Vnieoi^i ValI li Baard- I 1 I i ntf©rni i GENEZEN ALLEEN E Een gerecht op een ladder. Te Chiswick was een glazenwasscher bezig zijn bedrijf uit te oefenen, toen zijn broeder de ladder opklom en met hem begon te twisten over het aftroggelen van klanten. Van weerskanten werden er stom pen uitgedeeld met het gevolg, dat de eerstbedoelde glazenwasscher van de ladder viel, met het hoofd op het plaveisel kwam en weldra overleed. Aardschokken. Te Syracuse is Zaterdag een hevige aardschok waargenomen. De menschen vluchtten uit hun huizen naar het strand, daar ze vreesden dat er nog meer schokken zonden volgen, hetgeen echter niet ge beurde. Aan de kust deed men een eigenaardige vondst. Het doode lichaam van een wal- visch van 14 M. lengte, wegende 42 ton, spoelde nabij Syracuse aan. Men veronder stelt, dat het monster is gedood door een onderzeesche vulcanische eruptie. Ook te Florence, Livorno en Pisa werden aardschokken gevoeld. o Een pseudo-Tsariuti. Een dame vergezeld van een jongetje en een meisje, meldde zich, zoo vertelt de »Daly Mail,« de vorige maand aan het Hemel- vaartsklooster te Penza, ruim 700 K.M. ten Z.O. van Moskou. De dame, iemand van schoon uiterlijk en blijkbaar voorname afkomst, deelde de abdis mee, dat zij de Tsarina was en haar zoon en haar eenige aan de handen der bolsjewisten ontsnapte dochter had meege* bracht. Het edele voorkomen der vrouw maakte, dat de abdis stellig geloofde m*t de ongelukkige vorstin te doen te hebben en zij hield haar drie weken in het klooster verborgen. Inmiddels had het gerucht de ronde gedaan, dat de Tsarina en de jonge Tsaar Alexis in het klooster waren, en van uren in het land stroomde de boerenbevolking toe om de vorstelijke vluchtelingen de handen te kussen. Toen kwamen de bolsjewisten, en de bezoekers alsmede de abdis werden gearres teerd. En werd vastgesteld, dat de schoone vrouw Claudia Polikartova heette en zij en haar dochter zijn thans ter dood veroor deeld. De abdis is met langdurige gevangenis straf gestraft. o Poincaré gaat naar Engeland. Poincaré gaat begin Augustus naar Londen. De bladen melden, dat den Franschen premier is medegedeeld, dat zijn bezoek aan Londen hartelijk begroet zou worden. De »DaiIy News* zegt, dat onder de onderwerpen, die op de conferentie der volgende week zullen besproken worden, o.a. voorkomen de schadevergoeding, de toestand in het nabije Oosten en Tanger. De pers wijst op de wenschelijkheid dat Italië deelneemt aan de besprekingen over de schadevergoeding en de Turksche kwestie en de ^Manchester Guardian« meent, dat de tegenwoordigheid der Belgen en ook van vertegenwoordigers der Spaan- sche Regeering gewenscht zal zijn met het oog op verschillende kwesties, die bespro ken worden. De conferentie zal waarschijnlijk meer dan een week duren. De Daily Telegraphs merkt op, dat als de kwestie der intergeallieerde schulden zou worden onder de oogen gezien pari passu met die der schadevergoeding, niet vergeten mag worden dat Italië en de Donau mogendheden tot de debiteuren naties behooren en dat wat België betreft zijn sculd aan Engeland en Frankrijk volgens het verdrag van Versailles werd overgedragen aan Duitschland. Een echie koken iCT.eni5< voorzien van deni A.M1JNHARDT mef handleekenin^ - OlmiiriAxw# j BINNENLAND. De Tabakswet. Vanaf 1 Augustus alles gebanderolleerd. In aansluiting aan de mededeeling in de Ned. Staatscourant van 27 Juni 4922, wordt aan belanghebbenden en aan amb tenaren der accijnzen in herinnering ge bracht, dat vanaf 1 Augustus 1922, aflevering van tabakfabrikaten door fabri kanten aan kleinhandelaren op kwitantie van betaalde accijns niet meer zal zijn toegelaten en dat, mitsdien van