«Ni/wwEn® Freco's Zenuwtabletten, Freco's Maagtabletten, Freco's Hoofdpijntabletten, Freco's Zenuwhoofdpijnpoeders Eert echte koker ICT. en isaltijd voorzien van den naam A.MIJMHARDT met handleekenin^ j CbmünAa^-X Vergiftigde werkwilligen. De correspondent van de «Westminster Gazettes meldt uit New York dat een honderd ongeorganiseerde arbeiders, die sedert de staking van het personeel der spoorwerkplaatsen bij een spoorwegmaat schappij te Chicago werkten, volgens een geneesheer, die hen behandelt, zijn ver giftigd. Geen hunner is aan de gevolgen overleden, maar de toestand van eenigen is kritiek. Welk vleesch dezen werklieden is geleverd, wordt thans nauwkeurig onder zocht. Siberische aartsbisschop ter dood veroordeeld. Berichten uit Moskou melden, dat de Siberische aartschbisschop Anatoly ter dood veroordeeld is, omdat hij had gewijgerd de kerkschatten aan de sowjet-overheden uit te leveren. Be vijandelijkheden tusschcii het roodc leger en de sowjet-antoriteiten geopciul. Het roode leger te Batoem, dat gevormd is uit de bewoners des lands, heeft de kazernes verlaten, alle wapens, uitrustings stukken, levensmiddelen en paarden mede nemende. De manschappen hebben een toevlucht gezocht in de bergen. De vijande lijkheden tusschen dit leger en de sowjet- autoriteiten zijn geopend. De commandant van het roode leger heeft aanzienlijke ver sterkingen in de richting van Artvine en Ardagan gezonden, ten einde den opstand te onderdrukken. Men meldt, dat uit tal van plaatsen de bolsjewistische garnizoenen zijn verdreven door de opstandelingen. De opstandige beweging iu Paraguay. Uit Buenos Ayres wordt aan de «Times gemeld, dat de rebellen in Paraguay verder naar het zuiden terugtrekken. Een kanon neerboot der regeering beschiet bij tusschen poozen Encarnacion, waar Zondag een vliegmachine is aangekomen, die rebellen in Argentinië hebben gekocht. Gemeld wordt, dat zij nog meer vliegmachines ver wachten. Het gros der regeeringstroepen. bevindt zich thans te Paraguari. Men verwacht een langdurige guerilla-oorlog. Mijnen in brand gestoken. De stakende mijnwerkers hebben een deel der Richland-kolenmijnen te Wheeling (West Virginia) in brand gestoken. Bij 'n gevecht met de mijnwerkers zijn de sheriff en verscheidene van zijn agenten gedood. Staatspolitie is op weg om een onderzoek in te stellen. Een ernstige ontploffing. Een hoogoven in de Usines Métallurgiques du Hainaut te Couillet is uiteengesprongen. Er zou een doode zijn. Verscheiden arbeiders worden vermisteen dertigtal heeft ernstige brandwonden opgeloopen. Tengevolge van de ontploffing te Couillet moesten 31 arbeiders naar het hospitaal worden overgebracht. Allen hadden gruwe lijke brandwonden gekregen. Twee arbeiders werden op slag gedood, terwijl twee anderen niet op het appèl zijn verschenen. ier arbeiders zijn aan hun wonden bezweken, terwijl tien in levensgevaar ver- keeren. Later hadden tien nieuwe ontploffingen plaats waardoor de schoorsteenen van veertig meter hoogte werden vernield. De Mount Everest-expcditie. Drie leden van de Mount Everest-expe- ditie die nu in Engeland zijn aangekomen en die hun Collega's den 5en Juni hebben verlaten, hebben verdere mededeelingen over den tocht. Het Mount Everest-comité is, na een bespreking met hen tot de overtuiging gekomen, dat de tot nu toe ingekomen berichten door de bescheidenheid van de afzenders niet alles volkomen naar waarheid weergaven en dat de Mount Everest veel geduchter is dan men tot dusver vermoedde. De koude is er zoo hevig zelfs in het kamp aan den voet van den Noord- Changlahas, de thermometer daalde tot 29 o Fharenheit onder nul. Op een warmen nacht in het kamp wees de ther mometer slechts 1 o boven nul aan. Het gezelschap gelooft dat de Mount Everest ongetwijfeld bestegen kan worden, maar dan moet de toestand in alle op zichten volmaakt zijn. Men