vior iiet Laid van Housdsi ei Alteia, de Laigstraat erde BoeiiëlerwaiFd g Opining SigarenProfiteert nn! GEWROKEN. C. DE KEMP, IN GOUD EN ZILVER, tetrtKii lil Raamsdonksveer. S. D. LANKQDYZEN Co s Bank. Bahlmaaa'i Kleediag voor elkea stand. 's-BOSCH. Waterpoort, Heusden. Und van altena Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No, 4194. Zaterdag 27 Mei 1922 MAGAZIJN auBit FEUILLETON. Reparatie-Inrichting. SPAARBANK. Di sim GORMcsm Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 10 uur ingewacht. Op 1 Juni aanstaande treedt de Tabaksbelasting in werking, waardoor de sigaren met 10 pet. belast worden. Thans opruiming van eenige partijen in den prijs van 4, 5, jjj££ 6, 7, 8, 10 cent en hooger. Uitstekende kwaliteiten. Bij af- name van 300 Sigaren f r a n co. Wederverkoopers extra korting. Tel. Int. 492. FABRIEKHinthamerstraat 24. Groothandel in Sigaretten en Tabak. BUITENLANDSCH OVERZICHT. Hoewel het Lloyd George niet aan kritiek heeft ontbroken omtrent zijn beleid bij de conferentie van Genua, ontbreekt het den Engelschen premier evenmin aan lof. De treffende wijze waarop Lloyd George Zaterdag verwelkomd is geeft de ïDaily Telegrapheen artikel in de pen, waarin o. a. gezegd wordt »De edelmoedige instincten des volks zijn aangetast door de voortdurende po gingen om het werk van den eersten minister te kleineeren en te belemmeren. Het volk beseft dat de zaak, welke de premier zoo manhaftig te Genua heeft verdedigd, een zaak van gezond verstand en vrede was en het bewondert de on vervaarde wijze, waarop hij de vele moei lijkheden, welke hij op zijn pad vond, onder het oog gezien en voor een goed deel overwonnen heeft. Wij durven de verwachting uitspreken, dat de terugkeer van den eersten minister uit Genua ge boekstaafd zal blijven als een der belang wekkendste dagen uit zijn politieke loop baan. De »Daily Telegraph® wijst er voorts op dat het niet-aanvalsverdrag op zichzelf al geen onbelangrijk resultaat is. De vier maanden wapenstilstand zullen Europa heenhelpen over het kritieke jaargetijde, dat maar al te vaak het eerste wapenge kletter heeft gehoord. »Genua heeft geen volledig, of liever geen méér volledig, succes opgeleverd, in hoofdzaak omdat de Russische regeering en haar afgevaardigden niet bereid waren een belofte af te leggen door L. J. FIKKEE. >Laten wij wachten tot we thuis zijn,® antwoordde het meisje, den arm harer vriendin vaster drukkende, x>Kom mee, Nina.« »Maar ik bgrijp u niet, Blanche.® »Thuis zult ge alles vernemen, Kom Hare stem klonk bijna gebiedend, zoo dat Nina hare vriendin verwonderd aanzag. Deze echter verhaastte haren stap en dwong daardoor de paardrijdster, hetzelfde te doen, Spoedig hadden zij hare kamers bereikt. »Ziezoo«, zeide Nina, toen beiden zich van hare overkleederen ontdaan en zich aan ae tafel neergezet hadden, ïhier zijn wij thuis en niemand kan ons beluisteren, denk ik. Zeg me nu eens, wat er gebeurd is.® sGebeurd is er, voor zoover ik weet, nog niemandal,® antwoordde Blanche, min of meer aarzelend, maar ik heb reden, om te gelooven, dat er binnen niet al te langen tijd iets gebeuren zal. Luister eens, Nina. Kom hier dicht naast mij zitten, zoodat ik het u influisteren kan. De muren hebben ooren.