voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Ho. 4220 Zaterdag 26 augustus -en Ouderavonden 11 Heusdensck Sloomboot-fflaatscliappij. A. P. MICHAEL, Aalburg. delen, Naaimachines en Onderdeden. IJzer en Emaille-Artilelen en Aardeirl J. MONSTER, Net Drukwerk GORINCHEM. Prima Machine» en Cylinder-olie Motor-olie Poetskatoen enz. Pelzerstr. o 65 Heusden. Koperslagerij Lood- ei Ziakwerkea Pompenmaker!]. Wonden 's-BOSCH. Hinthamerstraat 10. DIENSTREGELING F'. H. J. NIEMNENS, Drogisterij L. COOPS KLAAS DE VRIES Afrastering-palen en vlechtwerk voor aanleg Hoenderparken. -: INSECTENPOEDER IN SECTEN POEDERSPUITEN van Gebrs. DE BEUKELAAR FIRMA L. J. VEERMAN, E BEHOORENDE BIJ HET NIER» EN BLAASSTEENEN. Van de vele kwade gevolgen van over- tolligv urinezuur en nierzwakte is steenvor ming in de nieren of blaas wel het meest te duchten. Maar Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben in zulke gevallen menig succes bereikt en tal van gevaarlijke ope- ratiën voorkomen. Spoedige behandeling is het best, en de eerste verschijnselen moet men kennen. Een pijnlijk gevoel in den rug, waarbij men behoefte aan steun heeft ter hoogte van de nieren, en vooral het voorkomen van een op steenstof gelijkend bezinksel en gruis in de urine, terwijl de loozing met een brandend gevoel en pijn gepaaard gaat, doet denken aan de mogelijkheid van steenvorming. Steenen vormen zich vaak, als het uri- zuur aan afvoer door de nieren ontsnapt, zich laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een harde cement- achtige massa vormt, die voortdurend grooter wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen van nierzwakte als rugpijn, urinekwalen, hoofd pijn, duizeligheid, pijn in de gewrichten en lendenen in den wind, maar bekamp het kwaad onmiddellijk door een geregelde en matige leefwijze, en met behulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit ge neesmiddel heeft een scheidende werking op steenvorming en menigmaal kwam het voor, dat de steen loskwam, verkruimde en in fijne, zandachtige deeltjes werd af gevoerd. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn verkrijgbaar bij alle bekende drogisten k f 1,75 per doos. BUITENLAND. Een kille zomer een warme herfst? Het »Berl. Tagebl.cc bevat een beschou wing over de eigenaardige weersgesteldheid van dezen zomer. In Duitschland heeft men al onder hetzelfde verschijnsel geleden als hier te landeeen koud voorjaar en een regenachtigen zomer. Toch is er, volgens meteorologische waarnemingen, niet buitengewoon veel regen gevallen, doch de regen is op merkwaardige wijze verdeeld geweest, zoodat er bijna geen dag zonder neerslag was. Zoo heeft men tot nog toe weinig mooi weer gehad, en over het al- emeen een kille temperatuur ondervonden. Hoewel niet met zekerheid de aanleiding tot dit verschijnsel is te vinden, meenen vele meteorologen, dat het voor een deel te wijten is aan de groote opeenhooping van ijsmassa's in het Noordelijk deel van ■ien Atlantischen Oceaan. Oceaanstoomers .ïebben reeds melding gemaakt van het buitengewoon groote aantal ijsbergen. Tevens wordt echter op grond van sta tistische waarnemingen de verwachting uitgesproken, dat er nog 'n warme herfst te wachten :s, daar van de meeste jaren der meteorologische waarnemingen een soort temperatuursverefïening tusschen koude en warme perioden te constateeren is, die hoogst zelden uitblijft. Dan zouden we dus nog 'n periode van warm weer tegemoet gaan. o Hongersnood. Uit Tokio wordt gemeld, dat in de Chineesche provincie Hunan door den laatsten burgeroorlog hongersnood uitge broken is. Dagelijks sterven duizenden personen. Ernstig ongeluk in Engeland, Maandagavond in de vroegte heeft er te Milton bij Gravesend een dubbel ongeluk plaats gegrepen, waarbij 3 lieden den dood vonden, 13 ernstig gekwetst werden en 100 lichte verwondingen opliepen. In een dichten mist moest een werkmanstrein stoppen. Een groot aantal werklieden verliet den trein en stak de rails over, toen er juist een rangeerlocomotief voorbij kwam. Deze doodde een man en wondde een ander. Onmiddellijk daarop reed, naar reeds gemeld is, een tweede trein op den stilstaanden met het bekende noodlottige gevolg. o De oorlog iu Kleiu-Aiië. De »Echo de Paris® meldt, dat generaal Townshend, uit Angora teruggekeerd, het leger der Kemalisten aan Poincaré beschreef als zeer sterk en een zeer pes- timistische schildering gaf van het Griek- sche leger. Het herstel van Noord-Frankrijk. Een door de Excelsior gehouden enquête in het Noorder departement omtrent het herstel gaf tot 1 Augustus de volgende resultaten. Van de 335.000 hectaren, die verwoest werden moeten nog 300 weer in orde gebracht worden. Wat de industrie aangaat is 59 pCt. der aangerichte schade hersteld. Het in de industrie werkende arbeiderspersoneel bedraagt 94 pCt van dat van 1914. 