voor het Land m Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommeterwaard. lo. 1184. Zaterdag 22 BEOEDEIEHEN Nut-Hoenderpark „Altena" Firma Th. VAN WIJCK, A. Richters ALS GIJ Wortelhoer's Kruipen et één a twee wortelhoer's Pitten C. FARWÏCK-ARIEN8 Grijpt Uw redder ABDIJSIROOP H. van Herwaarden, VOORJAARS- EN ZOMER-N OU VE AUTÉ'S j. ji. 5o» en $t. iederen Vrijdag te consulteeren zijn C a 20 ct. per stuk. lemsachtlg® WAALWIJK. Pelzerstr. o 65 Heusden. Looi- ia Zinkwerken Fompenmakerij. Schapenmarkt 25 s-HERTOGENBOSCH van Qebrs. DE BEUKELAAR ARTS, MOiVD- en TANDARTS, van half elf tot 3 uur berichten de ontvangst der nieuwste in Mantels, Costumes, Modeartikelen en Stoffen. BEHOORENDE BIJ HET MOEDER! DENK ER OM. Vrouwen dienen meer rast te nemen. Als volwassenen deden wat zij onderwijzen vroeg naar bed gaan zouden veel minder menschen lijden aan nierkwalen. Het is niet verstandig om na de inspanning overdag 's avonds nog laat te strijken, ver stellen, stoppen enz. Denk er om, moeder 1 Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking, en ongeregelde maaltijden overladen het bloed met urinezuur, en het filtreeren van tzulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren. Die pijn in den rug, in de nieren en zijden is een waarschuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kan leiden tot nierontsteking, blaaskwalen, nierwaterzucht, niergruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Verminder de inspanning der. nieren. Vermyd laat naar bed gaan en onverstan dige gewoonten. Geniet meer frissche lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer gezondheid-gevende slaap. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zulke uitstekende resultaten, doordat het uitsluitend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het best. Bijtijds genomen, kunnen Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- en blaaskwalen voot komen. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale nier" geneesmiddel. De handteekening van James Foster komt voor op elke echte doos. Verkrijg baar bij alle bekende drogisten k f 1.75 per doos. BUITENLAND. Turken te Berlin vermoord. In de Uhlandstrasse te Chariot ten burg (Berlijn) zijn Djemal Azmi bel, gewezen gouverneur-generaal van Trebizonde, en prof. Baha Eddin Sjakir uit Konstantinopel, vermoord door schoten in den nek. Zij zijn waarschijnlijk slachtoffers van Armeensche bloedwraak geworden. De beide daders, die lid zijü van een samenzweerdersbende te Berlijn, welke ondergeschikt is aan de Ame- rikaansche centrale vereeniging van Arme niërs, zijn ontkomen. Er zijn reeds tal van Armeniërs aangehouden en er zullen nog verscheidene aanhoudingen volgen. Het »Hbl.« meldt nog het volgende De beide Turken woonden reeds sedert ds wapenstilstand met hun vrouwen te Berlijn. Zij waren met hun gezin en andere bekenden tot een souper bij den voormali- gen gouverneur van Beyroet uitgenoodigd. Tegen 12 uur keerde men naar huis terug. De vrouwen liepen met de kinderen voor uit, de beide heeren volgden met de weduwe van den vermoorden Talaat pasja, die eveneens bij het souper aanwezig was ge- jveest. Juist toen men voor het huis afscheid nam, kwamen plotseling bliksemsnel twee mannen uit een portiek, plaatsten zich tus- schen den gouverneur-generaal en den pro fessor, duwden de weduwe van Talaat pasja terug en losten twee revolverschoten. Zonder een kreet te slaken stortten de beide mannen ineen. De daders lostten snel achter elkaar nog meer schoten, waardoor echter niemand gewond werd. Er ontstond een groote oploop. De vrou wen en kinderen der getroffenen vielen luid weenend op den grond. Vele voorbijgangers namen de vlucht. De opgewondenheid was algemeen en de daders maakten daarvan gebruik om ongehinderd te ontkomen. De oorspronkelijke op 10.000 Mrk ge stelde belooning voor het vatten der daders sverd tot 50.000 Mk. verhoogd. Japan zendt weer troepen naar Siberië. Tengevolge van de mislukking der con- erentie van de vertegenwoordigers van Tsjata en Japan, heeft de Japansche re- Peering besloten weer troepen naar Siberië e zenden ter vervanging van de reeds eruggetrokken troepenafdeelingen. Groote branden. Een hevige brand heeft te Manella 200 huizen verwoest, tengevolge waarvan een 1000-tal menschen dakloos zijn geworden en ees.ige duizenden wonden opliepen. De oorzaak van den brand is tot nog toe onbekend. Te Vilvoorde (Brussel) is de groote mid delbare meisjesschool afgebrand. Te Molen beek brandde een