Altijd in huis. De ontsmettende, verzachtende en hee- lende eigenschappen van Foster's Zalf maken deze onmisbaar voor huiduitslag, kloven, huidvlekken, eczema, psoriasis en de ver schillende vormen van aambeien. Spoedige aanwending brengt weldra baat. Houdt Foster's Zalf altijd in huis; prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. vaststaande kan echter wel worden aan genomen, dat er een aanmerkelijke ver traging zal intreden in het opleveringstijdstip van het schip. Wij vernamen nog, dat, als er niets in den weg ware gekomen, de «Sumatra® volgens contract 30 September 1923 gereed zou zijn geweest voor het ondernemen van proeftochten. Boskooper bloemen per vliegtuig Onze bloemen- en boomkweekers hebben in het buitenland een grooten naam en zij zoeken dan ook overal afzetgebied voor hun waren. Dit is, gezien den aard van het artikel waarin zij handelen natuurlijk zeer moeilijk en snel en zeker vervoer is daarom een eerste vereischte. De Bos kooper tuinders hebben thans besloten de versche pioenrozen, hun latherussen en wat al er niet in hun kassen en in hun tuinen bloeit, dagelijks in Londen op de markt te brengen. Zij maken daarbij gebruik van de vliegtuigen der K.LM, De bloemen worden des avonds gesneden in Boskoop en des morgens in de vroegte verpakt en per automobiel naar het vliegveld Waal haven, te Rotterdam, gebracht. Van daar gaan zij met het ochtend-toestel van 10 uur naar Londen, waar zij om halftwee op het vliegveld Croydon aankomen en terstond weer per automobiel over de Londensche winkels verdeeld worden. Zij zijn daar dan des middags reeds te koop, d.w.z, op denzelfden tijd, dat de versch gesneden Boskooper bloemen in onze steden in de winkels verkrijgbaar zijn. De eerste zending gaan Dinsdag na Pink steren en het geregelde vervoer zal ge durende het geheele seizoen voortgaan. De zendingen beloopen per dag meer dan 100 K.G. Alvorens tot dit vervoer werd besloten zijn uitvoerige proeven genomen, welke bewezen, dat de bloemen het vervoer per vliegtuig uitstekend kunnen doorstaan. Zij kwamen even versch aan, als de bloemen, welke per trein iu onze Nederlaridsche steden worden aangebracht. Nederlandsche tuinders beginnen op deze wijze in Engeland een concurrentiestrijd tegen den Engelschen kweeker, welke door het luchtvervoer mogelyk is geworden. Verdronken. Tusschen Zwolle en Hasselt zijn bij het zwemmen in het Zwarte Water 2 personen, nl. de heer Terhorst en zijn 14 jarige zoon, verdronken. Het ongeveer 2-jarig zoontje van D. Dubbeldam, is te Arnmerstol in de Lek geraakt en verdronken. o Verduistering. Ten nadeele van een koopman te Dresden heeft een firma te Amsterdam verduisterd een partij speelgoederen ter waarde van 130.000 mark, Heidebrand. Een felle heidebrand heeft bij Tilburg gewoed. Ongeveer 40 H.A. werden een prooi der vlammen. Een mijt geperst hooi van den landbouwer v. Riel werd eveneens door het vuur vernield. Öm knoeierij met melk af te leeren l Het Kantongerecht te Purmerend ver oordeelde wegens melkvervalsching twee veehouders te Euam en Purmeiiand, elk tot zeven dagen hechtenis eri een te Jisp tot f 300 boete of 30 dagen hechtenis. Een melkhandelaar te Ilpendam werd veroordeeld tot f100 boete of 20 dagen hechtenis wegens melkvervalsching. o Gevaarlijke arrestant In Nijmegen is, op verzoek van de politie te Amsterdam, gearresteerd een 28 jarige huisknecht, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van f 1000 en van eentge voor werpen van waarde. Op het politiebureau te Nijmegen trok de arrestant een revolver en vuurde zonder echter ongelukken te veroorzaken Hij werd overmeesterd en naar Amsterdam getransporteerd. Dit het raam doodgevallen. Mej. M. Hooft, uit den Zwaanhals te Rotterdam, die uit de 2e verdieping van pand 2, aan de Goudsche Wagenstraat, op straat viel en met een hersenschudding en in bewusteloozen toestand in het Ziekenhuis aan den Coolsingel werd opgenomen, is kort na aankomst aldaar