moet vier achtereenvolgende dagen mooi weer hebben en de bergbeklimmers moeten voor het grootste deel beneden de dertig jaar zijn. De expeditie heeft dit jaar ongelukkig niet meer dan twee dagen aaneen goed weer gehad. o Rooversbende. Men meldt uit Essen In het industriegebied tusschen Dortmund en Münster is een rooversbende reeds twee jaren lang een schrik voor de streek. Zij zijn zoowel van revolvers voorzien als van machinegeweren, handgranaten en blauw zuur. Maar pas onlangs is het bij Luenen tot een gevecht gekomen met een afdee- ling Schupo. Eenigen tijd geleden is een lid van de bende door een politieman doodgeschoten. Zaterdag zag een mijnwerker in een bosch buiten Dortmund twee fietsen verstopt. Hij dacht, dat het misschien de moordenaars van Rathenau waren, en stelde de politie ervan op de hoogte. Toen de politieagent de namen van de twee fiesters vroeg, trok een van hen een revolver, en schoot den agent zonder iets te zeggen dood. Later bleek, dat zij de beide leiders van de rooverbende, de gebroeders Brass, waren, die niet alleen tal van inbraken op hun geweten hebben, maar ook verscheiden moorden op politie-agenten, postbeambten en particulieren. De politie is daarna de twee mannen gaan vervolgen, maar zonder resultaat. De moordenaars zijn, evenals in vroegere ge vallen, spoorloos verdwenen. Afschuwelijke vondst. Uit New-York wordt gemeld, dat een der caddies bij de golf-wedstrijden te Bal- timore, die een bal ging zoeken in het struikgewas naast het speelterrein, daar iets op den grond zag liggen, dat weldra bleek het naakte lijk van een vrouw te zijn. De jongen begon te schreeuwen en de spelers snelden naderbij. Ze consta teerden, dat de vrouw was doodgeschoten, met messen gestoken, gewurgd en met een knods bewerkt. Ook haar hals was afge sneden. Naast het lijk vond men een lang zijden koord, een blauwe zakdoek en een koralen oorring. Detectives vonden kort daarna langs den weg een verfrommelde dameshoed, een mannenpet, waaraan bloed kleefde, en nog een dito oorring als bij het lijk was gevonden. Aan den binnen kant van den hoed vond men een stuk krantenpapier, afkomstig van een onlangs te Fairmount in West-Virginië verschenen dagblad. Het slachtoffer van de misdaad was een knap meisje van ongeveer 25 jaar. Het gras in de omgeving van het lijk ver ried, dat het slachtoffer hevig had ge worsteld met den aanvaller en tevens vond men er de sporen van de wielen van een motorfiets met zijspan. De bewoners van een in de buurt gelegen huis vertelden, dat zij in de morgenuren kreten hadden geboord, welke uit de richting van het golfterrein waren gekomen. tegen examenvrees, slapeloosheid, onrust, gejaagdheid, per koker 60 ent. tegen div. maagkwalen, als maagzuur, oprisping, gebrek aan eetlust enz. per koker 60 ent. per koker 45 ent. binnen 10 min. afdoende tegen de hevigste Hoofdpijn. tegen Zenuwkoorts, Zenuw in de tanden, per poeder 8 ent., per doos a 25 stuks f 1.70. Honderden ongevraagde dankbetuigingen ontvingen wij reeds. Bovenstaande Tabletten zijn verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. BINNENLAND. Chauffeur gearresteerd. De chauffeur van de auto, waarmee de ploegbaas van de firma Van Gelder te Renkum is overreden en gedood, is te Oosterveen door de politie gearresteerd. Bij het voorloopig onderzoek is nog niet vast komen te staan, wien de schuld in dezen trefthet rijbewijs is voorloopig ingehouden. De chauffeur heet v. E. en is in dienst van een automobiel-verhuur- inrichting te Arnhem. Maar het geld blijft De voormalige aardappeldrogerij v.h, firma Vlessing en Co., staande aan het Winschoterdiep te Zuidbroek, met alle gebouwen, terreinen en toegangsweg, bouw en weiland, te zamen groot 5.22.04 H.A., waarvoor de Regeering aan stichtings- kosten f 500.000 uitgaf, zijn nu door de Regeering publiek verkocht voor f23.125, zynde even 