Ernstige Waarschuwing. Koopt niet i Kunsttanden Waarom Joz. de Jong? Omdat ONTVANGEN 200 stuks Waschstellen, L. DERKS, 's-Hertogenbosch. Bierlaagh-van dei* Heijden li zooals Weck-Steriliseerketel-glazen enz. goedkooper dan in 1914. RAAMHORREN prima uitschuif- bare Amerikaansche. VLIEGENKAPPEN ovaal en rond. VLIEGENKASTEN ijzeren en houten, diverse afmetingen. HORRENGAASin diverse breed ten, mooi blauw of groen gelakt. C. BOUMAN, lis gij van Qebrs. DE BEUKELAAR Eerste klas fabricaat Heiningdraad, Prikkeldraad, Krammen, Kippen- Kuiken- en Vogelgaas, js Asphalt. Draadnagels. Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, in de nieuwste decor's en modellen, tegen tot nu ongekende lage prijzen. Droevig ongeval. Onder Oegstgeest, aan den Rijnsburger- weg had een droevig ongeval plaats. Van Noort, wonende in de Koningsstraat te Leiden, wandelde daar met zijn vrouw en drie kinderen. Twee zaten tijdens het ongeval in den wagen, één, een 4-jarig meisje, liep met vader en moeder achter den wagen. Terwijl er eenige verpleegden van ïEn- degeest« passeerden, waarnaar vader en moeder even keken, liep het meisje van den wagen naar de overzijde van den weg juist toen een auto naderde. De kleine schijnt nog begrepen te heb ben, dat haar gevaar dreigde, waardoor zij naar den kinderwagen terugliep, met het ongelukkig gevolg, dat zij werd over reden en gedood. Men begrijpt den toestand van de ouders. Voornamelijk de vader was wanhopig. Een wandelaar, de heer Spijker uit Lei len, trachtte hem te kalmeereri en bracht hem naar het politieposthuis aan de Steenstraat van waar hij door een paar agenten in burger naar zijn woning werd gebracht. Den autobestuurder treft geen schuld. Rotterdam blijft uitvoerhaven voer de West-Duitsche Industrie. De onlangs door het gemeente- en haven bestuur van Antwerpen aangeknoopte onderhandelingen om de Duitsche Groot industrie door zekere concessies in hoogere mate te intresseeren voor de Antwerpsche haven, die voor den oorlog de belangrijkste exporthaven voor de West-Duitsche nijver heid was, hebben tot geen resultaat gevoerd. De West-Duitsche industrieelen vinden geen aanleiding om hun haven- politiek [te veranderen, nu de ervaringen van na den oorlog hun geleerd hebben, dat de Rotterdamsche haven in veel hoogere mate dan Antwerpen aan de West-Duitsche vereischten kan voldoen. Motor-ougeluk. Nabij Steenwijk reed een motorfiets in volle vaart op een hondenkar, die geen licht voerde. De heer W. Okkema, uit Heerenveen, die den motor bestuurde, bekwam een kaakbreuk en een hersenschudding. In bewusteloozen toestand werd hij per auto naar Heerenveen vervoerd. Zijn familielid, de heer Zeilstra van Heerenveen, die op de duo gezeten had, kwam met den schrik vrij. Een hond werd gedood, de motor erg beschadigd. militaire bezuiniging. Amersfoort, 19 Juli. Bij het garnizoen alhier zijn thans voor z.g. herhalingsoefe ningen onder de wapenen geroepen en ge komen twee reserve-adjudanten-onderofficie ren-administrateur. De bedoeling van de opkomst voor herhalingsoefeningen voor deze titularissen moet zijn zich verder te bekwamen voor de oorlogstaak, welke hen wacht, i.e. het verrichten van arbeid, aan den adj.-ond.-oft.