fllROf i Tegen verstopping rMIJNHARDTÏ^ gebruike men Foster's Maagpilien, een uit stekend, geen gewoonte vormend laxeer middel. Prijs f 0.65 per flacon, alom ver krijgbaar. deugnieten er af. De trein reed een helling af en viel tegen een muur te pletter. Gelukkig zat er niemand in. Op bevel van de politieautoriteiten zal de oudste jongen met tuchtiging worden gestraft. Den jongsten liet men vrij uit gaan. o Bergt uw vuurwapens goed op! Twee kinderen, een meisje van elf eri haar broertje van tien jaren waren dezer dagen in hun woning te Londen elkaar spelenderwijs aan het bombardeeren met kussens«. Opeens ontdekte het ventje een revolver onder een der kussens. Hij nam het ding in handen, denkende dat het een stuk speelgoed was, en wilde zijn zusje leeren, hoe men een echte revolver afschiet. Ongelukkigerwijs was het wapen geladen. Het schot ging af en de kogel drong door den neus heen in het hoofd van het meisje. Het kind werd in hoogst bedenkelijker] toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De Belgische oorlogsschade. Het memorandum door de Belgische regeering aan de commissie van herstel overgemaakt, heeft het. totale bedrag van de door België geleden oorlogsschade op 37.227 millioen geraamd. Aan de bena deelden in de verwoeste gebieden, werd door de Belgische rechtbanken voor oor logsschade in het geheel reeds 5105 mil lioen francs vergoeding toegekend. Groote brand te Tokio. Het Imperial-hotel te Tokio is Zaterdag middag door brand verwoest. Een der honderdzeventig gasten is omgekomen. Vele logeergasten behoorden tot het gevolg van den prins van Wales, doch waren afwezig daar zij een keizerlijke tuinpartij ter eere van den prins bywoonden. De schade aan het gebouw alleen wordt geschat op een millioen pond. o Een aanslag op Collins. Zaterdag is er te Dublin een aanslag op Collins gepleegd. Er zijn zes schoten gelost. Geen slachtoffers. De aanval op Collins had plaats op het Parnellplein te middernacht. De lezing der bladen gewaagt van tien aanvallers, waarvan eenige in uniform, die bij Collins' aankomst te Dublin verscheidene schoten losten op de auto waarin deze zat. Ver scheidene kogels troffen de auto, maar Collins werd niet geraakthij vuurde terug, ontwapende en pakte een der aanvallers, die gewapend was met een revolver en een bom. De koning van Griekenland ongesteld. Een telegram uit Athene zegt, dat de koning van Griekenland ongesteld is. Zijn ziekte gaat gepaard met brakingen. Een Belgische Köpenick"-historie. Dezer dagen is te Londen de Belgische oudstrijder, Otto Stophane, in hechtenis genomen, die zich voor Belgisch vliegofficier en speciaal bestuurder van koning Albert's vliegtuig had uitgegeven, en in deze hoe danigheid onlangs zeer interessante successen had behaald, vertelt het «Hbld.c Men zal zich herinneren dat hy als majoor van het Belgische leger naar Koblenz toog en daar generaal Henry Allen, opperbevelhebber van het Amerikaansche bezettingsleger, met de Belgische militaire medaille begiftigde. Nu blijkt uit de Engelsche bladen, dat deze fantast ook in Londen werkzaam is geweest. Hij verscheen onder den naam van vicomte Otto de Beney by groote luchtvaartfirma's, sloot belangrijke contracten af en genoot volop van de hem geboden faculiteiten. Zelfs wist hij tot het Buckinghampaleis door te dringen, daar hij in het bezit was gekomen van een kaart, welke een onder houd met leden der koninklijke familie mogelijk maakt. Hij gaf zich uit als een lid der Belgische koninklijke familie en toefde zelfs eenige dagen in het paleis. Van hetgeen hij daar eigenlijk heeft uitgericht, wordt in de berichten niet gerept. o De conferentie schorst haar werkzaamheden. Berlijn, 18 April. Heden, 18 April, kort na middernacht werd het besluit