Shikbopen PUROL en doorloopen der huid en schrijnende plekken.Gebruik Weer een moord in de Amerikaansche filmwereld. Weder heeft zich in de slecht betaamde fiimkolonie te Los Angelos een gruwelijk drama afgespeeld, waarvan een filmactrice de hoofdpersoon is. Clare Philips, een 23-prige film-ster, verweet een van haar collega's, Alberta Meadows, een jonge weduwe, een al te groote vriendschap voor haar man te koesteren. Zij besloot daarom haar uit den weg te ruimen. Op zekeren avond verzocht zij mrs. Mea dows, die een auto bezat, haar mede te nemen voor een tochtje. Deze stemde daarin toe, en zij reden weg in gezelschap van een vriendin. Toen zij buiten de stad waren, liet mrs. Philips de auto onder een of ander voorwendsel stilhouden en begon daarop verwijten te richten tot mrs. Mea dows, die hardnekkig ontkende zich met den echtgenoot van haar vriendin misdragen te hebben. Niettemin greep mrs. Philips een hamer, die ze onder haar mantel had verborgen, en bracht de jonge weduwe een aantal slagen toe. Ontzet vluchtte de vrouw, de vriendin trachtte tusschenbeide te komen, doch werd door de moordenares met den dood be dreigd. Deze holde haar slachtoffer achterna, overrompelde haar en sloeg haar net zoo lang tot zij dood was. Daarna nam zij drie diamanten ringen van haar vingers. Zij sprong in de auto en reed met haar vrien din naar de stad terug. Deze moest be zweren niets te zullen zeggen, daar zij anders het lot van mrs. Meadows zou deelen. De moordenares vluchtte toen naar Tuczon in Arizona, doch werd kort daarop gearresteerd. He bedreiging ran Konstantinopel. Het vertrek van het kruisers-eskader met het Sussex-regiment van Malta naar Konstantinopel is uitgesteld, maar de troe pen worden in gereedheid gehouden. Lloyd George deelde in het Lagerhuis mede, dat de regeering ingevolge een on derzoek van het comité voor landsverdedi ging besloten heeft tot uitvoering van het plan, ontwerpen door het ministerie van Luchtvaart, dat voorziet in een sterkte van 500 vliegtuigen voor de binnenlandsche verdediging, waarvoor een jaariijksche uit gave noodig zal zijn van 2 millioen pond. Talrijke bestellingen voor de uitvoering van dit program zullen in den loop van het huidige financieele jaar bij particuliere vliegtuigfabrieken worden geplaatst. Lloyd George voegde er aan toe, dat dit besluit niet zal verhinderen een verdere uitbreiding te geven aan het koninklijke luchtcorps, wanneer dat voor de nati riale veiligheid noodig mocht blijken Weenen, een centrum van luchtverkeer. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Weenen dat daar groote plannen in voorbereiding zijn om van de hoofdstad van Oostenrijk het centrum van het Midden-Europeesch luchtverkeer te maken. Zij zullen tot uit voering komen, zoodra het verbod van het vrije luchtverkeer, in het vredesverdrag van St. Germain omschreven, wordt opge heven, hetgeen naar te bevoegder plaatse verluidt eerlang zal geschieden. De Beiersche Luftlloyd en de Junkert- werkte te Dresden hebben de Oostenrijksche regeering reeds plannen aangeboden voor lijnen van Weenen naar Duitschland en Zwitserland en te Weenen is een Maat schappij Austro-Lloyd gesticht voor de luchtvaart bii.nen Oostenrijk, De regeering zelve wil ook een dienst organiseeren in de eerste plaats tijdens den zomer tusschen de hoofdstad en de Oosten rijksche vacantie-oorden. Daar Oostenrijk geen vliegtuigfabrieken heeft, zullen de toestellen uit het buitenland moeten worden betrokken, 't geen in ver band met de valuta groote offers zal vergen. o Ken nieuwe treinbotsing. Er heeft zich weer een nieuwe botsing voorgedaan. Naar de »Msb.