voor het Land van fleusden ea Altena, de Langstraat en de Bomelerwaard. 10,4214. Zat C. DE KEMP, IN GOUD EN ZILVER, Waterpoort, Heusden. H. van Herwaarden, I $nj. A.Vos-v.Mersbergen HOTEL JAN GEERTZEN Café-Restaurant en Uitspanning. STOTTEREN. W. LA GROUW, Nieuwendijk. PT Pelzerstr. o 65 Heusden. Koptrilagirij Lood- en, Zinkwerken Ook gelegenheid voor stalling van vee. BEHOORENDE BIJ HET ACHTERUITGANG VAN DE NIEREN. Een huisdokter verklaart, dat de ergste gevallen van nierziekte gevonden worden bij personen, die te veel hebben gedronken, te zwaar gegeten en een inspannend leven van haast en drukte geleid hebben. Hij vergeleek bij een onderzoek de nieren van een jongen man van 40 jaren met die van een ouden man van 70 jaren. Beiden droegen de stempel van ouderdom. Waar om Omdat het leven, dat de jongeman leidde, hem in den bloei van zijn leven nieren als van een ouden man bezorgde. Hoe verduidelijken deze woorden niet al te dikwijls de oorzaak van rugpijn, urine- stoornissen, waterzuchtige zwellingen, nier- gruis, rheumatisc.he aandoeningen, voort durende vermoeidheid enz. Nierziekte wordt als te voorkomen be schouwd vergeet dit niet. Vermijd tocht en kou, wees matig met uw eten en drin ken, zorg voor de noodige rust, lichaams beweging, ontspanning en slaap, en voor geregelde ontlasting. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een onschatbare hulp aan de natuur tot onder houd en herstel ven de werkzaamheid der nieren. Door deze organen bij te staan in hun taak om het bloed te zuiveren, draagt dit erkende niergeneesmiddel veel bij om de kwade gevolgen van bedacht zaamheid tegen te gaan. Als de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zijn zij gezond, wees dan zoo verstandig om haar gezond te houden, Foster's Rugijpn Nieren Pillen zijn ver krijgbaar bij alle bekende drogisten k f 1.75 per doos. BUITENLAND. Door giftige gassen gedood. Terwijl een tweetal werklieden van de Cunard-Maatschappij in de dokken te Southampton bezig waren het stoomschip »Mauretania« met behulp van gas van Pruisisch zuur uit te rooken, werden ze op een gegeven oogenblik bedwelmd en stortten bewusteloos op het dek neer, waar ze door hun kameraden werden opgemerkt. Ofschoon voor degenen, die hen van het dek moesten halen, levensgevaar niet was uitgesloten, boden zich meer dan vol doende vrijwilligers voor dit reddingswerk aan. Hun edelmoedig pogen mocht echter niet meer het resultaat opleveren, dat zij verhoopt hadden. Aihoewel men twee uren lang kunstmatige ademhaling toepaste slaagde men er niet in, de levensgeesten bij de twee ongelukkigen weer op te wekken. o De actie der Iersche VrUstaters. Harry Boland, De Valera's rechterhand, ex-gezant van Sinn Fein in Amerika, werd gevaarlijk gewond, toen hij zich verzette tegen arrestaties in Skerries, bij Dublin. Tipperary bevindt zich thans geheel in handen der Vrijstaters. De Valera zou te Clonnel zijn. De val van Kilmalloek is aanstaande. De noordflank der rebellen wordt thans zoo ernstig bedreigd, dat een algemeene terugtocht slechls een kwestie van enkele dagen is. o Arentuurlyke meisjes. Aan boord van de «Majestice, van de White Star lijn, die Zaterdag uit New-York naar Southampton vertrok, werden, toen het schip reeds 500 mijl in zee was, verscholen in een reddingsboot, twee 13- jarige meisjes, Anna Muller, en Katherine Fleming, ontdekt. Zij hadden al sedert maanden rondgeloopen met de gedachte, met een groot schip naar zee te gaan. Vrijdagmorgen waren zij uit huis gegaan onder voorwendsel dat zij gingen spelen. Hun ongeruste ouders hoorden niets meer van hun kinderen, tot een politieagent een draadloos telegram van den kapitein van de «Majestic® kwam brengen. Eenige weken geleden hadden de meisjes al eens gepoogd zich als blinde passagiers aan boord van de «Olympic® te verstoppen, doch zij werden toen voor het vertrek van het schip ontdekt. De jongelui zullen thans een badreisje maken naar Southampton en met dezelfde boot worden teruggebracht