Freco's Maagtabletten Uitslag der Kamerverkiezingen Kieskring 's-Bosch Ben echte koker ICT. en is altijd voorzien van den naam A.MIJMHAROT met handteekenin^ (9/miJnAa^N\ overgebracht, bleek hij bij aankomst over leden. Dinsdagmiddag reed mej. E. v. d. G. uit Zwammerdam per fiets op den straat weg tusschen Zwammerdam en Bodegraven. Zij reed op het fietspad en wilde juist nog oversteken voor een haar tegemoet komende auto. Mej. v. d. G. werd echter gegrepen, tegen den grond gesmakt, en deerlijk verminkt. Met ingedrukten sche del en verbrijzeld been werd zij opgenomen. De ongelukkige was oogenblikkelijk dood. o Verbrand. Te Zwartemeer is het 2-jarig kind van H. in heet waschwater gevallen en over leden. Van schrik gestorven. Te Baflo (Gr.) is de vrouw van den caféhouder J. Faber door een bij gestoken, waarbij ze zoo schrok, dat ze op de plaats doodbleef. Postdicfstal. Reeds geruimen tijd kwamen bij de post-administratie te Eindhoven herhaalde malen klachten in betreffende vermissingen van geld, voornamelijk uit niet-aangetee- kende brieven, welke brieven nimmer hun be stemming bereikten. Hetvermoeden ontstond, dat deze diefstallen moeten gepleegd worden door een ambtenaar der posterijen. Aan vankelijk leverde een door de recherche ingesteld onderzoek geen resultaten op. Toen eenigen tijd geleden weder een diefstal werd gepleegd van een bankbiljet van f 100 uit een brief en eenige dagen daarna ook een postpakket met sigaren nimmer zijn bestemming te Eindhoven bereikte, werd, na overleg tusschen den directeur der posterijen en den commissaris van politie, het onderzoek met de meeste nauwkeurigheid voortgezet. Tenslotte viel het oog op den 26-jarigen ongehuwden besteller H. te Woensel, die in den laatsten tijd meer uitgaf dan waartoe zijn inkomsten hem in staat stelden. Teneinde hem zoo mogelijk op heeterdaad te betrappen, stelde een tweetal rechercheurs zich verdekt op in het postkantoor en fouilleerden B. bij het verlaten van den dienst. Zij bevonden toen op hem een brief, geadresseerd aan een ingezetene van Eind hoven, die f 4.50 bevatte, en een partij ongestempelde postzegels, klaarblijkelijk van oobestelde brieven afgescheurd. Nadat hem een streng verhoor was afgenomen bekende de bestelier, zich dezen brief te hebben toegeëigend en reeds ge durende een jaar geregeld brieven, o.a. ook die met het biljet van f 100, welke aan de post waren toevertrouwd, en het postpakket te hebben ontvreemd. De aangehoudene is ter beschikking van den Officier van Justitie te 's Hertogenbosch gesteld. Te vroeg uit de» trein stappen. Te Hilversum stapte mej. De Jong uit den trein, terwijl deze nog niet geheel stilstond. De ongelukige viel en werd naar de R.K Ziekenverpleging overgebracht met ernstige inwendige kneuzingen, waar zij overleed. Zij was 49 jaren oud en moeder van 10 kinderen. o Een degenslikker. In het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam is de 25-jarige degenslikker C. Boudin behandeld. Bij een demonstratie van degenslikken te Warmond had hij op verzoek van den gemeente-veldwachter al daar ook diens sabel in willen slikken. Dit was evenwel niet gelukt, waardoor Boudin hevige bloedingen had gekregen. Verbrand. Bij