?oor het Land van Qeusden en Altena, de Langstraat ea de Bommelerwaerd. Ho. W22. Zaterdag 2 segteier Ouderavonden Het beste adres DAMES- El KEERENKLEED1NB F. SlllltElïlElt ZONEN, A. P. MICHAEL, Aalburg. delen, Naaimachines en Onderdeelen. 0 Uzer en Emaille-Artikelen en Aardewerk C. BOUMAN, Afrastering-palen en vlechtwerk voor aanleg Hoenderparken. KLAAS DE VRIES Fabriek van BEDDEN en MATRASSEN Magazijnen van Dekens, Ledikanten, Meubels, Spiegels, Schilderijen, Cocos, Stoelen, Kasten, Tafels en volledige Slaapkamer-ameublementen, Vloerzeilen. SCHILDERIJEN BEHOORENDE BIJ HET INFLUENZA EN DE GEVOLGEN. Velen hebben tot hun schade ondervon den, dat de gevolgen van influenza en griep soms erger dan de kwaal zelf zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en dit kan maanden van pijn en ellende met zich brengen. Bij kou en koorts toch worden de teere nierorganen overspannen door hun pogen om de onge wone hoeveelheid onzuivere stoffen uit het bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren bij deze inspanning zou uitputting voor komen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deze verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urine- kwalen, onzuiver bloed, niergruis, nier waterzucht, rheumatiek, steen, rugpijn, duizeligheid enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nierverschijnselen. Wees niet moedeloos door vroegere verwaarloozing hoewel vroegere behandeling het best is, kan verdere ernstige ontwikkeling voorkomen worden. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevorderde en ernstige nier- en blaaskwalen succes. Dui zenden dankbare mannen en vrouwen hier in het land danken hun goede gezondheid aan tijdige behandeling met Foster's Rug pijn Nieren Pillen. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn ver krijgbaar bij alle bekende drogisten f 1.75 per doos. BUITENLAND. Collins begrafenis. Michael Collins is begraven, en geheel Ierland heeft hem de laatste eer bewezen. Te Dublin stond alle werk stil, de winkels waren gesloten en alle blinden waren neergelaten. In de straten wachtten on telbare duizenden menschen op het voor bijtrekken van den stoet. Omstreeks elf uur begon het orgel in de kathedraal te spelen. De kerk was behangen met zwart en purper. De toegelaten menigte bestond uit de voornaamste vertegenwoordigers van Ierland, Engeland, Schotland, Wales en Amerika. In het midden van de kathedraal stond de lijkkist, bedekt met een wit-geel-groene vlag, op een hooge katafalk, gedrapeerd met zwart en goud. Vier officieren van het Vrijstaatsche leger hielden op de hoe ken onbeweeglijk de wacht. In het ronde brandden hooge kaarsen. Na den plechtigen lijkdienst trok de stoet naar het Grasnivin-kerkhof door de doodstille straten, waar allen blootshoofds stonden, of in gebed neerknielden. De weg, die naar het kerkhof werd afgelegd, was 10 kilometer lang en de stoet zelf besloeg een lengte van drie kilometer. Het was de indrukwekkendste begrafenis die Dublin ooit meegemaakt heeft. De vertegenwoordigers uit het buitenland waren diep onder den indruk. Honderden kransen werden op rouwwagens meegere den. Collins ligt naast Griffith, zijn vriend bij de vrijmaking van Ierland. Op het uur der begrafenis zijn in alle kerken en kerkjes van Ierland herdenkings diensten gehouder], insecten-invasie. De expres-trein Parijs Genève is Don derdag te St. Jean de Losne tot staan gebracht dooreen zwerm van milli- oenen insecten, afkomstig uit de Saóne- moerassen. De insecten, beschreven als een soort langbeenige muggen of vliegen, waren nl. op de lijn neergestreken en hadden de rails zoo glibberig gemaakt, dat