yoor kt Laad ?an flensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. ie. 4212. Zaterdag 29 Juli 31 JULI 1=2 AUG. a. s. MEUBELEN, BEDDEN, TAPIJTEN W. A. v. d. DONK Arkelstraat GORINCHEM. J1 GEVESTIGIt L. P. BAX. Kinkhoest „Pertolan" -EO Zijl! Koperslagerij Looi- @a Zinkwerken, Pompoimakorij. een Rijwielzaak en Rijwielherstelpiaats. Beisaehtige H. van Herwaarden, 's-BOSCH. Hinthamerstraat 10. fSSIBSS>- Ziet étalages Ziet étalages Geen Zichtzendingen. Pelzerstr. o 65 Heusden. Kinderwagens, Vouwwagens, en Promenadewagens met l5°|o korting. 9 WACHT U VOOR NAMAAK. FIRMA BEHOORENDE BIJ HET WERK, ONTSPANNING, SLAAP. Werk, ontspanning en slaap, van elk acht uren per dag, doen wonderen voor de gezondheid. Duizenden genieten echter veel te weinig slaap, en besteden te weinig tijd aan ontspanning zij verstoren het evenwicht der lichamelijke gezondheid door overmatig werk. Overwerking overlaadt het bloed met af gewerkte stoften en urinezuur. De nieren worden overspannen en verzwakt door hun eindeloozen strijd om een dusdanige hoe veelheid uit het bloed te filtreeren. Dien tengevolge doen zich verschijnselen voor als rugpijn, urinekwalen, rheumatische pijnen, waterzuchtige zwellingen, duizelig heid, hoofdpijn, een vermoeid gevoel enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de noodige hulp, als de nieren verzwakt zijn. Gepaard gaande met een verstandige leef wijze vermijding van overwerk, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcoholen door te zorgen voor de noodige ontspanning en slaap versterken Foster's Pillen de nieren en regelen zij de blaas. Zij doen de pijnlijke waarschuwin gen van nierzwakte verdwijnen en voor komen de ontwikkeling van rheumatiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht, ischias, nier- en blaasontsteking enz. Onthoudt echter, dat als gij weder ge zond zijt, gij moet trachten gezond te blijven zonder geneesmiddelen. Iedere echte doos Foster's Rugpijn Nie ren Pillen draagt de handteekening van James Foster. Verkrijgbaar bij alle bekende drogisten fl.75 per doos. gedurende welke het schip gevaren had met een snelheid van 27,82 knoopen, dat is 32 mijlen per uur. BUITENLAND. Snelheidsrecord. Het s.s. »Olympic« heef een snelheids record geslagen. Zaterdag kwam het schip te Southampton aan, na een oceaanreis, 2 Aillioen mark uitgeloofd. Er is door de Duitsche overheid een bedrag van 2 millioen mark uitgeloofd voor het opsporen en aanhouden van per sonen, die moordaanslagen beramen op leden van een aan het bewind zijnde re- publikeinsche regeering of volksvertegen woordiging. De premie geldt ook voor het aanbrengen van hen, die betrokken waren bij de aanslagen op Rathenau of Schei- demann, De hongersnood in Zuid-Rusland, Dr. Nansen deelt omtrent den toestand in de groote steden in de Oekraine, Kief, Charkow en Odessa mede, dat duizenden personen uit de hongergebieden te Kief aankomen. Daar de stad niet over de middelen beschikt om die menschen te helpen, zijn ze wel genoodzaakt om, ver stoken van alle mogelijke hulp, op het station te blijven. Eiken dag brengt men een groot aantal lijken van personen, die van honger zijn gestorven, van het station weg. Te Charkow is de toestand nog erger. Honderden verhongerde kinderen dwalen er over de perrons rond zonder voedsel te bekomen. In deze stad, welke 800.000 inwoners telt, bedraagt het aantal sterfgevallen ten gevolge van den honger per maand ge middeld 40.000. Wegens gebrek aan levensmiddelen en medicijnen heeft men de ziekenhuizen moeten sluiten. Yan Charkow tot Odessa heerscht allerwegen evengroote ellende. Vrachtauto's, die de lijken komen weg halen, hebben een week noodig om de ronde door de stad te doen. Het gevolg hiervan is, dat de lijken heel dikwijls vier of vijf dagen achtereen op de straten blij ven liggen. Het gebied tusschen Odessa en Poltawa dat eertijds het rijkste deel van de Oekraine was, ligt thans totaal onbebouwd. Alle huizen zijn door de. boeren verlaten, die van te voren het stroo van de daken hadden opgegeten. Van enkele steden is meer dan 85 pet. der bevolking om het leven gekomen. Nog steeds doen zich veel gevallen voor van kannibalisme. Men neemt aan, dat gedurende de drie eerste weken van de maand Maart alleen reeds in de Oekraine 125.000 personen van honger zijn gestorven. Zwaar «nwedcr in Bohemen. In de omgeving van de Dreisselbergen in het Bohemer Woud heeft Zondag een zwaar onweder gewoed gepaard gaande met een orkaan. Tengevolge