Freco's Zenuwtabletten, Freco's Maagtabletten, Freco's Hoofdpijntabletten, Freco's Zenuwhoofdpijnpoeders ontploffingen. Dit bevel schijnt later te zijn ingetrokken. Het aantal dooden en gewonden bij de ontploffing wordt op 30 geraamd. Toen de explosie plaats had waren ongeveer 200 arbeiders in het depot. Omtrent de geweldige ontploffing in Gro- den wordt volgens de Msb. nog aan het «Acht Uhr Abendblatt® gemeldIn het marinedepot moeten zich ongeveer 700 mijnen hebben bevonden. Alle schuren zijn door de ontploffing verwoest, met uit zondering van de grootste, welke meer dan 300 mijnen bevatte. Omtrent het aantal slachtoffers is tot nu toe geen nauwkeurige opgave binnengeko men. Op het oogenblik van de ontploffing bevond zich niemand in de schuren. Het aantal dooden zal wel niet meer dan vijt bedragen. In het ziekenhuis liggen, gelijk gemeld, 16 zwaar gewonden en 34 licht gewonden, terwijl in particuliere woningen 100 personen, die zwaarder of lichter ge wond zijn, zijn ondergebracht. De entente officier, die licht gewond werd, had kort voor de ontploffing op last van de entente commissie een bezoek gebracht aan de fabriek. De materieele schade in Groden is bui tengewoon groot. Omtrent de oorzaak van de ontploffing zelf is op het oogenblik nog niets bekend. Weer een ontploffing. In de fabriek van een maatschappij voor het omwerken van legergoederen te Zvvedorf had een ernstige ontploffing plaats. Een aanzienlijk deel van de fabriek is in de lucht gevlogen. Tot dusverre zijn, volgens de «Tel.®, reeds 10 dooden geborgen. Drie personen werden zwaar gewond, terwijl een groot aantal personen lichtere verwon dingen opliep. Men vermoedt, dat de oor zaak van de ontploffing is gelegen in de verstopping van een afvoerbuis. Vier eu twintig zonen uit één kuweltyk. De Italiaansche abeidsmarkt werd dezer dagen voor een moeilijke taak gesteld, schrijft een correspondent van de Daily Chronicle« te Milaan. Er kwam n.l. hier een Italiaansch gezin uit Brazilië aan, dat uit vader, moeder en 24 kinderen, allen jongens, bestond. De vader, een Italiaansche boer, Salvator Salpati, emigreerde 20 jaar geleden en keerde dezer dagen van San Paulo terug. Vermeldenswaardig is voorts nog, dat van deze kinderschaar de oudste jongen 40 jaar is en de jongste een baby van 45 dagen. Ierland. Wat. is er te Cork gaande De toestand op het land. Er gaan geruchten, dat te Cork spoedig de republiek zal worden uilgeroepen, maar bevestiging ontbreekt. De toestand te Cork is echter zoodanig, dat alles mogelijk is. Inmiddels zijn de berichten uit de pro vincies, welke te Dublin binnenkomen, in 't algemeen hoopvol voor den Vrijstaat. Een bericht uit Wexford meldt, dat de ongeregelde troepen, die zich daar stevig versterkt hadden, de stad ontruimden, toen zij vernamen, dat de Vrijstaatsche troepen in aantocht waren. De stad is thans door Vrijstaters bezet. Brand in een benzinc-depot. In een benzine-depot in het Zuid-Oosten van Londen heeft een hevige brand gewoed. Eenige honderden arbeiders, die daar werk zaam waren, konden nog tijdig ontkomen, doch een hunner liep ernstige brandwonden op. In het benedengebouw stonden dui zenden vaten benzine, die voor en na met hevige knallen sprongen en aan den brand een zeer ernstig karakter gaven. Het ge- heele gebouw, dat uit drie verdiepingen bestond, werd door het vuur verwoest. De brandweer kon niets anders doen dan de naburige gebouwen beschermen. Ëen drijvende landingssteiger. Bij het parlement zal een wetsontwerp worden ingediend, waarbij aan het bestuur der haven van Londen en der Midland- Spoorwegmaatschappij vergunning wordt verleend tot het bouwen van een drijvende landingssteiger te Tilbury, 600 M. lang en 240 M. breed, waaraan drie schepen tegelijkertijd kunnen aanleggen, zoodat het niet langer noodzakelijk zal zijn de passa giers vun de schepen, die