groote schoenfabriek af. Te Laeken brandde een groote houtzagerij af. Te Ruijsbroek brandde een houtdepot af. De schade beloopt millioenen frcs. Heoge straf. De Rechtbank te Verviers veroordeelde den fabrikant Rademackers wegens levering aan de Duitschers tot een boete van 7 millioen francs. o Aanvaring op de Schelde. Op de Schelde had een aanvaring plaats tusschen het Spaansche stoomschip Altuna en het stoomschip Palmston. Het laatste schip zonk onmiddellijk. Geldinzameling ten behoeve van den Hongaarscben kroonprins. De Hongaarsche dames te Boedapest hebben besloten, eene geldinzameling te doen houden, naar aanleiding van den terug keer van koningin Zita, om het bestaan van den koninklijken prins te verzekeren. In een kuip met stroop gevallen. Een arbeider in een distilleerderij te Rijssel had dezer dagen het ongeluk in een kuip met stroop van een temperatuur van 140 graden te vallen. Men slaagde er niet dadelijk in hem uit zijn netelige positie te verlossen. Toen men hem einde lijk uit het vat had getrokken, was hij reeds stervende en overleed twee uur later in het ziekenhuis. SPÖRTT" DE WEDSTRIJDEN VAN J L MAANDAG. De twee elftallen van Juliana hebben zich Maandag kranig geweerd. Het eerste wist te winnen met de oneven goal van Baardwijk (2--1), terwyl het tweede in Drunen met succes den seriewedstrijd heeft gespeeld. Eerst moest het tweede spelen tegen Baardwijk, een clubje dat goed en keurig samenspeelt, dat beschikt over een uitmun- tend backstel en een kranigen links buiten. Met groote moeite wist Juliana door haar linksbuiten de overwinning binnen te halen. (10) Vervolgens speelde H.V.V. I. (Haarsteeg) tegen een combinatie van »De Vroolijke Tiappersa en Juliana uit Nieuwkuik. Deze wedstr ijd eindigde in een 30 overwinning voor H.V.V. Daarna een vriendschappelijke wedstrijd tusschen Union I (Den Bosch) en D.F.C. I (Drunen), waarin Union met 4 0 de baas wist te blijven. Hierna kwam de finale tusschen H.V.V. I er. Juliana II. Dat onze wit-zwartjes dezen wedstrijd slechts met 1 0 verloren, be- wyst wel dat ze een kranigen weerstand geboden hebben. Voor de rust waren ze zelfs iets in de meerderheid. De rust kwam dan ook met blanken stand, nadat Van Mier nog een mooie kans om te doel punten voorbij had laten gaan, In de tweede helft kreeg het de ver dediging hard te verantwoorden, maar Bruijsters stond als een leeuw te verdedigen. Eindelijk kwam het verwachte goaltje. De linksbuiten zet scherp voor, de midden voor zet mooi in en Van Ommeren, die het tweede onder de lat versterkte, kreeg geen schijn van kans. Hierna kwam het einde. Of H.V.V. het verdiende is een andere zaak. In elk geval brachten onze wit- zwarten, zij het dan ook den tweeden prijs (een zilveren medaille), een prijs mee naar huis, dien ze volkomen verdiend hadden. Marktberichten. zullen g»£ by den Heer v. ERP, Haven 8 B te WAALWIJK, ■BB» voor het plaatsen van Kunsttanden en gebitten, waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tand ziekten. GORINCHEM, 17 April. Aangevoerd 460 koeien, 4 nuchtere kalveren, 945 biggen, 204 overloopers. Men besteedde voor: kalf koeien f390 a f 460, melkkoeien f 310 a f 380, kalf- vaarzen f210 a f 270, pinken f100 a f140, guiste vaarzen f220 a f 270, nuch tere kalveren f 15 a f22, overloopers f 30 a f60, biggen f 10 a f25. ROTTERDAM, 18 April. Aanvoer 265 paarden, 3 veulens, 1526 magere en 631 vette runderen, 300 vette kalveren, 1838 nuchtere kalveren, 133 graskalveren, 130 schapen of lammeren, 298 biggen, 7 bokken of geiten, 0 ezel, 1174 varkens en overloopers. Prijzen per K.G.koeien 4067gCl., ossen 50 65 ct., stieren 40—55 ct., kalveren 50100 ct., schapen 45—55 ct., lammeren f25—f38 per stuk, varkens 43 45 ct., lichte varkens (exporthandel) 42—43 ct. Melkkoeien f 270 a f 480, kalfkoeien f375 f 575, stieren f 225 a f450, pinken f150 a f275, graskalveren f75 k f 150, vaarzen f 200 a f 325, werkpaar den f 300 f 450, slachtpaarden f 100 f175, hitten f 200 f350, nuchtere kal veren f 30 a f 42^, slachtkaiveren f 8 f 15, biggen f 15 f 30, overloopers f 30 f 45. De Rutterdamsche eierveiiing Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.30—f 7.95 Eendeieren f 6.50f 7.20 Ganseieren f 15.00— f 21 00 Aanvoer 355000 stuks. ZALT-BOMMEL, 18 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 239 biggen, prijs f14 a f24; 38000 eieren, prijs 6 a 7 ct. p. st. 540 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.20, boerenboter fl.10 a fl.20. 's BOSCH, 19 April. