ïoor het Land van Geusden ea Altena. ie Langstraat en de Bommelerwaard, is. 4206. Zaterdag 0 Juli A.Vos-v.Mersbergen C. DE KEMP, Waterpoort, ïïeusden. HOTEL 3M GEERTZEH Café-Restaurant en Uitspanning. Kunsttanden C. FARWICK-ARIENS Ais gij IN GOUD EN ZILVER, Freco's Zenuwtabletten Drogisterij L. COOPS VOORJAARS- EN ZOMER-NO EJVEAUTÉ'S Reparatie-Inrichting. zooals Weck-Steriiiseerketel-glazen enz. goedkooper dan in 1914. RAAMHORREN prima uitschuif- bare Amerikaansche. VLIEGENKAPPEN ovaal en rond. VUEGENKASTEN ijzeren en houten, diverse afmetingen. HORRENQAASin diverse breed ten, mooi blauw of groen gelakt. Schapenmarkt 25 's-HERTOGENBOSCH Gasthuisstraat 507 GORINCHEM. :- INSECTENPOEDER -: INSECTENPOEDERSPUÏTEN Ook gelegenheid voor stalling van vee. Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, DAMESKLEEDING berichten de ontvangst der nieuwste in Mantels, Costumes, Modeartikelen en Stoffen. BEHOORENDE BIJ HET URINEZUUR EN DE NIEREN. Overtollig urinezuur is de werkelijke oorzaak van rheumatiek, ischias en spit, en het kan zoowel de oorzaak als het ge volg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk verteerbare spijzen, alcohol, overwerking en nadeelige gewoonten leiden tot de vor ming van een dusdanige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd wor den door de overspanning om het uit het bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken de taak der nieren en voorkomen, dat niet- gefiltreerd urinezuur zich in de aderen, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristalliseert. Deze voorbehoedende maat regelen kunnen worden aangevuld door tijdige versterking van de nieren door Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmiddel verschaft succes, zelfs in gevorderde gevallen van nieraandoening en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwaterzucht, nier- en blaasontsteking, en urinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoe dend en genezend, wordt dit niergenees middel alom aanbevolen als gevolg van de uitmuntende resultaten, die men ermede behaalde. Verkrijgbaar bij alle bekende drogisten a f 1.75 per doos. BUITENLAND. Ernstig spoorwegongeluk in Amerika, De «middernachtelijke vlieger«, een der snelste sneltreinen tusschen Philadelphia en Atlantic City, is Zondagmorgen in de vroegte volslagen in gruizelementen gesla gen, terwijl de trein reed met zijn normale snelheid, d.w.z. ruim 120 K.M. per uur. De trein zat vol pleizierreizigers, die van plan waren, den vierden Juli, den alge- meenen vacantiedag in Amerika, in Ame- rika's populairste badplaats door te brengen. Op het kruispunt bij Cambdon sprong de trein uit de rails en stortte van den dijk, die daar een hoogte heeft van 20 voet, met een lawaai, dat twee kilometer ver werd gehoord. Een vergissing, door een ouden wissel wachter begaan, eu niet, zooals het publiek aanvankelijk meende de spoor wegstaking, was de oorzaak van de ramp. De oude man verwarde den sneltrein met een goederentrein en seinde een oogenblik later geheel van streek naar Atlantic City het vreeselijke bericht»Ik heb trein 33 het verkeerde spoor opgestuurdHet telegram kwam te laat om de vergissing te herstellen. Eenige oogenblikken later schoot da «middernachtelijke vlieger« in plaats van in een rechte lijn het kruispunt te passeeren, een bocht in. De reusachtige locomotief sprong als het ware van den dijk. Op onbegrijpelijke wijze kwam een luxe wagen het eerst op den grond terecht. De locomotief stortte op dien wagen en de zich daarin bevindende passagiers. Daarop volgde weer een luxewagen. De andere wagens rolden door elkaar. Tege lijkertijd