Kinkhoest „Pertolan" LEES DIT NIET P. I FUR STER WED. J. BOUZO L zornr J. J. Hermans' PianohancLel „T WOONHUIS" de laagste prijzen ONTVANGEN 200 stuks Waschstellen, L. DERKS, 's-Hertogenbosch. Firma li f ah WIJGK, H. van Herwaarden, A.Vos-v.Mersbergen Spiegels - Piaten - Schilderijen I Piano's - Vleugels - Orgels Meubelmagazijnen ,,'T WOONHUIS" WAALWIJK. Pelzerstr. o 65 Heusden. Groote voorraad. WIJK (bij Heusden). EI WITSTAAL. STAAL WIJN. 's-Hertogenbosch Zalt-Bommel Eiken Slaapkamer f 290.-, Eiken Slaapkamer f 360.—. Eerste klas fabricaat tot nu ongekende lage prijzen. Reclame Huiskamer-Ameublement. Compleet f 150. f 32.— 6 STOELEN! f 32.- enorm succes. 's-HERTOGENBOSCH. PST Reusachtigs Ververstraat 21 s-BOSCH, sr in de nieuwste decor's en modellen, tegen G. VENNIX en HENDRIKS, Vughterstraat 46-48. Telefoon 922. gepasseerd is, toen een baggermolen toch voor de gemeente werkzaam was. Voor de werkzaamheden der aanlegplaats heeft zich nooit zoo'n gunstige gelegenheid voor gedaan als thans het geval was, nu de bag germolen toch voor het Rijk baggerde. Hadt men den aannemer uit Orthen 't werk moeten opdragen, dan zouden de kosten nie- f 2000.doch f 4000.hebben bedrat gen, daarom is spr. altijd huiverig geweets tot de uitvoering over te gaan. Het lid v. d. Velden dringt er op aan, dat als de Raad een post op de begrooting zet de werkzaamheden ook uitgevoerd zullen worden en deze niet zooals zoo dikwijls is gebeurd de zaak op zijn beloop wordt gelaten- De Voorzitter zegt, tegen deze bewering te moeten opkomen. Het lid v. d. Velden heeft al zoo dikwijls beweert, dat verschillende werkzaamheden maar uitgesteld worden, dat hij daar tegen moet opkomen. B. en W. zijn altijd genegen de werkzaamheden te doen uitvoeren, indien de Raad maar zorgt dat er geld voor beschikbaar is, wordt thans een post van f 1000.op de begrooting gebracht, dan zuilen de herstellingen ook plaats hebben, omdat het geld er voor disponibel is. Het lid Roza vraagt, of het geen aan- beveling zou verdienen om aan de steen fabriek te informeeren naar zoogenaamde mondstukken, groote brokken aaneen gesmolten steen, die er in overvloed liggen, misschien waren deze te gebruiken als basalt en zouden de kosten daarvoor waar schijnlijk belangrijk minder zijn dan basalt. De Voorzitter zegt, wel rekening te willen houden met deze opmerking, doch gelooft niet dat dergelijke stukken te krijgen zullen zijn. De fabriek levert deze alleen in groote hoeveelheden af b.v. met 2 3 schepen te gelijk. Hierop wordt met algemeene stemmen besloten op de begrooting 4922 een post groot f1000.te brengen voor de herstelling der oude aanlegplaats en daartoe den post aflossing hypotheek met f 1000.te ver minderen. Tevens wordt met algemeene stemmen besloten de begrooting der afdeeling Aalburg voorloopig vast te stellen. Het verslag der Volkshuisvesting wordt voor de leden ter inzage gelegd. Het zelfde geschiedt met het Gemeenteverslag. Dan komt aan de orde het aangaan van geldleeningen. Eerst dient geleend te worden een bedrag van f2000.voor de twee aandeelen die de gemeente heeft genomen in de Bank voor de vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Dan heeft het baggerwerk der aanlegplaats ongeveer f 2000.gekost, terwijl daarvoor slechts f 1500.was uitgetrokken. De f500. zijn niet uit andere posten te vinden, de begrooting is toch reeds niet sluitend te krijgen. Wethouder Boender zou het heele bedrag van f 2000.willen leenen, met aflossing in 4 a 5 jaren. Het lid Roza zou de leenig op zoolang mogelijken termijn wenschen, als dit ging 6 d 10 jaar. De Voorzitter zegt, dat den dijk ook hoog noodig begrint moet worden, op de begrooting is daarvoor slechts f 800 uit getrokken rekent men daar 52 X f 10 voor den wegwerker af, dan schiet er slechts plm. f 300 over om grint aan te koopen, een bedrag dat veel te laag is. Om den dijk in orde te brengen zouden minstens twee schepen grint noodig zijn. De opzichter, belast met het toezicht, heeft reeds tweemaal bij het gemeentebestuur aangedrongen op verbeteringen. Van zijn onderzoek brengt hij ook rapport uit bij Ged. Staten. Zorgt de gemeente nu niet voor de noodige verbetering dan kunnen Ged. Staten daarvoor een post op de be grooting brengen. Gaat men nu een leening aan voor de aanlegplaats van