voor het Land yan leusden en Altena, de Langstraat en de Bommeterwaard. Ho. 4180. Zaterdag 8 April J- /K. 5ott cit J>£. £an9ev<ld -eg Gelegenheid tot Gepareeren m Metoren en Rijwielen. FIRMA DOEDEIJNS-VISSER, BELIJDENIS ipgmi Fin Til. Ml W, H. van Herwaarden, Kloosterbalsem KERKBOEKJES iederen Vrijdag te consulteeren zijn 's-BOSCH. Hinthamerstraai 10. GROOTE KEUZE WAALWIJK. ARTS, MOND- en TANDARTS, van half elf tot 3 uur BEHOORENDE BIJ HET DRIE BELANGRIJKE VRAGEN. Worden nier-waarschuwingen begrepen Beseft men het gevaar Zou het niet verstandig zijn om een bewezen weerstands methode aan te nemen Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid, urinekwalen, zenuwoverspan ning loome dagen en slapelooze nachten, stijve en gezwollen gewrichten en pijnlijke spieren dat zijn de waarschuwingen Een gevaar volgt spoedig, want verwaar- loozing doet ernstiger verschijnselen ont staan als rheumatiek, vorming van steen, spit, ischias, graveel, nier- en blaasontste king, waterzucht en urinezuur-vergiftiging. De weerstand hangt af van de volkomen filtratie van het bloed door de werkzaam heid der nieren. Alles zou goed gaan, in dien de regels van de natuur gezond ver stand, eenvoudig voedsel en geregelde^ge- woonten, werden toegepast. Maar ronduit gezegd, krijgt de natuur geen voldoende kans. De nieren worden vaak tot de grens van uitputting overspannen, en dan pas denkt men na. Draal niet in twijfel. Vermijd de ge volgen van verwaarloozing. Behoed de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij versterken de nieren, lenigen de blaas, en hun werking doet de verschijn selen, door verzwakking van deze organen veroorzaakt, verdwynen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (Iet er op dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt) zijn verkrijgbaar bij alle bekende drogisten fl.75 per doos. Openbare vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK, op Vrijdag 31 H Maart 1922, vm. 10 uur. (Van 9—- 10 uur geheime zitting). Aanwezig de heeren Verschoor, Otte- vanger, Buizer, de Jong, Groeneveld, v. d. Wal, Ouwerkerk, Middelkoop, v. d. Meij- t den en Dekker. Voorzitter de EdelAchtb. Heer J. W. Egberts, Burgemeester. Secretaris de Heer v. d. Wiel. De Voorzitter opent de vergadering, en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is Bespreking aanbesteding van het Electr, licht. De Voorzitter zegt, dat de heeren Raadsleden al wel eenigszins op de hoogte zijn gesteld met den afloop der aan besteding, en het resultaat van het ge leverde werk door de firma van Boxstel, te Tilburg, den laagsten inschrijver, en stelt voor heden een besluit te nemen het werk al of niet te gunnen. De P.N.E.M. heeft over het werk door de .firma van Boxstel voornoemd niet ongunstig geoor deeld. De heer de Jong acht het echter beter f eerst eens goed te onderzoeken, welke firma het beste werk levert, aangezien hiermede zeer voorzichtig te werk gegaan moet worden. De Voorzitter zegt, dat de P.N.E.M. hierover al voldoende inlichtingen verstrekt heeft. De heer Ouwerkerk is er tegen om alles in handen van de P.N E.M. te geven, men heeft dan niets meer te zeggen. De Voorzitter vraagt eenige inlichtingen omtrent de aansluiting der buitenwijken, deze zijn echter nog onvolledig. Besloten wordt om op de eerstvolgende vergadering een besluit te nemen aan gaande den bouw van het net, terwijl dan tevens omtrent de aansluitingen officieele mededeelingen kunnen gedaan worden. Een schrijven van den heer H. P. Vos, Hoofd der school te Nieuwendijk (gem. Almkerk), die wegens zijn benoeming te Woudrichem eervol