Aambeien. De hevige jeuk en stekende pijn moeten spoedig zwichten voor Foster's Zalf door haar verzachtende, heelende en antiseptische eigenschappen. Foster's Zalf helpt ook uit stekend bij jeukende huidkwalen, eczema, uitslag en huidroos. Prijs f 1,75 per doos, alom verkrijgbaar. Acht kindereu gedood. Acht kinderen van 11 tot 16 jaar zijn Donderdag op een boerderij bij Watertown (New-York) het slachtoffer geworden van een noodlottige granaatontploffing. Eenige dagen geleden, meldt de «Dail Tel.® hadden nabij Waterton schietoefe ningen der artillerie plaats. Na afloop vond een werkman een granaat, die hij mede- nam naar huis in de meening, dat het projectiel niet meer gevaarlijk was. Hij gebruikte het ding om de deur tegen te houden. Donderdag nu waren genoemde kinderen nabij het huis bezig met een balspel. Vermoed wordt, dat een der houten ballen op een gegeven moment het pro jectiel trof. Door de hevige ontploffing, die toen volgde, werden de kinderen letter lijk aan stukken gereten. Ook het huis werd vernield, terwijl aan nabij gelegen woningen groote schade werd aangericht. Een rat roroorzaakt kortsluiting. Een dezer avonden was volgens de Tel. een rat er de oorzaak van dat eenige plaatsen in het graafschap Lancashire in Engeland plotseling in donker werden ge huld. Het zooveel stagnatie verwekkende beest was door een smalle pijp in de electrische centrale gekropen, die deze streek van kracht voorziet. Het dier veroorzaakte kortsluiting, waardoor in een aantal steden het licht uitgang. Veel pleizier heeft het arme dier er echter niet van gehad, want op hetzelfde oogenblik, dat het licht in de plaatsen uitging, werd het door den stroom gedood. Een auto-ongeluk in Frankrtyk. Te Tracy-Bocage bij Caen is het volgende auto-ongeluk gebeurdEen auto, waarin vier menschen zaten, rijdende met 'n zestig kilometer vaart, moest plotseling uitwijken voor een kindje van vier jaar. Het kleintje werd echter toch aangereden en met sche delbreuk in hopeloozen toestand opgenomen. Bij zijn poging om het kleine kind te ont wijken had de bestuurder van de auto zijn wagen zoo plotseling een zwenking laten doen, dat hij terecht kwam in het tuintje van een wagenmaker. Van de twee mannen in het tuintje werd de eene opslag gedood, de andere ernstig gekwetst. Van de vier menschen in de auto had er slechts één lichte kneuzingen opgeloopen. o Ecu brutale iubraak. Een dezer nachten hebben, volgens de Tel., Berlijnsche inbrekers de woning van den vroegeren staatsminister von Möller tot het doelwit van hun bedrijf gemaakt, en zijn er in geslaagd den gewezen minister van een flinke partij zilver te ontlasten. Aangezien de bewoner van het huis met zijn vrouw op reis was, waren de voor naamste vertrekken onbewoond. Deinbrekers die met de situatie uitstekend op de hoogte bleken te zijn, wisten, na het huis te zijn binnengedrongen, een deur te openen, die naar de begeerde schatten leidde. Zij maakten een gat in het plafond van het salon, lieten vervolgens een touwladder zakken en daalden in het salon af. De aftocht werd door de voordeur van de woning ge nomen. Als buit hebben de inbrekers veel antiek familiezilver meegenomen. Behalve zilveren couverts hebben zij zich weten meester te maken van zilveren schalen, suikerdoozen, terwijl zij ook van de kristallen voorwerpen het zilver hebben afgebroken. Men schat de waarde van het gestolene op een half millioen mark. Op aanhouding van de daders is een belooning van 10.000, op mededeelingen, die tot de ontdekking van den buit kunnen voeren, 30.000 mark belooning gesteld. Vliegtuig verongelukt. Het vliegtuig StraatsburgParijs is te Zabern neergestort. De vliegeriers en 4 passagiers werden gedood. De moordenaars van Rathenau gerat. Halle a. d. Saaie. De moordenaars van Rathenau zijn Maandag alhier door politie ambtenaren ontdekt. Zij hebben zich echter, voor zij