-adm. van een bataljon opgedragen. Nu bestaat in vredestijd een dergelijke taak niet meer, zoodat de chefs te Amers foort niet weten, welke taak aan deze reserve-adjudanten-onderofficier moet wor den opgedragen (beiden zijn gepensioneerd in dien rang en ingevolge de bepalingen der pensioenwet nog reserveplichtig.) Ten einde hun eenige bezigheid te verschaffen zijn zij thans op een willekeurig bureel geplaatst, waar ook voor hen geen werk schijnt te zijn. Achteraf blijkt, dat hun oproeping onder de wapens op een ver gissing berust. Nu zij eenmaal onder de wapenen zijn, zullen zij hun tijd (veertien dagen) toch onder de wapenen worden ge houden en gedurende dien tijd het aan dien rang verbonden salaris ontvangen. mil men dan niet medewerken 1 Volgens De Avondpost van 12-7-'22 was weder een kapitein uit Harderwijk voor vier dagen te Amsterdam gedetacheerd voor het examineeren van eenige korporaals voor den rang van sergeant, terwijl er te Amsterdam ten minste vijf kapiteins aan wezig zijnvoor wie geei% behoorlijke werk- kring is. Ken ongeval op het LC.A.R.-terrein, Woensdagmiddag gebeurde op het I.C. A.R.-terrein te Rotterdam een klein ongeval dat gelukkig vr(j goed is afgeloopen. Het postvliegtuig H.N.A.B.I. bestuurd door den aviateur Sillevis vloog tegen het passagiers vliegtuig, waarin een aantal luchtreizigers zich bevonden, aan, dat tegelijkertijd met het postvliegtuig startte. Alleen het post vliegtuig kreeg aan het hoogtestuur zoo danige beschadiging, dat het de reis naar Londen niet kon maken. De post moest worden overgeladen in een andere machine, die een kwatier later met bestemming voor Londen opsteeg. Het passagiers-vliegtuig met de lucht reizigers ging kort daarna toch in de lucht. o Hoelang moeten we onze kippen houden We lezen hierover in De Boernerij Een kip legt in het eerste jaar, dat zij legt, de meeste eieren en dat aantal neemt in de volgende jaren geregeld af. Die afname zal wel niet constant zijn, maar ons is een geval bekend, dat men in drie opeenvolgende jaren van een toom witte leghoorns gemiddeld raapte 160, 140 en 120 eieren. Een afname dus van 20 eieren per jaar. Hoe ouder dus een kip wordt, hoe kleiner het aantal eieren is dat zij in een jaar legt. Oude kippen zijn dus minder voordeelig dan jonge, afgezien van het feit, dat de jongen in den regel in het najaar eerder beginnen en dus ook duurdere eieren leggen. Deze waarheid schijnt nog lang niet overal doorgedrongen te zijn. Er zijn heel wat kippenhouders, die hun dieren veel te lang aanhouden, ja, zoo lang soms, dat zij er den juisten leeftijd niet eens van kennen. Dat moet op den duur anders worden. Alle onderdeelen van het landbouwbedrijf moeten in de toekomst intensiever gedreven worden, dus ook de pluimveehouderij. Daarom raden we den pluimveehouders aan, schaft na den tweeden leg uw hennen af eu zorgt er voor, dat er weer jongen voor in de plaats staan. o Verdronken. Het 6-jarig dochtertje van den machinist K., op een zandzuiger in de nieuwe haven te Den Oever, op Wieringen, is van de loopplank gevallen en in de diepte ver dwenen. De vader sprong zijn kind na en wist het weder boven te brengen, maar de levensgeesten waren reeds geweken. Ken druk bezoek. In Augustus werd het slot Loevestein bezocht door 3300 personen, terwijl de St. Janstoren werd beklommen door 1700 bezoekers. Verduistering. Uit Veghel wordt gemeld Verdacht van verduistering van ruim f 4500.ten nadeele van de Coöp. Broeder hulp alhier, werd door de marechaussees aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld zekere v. d. Z. gewezen bedrijfs leider van genoemde Coöp. De verdachte is op transport gesteld naar 's-Bosch. Nader vernemen wij, dat hij een volledige bekentenis heeft afgelegd. Gezonken, In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te IJmuiden in het Noordzeekanaal ge zonken de met 240 ton steenkolen geladen lichter Helena Geertruida van schipper A. de Vries te Wamel. Met groote moeite zijn de opvarenden, de schipper, diens echtgenoote en 7 kleine kinderen, w.o. een van 7 weken, door de bemanning van een loodskotter gered kunnen worden. Vermoedelijk is de lichter met wassend water onder een meerstoel bekneld en vol water geloopen. Gearresteerd. Omtrent den te Meppel gearresteerden stationschef der Dedemvaartsche Stoomtram Mij. meldt de »Asser Crt.