se yF WUf 90 90 90 SÖ 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 60 90 1.49 1.99 2.90 3.90 4.90 Een Waggon Waschsfelien volgens teekening. Bijzondere reclame-prijzen. 3.90 4.90 6.90 7*90 90 Een Waggon Aardewerk (Cêramiqyeï enorme keuze, moderne modellen en kleuren. 30 90 9© I 1.4© I 1.9© I 1.90 I 1.40 3.90 Magazijn e I©»" Oen Bosch Eindhoven 60 390 390 390 390 390 490 490 490 490 490 490 490 490 490 490 490 490 490 490 Ingekomen stukken 1. Een schrijven van den heer Koolwaaij, Hoofd der Openbare Lagere School alhier, waarin hij den Raad verzoekt om uitbe taling van de lesuren, waarin hij vervolg onderwijs heeft gegeven, maar die door zijn ziekte onderbroken zijn. B. en W. stellen voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, waarmee de Raad zich kan vereenigen. Een schryven van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarin den Raad wordt verzocht, een plaatsververvangend Hoofd der O.L. School alhier te benoemen. Op voorstel van B. en W. wordt den heer J. de Wit, onderwyzer ann genoemde school, als zoodanig benoemd. Een schrijven van de gecombineerde Arbeiders-organisatie (Sigarenmakers, Chr. Arbeiders, Ned. Grondarbeidersbond), waarin den Raad wordt verzocht aan te sluiten tot het Werkloozenbesluit 1921. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. De heer Verschoor zegt, ik ben en blijf er tegen. De heer Ottevanger vindt het in het belang der gemeente aan te sluiten. Spr. zegt, wij kunnen beter georganiseerden dan ongeorganiseerden steunen. De heer de Jong vindt het zoo draaierig, eerst afwijzen en dan toetreden. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, wordt aangenomen met 6 stemmen voor en 2 stemmen tegen. Tegen stemden de heeren de Jong en Verschoor. Een schrijven van H. H. Gedep, Staten dezer provincie, waarin den Raad wordt bericht, dat Ged. Staten de goedkeuring van het Raadsbesluit van de publieke ver koop van het schoolgebouw en huis te N euwendijk, hebben verdaagd. Een schrijven van H.H. Gedep. Staten dezer provincie, waarin den Raad wordt bericht, dat het bezwaar, door eenige in gezetenen ingediend, tegen het besluit van den Raad dezer gemeente, tot aankoop van het perceel A. Brand alhier, nooodig voor de uitbreiding der Bijzondere School, niet- ontvankelyk is verklaard. Een schrijven van den heer Ontvanger der Directe Belastingen te Woudrichem, waarin hij den Raad verzoekt, vrygesteld te worden van de betaling (f 10) voor het gebruik van het Gemeentehuis voor de zittingsdagen, omdat in 't vervolg de be lastingpenningen, niet alleen voor het Rijk doch ook voor de gemeente zullen worden geïnd. Op voorstel van B. en W. wordt op dit verzoek gunstig beschikt. De instructies en verdere bepalingen, betreffende de vleeschkeuringsdienst, worden vastgesteld. Op een vraag, of dat de huisslachtingen er ook onder vallen, antwoordt de Voorzitter dat^ontheffing hiervoor is aangevraagd. Op een vraag, wanneer deze wet in werking treedt, antwoordt de Voorzitter, 1 dag na afkondiging. Hierna leest de Voorzitter het rapport van de commissie, belast met het nazien der gemeente-rekening 1921, waarin eenige kleine opmerkingen. De gemeenterekening wordt vastgesteld. iTRli 1,90 Een Waggon Speelgoed tegen speciale reclame-prijzen bestaande uit: 5.90 '.y De Voorzitter dankt de heeren commis sieleden. Thans is aan de orde de benoeming van een correspondent der Arbeidsbemiddeling. De heer de Jong vraagt, of die functie vacant is. Eenige dagen geleden is de Heer Buchner, correspondent, bij spreker geweest, en deelde toen mede, dat hij (Buchner) nog geen ontslag gevraagd en nog geen ontslag als zoodanig gekregen heeft. Na eenige discussie en nadat de Secr. de notulen heeft opgeslagen, kwam men tot de overtuiging, dat