naar New-York, dat hun avontuurlijkheid natuurlijk op gepaste wijze zal weten te waardeeren. Leelijk er iu gevlogen. Te Bitterfeld (Duitschland) waren twee inbrekers in een villa ingebroken, waar zij o. a. een flesch cognac ontdekten. Zij namen een flinke teug uit de flesch, die echter met vergif tegen ratten gevuld bleek te zijn. De inbrekers, die onmid dellijk ernstig ziek werden, telefoneerden zelf uit de villa om de politie. De daarop verschenen agenten hebben het tweetal naar het ziekenhuis gebracht. o Vreeselijk automobiel-ongeluk. Een vreeselijk automobiel ongeluk heeft zich op den weg OrleansBlois voorgedaan. Een ingenieur uit Parijs maakte met zijn vrouw en nog een dame een auto-tochtje, toen hij tengevolge van een defect aan den motor de auto niet meer kon besturen. Tevergeefs trachtte hij te remmen, zoodat het voertuig bij een bocht tegen een boom botste. Een hevige schok was het gevolg. De inzittenden werden uit de auto geslin gerd en ernstig gewond. Onder den boom bevond zich echter juist een bejaarde juffrouw met drie kleine kinderen. Zij en een der kinderen werden op slag gedood, terwijl de twee anderen zwaar gewond waren. In zeer ernstigen toestand werden vier gewonden naar het ziekenhuis over gebracht. De ingenieur zelf is er nog betrekkelijk goed afgekomen. De spoorwegramp by Vlliecomtal. De Parijsche bladen vermelden volgens de «Tel.« de volgende bijzonderheden in zake het spoorwegongeluk in Zuid-Frank rijk De eerste pelgrimstrein kon tusschen Miélan en Villecomtal zijn reis niet voort zetten, daar de locomotief te zwak was om de hoogte bij Villecomtal te nemen. Na verschillende vergeefsche pogingen be sloot de machinist, den trein terug te doen rijden naar het dichtstbijzijnde station. Daar de trein bij dezen terugrit echter niet door signalen gedekt was, reed de volgende pelgrimstrein met volle kracht op den achteruitrijdenden trein in. Vanuit het nabijzijnde station Auch werd onmiddellijk een hulptrein afgezonden. De spoorwegmaatschappij verklaart, thans nog geen bijzonderheden omtrent de ramp te kunnen mededeelen. De eerste trein bevatte ongeveer 700, de tweede ongeveer 600 reizigers. Spoorwegstaking in Zweden. De staking op de Zweedsche particuliere spoorwegen zal waarschijnlijk heden uit breken. De regeering zal waarschijnlijk ingrijpen. Cholera in Servië. In Zuid-SIavië hebben zich een aantal choleragevallen voorgedaan, welke door matrozen zijn overgebracht. Ook te Boe karest, Saloniki en Catharo zijn gevallen geconstateerd. Groote ontevredenheid in Rusland. De «Times® verneemt uit Reval, dat er groote verdeeldheid heerscht in de Russische communistische partij en zelfs onder de agenten der Tsjeka. De lagere agenten van deze politieorganisatie zijn zeer onte vreden en beschuldigen de hoogere auto riteiten van despotisme. Men verwacht, dat het op het 12e congres der commu nistische partij, dat dezer dagen gehouden wordt, tot een uitbarsting zal komen. In het Oeral-district hebben een aantal com munisten een uitvoerend comité gevormd, dat weigert Moskou blindelings te gehoor zamen. De «Gothenburg Handelstidning« ver neemt uit Moskou, dat de ontevredenheid over het optreden van het triumviraat de bolsjewistische leiders heeft doen besluiten een voorloopige rechtbank in te stellen, die in laatste instantie zich zal uitspreken over fouten en misbruiken ten nadeele van de republiek. Die rechtbank is als volgt samengesteldStalin, Kameneff, Trotzky, Zinovieff, Boukharine, Dserjinscy en Rijkof. Alle richtingen zijn er dus in vertegen woordigd. Ook is besloten tot reorganisatie van zekere diensten van het ministerie van buitenlandsche zaken, die zullen worden toevertrouwd aan vroegere diplomaten, die onder het Czaristisch regime hebben ge diend. Dit is een gevolg van de mislukking der Genueesche en Haagsche conferenties. Een echte koker BINNENLAND. Ontslag in de rubberfabricage. De N.V. Vereenigde Nederlandsche Rub berfabrieken te Hevea-dorp bij Oosterbeek is momenteel stopgezet. Er zijn circa 500 k 600 man ontslagen. «Tel.