het uithalen van sintels uit den haard van een verwarmingsmachine in den tuin van den heer L. te Loosduinen geraakten voor 'n dag of tien de kleeren in brand van den nachtstoker B. Daar hij de vlam men niet kon dooven sprong hij in een sloot bij het ketelhuis en is toen nog met zijn verbrande lichaam naar huis gefietst, Terstond is hij toen naar het Haagsch ziekenhuis overgebracht, doch daar Zondag morgen aan de gevolgen overleden. o Dct leven der Russische gedelegeerden bedreigd. Het Haagsche Correspondent Bureau meldt Naar aanleiding van een bericht van den Haagsche correspondent van de Chicago Tribune« als zou het hoofd der Russische commissie ter Haagsche conferentie, Lut- winof ontsnapt zyn aan een aanslag be raamd door Russische monarchisten, die met valsche papieren ons land trachtten binnen te dringen, deelde men ons heden van de zijde der Russische delegatie mede, dat haar van een dergelijken aanslag zelf niets bekend is. Uit ambtelijke Nederland- sche kringen vernemen wij intusschen dat inderdaad aan de politie mededeelingen zijn verstrekt welke er op wijzen, dat het ge vaar voor een aanslag tegen leden der Russische delegatie allerminst denkbeeldig moet worden geacht. De politie heeft echter alle maatregelen genomen om zulke plannen, zoo mogelijk, te verijdelen. Dat de leden der delegatie daarvan ook eenigen last ondervinden wordt ter bevoegder plaatse onvermijdelijk, doch in hun eigen belang geacht. Tragisch. Te Slikkerveer is een man in het stem bureau, nadat hij had gestemd, dood neergevallen. zijn afdoende tegen maagzuur, oprisping pijnlijken stoelgang, gebrek aan eetlust, deze zijn wetenschappelijk bereid. Per koker CO ent. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. plaatselijk: nieuws. Heusden. Da Heusdensche Harmonie zal deelnemen aan het festival te Ammer- zoden. In de eindexamen-commissie voor Mulo-scholen heeft ook zitting de heer Stassen, hoofd der Muloschool alhier. In de aflgeloopen week werden aoor de Woudrichemmer visschers bemach tigd 51 zalmen die verhandeld werden tegen fl.50 per pond. Werkendam. De vorige week zijn nagenoeg alle Oostennjksche kinderen, die in deze gemeente verpleegd werden, waar van verschillende sedert 11 November 1.1,, naar hun vaderland vertrokken. Bij het afscheid werden veel tranen gestort, zoowel door pleegouders als pleeg kinderen. Wij twijfelen niet of alle Weensche kinderen zullen steeds met groot genoegen aan hun verblijf in Holland terugdenken. De Gem. Zangvereen. ^Uitspanning door Inspanning* is voornemens deel te nemen aan het concours te Tricht op 31 Augustus en 1 September a.s. Aalburg. Jl. Woensdag slaagde de heer J. Bakker voor het eind-examen Gymnasium te 's Bosch. Andel. De verkooping van 18 perceelen hooigras van de gemeente, gelegen in den polder Andelerbroek bracht f3780 op, tegen f 2420 in het vorige jaar. Wel een bewijs dat er groote behoefte aan hooi is. Almkerk. Naar wij vernemen is Mej. de Later, thans Onderwijzeres aan de Chr. School alhier, in gelijke betrekking benoemd te Heerlen. f Babyïoniënfcroek. Toen Woensdag middag ji. den 81 jarige C. den Dekker zich van het stembureau naar zijn huis begaf geraakte hij