voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. M, 4228. Vrijdag 22 Septi f Mijn Y rouw C. DE KEMP, IN BOUD EN ZILVER. Waterpoort, Heusden. W. HL- B R 1 K, RHEUMATIEK P. C. Klugt C£. Repakatie-Inrichting. ATTENTIE. genezen. ATTENTIE. afc feeling CONFECTIE heeft toegevoegd, Nieuwe Hollandsche Maatjesharing. BEHOORENDE BIJ HET DRIE BELANGRIJKE VRAGEN. Worden nier-waarschuwingen begrepen Beseft men het gevaar Zou het niet ver standig zijn om een bewezen weerstands methode aan te nemen? Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid, urinekwalen, zenuwoverspan ning, loome dagen en slapelooze nachten, stijve en gezwollen gewrichten en pijnlijke spieren dat zijn de waarschuwingen. En gevaar volgt spoedig, want verwaar loozing doet ernstiger verschijnselen ont staan als rheumatiek, vorming van steen, spit, ischias, graveel, nier- en blaasontste king, waterzucht en urinezuur-vergiftiging De weerstand hangt af van de volkomen filtratie van het bloed door de werkzaam heid der nieren. Alles zou goed gaan, indien de regels van de natuur gezond verstand, eenvoudig voedsel en geregelde gewoonten, werden toegepast. Maar ronduit gezegd, krijgt de natuur geen voldoende kans. De nieren worden vaak tot de grens van uit putting overspannen, en dan pas denkt men na. Draal niet in twijfel. Vermijd de ge volgen van verwaarloozing. Behoed de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij versterken de nieren, lenigen de blaas, en hun werking doet de verschijnselen, door verzwakking van deze organen veroorzaakt, verdwijnen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let er op, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt), zyn verkrijgbaar bi alle bekende drogisten f 1,75 per doos. Een gepast antwoord. Volgens de »Timesc zou een Amerikaan- sche impressario telegrafisch een aanbod hebben gedaan aan Clemenceau om gedu rende 8 weken driemaal per week een lezing te houden tegen een gage van 200.000 dollar. Clemenceau zou hier op elegrafisch hebben geantwoordïDoe uw voorstel aan den bokser Carpentier.« o Groote brand te New-Orleaus. 5 blokken huizen, scheepswerven en ïakhuizen te New-Orleans zijn door brand verwoest. 40 Vrachtauto's vol koopmans goederen zijn vernield. De schade bedraagt meer dan 5 millioen dollar. Een noodlottige ontploffing. Bij Macroon, in het graafschap Cork, zijn 7 Vrijstaatsche militairen, onder wie ook kolonel commandant Keech, een in tiem vriend van Michaël Collins, door een mijn gedood, welke, toen ze probeerden ze van een brug te verwijderen, ontplofte. o Turksche gruwelen. Men schat, dat er te Smyrna 100.000 christenen zijn vermoord. Dichte menigten vluchtelingen zijn met machinegeweren in de brandende stad teruggedreven. BUITENLAND. De te laat gekomen koning. De koning van Joego-Siavië heeft zijn gevolg een leelijke poets gebakken. Hi; is de vorige week geheel alleen te Parijs aangekomen. Zelfs geen enkele bediende of secretaris vergezelde hem. Waar was zijn gevolg dan gebleven zal men vragen. Het antwoord luidt: Het gevolg is op he perron te Londen blijven staan. De koning die, zooals men weet, streng incognito reisde, was te laat aan het station geko men. Hij sprong uit zijn auto, rende het perron op en zag, dat juist de trein weg reed. Hij nam een kloek besluit en sprong in den in gang zijnden trein. De leden van zijn gevolg moesten blijven staan en konden er niets aan doen, dat hun heer