« meldt, is de exprestrein van Parijs naar St. Brieux, op het oogenblik, dat hij het station van Chartres verliet, in botsing gekomen met een machine, die zich van de garage naar een goederentrein begaf. De locomotief schijnt een te groote snelheid te hebben gehad en heeft niet tijdig genoeg kunnen stoppen voor het beschermingssignaal, ter wijl de expres ook reeds met belangrijke snelheid kwam aanstoomen. De machinist van de expres wist echter te stoppen en daardoor is de ramp per slot van rekening van betrekkelijk gerin gen omvang gebleven. De machine liep op het achtergedeelte van de expres, waar door het bagage rytuig geheel werd stuk gereden en de achterste wagon met rei zigers zeer beschadigd werd. Een 20-tal reizigers werden gewond. Er bevond zich een aantal geneesheeren in den trein, onder wie een dokter uit Parijs, voorts een der Parijsche deputé's, die dokter is in het hospitaal van Chartres en een der spoorwegdokters. De gewonden bevinden zich allen in vry bevredigenden toestand. Door een baai gebeten. Te Hornsen in Yorkshire (Engeland) is Donderdag een 30-jarig onderwijzer bij het zwemmen omgekomen. Hij was een goed zwemmer en had zich 200 M. ver in zee gewaagd, toen een vriendin, die zich even eens in zee bevond, hem hoorde schreeu wen en een hand zag opsteken. Zij dacht aan een grap en zwom naar de kust terug, waar de vrouw van den onderwijzer haar toeriep, dat haar man in de diepte verdwenen was. Het lijk werd omstreeks middernacht gevonden. Bij het onderzoek bleek, dat het lichaam vreeselijk gehavend was. Een wond onder den linkerschouder was zes centimeter lang en vijf diep, het vleesch was er afgescheurd en ook bij de heup waren wonden. De dokter kwam tot de conclusie, dat de ongelukkige zwemmer ge beten moet zijn door een hondshaai, waar van er in den laatsten tijd verscheidene op de kust waren. De dokter had in 1917 een soortgelijk geval meegemaakt bij een soldaat, wiens lichaam in stukken was ge reten en onherkenbaar verminkt. o— De Berl(}nsche winkels bestormd. De nieuwe val van de mark, welke Za terdag jl. onrustbarende afmetingen aannam, heeft te Berlijn o.m. ten gevolge gehad, dat het publiek de groote winkels bestormde, om zooveel mogelijk tegen de oude prijzen machtig te worden. Vooral in de kleeding- magazijnen verdrong de menigte zich. Een der firma's maakte bekend slechts aan vaste klanten te zullen verkoopen. Naar de cor respondent van de Informationaan zijn blad meldt, betaalt de Rijksbank sedert Donderdag jl. tweeduizend papiermark voor een goudstuk van twintig mark. De staking in Italië. Volgens berichten nopens de algemeene staking te Rome zijn de openbare diensten in werking, maar de tram rijdt met ver minderd personeel. De spoorwegen rijden met een beperkt militair personeel eri fas cisten. De dagbladen zijn niet verschenen. Te Florence, Napels, Bologna en Ancona functionneeren de diensten. Te Genua zijn de werkzaamheden in de haven geschorst, maar de andere diensten werken. Te Ve netië is de staking mislukt. Te Turijn werken ongeveer alle arbeiders, en gaat de treindienst geregeld. Te Milaan gaat de trein vrijwel geregeld, en zijn de bladen verschenen. o De oorlogsschulden. De Times meldt, dat de Britsche regeering besloten heeft aan de regeeringen der ge allieerden en de Vereenigde Staten een nota toe te zenden over de kwestie der intergeallieerde oorlogsschulden. o De Grieksche militaire actie. De diplomatieke vertegenwoordigers van Frankrijk, Engeland en Italië hebben aan de Grieksche regeering een gelijkluidend ontkennend antwoord gegeven op de vraag omtrent een bezetting van Konstantinopel door de Grieksche troepen. De troepen der geallieerden zullen zich verzetten tegen iedere poging van de Grieksche troepen om naar Konstantinopel op te rukken. Het Sussex-regiment is van Malta naar Konstantinopel vertrokken aan boord van het derde kruisers eskader. Een vorstelijke verloring? Uit Vigo wordt volgens de »Msb.« ge meld, dat personen, die in contact zijn zoowel met het Italiaansche als met het Spaansche hof hebben verzekerd, dat bij het bezoek, dat de Italiaansche kroonprins onlangs aan Vigo heeft gebracht, de indruk gewekt is, dat een huwelijk overwogen wordt tusschen den kroonprins van Italië en de infante Beatrix, de oudste dochter van den koning van Spanje. Ontploffing van een ammoniatank. Te Leeds is Maandagmorgen een groote ammoniatank in de lucht gevlogen. De verschillende deelen der tank, te zamen met den toren, werden 50 voet de lucht ingeslingerd. De huizen in den omtrek schudden alle op hun grondvesten. Twee arbeiders, die onder de tank aan het werk waren en onder een hoop ijzer bedolven raakten, werden gedood. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente ALMKERK op Maandag 31 Juli nam. 3 uur. Aanwezig de heeren Verschoor, Ottevanger De Jong, Groeneveld, Dekker, Ouwerkerk, Middelkoop, v. d. Meijden, Buizer. Voorzitter, de heer Verschoor, (L. B.) Secretaris, de heer C. J. v, d. Wiel. De Voorzitter opent de Vergadering, leest het gebed en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd wordt goed gekeurd. Aan de orde zijn Ingekomen Stukken. Een schrijven van Heeren Ged. Staten dezer Provincie waarin den Raad wordt bericht, dat het beroep van A. Z. Snoek betreffende zijnen aanslag in den H. O. dezer gemeente dienstjaar 1921, ongegrond is verklaard. Een schrijven van het gemeente-bestuur van Werkendam, aan B. en W\ dezer gemeente waarin naar aanleiding eener gevoerde correspondentie betreffende een rekening in verband met 't vroegere Distri butiebedrijf in beide gemeenten onderling en waarvoor het gemeente-bestuur van Werkendam nog een bedrag groot f 2500 aan deze gemeente verschuldigd is, wordt kennisgegeven, dat het bestuur van eerst genoemde gemeente bereid is, (ook omdat de goede verstandhouding op prijs wordt gesteld,) een bedrag te betalen van f 1000. B. en W. dezer gemeente hadden aan Werkendam voorgesteld (de goede verstand houding ook op prijs stellende) om door de betaling van een bedrag groot f 1500 dezd zaak als afgedaan te beschouwen, waarop zooals uit bovengenoemd schrijven blijkt niet is ingegaan. Na een lange discusie wordt besloten 't gemeente-bestuur van Werkendam nogmaals in overweging te geven de f 1500 te betalen, daar anders de vordering in zijn geheel zal worden gehandhaafd. Een schrijven van het bestuur der Zuid- Hollandschen Polder te Dussen, waarin dit den Raad bericht in verband met 't verplaatsen van palen voor het electr. net dezer Gemeente daartoe de vereischte toe stemming te verleenen, volgens de voor waarden daarin bepaald. De heer de Jong zegt, wanneer de be woners v. d. buitendijk door ons van licht moeten worden voorzien, moeten wij be slist op deze voorwaarden ingaan, terwijl spreker opmerkt dat dan de Elec. Com missie te Hank (gem. Dussen), op dezelfde voorwaarden is gewerkt, het verwonderd spreker dat er nog niet meer klachten van polderbesturen zijn ingekomen want er is zoo maar eigenmachtig doorgewerkt. De heer Buizer kan zich met de vast gestelde voorwaarden niet vereenigeri. De heer Ottevanger kan zich met de voorwaarden wel vereenigen, er wordt geen onrecht gedaan. De Voorzitter brengt hierna de voorge lezen voorwaarde in stemming, 't welk met 7 stemmen voor en 2 tegen wordt aan genomen. Hierna wordt besloten, B. en W. te machtigen de noodige geldleening voor het elect, net dezer gemeente aan te gaan tegen 6 pCt. rente. De gemeente-rekening wordt den Raad aangeboden, welke sluit met een batig saldo van f 22800. Door den Voorzitter wordt eene com missie benoemd tot het nazien dezer rekening bestaande uit de heeren De Jong, Groene veld en Van der Wal. Een schrijven van het Schoolbestuur te Waardhuizen en Uitwijk waarin den Raad wordt bericht, dat de Bijzondere School te Waardhuizen op 1 September a.s. in gebruik wordt genomen in verband hiermede wordt besloten met dien datum de Openbare Lagere School te Uitwijk op te heffen en het personeel dier school, het hoofd de heer Roman en onderwijzeres mej. Bol, met ingang van 1 October eervol ontslag te verleenen. B. en W. stellen voor, om den directeur van het G. E. B. alhier voor den tijd van 3 maanden op zijn tegenwoordig salaris in dienst te houden en na dien datum verder te bepalen. De heer Dekker vraagt, of het dan wel noodig is dat er nog een directeur moet zijn. De heer Groeneveld zegt»om de noodige centen te tellen. De heer Ottevanger zegt, dat v. d. Stelt zeer voldoet, er moet toch iemand zijn voor de administratiewanneer een en ander aan de P.N.E.M. opgedragen wordt, zal het wel meer kosten. De heer De Jong brengt