bekend, dat alle officieele werkzaamheden der con ferentie te Genua onderbroken worden «tot het incident ontstaan door de teekening van het Duitsch-Russisch verdrag is opge loste, dat wil dus zeggen: de verschillende voor heden vastgestelde commissievergade ringen hebben niet plaats. o HOOFDPIJN'iableifen BINNENLAND. Voor 1000 man werk. Dezer dagen wordt te Rotterdam ver wacht het Engelsche ss. »Laconia« van de Cunardlijn. Het schip komt uit Enge land, onder geleide van de zeesleepboot «Zwarte Zee« en zal naar de werf der firma Wilton gebracht worden. Daar zal het in verband met de Engelsche arbeids- moeilijkheden, afgebouwd worden. Hiervoor zullen, naar men mededeelde, 1000 man te werk gesteld moeten worden, daar het werk in 6 weken gereed moet zijn. Tevens zal de firma Pander uit Den Haag voor de verdere aftimmering te zorgen hebben. Een koe als schatdrager. Wanneer een slager van een geslachte koe 60 a 70 pond los vet haald, is dit normaal, 100 pond wordt al zeldzaam, vele bazen tracteeren de knechts dan. De slagers Lander en Van Dool aan de Buitenwatersloot te Delft hebben een koe geslacht, die het Nederl. vet record slaat met 200 pond 1 De recordhouder was een koe uit Leeuwarden met 180 pond. Het vet in de nierbedden wordt bovendien nog op een 100 pond geschat, zoodat dit beest een 300 pond vet meedroeg. Dure koeken. Iemand uit Gendringen, die eenige boeken te Bocholt had gekocht en met zijn koopje over de grens wilde, werd voor dit feit veroordeeld tot 10.000 Mark boete en 6 dagen gevangenisstraf. Invaliditeitswet. Volgens het maandelijksch overzicht van den stand op 1 April j.l. bedraagt het aantal krachtens artikel 373 der I. V. toegekende ouderdomsrenteu 17883, het aantal toegekende weduwenreriten 1135 en weezenrenten 2665. Tot op dien datum werd aan 2999 verzekerden geneeskundige behandeling of verpleging toegestaan voor rekening van het Invaliditeitsfonds, terwijl in 619 ge vallen observatie werd verleend, waarbij geneeskundige behandeling of verpleging niet of nog niet was gevolgd. Ter navolging. De Christelijke vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem, heeft bij haar 40jarig bestaan 2 giften van f1000 ontvangen. 15 jaren gevangenisstraf geëisckt. Voor de rechtbank te Winschoten stond terecht Jan Oostland, veldarbeider te Beerta, die indertijd bekende den arbeider Freerk Woltjer te hebben gedood, doch uit zelf verdediging te hebben gehandeld. Beklaagde wordt ten laste gelegd, dat hij 17 Februari jl. Freerk Woltjer, land arbeider te Beerta, opzettelijk van het leven heeft beroofd. Daartoe heeft hij Woltjer met een zwaar steekijzer eenige slagen toegebracht op het hoofd. Woltjer kreeg dientengevolge een schedel- en hersensverwonding, waaraan hij kort daarop is overleden. Er waren 11 getuigen gedagvaard. Na het verhoor van beklaagde en ge tuigen eischte de officier van justitie 15 jaren gevangenisstraf. ön» het leven gekomen. De 83jarige C. de Jong, te Oud-Bode graven, is op noodlottige wijze om het leven gekomen. De man, die grondwerker is, had de gewoonte om 's avonds wanneer hij naar huis ging, ter bekorting van den weg de spoorbaan over te steken, hetgeen nu weer gebeurde. Juist naderde echter de trein uit Leiden. De machinist gaf driemaal een waarschuwingssignaal, doch De Jong, die doof was, bemerkte het niet en werd door den trein gegrepen. De ongelukkige, die aan hoofd, armen en beenen was verwond, overleed bijna onmiddellijk. Gerold Een inwoonster van Coevorden heeft bij de polite aangifte gedaan, dat zij uit haar handtaschje een portefeuille is kwijtgeraakt met f 66.200 en een credielbriet van 5000 francs. Fluitje ingeslikt. Een meisje van K. Abbas te Zoutkamp slikte een fluitje is. Toen het kind erg begon te braken is het vervoerd