Een echte koker CT. en is altijd voorzien wan den naam A.MIJfiHARDT mef handleetanin^ (InniinAa^ De dikke man moet betalen. De Kantonrechter te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van den dikken man, die geweigerd had een ameublement te betalen, omdat de stoelen niet op zijn gewicht van over de 100 K.G. berekend waren. Het vonnis overwoog dat gedaagde een buitengewone lichaamszwaarte heeft, wat ter terechtzitting is gebleken waar de tafel onder zijn gewicht bezweek en dat zijn verweer ongemotiveerd werd geacht. Deze vordering werd dus toege wezen. Over de in de rechtszaal aange richte schade spreekt het vonnis niet. Oorwormeuplaag. In 't Gooi is de oorwormenplaag buiten gewoon groot. Deze nare beesten schijnen een bijzondere voorliefde voor koffie te hebben, want men vindt ze 's morgens dikwijls in den koffiepot, meestal in de tuit. Kleedingstukken, die men buiten hangt om te drogen of te luchten, zitten in een minimum van tijd vol oorwormen. Een flinke bond. Het 2-jarig kind van den landbouwer P. te Dedemsvaart viel in het water. De moeder begaf zich direct te water en trachtte haar kind te redden, hetgeen haar niet gelukte. Op haar hulpgeroep kwam de hond aanloopen, die te water sprong en zoowel moeder als kind naar den kant wist te trekken en beiden van een anders wissen dood redde. o Stipjes op een bankbiljet. In de gemeente Lemsterland was een bankbiljet van f 100 gestolen. De eigenaar deelde mede, dat op het biljet inktstipjes zaten. De politie er achteraan, die het opspoorde bij een winkelier, die het in betaling had van een jongeman uit het zelfde dorp, waar de diefstal gepleegd was. Een prachtige aanwijzing, die dan ook de aanhouding van den verdachte tengevolge had. Duur. Een lezer zendt aan het »Hbld.« de rekening, welke hij van de Nederlandsche Spoorwegen ontving, toen hij een klein boekje in den trein had laten liggen, dat gemakkelijk voor hoogstens 10 cent als drukwerk had kunnen worden verzonden. Hij had dat moet gezegd dit niet uitdrukkelijk gevraagd en geen geld daarvoor gezonden. De rekening luidde Vracht UtrechtHilversum f 0.50 Bewaarloon 0.25 Schrijfloon 0.05 Adreskaart 0.01 Vervoer HilversumHuizen 0.50 Duur, voor zoo'n klein boekje. f 1.31 IRoordaanslag. Te Milsbeek bij Gennep heeft bij een echtelijken twist zekere B. zijn vrouw met een mes ernstig aan het gelaat verwond en daarna zich zelf den hals nagenoeg door gesneden. Beiden zijn in het ziekenhuis opgenomen. De toestand van B. is hopeloos, die van de vrouw niet levensgevaarlijk. De maré chaussee heeft de vier kinderen van het echtpaar onder haar hoede genomen. Nette jongedame. Te Amersfoort werd door de politie een jonge dame van..,. 18 jaar aangehouden wegens openbare dronkenschap. Bij haar aanhouding pleegde zij bovendien nog verzet en beleedigde zij den ambtenaar in functie. Een en ander zal deze weerspannige jonge dame duur te staan komen. Brand. Vrijdag om twaalf uur ontstond 'n begin van brand in de rietmeubelfabriek van den heer Hulst te Ulft. Het vuur was spoedig gebluschtom vijf uur 's middags brak de brand echter opnieuw uit en wel in heviger vorm. Ook ditmaal was men het vuur spoedig meester. Vrijdagnacht ruim twee uur sloegen de vlammen ten derden male uit het perceel, met het gevolg dat dit geheel uitbrandde en het aangrenzende r j gebouw, waarin het filiaal Ulft van de>?