onderweg te water. Gelukkig was daar een wielrijder tegen woordig die den drenkeling weder op den droge bracht. Wellicht was het de schuld van enkele jonge lieden, die den ouden man te goed getracteerd hadden. Brakel. Maandag is men hier begon nen rnet het veilen der vroege aardappelen. De prijzen varieerden van f 4.50 tot f 4.90 per mud, terwijl de vorige week nog f 9 en f 9.50 besteed werd. 24 91—101 24-26 25-32 19-201 8 20—78 60—64 46-50 23-35 33—38 116 225—280 25 cent per K.G. Drnnen. Veiling 6-7 nra. 3 uur. Doperwten I II Krombekken Peulen Bloemkool Tuinboonen Aardbeien Kersen I II Roode bessen Witte Zwarte Peen 225280 100 bos Sla 25 krop X> Dassen. Dézer dagen hadden 2 fietsers het ongeluk, bij een kromming in den weg, zoodanig tegen elkander te rijden, dat zij met eenige hoofdwonden hun weg weer konden voortzetten. Men zij voorzichtig. Giessen. Op de Maandag jl, gehouden paardenmarkt bedroeg de aanvoer 125 stuks. Handel vooral in slachtpaarden, levendig. 's Giavenmoer. Boven verwachting hebben de vrouwen zich alhier goed ge kweten van hare burgerplichten. Zelfs da oudste inwoonster dezer ge meente, de 95-jarige Lauwrina van Wijk, nam aan de stemming deei. Zij werd door het stembureau onthaald op een kopje thee. Gameren. Uitslag verkiezingen Tweede Kamer. Uitgebracht 637 stemmen. Van onwaarde 19, Lijst Anti-revolutionairen 463 S. D. A. P 62 c V ?ijk c. a. c s JU "33 c <U e •"O c» w ■org, 3 'S i-rr CO 3D QJ CU c «2 02 'O §3 i< (S O El c O Mt Q O s Sm* 05 EC O Uitgebrachte stemmen 921 669 285 954 371 545 Van Onwaarde 22 37 16 53 14 7 Belastingbetalers 3 8 5 43 3 1 Liberale partij 2 4 2 3 R K. partij Lijst Arts 4 2 2 4 4 Nieuwe R. K. partij 7- 4 1 1 1 Antirev. partij 58 339 112 451 274 67 410 174 4 76 377 Communistische partij 9 12 9 21 3 3 9 4 Social, partij 4 1 4 1 4 Lijst van der Zwaag 4 1 Vrijz. Dem. bond 40 5 4 9 2 1 5 4 Plattelandsbond 4» 43 5 48 3 40 4 13 6 Vrijheidsbond 460 97 41 488 113 23 75 4 17 62 Christ. Dem. 2 1 3 4 Onaf hankelijken 4 Staatk. Geref. partij 45' 96 64 460 7 42 1 24 4 Democr. partij 2 4 1 6 3 Christ. Hist, partij 79 4 5 9 92 50 6 50 3 6 32 Kunstenaars partij 2 1 1 Soc. Dem. Arb. partij 32 44 4 15 2 3 4 34 1 Nat. Bond Bezuiniging 3 1 4 2 4 Christ. Soc. partij 4 Herv. Ger. Staatspartij 33 42 45 45 4 458 14 Plattelandspartij 2- 6 6 O 40 Roomsch Kath. partij 500- 4 23 247 30 Nederhemert. Bij de gehouden ver kiezing werden uitgebracht 457 stemmen. Van onwaarde 19. Niet opgekomen 63. Lijst Anti-revolutionairen 48 Christ. Hist. 78 Gereform. Staatspartij 215 Vrijheidsbond 67 Vrijz. Democraten 7 Socialisten 5 De andere lijsten slechts een of twee stemmen. De Katholieke lijst had er nog 3. Nieuwaal. Bij de verkiezing zijn uitgebracht 217 stemmen. Van onwaar de 14. Lijst Anti-revolutionairen 96 S. D. P. A. 39 De overige stemmen werden over ver schillende candidaten verdeeld. Rijswijk. De 1ste luitenant der Infanterie op n. a. A. A. Benders is geslaagd als candidaat in de Germaansche talen en letterkunde (Engelsch) aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Dezelfde is benoemd met ingang van 1 Sept. a.s. als offieier-Ieeraar in de Eng. taal en letterkunde aan de cadettenschool te