genoemden datum af, de aflevering zal kunnen ge schieden in verpakkingen, die van de ver- eischte banderolles zijn voorzien, behoudens dat, voor zooveel sigaren betreft, deze ook stuksgewijs kunnen worden gebanderolleerd. (St.ct.) Bloedvergiftiging door pantherzwart. Terwijl de 23-jarige schoenmaker W. T. te Deventer in den winkel van zijn patroon aan den arbeid was, stiet hij bij ongeluk een fleschje zg. pantherzwart een vocht waarmede men gele schoenen glanzend maakt om, waardoor een gedeelte er van over zijn werkbroek vloeide en daarop een groote vlek veroorzaakte. Na het vocht zoo goed mogelijk van de broek te hebben geveegd, zette T. zijn arbeid voort. De vloeistof schijnt door zijn ondergoed tot op de huid te zijn doorgedrongen. Op aanraden van zijn kostbaas werd genees kundige hulp ingeroepen, die bloedvergifti ging constateerde en den patiënt onmid dellijk in het ziekenhuis liet opnemen, Door tijdig ingrijpen gelukte het T. van een wissen dood te redden. Hij is thans buiten gevaar. De politie heeft het pantherzwart in beslag genomen. (EVEN KA1HTE BU EXAMENVREE/, OVÉfi/l •NING,/IAPE100/NI!D,0NRU/T EN GEJAA6M1E PER KOKER 60 CENT BU ELKE DROGI/T» Brutaal. In het dorpje Vuren, (bij Gorinchem), stal een persoon een paard uit de weide, nam uit den wagen-schuur een kar, reed daarmede in de richting van Gorinchem. De eigenaar H. A. E. werd echter wakker het gebeurde in den den vroegen Maan dagmorgen bemerkte den diefstal, nam zijn motor-rijwiel, reed den dief voorbij en waarschuwde de politie te Gorinchem, die den dief na eenigen tegenstand, waarbjj met de revolvers gedreigd werd, arresteerde. Souvenirs niet aanvaard. Naar men verneemt, heeft de Russische delegatie der thans gesloten Haagsche Confe rentie, den hoofdcommissaris van politie, den heer Van 't Sant, den Inspecteur der recherche, den heer Pool en eenige recher cheurs te 's Gravenhage, als aandenken eenige zilveren voorwerpen aangeboden, doch hebben deze politie-autoriteiten en -beambten gemeend deze souvenirs niet te moeten aanvaarden. Prysvraag voor een kerkgebouw. Namens den keikeraad der Gereformeerde Kerk te 's Gravenhage is een prijsvraag uitgeschreven voor een kerkgebouw met kosterswoning enz., op een terrein gelegen aan de Fahrenheitstraat, Hanenburglaan en Kastanjestraat. De deelname aan deze prijsvraag is uitsluitend opengesteld voor architecten, lidmaten van een der Gerefor meerde Kerken in Nederland. De bouwkosten mogendesom van f150.000 niet te boven gaan. Uitgeloofd worden een eerste prijs groot f1700; een tweede prijs groot fllOOen een derde prijs groot f700. o Deen zitting in het te reconstrueeren kabinet. Naar de Tel. verneemt kan als vaststaand worden aangenomen, dat de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen dr. De Visser, en de minister van Koloniën de heer De Graef in het te reconstrueeren kabinet Ruys geen zitting meer zullen nemen. Voor de portefeuille van Koloniën zou de heer Colijn ernstig in aanmerking komen. o Belangrijke diefstal. Vanwege het Chineesche gezantschap in Den Haag is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van f 531, 4000 francs in goud, 7 bankbiljetten van 5 Eng. pond, 4 bank biljet van 4 pond en f 405, De vermoede lijke dader is een voortvluchtige huisknecht. Vlekziekte. Ofschoon niet zoo kwaadaardig als vorige jaren heerscht nog steeds de vlekziekte onder de varkens in Westelijk Maas en Waal. Handel in nieuwe aardappelen slecht De handel in nieuwe aardappelen in Westelijk Maas en Waal is zeer slecht. De prijzen zijn laag. Enkele soorten als eerstelingen zijn tegen den prijs van 3 ct. per K.G. onverkoopbaar. o Een doodelyke val. Te Embden is de Nederlandsche