de heer Buchner voor onbepaalden tijd was benoemd. De heer Buizer stelt voor, eene instruc tie en salarisregeling voor den correspondent te ontwerpen, die, na goedkeuring door den Raad, met Buchner kan worden besproken. Blijkt dat genoemde hierop niet kan ingaan, dan kan een andere correspondent worden benoemd. De heer de Jong vindt de heer Buchner wel de aangewezen persoon, doch meerdere leden zijn van het tegendeel overtuigd. De Voorzitter zegt, op de eerstvolgende vergadering met voorstellen betreffende deze zaak te zullen komen. Aldus wordt besloten. Tot zetters voor de personeele belasting worden door den Raad ter benoeming voorgedragen de Heeren A. de Later en P. van Drunen. Hierna wordt door den Raad als Amb tenaar van den Burgerlijken stand benoemd den EdelAchtb. heer J. W. Egberts, bur gemeester. Daarna wordt op voorstel van B. en W. de installatie voor electr. licht in de ge meentewoningen gegund aan den laagsten inschrijver, den heer Tukker te Gorin- chem. De Raad kan zich hiermede ver eenigen. Hierop wordt inplaats van den Heer H. P. Vos tot lid van het schoolbestuur be noemd de heer B. Koolwaaij alhier. Hij de gebruikelijke rondvraag informeert de heer de Jong naar de reden, waarom J. J. Kant alhier schoolgeld moet betalen, terwijl zijn buurman, A. v. d. Stelt, daarvan vry is. De heer Verschoor zegt, dat A. v. d. Stelt door verandering der administratie te veel had betaald, en nu voorloopig vry is tot hij weer aan is. Op voorstel van den heer de Jong wordt besloten aan A. Schoenmakers in den Brug- dam gratis 1 lichtpunt ter beschikking te stellen. De heer Dekker zegt, dat door het Hoofd der bijzondere school alhier propa ganda wordt gemaakt om op die school kinderen te krijgen van de opgeheven O. L. school te Nieuwendijk, onder voor wendsel dat op de Bijzondere school minder schoolgeld wordt betaald, dan op de O. L. school alhier, en vraagt aan den Voorzitter of dat juist is. De Voorzitter zegt, dat het schoolgeld in deze gelijk is, en wat het gesprokene betreft van den Heer Dekker aangaande het Hoofd der Bijzondere school, dat zulks niet in den Raad thuis hoort. De heer Verschoor gelooft niet, dat de heer v. Veelen één kind lokt. Ook vraagt de heer Dekker, wanneer eens de gemeentewaterstap wordt gemaakt. De Voorzitter zegt, daartoe reeds lang last te hebben gegeven. Ook zou de heer Dekker graag, met het oog op de veiligheid van het verkeer een waarschuwingsbord (gevaarlijke bocht) ge plaatst zien nabij de woning van C. Kolf aan den Ippelschen dijk. De Voorzitter zal de gemeentepolitie toezicht opdragen en zooveel mogelijk aan het verzoek van den heer Dekker voldoen. De heer v. d. Wal deelt mede, dat de straatverlichting te Waardhuizen niet aan gebracht is zooals was bepaald. Zoo mo gelijk zal een en ander in orde worden gebracht. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad over in geheime zitting. BINNENLAND. Gaat de ex-keiier hertrouwen Onlangs liep het gerucht, dat de ex- keizer van Duitschland aan 'n tweede huwe lijk zou denken. Thans verneemt de »Times" die hier te lande deed informeeren, dat er inderdaad trouwplannen bestaan tusschen den voormaligen Duitschen keizer en een Duitsche weduwe, wier naam niet wordt genoemd. Zij zou niet van den bloede zijn, maar wel tot den vorstelijken stand behooren. De bedoelde dame heeft 3 kin deren en het Engelsche blad verneemt ook, dat zij met dezen onlangs een bezoek aan den ex-keizer hier te lande heeft gebracht. Men gelooft, dat het huwelijk in den a.s. winter zal worden voltrokken. De thans bedoelde persoon zou niet dezelfde zijn, waarvan onlangs sprake was. Oude Burgerwachtleden. De Burgerwacht van Mierlo telt in haar gelederen vijf kranige veteranen. De oudste is 93 en de jongste van