® omtrent hetgeen niet meer is dan een eenvoudige kwestie van eerlijkheid. Alle eer dan aan den Engelschen staatsman, die nooit de hoop om over de grootste moeilijkheden heen te komen heeft opge geven, die, als hij zijn pad in de eene richting afgesneden zag, onmiddellijk zonder den moed of de lust te verliezen een an dere richting insloeg. Zooals men ziet, is dit artikel waardee- rend genoeg. Volgens berichten uit Duitsche bron zouden de Franschen zich voorbereiden op een groote militaire actie, indien Duitsch- land den 31sten Mei in gebreke blijft den verschuldigden betalingstermijn te vol doen. Sterke troepenafdeelingen worden, volgens deze berichten, geconcentreerd in de richting van Mainz en tegenover het Roergebied. Men moet deze berichten natuurlijk onder zeker voorbehoud aan vaarden. Het is zeer goed mogelijk, dat Frankrijk het bezettinsleger versterkt, met het oog op een mogelijke militaire actie aan de overzijde van den Rijn, maar dit zal toch in hoofdzaak schrikaanjaging zijn. Wij kunnen niet aannemen dat Glimlachend voldeed Nina aan het ver langen der koorddanseres, die zich nu naar hare vriendin overboog en bijna onhoorbaar fluisterde »Ge kent Soülard Nina knikte. »Hij heeft mijn zuster vermoord. Hij en niemand anders.® »Wat zegt ge riep Nina, verschrikt opspringende uit, nhy »Stil, spreek niet zoo hard,® hijgde het meisje, terwijl hare oogen vol tranen schoten, ïluister, Nina, ik zal u alles ver tellen. Kom nog meer dichterbij. Zoo is het goed. Luister nu. Mijne zuster en Soülard werkten bij dezelfde directie, nu ruim zes jaar geleden. Ik was toen elf jaar en Totti zoo heette mijne zuster verdiende veel geld. Zij was mijn vader en mijn moeder tegelijk onze ouders waren beiden gestorven. Soülard zag Totti wer ken en volgde haar overal, doch mijn zuster was van zijn gezelschap niet gediend. Soüland deed reeds toen zijnen naam alle eer aan hij dronk erg en was soms niet in staat, na de voorstellig thuis te komen. Totti ontweek hem dan ook zooveel moge lijk, totdat hij haar op zekeren avond op wachtte en kort en goed om hare hand vroeg. Mijn zuster zeide hem beleefd dank voor die eer ik liep naast haar en hoorde dus alles en wilde doorgaan. Maar nu greep Soülard haar bij den arm en riep woest»Wil je, of wil je niet Wees voorzichtig, Totti, ik waarschuw je 1® Met verontwaardiging keerde Totti zich Frankrijk voor een altijd nog twijfelachtige zelfstandige actie, de vriendschap van Engeland in de waagschaal zou stellen en een groot deel van de nog in Amerika gekoesterde sympathieën zou verspelen. Er zijn trouwens teekenen, die wijzen op een meer vredelievende oplossing der bestaande moeilijkheden. De Duitsche minister van Financiën, dr. Hermes, heeft langdurig met de leden van de Commissie van Herstel overleg gepleegd, en het schjjnt dat dit overleg niet geheel onvruchtbaar is geweest. Hij zal uit Parijs naar Berlijn terugkeeren om de rijksregeering rapport uit te brengen en na twee dagen wederom naar Parijs gaan, ten einde de besprekingen voort te zetten. Indien zijn voorstellen geheel onaanne melijk geacht werden, zou de Commissie van Herstel de onderhandelingen reeds lang afgebroken hebben, in ieder geval zou een voortzetting der besprekingen uitgesloten zijn. Volgens een telegram uit Berlijn, zijn de onderhandelingen echter volstrekt niet on gunstig verloopen en hangt de beslissing omtrent 31 Mei af van een besluit betref fende een leening, dat door de conferentie van bankiers genomen moet worden. In antwoord op vragen naar de gruwelen van de Kemalisten in Klein-Azië is in het Engelsche parlement bevestigd dat 12.000 Grieksche ballingen onlangs bij Charpoet het leven hebben gelaten onder precies dezelfde omstandigheden als die waaronder massa's Armeniërs eenige jaren geleden vermoord zijn. De