ï, Geref' grondsslag, Ds. Andree van Hanzebank gevestigd is, mede een prooi der vlammenwerd. De geldswaardige Onnutte uitgaven. Toen na het uitbreken van den oorlog de regeering het geraden achtte, regelingen te treffen ten aanzien van den effecten handel en de Beurswet in werking trad, werd een Commissie van Advies benoemd uit 3 leden bestaande. Deze leden ontvingen een honorarium van f1000 per maand; een vrij hoog bedrag, maar men had bekwame onafhankelijke mannen noodig, die hun volle werkkracht aan de taak konden geven. Langzamerhand zijn de werkzaamheden, uit de Beurswet voortvloeiende, verminderd en thans hebben ze weinig meer te be- teekenen. Twee leden van de Commissie van Advies hebben reeds geruimen tijd geleden ontslag genomen en er is thans nog maar één regeeringscommissaris, wiens honorarium sedert eenige jaren is terug gebracht tot f6000 per jaar. In een tijd waarin op de kleintjes moet worden gepast, en waarin ernstig het vraagstuk aan de orde komt van salaris verlaging voor tal van arbeiders en amb tenaren, die het op zich zelf volstrekt niet breed hebben en voor wie een verlaging van hun inkomen slechts door de bittere noodzaak zou kunnen worden gewettigd, blijft echter reden bestaan voor de vraag, of ook een salaris van f 6000 voor de werkzaamheden van den Regeeringscom missaris op de effectenbeurs nog niet veel en veel te hoog is. Vooral als men vergelijkt met andere hooggeplaatste en verantwoordelijke amb tenaren. Als het salaris nog eens werd terug gebracht tot een tiende van het tegen woordige bedrag, zou men dichter bij een redelijke bezoldiging zijn voor deze functie, die op zijn best bijbaantje, maar eigenlijk niet meer dan een eere-ambt is. Op het eindbedrag van deStaatsbegrooting zou het natuurlijk een heele kleine bezui niging zijn, maar het hatelijke denkbeeld moet worden vermeden, dat bij het toe passen der bezuiniging met twee maten wordt gemeten. (Algem. Handelsblad). Altijd in huis. De ontsmettende verzachtende en heelende eigenschappen van Foster's Zalf maken deze onmisbaar voor huiduitslag, kloven, huidvlekken, eczema, psoriasis, en de ver schillende vormen van aambeien. Spoedige aanwending brengt weldra baat. Houdt Foster's Zalf altijd in huisprijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. In de vergadering van de Broedermeesters der processie Heusden- Kevelaer is tot president gekozen (in de vacature van wijlen zijn vader) de heer Hub. Verhoeven. Namens de Oranje-vereeniging is hare instemming betuigd aan het nationaal huldigings comité 1923 te 's-Hage. Het ligt in de bedoeling binnen afzienbaren tijd de andere plaatselijke vereenigingen tot een bespreking uit te noodigen. Donderdagavond acht uur houdt de R.K. Debatingsclub ïSt. Catharina« verga dering in het verenigingslokaal. Naar we vernamen zal zoo mogelijk geregeld iedere maand een bijeenkomst plaats hebben. Almkerk. Op de alhier gehouden na jaarsstieren keuring werden aangevoerd 26 stuks, daarvan werden goedgekeurd die van O. Walraven te de Werken en Sleeu- wijk, Wed. A. v. Andel te Andel, L. v. Buuren te Meeuwen, W. Straver te Meeu wen, P. A. Vermeulen te de Werken en Sleeuwijk, C. P. v. Herwijnen te Almkerk, A. Tolenaars te Almkerk, Wed. J. van Breugel te Almkerk, J. Daim te Woudri- chem. Naar wij vernemen