van den storm werden over een afstand van talrijke kilometers heele stukken bosch totaal ver nield. Volgens het personeel der houtves terijen is de schade ontzaglijk groot. Het zal 3 k 4 jaar duren, voordat de gevelde woudreuzen zullen zijn opgeruimd. De man met de gouden ribben. De politie te Breslau overweegt bijzon dere voorzorgsmaatregelen ten aanzien van een jongmensch aldaar, om hem te be schermen tegen aanvallen van bandieten, omdat zijn ribben, die van goud en platina zijn vervaardigd, zoo kostbaar zijn. De jongeman was een jaar of vier geleden gevallen en had toen zijn schedel, alsmede al zijn ribben op één na gebroken. Vier jaar lang heeft hij toen in bed gelegen en de geneesheeren, die hem behandelden hebben eerst een zilveren plaat in zijn schedel bevestigd en daarna de gebroken ribben vervangen door kunstribben van goud en platina. De jongeman is thans werkzaam in een sigarettenfabriek. Aanvaring op de Theems. Zaterdagmorgen vroeg is een klein stoombootje in botsing gekomen op de Theems met het stoomschip Wilson® te Wapping. Het stoombootje was op weg naar Rochester met een lading graan en had een schip van de admiraliteit op sleeptouw. Even na middernacht geschiedde de botsing. De schok was bijzonder hevig. De Wilson® maakte een enorm gat in den romp van het kleine scheepje, dat in minder dan drie minuten in de diepte verdween. De kapitein en vier leden van de bemanning werden door de rivierpolitie gered. Een lid van de bemanning verdronk. Zaterdagmiddag heeft men het wrak, dat boven den waterspiegel uitstak, naar den oever gesleept. Een DuitsehFransche overeenkomst. Tusschen de Badische Analin- und Soda- fabriek en de Fransche kleurstoffentrust is een overeenkomst gesloten, volgens welke de laatste zich verbindt af te zien van elke concurrentie tegen de Duitsche kleurstof- fenfabrieken in het buitenland, terwijl de Duitsche onderneming op haar beurt op zich neemt, binnen Frankrijks grenzen niet met de Fransche onderneming te concurreeren en het Duitsche fabrieksgeheim aan de Fransche te zullen geven. Doodvonnis bekrachtigd. Naar uit Moskou wordt bericht, beves tigde de sowjetregeering het doodvonnis van het Petersburger revolutionnaire ge rechtshof tegen den hoogsten vertegen woordiger der Russische orthodoxe kerk, Benjamin, zoomede tegen den professor Nobitski, en andere leden van den Peters- burgschen kerkelijken raad. Dood in de badkuip. Te Frankfort is Vrijdag een jong echt paar dood in de badkamer gevonden. De oorzaak kon aanvankelijk niet worden vast gesteld, pas na een nauwgezet en langdurig onderzoek bleek, dat het te wijten was geweest aan electriciteit en wel op een wijze die niet veel voorkomt. Zoo moet het gebeurd zijn de vrouw stond in de kuip, wilde er uit en zette een staande lamp terzijde. De lamp was niet aangebracht, zooals de wet zulks eischt voor electrische lampen. Toen zij haar aanraakte met haar natte handen, gaf ze contacthaar lichaam bevond zich nog in het water van de zinken kuip, dat weer door de leiding in contact stond met de aarde. De man wilde zijn vrouw helpen en greep naar de lamphij schakelde zichzelf dus in. Beiden stierven oogen- blikkelijk. Aan de palmen der vrouw en aan de vingertoppen van den man waren duidelijk brandwonden zichtbaar. De stroom was absoluut gesloten. Men zij voorzichtig met het aanbrengen van zijn lampen en zekeringen. De kouing vau Italië en de keizerin-weduwe van Rusland. Enkele bladen brengen een bericht uit Kopenhage, volgens hetwelk de koning van Italië tijdens zijn bezoek aan het Deensche hof den wensch te kennen gegeven heeft, ook een bezoek te brengen aan de keizerin-weduwe van Rusland, die, als bekend, geboren princes van Denemarken en is in de buurt van Kopenhage woont. De Keizerin weduwe liet den koning echter mededeelen, dat zij den man, die te Genua de hand had gedrukt van de moordenaars van haar zoon, niet wenschte te ontmoeten. Grootheid en val in de zakenwereld. Een voormalig leerling der Londensche armenscholen begon in 1912 op 28-jarigen leeftijd een zaak met een zekeren Melhuish. Het kapitaal der firma bedroeg aanvankelijk vijfhonderd pd. st., doch gedurende den oorlog werden er goede zaken gemaakt en in 1919 bedroeg de winst 33.000 pd. st. Volgens de wet op de oorlogswinstbelasting moest hiervan niet minder dan 26.000 pd. st. aan den fiscus worden geofferd. De firmanten widen echter niet scheiden van hun winst, en trachtten door ver- valschte