en meester zonder hen wegreed. Al behoeft men als koning niet steeds stijf en in den vorm te zijn, toch is het ook voor een koning gewenscht, dat hij een beetje voorzichtig is en hetgeen Alex ander van Joego-Slavië heeft gedaan, had hem weieens het leven kunnen kosten. Dc houding van Sowjet-Rusland. De »Times« verneemt uit Riga, dat sowjet-Rusland zich opmaakt, om eventueel Turkije te helpen. Op een buitengewone bijeenkomst der sowjet-regeering moet be sloten zijn, de strijdmachten der Kaukasi- sche republieken en de Russische troepen in het Zwarte Zeegebied gereed te houden. Naar verluidt, moet er ook aan de grens van Aziatisch Turkije reeds een corps sowjet-troepen gereed staan om Kemal Pasja te steunen bij een eventueelen op» marsch naar Konstantinopel. De Sowjet- regeering heeft de regeling van Angora er nogmaals aan herinnerd, dat krachtens de tusschen deze beide regeeringen op 16 Maart 1921 gesloten overeenkomst, de laatst genoemde regeering zich heeft ver bonden geen deel te zullen nemen aan een conferentie met de Westersche mogend heden, zonder dat daar ook de sowjet- regeering als gelijk gerechtigde zal zijn vertegenwoordigd. o Hevige regenval. Tengevolge van een slagregen zijn de Sulz en de Schwarzach, in de Oberpfalz, overstroomd. Honderden kleine huizen en herbergen hebben de stroomen meegesleept, de heele hooioogst is vernield, het bestaan van tal van kleine boeren bedreigd. BINNENLAND. Politieagenten-inbrekers gearresteerd. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage heeft 2 politieagenten aan gehouden en in voorloopige bewaring gesteld, als verdacht van diefstal met braak in vereeniging. Ten huize van de aangehoudenen zijn de gestolen voorwerpen in beslag ge nomen. Zij zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Een schadepost. Van de 29 varkens, die de tuinder D. Vogelaar te Monster bezat, zijn er 28 aan longpest gestorven. o Verloving van den ex-keizer. De gewezen keizerlijke hofmaarschalk deelt mede, dat keizer Wilhelm zich met prinses Hermine Schobnaich Carolath, ge boren prinses Reuss Oudere Tak, verloofd heeft. De bruiloft zal in November worden gevierd. De prinses is sinds verleden jaar weduwe en is moeder van vier kinderen. Een avontuurlijk motorrijder De millitaire politie te Aalten heeft een 16-jarigen jongen uit Amsterdam aange houden. Hij was met een kameraad op een motorfiets naar Duitschland gegaan en daar waren beiden wegens verzet tegen de politie tot gevangenisstraf veroordeeld. Hij was uit die gevangenis ontsnapt en kwam in zijn boevenpakje te Winterswijk over de grens. Hij is onder politie-geleide naar Amsterdam overgebracht. Concurrentiestrijd. Het is de laatste dagen in de Kinker straat te Amsterdam in den omtrek van de bakkerij en broodwinkel van den heer P. A. Houtman buitengewoon druk. Genoeoade heer Houtman heeft n.l., zeer ten spijt van den bond van bakkerspatroons, den prijs van het brood van 20 en 24 (resp. water- en melkbrood) verlaagd op 16 en '20 ct. Daai.'tegen wordt nu van patroonszijde sterk geageerd en in de onmiddellijke na bijheid van den winkel van den heer Houtman wordt het brood uit karren tegen 12 cent verkocht, om don goedkoopen bakker te r.open zijn zware concurrentie te staken, Longenpeg t onder dc varkens. Onder de varkens te Middelharnis komen 'veel gevallen van longenpest voor, met doodelijken afloop. Doodgereden. Te Bljjham ;is door de stoomtram