de trein r.iet meer voortkon. Over een afstand van een kilometer lagen de insecten centimeters hoog op den spoorweg opgetast. De passagiers, die met de oorzaak van het oponthoud onbekend waren, toonden zich aanvankelijk zeer gealarmeerd en sprongen in een zekere paniekstemming uit de wagons. Het treinpersoneel telefoneerde naar Dyon om assistentie en spoedig verschenen er 50 man, gewapend met bezems en emmers zand, die de lijn schoonveegden en de rails rijkelijk met zand bestrooiden, waarna de expres de reis kon voortzetten. o Een wrok vau jareu. Op het station van Le Moret (Frankr.) heeft dr. Blaise, een geneesheer daar ter plaatse, den 83-jarigen majoor b. d. Ter- rasse doodgeschoten. Het motiefDe majoor had tien jaar geleden den dokter bij een beursspeculatie eenige wenken gegeven. De speculatie was evenwel mis geloopen, en de dokter was zijn geld kwijt geraakt. Dit verweet hij nog altoos zijn slechten raadsman. o Een familiedrama. In een Londensche voorstad speelde zich een tragisch familiedrama af. Een chauffeur, die een paar dagen zonder werk was, ging zich laten inschrij ven op de lijst van werkloozen. Toen hij na een uurtje thuis kwam, vond hij, dat de slaapkamers in brand stonden en dat twee van zijn kinderen in het bad ver dronken waren. Alle pogingen om ze in het leven terug le roepen mislukten. De brand werd spoedig gebluscht. Vlak voor de man thuis kwam had zijn vrouw de woning verlaten. Ze had de jalouzieën voor de ramen neergelaten en was heengegaan. De man leefde met zijn vrouw in de beste harmonie en niet de minste aanwijzing is er, die voor haar tragisch gedrag een verklaring geeft. o Een scheepsramp. Het Chileensche stoomschip »Itata« is vergaan. Men beschouwt de 160 passa giers en de bemanning als verloren. Moedige avonturierster. Na een reis van 7 maanden door Zuid- Amerika en wel van Lima (Peru) naar Para (Brazilië), een afstand van 2160 Engelsche mijlen, is een zekere miss Ka- therine Macgregor, een jongedame van 26 jaar, in gezelschap van een Britschen gids, te New-York aangekomen. Verscheidene avonturen heeft de moedige vrouw beleefd. Zoo rolde zij op zekeren dag langs de helling van een afgrond, maar werd door het 40 voet lager gelegen struikgewas tegengehouden en door haar gids met een touw omhoog gehaald. Een andermaal werd zij door een jaguar overvallen, maar wist het dier te dooden. Ook de amazone-rivier heeft zij bevaren in een kleine kano en zij zag haar leven meermalen door krokodillen bedreigd. Veel Indianenstammen, die zij leerde kennen, hadden nog nimmer een blanke vrouw gezien. BINNENLAND. Treurig afgeloopen l Eenige Arnhemsche jongelieden, onder wie de 48 jarige A. v. A. vertoefden eenige weken geleden te Loosduinen. 14 Augustus1 gingen zij per rijwiel stroo inkoopen voor ligging in de tent. Toen zij naar de tent terugkeerden, meende een aan den weg staande boerenknecht de jongens eens bang te moeten maken en schoot met een tweeloops geweer, geladen met kruit en proppen papier, welk papier hij vooraf in slootwater had gedrenkt, in de richting van de fietsen der jongens, met het gevolg, dat v. A. in den linkerarm werd getroffen. Hij stelde zich onder geneeskundige hulp; een prop papier werd uit zijn arm ver wijderd. 