zal de najaars paardenmarkt alhier gehouden worden op Vrijdag 6 October a.s. Naar wij vernemen is de heer P. C. Koekkoek alhier, benoemd tot Directeur van het nieuw opgericht Mannenkoor »Ons Genoegens te Nieuwendijk (gem. Almkerk). Ds. Roth tot ons overgekomen van Sloten (Fr.) werd j.l. Zondagmorgen alhier, bij de Ned. Herv. kerk bevestigd door zijn Zwager Ds. de Bel van Tjerkgaas met een predikatie over 1 Petr. 4, 1011. Des namiddags deed de Bevestigde zijn intrede, sprekende naar aanleiding van 2 Cor. 5, 1920. Ds. de Wit van Uitwijk (Con sulent) sprak den nieuwen leeraar op harte lijke wijze toe. Andel. Donderdag 5 October hoopt voor de Kring ïAltenas der Meisjesver. papieren der bank zijn gespaard gebleven. De oorzaak van den brand is niet bekend. Werkendam op te treden, met het onder werp »De wijze en dwaze vrouw. Andel. Alhier is een comité voor winterlezingen opgericht, bestaande uit de heeren A. J. Schouten, G. Benkhuizen, H. v. Wijgerden, A. Millenaar, H. Vogelaar en C. Redert. Het comité stelt zich ten doel de bevordering der volksontwikkeling, door het optreden van sprekers met onder werpen van algemeenen aard. Beneden-Langstraat. De oogst van appels en peren valt niet geheel tegen, al is het fruit niet zoo overvloedig en ook niet zoo mooi als het voorgaande jaar. Met den prijs gaat het echter ook al evenals met andere artikelen. Goede soorten appels en peren worden verhandeld van 7 tot 9 cents per K.G. Capelle. De leerlingen, die aan het vervolgonderwijs in deze gemeente wenschen deel te nemen, moeten zich daarvoor aan melden bij de betrokken hoofden der scholen voor 1 Oct. a.s. Benoemd tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gem*, a.d. Loonschendijk de heer A. P. Michael. Vorige week werd de knecht van J. H. V. door een hond op een vijftal plaatsen gebeten, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was, J.l. Donderdag werd door een vrachtauto, in dienst van den aannemer der waterleidingbuizen alhier, een kast van een electrische paal afgereden, met het gevolg, dat een gedeelte der gemeente van stroom verstoken was. De materieele schade was aanzienlijk. 's Gravenmoer. De fruitkweekerij »HolIandia« op Klein-Dongen, welke firma zich speciaal toelegt op rechtstreeksche le vering aan particulieren, behaalde op de Inter nationale Tilburgsche Land- en Tuinbouw tentoonstelling mooie onderscheidingen. Zij werd n.l. driemaal bekroond met eerste prijzen, waaronder binnen-en buitenlandsche verpakking en verder vielen haar nog twee tweede prijzen ten deel. De pastorie der Geref. Kerk alhier zal deze week worden betrokken door Ds. H. G. de Jonge, emeritus-predikant van Dordrecht. Z.E.W. hoopt deze sedert 5 October 1913 vacante gemeente ook tevens nog zooveel mogelijk te dienen. Herpt. Bekroningen. OP de gro°te Internationale Land- en Tuinbouw-tentoon- stelling ,,1922" te Tilburg werden uit onze gemeente de volgende prijzen behaald Klasse 3a stieren geboren tusschen 18 Sept. 1920 en 19 Sept. 1921. Ie prijs »Ercur Hermanso: van Herpt 151 no. 5718 N. K.S., eigenaar Kind. M. H. Buijs. Klasse 9a. Niet drachtige vaarzen boven één jaar. Ie prijs »Eduarda Hermans« van Herpt van J. C. v. Bokhoven 2e prijs »Emma Hermans« van Herpt van Chr. A. J. van Herpt3e prijs »Etha Hermans« van Herpt van J. C. v. Bokhoven; 4e prijs »Etta Hermans« van