tvaag- e «uuf MIJMHARDT's Ma&d- tabletten Ook voor kinderen Slechte spijsvertering Oprisping,Gebrek aan 4 eetlust. Gebruik Vliegongeluk in Frankrijk. Belga meldt uit Troyes, dat een vliegtuig waarin de adjudant Torlier en de soldaad Fleury zaten, boven het dorp Longueporte is verongelukt. Beide vliegers zijn gedood. Roofmoord in Dnitschland. Nabij Oberhof is op den fabrikant Rie- schen, uit Chemnitz, een roofmoord ge pleegd. Rieschen was met zijn vrouw en dochter op wandeling, toen plotseling uit het bosch twee roovers van 20 a 25 jaar te voorschijn sprongen en met den roep ïgeld of levenzijn waardevolle zaken eischten. Rieschen, ofschoon reeds tamelijk bejaard, maar van nog krachtigen lichaams bouw, poogde de bandieten af te weren, maar werd onmiddellijk door den jongsten roover zoodanig door 3 kogels gewond, dat hij dood ter aarde stortte. Het lyk werd daarna geplunderd en zij namen van beide vrouwen, die zich van schrik niet durfden verroeren, de handtaschjes af. Dan vluchtten de roovers weer in het bosch. Tragische dood van een geleerde. Als slachtoffer van zijn beroep is de Praagsche bacterioloog proff. dr. Edmund Weil een dezer dagen overleden. Geduren- den den oorlog had hij zich gewijd aan de bestudeering van de vlektyphus en was op uitnoodiging der Poolsche regeering naar Lemberg gekomen om zijn werkzaam heden daar voort te zetten. Proffessor Weil had in het begin van deze maand het ongeluk bij het nemen van cultuurproeven zich enkele vlektyphusbacillen in het oog te spuiten. Oogenblikkelijk werd hij zich de doodelijke gevolgen hiervan bewust en hij pakte kalm zijn koffers om in zijn vaderland te overlijden. De Vorst van Monaco overleden. De Vorst van Monaco is in ïMaison Santé« te Parijs, tengevolge van een operatie overleden. De Mount Everest-expeditie mislukt Het is waarschijnlijk, dat de poging om den top van den Mount Everest te be reiken zal worden opgegeven, tengevolge van de uitputting van alle leden der ex peditie door de geleden ontberingen. Allen lijden aan vorstblaren. Een laatste poging werd gedaan, nadat een hoogte van 27.200 voet was bereikt, doch slechts 100 voet kon aan dit record worden toegevoegd, daar zich spoedig enorme moeilijkheden voor de moedige onderzoekers voordeden. Een hevige storm. Uit Boekarest wordt aan de »Times« gemeld, dat een verschrikkelijke storm en een zee van regen Bistritza, in Transylvanië, hebben verwoest. Het dorp is totaal ver woest en ongeveer twintig personen zijn gedood. De premier is naar het tooneel van de ramp vertrokken tot het organi- seeren van hulp voor de slachtoffers. o Een granaat ontploft. In de nabijheid van Yperen is een ernstig ongeluk gebeurd. By het opladen van daar gevonden granaten, is een ervan ont ploft. Negen werklieden zijn gedood, drie ernstig gewond. Een hunner is onmiddellijk na de aan komst in het ziekenhuis te Yperen bezweken. Een kerk afgebrand. Een hevige brand heeft in den afgeloopen nacht de kerk van Villeselve vernield. De brand ontstond op drie verschillende plaatsen in de sacristie, bij het altaar en in den klokkentoren. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat zelfs de voorwerpen van waarde niet meer gered konden worden. De vloek der senstielectuur. Te Nice leefde een meisje, Angèle Pisano, thans 16 jaren oud. Zij deed het huishouden bij haar vader, een weduwe naar en er viel niets op haar gedrag aan te merken. Onlangs echter klonken plotseling twee revolverschoten uit haar slaapkamer. De deur bleek gesloten, zoodat haar vader en broer met gewejd moesten openen. Het meisje lag op haar bed omgeven van rozen en violen, en had zichzelve van het leven beroofd. Op tafel lagen afscheidsbrieven aan haar vader en broeder. I Een enkele verklaring van het vreeselijk feit. Maar deze werd gevonden een kast vol romans met verhalen van interessante jonge meisjes, die zich allerlei zielepijn verbeelden en interessant deden. Die voorbeelden had het arme kind blijk baar zóó mooi gevonden, dat zij ook zoo'n filmdoood wilde sterven. Men stelle zich eens voor, zegt het ïCentrum*, dat zulk een meisje, in plaats van met dat vergif, met levens van Hei ligen haar geest hadde gevoed, welk een zchoonheid zou wellicht in diezelfde ziel sijn opgebloeid. Belangrijke arrestatie. Naar de »Neue Berl. Ztg.