naar het Ziekenhuis te Groningen, waar het geope reerd is doch men vond niets. De kleine is overleden. Verdacht. In verband met het uitbranden van den molen aan den Noorddijk te Maassluis, heeft het parket van Rotterdam ter plaatse een onderzoek ingesteld, en is zekere C. de K. te Maassluis aangehouden, Doodeiyk ongeval. Donderdag jl. had op den weg van Volkel naar Uden een ongeval plaats met doodelijken afloop. Mej. A. uit Volkel, die zich vcor ondertrouw had aangegeven, werd aangereden door den motorberijder J. D. uit Mariaheide. J. D. werd per auto huiswaarts gebracht, en overleed nog denzelfden dag. Mej. v. A. moest ook per voertuig naar Volkel gebracht worden. o Een verheven ambt. Als een bijzonderheid kan worden ver meld, dat de 76jarige gepensionneerde gemeenteveldwachter J. de Jager te Voort huizen, het feit mag herdenken, dat hij sinds een halve eeuw, bij verjaardagen van leden van het vorstenhuis, of bij nationale feesten, de vlag op den toren heeft geplaatst. En nog steeds klautert de krasse grijsaard even vlug naar boven als in 1872, toen hem dit «verheven* ambt werd opgedragen. Nederland en België. De «Nation Belge« verneemt uit Genua dat jhr. van Karnebeek dezer dagen een onderhoud zal hebben met den Belgischen ministerraad Jaspar. Overreden. Te 's Hertogenbosch is een öjarig kindje van N. bij het oversteken der straat onder een vracht automobiel gekomen en over reden. De kleine is aan de bekomen verwondingen overleden. o Vergiftiging Te Wiene, Ambt-Delden, zijn na een familiefeestje by den landbouwer H. ver scheidene gasten en huisgenooten ziek ge worden door het eten van rauwe ham. H. is overleden na een ziekte van twee dagen. Braud. Onder het dorp Oudemirdum, Gaasterland is ongeveer 20 H A. heide en bosch door brand vernield. Vrijdagnacht is te Olst de asphaltfabriek van de firma Zendijk geheel afgebrand. De schade is zeer aanzienlijk. De fabriek was op beurspolis verzekerd. De oorzaak van den brand is vermoedelijk broeiing in kolen. Zondagavond is de boerderij met inven taris van den heer L. v. d. Wal te Rottum (Fr.) geheel afgebrand. Zeven koeien, vijf paarden en eenige varkens zijn in de vlammen omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. Bij een Zaterdagmiddag op De Glindhorst gehouden voetbalwedstrijd tusschen een elftal uit Barneveld en een elftal uit genoemd opvoedingsdorp, is een speler van laatsbe- doelde club onwel geworden en bijna on middellijk overleden. Een geneeskundige stelde hartverlamming voor. Woningbouw. Men meldt uit Gorinchem Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding van 11 woonhuizen door de Bouwmaat schappij «Jan van Arkei« te Gorinchem werd door A. J. Kentig te Heukelom, ingeschreven voor f44.800, met kalk zandsteen f 44.200, door elkaar dus f 4000 per woning. Er zijn in Gorinchem de laatste jaren woningen gebouwd, die niet veel beter zijn en bijna f 8000 hebben gekost. Reclame ep postzegels, Naar aanleiding van berichten omtrent het geven van gelegenheid tot het plaatsen van advertenties op postzegel vellen, is bij informatie gebleken, dat thans inderdaad ernstig overwogen wordt, gelegenheid tot het maken van reclame te geven op de randen van de postzegels. Ook zal er dan naar alle waarschijnlijk heid geadverteerd kuunen worden op den achterkant der postzegels, wat in het bui tenland ook geschiedt. De gom zou dan natuurlijk op den postzegel aangebracht worden, nadat de advertentie er op ge drukt is. o De bezuiniging by de spoorwegen. In de conferentie, welke de directie der Nederl. Spoorwegen dezer dagen met de deputaties uit de hoofdbesturen van den Prot. Chr. Bond Spoor- en Tramwegper soneel en St. Raphael had, noemde zij de mededeeling, hier en daar verspreid, alsof aan 4000 5000 man van