Herpt van J. C. van Bok hoven 6e prijs »Enka Hermans« van Herpt van Chr. A. J. v. Herpt7e prijs »Eda Hermanscc van Herpt van J. C. v. Bokhoven. Klasse 7a behaalde »Ililda« van Chr. A. J. v. Herpt mede den 3en prijs met de afstammelingen van de fokvereeniging van Elshout. De groep van J. C. v. Bokhoven en Chr. A. J. v. Herpt behaalde in deze afdeeling den len prijs. Bij de groep vier eigengefokte volbloeden behaalde J. C. v. Bokhoven een 2en prijs en Chr. A. J. v. Herpt een 5en prijs. Bij de afdeeling zichtbaar dragende koeien behaalde de inzending van Chr. A. J. v. Herpt een len prijs. Land van Altena. Het is met de landbouwwerkzaamheden in dit seizoen treurig gesteld. Het koren, veelal te laat rijp, moet door het ongunstige weer slechts half droog bijeen gereden worden. Ook met het hooien van toemaat gaat het niet naar wensch. Het malsche gras kan, nadat het gemaaid is, zeer slecht tegen regen en is spoedig bedorven. De aardappeloogst is zeer goed, het vochtige weer belemmert zeer het delven. Naar dit product is echter zeer weinig vraag. De fruitboomen zijn in deze streek voor het meerendeel overvloedig beladen, alhoe wel de prijzen niet hoog zijn, vindt het geregeld nog zijn koopers. Nieuwendijk. Ds. H. de Bruin, pre dikant der Geref. Kerk alhier, heeft voor hot beroep naar Smilde bedankt. Raamsdonksveer. Marktbericht Oude tarwe f 14 a f 14.50, Nieuwe f 9 a f 10, Rogge f 8 k f 9, Gerst f 10, Haver f 9 a f 10.50, Hooi f 40. In den tuin der Eerw. Zusters werd een aardappelstruik gerooid, die 94 stuks (groot en klein) droeg. De aardappeloogst geeft ook hier over het algemeen een goede opbrengst. Dezer dagen bestond de Ger. Zon dagsschool 25 jaar. Te begrijpen dat dit feit feestelijk herdacht werd. Naar ons medegedeeld werd zullen Maandag 2 Oct. voor de Harmonie en haar begunstigers optreden, ds vermaarde illu sionist dhr. en Mevr. Chambly en Cardec. Dit belooft voor de vereeniging en haar begunstigers een mooie avond te worden volgens het princiep door de Harmonie voorgestaan haar uitvoeringen hoog te houden. Sprang. In den tuin bij mejuff. V. werd een appelboom van zijn vruchten beroofd. Daders bleven onbekend. Vanwege den Ring »Tilburg en Om- strekena: van Jongelingsvereen. op G.G. werd in het gebouw van den Chr. volksbond alhier, een openbare vergadering gehouden. Als eerste spreker trad op de heer Blom berg van Tilburg met het onderwerp j>Het Sectie Stelsek, terwijl door den 2den spreker de heer Langeler van Breda werd ingeleid het onderwerp »De Jongelingsver- eeniging en de publieke vermakelijkheden»*, op beide onderwerpen volgde een levendige discussie. Tilburg. In de afdeeling tuigpaarden werden j.l. Woensdag op de Landbouw tentoonstelling de volgende pryzen toege wezen Dekhengsten ingeschreven inhetN.S. Tg. le prijs Sigismund van de Vereeniging »Nieuwvaart« te Klundert, 2e prijs Gulus van dezelfde, 3e prijs Cicero van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen, 4e prijs Caladyn van Coöp. vereen, tot Verbetering van het Paardenras te Meeuwen. Gedekte stamboekmerriën, geboren in 1918 of vroeger le prijs Floralite van Chr. Damen te Moerdijk, 2e prijs Dorena van G. J. W. Branderhorst te Eethen, 3e prijs Marie XLVII van C. B. Vos te Wijk, 4e prijs Dot van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Eervolle vermelding