in 't midden, dat op het oogenblik bij «Isaria®-Maat schappij de gelegenheid is opengesteld, om aan één persoon kostelooze opleiding te geven voor de bekendheid van de electr. meters, waarvoor v. d. Stelt wel de aangewe zene is. Besloten wordt, de heer v. d. Stelt, directeur v. h. G. E. B., nog 3 maanden in dienst te houden. De gebruikelijke rondvraag wordt gesteld. De heer De Jong zegt, dat er zich menschen beklagen over de inning H. O. 1921, de eene betaalt niet en de andere wel. De Voorzitter antwoordt, dat ze allemaal moeten betalen, ook de ongehuwde, des noods door een navordering op het hoofd van het gezin. De heer Ouwerkerk zegt in verband hiermede, dat de mindere stand een dwangbevel tot betaling krijgt en de meer gegoeden niet. De heer Dekker zegt, dat de aanslag schandelijk ongelijk is, en de werkloos gehuwden kunnen net zoo min betalen als de werkloos-ongehuwden. De heer Ottevanger zegt, 't had al betaald moeten zijn. De Voorzitter zegt, dat getracht zal worden den H. O. in zijn geheel te ont vangen. Besloten wordt, het schoolhuis en school gebouw publiek te verkoopen. Bij informatie is den heer Groeneveld gebleken, dat zy die gebruik maken van een meter voor kracht en licht, goedkooper lichtafname hebben. Nadat hierover lang gesproken was, werd op voorstel van den heer Buizer besloten (met de mogelijkheid van een andere regeling) het tarief vast te stellen voor kracht 25 ct. per KW. en voorlicht 60 ct. per KW. De heer Dekker verzoekt, den gemeen- tewaterstap te Ippelschendijk te laten op maken. De Voorzitter zal er voor zorgen, De heer Ouwerkerk vraagt naar het voorstel van B. en W. betreffende de sluitingsuren der café's. Spreker is voor gelijkstelling. De Voorzitter zegt, dat hij ook voor gelijkstelling is, hetzij te sluiten met nieuwen of ouden tijd. Wanneer de bezoekers tot 9 uur in 't café kunnen zitten is dit lang genoeg. De heer Ouwerkerk stelt voor, de café's gedurende den zomertijd te 11 uur te doen sluiten. De heer Buizer steunt dit voorstel, 't welk met 7 stemmen voor, 1 tegen en 1 blanco wordt aangenomen. Ook verzoekt de heer Ouwerkerk, even als van den heer C. A. Walraven, oud directeur van het G.E.B. alhier, óver het beheer van dit bedrijf, ook een rapport als zoodanig van de heeren Snoek en van der Stelt uit te brengen. Op voorstel van den heer Ottevanger werd door den Raad besloten de algem. politieverordening te wijzigen, door te be palen dat het voor kinderen beneden den leeftijd van 16 jaren verboden zal zijn in het openbaar te rooken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de openbare vergadering. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Dinsdagavond werd in het Patronaatsgebouw een propaganda-vergade- ring gehouden der R.K. Debatingsclub St. Catharina. Een twintigtal personen hadden aan den oproep gehoor gegeven. Na eenige bespreking over het nut der vereeniging gaven zich een achttal nieuwe leden op. Almkerk. Tot groot gerief van de bestuurders van rij en voertuigen is de Rijks-straatweg te Nieuwendijk (gemeente Almkerk) weer in zijn geheel hersteld. Jl. Woensdagavond gaf het fanfare corps «Nooit Gedacht® in den tuin van C. Dekker alhier, voor een groote massa toehoorders, een in alle deelen goedgeslaagd concert. Naar aanleiding van een bericht betreffende de overkomst van ds. Roth, naar de Ned. Herv. Gemeente alhier, ver zoekt ons de Kerkeraad dier gemeente te melden, dat er nog geen datum is te bepalen, wanneer ds. Roth zijn intree hoopt te doen. Andel. In den nacht van Zondag op Maandag werd een boom door het onweer getroffen, waardoor eenige draden der Electr. geleiding braken, zoodat eenigen tijd de stroomlevering verbroken was. De 17-jarige knecht van den rietdek ker J. B. kwam zoodanig te vallen dat een der wonden aan het hoofd door den dokter moest worden gehecht. Bij het spelen brak een kindje van C. W. alhier een der beentjes. Met het rooien der St. Jan- of zilveruitjes is alhier een begin gemaakt. Op het land wordt 10 cent per Kilo be steed. \Babiloniënbroek. Op 31 Juli hebben een 20-tal jonge dames een dameskoor opgericht, die den naam draagt «Ons Ge noegen®. Tot directeur is benoemd de heer W. O. v. d. Beek. Wij wenschen deze vereeniging van harte succes. DongeD. Het Provinciaal College van Toezicht op bet beheer der kerkelijke goe deren en fondsen der Ned. Herv. Gemeenten in Noord-Brabant, heeft als kerkvoogd te Dongen benoemd den heer D. Smits, pres. kerkvoogd te 's Gravenmoer. 