112075 huizen zijn gerestau reerd. Het herstelwerk heeft reeds 15 milliard gekost en zal nog een gelijk be drag vorderen, o Sleepboot iu de lucht gevlogen. De sleepboot ïKyffhaüser® is Vrijdag door een ketelontploffing met man en muis vergaan, even beneden de sluizen van Lin den nabij Brieg. Het eenige van wat er door ooggetuigen is waargenomen, is, dat het achterschip omzwaaide en op een golf breker sloeg, voortgesleurd door den stroom. Daarna zonk het schip snel. De eigenaar, diens vrouw en hun zoon zijn omgekomen, evenals de machinist en een jongen. Fraiikr(jks schulden aan Amerika. De ^Chicago Tribune® verklaart nader, dat als Parmentier in September naar Washington terugkeert om de onderhan delingen te hervatten over de consolidatie der Fransche schulden, hem een belang rijke missie zal vergezellen, waaronder verscheidene finantieele deskundigen. Brand in dc Peteraburger haven. Vier dagen lang heeft er een brand gewoed in de kolenstapelplaatsen aan de Petersburger haven. Van de 4 a 5 millioen poed kolen zijn er minstens twee verloren gegaan. Een protestbetooging te Florence. Te Florence hebben 2000 werklooze oud-militairen een protestbetooging gehouden voor de regeeringsgebouwen tegen het bezigen van vrouwelijk personeel aldaar. De dames-ambtenaren, verontrust over het dreigende karakter der betooging, zochten in allerijl een goed heenkomen. BINNENLAND. Bedwelmd door een cigaret. Een huzaar van het 5e escadron 2e regiment huzaren, te 's-Gravenhage, heeft bij de politie te Rotterdam aangifte gedaan, dat hij op de reis per trein van Amsterdam naar 's-Gravenhage, ter hoogte van Haarlem, van een onbekenden man een cigaret heeft aangenomen, waarna hij, bij het rooken van deze cigaret, bedwelmd is geraakt. Toen hij op het station te Rotterdam tot bewustzijn kwam, bleek dat zijn portemonnaie met eenig geld was verdwenen. o De nieuwe Fokker verkeersvliegtuigen der K.L.M. Wij deelden onlangs mede dat de K.L.M. van de Fokker vliegtuigenfabriek twee groote verkeersvliegtuigen van een nieuw type heeft gekocht, welke op de lijn Berlijn Moskou reeds groote praestaties hadden getoond. Het eerste der beide vliegtuigen is in de regelmatige vaart gebracht en legde daarbij den afstand Rotterdam Londen bij tegenwind in den verrassend korten tijd van twee uur 18 minuten af. Gewoonlijk wordt dit traject bij zulk een tegenwind in ruim 3 uur afgelegd en de tijdwinst is dus buitengewoon. In Engeland waar men een groote be wondering heeft voor de Nederlandsche Luchtvaart, werd de komst van dit eerste nieuwe Fokker-vliegtuig met spanning ver beid. kindermoord. Te Terwinselen, bij Staatsmijn »Wilhel- mina,® heeft een weduwe haar jongste buiten-echtelijk kind van zeven maanden door ophanging van hel leven beroofd. Pogingen, daarna door de vrouw aangewend, om zich te zelfmoorden, konden tijdig worden verijdeld. Zij is later door de politie in bewaring gesteld. o Het genot om dik te zijn De dikste bezoeker van de Ned. Im- en Exporttentoonstelling te Scheveningen was de heer Taal (132 KG.), 2e was de heer Jenner (117 K.G3e was de heer v. Leeuwen (115 K.G.). Deze corpulente heeren werden met champagne gehuldigd. Eeu gezond oord. Te Dinteloord, een gemeente van bijna 4000 zielen, zijn sinds 2 Juli j I. geen aangifte van overlijden bij den Burgerlijken Stand gedaan. Dc schatkist voor honderdduizenden beroofd J Men schrijft aan den Nederl. Er wordt tegenwoordig langs de grenzen meer dan erg gesmokkeld. Ontzettende hoeveelheden sterke drank worden uit Duitschland gehaald. Dronkemans-tooneelen, lang vergeten, worden weer gezien. Hoe de jonge menschen (oudere ook), worden ten gronde gericht, lichamelijk en zedelijk, is verschrikkelijk. Maar wat het ergste is, als het waar is tenminste Dat het allemaal Hollandsche jenever is, die van uit Duitschland hier wordt ingesmokkeld. Men beweert het. Maar onder die amen® zijn er toch, die het kunnen weten. Onze kommiezen gelooven het ook. De Hollandsche