Dannate van D. van Buuren te Meeuwen, Sophie VI van L. C. Punt Hz. te Klndert en Jemine van A. v. Geloven te Tilburg. Stamboekmerriën geboren in 1919: le prijs Gerdata van L. C. Punt Hz. te Klundert, 2e prijs Giwanka van G. J. W. Branderhorst te Eethen, 3e prijs Genovena van W. A. de Lint te Zevenbergschen Hoek, 4e prijs Galadine van D. van Buuren te Meeuwen. Stamboekmerriën met minstens twee afstammelingen le prijs Sophie VI van L. C. Punt Hz. te Klundert, 2e prijs Mina van G. J. W. Branderhorst te Eethen, 3e prijs Anna van D. van Buuren te Meeuwen, 4e prijs Je- mina van A. van Geloven te Tilburg. Merriën geboren in 1920, ingeschreven in het veulenboek N. S. Tg. le prijs Hennira van L, C. Punt Hz. te Klundert, 2 prijs Hera van H. den Engelsen Dz. te Lage Zwaluw, 3 prijs Hestia van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Dron gelen, 4e prijs Ilennia van A. van Geloven te Tilburg. Merriën geboren in 1921, ingeschreven in het Veulenboek N. S. Tg. le prijs Isolda van L. C. Punt te Klun dert, 2e prijs lkkie van G. J. W. Bran derhorst te Eethen, 3e prijs Itopia van H. Smits te Waspik. Stamboekmerriën met veulens le prijs Giwanka van G. J. W. Bran derhorst te Eethen, 2e prijs Sophie VI van L. C. Punt Hz. te Klundert, 3e prijs Gal- dine van D. van Buuren te Meeuwen. Eerv. verm. Mina van G. J. W. Bran derhorst te Eethen. De uitslag der Tentoonstelling van schapen op Dinsdag 19 Sept. was als volgt Rammen Texelsche ras le prijs B. V. Pessers te Tilburg. Rammen Lincoln ras: le prijs Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen, 2e prijs G. J. W. Branderhorst te Eethen. Ooien geboren voor 1922Texelsche rasle prijs Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen, 2e prijs B. V. Pes sers te Tilburg. Ooien, geboren voor 1922, Lincoln ras le prijs Gebrs. Oer'eamans van der Schans te Drongelen, 2e prijs dezelfden. Ooien, geboren in 1922, Texelsche ras le prijs Gebrs. Oerleemans van der Schans te Drongelen, 2e prijs dezelfden. Idem, Lincoln ras le prijs Gebrs. Oer lemans van der Schans te Drongelen, 2e prijs dezelfden. De uitslag der Tentoonstelling van var kens is ons nog niet volledig bekend. In de klasse ^Drachtige zeugen van Yorkshire ras« behaalde een zeug van L. Dirks te Esbeek de eerste en een van Gebrs, Oerlemans van der Schans te Dron gelen de 2e prijs. Waspik. Ds. F. H. Jonkers alhier, ontving eene beroeping der N. H. gemeente te Nieuw-Beijerland. Den bouw van een woonhuis met schuur voor rekening van den heer B. Din-j gemans alhier, is gegund aan W. Schottj te Raamsdonksveer, voor f 3020. Op Zaterdag 30 Sept. a.s. hoperl de echtelieden Van Strien-Poppelier alhier; hun gouden bruiloft te vieren. In het café van den heer Chr. van Dongen alhier, is opgericht een postduiven- vereeniging genaamd »De Reisduifs. Dp eerste wedvlucht wordt gehouden van uil Boxtel. Waalwijk, Op de verplichte najaars- hengstenkeuring j.l. Donderdag alhier ge houden, werden goedgekeurd de hengsten »Fiscus« van D. van Buuren te Meeuwen »Cicero« van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen, :&Emigrant« van de zelfde, »Rinaldo« van A. Verschoor te Almkerk en »CaIadyno: van de Coöp. ver eeniging tot Verbetering van het Paardenras te Meeuwen. De hengsten »Cicero« en »Emigrant«! werden goedgekeurd tot 1925. Wondrichem De restauratie der Ned, i Herv. kerk alhier is reeds in een tamelijk gevorderd stadium getreden. Naar we vernemen, zullen in 't interieur de oude balken met hun merkwaardige jaartallen, zichtbaar worden gemaakt, 't j Ligt in het voornemen, voor electrische verlichting en opnieuw verven een beroep te doen op de offervaardigheid der ge meenteleden. 