ontslag uit zijn tegen woordige betrekking vraagt, hetgeen door den Raad wordt verleend. Mededteling wordt gedaan van de uit spraak der Rechtbank te 's Bosch in het proces oud-burgemeester Punt contra ge meente A'mkeik, betreffende de niet uitbetaling gedeelte salaris 1919. De gemeente is veroordeeld om uit te betalen, plus 5 pet. rente vanaf 17 Sept. 1920 en de proceskosten. De Voorzitter heeft inzage van het vonnis gehad, volgens spr. is er geen speld tusschen te krijgen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Hierna komt aan de orde een verslag van de commissie tot wering van school verzuim. 't Blijkt, dat aan de oproepingen, gericht aan de ouders van die kinderen, die de school onwettig verzuimden, al heel weinig gevolg is gegeven. B. en W. stellen voor, deze commissie te reorganiseeren, en een commissie te Almkerk te benoemen bestaande uit de heeren van Veelen, Buizer en P. A. Koekkoek, voor Nieuwendijk de heeren Wisse, J. Snoek en C. van Helden, en te Uitwijk de heeren Roman, P. A. Nieu- wenhuizen en Z. van Herwijnen. Thans komt aan de orde bespreking verbouw bijz. school alhier. De Vooizitter zegt, dat het niet noodig zou zijn voor den verbouw grond aan te koopen en meent dat er toch verbouwd kan worden. De heer de Jong zegt, wij moeten maar niet al te haastig zijn, anders gaat het net als met de overdekte speelplaats voor de school te Waardhuizen, daar hadden we nog wel jaren den tijd mede gehad, en stelt daarom voor de verbouwing nog maar wat uit te stellen. De heer Verschoor zegt, dat het zeer noodig is, en dat het niet bevorderlijk voor ljet onderwijs kan zijn, dat een onderwijzer en een onderwijzeres in één klas les geven. Wanneer men er lokalen op gaat bouwen worden het net kippen- kooien. De heer de Jong meent, dat het maar geld weggooien is. De heer v. d. Meijden deelt mede, dat het schoolbestuur met een bouwplan zal komen, zoodat over deze aangelegenheid nog geen beslissing wordt genomen. Een schrijven van den heer M. de Bok te Utrecht, waarin hij den Raad verzoekt, terugbetaling H. O. 1922. B. en W. zullen in deze een beslissing nemen. Ged. Staten berichten ongegrondverkla- ring van eenige ingestelde beroepen be treffende aanslagen H. O. 1921. Een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, betreffende salarisverhooging Burgemeester en Secretrais, alsmede vergoeding van een bedrag, gelijk aan de pensioenpremie van deze ambtenaren. B. en W. stellen voor aan dit adres adhaesie te betuigen met uitzondering van het bedrag voor pensioenpremie. De Voorzitter zegt, over deze zaak niet veel te zullen zeggen, daar spreker er te nauw in betrokken is. De heer Buizer had liever voorstellen gezien tot verlaging van salarissen dan tot verhooging daarvan. Tot zijn spijt kan de heer de Jong zijn stem niet aan het voorstel van B. en W. geven, en tracht dit in een breed betoog te motiveeren, omdat alles omlaag gaat. De Voorzitter meent, dat het nog iets achterstalligs is. De heeren Ottevanger en v. d. Meijden meenen dat men er toch aan moet. De heer Verschoor spreekt hierna over de broodzetting, want het brood blijft hier duur, waarop de heer Buijzer antwoordt, dat in geen eene coöperatie het brood goedkooper geleverd wordt, dan door de bakkers in Almkerk. De Voorzitter zegt, we moeten niet van het onderwerp afdwalen, waarop het voorstel van B. en W. (welk besluit al reeds genomen was, voordat de Burg. in functie was) in stemming wordt gebracht, hetgeen met 7 stemmen tegen, 1 blanco en 2 vóór wordt verworpen. Tot leden van de stembureaux voor de aanstaande verkiezing