overleden. o Boefjes. In het bedevaartplaatsje Meerveldhoven hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de oude pastorie en daar een klein bedrag aan geld ontvreemd. Verder heeft men het tabernakel in de kerk trachten te for- ceeren, wat niet gelukt is. De politie ging dadelijk op onderzoek uit en kwam tot de verbluffende, maar tevens diep-droevige ontdekking, dat het stelletje dat de inbraak gepleegd heeft, bestaat uit. een 14-jarig meisje (de leid ster), een 11 jarig meisje en een 9-jarig jongetje. Dit spannetje was er Woensdag met den trein naar Bokstel tusschen uit gegaan, doch werd des nachts in Tilburg door de politie aangehouden. De leidster gaf toen nog een valschen naam op. De boefjes zijn vervolgens ter confrontatie (ieder achter op de fiets bij een marechaus see) naar Meerveldhoven gebracht om aan het toezicht der ouders te worden terug gegeven. De sleutels van het tabernakel waren nog in het bezit der kinderen. Na 8 jaren. 31 Juli 1914 was het voor den laatster) keer, dat de Hollandsche treinen tot het hoofdstation te Aken reden. Gedurende den oorlog bestond geen reehtstreeksche verbinding tusschen Aken en Nederland. Deze week reed weer de eerste Hollandsche trein het hoofdstation Aken binnen. Hij werd met hoera's begroet. Bereden politietroepen. Naar de #Tel.« meldt, zal het corps bereden politietroeperi, zgn. bewakings troepen, op 15 dezer worden opgericht ter sterkte van 25 onderofficieren en 75 kor poraals en minderen onder bevel van le luitenant J. M. A. Goedewagen en te Amsterdam worden gelegerd. Het tekort van de Nederlandsche Spoorwegen. Volgens de Tel. hebben de Nederlandsche Spoorwegen over het afgeloopen jaar een nadeelig saldo van 30 millioen gulden inclusief de 5 pCt., die de staat den aandeelhouders waarborgt. Hiervan komt 17 millioen op rekening van de Hollandsche Spoor de Staatsspoor heeft 13 millioen tekoit. De Staat moet. dit bedrag bijpassen cm de uiikeering van het dividend van 5 pCt. mogelijk te maken. De geweien Duitsche Kroonprins. De «Chicago Tribune« meldt, volgens de «N. R. Ct.door minister Ruijs de Beerebrouck gemachtigd te zijn mee te deelen, dat er niets van waar is, dat de gewezen Duitsche kroonprins een bezoek aan Duitschland zal brengen, zooals de »8 Uhr Zeit.« in Berlijn had bericht. Hij heeft het verlof er niet voor gevraagd en zou, eens over onze grens, geen vergunning meer krijgen terug te keeren in ons land. Bij den dood van keizerin Augusta was een dergelijk verzoek wel gedaan, doch toen heeft onze regeering den gewezen kroonprins te kermen gegeven, dat hij bij terugkeer geen a^ylplaats meer zou krijgen. o Bezoek van een Fransch oorlogsschip. De Fransche pantser kruiser Jeanne d'Arc heeft een bezoek gebracht aan Rotterdam. Zaterdag bracht de commandant offieieele bezoeken bij de autoriteiten en legde een krans op het graf van de te Rotterdam begraven Fransche soldaten. Zaterdagavond werd ter eere van de Fransche officieren een maaltijd aangebo den iii het Parkhotel. De commandant van de Jeane d'Arc bood een ontbijt aan boord aan. Het schip zal Vrijdag vertrekken. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Ouder dagteekening van 15 Dec. 1921 werd door de Directie der Hol landsche Buurtspoorwegen te Tilburg aan de Prov. Staten het verzoek «edaan om haar evenals over het jaar 1919 eerie bij drage uit de provinciale kas toe te kennen in het exploitatietekort der tramlijn Drunen- Heusden, ditmaal over het jaar 1920. Uit den door de Directie overgelegden staat van de resultaten der exploitatie van genoemde lijn over laatstgemeld jaar blijkt, dat het lekort op f 13322.47 is te stellen. Ged. Staten zijn van oordeel, dat de zelfde motieven, welke er toe geleid hebben bij Statenbesluit van 22 Febr. 1921 de gevraagde bijdrage in het exploitatietekort over 1919 toe te staan, er toe moeten voeren ook over 4920 het gedaan verzoek in te willigen, in welk jaar immers het exploitatietekort voor het