dood gereden de 40-ja.rige G. Dirks uit Bellingwolde. leed geruiraen tijd aan bloedvinnen, na eenige pleisters van de OP RECHTE WINSÜMERZALF van den fabrikant J. C. DE VRIES te Winsum-Obergum (Gr.) er op te hebben gedaan, hield de pijn op en waren de vinnen zoo goed als {w.g.) H. POT, Midwolda (O.)Gron. Geen beter middel tegen bloed vinnen, steenpuisten, zweren, ne- genoogen, zwerende borsten, winter handen, baard-, dauw- en ring worm, open beenen, brand- en andere wonden, dan de Oprechte Winsnmer Zalf. Verkrijgbaar per busjes f 0.75 en f 1.35 bij vele Apoth., alle goede Drogisten en vele Winkeliers. Te Heusden, J. N. W. Brugman couffeurAalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. Jan Vos Bzn.Andel, J. G. Schouten. De scholenbouw. In de gemeente Waddinxveen had het bestuur eener Christelijke school plannen gemaakt voor den bouw eener, inderdaad wel noodzakelijke, nieuwe school. Een plan voor een school met zeven lokalen, met toren ongeveer een kleine ton kostende, kon deswege niet de goedkeuring verwer ven van den Inspecteur van het L, O. en de toren werd al spoedig van het bouwplan geschrapt. Dit bleef evenwel nog te duur, wijl het schoolbestuur niet aannemelijk kon maken, dat het voor de om plaats vragende kinderen zeven lokalen zou behoeven. Op grond van de bezwaren van het Ge meentebestuur en van het Schooltoezicht, heeft de Minister, aan wien het plan krach tens het Stopwetje was toegezonden, thans beslist, dat met vijf lokalen van ten hoogste 48 kinderen moet worden volstaan. Dcrktjjd verlenging Rijkspersoneel. Naar de Res. bode verneemt, zijn er bij het Departement van Arbeid maatregelen in bewerking om ook voor het rijksperso neel de 48-urige werkweek in te voeren en wel den 8£-urigen werkdag, zoodat de de vrije Zaterdagmiddag behouden blijft. Deze maatregel, die een zuivere bezuini gingsmaatregel is, zal onmiddellijk na de totstandkoming van de nieuwe regeering in werking treden. (IV. R. Crt. van 29-7-'22). Wij verwachten van dergelijke bezuini ging op zichzelf niet veel. Beter organi satie en moderner systeem van werken, daarin moet het gezocht worden. Men zie ook het artikel van L. in dit nummer. (»Bezuiniging op ambtenarena). Eenvoudig den werktijd verlengen zonder meer, waarborgt niet meer en beter werk. In elk geval zou die verlenging gepaard moeten gaan met evenredige vermindering van het aantal ambtenaren en beambten. Er wordt nu aan verschillende Depar tementen ongeveer 7 uur per dag gewerkt wordt de werktijd ongeveer 1/5 langer, dan moet 1/5 van het personeel gemist kunnen worden. Doodelyke trap ran een koe Onder Hazerswoude heeft de landbouwer S. een trap gekregen van een koe, die hij bezig was te melken, 's Avonds is hij aan de gevolgen overleden. o De waarde ran een menschenlcren. Het inlandsche blad de Andalas meldt Op de passar te Poeloe Brayan liep in den middag van 31 Juli j.l. een Inlander, Kamis genaamd, met zijn 7-jarig kind te wandelen, toen een contractant, Niti ge- heeten, op de fiets kwam aanrijden. Niti was blijkbaar niet zeer goed thuis op de fiets, want hij reed Kamis aan, die, in toorn ontstoken, op Niti toekwam, om hem aan het verstand te brengen, dat dit niet zonder meer kon passeeren. Maar Niti was hem voor, trok een piso blati en bracht den man twee steken toe. Kamis was zoo goed als onmiddellijk dood. De dader is gevat. o Vijftien mensehen gestikt. Donderdag brak in het Ponorogo'sche (Ned.