f 1500 dan kunnen het tekort van f 500 den be- treffenden post op de begrooting dekken, terwijl f'1000 overblijven voor af- en overschrijving. Het lid Roza vraagt, wat de grint op 't oogenblik kost, waarop de Voorzitter antwoord, dat de grintschipper Bonis geen grint meer vaart. Hiervoor hebben zich nu aangemeld v. d. Pluim uit Dossen en Screuders uit Aalst. De eerste, wiens schip 75 last groot is, wil grint leveren k f 4.25 per M>.de tweede, wiens schip 400 last groot is, f4 per M3. voor Waalgrint en f 3.75 voor grint uit de Maas. Het lid Roza vraagt, of er bij Ged. Staten niet op aangedrongen kan worden om subsidie te vei leenen voor het onder houd van den dijk. Komt men in het achterland dan worden de wegen door de provincie keurig in orde gehouden, tei wiji de Hooge Maasdijk, die toch zeker ook een zeer belangrijken verkeersweg is, door de gemeente in orde moet worden ge houden. De Voorzitter meent, dat men het kan probeeren, om bij Ged. Staten op subsidie aan te dringen, dit dient dan te gebeuren voor het opmaken der Provinciale begrooting. Veel verwachting heeft spr. daarvan echter niet. De leden W. Bouman en v. d. Velden meenen, dat het voorstel van het lid Roza niet zoo slecht is, er wordt druk gebruik gemaakt van dezen verkeersweg. Hierop wordt besloten dat bij de Pro vincie subsidie zal worden aangevraagd voor het onderhoud van den Hoogen Maas dijk, dat een leening zal worden aangegaan groot f 2000 zonder aflossing en een van f' 1500 met jaarlijksche aflossing van f 200. Benoeming leden Hoofdstembureau. Behalve de leden die daarvoor reeds zijn aangewezen, worden nog benoemd de leden W. Bouman en G. v. d. Pol. Voorstel tot gemeenschappelijke regeling met de gemeente Heusderj, inzake Vleeseh- keuringswet. De gemeentebesturen van Heusden, Gerideren, Drongeleri, Meeuwen, Wijk, Veen, Herpt, Hedikbuizeri en Nieuwkuijk wordt voorgesteld een gemeenschappelijke regeling voor de uitvoering van de Vleesch- keuringswet. De gemeente Heusden zal zijn de centrale plaats van den keurings kring Heusden, aldaar zal voor gemeen schappelijke tekening een noodslachlplaats met winkel en zoo noodig een verbrandings oven worden gebouwd. Deze stelt een Directeur aan, bepaalt het keurloon en belast zich verder met alle werkzaamheden, waarop een commissie uit de Burgemeesters der aangesloten gemeenten toezicht zal houden. Wordt over een jaar een grooter winst dan f 500 gemaakt, dan wordt die winst over de verschillende gemeenten verdeeld in verhouding hunner bevolking, een tekort wordt op dezelfde wijze over de gemeente omgeslagen. Heusden zal dus zijn de centrale keuringsplaats waarheen aile ge stor ven vee of vee dat uit nood wordt geslacht, moet worden heengevoerd. Met dit vervoer belast zich de gemeente Heusden, bij een ongeval of sterfte heeft de eigenaar hiervan alleen kennis te geven ter secretarie zijner gemeente en zoo spoedig mogelijk daarop wordt het vee opgehaald. Voor deze gemeenschappelijke regeiing is door de gemeente een verordening ont worpen, die wordt voorgelezen. De Voorzitter zegt, blij te zijn dat de gemeente Heusden deze regeling op zich heeft willen nemen. De Burgemeester van Heusden heeft verklaard, dat er naar gestreefd zal worden om den dienst zich zelf te doen bedruipen, opdat het de ge meenten geen geld zou kosten. De leden kunnen zich met de voorgestelde verordening vereenigeo, het iid Roza mei kt echter op, dat tot heden, indien een koe een ongeval was overkomen, b.v. een poot bad gebroken en het vleesch dus nog uit stekend voor de consumptie geschikt was, dit vleesch door den eigenaar tegen ver laagd tarief werd verkocht, zoodat de in gezetenen dar profiteerden van het goed koops vleesch. Zooals uit de verordening blijkt zal te Heusden een winkej komen waar dit vleesch wordt verkocht en dus zal dan Heusden uitsluitend van dit goed- koopere vleesch profiteeren, indien de in gezetenen er geen reis naar Heusden voor over hebben, Spr. zou het daarom beter vinden dat, zoo een eigenaar het goedge keurde vleesch terug wilde hebben, hem dit ook toegestaan zou worden. De Voorzitter meent dat hiertegen van de zijde van de gemeente Heusden geen bezwaar zal worden gemaakt, te meer daar noodslachtingen hee! vaak zullen voorkomen en Heusderi overladen zou worden met vleesch. Hierop