midden in de rivier liggen, met sloepen aan wal te brengen. o Spoorwegongeluk in Spanje. Volgens een officieel bericht bedraagt het aantal dooden bij het spoorwegongeluk in Spanje 30, dat der gewonden 19. De mynwerkersstaking in Amerika. Aangezien men verwacht, dat er door de mijnwerkersstaking een tekort aan kolen iu de Ver. Staten zal komen, zijn er meer dan 12 schepen gecharterd voor rekening van firma's te San-Francisco, om kolen in te voeren uit Australië, Glasgow en Cardiff. Een nieuw moratorium De correspondent van de Times te New- York seint, dat vermindering van het totaal van het schadevergoedingsbedrag en een nieuw moratorium daar in verband met den toestand in Duitschland onvermijdelijk worden geacht. Zij, die de Fransche balans kennen, bezien Frankryks toestand met on gerustheid. Het is onnoodig, voegt de cor respondent hier aan toe, in de huidige omstandigheden verandering te verwachten in Amerika's houding ten aanzien der Euro- peesche schulden. o De cholera-epidemie in Rusland. 20.000 gevallen. De cholera-epidemie in Rusland ontwik kelt zich met buitengewone hevigheid. Reeds heeft de ziekte nieuwe streken aan getast. Het aantal zieken bedraagt meer dan 20.000. Het grootste aantal lijders komt voor in de Oekraïne en de Krim. Het sterftecijfer varieert tusschen 25 en 60 percent. Het grootste aantsl choleragevallen per dag geven de volgende steden Simferopol, Jekaterinoslaw, Biala, Tsjerkief en Kief. flexicaansche vendetta. De «New York Herald® verneemt, dat te Mexico City een 15-jarig meisje, Maria del Pilar Moreno, vier schoten heeft gelost op het kamerlid Tejada Llorca Taverige, die doodelijk werd getroffen. Het meisje heeft verklaard, dat ze den dood van haar in Mei j.l. gedooden vader, eigenaar van het blad «Heraldo de Mejico® heeft willen wreken. Een kind voor een paard. Een boer te Qubbec heeft dezer dagen zijn zoontje van 9 jaar aan enkele zigeu ners afgeslaan in ruil voor een oud paard. De boer beweerde, dat het kind zijn eigen dom was en dat hij er dus mee kon doen, wat hij wilde. Een oom ontfermde zich echter over den kleine boy en wist dezen uit de handen der zigeuners te krijgen. Yier personen verdronken. Zondag zijn in het meer van Constanz vier Zwitsers die aan het baden waren, in drijfzand terechtgekomen. Een hunner werd door een voorbijganger gered, maar hij keerde naar zijn makkers terug en deed wanhopige pogingen om ook hen te redden. Zelf zonk hij ook steeds verder weg. Lang zamerhand werden de vier ongelukkigen geheel door het zand opgeslokt en ver dronken, voordat men hen kon helpen. Later zijn hun lijken teruggevonden. Groote brand in het Scnftenberger Bruinkoolgebied. Sedert eenige dagen woedt er een brand in het bruinkoolgebied van het Senften- berger mijndistrict (Duitschland). De brand beslaat een oppervlakte van ongeveer een vierkanten kilometer. Men vermoedt, dat het vuur door zelfontbranding ontstaan is. Het is gelukt een verdere uitbreiding van den brand te voorkomen en den strijd tegen het vuur zoodanig te voeren, dat het grootste gevaar thans is geweken. De tot dusverre aangerichte materieele schade is zeer aanzienlijk. De vlammen hebben namelijk veel schade toegebracht aan fa brieksgebouwen, spoorwegen, lichtkabels, enz. Verbrand in een vliegtuig. Een Britsche vlieger en een Para- guyaansche luchtreiziger zijn te Asuncion (Parpguay) levend verbrand in een vliegtuig terwijl zij in de buurt van Cerroleon vlo gen. De beide verkoolde lijken werden onder de overblijfselen van het vliegtuig, dat op onverklaarbare wijze in brand was geraakt, vandaan gehaald. o Vrouwen die de broek aan hebben. Te Londen wandelde Zondag een jonge dame, het was een Amerikaansche, in de buurt van Piccadilly rond, die een bruine heeren pofbroek droeg. Ze trok zoozeer de belangstelling van de Londenaars, dat ze genoodzaakt was een toevlucht