1/25 deel. o Bezuiniging deor beter toezicht. Naar het Utr. Dgbl. meldt, heeft de gemeentelijke dienst der schoolvoeding en kleeding kans gezien, van het einde van 1919 af tot in den aanvang van 1922 de som van f 85.000 te bezuinigen op de uitgaven, waarvan alleen op de begrooting 1921 ongeveer f 33.000. En dit ondanks het feit, dat de dienst uitbreiding van per soneel onderging, extra melk voor school kinderen werd beschikbaar gesteld en voor de scholen de zomervoeding (brood met melk) werd ingesteld. Het resultaat is goeddeels te danken aan de zeer scherpe controle, die den laatsten tijd door dezen dienst onder leiding van den heer KerkhofF en diens personeel is uitgeoefend, bij welke controle vrijwel op ieder onderdeel volstrekt onnoodige uitgaafposten ontmoet werden en bovendien een einde kon worden gemaakt aan ongemotiveerde aanvragen om kleeding of voeding. Zou in andere gemeenten ook zooveel op dezen dienst te besparen zijn Technische herziening Onderwijswet. Volgens het Centr. zou de technische herziening van de Lager Onderwijswet van dien aard zijn, dat jaarlijks 35 millioen zou kunnen bespaard worden. Dat zou tenminste wat helpen. Bezuiniging. Een mijner vrienden, handelaar in lom pen en metalen, had de laatste week as- sitentie noodig van een «los« werkman, die bij hem 4 dagen werkende, f 32 ver diend had. Bedoelde «loss werkman had kans gezien, daar hij eenige keeren vrach ten per handkar te vervoeren had, zijn kaart als werkloos te laten afstempelen en zoodoende nog bovendien f 18 uit de vrien delijke gemeentekas gebeurd Mijn vrouw, die op dit oogenblik zonder vast dienstmeisje is, in afwachting van eene te importeeren Duitsche, had verleden week na lang te vergeefs aankloppen bij de ar beidsbeurs, het voorrecht eene werkvrouw te krijgen. Bij navraag naar het boekje om een dagzegel te plakken, vertelde de vrouw heel rustig dat dit liever maar niet moest gebeuren, omdat als men wist dat zij werkvrouw was, dat haar man minder of geen uitkeering zou krijgen, zoodat zij haar rente-boekje maar nergens meebracht. Vermoedelijk zijn dit niet de eenige ge vallen in dit genre. Hoeveel onnoodig belastinggeld moet voor die gevallen wel opgebracht worden Verdronken. Te Broek op Langendijk is een 4-jarig kind van den heer Glas te water geraakt en verdronken, De 19-jarige L. van V., uit Utrecht, die met een vriend in de Lek tusschen Culemborg en Houten ging zwemmen, doch deze kunst niet goed verstond, is verdron ken. Het lijk is gevonden en naar de ouderlijke woning vervoerd. Gevaarlijke vangst. De bemanning van de visschersboot «T. X. 33 s, van Tessel, bemerkte in de vorige week bij het ophalen van het net, dat er zich een groote mijn in bevond. Men heeft het net afgesneden en de vangst met het gevaarlijke projectiel laten slippen. o Naweeën van de distributie. Op verzoek van vier leden is de Raad van St. Michielsgestel bijeengekomen. Er is gebleken, dat op de distributierekening, waarvan de bescheiden zeer onvolledig zijn en slordig zijn bijgehouden, een tekort is van f 11.000. Voor onderzoek door een accountant stond de Raad een blanco cre- diet toe. Buitenlandsche waardcering. De koning van Denemarken heeft de gouden medaille van verdienste verleend aan den heer Joh. Wierts, directeur van het Kon. Muziekkorps van Goulmy Baar dat op de Nederl. tentoonstelling te Ko penhagen concerten heeft gegeven. o Deor een locomotief doodgereden. Te Rotterdam is de 46-jarige rangeerder J. van Hal, bij de Rosespoorstraat van een rancheermachine afgegleden en onder de wielen terecht gekomen, de ongelukkige werd geheel aan stukken gereden. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats in Crooswijk overgebracht. o Doodelijk ongeluk. De 55-jarige werkman D. de H., te Oostburg viel, bij het aanzetten van zijn zeis, doordat deze uitgleed, op het werk tuig, met het gevolg, dat het lemmet hem diep in den buik drong. De man overleed spoedig daarop. Hoofdbestellers bij de Posterijen. Naar de «Tel.t verneemt is een Minis- terieele beschikking in voorbereiding, waar bij bepaald wordt, dat de betrekking van hoofdbesteller der posterijen alleen gehand haafd blijft op post- en telegraafkantoren met 20 en meer bestellers. o Staking in de Rijnsleepvaart. Men meldt uit Frankfoit aan de Main: In verband met de staking in de sleep- vaart in Nederland gaan Duitsche sleep- booten naar Rotterdam om de daar liggende, met grondstoffen geladen Rijnaken te halen. In bij de Rijnscheepvaart betrokken krin gen vreest men in verband hiermee on- eenigheid met de Nederlandsche stakers en mogelijken tegenstand van het Duitsche personeel, daar dit misschien een «onder- kruiperswerk« wil verrichten. Door het vertrek van de Duitsche sleep boot naar Nederland wordt op den boven- Hijn de vraag naar sleepkracht grooter. De sleeploonen gaan reeds de hoogte in. Gasprys. In de Zaterdag te Bodegraven gehouden vergadering van den gemeenteraad is be sloten de gasprijs van 1 dezer af, te brengen op 8 cent. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Bij Kon. besluit van 15 dezer is benoemd, met ingang van 1 Au gustus, tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton alhier, P. T. van Griethuizen, ontvanger der registratie en domeinen te Werkendam. Onze vroegere stadgenoot, de heer A. J. L. Hansen, adjunct-commies der directe belastingen enz. te Voorburg, met intrekking zijner benoeming tot Ontvanger der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Metslawier, bij Kon. Besluit is benoemd tot Ontvanger dier middelen te Vreeswijk. Naar we vernemen is de over plaatsing van den commies der directe be lastingen, den heer G. Wijnia te Gennep naar hier, ingetrokken. De overplaatsing van den heer And. Vos, rijksklerk, naar de Inspectie te 's ifosch is ingetrokken en tevens werd hem nader tot standplaats aangewezen Gorincbem. Andel. Van af 16 Juli is de Zondags dienst op het hulppost-en telegraaf kantoor geheel vervallen. Alleen kan nog van 12 12.30 uur de correspondentie worden af gehaald. Alhier is naast de bestaande Gem. Chr. Zangvereeniging «Susum Corda«,een Kinderzangkoor opgericht eveneens onder leiding van den heer v. d. Nat uit Sleeu- wijk. Een hit van den heer C. R,, ver kocht voor f 225, werd des nachts vóór de levering ziek en bezweek nog denzelfden ochtend. Voor den eigenaar een heele schadepost. Kj Aangezien door de firma v. d. Berg aan leveranciers, welke niet op vetgehalte leveren, 7| cent per liter voor de melk wordt besteed, is de verkoop aan huis van 9 op 10 cent de liter gebracht. 1 Het geheel omgebouwde Electrische net werd Dinsdag door de firma Alberts en Klugt uit Amsterdam aan de P.N.E.M. overgedragen, zoodat van af dien dag de stroom, van de Centrale uit Geertruiden- berg betrokken wordt. Het paard van den landbouwer O. v. D. schrikte van een zak aardappelen, welke op den dijk lag, ging van den hoogen Maasdijk en kwam in een sloot terecht. Met een kleine materieele schade liep dit ongeval af. O Over 't algemeen is men nogal tevreden over de uitkomst der aardappelen, doch de prijzen gaan steeds omlaag. Er wordt nu f 2,50 per mud betaald. Indien er geen aardappelen naar 't buitenland gaan zal de prijs laag blijven. Almkerk. Naar wij vernemen zullen a.s. Dinsdag 25 Juli eenige kinderen van de openbare school alhier onder leiding van den heer Joh. de Wit een pleizier- reisje maken naar Den Haag en Schevenin- gen. Door B. en W. dezer gemeemte worden sollicitanten opgeroepen voor cor respondent der arbeidsbemiddeling in deze gemeente. O Naar wij vernemen hoopt ds. Roth van Sloten (Fr.), die het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier aannam, op 17 of 24 September zijn intree te houden. Deze week zijn weer bij eenige