Luxe AMIiiriiritltiii Gelegenheid tot Bepareeren van Motoren en Rijwielen Kinkhoest „Pertolan" Fa Wed. J. Damen Zn. alle soorten Timmer-, wagenmaker- en Meuheihout Ernstige Waarschuwing. 5 Koopt niet i Kunsttanden „Overland" Automobielen mm: 's-BOSCH. PARADE 11 Groote prijsverlaging Dij JOS. DE FOLTER-KOOLS Arkelschedijk GORINCHEM Firma DOEDE1JNS-VISSER, Telephoon No. 12 NEUSDEN. „DE DRIE PROVINCIËN" prima lllot- en Slijpdeelen Kanthout en Bossen wane latten. 0 Bierlaagh-van den Heijden f h Drogisterij L. COOPS :- INSECTENPOEDER IN SECTEN POEDERSPÜÏTEN Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, I DE BRUIT, M. «0.1, MEEUWEN. auto-v¥rhurinö Drogisterij L. COOPS LIMONADE-ESSENCES :- CITROENZUUR A T F, L I E R voor Fotografie Markt Koopt uitsluitend onze fijne lederwaren. levert tegen zeer concurreerende prijzen steeds groote voorraad van speciaal adres voor Heiningdraad, Prikkeldraad, Krammen, Kippen- Kuiken- en Vogelgaas, Asphalt. Draadnagels. Dl IIIT11? f El IV Groote voorraad. ALLEEN- II lil 1 f I ililjrjll. VERKOOP der „Germaan", Ijzerwaren (Petroleum gaskokers f 8) WAALWIJK. Reparatiën aan Matrassen, Bedden, Stoelen, Gordijnen en Kleeden worden uiterst solide en billijk hersteld - Hoe het Departement ran Oorlof beiuinigt. Volgens een bestaande bepaling kan aan het militair personeel worden vergund deel te nemen aan die wedstrijden, welke door den Minister van Oorlog van belang (ten bate van het leger) worden geacht. Te dien opzichte wordt den laatsten t#d de noodige bezuiniging betracht. Zoo werd aan den Kon. Ond.-Ofï, Schermbond ge weigerd om zijn wedstrijden te Maastricht te houden, dit moest ter voorkoming van meerdere reiskosten geschieden in een plaats meer in het centrum van het land gelegen. Zeer logisch. Maar wat nu te denken van het volgende De cadetten-roeivereeriiging heeft deel genomen 1. van 8 11 Juni aan de Hol- landia-roeiwedstrijden te Alphen a.d. Rijn, 2. vau 1618 Juni aan de wedstrijden v&n de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging te Amsterdam. 3. van 2023 Juni om den Telegraafbeker te Amsterdam. Aan deze wsdstrijden hebben deelgeno men 12 cadetten welke vervoer naar diverse gemeenten ontvingen, benevens voor een oppasser, welke de heeren moest vergezel len. De booten werden eveneens voor Rijks rekening vervoerd van Breda naar de wedstrijdterreinen, enz., de heeren genoten toelage uit 's Rijks-schatkist, zoodat het deeleemen aan dit waterfeest door een 12- tal cadetten de schatkist is komen te staan op veertienhonderd gulden. Wij willen nu in het midden laten of het goed roeien kan geacht worden te zijn in het belang van het leger, doch achten een uitgave van het genoemde bedrag in een tijd, waarin ten koste van het perso neel zal worden bezuinigd, ongewettigd. Aan ditzelfde Departement heeft de Mi nister, in Juni bepaald dat aan de burger voorzitters en burger-secretarissen van de 44 keuringsraden, nog een vergoeding wordt toegekend voor werkzaamheden door hen verricht voor den aanvang en na het einde van de zitting van den keuriogsraad. Die werkzaamheden hebben bestaan in het schrijven van enkele brieven door den secretaris, en het onderteekenen daarvan door den voorzitter. Deze brieven moesten elk jaar worden geschreven en nimmer was daarvoor ver goeding toegekend omdat de arbeid onder de gewone werkzaamheden werd gerekend, waarvoor reeds een vacatie-geld gedurende de zittingsdagen wordt genoten van f 8. per dag voor den voorzitter en f 6.per dag voor den secretaris. Nu worden de voorzitters en secretarissen nog eens ver rast met een extra vergoeding van res pectievelijk ten hoogste acht en veertig en zes en dertig gulden. Commentaar overbodig 1 o De koningin-moeder op reis. H. M. de koningin-moeder gaat de volgende week van het Loo naar Arolseri om haar broeder den vorst van Waldeck Pyrmont te bezoeken en keert voor den verjaardag van H. M. de koningin op het Loo terug met het voornemen daarna nog eenigen tijd naar het buitenland te gaan en tegen half October in de residentie terug te korren. Verduistering. De Haagsche rechtbank veroordeelde den gewezen administrateur van het koninklijk staldepartement te Den Haag, F. Legemaat, wegens verduistering van gelden in dienst betrekking overeenkomstig den eisch tot een jaar gevangenisstraf. Klantenof ontslag Naar wij vernemen