brak er brand uit. Uit naburige dorpen kwamen menschen in allerijl naar de plaats van de ramp met lantaarns en bijlen. Zij troffen gewonde en bloedende reizigers aan, die zich door gebroken portierraampjes trachtten heen te wringen. Binnen korten tijd arriveer den huiptreinen met dokteren, verpleegsters en brandbluschtoestel en vrouwen werden uit den tweeden wagen gehaald en naar het hospitaal te Atlandic City gebracht. Een der gewonden was een bruidegom, die onder het puin in de klem zat. Zijn bruid zat bij hem te wachten tot de red ders hem bevrijdden. Zijn rug was gebroken. Er waren als gewoonlijk weer wonder dadige reddingen. Een vrouw, die een klein kind in haar armen had, vond men ongedeerd in den luxewagen. Met uitzon dering van enkele krabben en schrammen. bleken 40 menschen in de twee achterste wagens ongedeerd, hoewel de wagens onderste-boven waren gevallen. Een president reor den troon ran Monaco. Op de Smitbfield-vleeschmarkt te Londen is geen geringe sensatie gewekt door het feit, dat een oud-vleeschhouwer George Frederick Grimaldi in allen ernst zich heeft opgeworpen als kroonpretendent voor Monaco en als feitelijk rechthebbende op het casino van Monte Carlo. Het schijnt vast te staan, dat de pretendent de feitelijke elfde markies Grimaldi is en van oud-Genueeschen adel afstamt. Hij had reeds het voornemen, zijn aanspraken te doen gelden, toen prins Albert stierf. Hij verkocht zijn vleeschzaak en ging naar Monaco, nadat het college van herauten van wapenen zijn aanspraken op den titel Grimaldi hadden onderzocht en goedgekeurd. Deze Grimaldi's zijn in de geschiedenis bekend als krijgslieden, kardinalen, staats lieden en vorsten. Een hunner werd vorst van Monaco, een ander sneuvelde in den slag van Crécy waar hij de Genueesche kruisboogschutters aanvoerde tegen de Engelsche boogschutters. De zoon van den pretendent, die in auto mobielen doet, zegt, dat de zoon van den overleden vorst, die hem nu zal opvolgen, ontsproten is aan een huwelijk, dat in 1880 door den paus ongeldig is verklaard. Boven dien verbiedt de Salische wet de opvolging in de vrouwelijke linie. De pretendent is nu in Monte Carlo, waar hij een dagvaarding heeft laten uitbrengen, om in het bezit van zijn goederen te worden gesteld. Zwart bezoek. Een delegatie van 28 Afrikaansche opper hoofden uit Fransch West-Afrika is met het stoomschip «Schadcc te Bordeaux aan gekomen. Het gezelschap is naar Marseille vertrokken om een bezoek te brengen aan de koloniale tentoonstelling en zal zich ver volgens naar Parijs begeven om de feesten van 14 Juli aldaar bij te wonen. —o Twee slachtoffers van de verkiezingen Overal in Mexico is het tot ernstige wanordelijkheden gekomen in verband met de verkiezingen. Generaal Isidore Garden, candidaat voor de Mexiaansche Kamer van Afgevaardigden, werd in de morgenuren door een moordenaar, die wist te ontsnappen, neergeschoten. Duaz, een andere candidaat, werd te Cindad Victoria vermoord, De vervolging der sociaal-revolutionnairen te Moskou. De arbeiders van Moskou hebben in de straten dier stad een proclamatie doen aan plakken, waarin wordt geprotesteerd tegen het besluit, dat op 20 Juni in hun naam werd genomen en waarin de doodstraf werd geëischt voor de beschuldigde socia listen. De proclamatie noemt verder een aantal arbeiders op, die ontslagen of gear resteerd zijn, omdat ze probeerden te pro- last hebt vanverstopping (trage ontlasting) gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsvertering enz., neem dan Wortelboer's Kruiden of Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Worfelboer en gij zijt spoedig weer hersteld. Overal verkrijgbaar a 60 cent. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEÜSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend ALS BOVEN. testeeren tegen het niet bekend maken der volksverontwaardiging door de autoriteiten. De arbeiders uiten de hoop, dat de be volking der hoofstad de ware gevoelens der arbeiders zal weten te waardeeren, die ernstig de bolsjewistische regeering ver- oordeelen, die zich bereid maakt om op rechte socialisten met een schijn van recht te vermoorden. Negen gevangenen ontsnapt. Uit de gevangenis van San Matteo te Pisa zijn Vrijdagnacht negen gevangenen ontsnapt van wie men er slechts één weder heeft kunnen vatten. De mannen hadden hun bedden zoo opgemaakt, dat het den schijn had, of zij zich ter ruste hadden begeven. Zij boorden daarop een gat ir. den muur van hun cel, daarbij gebruik makende van de gunstige gelegenheid, dat een groep nieuw aange komen gevangenen veel lawaai .maakte, waarbij de bewakers de handen vol hadden om de nieuwelingen in bedwang te houden. Toen het gat in den muur groot genoeg was, vormden de mannen er doorheen een menschelijke ladder naar het dak. Van het dak heten zij zich met aaneengeknoopte lakens in een straat neer, zonder dat de gevangenisbewakers iets bemerkten. Een voorbijganger, die den laatste der mannen een sprong van 3 meters zag doen, maakte alarm. Daar echter niet dadelijk voldoend personeel voor de achtervolging aanwezig was, konden acht man de herkregen vrij heid bewaren. De negende zat weer spoe dig achter slot en grendel. tegen slapeloosheid en examenvrees zijn de beste, weigert minderwaardige duurdere, per koker 60 cent. Verkrijgbaar bij Apo thekers en drogisten. Marktberichten. GORINCHEM, 3 Juli. Aangevoerd 113 koeien, 6 nuchtere kalveren, 570 biggen, 224 overloopers, 0 schapen, 0 lammeren. Men besteedde voor: kalf koeien f270 a f 380, melkkoeien t 240 a f 330, kalf- vaarzen f 200 a 1280, pinken f 80 a f120, guiste vaarzen f180 a f 220, nuch tere kalveren f 12 a f 24, overloopers f35 a f55, biggen f 18 a f30, schapen f - a f lammeren f ZALT-BOMMEL, 4 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 119 biggen, prijs f 14 a f28; 16000 eieren, prijs a 1\ ct. p. st. 600 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.35, boerenboter fl.25 a fl,35. ROTTERDAM, 4 Juli. Aanvoer 184 paarden, 55 veulens, 1141 magere en 583 vette runderen, 408 vette kalveren, 406 nuchtere kalveren, 363 schapen of lam meren, 282 biggen, 6 bokken of geiten. Prijs per K.G. koeien f 0.90 a fl.35, ossen f0.86 a fl.35, stieren f0,60 a fl.OO, kalveren f0,70 a f 1.60. Melkkoeien f 200 a f 350, kalfkoeien f225 a f375, stieren f150 a f300, pinken f120 a f150, graskalveren f a fvaarzen f125 a f160, werkpaar den f175 f325, slachtpaarden f125 a f175, hitten f 100 a f250, nuchtere kal veren f 16 a f 30, slachtkalveren f 9 f 14, biggen f 14 f 25, overloopers f 25 f 45. De Rotterdamsche cierreiiing Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.30f'8.45 Eendeieren f 6.75f7,15 Aanvoer 325000 stuks. 's BOSCH, 5 Juli. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 602 run deren, 50 zeugen, 450 biggen en 75 schapen en lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 240 a f390, kalfvaarzen f180 a f280, ma gere ossen en koeien f90 a f190, vette ossen en koeien le kw. 65, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f70 f130, zeugen f120 f 170, biggen f 3 50 k f 4. p. w. schapen f 20 a f 30, lammeren f 9 a f 16. BINNENLAND. Tabakszegcls. Aan de burgemeesters is volgens «Het Centrum« een brief gezonden vanwege de justitie, om strenge