ondersecretaris van buiterilandsche zaken voegde er aan toe dat inlichtingen waren ontvangen over den doortocht van 20.000 ballingen door Charpoet, grooten- deels vrouwen en kinderen, die half naakt door dikke sneeuw naar het Oosten wer den gedreven. Van de 150.000 Armeniërs die oor spronkelijk in Cilicië waren, waren na den terugtocht van de Franschen ongeveer 5000 gebleven. Vele vluchtelingen schijnen in Syrië tamelijk goed verzorgd te zijn, maar vreeselijke berichten zijn ontvangen over den toestand van de vluchtelingen te Alexandretta. Volgens de laatste maar nog niet bevestigde berichten, zijn de auto riteiten van Kemalis dan van plan de eigen dommen van Armeniërs die het land ont vlucht zijn verbeurd te verklaren, indien zij niet binnen drie maanden opgeëischt worden. om en zeide»Soüland, ik droeg u tot heden geen kwaad hart toe, maar als dat nu anders mocht zijn, is het mijne schuld niet.® Zij wilde met mij heengaan, toen Soü lard plotseling op haar toetrad, haar heftig bij de schouders greep en woedend haar toevoegde: »Je wilt dus niet, blonde heks Goed, maar als je van daag, of morgen je hals breekt, denk dan aan Soülard Toen ging hij heen. Mijne zuster werd van dien dag af aan zeer voorzichtig. Tot viermaal toe vertelde ze my, dat de koord tot op de helft was doorgevijld, en telkens had Soülard haar woedend aangezien, als zij het gevaar nog tijdig ondekte. »De man is mijn dood, Blanche, zeide Totti menigmaal. »Als ons engagement om is, gaan we dadelijk heen.® Den avond, voordat Totti's contract geëindigd was, brak de koord midden onder de voorstelling, en mijne arme, lieve zuster bleef met gebro ken hals liggen. Zij werd begraven, en ik stond heel alleen op de wereld, totdat ik in u eene tweede Totti terugvond, Nina. De koorddanseres sloeg hare armen om den hals der paardrijdster en fluisterde met doffe stem O, als mijne zuster slechts gewild had, dan zou Soülard reeds lang zijne straf ontvangen hebben. Maar ze wilde hem niet aanklagen en verbood mij streng, er met iemand over te spreken. Nu is het te laatTotti is dood, en ik kan niet bewijzen, wat ik weet. Maar, Nina,® en het meisje richtte zich piot- Uit de Engelsche bladen blijkt, dat het groot aantal slachtoffers, dat tengevolge van de scheepsramp met de »Egypt® te betreuren valt, voornamelijk aan het op treden der Hindoes te wijten is. Eén der opvarenden van de »Egypt« verklaarde, dat, als deze inboorlingen niet zoo hals over kop naar de booten waren geijld, al de vrouwen gered zouden zijn geweest. Volgens een anderen overlevende was het, doordat de Egyptslagzij had, reeds zeer moeilijk van de passagiers om de reddings booten te naderen. Toen de Hindoes boven dien de vrouwen verdrongen om zich het eerst in vrijheid te stellen, werd de toe stand voor de overige passagiers heelemaal hopeloos. De inboorlingen liepen de vrou wen gewoonweg onder den voet en de toestand werd zóó critiek, dat Britsche Gestort Kapitaal f55.000.000, Reservefonds - 41.000.000, f 96.000.000,- AGENTSCHAP Telefoon No. 15. Kantooruren van 9«4. Zaterdags van 9-12. Handels- en Landbouwcredieten. Rekeningen-Courant. Deposito's. Effecten (uitsluitend soliede belegging). Coupons. Vreemd geld, Inschrijvingen Grootboek. Assurantiën. Reiscredietbrievenop 3600 betaalkantoren Administratie van vermogens. SAFE DEPOSIT INRICHTING (Brand- en inbraakrrye Lipskluis.) ZEÈR SCHERPE CONDITIE's. Indien gewenscht bediening aan huis. Spaarboekjes worden bij eerste storting gratis verstrekt. Nadere inlichtingen verschaft gaarne DE DIRECTIE. seling met flikkerende oogen neenmaal zal ik mij op hem wreken, eenmaal zal hij zijn loon ontvangen voor den moord, aan Totti begaan. En ik geloof, dat het oogen - blik der wrake niet verre meer is. Nina ik weet het, ik gevoel het 1 Maar nog eens, wees gij voorzichtig.