smid L. gearresteerd, die zijn verloofde uit een bovenverdieping moet hebben geworpen. Het meisje is overleden. Ljjk gevonden. Te Hattem is een oude zwerfster dood aan den weg gevonden. Vermoedelijk is zij gestikt tengevolge van drankmisbruik. Verdronken. Het bijna 5-jarig zoontje van den werk man J. Hagen te Woerden, dat sinds Woensdagavond der vorige week vermist werd, is Zondagmorgen, niet ver van de ouderlijke woning dood in het water van den Leidschen Rijn gevonden. Gevaarlijk speelgoed. Een 16-jarigen jongen te Amsterdam, stak een voetzoeker af, die terecht kwam in een kinderwagen, waardoor het inliggerid kind aan het hoofd werd geschroeid, terwijl eenige kleedingstukken vernield werden. Door de Amsterdamsche brandweer is een kleine brand in de Pieter Langendijk- straat gebluscht, welke ontstaan was, door dat een jongen een^voelzoeker naar binnen had geworpen. De voorkamer brandde gedeeltelijk uit. Bij het afsteken van vuurwerk op den Laag te Kadijk te Amsterdam, kreeg een 7-jarig jongetje een voetzoeker in zijn blouse, waardoor deze in brand geraakte en het jongetje brandwonden bekwam. Eeu hunebed ontdekt. Bij het afbreken van een oude schuur naast het hotel van Dalen te Emmen (Dr.) zijn op ongeveer M. diepte de overblijfselen van een vrij groot hunebed met een zeer mooien deksteen gevonden. Voorts werden op enkele meters afstand, op circa 4 M. diepte, twee urnen ondekt, die echter in scherven vielen, toen ze aan de buitenlucht werden blootgesteld. Naast deze urnen werd een gedeelte verkalkte tand in een haard gevonden. De urnen waren verborgen onder een keien-bevloering, die vrij intact was gebleven. Zij bleken afkomstig uit de 7e of 8e eeuw. Nadere opgravingen werden niet noodig geoordeeld. Toch is uit een en ander wel gebleken, zegt de »Emmer Ct.«, dat men zich hier op historischen grond bevindt en dat het niet onmogelijk is, dat de grond in deze omgeving nog veel merkwaardigs bevat. o Fokker in Amerika. Fokker zal, zoo schrijft men uit New- York aan de Tel. in Amerika een vliegtuigen- fabriek oprichten, waaraan hij zich geheel zal wijden.- Een dezer dagen had hij confetenties met president Harding enden minister van Oorlog. Het departement van Oorlog kocht van hem een experimenteer- ééndekker, die 450 mijl in het uur kan afleggen. Ook ontving hij bestellingen voor de Amerikaansche vloot en 't Amerikaansche leger. eene huidziekte, die tot heden al3 bijna ongeneeslijk werd beschouwd, kan thans binnen eenige dagen volkomen worden door de Oprechte Winsumer Zalf van den fabrikant J. C. DE VRIES te Winsum-Obergum (Gr.) te gebruiken. Ook ring- en dauw worm, negenoogen, bloedvinnen, steenpuisten, allerlei zweren en wonden, open beenen, zwerende borsten en winterhanden, genezen er vlug door. Deze zalf, die altijd onschadelijk is, doet wonderen, waar andere middelen faalden. Zij is verkrijgbaar k f 0,75 en f 4.35 per busje bij vele Apoth., alle goede Drogisten en de Win keliers, te Heusden J. N. W. Brugman, coiffeurAalburg An- tonia Bouman Veen Wed. Jan Vos Bzn.Andel J. G. Schouten. PLAATSELIJK NIEUWS. penningen kwijt op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van iedere week van des voormiddags 9 tot 42 uur. Vanaf 4 Augustus zal het kantoor op Vrijdag en Zaterdag voor betalingen dus ge sloten zijn. Ook in de Zitdagen voor de buitenge meenten is vanaf dien datum eenige wijzi ging gebracht. Door den Rijks-Ontvanger zal dan Zitdag worden gehouden Te Elshout op den 2den Zaterdag der Maanden Maart, Mei, Juli, September en November des voormiddags van 9 tot 44 uur. Te Wijk op den 2den Vrijdag der zelfde Maanden des voorm. van 40 tot 42 uur, des namiddags van 4 tot 3 uur. Te Veen