werden gearresteerd aan de oevers van de Saaie doodgeschoten. —O Gestolen schilderyen ontdekt. De politie te Klausenburg (Zevenburgen), heeft zeven schilderingen ontdekt, die door Hongaarsche soldaten tijdens den oorlog uit een Italiaansch museum zijn gestolen en aan een koopman te Klausenburg zijn ver kocht. De Italiaansche schilderijen dateeren uit de 15e eeuw en worden geschat op een waarde van 3 millioen lire. Zij zullen aan Italië worden teruggegeven. o De fascisten te Cremona. Omtrent de fascistische aanvallen te Cremona verneemt de «Corrière d'Itaüa nog, dat de stad geheel door gewapende fascistische benden is bezet. Een aantal hunner deden een aanval op de woning van den afgevaardigde der Volkspartij Mi- glioni en verwoesten haar geheel. Ver volgens deden zij pogingen om de woning in brand te steken. De aangerichte schade wordt geschat op 50.000 Lire. BINNENLAND. In 1925 nieuwe Kamerverkiezingen, Men wijst ons er op, dat in verband met de grondwetsherziening de zitting van nu tot en met September van dit jaar als het eerste zittingsjaar der nieuwe Kamer moet worden beschouwd, zoodat de nieuw gekozen Tweede Kamer practisch maar 3 jaar zal zitten en in 1925 de nieuwe verkiezingen zuilen worden gehouden. liaagsche financiën. Naar we vernemen levert de rekening van de gemeente Den Haag over 1921 een batig saldo van tusschen de 3a en 4 millioen gulden op. De zeis in 'tgras. Te Enkhuizen wilde Zaterdagavond de 17-jarige voetballer B. II. een bal halen van een naast het speelveld gelegen terrein en sprong hiertoe over een greppel. Hij kwam met den voet terecht op een zeis die in het gras lag. Het lichaamsdeel werd nagenoeg afgesneden. Storm. Zondagnamiddag is ten gevolge van storm weer in de Zuiderzee tusschen Schokland en Lemmer gezonken het Rijnschip, »Zoon van Jozef,kapitein Bokslag uit Katwijk aan Zee. Het was geladen met basaltslag en op reis van Duitschland naar Do Lemmer. Schip en lading waren verzekerd. De op varenden zijn vermoedelijk gered. Zoo'n arme rijkaard Een alleen-wonend persoon te Gorir.chem was vroeger café-houder en had zijn schaap jes op het droge, doch leefde zoo karig, dat hij bijna geen schoenen aan zijn voeten had. Nu hij het tijdige met het eeuwige verwisseld heeft, hebben de erfgenamen een aantal paren goede schoenen in zijn woning gevonden, benevens vele kleederen en andere zaken. Aan contanten vond men f 6000 verborgen. Van vaste eigendommen kon hij rijk geleefd hebben. o Bezuinigingsplannen van den minister van Arbeid. Men deelt aan de »Msb.« mede, dat de Minister van Arbeid ter bezuiniging op den dienst van zijn Departement overweegt, de uitvoering van het eventueel aangenomen ontwerp op de Gezondheidsdiensten, dat een jaarlijksche uitgave van zeven ton mede brengt, voorloopig op te schorten, alsmede de behandeling der Ziekteverzorgirigswet tot meer normale tijden te laten rusten. Voorts zullen op de aanstaande begrooting verschillende subsidie-posten (o.a. ten bate van de drankbestrijding) aanzienlijk worden verminderd. Invaliditeitswet. Krachtens de Invaliditeitswet waren tot op 1 Juli jl. 20.263 personen in het genot van ouderdomsrente, tot een totaal jaarbedrag van f3.033.394.--, 1405 vrouwen in het genot van weduwenrente tot een totaal jaarbedrag van f 238.936.62 en was aan 3058 gezinnen een weezenrente tot een totaal jaarbedrag van f543.144.12 uitge keerd. Voorts was aan 3807 verzekerden koste- looze behandeling of verpleging verleend, terwijl bovendien 753 personen in observatie waren genomen. Kring planteiiiiektcnkundigen dienst te Klundert. In het westelijk deel van Noord-Brabant is te Klundert een vergadering van corres pondenten van den plantenziektenkundigen dienst gehouden. Tijdens die vergadering werd een zgn, «kring® gevormd, waardoor het mogelijk is onderling meer en beter samen te werken, in het belang van land- en tuinbouw