dit vijftal 65 jaar, terwijl ze samen 392 jaren halen. Bij een onlangs te Maasheeze gehouden schietwedstrijd behaalden zij samen nog 109 punten. Bouw van 6000 arbeiderswoningen. Een voorstel van B. en W. van Amsterdam is verschenen, bedoelende, om aan een com binatie vergunning te verleenen tot den bouw van 6000 arbeiderswoningen in Oud- Sloten. A ari de orde zijn Schortebont 7U gestreept 2 EI v. Tafelkleeden 110 X Oü c-m- Waschtafei wit gelakt ijzer Damesportemonnaies leder Matrozenkragen echte kleur Rokfesfton 15 c.m. br., 3% El Doos m. fl. Odeur en st. Zeep Eau de Cologne luxe flacon Staande Spiegels celluloid Haarborstels de beste kwaliteit Gitceintuurs modern, gr. sort. VU 1 Heeren Zakdoeken 6 stuks Tafellakens 110 X 145 c.m. Graslinnen 6U, zwaar, 3V2 El Engeisch Keper solide, 21/2 El Popeline 90 c.m., alle kleuren Schotsche Stoffen 110c.rn.br. Witte Rokken met mooi feston Zijden Dameskousen alle kl. Heeren Pantalons tricot Heeren Borstrokken tricot Heeren Sokken fijn en solied Heeren Petten pr. wollen stof Heeren Zelfbinderszw.zijde Bustehouders pr. m. en afw. Sloopen fijne katoen, pr.gebord. Drilboezeroens soliede Dubbeldraadboezeroens Pluchette 130 c.m. br. alle kl. Luiermandjes gr. met zijde Heerenzakdoeken 3 stuks Tafelkleedjes waschecht Hoofdkussens met kapok Lampekappen batik zijde Wollen Wiegedekens Ceintuurs metaal en galalit Toiiefdoos wit celluloid, sol. Zijden Shawls effen kl. tricot Rokfeston br. 25 c.m., 3V2 El Wit Katoen met ajour en geborduurd Prima wit katoen, mooie festons Onopgemaakt met halve mouw Extra tijne kwaliteit Wit katoen met lange mouwen Prima wit katoen, m. halve mouw Onopgemaakt nieuw model Fijne soliede katoen, geborduurd Poppen, Dieren, Gezelschapsspelen, Auto's, Sporen, Fluiten, Bouwdoozen, Legdoozen, Blokkendoozen, Naaidoozen, Bromtollen, Theeserviesjes, Wagentjes, Ringwerpers enz. enz. (summf Kaaftsbaü&n 50 verschillende soorten thans slechts 9V2, 121/2, 17V2, 24, 34 Cts. iimi.iwii Him ii ii 11 hui 1111111111111111 umn w i..— Waschstel, 5-deelig met mooie randen Waschstel 5-deelig modern decor Waschstel, 5-deelig groote maten Waschstel, 5-deelig goudversiering Waschstel, 7-deelig artistiek Eetborden, wit graniet, 6 stuks voor Hieronder eenige teekeningen Aschbakje I Melkkan I Bloemvaas I fant.Kruikje I Bloemvaas I Fruitschaal I Bloemvaas Koffiekan I Theeservies bestaande uit fijn glazuur 118c.m.hoog m. kleuren, mod. décor gekl. décor fraai model I gr.gevlamd, m. décor 23 stuks, modern décor zeer mooi 2stuks voor 13c.m.hoog 18c.m.hoog lQc.m.hoog 12cm.hoog 20c.m.hocg 20c.m.hoog en model, slechts °/4, extra st. 1 O EI Tetraluiers pr.zachtekwal.6st. Handdoeken zw. halfl. 6 stuks Mantellaken 130 c.m., zw. wol Dames Combination m. afw. Crêpe de Chine 100 c.m. Overhemden Heeren fijne kw. Heerenhoeden pr. vilt, alle kl. Witte wollen Doeken wafel met franje, groote maat. Vakkleeding z. soliede jassen voor Bakkers, Kruideniers enz. Wollen Dekens 2-persoons Rieten Wiegen gr. sorteering Axminster Loopers zw. kw. Moquette effen voor randen Stroomatrassen 2-persoons Huiskamerstoel m. kunstleer Wollen Tafelkieeden zwaar Koehaarkarpet 2Va X 3*/a Wit Katoen 6A onopgem., 10 El Velours de Laine 140 c.m. Charmeuse 110 c.m. v.costuum Witte wollen Doeken zwaar Gabardine 140 c.m., pr. wol voor Regenjassen Damesblouses wollen stoffen Wollen Kamgaren 140 c.m. Graslinnen °u van 65 ct. p. EI 10 El voor Engeisch Keper fijn, 10 El Zwaar Katoen l0/4 br., 6V2 EI Fransch Keperflanel van 65 ct. per El, 10 El voor Linnen Handdoeken van 105 ct., nu 6 stuks voor Tafellakens 125 X 160 c.m. Ontbijtiakens damast 13°/i6o Dames-Combinations Stofjassen sterke grijze stof Vroom 6» Preesmann -■«A& WÊ

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 6