-Indië) brand uit in een kapokloods, welke door een Europeaan was opgericht, zonder dat hiervoor de vereischte vergunning was aangevraagd. De brand ontstond bij den ingang der loods. Vijftien menschen, die hier werkten, vluchtten in een hoek allen vonden den dood door verstikking, zoo meldt een telegram uit Madioen aan de Nwe. Soer. Crnt. o Brand te Steenbergen. Door onbekende oorzaak is te Steenbergen brand uitgebroken in de moterwerkplaats van den heer H., 3 Auto's, 4 landbouw- motoren en 6 motorrijwielen, benevens eenige fietsen, werden een prooi der vlammen. Geheel de werkplaats brandde af. Alles was verzekerd, doch zeer laag. o De groote Internationaal Tilburgschc Land en Tuinbouwtentoonstelling „1922". In het R. K. Sportpark aan den Goirleschen weg te Tilburg is een groote Internationale Tilburgsche Land- en Tuinbouwtentoonstel ling »1922« geopend. Nationaal: idem en wetenschappe lijke demonstraties op land- en tuinbouw gebied. Internationaal: voor machines, materiaal en krachtwerktuigen voor land en tuinbouw en aanverwante bedrijven, kunstmeststoffen, producten, uitheemsche vruchten en gewassen. De expositie omvat drie afdeelingen Provinciaal: voor land- en tuin- teelt, akkerbouw, ontginning, grondverbete ring, cultuurtechniek, boschbouw, bloemen, planten en sierartikelen, tuin-architectuur, kunstmeststoffen, zaden en producten, enz. Kindje verbrand. Het 4-jarig dochtertje, van Bakker, terwijl de kleine in de ouderlijke woning aan de Catharinastraat te Rotterdam aan het spelen was, in brand geraakt. Met vrij ernstige brand wonden is de kleine, na eerst verbonden te zijn in het lokaal van den Geneeskundigen Dienst aan het Achterklooster, in het Ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. chine èn de frankeerzegels onbruikbaar gemaakt èn de dienstwijzigingen op den wissel aangebracht. Met de invoering van het nieuwe for mulier worden de thans in gebruik zijnde formulieren ingetrokken (vermoedelijk vóór het einde des jaars). Vad. Het huis vau Jokan de Dit. Het bekende huis aan den Kneuterdijk te Den Haag, dat eerst voor den Raad van State bestemd scheen, en dat om zijn historische beteekeni3 en zijn klassieke schoonheid tot de monumenten van ons land behoort, heeft thans een waardige bestemming gekregen. Dorus Hermsen gaat er zijn handel in oude kunst en schilderijen in onderbrengen. Hij zal het gebouw na een algeheele res tauratie 1 Mei 1923 betrekken, en veilig kan worden aangenomen, dat bij dezen kunstzinnigen Hagenaar de mooie woning als object van zeventieneeuwsche bouwkunst zorgzaam behouden zal blijven. o Marktberichten. Dyzigiug Postwisselformulicren. Binnenkort zullen op een groot aantal belangrijke kantoren postwisselstempelma- chines in gebru'k worden genomen. In verband hiermede zal een nieuw model postwisselformulier voor het binnenlandsch verkeer worden ingevoerd, waarvan de indeeling met de stempelmachine corres pondeert. Het formulier bestaat uit 3 deelen, nl. het lichaam, de strook (welken de geadresseerde kan behouden) en het bewijs van storting. De wissel moet in zijn geheel door den afzender worden ingevuld, dus ook het bewijs van storting, waarop naam en woonplaats van den ge adresseerde voorkomen. Door een enkele handeling worden door middel van de ma- GORINCHEM, 48 Sept. Aangevoerd 451 koeien, 9 nuchtere kalveren, 666biggen, 173 overloopers. Men besteedde voor: kalf koeien f310 a f 