ingezetene dezer gemeente enkele Hon- gaarsche kinderen ondergebracht. Capelle, Dinsdag j.l. heeft de heer M. C. Rijken, onderwijzer a. d. School met den Bijbel te Loonschendijk, met goed gevolg bet examen afgelegd ter bekoming van getuigschrift B (kerkmuziek met pedaal). Geslaagde en leeraar (N. Snijers te R'veer) proficiat. J.l. Maandagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een dankstond gehouden door Ds. I. Voorsteegh uit Katwijk in verband met den uitslag der verkiezing. Hiertoe was het initiatief genomen door de alhier bestaande Chr. Hist. Kiesvereen. Voor het toelatingsexamen voor de le klasse H. B. S. te 's Bosch zijn o.m. geslaagd de jongedames M. en D. Benjaminse. Drnnen. Veiling 20-7-22 nm. 3 uur. Doperwten I 17 cent per K.G. Stamboonen 1430 Stokprincessen 65 67 Tuinboonen Peren I A\— 9 «II 2\ Appels I 1220j II 62—10 Frambozen 43 Aardbeien 3266 Kruisbessen 82—14| Roode bessen 4346 Witte 21 Zwarte 81 Morellen 4042 Bloemkool I \2\\3\ stuk II 5|9£ Peen flf2 100 bos 's Gravenmoer. Btj wed, J. Borstlap zijn op een nacht 30 van de 31 jonge kuikens spoorloos verdwenen. Een bunzing heeft waarschijnlijk deze rooftocht onder nomen. Gameren. Handel in aardappelen stil, aanvoer gering, wat toe te schrijven is aan den hooibouw waarmede het dezen zomer niet erg vlotten wil. Het gemaaide gras lijdt weliswaar niet, doch hooien doet het niet noemenswaard. Eiken dag donker en niet drogen. Ook den handel hierin is niets. Naar verluid hoopt ds. Leemans uit Waarder op 17 Sept. alhier zijn intrede te houden. En zal door zijn schoonzoon ds. Ewold uit Zuidbeierland (vroeger alhier) bevestigd worden. Hedikhuizen. Donderdag j.l. slaagde onze dorpsgenoot A. C. G. van Heivoort op het te Dordrecht gehouden mondeling gedeelte voorbereidend examen gemeente administratie. Geslaagde genoot zijn op leiding bij den heer J. G. Seelen, hoofd der school te Herpt. We wenschen geslaagde geluk met bet behaalde succes. Nienwendijk. Bij het te Dordrecht gehouden examen hoofdacte is geslaagd de heer M. van Helden alhier. Raamsdonksveer. De Kon. Erkende Postduivenvereen. «De Vredesduif« hield een wedvlucht van uit Duffel, met jonge duiven. Afstand 70 K.M. De eerste duif kwam 55 minuten na de loslating weer op haar til. De prijzen werden behaald als volgt le, 6e en 7e pr. J. v. Dongen 2e pr. C. Hommel 3e en 4e pr. K. P. Hommel 5e pr. A. Rombouts Overduif IC. P. Hommel. Sleenwijk. Met ingang van Zondag jl. is het hulptelegraaf- en telefoonkantoor alhier op Zondagen gesloten. De gelegen heid om des Zondags brieven enz. af te halen blijft bestaan van 89 uur voorm, Met ingang van 17 dezer is veran dering gebracht in de dienstregeling van den veerdienst GorinchemSleeuwijk. De boot die voorheen 's avonds te 9.15 van Gorinchem vertrok, vertrekt nu te 9 uur van Gorinchem. Te ongeveer 9.15 's av. vertrekt de boot van hier om dan te 9.30 weder van Gorinchem naar hier te ver trekken. Te ongeveer 9.45 geschiedt van hier de laatste vaart. Door deze wijziging is het mogelijk voor de reizigers, die met den trein van 9.10 uit de richting Dordrecht en met den trein van 9.12 uit de richting Geldermalsen, te Gorinchem aankomen met de boot van 9.30 naar hier over te varen. Bij C. v. P. alhier is aangekomen een postduif, voorzien van de nummers 232—20—13485. Sprang. De Heer Q. Bax, ambtenaar ter Secretarie alhier, slaagde voor het Voor bereidend Examen gemeente-administratie. De schoenmaker H. had bij zijn werk het ongeluk zich met een mes zoo danig aan zijn hand te verwonden dat hij de geneeskundige hulp van Dr. v. d. M. moest inroepen. Door de kinderen der Chr. School alhier is aan haar vertrekkend hoofd, de heer A. Kool, een prachtig cadeau aange boden bestaande uit een divan met divan kleed. Ingezonden stuk in het Alg. Ilbld. van 17-5-'22).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2