facturen en kwitanties de belasting te ontduiken. Het bedrog kwam evenwel aan het licht en Maandag j.l. werden beiden veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. BINNENLAND. Hevige brand te Sehelluineu. In het dorp Schelluinen, nabij Gorinchem, ontstond Zaterdagnamiddag een hevige brand, doordat kinderen een vuurtje stookten en dit vuur een hooiberg aantaste. De vlam men sloegen over naar het woonhuis en schuur, bewoond door en eigendom van G. v. d. Zouwe. Spoedig stond ook de be lendende boerderij van C. den Brave in brand. Beide gebouwen en schuren waren met riet gedekt, zoodat het vuur zooveel voedsel had, dat beide boerderijen nog vóór de dorpsbrandspuit aangerukt was, tot den grond afbrandden. Van de inboedels is weinig gered 30,000 pond hooi is ver loren gegaan. Een aantal vruchtboomen, waaraan de appels gebraden werden, heb ben zeer veel geleden. Den Brave was tegen brandschade ver zekerd, doch van Van der Zouwe waren de gebouwen, inboedel en hooi niet ver zekerd. 70 jaar geleden zijn deze boerderijen ook afgebrand. Onvoarzichtige jongedame. Zondagavond liep een Hollandsch meisje T. wonende in de rue des Alexiens te Brussel te wandelen op de kermis aan den boulevard du Midi, toen een net gekleed heer haar hoffelijk uitnoodigde in een café iets met hem te gaan gebruiken. Het meisje nam de uitnoodiging aan. Eenige oogenblikken later stopte voor dit café een auto, waaruit twee jonge mannen stapten, die blijkbaar den galanten ridder kenden althans zij noodigden hem en zijn nieuwe vriendin uit een autoritje met hen te maken. Het meisje stemde toe. Zij werd meegenomen naar Zeilick, waar zich de drie heeren als bandieten ontpopten. Zij ontnamen het meisje alles wat zij bij zich had en lieten haar vervolgens aan haar lot over. Zij ging onmiddellijk aan de politie mededeeling doen van haar avon tuur dadelijk werden in alle richtingen de signalementen van de drie mannen ver spreid, maar tot nog toe zyn zy nog niet gevonden. Kalverliefde. De landbouwer J. de Koning te Klaas waal bracht van zijn woning een kalf het beest was nooit van het erf geweest naar de weide onder de gemeente Numansdorp, een afstand van ongeveer drie uur. Toen de K. thuis was, stond een paar uur later het kalf weer voor de deur van zijn woning. Het beest had den terugweg door verschillende polders alleen afgelegd. o Om onzen naam als de goedkoopste en beste inkoopsbron op gebied van Meubelen, Tapijten, Bedden en Gordijnen te handhaven, hebben wij onze prijzen ge durende die drie dagen aanmerkelijk verlaagd, om aan een ieder in deze dure tijden zeldzame gelegenheid te geven hier van te profiteeren. Op bijna alle goederen wordt nog een extra korting gegeven. Vraagt Uwen Leverancier Nederlandsch Fabrikaat van de Firma W. A. SPOOR Jr., Oulemborg. BELEEFD AANBEVELEND. WEET GIJ dat de Sanguinose zulk een voortreffelijk middel is Voor allen die zwak en moede zijn die lus teloos en zonder energie die gedurig vermoeid zijn of lijden aan pijn in het hoofd, in den rug of de Menden die te moe zijn om te eten, of te zwak om te slapen, is de San- gninose een opwek kend en versterkend middel, waarvan de uitwerking snel en verrassend is. Prijs per flesch met gebruiksaanwijzing f2. 6fl. f 11.—,12fl.f21.— Verkrijgbaar bij alle Apothekers en voorname I Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Ondergeteekende geeft hierbij kennis, dat hij heeft in de ENGSTRAAT 111 en DEMERTKADE te HEUSDEN, Alle onderdeelen voorhanden. IVievrwe JEfcijwielen in alle merken voorradig. Ook Rijwielen te huur tegen billijke voorwaarden. Door spoedige en prompte bediening hoopt hij het vertrouwen waardig te worden. Aanbevelend ENGSTRAAT 111 DEMERTKADE van Dames-, Heeren- en Kin derschoenwerk en aanver wante artikelen, zooals Groote doozen schoencrême vanaf 15 cent. Veters in alle soorten vanaf 1 cent per paar enz. enz. Voor reparatiewerk wordt gerekend Heeren-zolen en hakken le kwaliteit 1 3. Idem 2e f 2.50 Dames-zolen en hakken le kwaliteit f 2,50 Idem 2e f 2. Het beste adres IS en BLIJFT bij Engstraat 76 Heusden. zenuw-, kramp- en slijm hoest, bronchitis, asthma en andere hoest-, keel- en lucht pijpaandoeningen geneest men met van Jacoba Maria Wortel- boer van Oude Pekela. Te bekomen f 2.per flacon bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen, BIJVOEGSEL Kiettwsblad Gelegenheids-Opruiming POOR'S MOSTERD A. Richters Jan W. Lippits

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5