branders voeren ze uit. Men schat voor f 0.25 den L. Gewoon kost 1 L. f 3 f 3.50. Nu kan men van uit Duitschland voor f 1.25 (soms zelfs voor minder) zooveel krijgen als men wil. Door heel Nederland kan bijna de uit Duitschland gesmokkelde jenever gekocht worden. Zoo wel in Groningen als in Amsterdam is ze te krijgen, naar men zegt. Zoo worden ontzettend velen lichamelijk en geestelijk geruïneerd. En in dezen bezuinigingstijd wordt de schat kist voor honderdduizenden beroofd boven dien, terwijl nog een leger kommiezen noodig wordt gemaakt, wat ook heel wat kost. letorhaat bij konden In den politiepost aan de Maliebrug te Utrecht is een dame verbonden die op de duozitting van een motor had gezeten en toen door een hond in haar kuit was ge beten. 90.000 Duitsche dienstboden iu Hoiiaud De Germania bevat een opgave van de •Evangelischen Frauenverein Deutschlands,® volgens welke het getal der in Nederland vertoevende Duitsche meisjes, die daar een betrekking hebben aangenomen als dienst bode of hulp in de huishouding, ongeveer 90.000 bedraagt I Thuisblijvende kiezers gestraft. Verscheidene personen te Den Bommel, die proces-verbaal hebben ontvangen voor het niet vervullen van hun stemplicht op 5 Juli j.l. hebben de maximum-boete van f 3 betaald. Eeu goede vangst. Onder Eibergen heeft de landbouwer Weerkamp 8 bunzings gevangen, tot groote vreugde der kippenhouders, waarvan een zelfs 200 kuikens door deze vraatzuchtige dieren heeft moeten missen. De dure Lager-Onderw^s-wet. Als staaltje van de groote en vaak on- noodige kosten, waartoe de bestaande onder- wijs-wetgeving kan leiden, werd ons het volgende medegedeeld. Een scheepsbouw-maatschappij had ruim 100 Duitsche arbeiders in dienst, die met hun gezinnen waren overgekomen. De arbeiders wilden voor hun kinderen onderwijs ontvangen en vroegen oprichting van een Duitsche school daartoe. Aangezien het verzoek uitging van meer dan 40 gezinnen, zou volgens de wet daaraan voldaan moeten worden en zouden Rijk en gemeente de kosten hebben moeten dragen voor inrichting van een school, bezoldiging der leerkrachten enz., alles voor buitenlandsche arbeiders, die wellicht na korten tijd weder uit het land zouden vertrekken. Gelukkig voor de financiën van het Rijk en de betrokken gemeente is er ten slotte van de school- BELEEFD AANBEVELEND. tengevolge van doorliggen, smetten en jeuken bij kinderen, brand-, snij- en vervuilde won den, winderhanden en -voeten gesprongen lippen, ruwe huid, huidverschilvering, kloven, barsten, zweren, open beenen, pijnlijk bloedende in- en uit wendige aambeien geneest men met Wortelboer's Zalf van Jacoba Maria Wortelboer. Verkrijgbaar 75 cent bij de verkoopers van Wortel boer's Artikelen. FIRMA In den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden is ver krijgbaar DOOR Prijs f 0.60. met Kon. Besluit, regelende de inrichting en werking der Ouder commissies, met aanteekeningen van den Schrijver. aanvangende lO JULd 1022. Hensden -Rot terdam Van HEUSDENMaandag en Dinsdag vrn. 1.30 u., Donderdag en Vrijdag vm. 5 u. Van ROTTERDAM Maandag vm. 12 u., Dinsdag nm. 12.45 u. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag vm. 12 u. HensdenGorinchem. Van HEUSDEN Maandag vm. 4.30 en 6.30 u., Dinsdag vm. 4.30 u., Donderdag en Vrijdag vm. 5 u. Van GORINCHEM Maandag vm. 11.30 u. nm, 42.30 en 3 u., Dinsdag nm. 3.45 u., Donderdag, Vrijdag en Zaterdag nm. 3 u. Veedienst 's flertogenbosch* Van ANDEL naar 'sBOSCH Woensdag vm. 3.30 u. Van 's BOSCH naar ANDEL: m. 12 u. Directeur: L. DE BEER te Gorcum, Tel. No. 9. Heusden, 7. Nog af te geven Wit Leghorn Fokhaantjes. Prima gebruikte Rijwielen voorhanden. Concurreerend adres voor (Verstrekt gratis inlichtingen begrootingen voor aanleg.) Aanbevelend, ALS BOVEN. Gasthuisstraat 507 GORINCHEM. Uw logé's, Uw vrienden bij huisbezoek voelen zich behaaglijker bij OM zijn superioriteit. OSSENDRECHT, Telefoon No 2. ANTWERPEN, Tel. Nos. 1756/1758. Vertegenwoordiger Agentuur- en Commissiehandel „NIJS" Nieuwe Ginnekenstraat 5 te BREDA. sai IS 'N RECLAME GESCHIKT VOOR ELKE ZAAK. -: d voor den Handel, Openbare Bestuurslichamen, Notarissen, Ver- eenigingen, enz. worden door ons spoedig en net vervaardigd. Telef. 151. Telef. 151. BOTERMARKT HEUSDEN POSTCHEQUE EN GIRODIENST 61525. BIJVOEGSEL Nieuwsblad A. Richters Jan W. Lippits PEEKOFFIE irk „t Vrouwtje"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5