op den 2den Vrijdag der zelfde Maanden des namiddags van 4 tot 3 uur. Te Haarsteeg den 3den Vrijdag der zelfde Maanden des voormiddags van 40 tot 42 uur. Almkerk. Woensdagavond 2 Aug. zal het fanfarecorps »Nooi! Gedachtalhier, ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder, in den tuin van den heer C. Dekker alhier een concert geven. A.s. Zondagmorgen zal voor de Ned. Herv. Kerk alhier, optreden, Ds. Keij van Gorinchem, waar dan tevens een buitengewone collecte zal worden gehouden. Drunen. Veiling 25 Juli nam 4 uur. Doperwten 40 cent per K.G. Wagenaars 44 46 d Peulen 61\ Stokprincessen 5053 Stamsnjjboonen 45—472 Princesseboonen 4720g 47—20£ Tuinboonen 57 Heusden Te Breda slaagde voor Mulodiploma (B) de jongeheer J, de Bruin, leerling van de M.U.L.O.-school alhier. Naar we vernemen zullen alhier pogingen gedaan worden, om de Oranje- vereeniging "welke sinds een paar jaar rustende was, te doen herleven. Zondag 30 Juli voorm. 40 uur, hoopt voor de Luthersche Gemeente op te treden Ds. Toxopeus uit Breda. In de betaaldagen ten kantore van den Ontvanger der Directe Belastingen alhier, is eenige wijziging gebracht. Vanaf 4 Augustus kan men zijn belasting- 25-43 29—30 32 30 4.j 22 7^24 44-46 44-55 9-40| 4 4 7 5g7 4-6 45 5> D stuk. Morellen Frambozen Zwarte bessen Roode bessen Kruisbessen Appelen Peren Pruimen Bloemkool I II Spitskool Savoyekool Komkommers Witte kool Perziken 425 »per400 st. Nieuwendijk. De heer P. Klaasse alhier slaagde te Breda voor de hoofdacte. Oudendijk. Door eenige leden der Landbouwvereen. »Samenwerking« zal op Donderdag 4 Aug. a.s. een bezoek worden gebracht aan de aardappelvelden in het Noord-Westen onzer provincie. De reis zal worden gemaakt per fiets, vertrek 's morgens 6£ uur Z. T. vanaf de Honswijksche Steeg. Bij aankomst in de streek zal de excursie worden geleid door den heer Huizenga, zoodat aan de beste velden een bezoek zal worden gebracht. Ook niet inwoners kun nen aan den tocht deelnemen. Men ver- zuime niet van deze gelegenheid gebruik te maken. Sprang. Zeker tot blijdschap van per soneel en kinderen is door het bestuur der Chr. School alhier in plaats van 44 dagen, 3 weken zomervacantie toegekend. De heer W. Helmsing onderwijzer alhier slaagde jl. Dinsdag te Dordrecht voor het examen der hoofdacte Voor de maanden Juli en Augustus is de heer W. J. H. Helmsing benoemd tot tijdelijk Hoofd aan de Chr. School alhier. Dinsdag jl. derailleerde den stoom tram nabij den Horst even buiten da kom dezer gemeente. De machine sprong uit de rails en liep dwars den keiweg over. Het verkeer had hierdoor eenige vertra ging. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Naar men ons meedeelde hoopt Zondag 3 September a.s. Ds. G. H. de Jonge van Naarden zijn intree te doen bij de Gere formeerde Kerk alhier. Sleeuwijk. Verleden week Donderdag maakten de kinderen der openbare school een reisje naar Rotterdam, onder leiding van het hoofd der school, den heer C. Godtschalk. Eerst werd een tochtje door de havens gemaakt, wat niet alleen zeer prettig doch ook hoogst ieerzaam was. De dierentuin werd natuurlijk ook bezocht. Opgewekt en zeer voldaan keerden leiders en kinderen des avonds huiswaarts. De zangvereeniging »Juliana« hoopt Donderdag a.s. deel te nemen aan het fes tival te Meerkerk Onze dorpsgenoot de heer C. Ou- werkerk slaagde de vorige week te Am sterdam als organist voor diploma A. Dezer dagen ontving het Kerkbe stuur der Ned. Herv. gemeente de hand opening, zoodat binnen niet al te langen tyd een beroep te verwachten is. Uitwijk. Dinsdagmiddag ongeveer half twee passeerde de Heer Wisboom uit Arnhem met zijn auto onze gemeente. Even buiten het dorp