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 872 run deren, 60 zeugen, 700 biggen en 50 schapen. Er werd besteed voor kalfkoeien f 300 a f440, kalfvaarzen f240 a f370, ma gere ossen en koeien f110 A f 200, vette ossen en koeien Ie kw. 65, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f100 f190, zeugen f 100 af 140, biggen f3k f 3,25 p. w. vette lammeren f 20 a f 32. BINNENLAND. Ernstig auto-ongeluk. Dinsdagmiddag stortte een personenauto van den dienst Rotterdam naar Capelle a. d. IJssel en terug, nabij Rotterdam van den 6 Meter hoogen dijk. De bestuurder wilde voor een van den tegenovergestelden kant komend voertuig uitwijken, waardoor een der voorwielen in een kuil terecht kwam tengevolge waarvan de auto driemaal omkantelde met de 24 inzittenden en ten slotte terechtkwam aan den onderkant der dijk en tegen een paar boomen bleef liggen. Een 7-tal passagiers, w.o. veel dames, werd zwaar gekwetst, terwijl de overige passagiers weinig of niet gewond werden. o Alweer een staking ran betalingen. De Kortenaerbank, gevestigd aan de Kortenaerkade te 's Gravenhage, heeft de kantoren gesloten. By informatie werd vanwege de directie medegedeeld, dat de bank op dit oogenblik niet in staat is aan hare verplichtingen te voldoen en dat zij zich onledig houdt met het treffen van een regeling met de crediteuren der bank. De Kortenaerbank is eeri aldaar sinds jaren gevestigde groote bankinstelling. Rouw premie voor winkelwoningen. De minister van arbeid verleent voortaan ook bouwpremie voor bescheiden winkel- woningen, door een winkelier te eigen behoeve te bouwen. Het bedrag der premie zal worden berekend naar denzelfden maatstaf als voor andere woningen met dien verstande, dat bij de berekening van het oppervlak winkel- en bedrijfsruimten buiten aanmerking worden gelaten. De premie wordt niet verleend voor winkel- woningen met den bouw waarvan op den datum van de bekendmaking dezer regeling reeds is aangevangen. o Het bezoek ran de Zwecdschea koning. Naar uit Stockholm bericht wordt, zal de Zweedsche koning op 2 en 3 Mei een bezoek brengen aan het Belgische konings paar en daarna naar Den Haag doorreizen voor een bezoek aan de koningin. hoeststillend. slijmop- lossend, verzachtend, zuiverend en genezend bij borstaandoeningen, bronchitis, asthma. Prijs per flacon van 230 gram f 1.90, van 550 gram f3.60, van 1000 gram f 6.Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Alom verkrijgbaar. Eischt rooden band met onze hand teekening L. I. Akker, Rotterdam. (Op dsn leg gecontroleerde stam.) Emballage vrij, vracht voor kooper. AALBURG, nabij Heusden. Meubelmakerij en stoffeerderij Nieuwste Dessins Vitrages Alovernets Ondergordynen Overgordijnen Pluchettes Serge Ribstoffen Cretons Valgordijnen Linoleums Zeilen Cocos enz. Meubelmakerij en Tel. 131. Stoffeerder^. van Dames-, Heeren- en Kin derschoenwerk en aanver wante artikelen, zooals Groote doozen schoencrême vanaf 15 cent. Veters in alle soorten vanaf 1 cent per paar enz. enz. Voor reparatiewerk wordt gerekend Heeren-zolen en hakken le kwaliteit 3. Idem 2e f 2.50 Dames-zolen en hakken le kwaliteit f 2,50 Idem 2e f 2. Het beste adres IS en BLIJFT bij Engstraat 76 Heusden. BELEEFD AANBEVELEND. Vraagt Uwen Leverancier Nederiandsch Fabrikaat van de Firma W. A. SPOOR Jr., Gulemborg ongesteld zijt neem dan 's mor gens, 's middags en des avonds een weinig van de van ouds beroemde, geneeskrachtige en gij zijt spoedig weer genezen. Betereen goedkoopere huis middelen bestaan er niet. Duizenden hebben er reeds baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. De Wortelhoer's Kruiden en Wor telhoer's Pillen verdrijven gal, slijm, koortsigheid, maag- en hoofdpijn, wekken de eet lust op, bevorderen de spijs- verteering, regelen den stoel gang, zuiveren het bloed, maag en ingewanden enz. Wortelhoer's Kruiden 60 cent per pakje, Wortelboer's Pillen 60 cent per doos, drie doozen f 1.70. Overal verkrijgbaar of direct van JACOBA MARIA WORTELBOER, te Oüde-Pekela. Zending ge schiedt franco na ontvangst van het bedrag. DA MESKLEEDING Uw logé's, Uw vrienden bij huisbezoek voelen zich behaaglijker bij OM zijn superioriteit. OSSENDRECHT, Telefoon No 2. ANTWERPEN, Tel. Nos. 1756/1758. VertegenwoordigerAgentuur- en Commissiehandel „NIJS" Nieuwe Ginnekenstraat 5 te BREDA. BIJVOEGSEL Nieuwsblad h uit den noodals de hoestbuien Uw borst verscheuren en Uw nachtrust verstorende POOR'S MOSTERD PttMFFIE wit „t MH'

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5