heeft de Raad van Arbeid te Deventer aan zijn agenten een circulaire verzonden, waarin wordt mede gedeeld, dat voortaan zij, die wekelijks op zijn minst geen twee posten voor de vrij willige ouderdomsverzekering kunnen aan brengen, niet meer als agent in functie kunnen blijven. Zijn wij goed ingelicht, dan vindt deze circulaire haar oorzaak in de omstandigheid, dat andere Raden van Arbeid op het stuk der klantenwerving in den laatsten tijd gelukkiger zijn dan de Raad van Arbeid te Deventer. o Brandstichting I In verband met een brand, die te Rijswijk aan den Heerenweg heeft gewoed, is in arrest gesteld de bewoner M. Gebleken is dat genoemde M des avonds ongeveer 6 uur in de woning is geweest, terwijl verder is gebleken, dat de brand op vier verschillende plaatsen gelijktijdig is uitge broken. M. moest de woning ontruimen de inboedel behoorde gedeeltelijk aan een aanstaand echtpaar, doch hiervan was niets verzekerd. Verbrand. Te Soest viel het 4-jarig zoontje van W. Z. in een onbewaakt oogenblik in een f tobbe met kokend water. De stumper is aan de bekomen brandwonden overleden, o Pestziekte onder de varkens. Naast de vlekziekte heerscht thans in Westelijk Maas en Waal ook de pestziekte onder de varkens. Vooral ir» Wamel sneuvelen de dieren bij massa's. Tal van veehouders hebben hun geheelen varkensstapel verloren. Steeukoolboringen. De Rijks Geologische dienst heeft in de gemeente Voerendaal (Lop ontginbare diepte een kolenlaag aangeboord, ter dikte van circa 0 66 M. Naar men ons bericht, heeft men op den boortoren der Rijksopsporing van delfstoffen te Corle bij Winterswijk op ongeveer 700 M. diepte het steenkolengebergte aange boord. De beste der vorige boringen toon den pas bij 1150 M. diepte het steenko lengebergte aan. »N. R. Ct.« Botsing tusschen twee motorrijders. Te Hoogkeppel reden twee motorrijders, de heeren Soer uit Doetichem en Te Boeck- horst uit 's Heerenberg, in volle vaart tegen elkaar. De heer Te Boeckhorst was ter stond dood, de heer Soer kreeg een dub belen armbreuk en een ernstige open arm- wonde. Hij werd de villa van den bur gemeester binnengedragenen daar verbonden. Twee hotels verbrand. Te Valkenburg (L.) heeft een ernstige brand gewoed, waarbij twee hotels in de asch zijn gelegd. Het vroeger geëxploi teerde hotel »De Leeuw van Vlaanderen« en het nieuw gebouwde hotel en cabaret »Rozenhof« brandde totaal uit. De logeer gasten van het hotel Rozenhof®, evenals de andere bewoners moesten in nachtgewaad het gebouw verlaten. De stoomspuit van Maastricht verleende assistentie. De brand is ontstaan in het cabaret, vermoedelijk door onvoorzichtigheid. Voor het cabaret beteekent dit een groote scha depost, daar het thans het drukst in het seizoen is. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De vergiftigingszaak ia Den Haag. Het echtpaar van Oort, de slachtoffers van de poging tot vergiftiging met rum- boonen in de v. d. Neerstraat te 's Gra- ver.hage, zijn geheel hersteld. Zij verrichten in hun groentenwinkel weer de gewone bezigheden. o Doodgebleven. Zondag is de heer J. Boere, collectant in de Mariakerk te Bussum, onder het collecteeren plotseling doodgebleven. Deen omkooperij. Naar wij vernemen, is uit een onder zoek gebleken, dat een aannemer bij leve ling aan het Rijk aan een ambtenaar, die met de contróle over die levering was be last een gift heeft aangeboden De Regeering wenscht zich ten sterkste tegen dergelijke practijken te keeren en heeft bedoelden aannemer voor goed van levering aan Rijks-instellingen uitgesloten. o Verduistering. Voor de rechtbank te Den Haag, heeft terecht gestaan de 43 jarige bankier en commissionair in effecten L. S. Leriaertz Wagner, thans gedetineerd. Hem was ten laste gelegd lo. verduistering van fondsen en geldswaarden ten bedrage van ongeveer 1 millioen gulden, 2o. eenvoudige bankbreuk en 3o. frauduleus bankroet. Eisch 4 jaar gev. straf. BUITENLAND. Een roman. De zoon van een schatrijk fabrikant te New-Jersey (Amerika) heeft onlangs het militaire hospitaal verlaten, waarin hij, na in den oorlog gewond te zijn geraakt, drie jaren heeft doorgebracht. Al dien tijd was hij tengevolge van een ernstige geheugen stoornis niet in staat te zeggen, wie hij was en toen hij het hospitaal verliet, had hij nog maar een heel vaag denkbeeld van zijn identiteit. Door een