het geheele spoorwegpersoneel de dienstbetrekking zal worden opgezegd, onzinnig. Naar men verneemt is dit getal inder daad zoo hoog niet Het ligt in de be doeling van de directie ongeveer 2000 man van het personeel over de geheele linie de dienstbetrekking op te zeggen. Zoo is aan niet minder dan een 70-tal leerling-machi nisten en een 80-tal stations-ambtenaren in opleiding ontslag aangezegd of zal deze opgezegd worden. Er zal over het geheele land een schif ting worden gehouden, zoodat men een vermindering van ongeveer een 2000 tal personen op het personeel zal hebben be reikt. Ook wordt een gedeelte van het oudere personeel, dat volgens de directie daarvoor in aanmerking komt, met behoud van salaris of met recht op pensioen uit den dienst ontslagen. Het spreekt vanzelf dat door deze maat regelen onder het spoorwegpersoneel een zekere onrust is ontstaan. o Omdat de dienstbode zoo rast sliep Een Hagenaar kon onlangs 's nachts nie1 in zijn woning in de Trompstraat, doordat de meid de kr.ip op de deur had gedaan en was gaan slapen. Toen had de man de brandweer opgebeld, die was verschenen en in plaats van brand te blusschen, de deur voor hem had open kunnen maken. Wegens het zmder noodzaak in werking brengen van den brandmelder op den hoek van de Hugo de Grootstraat en Jacob v. Doesstraat, heeft hij zich thans voor den kantonrechter te verantwoorden gehad. Een hoofdbrandwacht verklaarde, dat in den nacht van 11 op 12 Februari j.l. te ongeveer 12 uur de brandmelder in werking gesteld was. Als gevolg daarvan was uitgereden een motorspuit. Gekomen bij den brandmelder had hij daar beklaagde aangetroffen, die verklaarde den melder in werking te hebben gebracht, omdat hij niet in zyn woning kon kornen, vermits de buitendeur aan de binnenzijde met een ketting gesloten was, en dat het dienst meisje, dat alleen thuis was, op zijn her haald bellen niet had open gedaan. Daarop was door middel van 'n brand ladder toegang tot het perceel verkregen en de buitendeur geopend. Beklaagde verklaarde den melder in werking te hebben gebracht, omdat hij vermoedde, dat er een ongeluk met het dienstmeisje had plaats gehad, en niet wist op welke andere wijze hij op dat oogenblik hulp kon verkrijgen. Het O. M. oordeelde dit geen omstan digheid om daarvoor de brandweer te hulp te roepen en vorderde f 25 boete of 5 dagen hechtenis. Otto Otto. Otto Otto wonderdokter, Keurig komt ge ons van pas Toe, genees met uwe machten Wat niet te genezen was. Help de zwakke krukkerdoopers, Help den dwarsen stotteraar... Zenuw! eenen, zenuwmagen Hebben we bij kilo's klaar. Sequah kneep ons blauwe plekken, Begeleid door bal-muziek, En hij smeerde fijne smeersels, Toegejuicht door zijn publiek. Gij, o Otto menschenredder, Groote psycho-therapeut, Gij zijt kundiger, geleerder Dan die Canadeesrhe guit. Wonderen kunt ge verrichten, Weergaloos en angstigvlug, Laat ons dus niet langer lijden, Kom uit Blankenburg terug. Met uw fijne zielekennis Heelt ge een verborgen kwaal. Denk eens aan de Rotterdammers, Otto, helpt ons allemaal, Help met uwe vreemde krachten Onze leden van den Raad. Kunt ge ze misschien genezen Van hun taaie kettingpraat Hebt ge tegen Hofpleinitus Ook misschien een medicijn Zou er ook een helpend middel Tegen Maasbrugitius zijn Otto Otto, wonderdokter, Toe verlos ons, sta ons bij, Psycho-therapeutiseer ons Door de rebus-razernij. J. H. SPEENHOFF. de beste I y\KINDERZALF iecjen Téere.roode, o of stoken, 4^1 "o pijnlijke huid bij zuigelingen Aj PLAATSELIJK NIEUWS Hensden. De kermis, die eerst was bepaald op 4 tot 7 Mei zal thans wegens het te gelijk vallen met de kermis te Dru- nen gehouden worden van 11 tot en met 14 Mei. Daartoe uitgenoodigd door het be stuur der Heusdensche Reddingsbrigade