420, melkkoeien 1 270 a f 350, kalf- vaarzen f 200 a 1320, pinken f 90 a f150, graskalveren f40 a f60, nuch tere kalveren f 12 a f 24, overloopers f30 a f50, biggen f14 a f25. ROTTERDAM, 19 Sept. Aanvoer 205 paarden, 58 veulens, 1630 magere en 763 vette runderen, 216 vette kalveren, 217 nuchtere kalveren, 442 schapen of lam meren, 275 biggen, 20 bokken of geiten, 54 varkens. Koeien f 0.32| a f 0.70 ossen f 0.42^ a f 0.57^stieren f 0.35 a f 0,55 kalveren f 0.47a a f 0.77a, alles per halve kilo. Melkkoeien f260 a f510, kalfkoeien f380 k f570, stieren f150 a f475, pinken f135 a f275, graskalveren f50 a f 100, vaarzen f250 a f 370, werkpaar den f200 k f360, slachtpaarden f 100 k f150, hitten f200 k f300, nuchtere kal veren f 30 f 40, slachtkalveren f 20 a f25, biggen f 20 k f 32, overloopers f 35 k f 60. De Rotterdamsche eiervciling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft- schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 9.25fll.50 idem (klein) f 6,50—f9.— Aanvoer 125000 stuks. 's BOSCH, 20 Sept. Op de veemarkt alhier werden heden aangevoerd 981 run deren, 15 zeugen, 620 biggen en 110 schapen en lammeren. Er werd besteed voor kalfkoeien f 250 a f 400, kalfvaarzen f 200 a f 340, ma gere ossen en koeien f110 a f 200, vette ossen en koeien le kw. 65, 2e kw. 52^ ct. p. p., pinken f70 a f120, zeugen f 130 f 190, biggen f 3 25 a f 3.75 p. w. schapen f 20 a f 35, lammeren f 25 a f 30. ZALTBOMMEL, 19 Sept. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 10 kalveren, prijs f 55 a f 65 150 biggen, prijs f 18 a f30; 8000 eieren, prijs 10 a 11 ct. p. st. 560 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.35, boerenboter f 1.30 a fl.35 Burgerlijke Stand. WOUDRICHEM. Geboren: Adam, z. v. P. G. van Straten en A. van Straten. ZUIL1CHEM. Geboren: Sijntje Martina, d. v. H. v. Krieken en M. v. Hees Mijndert, z. v. G. J. Hobo en W. Brand Anesia, d. v. L. v. Hees en C. Lobregt. Gehuwd: G. v. d. Leij, 20 j. en E. Verzijl, 20 j. Jndergeteekende bericht hiermede, dat hij aan zijn Maafjzaak voor DAMES- en HEERENKLEEDING, een uitsluitend le klas. Deze confectie munt uit door nette coupe, degelijke ai wei'king en zuivere stoffen. Idij wenscht hetzelfde vertrouwen te ondervinden met deze! afdeelingy als Lij totnogtoe met zijn Dames- en Heer enkleed ing naar maat geniet. Zoomede ontvangen de nieuwste stoffen voor Dames- en B Aerenkleeding' naar maathenevens gelegenheid tot het Leveren en mak'en van JAPONNEN, BLOUSES en alle voork omende BONTWERKEN. Beleef[i aanbevelend Langendijk 160 GORINCHEM. jicht, spit in de rug, stijve en stramme ledematen, rug pijn, verstuikingen, spierpijn, kneuzingen, zenuwpijn, len denpijn, spierverrekkingen en verder alle rheumatische aandoeningen en pijnen die ontstaan zijn tengevolge van gevatte koude, geneest men met het heerlijke wrijfmiddel Wortelboer's Olie van Jacoba Maria Wortelboer. Verkrijg baar a f 2 per flacon bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen. -m. (Zeer Malsch en Vet). Per vaatje 50 stuksf 21.75. s 100 4.50. 200 8.25. V2 ton 400 t 15.50. Levering door geheel Nederland, tegen vooruitzending van bedrag, of rembours met 20 ets. verhoogd. Haring en Versche Zeevis^chhandel IJMUIDEN. Wij vragen teven» ijverige Vertegen woordigerg BIJVOEGSEL Jlteuwsblad Het kan wel goedkooper. AlgemHandelsblad van 25-7-'22). EET NU HARING.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 5