baanvak Drunen- Heusden nog is toegenomen, terwijl de uit komsten der exploitatie van de geheele lijn een winstsaldo opleveren, dat pl.m. f 24000 minder is dan over 1919. Op grond daarvan geven Ged. Staten in overweging om onder dezelde voorwaarden en tot gelijk percentage als aangegeven in het Statenbesluit van 22 Februari 1921 aan de directie voornoemd een provinciale subsidie toe te staan tot een bedrag van hoogstens f 3330. De gemengde Zangvereeniging »Crescendo« alhier, directeur de WelEd. Heer M. J. van Heijst, behaalde op het concours te 's Gravenhage, in de 2de af- deeling, een 2de prijs met 381 punten. Andel. Vrijdag reed de heer P. alhier met zijn motorfiets over een schaap, waar door bestuurder en den landbouwer de L., welke op de duo zat, over den weg werden geslingerd. De L. bezeerde zich ernstig en ook het schaap moest worden afge maakt. De heer P. bleef zelf ongedeerd. Donderdag vierden de echtelieden G. Crielaard en D. van Rijswijk hun gouden huwelijksfeest. Door alle buurtbewoners werd de vlag uitgestoken, terwijl 's avonds door het muziekkorps een serenade werd gebracht. Op het Maandag (2e Pinksterdag) te Leerdam gehouden concours werd door de muziekvereeniging «Andels Fanfare«, een le prijs in de 3e afdeeling behaald. Almkerk. Dezer dagen had de Wed. V. het ongeluk zoodanig te vallen dat zij haar arm brak, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Op het j.l. gehouden Nationaal Concours voor Fanfare- en Harmoniegezel- schappen te Leerdam, behaalde het fanfare corps «Nooit GedachU alhier den len prijs in de hoogste Eere Afdeeling en het fanfarecorps »Crescendo« te Nieuwendijk behaalde op hetzelfde concours den 2en prijs in de afdeeling Uitmuntendheid. J.l. Donderdagavond trad in de zaal van den heer Dekker alhier, voor de Chr. Hist. Kiesvereen. op den heer Krijger, Redacteur v. d. «Nederlander®, van 'sHage, terwijl de politieke rede van dezen be gaafden spreker met groote aandacht werd gevolgd, werden ook nog verschillende vragen gesteld, die door spr., tot tevreden heid van 't publiek, beantwoord werden. Beneden Langstraat. De prijzen van het oude hooi zyn bij de vooruitzichten op een slechten oogst van het nieuwe gewas stijgende, alhoewel de handel gering meer is. Men besteedt reeds f 50 per 500 K.G. en dat met de hooigrasverpachtingen voor de deur. 's Gravenmoer. Bij het op 2en Pinksterdag te Dordrecht gehouden con cours behaalde het fanfarecorps «Euterpe® alhier den eersten prijs in de derde af deeling. Dit is voorzeker een mooie on derscheiding voor dit kleine corps. Direc teur, bestuur en leden werden bij aan komst in de haven dan ook met gejuich begroet. Herpt. Tot hoofd der R. K, Bijzondere School alhier is benoemd de heer J. G. Ceelen, lot dusver hoofd der O. L. school alhier. Voor heemraden van het waterschap «den Hoogen Maasdijk® zijn de volgende voordrachten opgemaaktin de vacature H. J. Luijben 1 A. M. Buijs te Herpt 2 J. M. A. v. Bokhoven te Haarsteeg, en 3 Joh. van Geffen Pzn. te Hedikhuizen in de vacature I. A. J. Buijs 1 C. J. v. Grevenbroek2 Chr. A. J. v. Herpt 3 Jac. de Wit Pzn. allen te Herpt. Meeuwen. Tot Hoofd der Openbare Lagere school alhier is benoemd de heer heer P. Nolen te Hardirixveld. y Door de muziekvereeniging »Kunst en Vriendschap® is op het gemeenteveld of plantsoen alhier een mooie vaste muziek- kiosk geplaatst. Bij goed weer zullen wekelijks concerten gegeven worden. Oosterhout Door Gedep. Staten van Noord Brabant zijn benoemd tot voorloopig bestuur van het waterschap «De Beneden Donge® de heeren L. J. C. van Meerwijk te Oosterhout, voorzitter, J. C. Schoen makers te Raamsdorik, secretaris-penning meester, D. Smits te 's Gravemoer, A. Klijs te Oosterhout en C. Dirven te Geer- truidenberg, leden. Raamsdonksveer. Gedurende de maand Mei werd aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren ingelegd f 13447.97 en terug betaald f 13614.93. In dezelfde maand werd bij den Post cheque en