® Waarom ik juist, Blanche?® aOmdat ik geloof, dat men iets tegen u in het schild voert. »Wie »Soülard I Hij is afgunstg op uwen roem.® ïDat weet ik.® »En gij zijt zijne gevaarlijkste mede dingster.® ^Mogelijk wel, Blanche.® »Hij zal u vandaag of morgen een strik spannen. ïlk zal op mijne hoede zijn, meer nog, dan anders.® nMaar Soülard is een doortrapte boos wicht, Nina. Gij kent hem niet.® »Ik meen hem nu reeds genoeg te ken nen,® gaf Nina kalm ten antwoord. »Denk aan Totti.® sik zal het niet vergeten, Blanche. Laten wij nu gaan slapen. Morgenmiddag hebben wij, zooals ge weet, repetitie voor 't nieuwe programma.® Geen kwartier daarna hadden de beide vriendinnen zich ter ruste begeven. II. »Kom eens hier, Malin,® fluisterde Soü- passagiers en scheepsofficieren hun revolvers trokken en met de Hindoes slaags raakten. Deze kregen tenslotte ontzag voor de vuur wapens en maakten een weg voor de vrouwen vrij, om in de booten te komen. Er moeten twee vrouwen bij de paniek zijn doodgedrukt. Een Britsch legerofficier, die met verlof uit Indië terugkeerde, vertelde, dat hij twee Hindoes neerschoot, die bezig waren, vrou wen uit een reddingsboot te sleepen om plaats voor zichzelf te maken. BUITENLAND. Rampspoedige autoniobielweilstrijden. Barcelona, 23 Mei. Volgens berichten uit Tarragok moesten de internationale automobielwedstrijden, die gisteren zouden worden gehouden, reeds na de eerste ronde ophouden wegens verschillende ongelukken, waarbij 5 dooden en 43 gewonden voor kwamen. Parijs, 22 Mei. De bladen geven het verhaal van een der ongevallen, welke de internationale automobiel wedstrijden in Spanje kenmerkten. Op het moment dat de menigte over den weg stroomde, kwam de renner Lombard met een snelheid van 130 K.M. aanrijden. Er ontstond een geweldige botsing. Lombard bleef heelhuids, maar zijn mecanisien, Peppino, werd gedood, evenals 3 toeschouwers. lard den volgenden middag, toen de repe titie afgeloopen en de meeste leden van het gezelschap reeds heengegaan waren, »kom eens hier, Malin ik moet u nood zakelijk even spreken.® »Mij, mijnheer vroeg Malin op min of meer angstigen toon, daar het dreigend uiterlijk van den kunstrijder hem weinig goeds scheen te voorspellen. Hij was reeds eenige jaren in het paardenspel werkzaam als stalknecht, terwijl hij gedurende de voorstelling de leden bij allerlei kleinigheden behulpzaam was. Om zijn vaste hand, zijn scherp oog en zijne groote kalmte vertrouwde men hem ook die kleine bezigheden toe, waarvan somtijds het wolslagen van een toer, ja enkele rnalen zelfs het leven der personen zelf afhangt. Malin nu hield eiken avond de met vloeipapier beplakte hospels vast, waarin een klein vlaggetje zich be vond. Door deze vloeipapieren beplakking sprong Nina, terwijl haar paard in vliegende ren onder den hoepel doorvloog. Ook Soü lard deed dit hoogst gevaarlijk kunststuk, doch Nina won het verre van hem in vlugheid en sprong veel hooger. En telkens, wanneer 't publik Nina veel luider en lang duriger toejuichte, dan hem, moest de arme Malin het den volgenden dag ontgelden. Geen wonder dus, dat de man thans op min gerusten toon vroeg: Mij, Mijnheer Wordt vervolgd NIEUWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 1