leden voor de Tweede Kamer worden benoemd Voor Almkerk, de Burgemeester, Voor zitter de heeren A. de Jong, H. D. v. d. Meijden, G. de Leeuw vervangers, J. B. Branger en B. W. Buijzer. Voor den Nieuwendijk, de heeren J. C. Ottevanger, Voorzitter, J. den Dekker, A. Middelkoop en A. de Latervervangers, C. A. Walraven en H. Crezee. Voor Uitwijk, de heeren P. v. d. Wal, Voorzitter, T. Colijn, C. Nieuwenhuijzen en Z. v. Herwijnen vervangers, L. de Graaf en J. A. Bosch. Daarna stelt de Voorzitter voor, om voor het gebruik ter secretarie een schrijfmachine aan te koopen. Een zeer doelmatige ma chine zou ongeveer f 480 a f 490 kosten. Spr. is, met het oog op de hooge kosten van drukwerk, er van overtuigd, dat de te maken onkosten voor aanschaffing der machine in twee of drie jaar teiug zijn. Met algemeene stemmen wordt tot aan koop besloten. Bij de gebruikelijk rondvraag, zegt de heer de Jong, dat het torenuurwerk in den laatsten tijd nog al eens defect is, en heeft ook vernomen dat iemand het uurwerk heeft onderzocht, doch dat deze persoon niet goedkoop werkt. Spr. stelt voor, om oud-veldwachter v, Kuijk met een tim merman het uurwerk weer in orde te laten maken. De Voorzitter zegt, ook nog een paar adressen van reperateurs in zijn bezit te hebben. Deze zaak komt wel in orde. De heer de Jong stelt ook voor, B. v. d. Koppel alhier, die wegens ongesteldheid niet kan werken en J. A. v. Andel aan de Waardhuizersteeg niet te vervolgen wegens betaling II. O. Eerstgenoemde wordt vrijgesteld, terwijl over laatstgenoemde nog zal worden beslist. De heer Groeneveld zegt, dat A. Colijn aan den Kornschendijk eene aanmaning heeft ontvangeu, hoewel hij vrijgesteld is van betaling H. O. Dit zal worden onderzocht. De heer Dekker is van meening, dat de Gemeente-ontvanger niet correct optreedt tegenover belastingschuldigen. Het is voorgekomen dat iemand f 2 wilde betalen, welk bedrag door den Ontvanger werd geweigerd. De Voorzitter zegt, dat dan de termijn van betaling wel verstreken zal zijn. Ieder kan zien op zijn aanslagbiljet hoeveel en wanneer men moet betalen. Ook vraagt de heer Dekker of er een zullen bij den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tandziekten. Oudercommissie O. L. Onderwijs, in verband roet het bepaalde in de L. O.-Wet, alhier is benoemd. De Voorzitter zegt, dat daarin wel zal worden voorzien. De heeren Dekker en Ouwerkerk spreken hierna over de slechte drinkwatervoorziening. Eerstgenoemde te Ippelschendijk en laatst genoemde te Nieuwendijk. De Voorzitter zegt, wel eens te zullen komen kijken en bij hen een bezoek te brengen. De heer v. d. Wal vraagt, of voor de kerk ook 2 gratis lichtpunten zullen worden verstrekt. Hierover wordt nog geen beslissing ge nomen. De heer Dekker vraagt, of de bepalingen betreffende het houden van honden, wordt nageleefd. De Voorzitter heeft reeds met den veld wachter hierover gesproken. De heer de Jong ziet weinig of geen honden voorzien van een penning. De aandacht zal op een en ander worden gevestigd. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. BINNENLAND. Een ljjder aan rerrolginswaanzin. De marechaussee der brigade Tilburg heeft te Berxel langs het z.g. Galgenven een overjas gevonden, hetgeen het ver moeden wekte, dat het kleedingstuk kon toebehooren aan iemand, die zich in het diepe water had verdronken. Na eenigen tijd dreggen werd het lijk opgehaald van een te Tilburg wor.enden Duitscher, Paul Hillen genaamd. In een notitieboekje, dat in zijn kleeding gevonden werd, stond ge schreven, dat hij de moordenaar was van mr. Wijsman, Er is