Alkmaar. Raamsdonksveer. In totaal werden op 't Veer 1980 stemmen uitgebracht, van onwaarde en blanco 31 biljetten. Lijst R. Kath. 4277 Chr. Historisch 420 Anti-revolutionair 456 D Vrijheidsbond 28 Vrijz. Dem. 10 S. D. A. P. 46 Communisten 4 Sociale partij 4 N. K. P. 14 R. K. P. (Arts) 2 Plattelandsbond 4 Bezuiriigingspartij 6 Op 't Dorp werden uitgebracht Lijst R, Kath. 589 Anti-revolutionair 19 Chr. Hist. 120 Al zoo in de geheele gemeente R. Kath. I860 Chr. Hist. 542 Anti-rev. 175 Veen. Dindsdagmiddag sloeg bij K- v. R. alhier de vlam in een pan met vet» die op het fornuis stond, zoodat in een ommezien de vlammen hoog oplaaiden. Geluk kig werd het spoedig door eenige buren op gemerkt, die ijlings toegesneld, met behulp van zakken de vlammen wisten te dooven. Een woord van dank aan deze voor hun kloek optreden, is hier zeker niet misplaatst. Dinsdag 4 Juli vierde het echtpaar N. van Wijnen, 74 jaar, en A. Vos, 71 jaar, hun 50-jarige echtvereeniging. De krasse oudjes, immers hij stapt nog 3maal per week met negotie naar Waalwijk, circa 3£ uur gaans, mochten nogal belang stelling ondervinden. De Ilollandsche driekleur wapperde in de geheele buurt, een versierde eereboog was ter huldiging voor de deur der woning aangebracht. De fanfare bracht hun 'savonds een serenade, wat de feestelijke stemming niet weinig verhoogde. Wij wenschen deze jubilarissen nog menig jaartje toe, in beste welstand. Woudrichem. Veiling op 6 Juli. Aangevoerd 40 H.L. Aardappelen. Men betaalde voor Schoolmeesters f 3.70 tot f 4 40 per H.L. Kralen f 5.50 f 6. Waspik. Woensdag j.l. werd alhier door den bouwkundige A. G. de Bruijn, aanbesteed het vernieuwen der Harmonie zaal. Ingeschreven werd als volgtP. P. de Graauw, f 1925,25 Jac. van den Broek, f 1900.— Gebr. Boom, f1870.—;C.J. Savelkouls f 1854,-C. Rooversf 1840. en A. Roovers f 1680. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. De prijs der zwarte bessen varieert van f 1.08 tot f 1.20 per K.G. Het dochtertje van A. van Tilborgh, alhier, had het ongeluk door een wielrijder te worden overreden, met het gevolg, dat zij een beentje brak. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. Znilichem. Ds. S. C. Groeneveld heeft toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Linschoten ontvangen. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Mag ik een plaatsje in Uw veelgelezen blad? Woensdag was bij de stemming voor leden der Tweede Kamer alhier veel drukte, zooals overal elders. Om 8 uur verscheen een cordon van Katholieke kiezers, die geen zieltje lieten verloren gaandit vind ik prachtig, en hierover wil ik\ niet meer reppen, doch van Protestantsche zijde was er om 9 uur nog niemand, alleen van de afgescheiden gemeente liep men nog stil te werken onze Protestantsche Kiesver- eeniging liet niets van zich hooren daar opeens verschijnt een boerengestalte, en blijft stijf op zijn post, optredende waar men hulp van hem wenscht. Het eerste wat men dacht was dat is een oprichter der protestantsche Kiesver- eeniging, en hij alleen is zeker degene die haar hoog wii houden, doch later bleek mij dat hij als wanbetaler destijds was geschrapt. Wat ik echter hierin mooi vind, is, dat