vooral in verband met een eventueel voorkomen en bestrijden van plantenziekten en van voor planten schadelijke dieren. Tot Voorzitter van dien kring werd be noemd den heer G. Timmermans Nassauw- polder Zevenbergen en als secretaris den heer K. Onrust te Oudenbosch. Arme belastingplichtigen Onder bovenstaand hoofd schrijft de Ver zekeringsbode «Men schrijft ons van betrouwbare zijde Hebt ge ooit brutaler advertentie gelezen dan die, welke thans op het pas verschenen spoorboekje d.d. 1 Juli 1922 voorkomt? OUDERDOMSVERZEKERING Een verzekering bij het Rijk is de soliedste en goedkoopste Meldt u aan bij de Raden van Arbeid of bij de Agenten. Mij is uit goede bron bekend, dat voor deze advertentie f 12,000 per jaar betaald wordt en voor meerdere jaren gecontrac teerd is. Is het niet gewenscht dit bewijs van soberheid in Staatsdienst in de «Verzeke ringsbode® te vermelden (N. R. Crt. van 4-6-'22). Waar is toch die aanbevolen «goedkoopte® van de Ouderdomsverzekering o Het dure onderwijs. De «Nijkerker Courant« van 19-4-'22 maakt melding van een dorp met 220 schoolgaande kinderen, te wier behoeve er was één openbare school met 1 hoofd en 5 onderwijzers. De gemeente betaalde hun in 1914 te zamen een salaris uit van rond f6500 en over 1920, nadat de waarde daling van het geld door salarisverhooging volgens het Bezoldigingsbesluit geneutrali seerd was, een bedrag van f15,650. Op 1 Januari 1922 was er de nieuwe Onderwijswet reeds volkomen in werking en waren de 220 kinderen als volgt ge groepeerd een Hervormde school met 95 leerlingen een Gereformeerde school met 64 leerlingen een Katholieke school met 43 leerlingen en een Openbare school met 18 leerlingen. Thans zijn in het dorp werkzaam voor dezelfde 220 kinderen 4 hoofden van scholen en 7 onderwijzers, die over 1922 aan salaris zullen ontvangen een som van f 29.720. Elk kind in dat dorp kostte dus aan de overheidskas alleen aan salaris voor zijn onderwijzer, die het lezen, schrijven en rekenen leert: in 1914: f30; in 1920 f71 en zal in 1922 kosten f135 per jaar. Aan eerstgenoemde school zijn tevens U.L.O.-klassen verbonden met tezamen 26 leerlingen. Ieder dezer leerlingen kost, om het salaris zijner onderwijzers te betalen, aan de overheid f272 per jaar.« Van «versobering® gesproken. Wormmeer uit den nood Het gemeeentebestuur van Wormerveer heeft bericht ontvangen van het Ministerie van Financiën, dat het Rijk de gemeente aan een leening wil helpen, onder bepaalde voorwaarden. Ingebroken. Tijdens uilstedigheid der bewoners is in een perceel op den Koninginneweg te Am sterdam ingebroken, waarbij f 3300 en een zilveren horloge zijn ontvreemd. Jager in z'yn hart 1 De 76-jarige J. Lammerts te Loosdrecht, heeft voor het komend jachtseizoen nog een groote jachtacte aangevraagd. Een krasse oude Een werkvrouw die van een sigaar houdt De firma Justus van Maurik aan den Singel te Amsterdam miste 7000 sigaren. Een werkvrouw werd aangehouden als verdacht van deze verduistering. De sigaren zijn in beslag genomen. o Naar wij vernemen, bedraagt het aantal kloosterzusters, dat aan de jongste verkie zingen voor de Tweede Kamer heeft deel genomen, ongeveer 9000. De Haagsche conferentie. Litwinof stelt nader overleg voor. Het Haagsche corr.-bureau meldt Litwinof, voorzitter der Russische dele gatie heeft tot den heer Patijn, voorzitter van de niet-Russische commissie, in ant woord op diens schrijven van 15 dezer een brief gezonden waarin de Russische dele- gatiie voorstelt een vergadering bijeen te roepen, van de drie presidenten der drie niet-Russische sub-commissies met de leden der Russische commissie ten einde geza menlijk de mogelijkheid na te gaan van het vinden van een grondslag voor de voortzetting van de op 't oogenblik onder broken besprekingen. De datum dezer bij eenkomst, zoo heet het verder in den brief, zou kunnen worden vastgesteld