te zoeken in een taxie. Het meisje was den vorigen dag uit New-York aangekomen. Ze droeg bruine kousen een hornom- randen bril en een zwarte dameshoed. De Londenaars hadden bijzonder veel schik in het geval, maar uitten hun vreugde op zoodanige wijze, dat er voor de jonge dame niets anders opzat, dan een goed heenkomen te zoeken. o Ludendorff gearresteerd en vrygelaten. De «Daily Expres® verneemt van zijn correspondent te Berlijn, dat tengevolge van de ontdekking van zekere documenten een onderzoek plaats had in de woning van Ludendorff. Deze zou zijn gearres teerd, doch na verhoor weer vrijgelaten. tegen examenvrees, slapeloosheid, onrust, gejaagdheid, per koker 60 ent. tegen div. maagkwalen, als maagzuur, oprisping, gebrek aan eetlust enz. per koker 60 ent. per koker 45 ent. binnen 10 min. afdoende tegen de hevigste Hoofdpijn. tegen Zenuwkoorts, Zenuw in de tanden, per poeder 8 ent., per doos a 25 stuks f 1.70. Honderden ongevraagde dankbetuigingen ontvingen wij reeds. Bovenstaande Tabletten zijn verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. BINNENLAND. liet nest van een zeldzanieu roofvogel ontdekt. De heer E. Huppercht te Weert (L.) heeft een nest van een rietwouw (een in- heemsche roofvogel met een vlucht van ongeveer M.) gevonden, met vier jongen. Het ouderpaar kon niet bemachtigd worden. o Auto-ongeluk. Op de Weesinrichting te Neerbosch is een 14-jarige jongen, verpleegde van het gesticht, door een vrachtauto van de firma Vroom en Dreesmann overreden en op slag gedood. Kippendieven. Te Voorthuizen, waar den laatsten tijd veel jonge kippen door roofdieren zijn ver scheurd, zijn thans reeds vijf vossen en zeven bunzings buitgemaakt. Deze laatste hadden den nacht vóór hun dood nog 60 bijna volwassen hennen weggehaald. Bouwvallen in den IJsel. Bij opruimingswerkzaamheden van den Rijkswaterstaat in de I'sel ten Zuiden van Zutphen, zijn brokstukken van een oud gebouw gevonden ter lengte van 10 M. en ter dikte van 90 c.M. De fragmenten staken 75 c M. boven den rivierbodem uit. Ze zijn vermoedelijk van een kerk of een klooster afkomstig. Verduistering van een ton gouds Het bedrag, dat door den hoofdcommies ter secretarie, R. M., te Gouda is verduis terd, ten nadeele van mevr. N. bedraagt meer dan f 100.000. Die verduistering staat niet in verband met den arbeid als gemeente-ambtenaar. Dankbaarheid van een nieuw Kamerlid Ds. Kersten heeft op een eigenaardige manier zijn dankbaarheid voor zijn verkiezing tot lid der Tweede Kamer getoond. Hij heeft Maandag na overleg met de armbe sturen de armen der gemeente op krenten brood getrakteerd. Dc staking in de liyusleepvaart. De sleepbooteigenaren bereiden zich naar aanleiding van de staking in het Rijnsleep- vaartbedrijf voor op een langdurig conflict. Voorloopig hebben zij een fonds bijeenge bracht, voldoende om gedurende vijf weken den strijd vol te houden. Zij willen van geen onderhandelen weten en volharden bij hun eisch, dat de arbeid hervat moet worden op de door hen gestelde voor waarden. De stand van de staking in de Rijn- sleepvaart blijft onveranderd. Het aantal stakers bedraagt te Rotterdam 140 en te Dordrecht 125, doch dit breidt zich voort durend uit, doordat nog telkens booten aankomen, waarvan het personeel zich bij de staking aansluit. De Duitsche sleep- booten blijven te Rotterdam liggen en de Belgische, waarvan het personeel zich ook bij de staking heeft aangesloten, te Dor drecht, Vier huizen afgebrand. Te Rosmalen is de arbeiderswoning van A. v. Zonsbeek geheel afgebrand. Niets werd gered. Het vuur deelde zich mede aan de huizen van H. v. Rosmalen, wed. v. d. Ven en H. v. Drunen, die eveneens in de asch werden gelegd. De oorzaak van den brand is onbekend. Goed zoo! Tegen een melkverkooper, die zijn melk met 69 pCt. water had vervalscht, werd door het Kantongerecht te Zaltbommel