« Eenige dagen geleden vond de politie, in verband met uitlatingen van een ont slagen beambte der Dedemvaartsche Stoom tramweg-Mij. te Meppel, aanleiding om den stationschef dier Mij. te arresteeren. 't Bleek dat deze in zijn vorig kosthuis verschillende voorwerpen had verduisderd. Ook kwam bij onderzoek aan het licht, dat in een kast van de loods een zak knikkers stond, achtergebleven uit een zending voor een speelgoederenwinkel alhier. Een en ander wees op kleptomanie en in het geheel niet op éen bevoordeeling van den betrokkene. Deze werd weer spoedig na het gehcuden verhoor in vrijheid gelaten. Het geval bracht de gemoederen nogal in beroering. Zoo kwam ook weer naar voren, dat tijdens den distributie-tijd de heer H. ter Brugge te Meppel een portefeuille met f 800 had laten liggen, naar hij vast meende op het kantoor der D. S. M. aldaar, maar dat deze later nergens te vinden was, evenals een portefeuille nu voor enkele jaren vergeten op hetzelfde bureau door den heer I. Krol. te Meppel en inhoudende ongeveer f 200. En toen de politie in deze richting ging speuren, vond ze in den koffer van den stationchef de beide porte feuilles maar nu leeg. Ook wollen onder goederen, door een bekende Overijselsche firma aan een winkelier verzonden, maar nimmer besteld, kwamen nu weer boven water. De stationschef is nu andermaal aange houden en gevankelijk naar Assen getrans porteerd. Marktberichten. GORINCHEM, 4 Sept. Aangevoerd 314 koeien, 7 nuchtere kalveren, 410 biggen, 285 overloopers. Men besteedde voor: kalfkoeien f300 a f 400, melkkoeien f 280 a f 350, kalf- vaarzen f240 a f325, pinken f 100 a f150, graskalveren f40 a f60, nuch tere kalveren f 12 a f 24, overloopers f30 a f50, biggen f 15 a f25. ZALTBOMMEL, 5 Sept. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 104 biggen, prijs f 16 a f28; 9000 eieren, prijs 9 a 10 ct. p. st. 600 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.35, boerenboter fl.25 a fl.35. ROTTERDAM, 5 Sept. Aanvoer 183 paarden, 44 veulens, 1616 magereen692 vette runderen, 770 vette kalveren, 298 nuchtere kalveren, 209 schapen of lam meren, 190 biggen, 5 bokken of geiten, 44 varkens. Koeien f 0.50 a f 0.72^ ossen f 0 45 a f 0.70 stieren f 0.37^ a f 0.572 kalveren f 0.35 a f 0.65, alles per halve kilo. Melkkoeien f190 a f250, kalfkoeien f225 k f351, stieren f135 f275, pinken f125 a f175, graskalveren f35 a f70, vaarzen f135 a f185, werkpaar den f 150 A f300, slachtpaarden f 110 f150, hitten f 95 a f175, nuchtere kal veren f 22 a f 35, slachtkalveren f 16 f24, biggen f 20 A f 32, overloopers f 32 f 50. De Rotterdamsche eierveiiing. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 8.20f 10.30 idem (klein) f 7.45f8.10 Aanvoer 155000 stuks. 's BOSCH, 6 Sept. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 960 run deren, 26 zeugen, 500 biggen en 150 schapen en lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 250 a f 400, kalfvaarzen f 200 a f 340, ma gere ossen en koeien f120 a f210, vette ossen en koeien le kw. 67|, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f75 a f130, zeugen f 135 Af 190, biggen f 3 25 Af 3.75 p. w. schapen f20 a f 35, lammeren f 12 a f 30. Burgerlijke Stand. DEWERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Antje d. v. A. C. Konings en G. Klop Cornelis Herman z. v. C. Koppelaar en M. de HaasDaniël z. v. H. Groeneveld en M. den Hollander. Getrouwd: Pieter de Haas 25 j. met Kommerina den Dekker 22 j. CAPELLE, over de maand Augustus. Geboren: Pieter z. v. J. Dalmaijer en M. J. SprangersCornelia d. v. C. Mandemakers en A. G. Boeser Marijnus z. v. J. Paans en P. Sprangers Johanna d. v. G. v. Dongen en J. Konings Lam- bertus en Johannes zonen van P. Bakkeren en J. C. Verduijn Gerrit z. v. A. Bax en J. P. Schoonaard. Getrouwd: A. M. Blom 28 j. en D. Sterrenburg 23 j.A. v. d. Schans 22 j. en A. Paans 23 j.A. Timmermans 35 j. en G. J. Geenen 31 j.A. Heurter 24 j. en J. M. Molengraaf 24 j. J. Brondijk 30 j. en M G. v. Oosterhout 28 j.C. Bambacht 25 j. en A. v. Peer 21 j. Overleden: J. Verhagen 92 j. wed. van J. Oerlemans. 's GRAVENMOER. Geboren: Dilia Catharina d. v. H. G. Dekkers en A. Faro. Ondertrouwd: H. J. Begeer 23 j. en A. P. van den Engel 22 j. Gehuwd: C. Heijblom en A. Rosen- brand. Overleden: M. A. Bakkeren 24 j. D. Blom 59 j. echtg. v. P. van Dongen. NEDERIIEMERT, over Augustus. Geboren: Johannes Gerrit z. v. W. v. Aalst en H. C. Sagius Leendert An- tonie z. v. J. Smits en A. van Rijswijk. Getrouwd: A. Schalk 26 j. en A. van de Pol 22. j. Overleden: J. A. de Jongh 39 j., echtg. v. D. Keinemans M. den Otter 55 j. echtg. v. E. van Aarle. WASPIK, over de maand Augustus. Geboren: Adriana d. v. J. de Jong de WitJoseph Christiaan Alphonsus Maria z. v. G. L. Akkermans-de WitJohannes z. v. J. H. Donks-van der Ven Johannes Jacobus z. v. J. C. Meis-Verschure Cor nelis Simon z. v. C. F. van Dongen-Zijl- mans Johannes Matheus z. v. A. Hoogers- Hooijmaijers Huiberdina Waltera d. v. A. J. Pols-de Leeuw. Ondertrouwd: J. M. F. Pols 32 j. en C. van Laack 27 j.A. H. Pols 24 j. en J. Gommers 23 j. Getrouwd: F. J. van Broekhoven 27 j. en C. A. Verschure 26 j. Overleden: A. G. van Gijzel 60 j. P. Boelaars 70 j.. echtg. v. M. Kemmeren. H» be 9 ■H b£ jjj voor dat ge weet wie het meest concurreerend is"*, d i j. P zijn het g o e d k o o p s t e bij b. d. Markt WAALWIJK. Concurrentie uitgesloten. Drie Trompetterstraat, HEUSDEN bericht, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, London- derrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. VERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruidenierswaren en Aanverwante artikelen. last hebt van verstopping (trage ontlasting), gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsvertering enz., neem dan Wortelboer's Kruiden of Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortel boer en gij zijt spoedig weer hersteld. Overal verkrijgbaar 60 cent. Eind 114, b/d Waterpoort, 13iliyise prjjzen. behalve ZONDAGS. laat ieder zich FOTOGRAFEEREN bij zij verzekerd zijn van het beste werk* tegen den bil lijk sten prijs! Let op het juiste adres. Uw logé's, Uw vrienden bij huisbezoek voelen zich behaaglijker bij OM zijn superioriteit. OSSENDRECHT, Telefoon No 2. ANTWERPEN, Tel. Nos. 1756/1758. Vertegenwoordiger Agentuur- en Commissiehandel „NIJS" Nieuwe Ginnekenstraat 5 te BREDA. (De Telegraaf van 20-7-'22.) u m JntnaaHartil(d«tt Minzaam Aanbevelend. PEEKOFFIE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 10