in onderling overleg tusschen de presidenten der twee commissies. o— Vreeselyk ongeluk te Vyien. Te Vijlen bij Vaals is in de oude Ce mentfabriek, meldt de «Limb. Koerier®, een vreeselijk ongeluk gebeurd, dat 2 menschenslevens kostte. De ongeveer 45 Meter diepe put, eenige jaren niet meer in gebruik, gaf weinig water meer. Een der arbeiders een Duit- scher, neef van den eigenaar, wilde de oorzaak er van onderzoeken, doch begaf zich zonder vastgebonden te zijn aan touw of ketting naar beneden. Nauwelijks op zekere diepte plofte hij bedwelmd door de stiklucht naar beneden. Een andere ar beider H. S. toog direct naar onder om den ongelukkige mogelijk [nog te redden. Doch deze raakte ook spoedig gedeeltelijk bedwelmd, doch wi3t nog snel naar boven te komen, waar hij in de buitenlucht moest gebracht worden, en weer bijkwam. Onder wijl wilde de arbeider J. S, nog een daad van naastenliefde doen en zijn medearbeider uit den put probeeren op te halen. Met een dik koord om 't lijf werd hij naar beneden gelaten. Onder gekomen bond hij zijn medearbeider, die reeds dood was, aan een ketting, ontdeed zich zelf van 't touw en bond dit nog aan 't slachtoffer. Terwijl deze nu naar boven getrokken werd, steeg hij zonder touw of wat om 't lijf naar^ boveu, doch nauwelijks op de helft of hij stortte met een plof naar de diepte, en hij werd het slachtoffer zijner mensch- lievendheid. De eerste ongelukkige was spoedig boven gehaald, alle pogingen om de levensgeesten op te wekken mislukten. Het tweede slachtoffer moest in den diepen put blijven liggen, daar niemand het meer waagde af te dalen. De eerste was on- huwd, de tweede gehuwd met 2 kinderen. Het heele dorp is diep onder den indruk van dit al te droevig geval. Vermist. Als vermist zijn thans opgegeven, de te Delfzijl thuisbehoorende schepen, Water- ploeg, kapitein Sloots, die 18 Januari van Denemarken naar Stettin is vertrokken, en De Zeebloem, kapitein J. Houwerzijl, die 17 Januari van Engeland naar Ierland is gegaan. Men heeft van deze schepen niets meer vernomen. Een minister van Landbouw I Naar de «Res. bode« van betrouwbare zijde verneemt, is reeds de voorbereiding voor een afzonderlijk ministerie van Land bouw ter hand genomen. De nieuwe staatsleening. De Nederlandsche Handelsmaatschappij deelt mede, dat de toewijzing op de staats leening 1922, waarop Vrijdag de inschrijving was opengesteld, ongeveer 40 pCt. bedraagt. Twist. Te Tiel is gevankelijk binnengebracht en na verhoor in het huis van bewaring opgesloten de 24-jarige G. L. P., uit Deest, die bij een twist zijn boer met een zware paal zóó in de zijde heeft geslagen, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. De getroffene is in het ziekenhuis te Nij megen opgenomen. o Ongelukken. De zee-milicien-vlieger D. Verroen, die de vorige week bij de noodlanding van het marine-vliegtuig aan de Kooy (bij Helder) gekwetst werd, is Zaterdagmorgen aan de gevolgen overleden. Te Heelsum is Zaterdagavond de 55- jarige arbeider W. van Grol, ploegbaas op de papierfabriek der fa. Van Gelder, door een automobiel, die een andere auto pas seerde, overreden en op slag gedood. De auto is doorgereden, doch het nummer is bekend. Op den Leidschen Straatweg nabij Leid- schendam is een auto tegen een boom ge reden en over den kop geslagen. Een van de inzittenden, de heer P. B. uit Den Haag, kwam onder de auto terecht en is zwaar verwond naar het St. Antoniusgesticht te Voorschoten vervoerd, waar hij enkele uren daarna is overleden. Rywielinrichting afgebrand. Te Geldrop is Maandagmiddag de rij wielinrichting van Adelaars afgebrand 5 motorfietsen, 25 k 30 rijwielen zyn ver nield. Het oude woonhuis is gespaard ge bleven. Vechtpartij onder Chineezen. Maandagmiddag omstreeks 2 uur ont stond in het etablissement Javakade te Amsterdam weer twist tusschen de Chi neezen, werkzaam bij de maatschappij «Nederland.