® De Tabakswet. De inspecteurs der accijnzen zijn ge machtigd tot 16 Sept. e.k. geleibiljetten kosteloos te doen afgeven voor de aflevering en het vervoer van voorraden sigaren, waarvan kleinhandelaren kunnen aantoonen, dat zij op 1 Juli 1922 door hen in be waring hebben gehouden voor klanten, die deze vroeger hadden gekocht. Na dien datum zal een kleinhandelaar, die sigaren wenscht af te leveren en te vervoeren, die hij reeds voor 1 Juni 1922 had verkocht, zich ter bekoming eener hiertoe strekkenke vergunning bij gezegeld adres moeten wenden tot den Minister. Nederland en Spauje. Naar aanleiding van de door Nederland aan Spanje betoonde belangstelling en de hulde gebracht ter gelegenheid van de her denking van de ontdekking van Straat Magelhaes en van de eerste reis om de wereld, heeft de Spaansche regeering besloten behalve Portugal en Chili, ook de Neder landsche regeering uit te noodigen een oorlogsschip te zenden naar de kust van GuetariaGuipuzcoa (Spanje) teneinde aan de op 6 September e.k. aldaar te houden groote vlootrevue deel te nemen. o Drie maal gearresteerd wegeus dronkenschap binnen 24 uur. Zaterdagavond om 8 uur werd een 54- jarige werkman door een surveilleerend agent van politie te Utrecht aangehouden terzake openbare dronkenschap. De man werd aan het hoofdbureau van politie in bewaring gesteld en daar 's Zondagsmorgens om 5 uur, volkomen nuchter ontslagen. Maar in den vroegen Zondagochtend omstreeks 9 uur kwam de man al weer onder de vader lijke hoede van een politieagent een der wachten binnengesukkeld. Hij bleef daar, totdat hij 's middags om 4 uur, ten tweede male volkomen nuchter, weer werd ontslagen. Maar 's avonds om 8 uur van dienzelfden Zondag werd hij al weer, dronken als nooit te voren, het hoofdbureau binnengeloodst Dat zijn binnen één etmaal drie verbalen wegens dronkenschap o Vergiftiging! Op een zand terrein nabij de Emmastraat te Amsterdam, werd een ongeveer 25-jarigen man ondekt, die op den grond lag. In den aanvang dat men, dat hij sliep, doch bij nader onderzoek bleken de levensgeesten geweken te zijn. De politie werd er bij geroepen, die het lijk naar het Wilhelmina- gasthuis liet vervoeren. Men vermoedt, dat vergiftiging heeft plaats gehad. Het lijk is later herkend. Ontrouwe wisseiloopcr. Een 17-jarig jongmensch L. S. wissel- looper der firma Sassen-Marres, houthandel te Hoensbroek, heeft de wijk naar Duitsch land genomen, met medeneming van ongeveer f 975 aan contanten. Hoewel hij te Aken gezien is, is men zijn spoor bijster. Verdronken, Te Poeldijk is een 6-jarig knaapje in een sloot gevallen en kort daarna door zijn vader, den tuinder B levenloos opgehaald. o Plotselinge dood. Te Laren fietsen eenige dames op den Eemnesserweg. Plotseling zakte een hater jonkvrouw De Br., ineen en bleef dood naast haar rijwiel liggen. Repabatie-Inbichting. Onnoodige lconopdrijviiig Een belangstellende schrijft ons De loonen voor de landarbeiders op de Veluwe waren in het algemeen ten hoogste f 1.f 2.per dag, wat ook zeer natuurlijk is, want bijna iedere arbeider heeft een flinke eigen woning met een groot stuk bouwland, waarop hij groente, aard appelen, rogge, enz. teelt, of hij heeft een woning met land in huur, waarvoor hij ten hoogste f 75.in het jaar betaalt. Het Staatsboschbeheer mag echter aan zijn arbeiders niet minder betalen dan f 25.per week. Vaak gaan zij dan nog om 3 uur naar huis. Jongens van 10 tot 14 jaar kregen voor het maken van pootgaten en aanaarden van kleine beukjes voor heggen f 2.50 per dag Deze hooge loonen gaven natuurlijk on tevredenheid bij andere arbeiders en leidden ten slotte tot werkloosheid. Korten tijd geleden kregen 200 arbei ders van het Boschbeheer gedaan, omdat zij voor f 25.per week niet aan het werk te houden waren. Waarom dat uniform voorschrijven van loonen, die naar plaatselijke toestanden gerekend veel te hoog zijn Zijn de ar beiders met het lagere ter plaatse geldende loon ten slotte niet beter af, indien zij kunnen blijven doorwerken De Staat kan toch maar niet tot in het oneindige uit- keeringen doen aan werkloozen. o Een dreigbrief. Dezer dagen bericht het »Vad.