Girodienstgestort, bijgeschreven wegens stortingen en overschrijvingen f312306,89j, uitbetaald en afgeschreven wegens overschrü vingen en cheques f 215942,98J. Naar wij vernamen werd het aantal postbestellingen alhier, per dag met één verminderd en alzoo gebracht op drie. Gedurende de maand Mei passeerde in het geheel 1281 op- en afvarende stoom- booten en zeilschepen met een gezamenlijken Hkhoud van 124603 ton de Rolbrug, Graanbeurs Tarwe f 14 a f 14.25 Rogge f 14 Haver f 44.50 Hooi f 60 per duizend pond. In granen slappe handel^ Sprang. De heer H. Dijk te Hooge- veen heeft zijn benoeming tot Hoofd aan de Chr. School alhier aangenomen. In weerwil dat de Ned. Herv. ge meente vacant is, hebben bij de j.l. Don derdag gehouden verhuring van zitplaatsen deze een hooger bedrag opgebracht dan het vorige jaar. Vrijdagavond trad voor een tamelijk opgekomen publiek in openb. vergadering voor de afd. Patr.® op Mr. J. A de Wilde van 's Gravenhage. Na een gloedvolle rede werden de be ginselen vari »Patrimonum« nader toege licht. Donderdag 29 Juni zal, vanwege de Kieskring 's Bosch van A.-R. Kiesver- eeniging vermoedelijk te Waalwijk een landdag gehouden wordeu. Als sprekers zullen optreden de heereri Idenburg, oud gouverneur van Ned.-Indië en Prof, Hugo Visscher, Hoogleeraar te Utrecht. Waalwijk. De uitslag van de alhier gehouden premiekeuring op 2 Juni (type tuigpaard is als volgt Drie-jarige merriën. Gisera van A. W. Verhoeven te Herpt f 10. Giwanka van G. J. W. Branderhorst te Eethen f 50. Gienetje van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans te Drongelen f 40. Galadina van D. van Buuren te Meeu wen f 20. Emma van J. M. Blankers te Almkerk f 30. Gestanie van P. W. Boons te Raams dorik f 20. Vier- en acht-jarige merriën. Evala van H. Smits te Waspik f 20. Faudina van Jac. Buijs Azn. te Herpt f 20. Elia van G. v. Everdingen te Heusden 130. Felria I van J. H. Colijn te Doeveren f 20. Dorena van G. J. W. Branderhorst te Eethen f 70. Dot van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans te Drongelen f 50. Carita van Gebr. Oerlemans-v. d Schans te Drongelen f 30. Dannate van D. van Buuren te Meeu wen f 30. Felfrodie I van D. van Buuren te Meeu wen f 40. Charmante van H. A. van Casteren te Schaijk f 30. Negen-jarige en oudere merriën. Aranka van H. Smits te Waspik f 30, Mina van G. J. W. Branderhorst te Eethen f 20. Agrita van G. J. W. Branderhorst te Eethen f 50. Dina III van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans te Drongelen f 20. Ida van Gebr. Oerlemans-v. d. Schans te Drongelen f 20. Aakje van D. van Buuren te Meeuwen f 30. Anna van D. van Buuren te Meeuwen f 40. Bosile van P. Colijn te Heesbeen f 20. De heer J. Helmsing, onderwijzer der Chr. U. L. O. School, heeft zijn be noeming tot onderwijzer aan de »A. S. Talma®, hoofd de heer Overweg, aange nomen. Wijk en Aalburg. Pinkstermaandag was voor Wijk en Aalburg een waarlijk glorierijke dag. Aangemoedigd door het groote succes in 1921 te Hilversum be haald, waar ons fanfarecorps «Oefening en Uitspanning® met het hoogste aantal punten uit de afd. Uitmuntendheid in de Eere-afdeeling werd geplaatst, heeft de vereen, zich dit voorjaar aangegord, om in die hoogste afd. een prijs trachten te halen. Om één prijs toog men uit vierdubbel gelauwerd werd de terugtocht een ware zegetochteen eerste prijs, een eereprijs, een directeursprijs en een prijs voor het hoogst aantal punten van den geheelen muziekwedstrijd, de medaille van Z. K. H. Prins Hendrik. Zevenentwintig corpsen verslaan, waar onder keurcorpsen van den eersten rang, 't is eenvoudig verbluffend. «Wat zouden die pettenboertjes werd verleden jaar te Hilversum door fleurig getuniekte corpsen schamper of meelijdend opgemerkt. Ja, die boertjes zouden watZe droegen de eerepalm weg, en sloegen verrast den mond dicht der opmerkers. Thans te Leerdam deden ze de monden opengaan, zoo wei van Jury als der hoorders om uitbundig toe te