de post op 't stadhuis ver vuld is, al is het buiten de Kiesvereeniging om, maar zou het niet tijd worden, en hoog tijd ook, dat diezelfde Kiesvereeniging eens werd wakker geschud, en dat zij den plicht, die op haar rust, zou volbrengen, en niet overlaten aan één persoon Waar van andere zijde zoo hard werd gewerkt, was het zeker noodig geweest, en blijft het nog noodig, dat deze Kies vereeniging haar taak opnieuw opvat, en by een eerstvolgende verkiezing daadwer kelijk van heur bestaan doet blijken. Met dank voor de verleende plaatsruimte. H. V. PREDIKBEURTEN. 9 Juli (Zomertijd). Neusdenvm. 10 u. ds. Huijgens. (Collecte Zending) Geref. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. VGravenmoervm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Anker. Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst, Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Heusden. (U), vm. 9,30 u. leesdienst. Sprangvm. dr. Severyn uit Dordrecht. Geref. kerk, nm. 6 u. ds. Oudkerk van Kralingen. Uitivijk, vm. 9.30 u. ds. de Wit. Ger. Gem. vm. 10,30 en nm. 7 u. leesdienst Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Catbarina Elisabeth Maria d. v. B. M. Mulder en Joh. A. v. Galen. Overleden: Theodorus Antonius Maria van Tuijn 64 j. echtg. van H. v. Liempt Maria de Baaij 75 j. wed. van J. Broekmijn. SPRANG, over de maand Juni. Geboren: Arnoldus z. v. C. v. Zeist en A. ChabatAlbert Hubert Leon, z. v. J. J. Buwalda en C. A. A. Naulré. Getrouwd: C. Reurekas, 28 j, met J. W. van Vuuren 23 j. 's GRAVENMOER. Geboren: Cornelia d. v. K. van Dongen en A. Factor Wouterina Hermi- na d. v, K. van Eersel en J. Hatenboer Karel z. v. Ant. Melsen en P. de Geus Hermanus z. v. H. Dekkers en M. Neder- veen. Getrouwd: G. Schep 3i j. en M. van Dongen 26 j.J. Versteeg 31 j. en F. C. Verhagen 26 j. BRAKEL, over Juni. Geboren: Hendrina d. v. H. van Kooij en A. Brand Elisabeth Maria d, v. A. P. J. Timmermans en M. E. Arera (wonende te Oosterhout); Johannes Hen- drikus z. v. A. Versteeg en E. van Hees Gozewina d. v. B. van Dalen en J. den Tek. Overleden: H. van den Bogerd 79 j. wednr. v. E. van Herwijnen. P0EDER0IJEN, over Juni. Geboren: Maria d. v. B. van Driel en G. van de Laar Elias z. v. A. Groene veld en A. KanselaarAlida Maria d. v. J. T. van Thuijl en G. van Veen. Overleden: W. van Giessen 77 j. echtg. v. J. de Noij P. Boet 80 jwednr. v. G. van Genderen E. A. van Wijk 57 j., wed, v. T. van der Maas. D 19 5) u W /II <2J mm) O ft.' SS 93 D Aalburgnm. 3 u. dr. Tjalma uit Veen. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Aalst, nm. ds. Stipriaan Louisius v. Wel. Almkerknm. 3 u. ds. de Wit v. Uitwijk. Geref. Kerk vm. 10 en nm, 7 u. ds. Bosch. B'broek, nm. 3 u. ds. Stein Callenfels. Drongelen, geen dienst. Doeverennm. 3 u. ds. Rijnenberg. Eethennm. 3 u. ds. Gobius du Sart. Genderen, geen opgaaf. Neesbeengeen dienst. Nerpt, geen dienst. NederhemertZz. vm. 10.30 u. ds. Kluin. Meeuiven, nm. 3 u. ds. Huijgens van Raamsdonk(D.) nm. 2 u. ds. v. d. Graaff Veen, vm. 10,30 u. dr. Tjalma. Wijk, vm. 10.30 u. ds. Gobius du Sart. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Jonkers.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2