19 Aug. werd de tweede prop verwijderd. Woensdag trad tetanus in en moest de jongen worden opgenomen in het St. Elisabethsgesticht te Arnhem, waar hij aan de gevolgen is overleden. Door den veldwachter van Loosduinen is proces-verbaal tegen den boerenknecht op gemaakt, ten eerste wegens het dragen van een verboden vuurwapen en ten tweede voor het zwaar lichamelijk letsel toebrengen door schuld. o Een reuzcnkool Te Steenbergen groeide een witte kool van ruim 1 M. middellijn. Twee mannen moesten de kool dragen Door de warmte Ten nadeele van een ijsfabrikant te Amsterdam is door een knecht een wagen met ijs verduisterd. Twee motorrijders gedood. Uit Batavia seint men Zondag is een zeer ernstig motorfietsongeluk gebeurd. De motorrijders Brunt en Dubbel, employé's van de Bataafsche, werden bij een botsing met de stoomtram gedood. Gestoorde kindervreugde. Een achttal kleine kinderen vermaakte zich te Kerkrade met vuurtje spelen. De vreugde werd eensklaps gestoord, toen door een schot of twee schoten twee der kinderen, resp. 4 en 5 jaar, in verschillende lichaams- deelen getroffen worden. Een der aange- schotenen werd naar het hospitaal overge bracht. Het onderzoek naar den schutter wordt ten zeerste bemoeilijkt, daar de politie moet afgaan op de zeer vage elkaar tegen sprekende mededeelingen van de kinderen. Doodciyk ongeval. De jongeheer Francken te Oudenbosch had het ongeluk, door het uitwijken met zijn fiets in de Mark te geraken. Hoewel tijdig op het droge gebracht is de knaap des nachts te 1 uur overleden. Een tekort van 7 millioen. Het Staatsbedrijf van post, telegrafie en telefonie heeft in het eerste halfjaar van 1922 ongeveer 33 millioen opgebracht. De raming was 40 millioen. De postdienst heeft van het tekort voor zijn rekening plm. 5.5 millioen, de telegraaf ruim 4 millioen, de telefoon iets minder dan een half millioen en de postcheque- en girodienst een kleine dertig duizend gulden. Gaat dit zoo door gedurende het tweede halfjaar, dan wordt het een slecht dienst jaar, wat de geldelijke resultaten betreft. Voor het geheele staatsbedrijf wordt dan vermoed een mindere opbrengst beneden de raming van plm. 14.5 millioen. o >a drie maanden op vrye voeten gesteld. Te Winschoten is de 48 jarige H. K., echtgenoote van den landbouwer V. te Veendam, sedert drie maanden in voor arrest terzake beschuldiging van vergiftiging van haar echtgenoot, op vrije voeten gesteld. Een motie. Juiste zelfwaardeeriug. van oordeel, dat het gewenscht is in het algemeen belang en ter populariseering van de sociale verzekering de kosten, aan de uitvoering der verzekeringswetten door de Raden van Arbeid verbonden, zooveel mogelijk te verminderen; mede van oordeel, dat inkrimping van het aantal Raden van Arbeid aan die vermindering van kosten in de eerste plaats kan bevordelijk zijn spreekt met algemeene stemmen als zijn meenirig uit, dat het gewenscht is, dat tot die inkrimping op korten termijn wordt overgegaan en noodigt de vereeniging van Raden van Arbeid uit stappen te doen, opdat die inkrimping spoedig moge tot stand komen.a Als de dure Raden van Arbeid zich zelve overbodig gaan vinden, mogen wij ons vleien met de hoop, dat ze spoedig geheel zullen verdwijnen, Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 18 Augustus 4922. VisscherijwetJ. G., Dordrecht, Ph. V. en A. v. S., Raamsdonk ieder f3 of 2d. en verb, verkl.T. W. en J. v. S., W'chem, ieder f10 of 5 d. Springstierenregl. A. K., Almkerk en M. T. d. R., Sprang, ieder vrijspraak. 