« verneemt heeft de recherche buiten Berlijn een arrestatie gedaan, die van groot belang wordt 'geacht. Het is te verwachten dat tastbare resul taten van het verrichte onderzoek zullen worden bereikt. Volgens hetzelfde blad is te Lötschwitz, een voorstad van Dresden, een monarchis tische betooging door arbeiders uiteengejaagd. Kapitein Abendrott, die daar in weerwil van het verbod, een rede had gehouden, is op weg naar huis in hechtenis genomen. Te Neurnberg is het herhaaldelijk tot overigens onbeteekenende botsingen ge komen. Dc begrafenis van Rathenau. Het rijkskabinet besloot dat de begrafenis van Rathenau van staatswege zou plaats hebben. Het lijk wordt naar het gebouw van den Rijksdag overgebracht, waar het wordt opgebaard. Het zal morgenmiddag onder deelneming van de rijksregeering en den rijdsdag in 't familiegraf der Rathenau's in Ober-Schöneweide worden bijgezet. Tegelijkertijd zullen overeenkomstig het besluit van het vakvereenigingscongres te Leipzig, in Berlijn en in gansch Duitschland demonstratie's gehoudeu worden. De be ambten en rijksemployé's zullen aan die betoogingen deelnemen en den arbeid een halven dag staken. zijn Foster's Maagpillen het ideale laxeer middel gemakkelijk in te nemen en aan genaam van smaak. Prijs f 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar. BINNENLAND. De minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. Van Karnebeek heeft aan den gezant te Berlijn, baron Gevers, verzocht namens de Nederlandsche regeering deelneming te betuigen aan de Duitsche regeering over den moord op minister Rathenau gepleegd. o De Russische deligatie. De Russische delegatie is uit Berlijn via Amsterdam te 's-Gravenhage aangekomen. Aan het Hollardsche spoorstation vervolgde zij de reis door naar Scheveningen, waar de heeren in het oranjehotel logeeren. Aan journalisten die van het kort op onthoud aan het station gebruik wilden maken om door de geopende portierraamp jes met de delegatie te spreken werd door de politie zulks belet. Schending briefgeheim. Als verdacht van diefstal, subsidiair schending van het briefgeheim, werden naar het hoofdbureau van politie te 's Hage geleid een telegrambesteller en een hulp besteller, beiden werkzaam aan het Tele graafkantoor, Prinsestraat aldaar. Dure korporaals-examens. Te Amsterdam moesten 7 korporaals van den vrijwilligen landstorm examen afleggen voor den rang van sergeant bij dat instituut. Hoewel te Amsterdam bij den vrijwil ligen landstorm zijn ingedeeld 1 majoor, 1 kapitein, 4 luitenant en bovendien bij de verschillende indeelingsdistricten en bij de burgerwacht aldaar tal van beroeps- offlcieren zijn ingedeeld, welke zonder bezwaar met het afnemen van dat examen zouden kunnen worden belast, waren te Amsterdam uit het garnizoen Harderwijk gedetacheerd 1 kapitein, 1 eerste en een tweede luitenant, om deze korporaals te examineeren. Aan genoemde officieren werd gedurende dien tijd een niet onbelangrijke toelage uitgekeerd, benevens een vergoeding voor de reiskosten. Hoewel op dergelijke geldverspilling reeds meermalen de aandacht is gevestigd, schijnt het departement van oorlog op den gebruikelijken weg voort te gaan en on- noodige uitgaven voortdurend goed te keuren. Burgemeester Stoot failliet ver klaard. Het gerechtshof te Arnhem bevestigde het vonnis der rechtbank, waarbij A. Stoot, oud-burgemeester van Gendringen, op ver zoek dier gemeente in staat van faillisse ment was verklaard. Geen grasmaaiers noodig. Een aantal veldarbeiders uit de provincie Groningen, die naar Friesland waren ge trokken om werk te zoeken als grasmaaier, zijn onverrichterzake naar hunne woon plaatsen teruggekeerd. Er is wegens de langdurige droogte maar weinig gras en de maaimachines hebben veel arbeiderskrachten vervangen. o Vrouwelijke woede. Vrouw B. te Hengelo heeft toen ze van het werk thuis kwam en haar man dron ken te bed vond, in een vlaag van razernij man en bed met petroleum overgoten en in brand gestoken. Daarna tot zich zelve komend, riep ze om hulp. Politie en buren blusschen de vlammen. De man kwam er met