toeval kreeg hij zijn geheugen terug, toen hij in de dans zaal van een hotel plotseling zijn vrouw, die hij in 1917 gehuwd had, zag dansen met haar nieuwen echtgenoot, een Oos- tenrijkschen graaf. Het jonge vrouwtje, dat haar man al drie jaren dood waande en daarom her trouwd was, vloog, toen ze hem herkende, snikkende haar eensklaps weergevonden eersten echtgenoot om den hals. De ont binding van haar tweede huwelijk wordt nu binnenkort verwacht. o Tot den hongerdood gedoemd. De bolsjewiki te Moskou hebben een duivelsch plan uitgedacht om de socialisten uit Georgië uit den weg te ruimen. Bin nenkort zal dit onmenschelijk plan worden uitgevoerd. Sinds de bezetting van Georgië door de Russische boljewiki zijn de leiders der sociaal-democraten en honderden ande ren door de sowjet-regeering in de gevan genis gezet. Velen hunner zitten nu reeds ruim anderhalf jaar in den kerker en tengevolge van de slechte behandeling en den honger zijn reeds tal van gevangenen gestorven. Den overlevenden wacht nu een nog verschrikkelijker lot. Zij zullen nl. vanuit Georgia naar de hongerdistricten in het Wolgagebied worden overgebracht, waar ze in kampen zullen worden onder gebracht. Men is er vast van overtuigd, dat de arme stakkerds daar den hongerdood zullen sterven. o I De Russische biilioenenbegrootiug. Naar uit Berlijn aan de Times* wordt gemeld, heeft de begrotingscommissie der Sovjet-regeering de voorloopige begrooting voor het laatste kwartaal van het loopende dienstjaar gepubliceerd. De inkomsten worden geschat op 360 billioen roebels (360.000 000.000.000) de uitgaven op 760 billioen. De uitgaven van het volkscom missariaat van Buitenlandsche Zaken worden geraamd op 0.95 billioen roebels, die van het volkscommissariaat van Bmnenlaridsche Zaken op 30.888 billioen. Het kleinste bedrag is uitgetrokken voor Onderwijs dit volkscommissariaat ontvangt slechts 2000 millioen. De »Times« teekent bij dit bericht aan, dat Sovjet roebels huiten Rusland feitelijk geert waarde hebben en herinnert eraan, dat de Sovjetregeering onlangs haar voor nemen te kennen heeft gegeven, het thans in omloop zijnde papieren geld in te trekken. Thans wordt dienaangaande uit Moskou gemeld, dat het oude seld slechts geldig zal zijn tot 1 October. Voor dien daturn kunnen de oude bankbiljetten voor nieuwe worden ingewisseld, en wel tienduizend roebels tegen één »1922« roebel. De Russische staatsbank heeft officieel verklaard, dat 1800 van de »1922« roebels een pond sterling waard zijri. o Vonnis bekrachtigd. Aan de »Prawda« wordt gemeld, dat het Russische hooggerechtshof op 28 Juli het doodvonnis tegen de Russische geeste lijken heeft bekrachtigd, maar bij het Centraal Uitvoerend Comité hun begenadi ging heeft bepleit. Vanaf heden is het tarief DRUNEN-HEUSDEN f 2.50 en 30 cent per K.M. Groote reizen verminderd tarief. Te verkrijgen nieuwe onderdeelen tegen ZEER billijken prijs. Aanbevelend zenuw-, kramp- en slijm hoest, bronchitis, asthma en andere hoest-, keel- en lucht pijpaandoeningen geneest men met van Jacoba Maria Wortel- boer van Oude Pekela. Te bekomen k f2.per flacon by de verkoopers van Wortelboer's Artikelen. 3 voor dat ge weet wie het meest concurreerend is 'jj| P TT„.-ai P zijn het goedkoopste bij b. d. Markt WAALWIJK. Concurrentie uitgesloten. 63 X Gasthuisstraat 507 GORINCHEM. GROOTST AANTAL MODELLEN I l voorDAMES-KINDER-em OHDER J P KLEEDING-HANDWERKEN ehj IGratis KnippatronenbladI |Prus(2?uitc)95cts.per 3 mnd.(p.p. f 1.25)1 PROEFNUMMER GRATIS Eind 114, b/d Waterpoort, BiU(jke pry zen. behalve ZONDAGS. zijn de meest economische wagens Nieuwe wagen voor demonstratie disponibel bij den Agent Postcheque en Girorekening No. 9537 Waalwijk. Vraagt prijscouranten en inlichtingen. Vraagt onze speciale tarieven. „Burgers", „E. N. R.", „Wilhel- mina" enz. Banden en Onderdeelen, Reuzenvoorraad. „Meeuw"-banden zijn onovertrefbaar en billijk in prijs. Alles op het gebied van Electriciteit. Aanbevelend, ALS BOVEN. Gasthuisstraat 507 GORINCHEM. vanaf 2 persoons spring-matrassen vanaf f 27.50 2 spiraal- f 7,50 Kapokmatrassen, Zeegras-, Stroo-, Varens* en Kinderbedjes. Karzadels vanaf f 27.50 Karligten f 25.00 (De Avondpost van 23-6-'22) ÏQ 85 U u VERSCHUNT 2 X PER MAAND. aan het bureau van ons blad HOF-FOTOGRAA F.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 6