459 Sr.C. v. d. M., Genderen, f 3 of 2 d. Pol.verord. Almkerk M. v. d. H., M. v. K. e. a., N'dijk, allen f 1 of 1 d. Pol.verord. W'dam A. S. en A. v. d. S,, W'dam, ieder f 10 of 5 d. Regl. ScheepvaartJ. v. d. V., zwer vende, f 1 of 1 d. Prov. Wegenregl. M. J. v. H., Haar steeg, f3 of 2 d.O. B. v. d. S. De- Werken, f3 of 1 w. T.S. 460 Sr.D. R. e. a., Dussen, ieder 4 mnd. T.S. met 1 j. proeftijd M. P. e. a,, DeWerken, A. R., Giessen, allen vrijspraak; B. v. d. S, II. V. e. a., W'chem, M. H. e. a., Veen, L. d. D. e. a., Andel, ieder f 3 of 2 d. Motor- en Rijw.wet A. v. T., Meeuwen, A. H. v. S., Raamsdonk, f 3 of 2 d. 453 Sr. A. S., R'dam, T. R. Sleeuwijk, C. S., Gorinchem, ieder f5 of 3 d. Rijw. z. lichtJ. D. e. a., Meeuwen, allen f3 of 2 d. Jachtwet: A. M., Elehout, f 45 of 14 d. 464 Sr.P. d. K. e. a., W'dam ;eder f 3 of 2 d. Marktberichten. GORINCHEM, 28 Aug. Aangevoerd 403 koeien, 9 nuchtere kalveren, 619 biggen, 78 overloopers. Men besteedde voor: kalf koeien f300 a f 390, melkkoeien f 270 a f 340, kalf- vaarzen f300 a f310, pinken f 110 a f140, graskalveren f40 a f60, nuch tere kalveren f12 a f 22, overloopers f25 a f50, biggen f 14 a f24. Z ALTBOMMEL, 29 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 431 biggen, prijs f 12 a f 26 9000 eieren, prijs cent p. st. 600 K.G. boter, prijs per K.G. room boter f 1.40, boerenboter f 1.25 a fl.40. ROTTERDAM, 29 Aug. Aanvoer 234 paarden, 118 veulens, 1819 magere en 7ü8 vette runderen, 817 vette kalveren, 232 nuchtere kalveren, 270 schapen of lam meren, 143 biggen, 4 bokken of geiten, 55 varkens. Koeien f 0.50 a f0.70; ossen f 0.47a a f 0.65 stieren f 0.35 a f 0.57a 5 kalveren f 0.50 a f 0.70, alles per halve kilo. Melkkoeien f 195 a f 395, kalfkoeien f225 k f440, stieren f155 k f300, pinken f120 a f175, graskalveren f40 a f60, vaarzen f140 a f190, werkpaar den f450 f175, slachtpaarden f 110 f170, hitten f 100 a f175, nuchtere kal veren f 25 f 35, slachtkalveren f 16 a f22, biggen f 20 A f 30, overloopers f 25 f 45. De Rotterdamsche eimeiling, Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 8.45f 10.30 idem (klein) f 7.00f8.15 Aanvoer 125000 stuks. 's BOSCH, 30 Aug. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 827 run deren, 29 zeugen, 470 biggen en 116 schapen en lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 250 a f 400, kalfvaarzen f 200 a f 340, ma gere ossen en koeien f120 a f 190, vette ossen en koeien le kw. 65, 2e kw. 55 ct. p. p., pinken f70 f125, zeugen f 130 f 190, biggen f 3.f 3.50 p. w. schapen f 20 a f 35, lammeren f 12 a f 30. Laat U niet langer kwellen door die benanwdheden. Gebrnikt toch dadelijk de heerlijk verzachtende en slijmoplossende Drie Trompetterstraat, HEUSDEN bericht, dat hij weder voorhanden heeft: Zalm, Sardines, Ansjovis, Ham en Kip, Tong en Kip, Kalfsleverpastei, Galantine de Veau, Schildpadsoep, London- derrysoep, Tomate-pure, Tomate-saus, Picanten-saus, Madera-saus, Bordelaise-saus, Truffels, Kerry, enz. YERSCHE DRUIVEN. Verder alle soorten Kruidenierswaren en Aanverwante artikelen. In den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden is ver krijgbaar DOOR Prijs f 0.60. met Kon. Besluit, regelende de inrichting en werking der Ouder commissies, met aanteekeningen van den Schrijver. naar maat IS BIJ TE AMMERZODEN. STEEDS VOORRADIG de nieuwste Ook aan huis te ontbiedt n artikelen vindt een uitgebreide sorteering en aan scherp concurreerende prijzen in het Rijwielmagazijn »CERES« te Drongelen, alwaar U tevens in de Repara- tie-afdeeling een vakkundige behandeling ten dienste staat. HKUSDEN.- (uit de hand geschilderd) op TEGEL, op PANEEL of op DOEK met EIKENHOUTEN, GOUDEN of ZWARTE lijsten, Weer ontvangen de bekende Mechelschestroomat-stoelen. F. SCHREUDER EN ZONEN. Nog af te geven Wit Leghorn Fokhaantjes. Prima gebruikte Rijwielen voorhanden. Concurreerend adres voor (Verstrekt gratis inlichtingen begrootingen voor aanleg.) Aanbevelend, ALS BOVEN. BIJVOEGSEL Kicuw^blad d De Raad van Arbeid te Haarlem in vergadering bijeen op Vrijdag 21 Juli 4922 (Humfeld's Financier van 5-8-'22). iistM Minzaam Aanbevelend. VOOR

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5