gezengde haren goed af, bed en een mantel der vrouw verbrandden. Het was niet de eerste maal, dat ze haar man onder invloed van sterken drank vond en veel is er in het gezin afgespeeld. De politie maakte procesverbaal op en stelde haar daarna op vrije voeten. Auto in een sloot gereden. Zondagmiddag is de rijwielhandelaar Van Osselen, uit Delft, bij Delft met zijn auto in een sloot gereden. Hij werd bewuste loos op het droge gehaald en per zieken auto van de rijksconstructiewerkplaatsen naar huis vervoerd, waar hij kort daarna overleed. De bliksem in een bed geslagen. Te Kolksluis (gem. Callantsoog) is de bliksem geslagen in het huis van den heer G. Dekker. Deze lag in bed, waar de bliksem hem bewusteloos sloeg. Zijn kussen werd gedeeltelijk verkoold. o Heidebrand. Onder Eindhoven, aan de Achterhoek, is een H.A. heide afgebrand, waarbij ook een honderdtal dennenpalen, eigendom der gemeente verloren gingen. Een persoon, die op de gemeente ontginningen werk zaam was had een brandende sigaret weg geworpen waardoor de brand ontstaan is. Verdronken. Een kindje van 15 maanden van K. aan de Boschstraat te Breda viel in een onbe waakt oogenblik in een tobbe met water en verdronk jammerlijk. Te Amsterdam is door den hevigen wind een 14-jarige jongen te water geraakt en verdronken. Kanonnen voor de groote steden. Te Scheveningen is de logger SCII 459, schipper A Zuurmond, binnengekomen met 400 kantjes te Lerwick aangekochte haring. Het schip bracht verder mee 3 kanonnen uit 1640, welke in die haven waren op- gevischt. 's Gravenhage, Rotterdam en Amsterdam krijgen er elk één als souvenir. o Aanslag op een gevangenbewaarder. De inbreker Kuperus wachtte vanmor gen in zijn cel, te Heerenveen, den ge vangenbewaker Stiemstra op. Hij gaf deze met een raamijzer vier klappen op het hoofd en liep de cel uit den bewaarder daarin opsluitend. Kuperus wilde nu vluch ten, maar de hoofddeur was gesloten. De bewaarder had den sleutel, maar zat in de cel en was niet te bereiken. Kuperus ging nu in een andere cel zitten waar de ge waarschuwde marechaussée hem vond. De toestand van den bejaarden bewaker is ernstig. o Te voet van Weenen naar Friesland. Dezer dagen werd een ingezetene van Heeg 's nachts gewekt door kloppen op zijn ruiten. Hij ging kijken en voor hem stond een knaap uit Weenen, die het vorig jaar tijdelijk bij hem verblijf had gehouden. De 15-jarige jongen was nu van Weenen naar Heeg geloopen om zijn gastheer weer op te zoeken. Hij moet vijf weken over den afstand gedaan hebben. Journalisten en de Haagsche conferentie. Tot Zaterdagmorgen heeft de perscom missie kaarten uitgereikt aan 88 buiten landsche journalisten, waaronder ongeveer 25 Engelsche, 25 Amerikaansche, 20 Fran- sche en Belgische, 6 Duitsche, 5 Italianen, eenige Oostenrijksche, een Zweed en een Argentijn, en bovendien kaarten aan 51 Nederlandsche journalisten. ZENUWHOOFDPIJN. Vooral huismoeders hebben hiermede te kampen, evenals met Zenuwkoorts, Zenuw in de tanden. Freco's Zenuwhoofd pijnpoeders geven U een weldadige kalmte, nemen de koorts en hoofdpijn totaal weg, weigert beslist minderwaardige poeders doch neemt uitsluitend die de naam »FRECO« per poeder 8 cent, doos 25 stuks f 1.70, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogist. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. De heer Sens, student in de Rechten te Leiden, slaagde dezer dagen voor zijn cand.-examen, De werkman J. v. W. werkzaam aan de draaibrug over het Heusdensch Kanaal kwam zoo danig te vallen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en eenigen tijd geen werk kan ver richten. Vrijdagavond had op de Nieuwstraat een ongeluk plaats dat bijzonder goed is afge loopen. Eenige kinderen hingen achter de wagen van Bakker van W. uit Wijk, toen de auto van dr. A. van de richting Visch- markt kwam aanrijden. Plotseling sprong het zoontje van den werkman V. van achter de wagen voor de auto, die over hem heenging. Dr. A. die zelf de auto bestuurde, bracht hem naar zijne woning waar bleek dat hij echter een schram aan het gelaat had opgeloopen van weinig be- teekenis. De bestuurder der auto trof in deze geen schuld, het ongeval is geheel te wijten