hebben de Edelachtbare heer H. J. van Eggelen, burgemeester dezer gemeente, mr. C. W. van Ommeren kantonrechter en dokter J. II. Auër het eerelidmaatschap der vereeniging aangenomen. De 4-persoon8 auto, die heden, Dinsdagmorgen werd verkocht, bracht de som van f 850 op. Zij werd gekocht door den heer Vriens uit Hintham. Een uit een andere plaats aangevoerde auto, die tegelijk verkocht zou worden, kon het niet verder brengen dan tot f 225. De eigenaar was echter zoo wijs ze voor dit bod niet te laten gaan. Babiloniënbroeb. Zaterdagmorgen kwam de landbouwer W. S. in zijn stal tot de onaangename ontdekking dat een van zijn koeien een poot gebroken had. Hetzelfde verschijnsel ondervond de landbouwer J. V. Beide beesten zijn ge slacht moeten geworden. Al spelende geraakte het 2-jarig zoontje van den heer J. de Witt te water. Door de toesnellende moeder kon het jongetje bijtijds nog van een wissen dood gered worden. Beneden-Langstraat Er worden dit jaar wederom vele aardappelen verbouwd, hetgeen ongetwijfeld een gevolg is van de goede winst, die het voorgaande jaar dit gewas opleverde. Dientengevolge bestaat er groote vraag naar pooters, die dan ook worden verkocht voor 13 15 cent per K.G. Geertrnidenberg. Op de Zaterdag alhier gehouden verpachting van weilanden behoorende tot het Kroon-Domein werden andermaal hooge pachten uitgeloofd. De perceelen in de polders aan den vasten wal golden f 230 tot f 300, die op Spits en Hennip f 200 d f 225 en die op de Tongplaat f180 d f200 per H.A. Herpt. Alhier is een zangvereeniging opgericht met ongeveer 20 leden. De heeren M. van Bokhoven en Aug. Riteco zullen als voorzitter en secretaris de voor bereidingen maken om ze zoo stabiel mo gelijk te doen zijn. Nederhemert. Toen Zaterdag de koopman v. B. uit Wijk met de kar zes varkens kwam halen, die hij gekocht had bij P. Smits, had hij het ongeluk, dat bij het opladen er een afsprong en de lendenen brak, terwijl een ander bij het uit het hok halen een pool brak. Wel een schade- postje voor hem. Raamsdonksveer. Dhr. G. Kommers, alhier eenmaal woonachtig, thans te Vlaar- dingen, werd benoemd tot Hoofd eener U.L.O. te Aalsmeer. Bij dhr. C. H. werden gedurende de laatste week eenige malen konijnen gestolen, terwijl bij de landbouwers v. d. M. en K. een kalfkoe stierf. Enkele Weensche kinderen, waar van sommige 8, anderen 14 maanden hier waren, vertrekken 26 dezer weder naar hun land terug. Marktbericht Hotel de Reijer. Tarwe f 13.50 a f 13 75, Rogge f 12.50, Haver f 13,75, Hooi f42, Stroo f 14. Tot Voorzitter van de Chr. Hist. Kiesvereen. werd gekozen dhr. A. Redert en tot 2e Penningmeester dhr. D. Lank- huijzen Szn. De Raad der Gemeente hield Zater dag een openbare vergadering, ter behan deling van een 9-tal punten, waarvan 2 voor de Geheime vergadering werden be stemd. De verslagen van den toestand der ge meente en van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting is verricht, werden ter inzage gelegd voor de Raads leden. B. en W. stelden voor het Raadsbesluit waarby het renteloos voorschot aan de Zuiderstoomtramweg-Maatschappij op 2500 gulden was vastgesteld in te trekken en dit voorschot te bepalen op 2650 gulden. Dit omdat Breda de aanslag der Commissie uit de betrokken gemeente niet ten volle gaf, nl. f 1300 minder. Dhr. D. Lank- huizen gevoelde er niets voor, het voor schot te verhoogen omdat Breda onwillig was. Zijn voorstel orn het voorschot niet te verhoogen werd met algemeene stemmen, ook die der beide Wethouders, aangenomen. Diverse perceelen gras en houtgewas zullen onderhands verhuurd worden tot een gezamenlijk bedrag van 65 gld. Mevr. Wed. A. W. J. v. Iersel kreeg vergunnnig tot het dempen van een ge- I, 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2