controle op de tabaks zegels uit te oefenen, daar reeds groote hoeveelheden vaische Duitsche zegels in omloop zijn. Een mooie omzet. In Juni bedroeg de vischomzet te IJmui- den f 705.748 tegen f 697.153 in die maand van het vorig jaar. De totaal-omzet sedert 1 Januari was f 5.350.136 tegen f 5.136,373 in het afgeloopen jaar. Vossen. Den laatsten tijd ondervinden de kippen houders in sommige deelen van de gemeente Barneveld veel last van vossen. Vrijdag hebben nu tien jagers en jachtopzieners in de bosschen van Boeschoten een groote jachtpartij gehouden, waarbjj drie vossen werden buitgemaakt. Verscheidene vossen wisten te ontkomen. Op de jachtpartij werd een buitengewoon groot hol ontdekt, waarin honderden half verscheurde kippen en konijnen lagen. o Een jongeheerenbende. In verband met het geval van vandalisme in Duinoord en het Statenkwartier in Den Haag heeft de politie, behalve de 6 reeds gearresteerden, nog 3 jongelui aangehou den, die ook medeplichtig zijn aan de gepleegde wandaden. Het zijn de 18-jarige J. G. A. M. E,, leerling van een H.B.S, de 19-jarige J. W. v. V., marconist, en de 19-jarige W. D. B., leerling van een H.B.S. Ook deze jongelui wonen in de omgeving van de Statenlaan. Zij hebben bekend, zich in vereeniging met de andere gearresteerden te hebben schuldig gemaakt aan inbraak in de school Antonie Duyckstraat, waar verschillende voorwerpen waren ontvreemd en de in ventaris van de school zoodanig was dooreengehaald, dat het hoold der school drie weken werkzaam is geweest met het weer in orde maken van zijn administratie. Het geheele kaartsysteem bijv. was door de school geworpen. Van deze inbraak zijn een aantal der vermiste voorwerpen bij een der daders door de politie in beslag genomen, o. a. een hoeveelheid kwik tot een gewicht van 5 K.G. Aangezien is gebleken, dat de schuld van W. D. B. aan de misdrijven zeer gering is, is deze weer op vrije voeten gesteld. Hoe gevaarlijk echter deze jongelui in hun baldadigheden kunnen zijn, blijkt uit hun bekentenis, dat zij ongeveer 6 weken geleden op een avond ter hoogte van den Cranenberghweg een bank uit den grond hebben gerukt en deze plaatsten op de rails van een uit den Haag komende stoomtram. Zij namen aan den overkant plaats, om zich in het komende schouw spel te verlustigen. Gelukkig bemerkte de machinist het gevaar en hij wist nog zoodanig te remmen, dat alleen de zuig- pomp van de machine beschadigd werd. Zij hebben voorts bekend, een groote glazen reclameplaat in de Van Loostraat te hebben vernield, benevens tal van groote spiegelruiten in Duinoord en Statenkwar tier. Zij kunnen zich echter niet meer herinneren, waar al deze misdrijven zijn gepleegd. Ook hebben zij nog tal van banken uit den grond gerukt. Ten slotte is aan het licht gekomen, dat een 5-tal van hen, v. V., H., B., E. en R. zich hebben schuldig gemaakt aan de vernieling van de villa in Warmond, waarvan reeds is melding gemaakt. De huurder van deze villa, die er zijn eigen meubelen in had staan, was familie van een der jongens. Ook in deze villa is vreeselijk huisgehouden, er is voor 'n be drag van ongeveer f 1000 aan den inboedel vernield. De gearresteerde J. G. A. M. E,, die niet schuldig was aan de misdrijven in Den Haag, doch wel aan de vernieling te Warmond, is ter beschikking van den Burgemeester van die gemeente gesteld. St. Jansstraat 10 12, nabij het station, 's-HERTOGENBOSCH Interc. Telef. 436, Eind 114, ('flli b/d Waterpoort, uUl li Billijke prjjzen. behalve ZONDAGS. BIJVOEGSEL JfieitwsMad JttmaaHartiHtlcn Miert a op iii Blad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5