f 300 boete of 3 maanden hechtenis geëischt. Zonderlinge tandarts. Een juffrouw te Bussum had zich bij een «tandarts® onder behandeling gesteld. Na haar eerst een gezonde kies getrokken te hebben «bij vergissing® (naar hij zeide), zou hij haar een nieuw bovengebit leveren. De juffrouw was echter allesbehalve tevreden het gebit paste niet en vertoonde enorme gebreken. Toen zij daarover haar meening zeide, eischte de tandarts betaling. Om haar daartoe te dwingen, sloot hij haar zóólang op, tot zij betaalde. De juffrouw heeft tegen dezen zonder lingen en onbekwamen tandarts een klacht ingediend 1 De nieuwe staatsleening ran 150 millioen. De «Tel.® verneemt dat van de jongste Nederlandsche Staatsleening door de firma Dillon Read Co te New York f 50 millioen overgenomen werd tegen Holland- sche pariteit. Dit de sigarenindustrie. De sigarenfabrikanten uit Tilburg, Boxtel, Breda, Oosterhout, Prinsenhage, Hilvaren- beek, Roosendaal, Reussel en Lage Mierde, te Tilburg in vergadering bijeen, hebben aan den Minister van Financiën een schrijven gericht, waarin wordt verzocht 1. Om den invoer van sigaren stop te zetten, althans zoo te belemmeren, dat de invoer practisch onmogelijk wordt 2. Om het stuksgewijze zegelen van sigaren voor onbepaalden tijd uit te stellen. Vergaan. Over den botter «Helder 185®, welke zich de vorige week tijdens het stormweer op zee bevond, en niet met de andere botters des avonds de haven bereikte, maakte men zich, zoo schrijft men uit den Helder aan de «Stand.toen Zaterdagmorgen nog niets omtrent dit vaartuig bekend was, zeer ongerust, totdat Zaterdagavond bericht inkwam dat het naambord met eenige andere stukken waren aangespoeld, zoodat thans met zekerheid kan worden aange nomen, dat dit vaartuig in den storm is vergaan, en de drie opvarende hun dood in de golven hebben gevonden. De schipper J. Gersen laat een vrouw met vier kinderen en de knecht E. Gersen een vrouw met vijf kinderen na, terwijl de jongste opvarende Wezelman een jonge ling van 47 jaar is. Ongelukken. Aan de cartonfabriek van de firma Hooites en Beukema te Kalkwijk (Hoogezand) is door het springen van het deksel van een kook apparaat de ruim vijftigjarige gehuw de werkman J. S. onmiddellijk gedood. Te Demen N.-Br. is de boerderij van W. van den Broek tot den grond toe af gebrand. Verzekering dekt slechts gedeel telijk de schade. Poging tot vergiftiging. Op last der justitie is ie Zaandam ge arresteerd en van daar naar Haarlem ge transporteerd, zekere D,, die verdacht wordt in zijn kosthuis kopervitriool in de melk te hebben gedaan om zijn kostbaas en kostvrouw om het leven te brengen, ten einde zich zoodoende van het geld dezer lieden meester te kunnen maken. De politieke toestand. De Koningin heeft voor heden en morgen ter conferentie op het Loo uitgenoodigd de voorzitters van de Tweede Kamer fracties de heeren Schokking, Nolens, Colijn, Troel stra, Dresselhuys en Marchant. De Haagsche conferentie. Men meldt uit Den Haag In de ge houden vergadering van de sub-commissie voor den particulieren eigendom met de Russen, heeft de president Lloyd Green naar aanleiding van het antwoord van Lit- winof op de positieve vragen verklaard dat het z i. geen zin had de besprekingen in deze sub-commissie voort te zetten en dat hij met collega's zou beraden wat nu te doen staat. o Naar men weet treedt Maandag 24 de zer de ontbinding der Staten-Generaal als gevolg van de grondwetsherziening in en heeft Dinsdag 25 dezer de opening der nieuw gekozen Kamers plaats. Naar verluidt zou het in de bedoeling liggen, dat die opening op den 25sten zou geschieden door H. M. de Koningin, terwijl dan de opening van het gewone zittings jaar in September d.a.v. namens de Ko ningin door een commissie van Ministers zou plaats hebben. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Door de Woudrichemsche visschers is in de rivier voor de stad een zeekat gevangen van plm. 25 pond. Bij beschikking van den Commissa ris der Koningin in de provincie Noord- Brabant, zijn benoemd tot zetters voor 's Rijks Directe Belastingen in deze gem. H. van Wijk zulks in de plaats van L. J. Veerman die overleden is en H. A. M. J. Verhoeven in de plaats van L. G. C. Ver hoeven die overleden is. De R.K. Tooneelver. Kunst en Vermaak" hield hare jaarvergadering in het Patronaatsgebonw, waarbij alle leden en de regisseur kapelaan v. d. Heijden tegenwoordig waren. By gehouden stemming werden tot be stuursleden gekozen Joh. v. Laarhoven, president; Chr. Merkx Jr., secretaris Jac. v. d. Staak, penningmensterL. Engelen en L. v. d. Staak 1ste en 2de comm. Besloten werd begin Nov. een openings voorstelling te geven op het nieuwe tooneel. Almkerk. De collecte voor den Gew. dienst heeft voor deze gemeente opgebracht ruim f 40. Tot Hoofd der Chr. School te Waardhuizen (gem. Almkerk) is benoemd de heer Kloosterman van Colijnsplaat. De gem. Veldwachter, C. Kraaiveld alhier is door B. en W. van Breda, voor dat gebied, met standplaats Almkerk, be noemd tot monsternemer bij de Waren- Keuringsdienst. Aalst. In de Maandagavond in «De Pauw« gehouden vergadering der afdeeling Beneden-Bommelerwaard van het Neder- landsch Onderwijzers-Genootschap werd tot afgevaardigde naar de 76ste algemeene vergadering te Amsterdam benoemd de heer A. A. van Dommelen te Zuilichem en tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer M. Weststrate te Brakel. Brakel. Mej. C. J. van Maarleveld, onderwijzeres aan de openbare school alhier, is in gelijke betrekking te Biervliet benoemd. Genderen. Door heeren uit Amster dam zijn alhier bij eenige landbouwers contracten afgesloten voor het teelen van suikerbietenzaad. Voor dit doel zullen z.g. stekbieten gebruikt worden. Om deze te teelen wordt het zaad in Augustus uitge zaaid. Oudendijk. Alhier is opgericht eene Gemengde Zangvereen., onder den naam »Zang!ust«. Voorzitter is de heer A. Vink, Directeur de heer J. Spiering. Rijswijk. Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat de heer J. H. van Vugt J.W.zn. met goed gevolg eindexamen 5-jarigen cursus H.B.S. heeft gedaan. Raamsdonksveer. Zondag 16 Juli geeft de Veersche Hamoriie «De Eendracht® een concert in den tuin van de «Koppel- paarden® te Oosterhout. Dezer dagen vierde het echtpaar ZijlmansSchoenmakers onder talrijke blijken van belangstelling hun gouden bruiloft. De Postduivenvereen. »Juliana« hield een wedvlucht met 32 duiven van uit Roosendaal. De prijzen werden be haald als volgt 4e, 2e, en 12e prijs, L, van Schijndel 3e en 9e prijs, G. Zijlmans; 4e, 6e, 41e en 13e prijs, P. v. d. Kieboom 5e, 7e, 10e en 14e prijs, A. Oomens 8e prijs, W. Luijbrechts. Bij de aanbesteding van den bouw van een R. K. Bewaar- en Naaischool werd ingeschreven als volgt H. v. Dongen, R'veer f74.631 v. Rhee, Breda f63.163 Horvers, Tilburg f5 9910 v. d. Berg, Dongen f 58.084 de Grauw, Waspik f 57.875 D. v. Alphen, R'veer f 53.800 Gebr. Struiken, Leerdam f51.300 J. Ligtvoet, Oosterhout f50.500 C. Broekhoven f 48.999 Gebr. v. d. Steen, Made f 45.643 A. Weterings, R'veer f44.880 Gebr. Naglé, G'berg f40.100 Gunning geschiedde volgens bestek. Veen. De heer B. Schmitz alhier kwam met zijn motorfiets zoodanig tegen een hooikar aan dal hij kwam te vallen en zijn been nogal flink bezeerd heeft. Overigens liep dit ongeval nogal goed af, t De vierjarige G. Jonker had het ongeluk te struikelen, waardoor hij terecht kwam onder het achterwiel van zijns va ders auto. De hulp van dr. Schmitz in geroepen, bleek de kneuzing nogal mee te vallen. Het achterwiel ging over zijn rechterknie, die den anderen dag erg dik was, maar toch geen pijn meer deed. Waspik. Op Zaterdag a.s. hoopt de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2