's Gravenmoer. Door het hulptele graafkantoor alhier zijn in de vorige maand behandeld 53 telegrammen, waarvan 15 verzonden en 38 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 89. Op de Rijkspostspaarbank werden 8 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1110, terwijl 18 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1565.—' Als eene curiositeit mag zeker wel worden vermeld, dat de heer E. Kielen alhier uit zijn boomgaard niet alleen appels kan toonen van het nieuwe gewas, maar ook nog van het voorgaande jaar, Deze overjarigen zien er daarbij nog frisch uit en blijken aan goede handen te zijn toe vertrouwd. De nog jeugdige arbeider L. Tim mermans maaide met de zeis in zijn been, hetgeen door den dokter moest worden genaaid. Het ongeval bezorgt bovendien den jongen eenige gedwongen rust. Genderen. Met den paardenhandel is liet al zeer treurig gesteld. De hengst- veulentjes waren hier vele afgeleverd voor de slachtbank aan prijzen van 40 60 gul den. De fiscus behoeft nu niet meer, zooals voor eenige jaren, hier te vragen of er ook bijzondere winsten met de paardenfokkerij zijn behaald. Nu met ingang van 1 Jan. 1923 de landbouw ook verzekeringsplichtig wordt tegen ongevallen der landarbeiders, achten de boeren het verstandiger spoedig aan te sluiten, bij de «Landbouw Onderlinge®, dan zich te laten indeelen bij de Rijks ver - zekeringbank. Meeuwen. De muziekvereen. «Kunst en Vriendschap« gaf Woensdagavond jl. ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder een goed geslaagd volksconcert in hare op het gemeenteplein alhier staande muziekkiosk. De voor dit doel daarin aangebrachte electrische verlichting voldeed zeer goed en gaf een mooi effect onder de boomen. Een vrij talrijk publiek was aanwezig. Nieuwendijk. Vrijdag jl. is op den rijksstraatweg tusschen Sleeuwijk en Kei- zersveer alhier een portefeuille gevonden met een inhoud van f 5000 aan bankpapier. Na afloop van den hooibouw blijken de resultaten hier nog bevredigend te zijn. Bij een landbouwer werd zelfs van één H.A. nog 16100 pond afgeleverd, wat een zeldzaamheid mag heeten. Raamsdonksveer. De Koninkl. Erk. Postduivenver. «De Vredesduif« hield een wedvlucht van uit Ottignies, Losgelaten om 8 uur arriveerde de eerste duif om 9.59.49. De afstand bedraagt 115 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le en 3e W. v. Dongen 2e J. v. d. Kieboom 4e en 5e K. P, Hommel6e C. Hommel. Overduif M. Kleijblom. Gedurende de maand Juli werd aan het Postkantoor ingelegd f 17804 44 en terugbetaald f 19811.46. De regenval bedraagt alhier over de maand Juli 88 mM. Gedurende Juli beliepen de verkeers- cijfers Postcheque en Girodienst postkan toor voor Raamsdonksveer, aan storting op postrekeningen, bijschrijvingen wegens stor tingen en overschrijvingen f 299691.44s en aan uitbetalingen en afschrijvingen f 242465.21. Onze voormalige Veerenaar, dhr. G. R. v. d. Beek, thans te Delft, slaagde voor de Hoofdacte te 's Gravenbage. Gedurende de maand Juli passeer den in het geheel 1329 op- en afvarende stoombooten en zeilschepen met een ge- zamelijken inhoud van 120985 ton de Rol- brug. Sprang. Mej. D. C. Bijl, Chr. onder wijzeres alhier, slaagde jl. Dinsdag te 'sGra- venhage voor het examen Fransche taal. Doordat de vlampijp van de lo comotief gesprongen was, kon de stoom tram komende uit de richting Tilburg niet verder dan de Sprangsche Vaart. Na on geveer 3 uur wachtens was een machine vanuit Tilburg gezonden en kon de reis worden voortgezet. Verschillende reizigers vervolgden hun weg verder te voet, Sleenwijk. Uit de verkiezingscampagne Verkrygb by Apoth en Drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2