wegenregl. P. S., Dussen, f 3 of 2 d. Motor- en RijwielwetM. R DeWerken, f5 of 3 d. Pol.verord. W'dam J. K. v. d. S., DeWerken, f3 of 2 d.A. S., C. J. v. R A. A. E. en A. A. E., allen W'dam, ieder f2 of 1 d. LeerplichtP. S., Dussen, f 5 of 3 d. 424 Sr.: L. d. R,, W'dam, f 5 of 3 d. H. v. E., idem, f 5 of 2 w. T.S.G. H., Giessen, f 3 of 1 w. T.S. 453 Sr.: 2e herh., A. v. B.. Heusden, 14 d. hechtenis; C, v. K., Wijk, f15 of 14 d. 461 Sr.J. A. d. J., W'chem, f 5 of 2 w. T.S. Rijw. z. licht: C. G., W'dam,3 of 1 w. T.S.J. P. C., Heusden, M. H. J„ Veen, P. v. H. en A. A. K., Wijk, A. W. v. d. M., DeWerken, M. A. K. en T. S., W'dam, L. v. d. S. J. C. M. P., Dussen, allen f3 of 2 d. Motor- en Rijwielwetverzet, H. J. G. S., 's Bosch, bekrachtigd. IEen paap lepels Abdij siroop kurmen Uw lieve lircg onmiddellijk lucht geven en de slijmdoen loskomen .De bevat geen verdooven de bestanddeelen,is on schadeli j kverzachtend en genezend Burgerlijke Stand. HEUSDEN, 17—28 Maart. Geboren: Johanna Maria Lamberta, d. v. F. S. M. Schreuder en A. M. H. Hurkmans Hermine, d. v. S. Winsernius en H. J. A. de Boer Wiebe Gerrit, z. v. R. de Bruin en G. Koopman. Getrouwd: G. J. Hoogeboom, 28j. en J. van Rijswijk, 25 j. Overleden: L. J. Veerman, 74 j., echtg. van M. C. A. G. L. Stokvis Kuinira Vos, 81 j.Clasina Branderhorst, 67 j., echtg. van W. SchopenhauerOtto van Rijswijk, 3 mnd. VEEN, over de maand Februari. Geboren: Geertruida d. v. N. Schreuders en C. VosMagdalena d. v. S. de Vries en M. A. Lommerde Anneke Johanna d. v. C. G. Timmermans en G. Vos. Getrouwd: J. v. Giessen en J. Kraaij Overleden: G. de Fijter wedn. v. E. v. d. HeuvelJ. G. v. Rijswijk echtg. v. J. Lievaart. DEWERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Dirkske Pieuntje, d. v. J. v. d. Heijden en W. C. Versteeg. Overleden: Janna Johanna Verhagen, 81 j., wed. van Arie van Arkel. ALMKERK. Geboren, Teuntje Cornelia, d. v. J. Ottevanger en J. Schermers. Klazina Hendrika, d. v. en Pieter z. v. D. van Burgel en G. van Dijk. Grietje Petronella, d. v. J. W. Jansen en P. Kant. Cornelis, z. v. L. de Graaf en A. Nieuwenhuizen. Gerrit, z. v. G. van Haaften en G. van Haaften. Anna Cornelia, d. v. A. de Graaf en A. Nultenbroek. Getrouwd: Andries Tolenaars, 36 j., en Bastiana van der Stelt, 23 j. Bastiaan van Eethen, 27 j. en Angénita Elizabeth Kolff, 30 j. Overleden: Antonie v. Vark 56 j. Johanna v. d. Wiel, 48 j. Johannes Pieter v. Herwijnen, 14 mnd. Nicolaas Dirk de Graaf, 18 w. Jannigje v. Maas tricht, 2 mnd. Anna Groenenberg, 77 j. WIJK, over de maand Februari. Geboren: IJmert z. v. P. de Waal en G. Colijn Dirk z. v. H. A. Boumari en A. Garstman Johanna Wilhelmina d. v. K. van Drunen en P. Garstman Cor- zullen bij den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tandziekten. neiis z. v. J. Vos en A. H. v. d. Schans; Hendrika d. v. C. de Waal en A. Bouman Nicolazina d. v. A. Vos en A. Bouman Johannes Meeuwis z. v. M. v. Rijswijk en G. van Rijswijk, Overleden: A. v. d. Pol wed. v. M. de Kok 78 j.A. Roeland 1 j.M. Mouthaan 1 j. S. A. Donkerslootechtg. van G. Bouman 23 j.G. v. Kuijk 89 j. ongehuwd. Marktberichten GORINCHEM, 27 Maart. Aangevoerd 291 koeien, 12 nuchtere kalveren, 499 biggen, 178 overloopers. Men besteedde voor kalf koeien f 400 a f 460, melkkoeien t 230 a f 350, kalf- vaarzen f175 a 1250, pinken f 110 a f140, guiste vaarzen f190 a f 225, nuch tere kalveren f 16 a f20, overloopers f30 a f50, biggen f 15 a f30. De Rotterdamsche eierveiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 6.35f 9.25 idem (klein) f f Eendeieren f 7.30f 8 00 Ganseieren f 13.00f 24,00 Aanvoer stuks. ROTTERDAM, 28 Maart. Aanvoer 254 paarden, 26 veulens, 1648 magere en 667 vette runderen, 200 vette kalveren, 1890 nuchtere kalveren, 88 graskalveren, 43 schapen of lammeren, 455 biggen, 0 bokken of geiten, 0 ezel, 86 overloopers. Prijzen per J K.G.koeien 4067^ ct., ossen 4565 ct., stieren 42^—57J ct., kalveren 62|102J ct. Melkkoeien f270 a f480, kalfkoeien f350 f515, stieren f225 f460, pinken f150 a f280, graskalveren f80 k f 150, vaarzen f 180 k f 330, werkpaar den f300 f500, slachtpaarden f 100 f 200, hitten f 200 f 350, nuchtere kal veren f25 f 40, slachtkalveren f 8 k f 15. biggen f 13 k f 25, overloopers f 30 f 40. ZóLT-BOMMEL, 28 Maart. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 123 biggen, prijs f 14 a f24; 56000 eieren, prijs 7 8 ct. p. st, 580 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.20, boerenboter f 1.10 a fl.20. 's BOSCH, 29 Maart. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 926 run deren, 90 zeugen, 450 biggen en 60 lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 300 a f 425, kalfvaarzen f 225 a f 350, ma gere ossen en koeien f120 a f 200, vette ossen en koeien le kw. 65, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f110 f200, zeugen f 100 k f 150 per st., biggen f3,óf 3,25 p. w. vette lammeren f20 a f30 per stuk. BINNENLAND. Duur Holland. Op mijn zwerftochten door verschillende landen van Europa gedurende de laatste maanden heb ik ervaren, zoo schrijft een H b l.-corr. te Genève, dat er door de toeristen een stillen boycot van Holland voorgenomen wordt. Ons land geniet de reputatie het duurste land van Europa te zijn en ik geloof niet dat dit ver bezijden de waarheid is. Men kan dit niet verklaren door den duren gulden. De Zwitsersche frank is nog duurder dan de gulden de gulden staat in Zwitserland nog een eind onder pariteit vleesch en zuivelartikelen zijn in ons land goedkooper, de Zwitsersche prijzen zijn lang niet voor de poes en toch is het voor vreemdelingen in ons land duurder dan in Zwitserland of in welk ander land ook. En juist deze maand hebben de Zwitsersche hoteliers hun prijzen nog met 10 pCt. verlaagd. De leden van het Volkenbondssecretariaat, die de opening van het Internationaal Gerechtshof te 's Gravenhage bijgewoond hebben, zijn teruggekomen met verhalen over fantastische prijzen, welke men hun gevraagd had, in hotels zoowel als in res taurants en winkels. Wegens zijn dure prjjzen zal, zoo vreest de schrijver, Nederland gedurende de eerstvolgende jaren den toeristenstroom langs zich heen zien gaan. En ook groote internationale congressen zal men er voor- loopig wel niet verwachten. o De lemerdienstregeling. De zomerdienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen zal met ingang van 1 Juni a.s. worden ingevoerd. Naast een vermeerdering van treinen zal ook de rijtijd der treinen worden bekort. Verbrand. Mevr. B. te Bussum had een potje branden de terpentijn te dooven en is daar hijzelf in brand geraakt. Zij bekwam zoo ernstige brandwonden, dat zij kort daarop overleed. flottorrjjder gedood. Een motorrijder is bij het passeeren van den overweg Wilhelminaschool te Bussun door een trein aangereden en bijna dadelijk gedood. De afsluitboomen waren opengebleven. De politie stelde een onder zoek in, bracht het lijk naar het lijkenhuisje en nam het motorrijwiel in beslag. o Onder een tas steenen. Een viertal spelende kinderen geraakte te Diemen onder een omvallende tas steenen op de steenfabriek »Bingerden.« Een negen jarigen jongen werd levenloos onder den steenhoop vandaan gehaald. De drie andere kinderen waren min of meer ernstig verwond. Tegen den ismertyd. De vijf tuinbouwvereenigingen aan den Langendijk besloten den ouden tijd te hand haven. Do melkveehouders in den Helder c,a. hebben eenparig besloten, do melk niet volgens zomertijd te leveren. In beslag genomen. Een landbouwer, vroeger woonachtig in een Hollandsch grensdorpje bij Vaals, thans te Aken, had in den oorlog met smokkelen een flinke som verdiend. Om echter niet door den Hollandschen fiscus te scherp te worden gecontroleerd naar de grootte van zijn vermogen, had de boer in Duitschland goederen gekocht. Dezer dagen kwam de Oweeër met paard en wagen over de grens om in de ouderlijke woning meubelen te gaan halen. Doch de ambtenaren namen alles in beslag en verkochten later het in beslag genomene. baardworm, ringworm, netelroos, gordelroos, schraalheid, uitslag, open huid door het transpiree- ren, steenpuisten, zweren, brand wonden, open wonden, aam beien, zeere borsten, korsten op het hoofd, roos, verdwijnen door een behandeling met den tevens een beroemd wrijf- middel bij Rheumatiek, Jicht, Spierpijn, Zenuw pijn, Spit, Ischias etc. Prijs per pot van 20 gram f 0.80 van 50 gram f 1.60, van 100 gram f 3.Eischt rooden band met onze handteekening L. I. AKKER, Rot terdam. Alom ver krijgbaar. BIJVOEGSEL Kienwtflad 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5