aan onvoorzichtigheid van den jongen. De collecte voor den gewapenden dienst heeft een bedrag van f 14.70 op gebracht. X Almkerk. A.s. Zaterdag 1 Juli zal het fanfarecorps »Nooit Gedacht« alhier, de prijzen, welke zij verdiend heeft in de Hoogste Eere-Afdeeling, welke bestaan in Eerste prijs, Directeursprijs, Eereprijs en den prijs voor het hoogst aantal punten, in Leerdam in ontvangst gaan nemen, waar genoemd corps dan tevens op verzoek een concert zal geven. Toen dezer dagen den schipper A. C. van zijn schip sprong, kwam hij zoodanig te vallen, dat hij per auto naar zijne woning moest vervoerd worden. Naar wij uit zeer goede bron ver nemen, zal er zoo spoedig mogelijk te Nieuwendijk (gem. Almkerk) een geregelde autodienst geopend worden van Keizers veer—NieuwendijkGorinchem via Keizers- veer. Naar wij vernemen, is de heer M, v. Oudheusden alhier benoemd tot le machinist aan de Maastrichtsche Melk inrichting te Vilt (Limburg). Genderen. Voor het voorbereidend examen gemeente-administratie is geslaagd de heer C. de Raad te Meeuwen, leerling van den heer Verzijl alhier. Andel. Voor oefeningen bij den Vrijwilligen Landstorm, waaraan verbonden 4 maanden verkorting van diensttijd, hebben zich 30 jongelingen aangemeld. Door de commissionairs wordt voor de kruisbessen 47 cent per kilo besteed. Het gewas is overvloedig. Vrijdagnacht reed den heer P., door een defect aan het stuur, met zijn motor tegen een heining, waardoor dezelve nogal werd beschadigd. De bestuurder zelf kreeg geen letsel. Met het rooien der nieuwe aard appelen is hier een begin gemaakt. Voor de Schoolmeesters wordt f14.per mud ontvangen. Babiloniënbroek. In den vroegen morgen van 20 Juni zag men hier de boeren met hun paarden passeeren in de richting Waalwijk, naar de aangekondige verzamel plaats voor den aankoop van legerpaarden. Van heinde en ver waren ze daar tegen woordig, zoodat er een groot aantal paarden aanwezig was. Tot ieders teleurstelling werd er niet één geschikt bevonden om een militair of een munitie-wagen te ver voeren, zoodat menig boer al zuchtend uitriep, waar moet het heen Zullen ook de stamboek en M. C. paarden naar de slachtbank vervoerd moeten worden Droogden. Met 1 Juli a.s. hoopt de Gezagvoerend pontwachter H. C. den Dunnen den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar aan 't Dr'ongelensche veer in dienst trad. Drnnen. Veiling 26 Juni n.m. 3 uur. Doperwten I. II. Krombekken Peulen Aardbeien Kersen Tuinboonen Sla ct. per K.G. d 25 18 26 23-30 37—76 56—58 14J 4565 400 krop. Doeveren, 25 Juni. Heden behaagde het de Heere, van leven en dood, weg te nemen, onzen beminden en'geachten Leeraar Ds. P. Nauta, in den leeftijd van 42 jaren. Diep zijn we getroffen door dit plotseling verlies, te meer daar we in zijn Eerw. een man hebben leeren kennen met liefde, ijver en toewijding voor zijn roeping, zich niet onbetuigd latend waar het goldt zijn gemeente tot stichting en bloei te brengen, in de 3J jaren hier aan zyn gemeente verbonden. Doch niet alleen in Doeveren heeft hij zijn krachten ten beste gegeven, maar ook elders, o.a. in Tilburg waar hij met bezieling heeft gearbeid en dat Zijn- Eerw. aldaar ook hoog gewaardeerd werd, getuigen de vele blijken van liefde en sym pathie. Vandaar dan ook dat zijn heen gaan bij velen smartelijk aandoet. De mensch wikt maar God beschikt. Dat voor hem een ruste moge zijn weg gelegd, die er is voor het volk van God. Poederoyen. Ds. C. Veltenaar te Asperen, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier. Raamsdonksveer. Voor het Eind examen Gymnasium te Katwijk aan de Rijn slaaagde dhr. Th. Heere. MarktberichtTarwe f 13.50; Haver f 14 Rogge f 43. Voor nieuw hooi werd f 45 geboden. De collecte voor de Zending in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, bracht ongeveer f95 op. Sprang. De langs de huizen gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente f 18.17 opgebracht. - Maandagmorgen geraakte de vracht auto van de Nederlandsche melk-inrichting in de Besoijensche steeg in den sloot waar door deze omkantelde. Per koker/set hjapoffi.mdrogu/en IFABR. A.MIJliHARDT. ZEIST- 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2