't Zal wel Nieuwjaar worden, voor 't kerkgebouw weer in gebruik zal kunnen worden genomen. De levering van 150 ton steenkolen voor rekening der land- en tuinbouwv. »Land van Altena« alhier en de landbouwvereen, te Sleeuwijk is opgedragen aan de fa. Kolfl v. d. Heuvel te Sleeuwijk voor f 20,75 per ton, franco wal, betaling tegen uitge lost gewicht. Bij de Zaterdagavond gehouden ver huring van bouwland, brachten eenige stukjes de helft en sommigen V* gedeelte van den vorigen huurprys op. De boeren schijnen toch eindelijk eens verstandiger te worden. De Raad dezer gemeente besloot in zyn vergadering van 23 Sept. j.l., een leening aan te gaan, groot 10.000 gulden a 6 pCt. renten per jaar, een en ander ten behoeve van het G.E.B. Toen Vrijdagmorgen de landbouwer M. uit Andel, met zijn wagen naar de veiling reed, moest hij op de brug een kal passeeren, die uit de andere richting kwam. M. was genoodzaakt, wilde hij niet in bot sing komen met de kar, zijn wagen tegen de balie te laten loopen. Zekere V. die voor op den wagen zat, tuimelde door den hevigen schok onder het paard en bekwam ernstige kneuzingen aan een zijner beenen. Ook aan den wagen was nogal schade, terwijl veel fruit dooreen geslagen was. Een Hedikhuizensche Hinderwet-aanvraag. Voor den Raad van State werd dezer dagen hehandeld het beroep van II. van de Water te Hedikhuizen, tegen een besluit van B. en W. van die gemeente, waarbij aan het bestuur der Hedikhuizensche Bur gerwacht aldaar voorwaardelijk vergunning is verleend voor het oprichten van een sohietbaan voor scherp in de Nieuwe Steeg aan den Hoogen Maasdijk te Hedikhuizen. Appellant voerde aan, dat hem de get legenheid is benomen door het gemeente bestuur om bezwaren in te brengen tegen de vergunning. Hij had zich vóór het tijdstip, waarop de zitting voor het in brengen van bezwaren zou worden gehouden aangemeld en aan den gemeentesecretaris (die tevens zitting had in het bestuur der Burgerwacht) zijn verlangen te kennen gegeven de vergadering van B. en W. te willen bijwonen tot het indienen van be zwaren. De secretaris antwoordde hem toen, dat het nog geen elf uur was (tijdstip waarop de vergadering zou aanvangen). Hij moest dus nog even wachten. Toen om elf uur de veldwachter in het vertrek, waar de zitting zou worden gehouden, binnenging, vroeg v. d. W. nogmaals of hij mocht binnenkomen. Teruggekomen uit dit ver trek, zeide de veldwachter hem dat hij nog even wachten moest. Na tien minuten wachtens kwamen de burg. en weth. uit het vertrek en deelde v. d. W. aan den burgemeester mede, gekomen te zijn om bezwaren in te brengen, waarop de burg. antwoordde dat de zitting was opgeheven en hij (v. d. W.) te laat was. Appellant voerde nu als zijn meening aan, dat hij het slachtoffer is geworden van misleiding, die waarschijnlijk ten doel had hem zijn recht van beroep te ontnemen.l Bovendien wees hij erop, dat het gemeente bestuur verzuimd heeft een gebruiker van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2