evenwel vastgesteld, dat de ongelukkige in hooge mate leed aan vervolgingswaanzin. Aardappeluitroer. Men meldt van betrouwbare zijde aan het Hbl., dat in de omstandigheden, die aanleiding zijn geweest voor het uitvaar digen van een verbod tot uitvoer van aard appelen, zulke wijzigingen zijn gekomen, dat opheffing van het verbod zeer aanstaan de is. Op het ministerie van Landbouw moet men thans zekerheid gekregen hebben, dat onze voorraad voldoende is om den volgen den oogst te halen, ook al zal het uitvoer verbod een dezer dagen weer worden op geheven. Doodelyk vlieg-ongeluk. Uit den Helder wordt gemeld, dat op h"t vliegterrein de Kooy nabij den Helder Maandagmorgen een marinevliegtuig omlaag is gevallen van een hoogte van 100 Meter. De officier vlieger C. Th. Auwerda werd gedood. De 2e luit ter zee S. J. S. Mahns brak een been. De oorzaak van het ongeluk is niet te wjjten aan eenig gebrek aan het toestel, ook de motor werkte goed, doch was het gevolg van een vaartvermindering bij het nemen van een bocht. De marine luchtvaartdienst heeft den heelen winter de verbinding onderhouden tusschen Vlieland, dat door ijs afgesloten was van den vasten wal en de Friesche kust. In geen 2 jaar is een ongeluk bij de marine-luchtvaart voorgekomen. De gedoode officier Auwerda was 32 jaar oud. ffloerd In de Haarlemmermeer onder Uithoorn is 't lijk van een zwerver gevonden met afgesneden hals en polsen. Een scheermes zat nog in den pols. Er is geen zekerheid of er van moord of zelfmoord sprake is. Wormcrvcer niet failliet. De Haarlemsche rechtbank heeft de faillissementsaanvrage van de gemeente Wor- merveer afgewezen, terwijl de faillissements aanvrage van den heer J. Schrijver wet houder van Wormerveer is ingetrokken. Galgenhumor. Een landgenoot, die vermoedelijk op 1 April een belastingbiljet had thuis gekregen, had er niettemin geld voor over om in een der bladen de volgende advertentie te plaatsen Lieve A 1 v a, kom terug, 12 pCt. geboden. Eenige belastingbetalers. van Dames-, Heeren- en Kin derschoenwerk en aanver wante artikelen, zooals Groote doozen schoencrême vanaf 15 cent. Veters in alle soorten vanaf 1 cent per paar enz. enz. Voor reparatie werk wordt gerekend Heeren-zolen en hakken le kwaliteit t 3. Idem 2e f 2.50 Dames-zolen en hakken le kwaliteit f2,50 Idem 2e f 2. Het beste adres IS en BLIJFT bij Engstraat 76 Heusden. FIRMA Wend den Kloosterbalsem als wrijfmiddel voor Uw rheumatiek, verstuikingen, lendepijn, spierpijn als heelmiddel voor Uw steenpuisten, zweren, uit slag, brand-en snijwonden, open oksels, uitslagals jenkstillend genees middel voor uw dauw worm, eczema, aambeien en tegen winterhanden en -voeten. De Vanaf heden is het tarief DRINEN-HEUSDEN f 2.50 en 30 cent per h ,M. Groote reizen verminderd tarief. Te verkrijgen nieuwe onderdeelen tegen ZEER billijken prijs. Aanbevelend, Telephoon No, 13, HEUSDEN. schaadt niet, bijt niet, bederft niet. Prijs per pot van 20 gram f 0.80, van 50 gram fl.60, van ±100 gram f3. Eischt rooden band met onze handteekening L. 1. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. in verschillende bindingen met en zonder GOUDEN of ZIL VEREN SLOOTJES voor de in den Boekhandel van L. J. VEERMAN te HEUSDEN. en verkoudheid I neem Meubelmakerij en stoffeerderij Nieuwste Dessins Vitrages Alovernets Ondergordpen Qvergordynen Pluchettes Serge Ribstoffen Cretons Valgordpen Linoleums Zeilen Cocos enz. Meubelmakerij en Tel. 131. Stoffeerderij. BIJVOEGSEL Nieuwsblad Jan IN. Units ksh oa h <1 h 4 n« hui m«a4 BBbi

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5