« ontving mej. B., aan den Kogersdijk te Bergen (N.*H.) een brief, waarin zij werd gesommeerd, om in een klomp, die bij het damhek moest worden geplaatst, een bedrag te deponeeren van f75. De juffrouw ging met den brief, alvorens aan de uitnoodiging gevolg te geven, naar de politie. Op advies van deze legde zij het geld op de aange geven plaats en wijze. Eenige politiemannen verscholen zich en toen na een paar uur de briefschrijver kwam opdagen, werd hij ingerekend. Het bleek te zijn H. A. O., die naar Alkmaar is overgebracht. o Geen langere arbeidsdag. Bij informatie te bevoegder plaatse is het U. D. gebleken, dat het bericht van de U. Ct. inzake uitbreiding van den werktijd van het treinpersoneel volstrekt onjuist is. Ten bureele der Spoorwegen, afdeeling treindienst, was van een zooda nige beslissing der directie hoegenaamd niets bekend. van Dames-, Keereu- en Kin derschoenwerk en aanver wante artikelen, zooals Groote doozen schoencrême vanaf 15 cent. Veters in alle soorten vanaf 1 cent per paar enz. enz. Voor reparatiewerk wordt gerekend Heeren-zolen en hakken le kwaliteit f 3. Idem 2e f 2.50 Dames-zolen en hakken le kwaliteit f2,50 Idem 2e f 2. Het beste adres IS en BLIJFT bij Engstraat 76 Heusden. t 19 BELEEFD AANBEVELEND. Gij Leunt Liet weten I Gij kunt het zelf wel weten of ook gij door de algemeene kwaal van onze dagen aangetast zijt. De ze nuwzwakte is „de" kwaal van onzen tijd. Slapeloos heid gedurige vermoeid heid gebrek aan eetlust hoofdpijn die op vaste tijden wederkeertsuizen in het hoofd suizen in de ooren angstzenuwach tigheid en prikkelbaarheid zijn alles verschijnselen van zwakke zenuwen. Die zenuwzwakte maakt uw leven verdrietig en ongelukkig. Wanneer gij, die kwaal met vrucht wilt bestrijden, neem dan des morgens, dadelijk na uw ontbijt, en des middags een uur vóór den maaltijd één eetlepel SANGUL- NOSE. Gij zult er al heel spoedig de goede gevolgen van ondervinden. Prijs per fl. f 2. 6fl. f 11.T 2 fl. f 21. Te verkrijgen by Apothe-j kers en Drogisten. wacht u voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4 Den Haag. Flesschen worden terug genomen. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend ALS BOVEN. St. Jansstraat 1012, nabjj het station, 's-HERTOGENBOSCH Interc. Telef. 436, Stotteraars spreken direct Betaling na genezing. Prospectus gratis per post PSYCHO PAEDAGOGISCH INSTITUUT. DOOFHEID geneest direct. HENRI AMAND was zelf hevig stotteraar en is gratis te consulteeren. PRINCEN BOLWERK 52, Haarlem (2 minuten van het station), opgericht 1898. Billijk pension. De éérste en eenigste in Europa die direct Telepatisch geneest, ook zonder de werkzaamheden te verzuimen met TOESTEL e.a. middelen, zoowei kinderen als Vijftigers. Vele blijvende genezingen ter informatie. Brochure „A.ixto.Su.g-grestie'% prijs f 7.50 fr. voor zelfbehandeling met garantie is een betoog met de wapenen van het intellekt, het is een propagandische kunst vooi Stotteraars en Dooven blijvende genezing. Wilt U goedkoop en ver trouwd een RIJWIEL koopen, komt dan eerst zien, er is ruime keuze. Prijzen vanaf f 45. In eerste klas rijwielen bied ik aan „KLEON" en „ALTENA' Rijwielen, in kwaliteit en afwerking eerste klas. Prijzen vanaf f85.f145.met 3 jaar schriftelijke garantie. Berijdt Radiambanden, zijn sterk en loopen licht, vanaf f2.50 - 0.65 Buitenbanden Binnenbanden Kogel-vrij wiel -1 25 Rolkettingen -1.50 Nationaal Solution mid-tube - 0.05 Lange pompslangen -0.15 Bellen - 0.30 Aanbevelend, Filiaal HANK. Telepb. 6. Eng. Kinderwagenband per c.M. met gratis omleggen. Rijwiel moffelen en biezen f 7.- Electrische lampen spotgoedkoop. Nieuwsblad CT. en is altijd voorzien van den naam A.MIJHHARDT met handleekenin§ ft/miinAatdJ ichters T IS IE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5