juichen hun verruk kelijke muziek. Hoe is 't mogelijk, vraagt men zich af, dat men van achter ploeg of spa, of koopmanschap vandaan, waar in harden arbeid en lange dagen het dagelijksch brood moet verdiend, hoe is 't mogelijk het tot zoo'n hoogte te brengen. Voor een buitenstaander lijkt dit onver klaarbaar. Wie evenwel van nabij ziet de bekwame, onvermoeide, energieke leiding van den directeur, die als 't ware met zyn staf en oog allen dwingt en bindtwan neer men ziet de toewijding en de vol harding der ledenwanneer men hoort van hunne liefde voor hunrie kunst ja, dan gevoelt men, dat het kan Hier wordt weer gezien, wat willen is. W'illen met alle macht, die in den mensch is. Willen, vooral om iets goeds, iets grootsch te be reiken. Wij wenschen den heer Bazelaar met zijn kranige vereeniging hartelijk geluk. Wij hopen hartelijk, dat de muziek u zal blijven samenbinden met uw voortreffelyken direc teur en onderling, dat gij zult volharden uw wedijver naar steeds hooger, zoodat gij zult genoemd worden onder de beste van ons Vaderland. Gaat niet op uwe lauweren rusten, maar «houdt wat gij hebt« tot eer en nut van uwe gemeente en van u zeff. Openbare vergadering van den Raad der gemeente MEEUWEN, gehouden 31 Mei 1922 vm. 11.30 uur. Voorzitter Ed.Achtb. Heer D F. Brune. SecretarisWelEd. Heer P. W. Sprong. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer W. Lankhaar. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Aangeboden wordt het Verslag van den toestand der gemeente over 1921. Wordt besloten dit verslag gedurende 14 dagen voor een ieder ter lezing neer te leggen ter gemeente-secretarie. De Voorzitter doet vervolgens mede- deeling, dat moet worden overgegaan tot benoeming van een Hoofd der school te Meeuwen, ter voorziening in de vacature, ontstaan door vertrek van den heer A. Pruim. De door B. en W., in overleg met den Inspecteur bij het Lager Onderwijs, opgemaakte voordracht vermeld de heeren No. 1. P. Nolen te Hardinxveld. No. 2. L, van Oudheusden te Dord recht. No. 3. A. den Hartog te Goririchem. De heer Van Rysbergen wil, bevorens tot stemming wordt overgegaan, eerst nog eens iets zeggen. Mocht hij iets te veel zeggen, hij verzoekt bij voorbaat hem dit te vergeven en aan te nemen, dat hij dit dan in onwetendheid doet. Hij vraagt den Voorzitter, ofdat het zijn volkomen syrnphathie wegdraagt, dat thans een onderwijzer aan de Openbare School benoemd wordt. Hij vindt het niet eerlijk. De Voorzitter ziet daarin niets oneerlijks. De Raad heeft destijds besloten de school op te heffen, daarna om zijn genomen besluit in te trekken en was het dus de taak van B. en W. om eene voordracht samen te stellen ter benoeming van een Hoofd aan die school. De heer Van Rysbergen zegt, dat in de vergadering van Maart, de Voorzitter zelf hem heeft gevraagd, ofdat er geen verleiding in 't spel zou zijn. Die gedachte leeft alzoo thans nog bij spreker. Mitsdien kan hij niet aan de stemming meedoen. Volgens spr. is er wel verleiding in 't spel. Na een vergadering van Christelijk Nat. Schoolonderwijs hebben verschillende men- schen, waaronder kopstukken, wat hun getal kinderen betreft, verklaard geen Christelijk onderwijs meer te verlangen. Daarvoor hebben zij volgens die menschen zelf echter niet geteekend. Liegen die menschen, dan spreker natuurlijk in commissie. Spreker zal echter vaststaan, ja hij zou met Luther willen zeggen, al waren er ook zooveel duivels als pannen op de daken, hij zal niet vreezen of terugtrekken. Hij acht hier onrechtvaardigheid in 't spel, alleen daarvoor hebben zij het afgelegd. Spreker wijst er nogmaals op, dat zoo hij te veel zegt, men dit moet wijten aan onwetend heid. Niet uit persoonlijke opinie alleen wil hij Christelijk Onderwijs, maar 't volk heeft gezegd wij willen de Christelijke zelfs de grootste en donkerste verdwijnen "door één potSPRUTOL1 Verkrijgbaar bij alle drogisten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2