gekomen, zijnde voorbij H. Kant, gebeurde een ongeluk, dat toch vrij goed afliep. Er lag een boom langs den weg in het begroeide gras, die te ver uitstak en door den bestuurder, den Heer Wisboom, niet gezien werd, zoodat de boom in de spaken van het achterwiel geraakte, met het gevolg dat de auto kantelde en in een diepgegraven sloot terecht kwam. De in zittende, de Heer Wisboom met een vriend, de Heer B. Advocaat van Scheluinen en Mej. Oosterwijk van Gorinchem, kwamen ook in het water terecht, doch kwamen met een nat pak en den schrik vrij. De auto werd met veel moeite op het droge gehaald en had belangrijke materieele schade. De Heer Van Gooi, uit Woudrichem, bracht het gezelschap per auto verder. Ook denzelfden dag kwam Dr. G. van Woudrichem op Steuneheul, Giessen, met zijn auto in 't water terecht, voorwaar een ongelukkige dag voor automobilisten. Veen. Zondag 30 Juli a.s. hoopt voor de Ger. Gemeente alhier 's morgens half tien en 's avonds zes ure (beide O.T.) op te treden ds. Minderman van Dirksland. De alhier gestationneerde rijks veldwachter Bretveld is met ingang van 42 Juli 1.1. bevorderd tot brigadier-titulair. Den heer W. den Dekker Jzn. is aangesteld geworden als commies met in gang van 34 Aug. a.s. standplaats Baarle- Nassau. 3 Winkelier L. Bouman vond dezer dagen niet minder dan 46 kuikens dood gebeten. Vermoed wordt dat het werk is van bunsings. Terwijl J. v. d. V. zijn middagmaal gebruikte, viel zijn vierjarig zoontje, dat naast hem zat van den stoel en kwam zoodanig met zijn achterhoofdje op den kolenbak terecht, dat er een gapende won de ontstond, die door dr. Schmitz gehecht en genaaid werd. Waspik Een werkman tuimelde Dins dag jl. op een hoogte van ongeveer 40 M. uit een paal der electrische geleiding. Deerlijk gewond aan hoofd en ledematen werd hij opgenomen. Dr. Kohier verleende de eerste genees kundige hulp. Per auto werd hij vervol gens thuisgebracht. Op de schoenfabriek van den heer C. Lips, alhier, wordt voorloopig slechts om de andere week gewerkt. Slapte in de industrie schijnt ook hier weer de oor zaak dezer gedeeltelijke stopzetting. Woudrichem. Met ingang van 34 Juli a.s, zal de prijs der melk geleverd aan de firma v. d. Bergh te Rotterdam, 8g cent per L ofwel 2,85 cent per procent vet bedragen, af boerderij. Fruitveiling van 28 Juli. Kruideniersperen I 2225 ct. per K.G. II 9—42 Bolerperen I 4245 Janbazen I 4244 II 69 Zure appelen 4346 Aajdappelveiling van 27 Juli. Arngevoerd 280 H.L. Blauwputten f 2.202.80 per H.L. Schoolmeesters - 4.20—-2.40 Witte Kralen - 2.402.90 Eigenheimers - Zaltbommel. Maandag a.s. zal de bevrijding van Zaltbommel in 4572 fees telijk herdacht worden. Kantongerecht te Heusden. Uitspraak 24 Juli. JachtwetM. P., Dewerken, vrijspraak H. v. d. W., W'chem, f40 of 5 d. L. B., Rijswijk, f 5 of 3 d. ArbeidswetJ. C. B., Almkerk, 3 maal f 2 of 3 maal 4 d. M. J. v. M. en L. J. v. M., Heusden, ieder 2 maal f 4 of 2 maal 4 d. Invaliditeitswet: M. v. R., Wijk, f5 of 3 d. Binnenvisscherijregl.D. A. d. H., De- Werken, f 5 of 3 d., met verb, verkl. A. B., W'chem, f 5 of 3 d. G. v. R., Wijk, f4 of 4 w. T.S. Valsche naam opgeven L. C. B., zwer vende, f 25 of 20 d. Prov. Wegenregl.W. H., Wijk, f 4 of 4 d.W. v. O., Drunen, f 5 of 3 d. 429 Sr.J. V., Wijk, f 5 of 3 d. 344 Sr.: N. v. R., Giessen, f3 of 2d. 460 Sr.D. A. d. H., Dewerken, f 3 of 2 d. Motor- en Rijwielwet D. O., DeWerken en G. d. H. Jz., Drongelen, f 3 of 2 d. Rijwiel z. lichtA. H. v. d. K,, Eethen, P. H. D., Veen, E. T. P., Genderen en C. B., Wijk, f3 of 2 d. 453 Sr.H. J., zwervende, f 45 of 40 d. A. S., W'dam, f5 of 3 d. l I I s v d d d II 89

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2