wordt de verordening voor de gemeenschappelijke regeling der vleesch keuringswet met algemeene stemmen goed gekeurd en tevens besloten de gemeente Heusden, overeenkomstig het gesprokene van het lid Roza te adviseeren. Ingekomen a. Een verzoek van J. v. Rijswijk te Aaiburg om de beschikking te mogen heb ben over een stukje grond aan den Hoogen Maasdijk, tusschen de graanmalerij en J. C. Jurrie ter lengte vari 25 Meter om daarop een woning te bouwen. Op voorstel van den Voorzitter wordt het verzoek ingewilligd en adressant voor den tijd van 30 jaren erfpacht verleend a f3.per jaar, mits in 1923 een woning word gebouwd op hel bedoelde stukje grond. Tevens wordt in de over eenkomst opgenomen, dat de gemeente het recht heeft den grond ten allen tijde weer tot zich te nemen en de woning te onteigenen. b. Van de curatoren van den R, K. Leer gang te Tilburg een aanvrage om voor't jaar 1923 een subsidie te verieenen van f 25. Dit verzoekschrift wordt op voorstel van den Voorzitter aangenomen voor kennisgeving. c. Een verzoekschrift van de muziek- vereeriiging Oefening en Uitspanniugc om vrijgesteld te worden van lokaalhuur en om gratis verstrekking van electrisch licht bij hare repefitie's. De Voorzitter zegt dat het een manie schijnt te worden om ailes op de gemeen tekas te schuiven, deze vereeniging vraagt nu weer vrij licht en vrij huur. De ge meente heeft het iicht pas laten aanleggen en daarvoor een heel bedrag uitgegeven. Daarbij, willigt men haar verzoek in dan komen direct de andere vereecigingen ook en kost het de gemeente jaarlijks f 150. Hij zou daarom voor willen stellen op dit verzoek afwijzend te beschikken. (Vervolg in het Eerste Blad). en Weine HUIDVEftWONDIMGEN (jebruikl PUPJOL Meubelmakerij en stoffeerderij Nieuwste Dessins Vitrages Alovernets Ondergordijnen Overgordijnen Pluchettes Serge Ribstoffen Gretons Valgordijnen Linolenms Zeilen Cocos enz. Meubelmakerij en Tel. 131. Stoffeerderij. Koperslagerij Looi- ei Eiikwotkoi Pompoamakorïj. BELEEFD AANBEVELEND. Zenuw-, kramp-, en slijmhoest geneest men met de aange naam smakende kinkhoest- drank van Jacoba Maria Wortelboer. ^Pertolan" wordt ook met succes gebruikt tegen Asthma, Bronchitis en andere lucht pijpaandoeningen. Is ver krijgbaar A f 2.per flacon bij de bekende verkoopers van Wortelboer's Artikelen. Jacoba Maria Wortelboer, Oude-Pekela. Vraagt Uwen Leverancier Nederlandsch Fabrikaat van de Firma W. A. SPOOR Jr., Gulernborg van Dames-, Heeren- en Kin derschoenwerk en aanver wante artikelen, zooals Groote doozen schoencrême vanaf 15 cent. Veters in alle soorten vanaf 1 cent per paar enz. enz. Voor reparatiewerk wordt gerekend Heeren-zolen en hakken le kwaliteit 1 3. Idem 2e f 2.50 Dames-zolen en hakken le kwaliteit f 2,50 Idem 2e f 2. Het beste adres IS en BLIJFT bij Engstraat 76 Heusden. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEff, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENOR1TAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend, ALS BOVEN. alleen, maar doet ook zooals zoovelen en Lcoopt of laat Uw rijwiel emailleeren bij ondergeteekende, welke speciaal is ingericht voor het inzetten van buizen en het emailleeren van rijwielen. Nieuwe Rijwielbanden, Onderdeelen, Electrische Strijkijzers, Lampen, enz. enz. enz. Beleefd aanbevelend, Bondsmotor- en iJondsryjwielliersteller M> O -sa •-4 *4 e wa f4 O B GC as «a: os ert- 9 a GO ►a JS 9 :oc T - Gasthuisstraat 507 GORINCHËM. Ruime keuze in meest verschillende merken. Vraagt onze betalingsconditien» klintliauierstraat 00. Hoschstraat 48. Rg^lPcgri ggsggj] ALS STEEDS NOTEERT 2-persoons. 1 Spiegelkast, 1 Waschtafel, 1 Nachtkast, 1 Ledikant, 1 Tafel 2 stoelen. 2-persoons. 1 Spiegelkast 1 Waschcomode, 1 Nachtkast, 1 Ledikant, 1 Tafel 2 stoelen. 1 Buffet (gesiepen Spiegels), 1 Tafel 6 Stoelen (met leerdoek bekleed) met leerdoek bekleed, met zij-sporten. Deze stoelen zijn van zeer solide constructie, vervaardigd van prima Beukenhout, eiken kleur gebeitst en goed gestoffeerd. Bijzonder geschikt voor Huiskamer, Kantoor, Café's e. c. Met deze stoelen hebben wij dan ook WILT U dus 6 mooie en solide Stoelen voor weinig geld PROFITEERT hier dan van. I. Richters POOR'S MOSTERD si c ns rr+- S3 S3 a

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 6