® Een der Chineezen werd doodgeschoten de kogel ging door den rechterarm en dwars door de borst en kwam door den linkerarm er weer uit. Een tweede Chinees is zwaar gewond naar het Binnengasthuis gebracht, In de Bantammerstraat werd de strijd voortgezet en werden tusschen de Chinee zen verschillende schoten gewisseld, waarbij een Chinees doodelijk gewond werd. De politie heeft bij verschillende Chi neezen tal van wapenen, waaronder bijlen en revolvers, in beslag genomen. Ongeveer twintig Chineezen zijn gear resteerd. Op hecterdaad betrapt. Zaterdagnacht heeft de politie te Almelo twee inbrekers, die hadden ingebroken in een villa van den heer Tilanus, op heeter- daad betrapt. De een was buiten bezig het tafelzilver in te pakken, toen hij door de politie verrast werd de ander kwam een poos later beladen uit de villa en werd toen ook gearresteerd. Beiden zijn Duitschers o Boete tegen „Kwatta" geëischt, Wegens overtreding der Loterijwet, het uitgeven der zgn. statistiekbons, is tegen de N.V. «Kwatta« te Breda door het Kantongerecht aldaar de maximum-boete geëischt, zijnde 2 maal f3000. De di rectie liet verstek gaan. Het bleek, dat de eerste bons-uitgifte een waarde had van 25 mille, de tweede van honderd duizend gulden. De Rijksmiddelen. De rijksmiddelen hebben over de afge- loopen maand f4.12 millioen minder op gebracht dan over Juni 1921 over het afgeloopen halfjaar f 0.03 millioen meer dan over de eerste zes maanden van 1921. De Tabaksbelasting, Blijken den staat van de rijksmiddelen over de maand Juni heeft de accijns op tabak over die maand f 1.097.392 opge bracht. PLAATSELIJK NIEUWS. o Heusden. Maandagavond werd door den heer A. Timmermans onderhandsch aanbesteed het bouwen van een nieuwe bakkerij met aanhoorigheden, waarvan de uitslag was C. van Eggelen f 2409 L. van der Staak voor f 2384 A. J. Boeren f 1686 Mejuffrouw L. v. Gendt slaagde voor het overgangsexamen Gymnasium te 's Bosch van de 5e naar de 6e klasse, de jongeheer F. Uhl van de 1ste naar de 2e klasse, terwijl de jongeheer F. Hilwig slaagde voor het overgangsexamen van de 3e naar de 4e klasse H. B. S. met 5- jarigen curcus te 's Bosch. Belanghebbenden deelen wij mede dat bij de Vrijdagavond gehouden verloting der schilderij, door een ingezetene gratis afgestaan ten bate van het Diaconessenhuis, de bezitter van nummer 4 de gelukkige winnaar is geworden. Brakel, Donderdag bij het hooirijden schoot de landbouwer P. v. d. V. plotseling van den bok tusschen de 2 paarden in en was dood. De zoon, die naast hem zat, en mende, sprong van den wagen en brak een been. Later bleek, dat de vader aan een hartverlamming was overleden. Beneden-Langstraat. Met den hooi bouw wordt het nu sukkelen en het werk schiet zoodoende niets op. De kleur en geur gaat onder de gedurige regens ook lijden. Er wordt nu weder naar droogte en zonneschijn verlangd. De prijs van het nieuwe hooi varieert van f 40 tot f 50 per 500 K.G. De zwarte bessen zijn teruggeloopen tot op 70 cent per K.G. De pluk viel echter zeer mede. Capelle. Onze dorpsgenooten M. Mid delkoop, H. Kohier en W. Heijmans zijn bevorderd tot de 2e klasse van het gym nasium te 's Bosch, terwijl voor het toe latingsexamen le klasse geslaagd is M. Kohier. De jongeheer P. Rijken te Loon- schendijk is bevorderd tot de 4e klasse der II. B. S. te 's Bosch. De Chr. Zangvereeniging «Halleluja« alhier zal deelnemen aan het concours te Tricht op 1 September a.s. Heesbeen. Vrijdagmorgen ontstond door het vlamvatten van een petroleumstel een begin van brand bij de wed. P. Wa- gemakers. Toegesnelde hulp wist den brand in zijn begin te stuiten en daardoor erger te voorkomen. Meeuwen. De jaarlijksche fruitver- kooping der Afd. Land van Heusden en Altena der Ned. Pora. Vereeniging alhier, zal gehouden worden op 10 Augustus a.s.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2